koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: frytek123 » niedziela, 8 października 2017, 22:29

krystian pisze:
frytek123 pisze:
krystian pisze:
Bo na pomorzu srednia roczna sila wiatru jeszcze jakoś wygląda.
Za niedługo będziesz mógł kupić tanio wiatrak od sąsiada:
http://gramwzielone.pl/energia-wiatrowa ... -sa-faktem
Gdybym miał 5 takich wiatraków po 2kw spięte do jednej szafy mocy plus 5kw paneli to już coś, tylko bufor dla 2h na chociaż 5kw to jest wydatek najdroższy na aku i tu jest ból.

A co do ich bankructwa to zauważ że z 1kw mogą wyciągnąć 200$ miesięcznie ,więc ?
frytek, wiatrak o mocy 1kW, nie daje Ci ciągłej mocy 1kW!!!
Taki wiatrak średnio dziennie wyprodukuje Ci ok. 4kWh, miesięcznie ok. 120kW, wartych (licząc po 50gr) ok. 60zł. Nie 200$, tylko niecałe 20$.
widze że jesteś teoretykiem , kończe temat

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: krystian » niedziela, 8 października 2017, 22:37

frytek123 pisze:
krystian pisze:
frytek123 pisze:

Gdybym miał 5 takich wiatraków po 2kw spięte do jednej szafy mocy plus 5kw paneli to już coś, tylko bufor dla 2h na chociaż 5kw to jest wydatek najdroższy na aku i tu jest ból.

A co do ich bankructwa to zauważ że z 1kw mogą wyciągnąć 200$ miesięcznie ,więc ?
frytek, wiatrak o mocy 1kW, nie daje Ci ciągłej mocy 1kW!!!
Taki wiatrak średnio dziennie wyprodukuje Ci ok. 4kWh, miesięcznie ok. 120kW, wartych (licząc po 50gr) ok. 60zł. Nie 200$, tylko niecałe 20$.
widze że jesteś teoretykiem , kończe temat
Praktykiem, w firmie w której pracuję mamy fotowoltaikę o mocy 100kW.
Te ogniwa o mocy 100kW produkują dziennie 300kWh energii. Nie 100*24h, ale tylko 300kWh. A są to porządne panele kanadyjskie.
Analogicznie jest z wiatrakami.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: frytek123 » niedziela, 8 października 2017, 22:46

tak ja to wszytko wiem ,znam rozumiem też mam foto i jestem technik elektronik z zawodu ,ale rozumiesz że w nocy też jest wiatr ,a tak na poważnie wiemy że miejsce ma znaczenie gdzie jest wiatrak i ciągi i to jest najważniejsze
ps a czy macie projekt nadmiar energii zgromadzonej w dzień pakować w sprężone powietrze jeśli tak to jak to wygląda ,mnie interesuje aby wystarczyło na 5 7h 5kw

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: krystian » niedziela, 8 października 2017, 22:55

frytek123 pisze: tak ja to wszytko wiem ,znam rozumiem też mam foto i jestem technik elektronik z zawodu ,ale rozumiesz że w nocy też jest wiatr ,a tak na poważnie wiemy że miejsce ma znaczenie gdzie jest wiatrak i ciągi i to jest najważniejsze
ps a czy macie projekt nadmiar energii zgromadzonej w dzień pakować w sprężone powietrze jeśli tak to jak to wygląda ,mnie interesuje aby wystarczyło na 5 7h 5kw
Nie opłaca się magazynować nadmiarowej energii. 99% ludzi odsprzedaje nadmiar do elektrowni. A gdy potrzebują a nie wieje, to go po prostu kupują. To co czytałeś, to rozwiązanie dedykowane do napowietrzania stawów itp. Opłaca się to tylko dlatego, że produkcja sprężonego powietrza za pomocą kompresora np. śrubowego jest bardzo nieekonomiczna, ok. 70% energii zamienia się w ciepło. Więc, gdy już mamy moment na wale lepiej połączyć go z jakąś pompą lub śrubą.

Te kilkumetrowe wiatraki to sobie można na działkę zainstalować. Sprawność tego jest żadna (za nisko, chyba że mieszkamy na giewoncie).

W internecie jest kupa kalkulatorów opłacalności, sprawdź je, poczytaj.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: frytek123 » niedziela, 8 października 2017, 23:03

mi wystarczy 10kw
pozdr

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: Janko » piątek, 24 listopada 2017, 09:22

Czesc !
Śledzę temat z zainteresowaniem Bo częściowo Pokrywa się z moimi przemyśleniami i zamiarami. Sam mam Zamiar zamontować panele fotowoltaiczne I Kopać bitcoina. Wiem wiem nie opłaca się ale mam inne podejście. Pięć lat temu też wszystko się nie opłacało :BitCoin bee panele bee... tak jest zawsze i człowiek siedzi nic nie robi i tylko myśli co by tu zrobić żeby było lepiej ! Potem mija pięć lat i plujesz sobie człowieku w brodę czemu tego nie zrobiłem!!!
Ja i tak i tak bez względu na bitcoina i Kopanie chciałem zamontować panele i to nie dlatego że się opłaca tylko żeby być po prostu niezależny od monopoli. Masz własną energię i wszyscy cię mogą pocałować ,była burza , orkany prądu nie ma w całej okolicy A ty masz !!.
I to też jest coś warte . Poza tym takie panele dają prąd około 30 lat i dłużej tylko że coraz mniej.
Jeśli teraz dodatkowo przez kopanie bitcoina dostane za to pieniądze w Wysokości produkowanej energii lub tylko w 80% to dostanę dokładnie to co państwo nie chce dać A mianowicie wspierać zielonej energii i wycofało się z dotacji .
Tak ja to widzę !

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 24 listopada 2017, 09:37

Janko pisze:Czesc !
Śledzę temat z zainteresowaniem Bo częściowo Pokrywa się z moimi przemyśleniami i zamiarami. Sam mam Zamiar zamontować panele fotowoltaiczne I Kopać bitcoina. Wiem wiem nie opłaca się ale mam inne podejście. Pięć lat temu też wszystko się nie opłacało :BitCoin bee panele bee... tak jest zawsze i człowiek siedzi nic nie robi i tylko myśli co by tu zrobić żeby było lepiej ! Potem mija pięć lat i plujesz sobie człowieku w brodę czemu tego nie zrobiłem!!!
Bardziej Ci się opłaci zwyczajnie kupić Bitcoin Cashe, Monero niż bawić się w instalację takiej skomplikowanej aparatury.

Chyba że masz jakieś inne powody żeby się w to bawić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: krewetka2017 » wtorek, 12 grudnia 2017, 06:49

Mam dla was idealne rozwiazanie jesli ktos szuka taniego pradu

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: krystian » wtorek, 12 grudnia 2017, 06:54

krewetka2017 pisze: Mam dla was idealne rozwiazanie jesli ktos szuka taniego pradu
Jeśli masz, to napisz na forum, by inni mogli Cie zrecenzować.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: krewetka2017 » wtorek, 12 grudnia 2017, 07:03

Moze nie jest to rozwiazanie dla wszystkich ale dla tych ktorzy maja takie mozliwosci :)
Ja mam stala oplate za prad , a moge jej czerpac ile chce , wiec jest to korzystne jesli ktos ma zamiar wstawic duza ilosc sprzetu

Rozmowny
Posty: 69
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: mrblack » środa, 13 grudnia 2017, 13:08

Dla prądu w domu można pokusić się o ofertę Fortum. 10 godzin prądu przez pół roku za darmo dziennie.
Piszą, że zrezygnować można w każdej chwili. Właśnie się nad nimi zastanawiam czy nie spróbować.
Trzeba by dobrze regulamin usługi przejrzeć czy nie ma gdzieś limitów.
http://energia.fortum.pl/fortum-godziny

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: thewojciech » wtorek, 2 stycznia 2018, 14:52

przy 52 gr za kwh i tak wychodzi spory zysk... koparka 6 kart ciagnie 1kw więc wyjdzie sobie 24kw w ciągu doby a to wychodzi 12,5 zł dziennie, co i tak jest niczym przy kopaniu 20+$ na dobę przy dual miningu.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: m.m » wtorek, 2 stycznia 2018, 20:20

u mnie powinno być 61gr, z rachunku wychodzi 66gr.. więc te 52 to nie tak źle ;]

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

koszt zużycia prądu za 1kWh - jak można obniżyć stawkę?

Postautor: Lukas_z_Pola » wtorek, 9 stycznia 2018, 15:12

Poza "krypto" światem zajmuję się doradztwem energetycznym i w przypadku zawodowych kopalni mogę przeanalizować profil energetyczny i powalczyć w waszym imieniu ze spółkami energetycznymi o cenę.
+zawsze warto przyjrzeć się dystrybucji, w szczególności przeliczyć opłacalność zmiany sposobu rozliczania składnika zmiennego(taryfy).

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości