Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » poniedziałek, 4 września 2017, 15:59

Witam. (Temat kieruje w szczegolnosci do Rav3n_pl )

Mam kilka portfeli altcoinow (scrypt) zsynchronizowane .
Kopie/ wydobywam sobie solo przez portfele alty. Uzywam do kopania cgminera 4.3.5. . Ale nieraz widze po diff monety ze wiecej osob zaczyna kopac i np w danym momencie diff monety to 20k czyli diff z getmininginfo to okolo 0.24 .
Z gory napisze iz nie znam sie na programowaniu i czy jest mozliwosc jaka kolwiek aby zrobic stronke www prywatna / poola dla tych monet i portfeli co posiadam i zrobic tak abym mogl ustawiac sobie diff dla koparki/koparek ?
bo kopanie solo przez porfel narzuca swoja trudnosc diff zalezna od predkosci calej sieci i wydobywanych blokow przez osoby . i np tak jak wyzej pisalem portfel narzuca diff 20k/0.24 a ja bym chcial ustawiac koparke z lzejszym difem dla niej np tak jak na poolach jest np dla scryptu 512/1024/2048.
prosze o pomoc

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: djzwierzac » wtorek, 5 września 2017, 11:55

Tu masz skrypt własnej kopalni: https://github.com/zone117x/node-cryptonote-pool
Dalej musisz czytać

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 września 2017, 11:56

Odpalasz P2Pool i on sam reguluje trudność do 1share/sekundę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » piątek, 8 września 2017, 22:19

djzwierzac pisze: Tu masz skrypt własnej kopalni: https://github.com/zone117x/node-cryptonote-pool
Dalej musisz czytać
ok. skrypt kopalni skryptem. O ile dobrze rozumiem , mam sciagnac na kompa ten skrypt , zedytowac odpowiednie pliki i wrzucic na moja stronke. Ale jak powyzej pisalem , nie znam sie na programowaniu i nie za bardzo wiem jak to zedytowac i co? Rav... pomogl bys jak to zrobic ? Szczerze prosilbym Cie Rav... o pomoc taka iz czy w tych plikach ze skryptu kopalni wystarczy zedytowac / wklepac np ip i port do polaczenia z walletami monet ktore mam ? i jak potem otrzymac ip i port ze stronki www aby np kopac koparka z diffem np 2048 ? Prosilbym o szyczegolowa pomoc prawie gotowca a ja bym wstawil odpowiedniei dane portfeli monet pod skrypt ale jak to ugryzc to nie wiem nie znam sie na tym a nigdzie w necie nie znalazlem po polsku bardzo szczegolowej instrukcji jak co i do czego z np takim skryptem , jak go edytowac gdzie i tak dalej ?
prosze o pomoc .
Rav.... piszesz odpal p2poola . jak by byl gotowy program aplikacja p2pool exe na windowsa i wystarczylo by tylko wstawic odpowiednie dane od portfeli monet i otrzymac na wyjsciu odpowiedni ip i port do polaczenia dla cgminera to juz bym sobie odpalil . ale az takiego latwego programiku jeszcze nie ma .
nie chodzi mi o zwykly solo mining przez walleta bo to obecnie robie . Ale chodzi mi o to aby kopac koparka na mniejszym diffie po kawalku blok tak jak na kopalniach czyli abym mogl sobie ustawic dla koparki diff np 2048.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 września 2017, 22:32

Możesz postawić bfgminmera jako proxy z ustawioną trudnością.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » piątek, 8 września 2017, 23:14

rav3n_pl pisze: Możesz postawić bfgminmera jako proxy z ustawioną trudnością.
Dziekuje ze tak szybko odpowiedziales. Piszesz abym postawil bfgminera jako proxy z ustawiona trudnoscia

Czyli jak ? bo zwyklego bfgminera 3.10.0 mam , dziala z Gridseedami. I teraz tak, prosilbym Cie Rav.. abys mi bardzo szczegolowo napisal co i jak aby tak kopac z ustawiona trudnoscia ? Rozumiem iz bede mogl ustawic dla koparki np diff 2048 w pliku .bat

Dodano po 4 minutach 7 sekundach:
pumas26 pisze:
rav3n_pl pisze: Możesz postawić bfgminmera jako proxy z ustawioną trudnością.
Dziekuje ze tak szybko odpowiedziales. Piszesz abym postawil bfgminera jako proxy z ustawiona trudnoscia

Czyli jak ? bo zwyklego bfgminera 3.10.0 mam , dziala z Gridseedami. I teraz tak, prosilbym Cie Rav.. abys mi bardzo szczegolowo napisal co i jak aby tak kopac z ustawiona trudnoscia ? Rozumiem iz bede mogl ustawic dla koparki np diff 2048 w pliku .bat
oczywiscie nadal mi chodzi o kopanie przez portfele monet ktore mam.
Z tego co narazie rozumiem , trudno mi bedzie postawic poola na www ze skryptu i go zedytowac , a latwiej bedzie podzialac tylko z portfelami monet + skonfigurowanie bfgminera bez uzywania/stawiania poola na www

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 września 2017, 23:31

https://github.com/luke-jr/bfgminer
Jest możliwość użycia go jako proxy pomiędzy kopalnią/demonem solo a koparkami i ustawienie trudności.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » piątek, 8 września 2017, 23:52

rav3n_pl pisze: https://github.com/luke-jr/bfgminer
Jest możliwość użycia go jako proxy pomiędzy kopalnią/demonem solo a koparkami i ustawienie trudności.
ustawienie trudnosci jak znalazlem to to dopisac w pliku bat --request-diff (1-10).
Standardowo ustawione na 1 ale patrzac na kopanie monet scrypt jak to sie ma do scryptu ? czyli ile to ? np ustawie 4 i ile to bedzie ? przykladowo patrzac w takich liczbach jakie znam z kopalni (512/1024/2048)

jeszcze jedna opcje znalazlem czyli ,,--queue|-Q <arg> Minimum number of work items to have queued (0 - 10) (default: 1),, czesto w bfg miner widze ST:3 na podlaczonym gridseed blade 5mhs . Jaka roznice w wydobywaniu kopaniu zobacze jak ustawie na --queue 10 ? Bo ustawilem na --queue 10 i zauwazylem ST:13 .

Prosze Rav... o odpowiedz

Dodano po 7 minutach 29 sekundach:
w github cgminera ktorego uzywam tez zauwazylem takie opcje ale nie wiem czy beda dzialac bo mam cgminera 4.3.5 scrypt2.
--queue|-Q <arg> Minimum number of work items to have queued (0+) (default: 1)

--suggest-diff <arg> Suggest miner difficulty for pool to user (default: none)

czy z moim cgminerem to bedzie dzialac i jakie wartosci moge dpoisac dla pracy czyli jaki zakres z opcja --queue ?
i diff --suggest-diff ? jakie wartosci ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 9 września 2017, 00:17

Rany CO i CZYM ty chcesz kopać???
ZAWSZE bierzemy najnowszy soft.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » sobota, 9 września 2017, 00:23

Otoz mam kilka portfeli monet scryptowych , kopie je przez portfele solo uzywajac cgminera. Ale na niektorych monetach nieraz diff skoczy na np 238k , czyli koparka kopiac solo ustawia sobie diff jaki oczekuje blok do wydobycie czyli te 238 000 (238k) , a ja chcialbym kopiac solo moc kopac blok po kawalkach czyli np po 2048 (2k), tak jak to umozliwiaja kopalnie. ale ze tych monet nie ma na kopalniach to chcialbym tak kopac solo ustawiajac wlasny diff dla koparki np ten 2048

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: rav3n_pl » sobota, 9 września 2017, 08:32

Chyba mylisz pojęcia.
Zmniejszenie diffa NIC Ci nie da, nie dostaniesz "kawałka nagrody" za blok przy kopaniu SOLO.
Albo trafisz blok - i dostajesz wszystko, albo nie trafisz - i próbujesz dalej.
Obniżenie diffa na "swojej" kopalni czy na proxy daje Ci tylko tyle, że widzisz że "coś" się dzieje, nic poza tym. NIE wpływa to w ŻADEN sposób na nagrodę za blok!
Gdybyś kopał z kimś na spółkę i chciał dzielić znaleziony blok "wg zasług" wtedy faktycznie miałoby to sens. Inaczej -nie.
A co do .exe z P2Poolem - to są takie na moim Skydrive (link w stopce). Zawsze też możesz uruchomić bezpośrednio z Pythona, bez kompilacji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pumas26 » sobota, 9 września 2017, 15:09

No teraz to juz wiem iz z kopaniem po kawalku przy solo nic nie da rady wymyslec. A z tym p2poolem (kompilacja) nie przejdzie . nie umiem kompilowac . Ja tylko korzystam z gotowym programow/aplikacji . Zajrze do Twojej stopki do p2pool. Zobacze co z tego wyniknie.
Z innej beczki. Czy dla zwyklego kowalskiego czyli dla mnie (czy uda mi sie postawic poola ze skryptu powyzej , nie znajac sie na programowaniu) ?
Jeszcze raz sie zapytam . czy wystarczy te pliki wszystkie skryptu poola sciagnac na kompa , potem zedytowac 1, 2 pliki i wrzucic na serwer/ stronke ? Mysle o zwyklym postawieniu strony z poolem typu np unomp lub prostszy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak stworzyc wlasny prywatny pool ?

Postautor: pm7 » poniedziałek, 11 września 2017, 22:13

Przecież rav3n napisał Ci właśnie dwa sposoby na p2pool bez kompilacji. Z takim podejściem własny pool to zdecydowanie nie jest opcja dla Ciebie. Zwykłe serwery hostingowe nie nadają się na serwer kopalni.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości