Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Pirate » poniedziałek, 3 lipca 2017, 23:44

Witam,
Chcę kupić 2-3 koparki z kartami Radeon RX 570 4GB x 6szt. Cena to 20500zł za koparkę. Proszę o poradę czy warto w taki sprzęt inwestować, czy dołożyć 5k i brać z lepszymi kartami ?

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: diggeri » poniedziałek, 3 lipca 2017, 23:47

Jeden rabin powie tak drugi powie nie.
Najlepiej kupić sprzęt i samemu zbudować.
Czemu wspominam o rabinach, gdyż nikt z nas nie wie czy sie zwróci, każdy jest spekulantem i wierzy, że zwrot nastąpi.

Ja bym kupił podzespoły i samemu zbudował, jeśli nie jest to możliwe to wstrzymał się aż będą dostępne.

Rx 570 były dostępne po ~1000pln, sam kupiłem za 899, zobacz ile kapitału zostaje Ci w kieszeni, jeżeli oba warunki zostaną spełnione:
- karty wrócą w normalnych cenach
- złożysz sam koparkę


Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Pirate » wtorek, 4 lipca 2017, 11:30

Złożenie samemu odpada. Chodziło mi głównie o opinie tych kart, czy nie są one przestarzałe i czy nie będzie zaraz taki sprzęt nieużyteczny ?

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Maggix » wtorek, 4 lipca 2017, 11:35

Pirate

Inwestorze z Koziej Wólki Ja mówię jak jest. Inwestuj ino szybko odkupie od ciebie ten sprzęt za kilka miesięcy.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Pirate » wtorek, 4 lipca 2017, 14:16

O co ci gościu chodzi ? Pytam się normalnie, a wyskakujesz z jakimiś chorymi tekstami.
Po to jest forum żeby się czegoś dowiedzieć. Jestem świeżakiem i pytam się o podstawy. Wybacz nie mam takiej wiedzy jak ty. Zapomniał wół jak cielęciem był ? A są tu ludzie którzy siedzą w tym dłużej i liczę właśnie o poradę takich ludzi, a nie błaznów.

Najlepiej to wypierdalaj z dala ode mnie, bo emanuje od ciebie negatywna energia.

PEACE

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: ZłyRoman » wtorek, 4 lipca 2017, 16:12

Chodzi o to że kupując 3 koparki jesteś na starcie 15 tyś zł w plecy. Czyli zamiast kupić 3 koparki, mógłbyś złożyć 4. Idąc dalej zmniejszasz sobie o 25% szansę na zwrot inwestycji i to jaką kartę weźmiesz nie ma większego znaczenia.
Najważniejsze jest żeby zacząć i rozumieć co się dzieje a wiedzy jest masa do wchłonięcia. Koparka podziała na początku ale sama nie będzie zarabiać. I tak będziesz musiał ten temat ogarnąć bo sytuacja się zmienia dynamicznie i przy takiej ilości kart będziesz niepotrzebnie tracił pieniądze.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Maggix » wtorek, 4 lipca 2017, 16:19

Chodzi o to żeś kuźwa dzieciak gościu album pusty w czerepie . Skoro chcesz inwestować kasę i pytasz obcych ci ludzi czy się opłaca. To jest czysty Debilizm.
Albo jesteś normalny człowiek i sobie potrafisz sam policzyć zysk/straty albo Gościu jesteś z Koziej Wólki.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Pirate » wtorek, 4 lipca 2017, 16:35

ZłyRoman pisze: Chodzi o to że kupując 3 koparki jesteś na starcie 15 tyś zł w plecy. Czyli zamiast kupić 3 koparki, mógłbyś złożyć 4. Idąc dalej zmniejszasz sobie o 25% szansę na zwrot inwestycji i to jaką kartę weźmiesz nie ma większego znaczenia.
Najważniejsze jest żeby zacząć i rozumieć co się dzieje a wiedzy jest masa do wchłonięcia. Koparka podziała na początku ale sama nie będzie zarabiać. I tak będziesz musiał ten temat ogarnąć bo sytuacja się zmienia dynamicznie i przy takiej ilości kart będziesz niepotrzebnie tracił pieniądze.
Dzięki za odpowiedź
Maggix pisze: Chodzi o to żeś kuźwa dzieciak gościu album pusty w czerepie . Skoro chcesz inwestować kasę i pytasz obcych ci ludzi czy się opłaca. To jest czysty Debilizm.
Albo jesteś normalny człowiek i sobie potrafisz sam policzyć zysk/straty albo Gościu jesteś z Koziej Wólki.
Baran nie zrozumiał przekazu. Ok to odpisze ci ostatni ostatni raz, bo i tak pustak nie rozumie i będzie dalej się pocił. Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie. Pytałem się czy mining się opłaca, czy o opłacalność danych kart ? Pytałem od strony technicznej, nie ogółem. Ale i tak wiem że łeb nie potrafi czytać ze zrozumieniem więc straciłem dwie minuty życia.


Można jakoś na tym forum zablokować jakiegoś obiboka żeby nie wyświetlało jego postów ?

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: szklaramusPL » środa, 5 lipca 2017, 01:33

Pirate weź również poprawkę że sprzętu nie dostaniesz od ręki a to dużo zmienia bo trudność rośnie ale jeśli chcesz szybko wydać kase, to bierz co jest, bo to że ktoś wystawił ofertę nie znaczy a raczej na 95% nie ma sprzętu od ręki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: tonyxxl » środa, 5 lipca 2017, 02:00

Zamiast kupować koparki 100% drożej niż dwa miesiące temu a dodatkowo masz małe pojęcie w temacie koparek to lepiej kup na giełdzie jakieś waluty z top 10 i licz na wzrost. Te koparki zwrócą ci się dopiero za 4-5 miesięcy jak wszystko dobrze pójdzie. Dopiero wtedy będziesz na zero. Na giełdzie możesz zarobić więcej i szybciej. Oczywiście możesz również wtopić, zależy jakie masz pojęcie i jak potoczy się kurs. Koparka to droga i kapryśna rzecz dla zaawansowanych.
Ale jak się upierasz przy zakupie to powiem ci że 20500 za koparkę z 6 kartami 4GB to porażka. nawet 8GB za tą cenę jest słabą inwestycją, choć lepszą, bo dłużej i więcej pokopiesz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Kolmodor » środa, 5 lipca 2017, 06:19

ZłyRoman pisze:Chodzi o to że kupując 3 koparki jesteś na starcie 15 tyś zł w plecy. Czyli zamiast kupić 3 koparki, mógłbyś złożyć 4. Idąc dalej zmniejszasz sobie o 25% szansę na zwrot inwestycji i to jaką kartę weźmiesz nie ma większego znaczenia.
Najważniejsze jest żeby zacząć i rozumieć co się dzieje a wiedzy jest masa do wchłonięcia. Koparka podziała na początku ale sama nie będzie zarabiać. I tak będziesz musiał ten temat ogarnąć bo sytuacja się zmienia dynamicznie i przy takiej ilości kart będziesz niepotrzebnie tracił pieniądze.
Przecież on chce wydać 40 60 tys złotych to trzeba być naprawdę desperatem .

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: Maggix » środa, 5 lipca 2017, 07:23

Spec inwestor chce wydać tyle kasy bez uprzedniego zbadania tematu. Potencjalny utracjusz albo małolat inwestor. Jak już mu doradzacie inwestować w coiny to podajcie Mu jakieś konkrety np. btc Dash zec. ETH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zakup koparki - 6x Radeon RX 570 4GB

Postautor: tonyxxl » środa, 5 lipca 2017, 10:34

Maggix pisze: Spec inwestor chce wydać tyle kasy bez uprzedniego zbadania tematu. Potencjalny utracjusz albo małolat inwestor. Jak już mu doradzacie inwestować w coiny to podajcie Mu jakieś konkrety np. btc Dash zec. ETH.
to nie jest porada, ale jakbym ja musiał dzisiaj zainwestować +50k w coiny to wybrałbym jakieś 4 i podzielił po równo: Bitcoin, Antshares, Steem i Iconomy ewentualnie jeszcze Golem. Inwestycja raczej na dłużej, pół roku+.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość