Mining ( pytanie )

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mining ( pytanie )

Postautor: swistak » środa, 11 marca 2015, 21:32

Witam,

Chciałbym zostać minerem i mam kilka pytań.

Zastanawiam się nad formą czy ma to być zakup własnego sprzętu czy wykupienie mocy.

Jeżeli miało by to być kopanie to czy kopać bitcoiny czy jakąś inną kryptowalutę.

Dodam, że z plusów miejsca w którym mieszkam to brak opłaty za prąd, a z minusem jest to że nie można kożystać z P2P np. torrenty są blokowane.

Do przeznaczenia na początek mam około 5tys zł

Proszę o radę dla nie doświadczonego forumowicza bez docinek, że nic nie wiem :)

Z góry dziękuję :)

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: AdamM » środa, 11 marca 2015, 21:41

swistak pisze:Zastanawiam się nad formą czy ma to być zakup własnego sprzętu czy wykupienie mocy.
I jakie masz wątpliwości po policzeniu opłacalności?
swistak pisze:Jeżeli miało by to być kopanie to czy kopać bitcoiny czy jakąś inną kryptowalutę.
Pytanie jak wyżej. Bo na pewno przeszukałeś forum i znalazłeś linka do http://www.coinwarz.com/
swistak pisze:Proszę o radę dla nie doświadczonego forumowicza bez docinek, że nic nie wiem :)
Szczera rada jest taka żebyś przeszukał forum. Ten temat był wałkowany ostatnio wielokrotnie. Zapoznaj się z pytaniami i odpowiedziami i wtedy wróć z konkretnymi pytaniami. O ile jakieś jeszcze będziesz miał.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: swistak » piątek, 13 marca 2015, 23:48

Poczytałem troszkę i jestem zainteresowany tematem

Z tego co wyczytałem na forum często polecany jest antminer s1

Ale z tego co wyczytałem nie można nim kopać głównie bitcoiny

Kalkulator przychodów strasznie wariuje podając zyski w pierwszym i drugim miesiącu ale w następnych zysk jest prawie zerowy ktoś powie mi dlaczego ? ( ktoś by mi podał prawidłowy kalkulator dla tej maszyny ( 180GHs ) miała by działać 24/7 z zerowym kosztem prądu.

Pytanie poboczne czy kopiąc bitcoiny koparka korzysta z przesyłu danych P2p ?

Ile na oko pobiera danych w MB/GB koparka tego pokroju ( miesięcznie ) ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: swistak » sobota, 14 marca 2015, 00:17

A więc ktoś doświadczony i w temacie doradzi coś za ok . 3tys złoty

Darmowy prąd. ( co kopać i czym )

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: rav3n_pl » sobota, 14 marca 2015, 11:28

Jak masz darmowy prąd to kupuj stare koparki z zasilaczami które ludzie puszczają za grosze.
A kop co uważasz, jak nie BTC to wybierz alta i czekaj.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: storm5620 » poniedziałek, 16 marca 2015, 20:49

Ja też zaczynałem, miesiąc kopie na S1 darmowy prąd, ale poczytaj tez na temat cloud mining.

Ja np kopie tutaj https://scrypt.cc?ref=baisV

Przy zainwestowaniu 120zł w BTC - kopię z mocą S1 - nie interesuje mnie prąd i doglądanie koparki. Zwrot inwestycji w moc w tej kopalni to 60% czyli po około 2 miesiącach to co zainwestujesz wypłacasz
i jesteś na czysto. Kolejne wydobyte BTC reinwestujesz w moc.
Oczywiście są tez minusy , cloud jest i działa ale może tak być ze zniknie wiec trzeba być na to przygotowanym i jak coś to wypłacać w miarę często.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » piątek, 20 marca 2015, 21:48

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum, więc nie chciałem zaczynać od razu od tworzenia nowego tematu :) Dlatego podczepię się pod ten o podobnej treści :P Otóż chciałbym zapytać o opłacalność miningu dwiema koparkami typu KnC Neptune... komfortowej sytuacji jeśli chodzi o prąd to nie mam, bo za Kwh mam 60 groszy :( Mimo to kalkulatory przemawiają za zyskiem przy obecnym dość niskim kursie 1027zł za Bitcoina i ustabilizowanej trudności kopania. Ale chciałbym zapytać o zdanie specjalistów tego forum, a konkretnie specjalistów od miningu. Z tego co wiem to technologia ASIC rozwija się bardzo szybko i już dziś mówi się o 14nm koparkach, a w tamtym roku królem miningu był właśnie Neptune ze względu na technologię 20nm. Procesory do pecetów się tak szybko nie rozwijają (dawne zapowiedzi Intela swoich 14nm procków) jak ta technologia a jest ona dużo młodsza, dlatego martwi mnie to, że taka koparka klasy premium za rok może stać się koparką klasy śmiecium :cry: Jakie porady macie Panowie?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: lenny » piątek, 20 marca 2015, 22:06

Moja porada: Zapomnij o kupowaniu po "super okazyjnej" cenie tego Neptuna od kogoś mądrzejszego, kto chce się go pozbyć.

Neptune nigdy nie był królem miningu, nigdy nawet nie był popularny. Ta koparka została wprowadzona bardzo późno i była bardzo droga, a kurs Bitcoina wtedy ostro spadał a trudność wprost przeciwnie.
Królem miningu ASIC był tzw. październikowy i listopadowy KNC Jupiter (czyli druga i trzecia seria Jupitera) - zwrócił się jego właścicielom kilkadziesiąt razy (w BTC a także w fiatach jeśli sprzedali po dobrym kursie).

A co do tego Neptuna, którego chcesz kupić dzisiaj w 2015 roku: Nie zwróci Ci się ta inwestycja nigdy i stracisz po prostu pieniądze.
Zamiast tego kup po prostu kilka bitcoinów i trzymaj, ich wartość wzrośnie a Ty nie będziesz sobie pluł w brodę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: Bemx2k » piątek, 20 marca 2015, 22:49

Narzuca sie pytanie jak kolega z 1Vegeta1 wyliczyl sobie ze kopanie na tym sprzecie jest oplacalne ??
moze jakas nowa metoda obliczen ??

oswiec nas kolego
bo moze wszyscy jestesmy w bledzie ;)
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » piątek, 20 marca 2015, 22:58

Hmmm... Dziękuję za poradę ;) Chętnie przeczytam też wypowiedź kopacza, który do dzisiaj trudzi się wykopaliskami :)
Skoro nie jest opłacalne tzn, że technologia 20nm odeszła już do lamusa? :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: hanti » sobota, 21 marca 2015, 00:13

te nowe koparki 16, 14nm to nie tak predko. Napewno nie szybciej niz procki intela ;)
co do krola miningu to bym sie sprzeczal i nic nie pobije pierwszych avalonow ;p
Królem miningu ASIC był tzw. październikowy i listopadowy KNC Jupiter (czyli druga i trzecia seria Jupitera) - zwrócił się jego właścicielom kilkadziesiąt razy (w BTC a także w fiatach jeśli sprzedali po dobrym kursie).
lenny z tego co pamietam to l3sny w swoich udzialach mial te koparki i jesli sie zwrocily to w ogole dobrze a juz kilkadziesiat razy ?? Chyba gruba przesada ;p
Mozesz podac przyklad ile BTC kosztowaly i ile BTC wykopaly ?

Kilkadziesiat razy to sie bym zgodzil ale co do pierwszych avalonow o ktorych wspomnialem wyzej.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » sobota, 21 marca 2015, 09:53

OK, czyli Bitcoiny lepiej jest kupować po niskim kursie czekać na wzrost i wtedy sprzedawać. A jak ma się kopanie waluty Litecoin za pomocą GPU? Ile hash rate ma taki Radeon R9 290X? I czy jest to bardziej opłacalne niż kopanie Bitcoin? :?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » sobota, 21 marca 2015, 11:36

Czy chodziło Ci o tę stronę? https://www.whattomine.com/
I jeszcze jedna podobna: http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » sobota, 21 marca 2015, 13:03

A co myślicie o wydobywaniu Litecoinów czy Stablecoinów za pomocą KnC Titan? Bo tak licząc sobie na kalkulatorze na stronie coinwarz.com to nawet przy moim zużyciu prądu jest to dochodowa rzecz, a gdyby zredukować rachunki za prąd do 0 to już w ogóle rewelka :) Widzę, że jest ich bardzo mało do sprzedania, na pewno dużo mniej niż wcześniej wspomniane Neptuny.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: lenny » sobota, 21 marca 2015, 16:40

hanti pisze:lenny z tego co pamietam to l3sny w swoich udzialach mial te koparki i jesli sie zwrocily to w ogole dobrze a juz kilkadziesiat razy ?? Chyba gruba przesada ;p
Mozesz podac przyklad ile BTC kosztowaly i ile BTC wykopaly ?

Kilkadziesiat razy to sie bym zgodzil ale co do pierwszych avalonow o ktorych wspomnialem wyzej.
Hehe co o Avalonów się zgodzę :) One właśnie były pierwszym królem miningu, wtedy jeszcze w technologii 110nm. Potem była cała masa innych koparek, drogich i tanich, coraz szybszych i szybszych. Jupitery 28nm to był taki drugi król miningu, wyłącznie za sprawą ogromnego skoku kursu a także błyskawicznej realizacji zamówień przez KNC - wysyłka w parę tygodni od zamówienia (mówię o tej późniejszej serii właśnie). Wtedy opłaty za prąd to był 1% urobku, a pozostałe 99% do kieszeni szło.

Mogłem pomylić serie Jupiterów, już dobrze tego nie pamiętam. L3sny kupował te Jupitery w wakacje, płacił w BTC gdy cena Bitcoina była bardzo mizerna, wtedy koszt jednej koparki to było kilkadziesiąt BTC. I musiał czekać na dostawę kilka miesięcy.
Potem te same urządzenia się kupowało za 10 BTC i dostawa trwała 2 tygodnie, zwrot był niewyobrażalny. Wszystkie serie tych Jupiterów zwróciły się w fiatach, nawet te leśnego. W BTC - przede wszystkim te późniejsze, kupowane przy mocnym kursie.
1Vegeta1 pisze:OK, czyli Bitcoiny lepiej jest kupować po niskim kursie czekać na wzrost i wtedy sprzedawać.
Tak. Tylko i wyłącznie to rób, bo na innych "inwestycjach" to raczej stracisz a nie zarobisz.
1Vegeta1 pisze:A jak ma się kopanie waluty Litecoin za pomocą GPU? Ile hash rate ma taki Radeon R9 290X? I czy jest to bardziej opłacalne niż kopanie Bitcoin? :?
Taka zabawa wypadła z interesu jakiś rok temu, teraz to zupełnie nie opłacalne.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: sxzp » niedziela, 22 marca 2015, 04:49

pozwolę sobie zauważyć, że porady w stylu nie kop, lepiej kup btc i trzymaj jest bardzo ryzykowna. Taka porada pojawia się od wielu miesięcy i ogólnie w długiej, wieloletniej perspektywie pewnie ma sens. Problem polega na tym, że piszesz tak lenny od dawna i jeśli ktoś Cię posłuchał i kupił bity po 2-3 tyś, bo kopanie się nie opłaca to dziś jest z gigantyczną stratą. Niestety takie porady mają uzasadnienie kiedy jesteśmy w trendzie wzrostowym, obecnie od ponad roku jesteśmy w trendzie spadkowym, z perspektywą na możliwy kolejny dołek cenowy poniżej 166usd ze stycznia. Ja bym w tym momencie nie kupił z opcją trzymaj, tylko jak będzie jasne, że zmieniamy w long trend na wzrostowy. Jak masz darmowy prąd kup jakieś tanie koparki, jest tego sporo na forum, allegro. Będziesz widział jak Ci kopie po troszeczku btc i to jest fun, a jak kupisz BTC, będzie sprawdzał kurs dwa razy dziennie i się stresował za każdym razem jak trochę spadnie, z zabawy ze sprzętem będziesz miał przynajmniej trochę frajdy i się czegoś nauczysz :) bo przy ograniczonym budżecie kokosów i tak się nie zarobi na tym rynku.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 marca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: 1Vegeta1 » niedziela, 22 marca 2015, 10:47

Właśnie, ta frajda z kopania też jest czymś nieocenionym :D Tylko do tego TRZEBA mieć darmowy prąd, żeby fun osiągnął poziom max, a nie myśleć codziennie jak się będzie wstawać rano: "Kurcze, mam nadzieję, że wykopią więcej niż zabiorą". Macie może jakieś porady co do zmniejszenia lub nawet wyzerowania rachunków za prąd? :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: devega » piątek, 5 czerwca 2015, 12:58

Jak masz darmowy prąd, rozważ postawienie koparki baującej na GPU i kop shitcoiny w algorytmach, dla których nie ma ASIC (X11, X13, X15, itp).
Następnie wymieniaj je na BTC :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 8 września 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: chwilowo » wtorek, 8 września 2015, 16:37

Tak się złożyło, że jestem w zarządzie pewnej spółdzielni mieszkaniowej i prąd mamy za free. Jest tam biuro i kilka kompów.
Pytanie, ile trzeba tych koparek kupić i jakiego rzędu są to inwestycje. Myślę, że 5 kompów mogłoby chodzić non stop i nikt by się nie czepił.

Jest jakaś giełda używanych koparek?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Mining ( pytanie )

Postautor: devega » wtorek, 8 września 2015, 19:10

Jest na forum dział kupno i sprzedaż, są tam podane ceny. Poczytaj.

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości