Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: miechoo » niedziela, 19 stycznia 2014, 21:21

Witam
Tematem kopania bitcoinow zainteresowałem się dość niedawno więc jestem jeszcze zupełnie zielony w tym temacie. Mam więc kilka pytań odnośnie opłacalności.
Wiem że to temat na który cięzko jest konkretnie odpowiedzieć dlatego też nie oczekuję jakiś konkretnych cyferek. Chciałbym zakupić koparkę i ze względu na podany już budżet byłaby to używka dysponująca mocą np 240 Gh/s (dane z aukcji allegro). Czy zakup takiej koparki w ogóle mi się zwróci biorąc pod uwage aktualna trudność wydobycia i wartość jej wzrostu? Czy, żeby cokolwiek zarobić trzeba inwestować tylko w nowe urządzenia w przedsprzedaży i mieć względną pewność zysku czy na używce o podanej przeze mnie wartości też można cos wyciągnąć(tzn odzyskać wkłąd i jeszcze coś zarobić) ? Czy trudność wydobycia ma zawsze wartość rosnącą?

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: mazril » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 12:42

A jak z opłatami za prąd ? jeżeli masz dostęp do free energii to... W chwili obecnej z takim kapitałem to pchał bym się raczej w scrypt niż sha powiedzmy za 12 tyś zmontujesz koparkę przynoszącą ok 80 zł dziennie. A w razie wzrostu trudności kopania sprzedasz sprzęt bez problemu bo jest to zwykły komputer i odzyskasz część kapitału. Co prawda niedługo mają powstać koparki scrypt mało prądożerne ale tak czy tak jeszcze z dobrych kilka miesięcy będziemy kopać na gpu.

Spora większość mówi że lepiej pieniądze zainwestować na giełdzie btc niż kopać ale ja tam jestem zadowolony z kopania.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 28 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: Worn » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 13:13

Spora większość mówi że lepiej pieniądze zainwestować na giełdzie btc niż kopać ale ja tam jestem zadowolony z kopania.
Zapewne to spora część tego forum co sama kopie ;) kalkulatory są dostępne w internecie nikt nie da przepisu na kopanie raz człowiek jest na + a czasami dokłada.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: WalutowyKrol » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 14:48

W necie są kalkulatory kopania, znając wszystkie dane można sobie przybliżyć ile będzie wychodziło dziennie. Prąd też kosztuje, jeżeli masz miejsce za free to może być ok. Taka koparka trochę tego ciągnie. Mazril dobrze mówi- zawsze można sprzedać koparkę, to zwykły blaszak. Trochę na wartości straci, ale co wykopiesz to Twoje :mrgreen: .

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: miechoo » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 20:34

Dziekiuje za juz troche rozjasniającą odpowiedź ale od razu nasuwają mi się kolejne pytania. Odnośnie kalkulatorów to nie znając parametrów nie dam rady nic wyliczyć. Próbowałem testowo wpisać dane z aukcji ale wychodziły tak potężne minusy, że doszedlem do wniosku że musze coś źle robic albo czegoś nie wiedzieć. Dzięki waszym radom doszedlem do wniosku ze jak dla mnie to chyba najlepszym wyjściem będzie właśnie zakup koparki gpu. Teraz pytania : czy koparke o której piszesz należy kupić u kogoś kto złoży ją na nowo dla mnie czy np jako uzywke z ogłoszenia? pytam dlatego, że widziałem ogłoszenia gdzie taka koparka za 14 tys generuje 4,2 Mh/s (!). Czy taka moc gwarantuje te 80 zł/dzien? W ogóle jak to sie ma do innych koparek(sha) które za tą cene sa w stanie wygenerować 240 Gh/s? Czy ta cena wynika z tego że jest to, tak jak pisaliście , koparka którą można potem sprzedać na części czyli bez takiego ryzyka?

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: mazril » wtorek, 21 stycznia 2014, 11:45

Założenie jest takie im więcej osób wydobywa monety tym mniej przypada z nagrody na głowę. Nagroda za wydobycie 1 bloku btc wynosi 25 monet i teraz jeżeli w kopalni powiedzmy jest 3 kopaczy ja,ty,i pan zenek jam mam moc obliczeniową 10 MH/s ty masz 5 MH/s zenek ma 5 MH/s dlatego z nagrody każdy otrzymamy następująco Ja = 12,5 btc a ty i pan zenek po 6,25 btc od kwot minus fee (opłata dla kopalni).

I teraz ludzie zainwestowali spore tysiące w sprzęt do kopania na początku, 15 tyś zł to jakiś margines nawet nie zauważalny dlatego za takie pieniądze nie dostaniesz prawie nic z nagrody bo twój udział proporcjonalnie będzie wynosił około 0,1%. Odnośnie walut scrypt czyli tych kopanych obecnie na gpu (nowych) sytuacja wygląda tak samo z tym że udziały inwestorów są znacznie mniejsze. Dlatego kopanie scrypt jest dla takich szaraczków jak my jedynym opłacalnym działaniem. z obecną mocą obliczeniową jaką posiadam 1,5 miesiąca temu zarabiał bym prawie 1500 zł dziennie a dzisiaj hmmm około 150 zł - koszt energii. zerknij na http://www.coinwarz.com podstawowe narzędzie informujące ile zarobimy na danej walucie przy danej mocy obliczeniowej.

Koparkę najlepiej złóż sam taniej wyjdzie ale musisz dobrze dobrać karty graficzne i zasilacz sam jak składałem swoje koparki przetestowałem sporą liczbę kart i na niektórych się przejechałem. jak interesuje cię gotowe rozwiązanie to ostatnio znalazłem cryptominer.pl mają gotowe zestawy. Obecnie czekam na obudowę od nich mam nadzieję że przyjedzie szybko...

I uwaga nie kupujcie MSI 280x z chłodzeniem TwinFrost tragedia po 2 tygodniach pracy na 85% w 2 kartach padły 3 wiatraki xD (Karty były nowe)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: miechoo » środa, 22 stycznia 2014, 19:36

dziekuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: zbiges » środa, 22 stycznia 2014, 20:05

@mazril
Piszesz, że testowałeś wiele kart od strony (tak zrozumiałem) przydatności do miningu.
Zrozumiałem, że sprawdzałeś je pod kątem dobrego działania (niekoniecznie wydajności)
Czy mógłbyś podrzucić jeszcze jakieś uwagi (jak ta o MSI)?

Wydaje mi się, że czytając rady userów forum dwie firmy są nieco lepsze od pozostałych tzn Sapphire i Asus, ale to tylko mój wniosek z poświęcenia kilkudziesięciu godzin przeglądania forum.
Mam zresztą pytanie do wszystkich górników.
Czym kierować się przy zakupie kart?
Pomijam tutaj stosunek wydajność/cena. To każdy potrafi w przybliżeniu policzyć. Trudniej natomiast jest zdecydować się na dany model czy producenta biorąc pod uwagę inne możliwe kłopoty jak np: Możliwość łatwego i łatwo przyswajanego oveclockingu, czy zdolność do długiej i bezproblemowej pracy.
Wasze doświadczenia są tutaj nieocenione a początkujący miner jak ja nie ma skąd czerpać takiej wiedzy. :)

Rozmowny
Posty: 83
Rejestracja: 17 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: mazril » czwartek, 23 stycznia 2014, 09:58

Rady hmmmmm

Zasilacz należy kupić nad wyrost tak aby działał przy max obciążeniu na 70-80%
Omijać karty msi niestety sam wpakowałem się w kilka egzemplarzy 7970 oraz 280x karty ok kopią bardzo ładnie niestety nowatorskie ciche chłodzenie twinnfrost nie wytrzymuje tego.

Tak samo nie wiedzieć czemu miałem spory problem z Gigabyte musiałem odesłać 4 egzemplarze jeszcze jak były dostępne 7970 max osiągały 660 kh/s flash biosa podobno załatwiał problem ale wolałem nie ryzykować bo jednak gwarancja przy kopaniu się przydaje ;) btw. Wentylatory Sapphire jak widzę są trwałe.

Ja osobiście preferuję karty z turbinami ze względu na wydajność i to że brudne powietrze wypychają na zewnątrz obudowy.

I na koniec zawsze zakładajcie takie same karty do 1 zestawu, mam jedną koparkę mieszaną i przez to tracę około 110 kh/s łącznie na 4 kartach. Config jest jak najbardziej poprawny każda ma indywidualne ustawienia.

Prawdę mówiąc przerobiłem już chyba większość konfiguracji i wiem że sporo zależy od dobrania odpowiednich komponentów i to co podaje producent nieraz mija się z prawdą, Zwróćcie uwagę też na takie pierdoły jak pochrzanione sterowniki i gryzące się integry ze zwykłymi gpu. co docelowo może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Jeżeli kogoś interesują konkretne zagadnienia/pomoc zapraszam na pw.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: barman86 » czwartek, 23 stycznia 2014, 14:41

Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ktoś pozbywa się koparki.
Przeciez nawet mała koparka zarabia te 30pln dziennie czyli jakis 1000pln miesięcznie.

Już nie mówie o koparkach za 25k które wg kalkulatorów zwaracją się po 3 miesiącach.

Skoro tyle zarabia to dlaczego ktoś sprzedaje kurę znoszącą złote jaja ?

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: mcb » czwartek, 23 stycznia 2014, 15:04

może potrzebuje kasy na mocniejszą ?
może nie ma miejsca na kilka i chce jedną bardziej wypasioną ?
może jest już mocno wyeksploatowana i wymienia na nowy model ?
może płaci sporo za prąd i nie odnosi zauważalnych profitów ?

Jest wiele możliwości ;)

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: lenny » czwartek, 23 stycznia 2014, 15:46

barman86 pisze:Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ktoś pozbywa się koparki.
Przeciez nawet mała koparka zarabia te 30pln dziennie czyli jakis 1000pln miesięcznie.

Już nie mówie o koparkach za 25k które wg kalkulatorów zwaracją się po 3 miesiącach.

Skoro tyle zarabia to dlaczego ktoś sprzedaje kurę znoszącą złote jaja ?
Zapomnij o micie kury znoszacej zlote jaja. To juz dawno nie jest prawda, juz od czasu wejscia FPGA w mining bitcoin. Ludzie kupuja i sprzedaja koparki, bo chca zarobic albo mniej stracic - taka jest prawdziwa odpowiedz na twoje pytanie. Mining to jest BARDZO RYZYKOWNA INWESTYCJA, walka z czasem, ktora za kazdym prawie razem minerzy przegrywaja z tymi, ktorzy po prostu kupili Bitcoiny zamiast koparek;) Historia nie raz juz to udowodnila, ze bardziej sie oplaca kupic BTC i trzymac, niz cokolwiek kopac.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: xendo » piątek, 31 stycznia 2014, 16:44

Witam, jestem nowym użytkownikiem. Chciałem spróbować kopania po wpisaniu w google king asic na jednej stronie jest koparka o mocy 750gh/s za 3 tyś dolarów. co o niej myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: hanti » piątek, 31 stycznia 2014, 17:32

mysle, ze probujesz cos reklamowac
w kazdym razie to scam
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: xendo » niedziela, 2 lutego 2014, 09:12

nie probuje nic reklamować chciałem zakupić terraminer IV ale wysyłka dopiero w maju a King asic wysyła w ciągu kilku dni.
http://kingasic.com/ chodzi o tę stronę i coincraft 750 gh/s
Ale jestem zielony w tym nigdy nie kopałem i dlatego chciałem się o to dopytać ponieważ ta sama koparka jest także tutaj w wyższej cenie
http://bitmine.ch/?product=coincraft-ri ... uary-batch

a niechciałbym się nadziać i stracić 10 tyś zł

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: lenny » niedziela, 2 lutego 2014, 12:50

http://kingasic.com/ toż to scam człowieku
Coincrafty mają już na stocku, zanim je firma Bitmine AG wyprodukowała i wysłała do klientów? HahaHahaHahaHahaHaha :D

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: lenny » niedziela, 2 lutego 2014, 12:58

Ale i tak to jest najlepsze:
http://kingasic.com/shop/cedartec-100ghs/

Maszynka do kopania BTC i LTC, 100 GH/s. HahaHahaHahaHaha
Cedartec 100GH/s

$1,199

Processing:
around 100 GH/s

Integrated processing chips:
10

Supported protocol:
Can mine all Cryptocurrencies (Cryptocoin)
Including: BitCoin (BTC), Litecoin(LTC), PeerCoin, NameCoin, DevCoin, TerraCoin, FreiCoin, IXCoin, etc.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: xendo » niedziela, 2 lutego 2014, 16:27

Dzieki Panowie uchroniliscie mnie. Moj niepokoj pojawil sie gdy po zlozeniu zamowienia nie moglem wybrac innej płatności niż BTC a chciałem zapłacić kartą

w tym przypadku pytam sie gdzie mozna kupić najtansza koparke o najwiekszej mocy obliczeniowej i o wmiare małym zużyciu prądu.
allegro średnio mnie interesuje bo ceny są zawyżane kilkukrotnie..

Lub gdzie najbardziej opłaca się wykupić moc obliczeniową i czy warto to zrobić za np 15-30 tyś?

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: zonkul » poniedziałek, 3 lutego 2014, 21:29

Kup sobie karty samemu, płytę i zasilacze, na allegro jakiś stojak i poskładaj - wtedy za ok 5500 zł poskładasz koparkę 2,1 MH/s (3x 280X) , robiącą ok 60 zł dziennie. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Za dodatkowe 2600 zł będzie w sumie 3,5 MH/s (5 x 280X). Za 10 000 zrobiłbym koparkę 5 MH/s opartą na 5 x R9 290X .

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wybór koparki w cenie 10-15 tys

Postautor: xendo » poniedziałek, 3 lutego 2014, 23:29

Ale ja mówię o asic za 15-30 tys zł ewentualnie o wykupieniu za to mocy obliczeniowej a nie o kartach co mi wykopie 5 mhs? Chce mimum 400 ghs

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości