Strona 1 z 1

www.cryptoindustries.com FPGA do skryptów

: sobota, 2 listopada 2013, 15:24
autor: l3sny
http://www.cryptoindustries.com
ciekawe czy bedzie taki problem jak z producentami ASIC...
koolio i jakiś drugi koles

Re: www.cryptoindustries.com FPGA do skryptów

: sobota, 2 listopada 2013, 16:42
autor: Bitmar
Zbudowanie takich koparek jest o wiele prostsze niż ASIC. Chipy są gotowe, można je bez problemu kupić. Trzeba tylko zrobić pod to płytkę i zaprogramować. Jest jeszcze prostsza metoda http://www.enclustra.com/en/products/fp ... /mars-ax3/ , tu już wszystko jest (nie wiem czy nie za mało ramu), wystarczy tylko zaprogramować, koszt tylko jest trochę wysoki.
Przypuszczam, że cena takiej koparki FPGA będzie sporo wyższa niż GPU ale będzie zużywać dużo mniej prądu.

Re: www.cryptoindustries.com FPGA do skryptów

: niedziela, 10 listopada 2013, 17:50
autor: jjodwald
Ciekawe jak idzie chłopakom z prototypami. Zapisałem się jakiś czas temu na newslettera, ale od kilku tygodni cisza. Ostatni tweet z 10 października. Szczerze im kibicuje, ale na dzień dzisiejszy nie wygląda to dobrze.

Re: www.cryptoindustries.com FPGA do skryptów

: wtorek, 12 listopada 2013, 21:03
autor: zomos
Bitmar pisze:Zbudowanie takich koparek jest o wiele prostsze niż ASIC. Chipy są gotowe, można je bez problemu kupić. Trzeba tylko zrobić pod to płytkę i zaprogramować. Jest jeszcze prostsza metoda http://www.enclustra.com/en/products/fp ... /mars-ax3/ , tu już wszystko jest (nie wiem czy nie za mało ramu), wystarczy tylko zaprogramować, koszt tylko jest trochę wysoki.
Przypuszczam, że cena takiej koparki FPGA będzie sporo wyższa niż GPU ale będzie zużywać dużo mniej prądu.
Niestety cena FPGA niższa będzie tylko z czasem(a i tak spadek będzie rzędu może 5% rocznie). Gdy będą wychodzić nowe generacje FPGA to stare będą tanieć. FPGA do masowej produkcji niestety się nie nadaje ze względu na koszty! FPGA jest materiałem do pracy dla naukowców, bardzo krótkich serii (rzędu parudziesięciu sztuk) i prototypów przenoszonych później do ASICa. FPGA to bardzo niszowy rynek! I taniej jest wszystko przenieść na żywy krzem czyli do ASIC`a. A Asic w dodatku będzie szybszy. Taka FPGA to jest matryca z pamięcią pamiętającą połączenia między bramkami, przerzutnikami, licznikami i innymi blokami funkcyjnymi(nawet procesorami). No i ta pamięć jest typu(a nawet musi być) statycznego ramu lub flasha, czyli wolna... Sądzę że jeśli wydajności są na FPGA jakie są to ze względu na poniesione koszta zwrot z inwestycji będzie mały i będzie wymagał ogromnej ilości czasu. Chyba że ktoś nagle wymyśli FPGA z wbudowaną wielką ilością ramu tak by nie było potrzeby używania zewnętrznej pamięci. Takie rozwiązanie znacznie przyspieszyłoby obliczenia.