Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: Kutalisk » niedziela, 2 kwietnia 2023, 11:12

@fetek akurat tu Raven ma rację. Użyłeś skrótu myślowego, a teraz się kłócisz. Zawsze musi wyjść na Twoje w dyskusji. Zawsze jesteś taki nieomylny.

Co do tematu mining nie umarł, ma się nieźle. Podobnie jak BTC, któremu wielokrotnie wieszczono.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: czester1994 » niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:46

fetek pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 11:03kopiesz
W sumie racja. Dla zabawy wywaliłem kilkadziesiąt tysięcy na fotowoltaikę i przygotowanie pomieszczenia żeby trzymać tam koparki w dobrych warunkach, o samych koparkach nie wspominając. Powinienem przecież mieć je włączone 24h/dobę żeby tylko generować straty. Z takim myśleniem nie dziwię się że dla ciebie mining umarł. Od powstania ethereum było mówione że przejdzie na PoS. Tym bardziej jak eth stało się najbardziej opłacalną kryptowalutą do kopania na GPU można było się spodziewać co się wydarzy gdy do tego dojdzie

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » niedziela, 2 kwietnia 2023, 18:08

Kutalisk pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 11:12@fetek akurat tu Raven ma rację. Użyłeś skrótu myślowego, a teraz się kłócisz. Zawsze musi wyjść na Twoje w dyskusji. Zawsze jesteś taki nieomylny.
Tak użyłem skrótu myśliwego i w czym problem ? przepraszam bardzo ale czy my tu reprezentujemy poziom żłobka ewentualnie przedszkola ? Ok, racja moglem się wyrazić bardziej precyzyjnie ale tez nie przesadzajmy.
czester1994 pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 16:46W sumie racja. Dla zabawy wywaliłem kilkadziesiąt tysięcy na fotowoltaikę i przygotowanie pomieszczenia żeby trzymać tam koparki w dobrych warunkach, o samych koparkach nie wspominając. Powinienem przecież mieć je włączone 24h/dobę żeby tylko generować straty. Z takim myśleniem nie dziwię się że dla ciebie mining umarł. Od powstania ethereum było mówione że przejdzie na PoS. Tym bardziej jak eth stało się najbardziej opłacalną kryptowalutą do kopania na GPU można było się spodziewać co się wydarzy gdy do tego dojdzie

ok inaczej, ETH było względnie tanie w wydobyciu, następcy brak i poziom wejścia jest znacznie wyższy bo po POS wszystkie alternatywy praktycznie zostały zarżnięte przez ludzi szukających swojego miejsca a nowych sensownych wynalazków jakąś brak, nawet jeśli się coś wykluje to znowu potrzebujemy lat.

W którą stronę by tego nie liczyć inwestycje nie mają szans się zwrócić w okresie kilku najbliższych lat więc tak temat umarł.

Ty wyłączasz sprzęt w najlepszym okresie czyli bessie, gdy allegro jest pełne RTX;ów a ludzie czekają na lepsze czasy. Widać że nadal nie rozumiesz sensu tego biznesu, Twój sprzęt nie generuje start bo urobku nie sprzedajesz tylko akumulujesz tak samo jak inni nisko kupują BTC czy ETH.
Ostatnio zmieniony sobota, 8 kwietnia 2023, 19:44 przez fetek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: kuba9449 » środa, 5 kwietnia 2023, 08:04

fetek pisze: niedziela, 2 kwietnia 2023, 18:08Ty wyłączasz sprzęt w najlepszym okresie czyli bessie, gdy allegro jest pełne RTX;ów a ludzie czekają na lepsze czasy. Widać że nadal nie rozumiesz sensu tego biznesu, Twój sprzęt nie generuje start bo urobku nie sprzedajesz tylko akumulujesz tak samo jak inni nisko kupują BTC czy ETH.
Bo tak się robi, zamiast kopać na stratach kupuje się krypto i nic nie robi. Kopie się wtedy kiedy dostajez za to regularną wypłatę.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » środa, 5 kwietnia 2023, 11:48

kuba9449 pisze: środa, 5 kwietnia 2023, 08:04 Bo tak się robi, zamiast kopać na stratach kupuje się krypto i nic nie robi. Kopie się wtedy kiedy dostajez za to regularną wypłatę.
jakich stratach ? spieniężanie urobku na bieżąco jest największa możliwą głupotą, nie każ mi tłumaczyć rzeczy oczywistych.

po za tym zima mniej problemów z ciepłem, klima , wentylatory to też jest koszt.

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: kuba9449 » czwartek, 6 kwietnia 2023, 08:13

fetek pisze: środa, 5 kwietnia 2023, 11:48jakich stratach ? spieniężanie urobku na bieżąco jest największa możliwą głupotą, nie każ mi tłumaczyć rzeczy oczywistych.

po za tym zima mniej problemów z ciepłem, klima , wentylatory to też jest koszt.
Miliard razy było to już kalkulowane na forum, jak chcesz kopać i liczyć ze wzrośnie to bardziej opłaca się kupić krypto. Spieniężanie urobku na bieżąco jest jedyną sensowną opcją.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » czwartek, 6 kwietnia 2023, 09:43

kuba9449 pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 08:13Miliard razy było to już kalkulowane na forum, jak chcesz kopać i liczyć ze wzrośnie to bardziej opłaca się kupić krypto. Spieniężanie urobku na bieżąco jest jedyną sensowną opcją.
To zamiast wywalać dziesiątki tysięcy na sprzęt, który będzie stał i się kurzył bo nie masz kasy na prąd było trzeba od razu kupić krypo a nie teraz filozofować.

Co miesiąc sprzedajesz 1 eth by pokryć koszty prądu, po 4 miesiącach sprzedajesz 1 eth i pokrywasz koszty prądu za 4 miesiące a 3 coiny masz w kieszeni. Faktycznie się to nie opłaca. Teraz już wiem dlaczego Janusze biznesu wyłączają koparki bo nie mają na prąd

Rób jak chcesz, ja przedstawiłem filozofię którą stosuje od kilku lat i nie odnotowałem żadnych strat.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: Garganellos14 » sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56

Fetek jak zwykle uwazasz ze zawsze masz racje. Strasznie jestes toksyczny dla środowiska zdjaesz sobie sprawe ? Twoj scenariusz moze byc dobry ale nie musi. Dopuszczasz taką myśl ? Skad ktos mial wiedziec ze eth przejdzie na pos po 2 latach ? liczyl ze po 10, ze bedzie to bizes dluzej prznoszacy zyski, a moze byl akurat dosc dlugi, lud dluzszy niz wielu sie wydwalo.

Strategie sa rozne.

Czy jest sens odpalac koparki, jest to zalezne co sie stanie w przyszlosci, ktorej nikt nie zna. To tak jak w inwestowaniu nigdy nie wiesz, mozesz byc blizej lub dalej prawdy. Jak wzrosnie wejdzie hossa i wikeoszsc coinow poszybuje w gore oplaci sie trzymac. Jesli czekamy na hosse aby przestawic sie na dany profitowy coin, ktory pokryje ceny inwestycji , strat dotychczasowych itd to albo wylaczamy albo kopiemy bo mamy juz zainwestowane w to wszystko spora kase a np rolziczenie z zakladem energetycznym zrezre nadwyzki wiec szkoda psu w dupe rzucic nadwyzki, wiec ktos kopie, szczeoglnie przy pikach na fotowoltaice. Jak ma czas odpowiednia skale to pewnie sie oplaca, a jak ma jescze umijetnosci i jakis algorytm ktpory sam to to odpala to juz calkiem pieknie.

Ta wymiana zdan z Toba wieszczy tylko jeden scenariusz i bedziesz szedl do konca w zaparte, ze Twoj tok mylsenia musi byc najlepszy, ale nie jest. Bazyujesz na emocjach i osmieszaniu: typu ktos wywalil dziesiatki tysiecy teraz nima na prad. Przeciez to skrot myslowy za tym sie krylo to, ze przeciz inwestowl kieyd bylo oplacalne, obastwial ze mu sie splaci a moze mu sie splacilo razy 10. Teraz rozwaza co dalej gnac sprzet czekac, sprzedawac. Po to ten watek zostal zalozony. Kazdy ma jaka koncepcje, lacnzie z Toba. Natomiast sianie fermentu i obrazanie kogos nie jest spraa konstruktywna tlyko toksycznym zachowaniem, ktore zabija kazde dyskusje i powoduje nerwy. Sam na tym tracisz bo nie poznasz czesto ciekawych opini, czestokroc ludzi znacznie madrzjeszych od CIebie. Sam na tym stracisz. Forum to miejsca do wymiany pogladow a forma, ktora powoduje zabicie dyskusji powinna byc pietnowana i to wlasnie robie.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
-20
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » sobota, 8 kwietnia 2023, 19:27

Garganellos14 pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56Twoj scenariusz moze byc dobry ale nie musi. Dopuszczasz taką myśl ?
To nie jest mój scenariusz tylko ludzi którzy siedzą w tym znacznie dłużej niż ja, również z tego forum. Ja niestety myślałem jak przedmówcy i straciłem na tym bardzo dużo kasy.

BTW: Skoro mój scenariusz jest zły bo opiera się na akumulacji, znaczy że ludzie akumulujący BTC, ETH etc też robią źle ?
Garganellos14 pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56 Skad ktos mial wiedziec ze eth przejdzie na pos po 2 latach ? liczyl ze po 10, ze bedzie to bizes dluzej prznoszacy zyski, a moze byl akurat dosc dlugi, lud dluzszy niz wielu sie wydwalo.
serio ? :mrgreen: przypomnij mi od ilu lat się o tym mówi ? od ilu lat było realne zagrożenie POS ? od ilu miesięcy były znane dokładne daty ? ile osób dla bezpieczeństwa pogoniło RX'y na rzecz RTX'ów. Skoro to było takie zaskoczenie to czemu przed POS na portalach miałeś wysyp koparek, kart a nawet oferty sprzedaży kopalni ?

I jak tu nie być toksycznym....serio pytam.
Garganellos14 pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56Czy jest sens odpalac koparki, jest to zalezne co sie stanie w przyszlosci, ktorej nikt nie zna. To tak jak w inwestowaniu nigdy nie wiesz, mozesz byc blizej lub dalej prawdy. Jak wzrosnie wejdzie hossa i wikeoszsc coinow poszybuje w gore oplaci sie trzymac. Jesli czekamy na hosse aby przestawic sie na dany profitowy coin, ktory pokryje ceny inwestycji , strat dotychczasowych itd to albo wylaczamy albo kopiemy bo mamy juz zainwestowane w to wszystko spora kase a np rolziczenie z zakladem energetycznym zrezre nadwyzki wiec szkoda psu w dupe rzucic nadwyzki, wiec ktos kopie, szczeoglnie przy pikach na fotowoltaice. Jak ma czas odpowiednia skale to pewnie sie oplaca, a jak ma jescze umijetnosci i jakis algorytm ktpory sam to to odpala to juz calkiem pieknie.
Gdyby każdy miał gdybać i czekać na to co będzie jutro to byśmy wszyscy stali w miejscu, nigdy byś niczego nie kupił ani nie sprzedał. Co do reszty masz rację ale jeśli pozostaje wiara w BTC, w hossę to akumuluj BTC. Pisałem wcześniej, biznes zaplanuj tak byś miał na prąd, utrzymanie małej kopalni to nie jest nie wiadomo jakie wyzwanie zwłaszcza że nikt Ci nie każe kopać na 100% możliwości.

Powiedź mi, ile jest marudzenia na trudność w hossie ? ile miliony razy się mówi że najlepszym okresem na kopanie jest bessa ? Kiedy najwięcej zarobiłeś na ETH ? jak kopałeś 1 i sprzedawałeś za 800 usd czy jak kopałeś 3-4 miesięcznie i potem sprzedałeś za 4k/eth ? Ile się mówi o cyklach ? Te fortuny z BTC to kupowali i sprzedali na pierwszej górce ? kopali i od razu sprzedawali czy trzymali ?
Garganellos14 pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56Ta wymiana zdan z Toba wieszczy tylko jeden scenariusz i bedziesz szedl do konca w zaparte, ze Twoj tok mylsenia musi byc najlepszy, ale nie jest. Bazyujesz na emocjach i osmieszaniu: typu ktos wywalil dziesiatki tysiecy teraz nima na prad. Przeciez to skrot myslowy za tym sie krylo to, ze przeciz inwestowl kieyd bylo oplacalne, obastwial ze mu sie splaci a moze mu sie splacilo razy 10. Teraz rozwaza co dalej gnac sprzet czekac, sprzedawac. Po to ten watek zostal zalozony. Kazdy ma jaka koncepcje, lacnzie z Toba. Natomiast sianie fermentu i obrazanie kogos nie jest spraa konstruktywna tlyko toksycznym zachowaniem, ktore zabija kazde dyskusje i powoduje nerwy. Sam na tym tracisz bo nie poznasz czesto ciekawych opini, czestokroc ludzi znacznie madrzjeszych od CIebie. Sam na tym stracisz. Forum to miejsca do wymiany pogladow a forma, ktora powoduje zabicie dyskusji powinna byc pietnowana i to wlasnie robie.
Nie wiem gdy Ty masz tutaj emocje czy próbę ośmieszania, może sam jesteś przewrażliwiony. To że nie jestem elokwentny i często piszę na szybko nie znaczy że są w tym emocje. Proszę, pokaż mi gdzie i kogo obrażam ??

Skoro sam autor używa zwrotów "wywaliłem kilkadziesiąt tysięcy" to czemu się dziwisz i uważasz że go ośmieszam używając praktycznie tych samych sformułowań ?

Ja przedstawiam tylko swój punkt widzenia, wnioski z błędów które przez te ~10 lat popełniłem a to że nikt nie potrafi podjąć tematu, (nawet Ty wolisz się skupić na mojej osobie) to już nie moją wina.
Garganellos14 pisze: sobota, 8 kwietnia 2023, 11:56Fetek jak zwykle uwazasz ze zawsze masz racje. Strasznie jestes toksyczny dla środowiska zdjaesz sobie sprawe ?
Tia.. kolejny który znam mnie na wylot, jak chcesz napisać że jestem nie miły, bezczelny, chamski to po prostu to zrób w nie wymyślaj nie wiadomo czego.

Gdzie nie mam racji? konkretnie.. otwórz dyskutuje, powiedź dlaczego nie. Naprawdę chętnie się czegoś nauczę.

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: kuba9449 » wtorek, 11 kwietnia 2023, 12:05

fetek pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 09:43
kuba9449 pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 08:13Miliard razy było to już kalkulowane na forum, jak chcesz kopać i liczyć ze wzrośnie to bardziej opłaca się kupić krypto. Spieniężanie urobku na bieżąco jest jedyną sensowną opcją.
To zamiast wywalać dziesiątki tysięcy na sprzęt, który będzie stał i się kurzył bo nie masz kasy na prąd było trzeba od razu kupić krypo a nie teraz filozofować.

Co miesiąc sprzedajesz 1 eth by pokryć koszty prądu, po 4 miesiącach sprzedajesz 1 eth i pokrywasz koszty prądu za 4 miesiące a 3 coiny masz w kieszeni. Faktycznie się to nie opłaca. Teraz już wiem dlaczego Janusze biznesu wyłączają koparki bo nie mają na prąd

Rób jak chcesz, ja przedstawiłem filozofię którą stosuje od kilku lat i nie odnotowałem żadnych strat.
Hahaha ja kopię dla zarobku, nie interesuje mnie czekanie na wzrosty dlatego mam sprzęt i nie filozofuje jak ty :)
Czyli u ciebie zawsze kiedy byś nie sprzedał jesteś do przodu interesujące.
Gdybyś siedział mocniej w temacie krypto, poczytał trochę forum to wiedziałbyś co jest najkorzystniejsze.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » wtorek, 11 kwietnia 2023, 18:50

kuba9449 pisze: wtorek, 11 kwietnia 2023, 12:05Hahaha ja kopię dla zarobku, nie interesuje mnie czekanie na wzrosty dlatego mam sprzęt i nie filozofuje jak ty :)
Czyli u ciebie zawsze kiedy byś nie sprzedał jesteś do przodu interesujące.
Gdybyś siedział mocniej w temacie krypto, poczytał trochę forum to wiedziałbyś co jest najkorzystniejsze.
tak, tak... tak samo jak prąd miał skoczyć o 500%,

nie każ się prosić... dajesz, może jako jedyny napiszesz coś sensownego.

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: ozyrys486 » środa, 12 kwietnia 2023, 06:05

Za bardzo się sprzeczacie.
Jeden kopie bo chce gromadzić na przyszłość.
Inny kopie by zarabiać teraz
A jeszcze inny by zarabiać teraz.
Każdy ma swoją strategie i tak powinno być

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » czwartek, 13 kwietnia 2023, 22:24

ozyrys486 pisze: środa, 12 kwietnia 2023, 06:05Za bardzo się sprzeczacie.
Jeden kopie bo chce gromadzić na przyszłość.
Inny kopie by zarabiać teraz
A jeszcze inny by zarabiać teraz.
Każdy ma swoją strategie i tak powinno być
Przede wszystkim kwestia skali, była mowa o kilkudziesięciu tysiącach z koparkami i pv, 10kwp (czyli jedna koparka)to jakieś 60 tyś zł więc na koparkę wiele nie zostaje. Utrzymanie tego zimą to żadna filozofia a problem pojawia się dopiero przy nowych stawkach za prąd. Licząc po staremu i zakładając że BTC trzyma się powyżej 20k to w moim przypadku scenariusz kopać czy kupować wychodzi na zero, sporadycznie z korzyścią na opcję kopania.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy kliku, kilkudziesięciu koparach, gdzie rachunek za prąd to kupa siana ale nie o tym rozmawialiśmy.

Gratuluje wszystkim, zwłaszcza moderacji że zamiast przedstawić jakiekolwiek rozwiązania, wyliczenia, przykłady cokolwiek, pokazać gdzie nie mam racji, przedstawić alternatywę skopiliście się tylko i wyłącznie na mojej osobie.

koleś wywala post na 3 akapity ad personam a ale to ja bije pianę :mrgreen:

Wygadany
Posty: 669
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
-14
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: kuba9449 » sobota, 15 kwietnia 2023, 09:27

fetek pisze: czwartek, 13 kwietnia 2023, 22:32Gratuluje wszystkim, zwłaszcza moderacji że zamiast przedstawić jakiekolwiek rozwiązania, wyliczenia, przykłady cokolwiek, pokazać gdzie nie mam racji, przedstawić alternatywę skopiliście się tylko i wyłącznie na mojej osobie.
Bo ile można przedstawiać to samo? To wszystko już było na forum omówione setki razy z wyliczeniami, ze wszystkim.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2018
Reputacja: -16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: siaragt » niedziela, 23 kwietnia 2023, 16:47


Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: fetek » środa, 26 kwietnia 2023, 21:29

siaragt pisze: niedziela, 23 kwietnia 2023, 16:47a co powiecie na cos takiego?

https://allegro.pl/oferta/koparka-plott ... 0991957868

Lub podobnego?

https://allegro.pl/oferta/koparka-do-ch ... 2843720052#
trochę overkill, ile chcesz tego robić ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 18 grudnia 2020
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: Garganellos14 » czwartek, 17 sierpnia 2023, 13:14

Kraza jakies kanaly na telgramie itd o renderingu za pieniadze w swiecie AI. Nie udalo mi sie zlokalizowac nic konkretnego.... Jest jakas inna opcja "rzucenia" mocy kart na cos innego, co daje wiecej $ niz kopanie krypto w tym momencie? zna ktos taka opcje?

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 5 listopada 2022
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy minning GPU juz umarł na dobre ?

Postautor: Hoyden » sobota, 23 września 2023, 00:02

kuba9449 pisze: czwartek, 6 kwietnia 2023, 08:13
fetek pisze: środa, 5 kwietnia 2023, 11:48jakich stratach ? spieniężanie urobku na bieżąco jest największa możliwą głupotą, nie każ mi tłumaczyć rzeczy oczywistych.

po za tym zima mniej problemów z ciepłem, klima , wentylatory to też jest koszt.
Miliard razy było to już kalkulowane na forum, jak chcesz kopać i liczyć ze wzrośnie to bardziej opłaca się kupić krypto. Spieniężanie urobku na bieżąco jest jedyną sensowną opcją.
Bzdura. to tylko pokazuje jak wiele osob tutaj ma blade pojecie o kopaniu. Generalnie kopanie to tak naprawde kupowanie jakis monet po stalej jednej cenie jaka jest prad (zakladajac ze przez kilka lat przynajmniej ten prad nie wzrosnie :-). I teraz zysk jest wtedy jak zachowuje sie przynajmniej 50 % urobku , gdzie w bessie doklada sie do pradu ale dalej nie sprzedaje monet, a zysk generujemy w momencie szczytow danej monety w hossie. Najlepszym zyskiem jest nie sprzedawanie urobku, zachowujac go w 100 %, i placac za prad z odlozonej kasy. Wtedy kopanie jest bardziej oplacalne niz kupowanie monet. ja mowie o cyklicznym kupowaniu w porownaniu do cyklicznego kopania, powiedzmy z miesiaca na miesiac wzgledem oplat za rachunki za prad. Oczywistym jest ze jakby ktos mial z gory ustalona duza ilosc gotowki to najlepiej jakby kupic za to jakas ilosc monet w bessie, a potem sprzedac w hossie, ale wtedy trzeba umiec trafic w odpowiednie dolki i gorki. problem z kopaniem jest taki ze aby to wszystko bylo zyskowne - koparki sie sklada albo kupuje z rynku wtornego TYLKO w bessie, i to w jej najnizszym dolku, kiedy sprzet jest tani bo nikt nie chce go kupic bo jest bessa , no i wtedy wlasnie powinno sie wejsc w mining :) Ale jak ludzie wchodza w kopanie tuz przed hossa albo juz co gorsza w jej czasie, to potem sa dramy ze sprzet sie nie zwrocil, za chwile pojawia sie koniec hossy i wszyscy sa obrazeni ze im nie wyszlo i kopanie sie nie oplaca. Oplaca sie. do tego trzeba miec oczywiscie w miare tani prad co na dzien dzisiejszy oplacalnosc kopania daja juz tylko kraje za nasza wschodnia granica jak Rosja , Bialorus, czy Ukrainia, powiedzmy tez ze Gruzja, Albania, Moldawia, generalnie max 1000 km od miejsca zamieszkania, dalej nie ma sensu. A im dalej sie kopalnie zaklada to roszna koszty logistyczne.

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
ozyrys486 pisze: środa, 12 kwietnia 2023, 06:05 Za bardzo się sprzeczacie.
Jeden kopie bo chce gromadzić na przyszłość.
Inny kopie by zarabiać teraz
A jeszcze inny by zarabiać teraz.
Każdy ma swoją strategie i tak powinno być
Kopanie najlepsze jest dla biznesu, gdzie firmy maja koszta i za te koszta kupuje sie koparki ktore nawet moga wychodzic na 0, byle koszta pracowaly - proste jak budowa cepa, dawno to juz wiele osob mowilo, ze jak firma generuje mase kosztow i nie ma co z nimi zrobic to kupienie koparek i podlaczenie ich do kopania to jedno z najlepszych wyjsc dla takiej firmy, do tego koparki kiedys mozna sprzedac, a wiec odzyskac kase z tych kosztow, czyli przeprac ja jakby to powiedziec doslownie legalnie :)

Wróć do „Generowanie monet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości