Kaczyńskiemu nie podoba się, że na Waszych kontach leżą za duże pieniądze: Dlatego powstał Bitcoin

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kaczyńskiemu nie podoba się, że na Waszych kontach leżą za duże pieniądze: Dlatego powstał Bitcoin

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 7 października 2019, 22:33

shinya56 pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 22:13Ten gość to już dawno odleciał.
To są te Twoje argumenty czy co to jest?

Bo ja tylko widzę fejk propagandę, co nie jest raczej fair i obiektywne. W normalnym świecie nie będzie miejsca na pisanie bajek w wirtualnej rzeczywistości. I nie atakuję, tylko pytam zupełnie szczerze, co to takiego jest. Jak się fachowo określa tego typu działanie?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 876
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 7 października 2019, 22:44

@amneziahaze
Zrozumiałeś co on napisał ? Mam wątpliwości.

"Jak wynika z raportu opublikowanego przez KPMG rynek dóbr luksusowych ma się bardzo dobrze. Jego wartość w Polsce w 2018 roku wyniosła niemal 24 mld zł. W porównaniu z poprzednim rokiem to o 13,8 procent więcej."
"Przewiduje się, że rynek dóbr luksusowych będzie stale się rozwijał. Głównymi czynnikami wzrostu będą przede wszystkim większa zamożność społeczeństwa oraz zmiany w stylu życia, które sprawiają, że produkty premium stają się popularne i modne. Szacuje się, że w 2023 roku wartość rynku dóbr luksusowych przekroczy 39 mld zł."
"Największy sektor w sprzedaży dóbr luksusowych stanowią samochody luksusowe i premium."

To dotyczy tylko samej Polski. On napisał, że ludziom znudziło się Ferrari i teraz będą uszczęśliwiać tych nieszczęśliwych.
Nie czepiam się jego, ale z tym to dosłownie odleciał. Do tego żyjemy w takich czasach, że każdy chce się pokazać przed innymi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2019, 23:05 przez shinya56, łącznie zmieniany 4 razy.

Orator
Reputacja: 857
Reputacja postu: 
5

Postautor: miluu » poniedziałek, 7 października 2019, 22:47

nie macie łaczności z nowym pokoleniem, albo tylko takie że to leszcze a Wasz los od nich jednak zależy. Wasze bitowe zapisy w chmurach mogą okazać sie gówno warte

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 876
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 7 października 2019, 22:56

Sprzed kilku dni.
"Tak spektakularnej dostawy nowych aut w Trójmieście dawno nie było. W poniedziałkowy wieczór pod gdyńskim salonem BMG Goworowski zaparkowała laweta, która dostarczyła dealerowi cztery Mercedesy-AMG z rodziny GT. Łączna moc przesyłki z Affalterbach to aż 2284 KM, a cena... to blisko 3,5 mln zł."

https://deluxe.trojmiasto.pl/Mocarna-do ... 38422.html

Tak się bawią Polacy. Widać jak znudziły się ludziom samochody.
Mniej zamożny jak zobaczy takie fury to jeszcze bardziej się zdołuje :roll:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2019, 22:58 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2709
Reputacja postu: 
2

Postautor: akos » poniedziałek, 7 października 2019, 22:56

miluu pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 16:28Ludzie nie chcą już napychać sobie żołądków i szpanować Ferrari, chcą płacić za to, żeby inni nie byli nieszczęśliwi.
Mniej kontrowersji byś wzbudził gdybyś napisał precyzyjniej, że "Istnieją tacy ludzie, którzy nie chcą...", bo faktycznie jest taki trend i ma nawet nazwę, podaną przez @nariensi. Wydaje mi się, że to pozytywne, taki ekonomiczny altruizm ze strony tych, którzy są już materialnie zaspokojeni i stać ich na inwestowanie "fair" czy konsumpcję "fair". Oczywiście, żeby miało to sens, taka redystrybucja czy rynkowa postawa "fair" muszą być dobrowolne a nie wynikające z systemu socjalistycznego i komunistycznej równości folwarku zarządzanego przez świnie nie podlegające pod wdrażaną siłowo "równość".

Na marginesie, ma to nawet pewne uzasadnienie ewolucyjne, ogólniej altruizm, np. przedstawiciele pewnego gatunku ptaków (niestety nie pamiętam nazwy tego gatunku a nie chce mi się teraz szukać) dzielą się pokarmem ze słabszymi jednostkami (tacy "lewacy" wśród ptactwa ;)). Nie robią jednak tego z czysto moralnej refleksji, ale przede wszystkim po to żeby podkreślić swój status społeczny. Trochę mało wzniosłe motywy, ale Dawkins podsumowuje tę obserwację stwierdzeniem, że nawet jeśli taka postawa etyczna ma w gruncie rzeczy podłoże biologiczne, naturalne, to nie stoi to w sprzeczności aby nazywać ją dobrą, wzniosłą lub nawet heroiczną w niektórych przypadkach.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 857
Reputacja postu: 
5

Postautor: miluu » poniedziałek, 7 października 2019, 23:04

w skrócie chodzi mi o to, że to wcale nie jest tak, że naszym domniemanym obowiązkiem jest zapierdalanie, że rodzimy się z dożywotnią umową podpisaną na takie własnie zobowiązaniei rośnie tego świadomość wśród młodych, to wszystko jest sztuczne, jebać stary układ, nie ma zgody na paskudny syfiasty świat

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: amneziahaze » wtorek, 8 października 2019, 00:27

shinya56 pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 22:44Do tego żyjemy w takich czasach, że każdy chce się pokazać przed innymi.
Nie każdy chce być jak na talerzu, no chyba że coś sprzedajesz komunity albo reklamujesz, wtedy masz w tym jakiś interes, albo po prostu jesteś debilem i pozujesz na kogoś kim w rzeczywistości nie jesteś. Przynajmniej tak bym to widział.
Spoiler:
Technologia to umożliwiła. 10 lat temu wszyscy się chowali, a 20lat temu forum służyło do żartowania między sobą. Dziś wszystko stało się sztucznie pompatyczne, a życie i wizerunek poprawiają sobie photoshopem. Plastik na sterydach. Wtedy konto na FB wiązało się z oburzeniem, że sprzedajemy prywatność dziś starają się żyć i żyją ze sprzedawania własnej prywatności. I gdzie tu jest wartość dodana[wykluczając w tym wypadku edukację i naukę]? Jakie korzyści z tego będą płynąć?
Zresztą wartość anonimowego nicka w necie czy na forum to też taka wartość z dupy, że równie dobrze moglibyśmy w ogóle do siebie nie pisać, no chyba że celem jest dojście do jakichkolwiek wniosków czy wiedzy. Każda forma takiego sporu, nawet w postaci kontrowersyjnych wpisów/tematów, może być równie dobrze bezwartościowym śmieciem informacyjnym.

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-5

Postautor: Adolf_H » czwartek, 10 października 2019, 08:47

Naczytałem się tu w tym temacie takich bzdur ,chyba tylko z wyjątkiem ShadowOfHarbringer który mówi prawdę w każdym zdaniu .Jeszcze tylko dodam że nie ma większego kłamstwa od statystki to tak odnośnie tego zdjęcia z mieszkaniami .Własność prywatna i jej ochrona w Szwajcarii jest na nieporównywalnym większym poziomie niż w Polsce i obawiam się że idziemy w kierunku realnego socjalizmu jak za Komuny ,jeśli Pis wygra to ja sprzedaje swoje mieszkanie mam to szczęście że dorobiłem się trzech i ładuje wszystko w cyfrową walutę ,pis ma takie plany zmiany ordynacji podatkowej że niebawem ci którzy coś mają z wyjątkiem pana Banasia i prezesa staną się wrogami ludu nie mam złudzeń znam tych ludzi z porozumienia centrum oni wierzą tylko w socjalizm i etatyzm ZUS i emerytura ponad wszystko !! skończy się to straszną tragedią polecam poczytać zmiany w prawie podatkowym jakie pis przygotował od stycznia .Czas się ewakuować z Polski ,bankierzy to złodzieje czas wejść w cyfro walutę na bardzo dużą skalę .Do pana ShadowOfHarbringer mam kilka pytań na privie nie za darmo zapłacę !!! pozdrawiam pana

Orator
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1

Postautor: ikswodnal » czwartek, 10 października 2019, 10:01

amneziahaze pisze: wtorek, 8 października 2019, 00:27Zresztą wartość anonimowego nicka w necie czy na forum to też taka wartość z dupy
Właśnie to mnie nurtuje. Szczególnie na tym forum wszyscy są świadomi że prywatność prywatnością, ale ukryć siebie na dłuższą metę nie da rady. Pod nick`iem niektórym łatwiej przychodzi obrażać innych i wychodzą z ludzi różne atawizmy. Pod nazwiskiem ludzie są bardziej odpowiedzialni. Czy nie warto powoli wprowadzać regułę że dyskutujemy z odpowiedzialnością i z nazwiskiem (imieniem)?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4215
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 10:36

ikswodnal pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:01Pod nazwiskiem ludzie są bardziej odpowiedzialni. Czy nie warto powoli wprowadzać regułę że dyskutujemy z odpowiedzialnością i z nazwiskiem (imieniem)?

Nie, nie warto.

1. To co proponujesz w prostej linii prowadzi do logowania się do internetu twarzą, czyli obecne chiny.
2. Dzięki jako takiej anonimowości, ludzie mówią to co naprawdę chcą powiedzieć, a nie tylko to czego nie boją się powiedzieć. Negatywne skutki uboczne są takie, że jest mnóstwo trollów, ale można z tym żyć
3. Alternatywnym rozwiązaniem są tożsamości podpisywane cyfrowo, jedna tożsamość dla wszystkich for, zrealizowane za pomocą logowania Bitcoin Cashem, Ethereum lub podobnym blockchainem. Jest to banalne do zrobienia i do tego rozwiązuje się problem captcha z automatu - trzeba zapłacić małą sumę BCH za rejestrację.

PS.

Twój argument jest z dupy, a Twoja postawa śmierdzi mi zapędami do totalitaryzmu.

Może lepiej odnalazłbyś się żyjąc w Chinach ludowych? Przecież i tak nie masz nic do ukrycia, zainstaluj sobie sondę analną, która będzie raportować rządowi wszystko co zjadasz i co robisz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1

Postautor: ikswodnal » czwartek, 10 października 2019, 10:43

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:36Nie, nie warto.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:36Twój argument jest z dupy, a Twoja postawa śmierdzi mi zapędami do totalitaryzmu.
No dobrze - stwierdzasz, ale może raczej podaj jakieś racjonalne argumenty.
Nie sądzę bym miał zapędy "totalitarne", właśnie anonimowość (po obu stronach) pozwala
na tworzenie takich argumentów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 10:59

ikswodnal pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:43 No dobrze - stwierdzasz, ale może raczej podaj jakieś racjonalne argumenty.
Już podałem wszystkie argumenty jakich potrzebujesz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 11:12

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:36Twój argument jest z dupy, a Twoja postawa śmierdzi mi zapędami do totalitaryzmu.
Zgoda ogółem, ale jednak skoro taki z Ciebie kozak by jechać po Panu Jarosławie to może lepiej dla Ciebie będzie go zjechać merytorycznie w postaci oficjalnej, przynajmniej nie będzie gryzienia nogawek na pokaz i dla poklasku anonimowych trolli pokroju niespełnionego malarza. :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 14:20

amneziahaze pisze: czwartek, 10 października 2019, 11:12 lepiej dla Ciebie będzie go zjechać merytorycznie w postaci oficjalnej
Tylko po co?

Mało jest ludzi w polityce, którzy go "jadą"?

On sam się jedzie swoimi pomysłami, czy można go już bardziej pojechać? "Poznacie ich poczynach" etc.

Nie pcham się do polityki, zostałbym zmarginalizowany jak Korwin.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 14:31

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:20Tylko po co?
Wiarygodność, cywilna odwaga. I nie chodzi o samo jechanie, to samo myślę o sobie, że nie jestem do końca sprawiedliwy wydając ocenę o kimś oficjalnie, będąc schowany za anonimowym nickiem. Trochę słabe, a świat idzie do przodu.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:20Mało jest ludzi w polityce, którzy go "jadą"?
No i widać kim oni są w rzeczywistości. Tylko mnie motywują do tego by zrobić z nimi dokładnie to samo.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:20On sam się jedzie swoimi pomysłami, czy można go już bardziej pojechać?
Oni sami nie reprezentują sobą żadnej wartości, poza paradygmatem, że "należy tak i tak robić". Samo środowisko prowolnościowe ma dużo sprzeczności. Chyba nie muszę wymieniać. A nawet zakładając, że wśród tych aktorów socialmediowych są również ludzie godni i poczciwi, to oni się nawet za to nie zabierają.

I wniosek, czy warto się zniżać do tego poziomu? A co chcesz osiągnąć tym tematem? Że my lepsi od nich? A ci z parciem na szkło tacy super gdy lepiej ich zweryfikujesz na podstawie dokonań? Ty wierzysz w samą publicystykę?

Tani chwyt, by wzbudzić w ludziach emocje, nie wiem w jakim celu stosujesz taką retorykę.
ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:20Nie pcham się do polityki, zostałbym zmarginalizowany jak Korwin.
Hohoho. A co ten Korwin zrobił dla tego kraju? Koszmar jakiś, i Ty rzekomo nie jesteś naiwny. :)

Nie otrzymam riposty w postaci argumentów, zostanie to przemilczane i pominięte, stały spektakl kompetencji forumowych trolli, tudzież pochowanych krypto-hejterów.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 15:06

Macie tutaj już pierwszy sposób, w jaki Kaczyński chce te pieniądze leżące na kontach wyciągnąć:

https://www.wykop.pl/link/5165323/czyzb ... ym-zyskow/
Przedsiębiorcy dostają listy od urzędów skarbowych, w których skarbówka im grozi kontrolą, bo nie wykazują zysków. Fiskus węszy przekręt. Firmy mają wykazać dochody albo przejdą 'monitoring' i 'pogłębioną weryfikację'.
Nie masz zysków i ledwo wiążesz koniec z końcem? Chuj, na pewno jesteś oszustem. Płać i płacz, a potem bankrutuj.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 15:37

amneziahaze pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:41Hohoho. A co ten Korwin zrobił dla tego kraju? Koszmar jakiś, i Ty rzekomo nie jesteś naiwny. :)

Nie otrzymam riposty w postaci argumentów, zostanie to przemilczane i pominięte, stały spektakl kompetencji forumowych trolli, tudzież pochowanych krypto-hejterów.
:)

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 15:06Nie masz zysków i ledwo wiążesz koniec z końcem? Chuj, na pewno jesteś oszustem. Płać i płacz, a potem bankrutuj.
Kolejny raz przerost formy nad treścią. Żeby była jasność, ja też pieprzę takich "przedsiębiorców" co żebrzą mi o pieniądze, czerpią siano z reklam yt, patronite i mowy nienawiści w internecie, i też zawierając w tym złodziei i oszustów nazywających siebie kimkolwiek znaczącym. Na drzewo banany prostować, nieroby. Trochę godności do samego siebie przynajmniej.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 16:35

amneziahaze pisze: czwartek, 10 października 2019, 15:37 Nie otrzymam riposty w postaci argumentów, zostanie to przemilczane i pominięte, stały spektakl kompetencji forumowych trolli, tudzież pochowanych krypto-hejterów.
:)
Nie zawsze mam siłę Ci odpisywać, nie zawsze mi się chce i nie zawsze uważam, że warto.

Ten temat jest tylko pośrednio powiązany z Bitcoinem, więc nie wiem czy mi się w ogóle chce wchodzić w to i marnować długie godziny.

Po co? I tak to nic nie zmieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 16:37

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 10 października 2019, 16:35Po co? I tak to nic nie zmieni.
Zatem jaki jest cel otwierać tego typu straszaki?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 10 października 2019, 16:43

amneziahaze pisze: czwartek, 10 października 2019, 16:37 Zatem jaki jest cel otwierać tego typu straszaki?
Żeby ostrzec ludzi.

Nie każdy sobie życzy, żeby go pewnego dnia rząd ojebał z oszczędności, zdajesz sobie sprawę?

Pewnego dnia rząd po prostu to zrobi, a wtedy będzie za późno. Socjaliści (i w ogóle rządy) są zdolni do każdej podłości i niegodziwości, gdy zabraknie im kasy.

Wróć do „Hyde-Park”