20 ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie, a łatwy dostęp do broni na dzikim zachodzie

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

20 ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie, a łatwy dostęp do broni na dzikim zachodzie

Postautor: miluu » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 11:58

@ekonokomik Krytyka != ojkofobia. Może z niej wynikać, ale nie musi. Krytyka oparta na mądrych argumentach, jest czymś co obiektowi krytyki wychodzi na dobre. Złem jest bałwochwalstwo i trwanie w głupocie.
Oczywiście określenie "polandesz" to raczej pogarda niż troska.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
25

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 12:44

BitBoy pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 07:30A wszelkie statystyki pokazujące że jest inaczej będą komentowane ciszą.

W Twoich statystykach o które tak bardzo zabiegasz aby włączyć do dyskusji widzę Szwajcarię gdzie 50osób na 100 ma broń i w całym 2007 było 57 ludzi zabitych tam przez broń palną
natomiast w PL gdzie jedna na sto osób ma broń jest 35 osób zabitych przez broń w 2007. Ilości 57 i 35 w skali milionów obywateli są szumem statystycznym.Mozna by dzielić jeszcze włos na czworo , np dociekać ile w obu krajach jest gangsterów i ile tych jednostkowych zabójstw jest wewnątrz grup przestępczych. Mozna też dociekać dalej np w taki sposób:
https://www.wykop.pl/wpis/26715711/ilos ... urostatu-/ (jest tam też Szwajcaria i PL)
wynika z nich że w każdej nacji jest taka lub inna tendencja do tego aby odebrać życie bliźniemu. I obywatelski dostęp do broni niekoniecznie ma z tym związek.
No i jeszcze jest kwestia fenomenu czarnego łabędzia czyli torpeda na każdego statystyka, bo tak się składa że rzeczywistość się zmienia od czasu do czasu radykalnie, jak ktoś nie wierzy to niech przeczyta podręcznik do historii.

Statystyku googlowy, poszukaj lepiej źródła dlaczego "ludzkość" obserwowana w skali mikro kłóci się i dzieli na ja-ty ,moje-twoje, my-oni, jest w konflikcie, nie lubi, nienawidzi, źle życzy. To co siejesz to zbierasz, czyli doznajesz konfliktu, owocem tego jest taka a nie inna budowa cywilizacji. W skali makro wygląda to tak, że są wojny i zbrojenie ... a gdy już na wojnie zanikają normy i nakazy/zakazy społeczne to można doświadczyć tego:
https://wiadomosci.onet.pl/kiosk/krwawe ... witz/5pdgh
https://histmag.org/Masakra-nankinska-l ... miec-10424
https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/ludo ... -ewF8.html
To nie pistolety są winne w/w.
Obecnie doprowadzono do rozbrojenia całego kraju, któreś pokolenie w PL zapłacze nad głupotą wynikajacą z braku odpowiedzialności obywatelskiej i oddanie tej kwestii całkowicie w ręce slużb i elit rządzących(które są zależne od "obcego"lobbingu). Popatrz tutaj czym jest odpowiedzialność obywatelska: https://www.pch24.pl/szwajcaria--mimo-d ... 302,i.html

A tutaj masz adwersarza, z którym możesz pogadać(niestety korespondencyjnie i bez poklasku) bo wypunktował dosłownie wszystkie poruszone tutaj przez Ciebie tematy:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... rawda.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
10

Postautor: akos » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 14:34

baggins pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 06:59uparty jesteś... wiele osób udowadnia Ci, że naprawdę niewiele wiesz w temacie, a Ty nadal to samo...
Imponuje mi Twoja rozległa wiedza, elokwencja, erudycja oraz polszczyzna a także chwalenie się biegłością w posługiwaniu bronią historyczną i przebogaty wkład merytoryczny w ten wątek, ale punkt o którym piszesz został już wyjaśniony kilka postów wyżej.
Natomiast jeśli szukałeś po prostu okazji do kolejnej zaczepki ad personam to współczuję i sugeruję udać się na jakieś forum na którym przebywa więcej sfrustrowanych starszych ludzi, którzy pewnie chętnie podejmą rozmowę niemerytoryczną i przerzucanie się uwagami kto co wie.
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 23:04poszedłem za strzałką i widze że źródłem jesteś ty sam ;) ok przyjąłem do wiadomości że wg Ciebie tak jest.
Tak jest przecież według ustawy. Przecież połowa dyskusji w tym wątku dotyczy odrębnego traktowania cp. Natomiast co do uzasadnienia, to pochodzi ono zdaje się od samych środowisk strzeleckich mających wpływ merytoryczny na poglądy polityków: http://wgospodarce.pl/opinie/7352-bron- ... wa-a-prawo

Moja poprawka zmierza do tego, aby w pełnej zgodzie z Dyrektywą Rady Europy i regułami obowiązującymi w większości krajów europejskich wyłączyć broń historyczną, używaną tylko przez hobbystów, a jest ich w Polsce coraz więcej, spod działania reguł uzyskiwania pozwolenia na broń palną. To nie są groźne urządzenia, żadni bandyci z takiej broni nie strzelają, używają jej wyłącznie hobbiści . Takie stanowisko prezentował obecny Prezydent, a ówczesny poseł Bronisław Komorowski. Na wprowadzenie tej poprawki w ustawie zgadzał się rząd, chociaż w rządowym projekcie ustawy o broni i amunicji takiej regulacji nie zamieszczono. Ekspert Tomasz Wełnicki, współpracujący z komisją sejmową rozpatrującą projekt zmian w ustawie wskazał: Tak jak pan minister powiedział, w tym przypadku problem nie leży w mocy, ale w jakości urządzenia. Dotychczas obowiązująca ustawa wyłącza spod rygorów prawnych broń wyprodukowaną przed 1850 rokiem, nawet skutecznie strzelającą. Jej replika strzela tak samo i dlatego też powinna być wyłączona spod regulacji ustawowych. One się między sobą niczym nie różnią, a posługują się nimi wyłącznie hobbiści. Tak jak pan minister powiedział, jest to broń ładowana od przodu z użyciem czarnego prochu. Huk, zapach i hałas powodują, że poza hobbystyczną zabawą ta broń do niczego innego się nie nadaje. Nie mówimy tu oczywiście o zachowaniach dewiacyjnych, bo do takich zachowań może również posłużyć kamień rzucony ręką.

Co ciekawe, te same środowiska upierają się, że jest to broń "zabójczo skuteczna", niewiele ustępująca współczesnej, gdy chcą użyć tego jako argumentu za liberalizacją prawa dot. broni współczesnej ;) Podobał mi się też "argument z kamienia", wariant popularnego "argumentu z noża", który omówiłem już w pierwszym swoim poście w tym wątku: viewtopic.php?f=16&t=32644&start=120#p595551

Niestety nawet przesłanka, że "żadni bandyci z takiej broni nie strzelają" jest chwiejna. Incydenty bowiem się zdarzają, może rzadko, ale cp trafiają też w nieodpowiednie ręce, np.: https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/ ... 29824.html

Jednak na takie fakty zwolennicy cp mają już gotową odpowiedź. Sporo plusów zebrał komentarz pod powyższym artykułem usera "rozczochrany":

Cała ta sprawa to ustawka i chodzi w niej o ograniczenie broni czarnoprochowej. [...]

To jest kolejny wzruszający i piękny przykład tautologicznego światopoglądu :)
- nie ma incydentów w danym czasie -> obywatele są odpowiedzialni, dajcie broń współczesną
- przydarzy się incydent -> ustawka, spisek

Co by się nie działo to mają rację :lol:

Podsumowując, gimnastyka retoryczna wykazująca super skuteczność cp w połączeniu z informacjami o tego typu zdarzeniach jest raczej czarnoprochowym strzałem w stopę środowisk strzeleckich i mocnym argumentem za tym, żeby również w przypadku cp wprowadzić co najmniej następujące regulacje:

- rejestracja broni
- psychotest
- sprawdzenie przeszłości kryminalnej

Pominąć jak sądzę można egzamin praktyczny, ponieważ z założenia jest to broń hobbystyczna i kolekcjonerska służąca jako rekwizyt lub w ramach rekonstrukcji historycznych.
Wolnościowcom wolności od powyższych 3 wymogów by nie ubyło (nie licząc niestabilnych emocjonalnie i wcześniej karanych, ale to chyba nie problem) za to szansa na wydarzenia jak powyższe by zmalała.
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 15:51 kabaret polega na tym ze dwa posty wyżej udowadnia Ci się brak zrozumienia treści
Jeśli już posługujesz się tak mocnymi pojęciami jak "dowód" to polecam zapoznanie się ze szczególnym jego rodzajem czyli reductio ad absurdum.

To co próbowali Ci wcześniej wytłumaczyć @BitBoy oraz @miluu a także ja nieco innymi słowami (viewtopic.php?f=16&t=32644&start=300#p597933) to fakt, że przyjęcie założenia (w tym przypadku kroku indukcyjnego) pomijającego różnice w jakości pomiędzy poszczególnymi rodzajami broni prowadzi do absurdalnych wniosków. Nie zrozumiałeś schematu tego rozumowania i skupiasz się na porównaniach łuków do kusz, rewolwerów do glocków itd. Te "białe myszki", które widzisz w moich słowach:
akos pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 11:51Dlatego "błyskotliwa" obserwacja, że skoro czarnoprochowca można kupić na allegro, to powinno się móc równie łatwo kupić glocka, berettę i ak-47 jest po prostu na poziomie gimnazjalisty, który przedawkował counter strike'a.
czyli ak-47, to po prostu kolejne kroki indukcyjne a nie sofizmat rozszerzenia, ale przesłankę indukcyjną formułujesz Ty, np. w taki sposób:
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 12:33ja postuluję za tym że skoro KAŻDY moze powiesić sobie na ścianie oraz wsadzić do schowka samochodowego kilka nabitych i gotowych do strzału groźnych sześciostrzałowych remingtonów to absurdem jest że skrajnie trudno zdobyć w praktyce pozwolenie na zwykłego zarejestrowanego glocka.
Inne sformułowanie, czyli moja wcześniejsza rekonstrukcja tego toku myślenia:
akos pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 12:29powoływanie się na czarnoprochowce bez sprecyzowania swojego stanowiska jest w mojej interpretacji wyraźną sugestią, że ustawodawca powinien złagodzić wymogi względem broni współczesnej z uwagi na to, że broń zabytkowa nie jest używana w przestępczości - taki jest jak sądzę Wasz tok rozumowania. Jeśli inny to sprecyzuj.
W ogólności można by tę przesłankę zapisać np. tak:

KI) Jeśli użytkowanie broni kategorii Ki jest dozwolone dla ludności cywilnej, to użytkowanie broni kategorii Ki+1 też powinno być dozwolone

gdzie kolejny indeks przy "K" oznacza umownie wyższą / mocniejszą broń.

Idąc dalej, jeśli można by mieć groźnego glocka w schowku, to czemu by nie kałasznikow w bagażniku itd.

To nie jest moim zdaniem dobry sposób na podważenie restrykcyjności przyznawania pozwoleń na broń do ochrony osobistej. Argumentować powinno się imho podkreślając przede wszystkim dwie rzeczy:

- ustawa pozwala na bronienie się tylko przed stałym i udokumentowanym zagrożeniem (wymóg (w) o którym była mowa w jednym z poprzednich postów - viewtopic.php?f=16&t=32644&start=340#p598324) a zagrożenie może pojawić się nagle i jednorazowo
- ustawa dyskryminuje osoby mniej zamożne, ponieważ łatwiej wykazać, że jest się zagrożonym gdy zajmuje się eksponowane stanowisko, posiada duży dom czy rzucający się w oczy samochód itd.

Być może dałoby się to nawet skierować do Trybunału Konstytucyjnego gdyby instytucja ta nie została ku uciesze plebsu spacyfikowana przez PiS już dawno temu...
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 15:05

Akos, bez obrazy ale proponuję redukować o połowę objętość wpisów bo w epoce smartfonów tylko garstka będzie Cię czytać. A jak dodajesz jeszcze takie smaczki:
akos pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 14:34po prostu kolejne kroki indukcyjne a nie sofizmat rozszerzenia, ale przesłankę indukcyjną formułujesz Ty

to nawet ta garstka się zniechęci 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 15:12

akos pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 14:34chętnie podejmą rozmowę niemerytoryczną i przerzucanie się uwagami kto co wie
pisałeś że chodzenie z załadowanym CP jest niezgodne z prawem, więc napisałem, że nie masz racji bo owszem jest zgodne (i nie ma znaczenia czy to niedopatrzenie ustawodawcy, czy nie)... czy to nazywasz rozmową niemerytoryczną?
kontynuując komentarz do drugiej części cytatu... zgadza się, generalnie wolę dyskusje w której ludzie przerzucają się uwagami co kto wie, a nie co komu się wydaje... bo mu pasuje do światopoglądu
PS musisz być sfrustrowany niemocą własnej argumentacji skoro popełniłeś tej długości grafomański post... ale nic to nie da... wielkość nie przekłada się na jakość w tym wypadku :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 15:43

@baggins
Rozmową niemerytoryczną nazywam 80% treści twoich postów, w tym ostatniego. Zresztą nie tylko w tym wątku, napatoczyłeś się w 2 czy 3 wcześniejszych dyskusjach, w których brałem udział i pisałeś podobnie, widocznie taki masz styl, pozostaje mi to zignorować.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 2656
Reputacja postu: 
15

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 18:16

koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 12:44Statystyku googlowy, poszukaj lepiej źródła dlaczego "ludzkość" obserwowana w skali mikro kłóci się i dzieli na ja-ty ,moje-twoje, my-oni, jest w konflikcie, nie lubi, nienawidzi, źle życzy.
Masz na myśli ludzi, którzy używają pogardliwych inwektyw? Z uporem i zacietrzewieniem, rozpaczliwie i żenująco, nieustannie szukają okazji do słownych przepychanek i konfliktów? I są chodzącym zbiorem ego-patologii oraz błędów poznawczych, które rzekomo demaskują przed innymi? Dostają pieczenia odbytu gdy gawiedź przyklaśnie innemu? I nie są w stanie tego wszystkiego ujrzeć nawet z użyciem trzeciego oka? O takich osobach mówisz? Rzeczywiście, długa droga przed ludzkością :)
pael pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 10:57Tak, auta nie sluza do zabijania dlatego je akceptujemy...
A może bardziej akceptujemy auta bo są obecnie podstawą naszego systemu komunikacji i niezbędnym elementem współczesnej gospodarki? I może akceptujemy wypadki z ich udziałem bo jesteśmy świadomi bilansu zysków i strat? I jednocześnie od dziesięcioleci dokłada się starań by ofiar wypadków było jak najmniej, wprowadzając coraz nowocześniejsze systemy zabezpieczeń. Docelowo pewnie zdominują system transportu auta autonomiczne, które znacząco zredukują liczbę wypadków. No ale to wielu też uzna za zamach na ich wolność do samodzielnego sterowania pojazdem ;)
Wyobraź sobie że możesz pstryknięciem palców sprawiasz że znikają wszystkie auta. Jakie będą skutki społeczne i gospodarcze?
A teraz wyobraź sobie że w ten sam sposób sprawiłeś że zniknęły wszystkie prywatnie pistolety. Po jakim czasie ktoś w ogóle to zauważy?
pael pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 10:57no i drukarki 3d
Że niby z użyciem takiej drukarki można zmajstrować broń? Pewnie można. A pomyśl o zupełnie darmowej i legalnej wiedzy z chemii i zwykłych chemikaliach, które w połączeniu dają możliwość wytworzenia samodzielnie materiałów wybuchowych. Polacy mają takie wybuchowe możliwości i z nich nie korzystają! ;) Wykazali się w tej kwestii wielką odpowiedzialnością, więc można poluzować przepisy odnośnie dynamitu :) Ok, tyle na wesoło.
pael pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 10:57Ile wolnosci zdecydujemy sie oddac w imie bezpieczenstwa?
Spróbuj określić kiedy mieliśmy więcej tej mitycznej wolności. W czasach społeczności łowieckich, gdzie twojej babci jaguar odgryzał twarz i nie byłeś pewien czy dziś coś zdołasz upolować? W czasach niewolnictwa? Przez wieki epok feudalnych, gdy oraliśmy pole swego pana od zmierzchu do świtu? Gdy nasz pan mógł przespać się z naszą kobietą w dniu naszego ślubu, bo miał taki kaprys? Czy może w czasach gdy od dziecka pracowałbym w fabryce chemikaliów po 12 godzin? Czy może w czasach gdy 80% było analfabetami? Czy może w czasach gdy średnia życia wynosiła 40-lat? A co z wolnością od polio, ospy, dżumy, cholery i umieralności dzieci na poziomie 50% ? Żyjemy w bezpiecznych i komfortowych klatkach i tak naprawdę mało kto chce je opuścić, chyba że w ramach wycieczki. A jak już z wycieczki wróci to się wzdryga - "Fuj, jak oni mogą tak żyć?". Większość nie chciała by pewnie nawet cofnąć się do epoki sprzed Internetu. Przecież nie będą na pieszo do kiosku po świerszczyki śmigać :) No ale wypada choć symbolicznie ponarzekać, żeby nie było że ze mnie owca w stadzie. No i zostawić sobie jakiś symboliczny przedmiot na pokaz, co by wszyscy wiedzieli że ja "wolny człowiek" jestem ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 19:17

BitBoy pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 18:16Masz na myśli ludzi, którzy używają pogardliwych inwektyw?

Statystyk googlowy nie jest inwektywą, pochodzi z faktu że wkleiłes tu rekordowe ilości statystyk googlowych i były one wyszukiwane pod z góry ustalone przekonanie, z duzym prawdopodobieństwem nie znałeś ich zanim zacząłes dyskutowac na ten temat. Przecież cenisz sobie te statystyki a teraz Cię to obraża?
Nie zauważasz że sprawiasz przepychanki między nami? Formułujesz odpowiedzi do osób z którymi się nie zgadzasz neutralne czy nie bardzo? tak z ręką na sercu. Mam podlinkować te bardziej oczywiste braki neutralności? Ja nie narzekam, nie jestem neutralny, nie podoba Ci się jak ktoś też nie jest neutralny?

Dyskutujemy w jednym wątku, widzę jak do cudzych wypowiedzi dorabiasz dodatkowe treści manipulujac nimi, wiesz że to fakt bo można cofnąc i przeczytać, w zamian próbowałeś to ośmieszyć ... no stary, takie zwrócenie Twojej uwagi to chyba wypada podziękowac a nie ośmieszyć .
... taaa trzecie oko, nawet w tej kwestii się chętnie wypowiadasz wyłącznie ze wsparciem googla, nie kompromituj się.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 19:40 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 19:37

auta - ok, zle napisalem stylistycznie. Masz racje, akceptujemy trade off ekonomia-zycia.

3d a chemia - latwiej kupic drukarke 3d, tworzywo i sciagnac z neta blueprint niz odczynniki chemiczne. BTW zamachowcy chyba korzystaja z tej wiedzy, palmy ksiazki do chemi ;-)?

wolnosc - nie wiem gdzie jest magiczna granica wolnosci i chyba nikt nie wie. Nikt nie jest w stanie przewidziec kiedy wladza/silniejszy zacznie naduzywac jej niedobor/nadmiar.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 19:41

@pael na obecnych drukarkach 3d nie mozna wydrukowac nic poza jednorazówką a i ta jest niebezpieczna dla uzytkownika. Jednak patrzac na rozwój druku 3d to raczej będzie możliwe kiedyś.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:02

koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 12:44A tutaj masz adwersarza, z którym możesz pogadać(niestety korespondencyjnie i bez poklasku) bo wypunktował dosłownie wszystkie poruszone tutaj przez Ciebie tematy:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... rawda.html
Te manipulacje były już wrzucane kilka stron wcześniej: viewtopic.php?f=16&t=32644&start=280#p597905

Debata robi kolejne okrążenie...

Btw, zarzucanie BB, że jest "googlowym statystykiem" itp gdy samemu wrzuca się takie naprędce znalezione gnioty jest kuriozalne.
Poza tym zrozum w końcu, że to jest argument personalny, co za różnica czy znał jakieś staty wcześniej czy pogłębił wiedzę w toku dyskusji. Jeśli to drugie to znaczy, że chce rozwinąć i zweryfikować swoje poglądy. Jest to calłkiem normalne i racjonalne postępowanie. Nieracjonalne są ciągłe próby zdeprymowania rozmówcy zamiast merytorycznego komentarza. Ponadto jest to przyznanie się do słabości i braku argumentów. Im wrzucasz tego więcej tym słabiej wypadasz i wszyscy to niestety widzimy ;)
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27

akos pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:02Btw, zarzucanie BB, że jest "googlowym statystykiem" itp gdy samemu wrzuca się takie naprędce znalezione gnioty jest kuriozalne.

To nie zarzut, googlowy statystyk nie jest zarzutem ani inwektywą to symbol współczesnego wsparcia w dyskusjach, kazdy wyszukuje takie statystyki i linki by pasowały do zajetego stanowiska ;) a że google jest wielkie a przekonań ludzkich wiele to dyskusja jest nieskończona i nierozstrzygalna. BitBoy domagał się wręcz skomentowania jego statystyk, niecierpliwił się że ciagle rozmawiamy o CP a nie wyszukianej przez niego statystyce. No i odpowiedziałem.
A co do linka to mówię , pretensje do autora korespondencyjnie jesli uważacie że to gniot,
kazdy ocenia linki i cudze opracowania jak chce. Zawsze mozesz się odnieść do mojej merytorycznej wypowiedzi viewtopic.php?f=16&t=32644&p=598782#p598721 olewając jeden z zawartych w niej linków.
A co do dotkniecia persony no to chyba Akos zdajesz sobie sprawę jak gęsto je sam dotykasz, zwroty że tłumaczysz komuś "jak przedszkolakowi , jak gimnazjaliście czy jak dziecku, zalecenia lektury edukujacej dla dzieci" ile w tym merytoryki akos? a ile chęci nadrobienia przewagi personalnej? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » wtorek, 27 sierpnia 2019, 23:59

koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27googlowy statystyk nie jest zarzutem ani inwektywą
Kontekst ewidentnie nadawał pejoratywne znaczenie... co zresztą sam potwierdzasz pisząc
koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27kazdy wyszukuje takie statystyki i linki by pasowały do zajetego stanowiska
co z kolei jest kolejnym jak sądzę przykładem projekcji.

Pewnie tak robisz, ale nie mierz wszystkich swoją miarą. Są i tacy, którzy szukają czegoś w necie żeby się dowiedzieć jak się rzeczy mają a nie potwierdzić swoje wyobrażenia. Ja np. w sprawie dostępu do broni nie mam klarownego stanowiska, wiele jest tu dla mnie niewiadomych do przeanalizowania.
koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27co do linka to mówię , pretensje do autora korespondencyjnie jesli uważacie że to gniot
Osobliwy sposób argumentacji, wrzucić link bez zamiaru komentowania.
koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27Zawsze mozesz się odnieść do mojej merytorycznej wypowiedzi viewtopic.php?f=16&t=32644&p=598782#p598721 olewając jeden z zawartych w niej linków.
Rzecz w tym, że nie za bardzo jest do czego, większość zawartej tam treści była już wałkowana, zaś ten link na końcu zawiera artykuł podsumowujący zdaje się większość użytych argumentów zwolenników szerokiego dostępu do broni, w tym temat Szwajcarii, i był już krótko omówiony.

Tak, "to nie pistolety są winne" i nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie, bo to przedmioty zaś decyzje podejmują ludzie i to ludzie zabijają, ale rzecz o której rozmawiamy to fakt, że pistolety ułatwiają zabijanie (*) i jakie są tego konsekwencje społeczne w przypadku takiego czy innego ustawodawstwa.
koparki pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 20:27zwroty że tłumaczysz komuś "jak przedszkolakowi , jak gimnazjaliście czy jak dziecku, zalecenia lektury edukujacej dla dzieci"
- wersją dla przedszkolaków, z uwagi na prostotę, określiłem jeden ze sposobów uzasadnienia absurdalności pomijania różnic w jakości poszczególnych kategorii broni autorstwa BitBoya, to raczej on mógł się obrazić
- niektóre pomysły wyrażane w tym wątku jak uzbrojenie społeczeństwa w kałachy czy uznanie, że w "normalnej sytuacji" obsługa fastfooda posiada broń palną albo, że to "gun free zones" odpowiadają za strzelaniny faktycznie uznaję nie tylko za nieprzemyślane, ale wręcz infantylne lub "gimnazjalne", ale to nie jest skierowane do konkretnej osoby tylko tak określam naiwną wiarę w to, że "im więcej broni tym bezpieczniej" (istotne jest przede wszystkim jak przefiltrujemy dostęp do tej broni)
- post, który bezpośrednio zainspirował mnie do żartu w postaci wrzucenia książeczki o czytaniu ze zrozumieniem został stety / niestety usunięty przez autora, kilka innych wpisów też miało na to wpływ z uwagi na recydywę w obalaniu "chochoła", stąd użyłem liczby mnogiej, ale tamten post był wisienką i zawierał refleksję tak głęboką i przemyślaną, że twórca chyba dokonał autocenzury po wytrzeźwieniu i ponownym przeanalizowaniu sprawy ;)

Nie mówię, że nie zdarza mi się pojechać po kimś personalnie, ale staram się tego unikać i zwykle jest to "odwet" za wyjątkowo męczące zaczepki lub efekt załamki w zetknięciu z ponadprzeciętnym oporem wobec uznania faktów czy prostych rozumowań, np. wiedzy, że różnych kategorii broni dotyczą różne przepisy biorące pod uwagę to na ile są one niebezpieczne, co jest w tym temacie maglowane od kilkunastu stron a co powinno być oczywistością...

(*) Co więcej, nie tylko ułatwiają, ale też, w/g niektórych badań socjologicznych, sama obecność broni bywa przyczyną większego niepokoju lub agresji. Postaram się do tego jeszcze później odnieść szerzej gdy znajdę czas.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 28 sierpnia 2019, 00:41

@akos
1. Pojęcie "wyszukiwanie dowodów by pasowały do stanowiska" - dla Ciebie ma wydźwięk pejoratywny? ok , przyjałem do wiadomości taką interpretację. No w sumie można sobie to tak zinterpretować bo "powinno się" ważyć jak Temida
2. To raczej mniej w tym projekcji a więcej obserwacji - nie zaobserwowałem tu żadnego rozmówcy który ogarniąłby tematykę całościowo dwubiegunowo - rozmówcy w tym wątku utożsamiali się z jednym lub drugim stanowiskiem i zrobili to od pierwszego wpisu. Wszelkie przykłady googlowe zawsze potwierdzały to z góry zajęte, pierwotne stanowisko.
3. Ostatni akapit, w którym starasz się wytłumaczyć oraz usprawiedliwić z tego że atakujesz personalnie ludzi jest najobszerniejszy z całego twojego posta. Oznacza to że najbardziej zwróciło to Twoją uwagę, sporo zdań i zabiegów aby to wybielić ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » środa, 28 sierpnia 2019, 02:13

@koparki
2. Błąd poznawczy zaczyna się już na samym dzieleniu problemu na "jedno lub drugie stanowisko", co podkreśla Twoje przywiązanie do jakiejś dychotomicznej wizji, podczas gdy możliwych rozwiązań prawnych jest wiele o czym wspomniałem już w moim pierwszym poście w tym wątku (viewtopic.php?f=16&t=32644&start=120#p595551). Kilkanaście stron dalej wciąż tkwisz w modelowym uproszczeniu "zakaz - nie zakaz". Zresztą nie tylko Ty, gdy wypowiedziałem się niezależnie o dwóch rodzajach pozwoleń to zarzucono mi sprzeczność poglądów i zasugerowano żebym się na coś zdecydował :]

3. Policz jeszcze wyrazy... Nic nie wybielam, bo nie ma takiej potrzeby, mówię jak jest. Gdy patrzy się na posty stwierdzające, że "jebie w wątku faszyzmem", świadczące o tym, że ktoś je płodzący najwyraźniej nie bardzo wie co czyta, to zasugerowanie żeby poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem jest delikatnym zwróceniem uwagi a nie żadnym "atakiem". Z uznawania wielu prezentowanych tu przekonań za infantylne nie tylko się nie tłumaczę ani nie wycofuję, ale potwierdzam, że za takie właśnie je uważam.
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 2656
Reputacja postu: 
4

Postautor: BitBoy » czwartek, 29 sierpnia 2019, 18:18

Fajny filmik z The Daily Show, pokazujący na wesoło zderzenie kultury używania broni w USA i Szwajcarii.

Jako ciekawostka broń w Japonii.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 29 sierpnia 2019, 22:50

@BitBoy Niezły śmieszek ten prowadzący wywiad ze Szwajcarem ;)

Po obejrzeniu mogę powiedzieć, że kultura borni jest u nas taka jak w Szwajcarii. Jeśli któryś z przeciwników prawa do posiadania broni przeszedłby się kiedyś na dowolną strzelnicę, byłby zapewne zaskoczony bardzo ostrymi zasadami bezpieczeństwa i bezwzględnością ich przestrzegania.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » czwartek, 29 sierpnia 2019, 23:04

A co z czołgami? :mrgreen:
General typ mógłby uzbroić całe wojsko.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » sobota, 31 sierpnia 2019, 01:43

miluu pisze: poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 11:58Oczywiście określenie "polandesz" to raczej pogarda niż troska.
ekonokomik pisze: niedziela, 25 sierpnia 2019, 22:43@KryptoBanita nie chce mi się stawiać już kolejnych minusów za ojkofobię.
koparki pisze: niedziela, 25 sierpnia 2019, 21:34@KryptoBanita a ten polandesz to pejoratywne określenie? jak to rozumiesz?
Głowiłem się długo, jak to krótko wytłumaczyć i proszę wyjaśniam.
Czy w Polsce można pochować człowieka na prywatnej posesji? Nie można. Odrobiłem temat...
Co innego w polandeszu...

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » sobota, 31 sierpnia 2019, 08:37

@KryptoBanita Takich kwiatków jest na pęczki. Dlaczego nie można przechodzić na czerwonym świetle jak nic nie jedzie? itd itp. W prawodawstwie każdego kraju znajdziesz absurdy, Polska nie jest tu w żaden sposób wyjątkowa. W USA np na opakowaniach z orzeszkami producenci muszą umieszczać informację "Uwaga! produkt zawiera orzechy."

Wróć do „Hyde-Park”