20 ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie, a łatwy dostęp do broni na dzikim zachodzie

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

20 ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie, a łatwy dostęp do broni na dzikim zachodzie

Postautor: akos » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:16

@koparki Nie chce mi się powtarzać, cp i wbp w sposób istotny się od siebie różnią i dlatego różnie traktuje je też ustawa. Poza tym jest prawdopodobne, że wkrótce również i cp będą objętę rejestracją, więc "absurd", który sugerujesz zniknie. No i wreszcie, z tego co wiem, wedle prawa, cp również nie powinno się nosić załadowanych a jedynie korzystać na strzelnicach, więc jeśli masz w miejscu publicznym załadowany, to tak samo łamiesz prawo jak byś miał załadowanego glocka lub podobną współczesną broń uzyskaną na licencji sportowej lub kolekcjonerskiej, które wyrobić też nie jest trudno.
Ja tu żadnego absurdu nie widzę w ścisłym rozumieniu tego słowa, ale jestem otwarty na dalszą szczegółową dyskusję na temat licencji do obrony osobistej i pozostałych.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
3

Postautor: KryptoBanita » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:49

akos pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:16wedle prawa, cp również nie powinno się nosić załadowanych

Były już przypadki sądowe uniewinniające za "noszenie" :mrgreen:
Ale w polandeszu każda sprawa jest rozpoznawana od nowa, tak więc jeden zabije na pasach to jest skazany, a drugi skazany inaczej :roll:
https://sport.dziennik.pl/artykuly/6829 ... uszki.html

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
akos pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:16 licencji do obrony osobistej

I trafiłeś w sedno heheheeee
Na obronę osobistą trzeba mieć LICENCYJE :mrgreen:
Wazelinę można posiadać bez zezwolenia :shock:

Ciekawe, że po tych atakach terrorystycznych nie zakazali posiadania ciężarówek :lol:
Więcej ludzi zginęło od TIRa niż w atakach ostrą...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_w_Berlinie_(2016)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:56

@akos Ale rozmawiamy nie o tym co się stanie jak sie przepisy zmienią a o tym co teraz jest i o absurdzie który jest obecnie a mimo tego ulice nie zmieniły się w miejsca gdzie panowie typu macho pojedynkują się z broni palnej, bo takie głosy i obawy tez tu były. W Czechach tez ulice się nie zmieniły w miejsca tragedii zbiorowych.
CP można według prawa nosić załadowane, z tego co mi się obiło o uszy to nie mozna w środkach komunikacji publicznej ale normalnie można o ile jest przy ciele i w kaburze.
https://trybun.org.pl/2018/05/28/korzys ... tej-broni/

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
KryptoBanita pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:52Na obronę osobistą trzeba mieć LICENCYJE
Wazelinę można posiadać bez zezwolenia

Licencja na obronę , jesteś bardzo spostrzegawczym łowcą absurdów ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » sobota, 24 sierpnia 2019, 17:08

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:58Licencja na obronę , jesteś bardzo spostrzegawczym łowcą absurdów
Tutaj powinni wypowiadać się ludzie, którzy przeżyli obronę ze skutkiem śmiertelnym na własnej posesji... Reszta może zrobić bandycie herbatkę i zaproponować pokojowe rozwiązanie... PASZLI WON OSZOŁOMY!

https://www.se.pl/rzeszow/wszedl-po-dra ... -6Dit.html
Jak przeżyją, to będą mieli w dupie zakazy posiadania broni we własnym domu!

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 18:05

KryptoBanita pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:08 https://www.se.pl/rzeszow/wszedl-po-dra ... -6Dit.html
Jak przeżyją, to będą mieli w dupie zakazy posiadania broni we własnym domu!

musisz uważac z takimi argumentami bo błyskotliwy umysł niektórych kreatywnych kolegów zaraz wychwyci fakt że gdyby broń była dostępna "na grzebaku w Lidlu" to ta para zapewne byłaby w kostnicy bo bandyta za przykładem z filmów wystrzelałby cały magazynek, a tak ... walczą przynajmniej o życie w szpitalu od ran po nożu. Zresztą nawet jakby mieli broń to musieliby mieć nabitą pod poduszką.
Jak widzisz w tej dyskusji każdy może posiadać rację zwłaszcza w sytuacjach hipotetycznych ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » sobota, 24 sierpnia 2019, 18:55

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:58CP można według prawa nosić załadowane
Faktycznie jest tu pewna luka w przepisach, które wprost nie precyzują zasad przenoszenia dla broni nie wymagającej pozwoleń a powinny skoro określają, że jest to broń wyłącznie do użytku na strzelnicach.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:08

@akos no widzisz , twórca tego watku chciał wzbudzić sensację że 20 ofiar wynika wprost z łatwego dostepu do broni a nie miał pojecia że w PL możesz nosić dwie kabury z załadowanym 6-cio strzałowcem i nie ma takich tendencji jak w niektórych miejscach w USA. A teraz stwierdzasz że luka w przepisach , czyli trzeba ją uszczelnić bo taka jest natura luki. Po co uszczelniać skoro jeszcze przed chwilą koledzy od uszczelniania udowadniali że CP która w niektórych wypadkach robi dziurę na wylot w grubej dwucentymetrowej desce z odległości 30m to nie broń a bardziej gwoździarka, łuk czy proca :lol:

Jak dla mnie w/w to podsumowanie tego wątku.

Dodano po 20 minutach 41 sekundach:
KryptoBanita pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:52Na obronę osobistą trzeba mieć LICENCYJE

po odpowiednim praniu mózgu przez setki lat równie naturalne dla ludu jest posiadanie licencji na przejechanie granicy gdzie po obu stronach ludzie mówią w różnych jezykach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:30

Za bardzo się zagalopowałeś z wnioskami. Nie chce mi się robić kolejnego okrążenia tej dyskusji, bo niektóre argumenty już się zapętliły, i to nie raz a mnie szkoda soboty, więc przypomnę tylko jedno zdanie:
akos pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 11:51Ustawa rozróżnia nie tylko broń palną z XIX w. i współczesną, ale też broń zabytkową rozdzielnie ładowaną i na amunicję zespoloną. Nie bierze się to rozróżnienie z czyjejś niewiedzy czy przeoczenia tylko właśnie z kategoryzacji broni pod względem zagrożenia jakie może wygenerować jej przestępcze wykorzystanie.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:47

zawsze dawaj źródła cytatów bo nie wiem czy cytujesz siebie czy ustawodawcę ;)
Ja nie podejrzewam przeoczenia niewiedzy czy luki, to ty o mówisz o luce.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » sobota, 24 sierpnia 2019, 22:09

Masz przecież link - strzałkę do cytowanego posta.
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 23:04

@akos ok poszedłem za strzałką i widze że źródłem jesteś ty sam ;) ok przyjąłem do wiadomości że wg Ciebie tak jest.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » sobota, 24 sierpnia 2019, 23:49

akos pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:16ale jestem otwarty na dalszą szczegółową dyskusję na temat licencji do obrony osobistej i pozostałych.

W kwestii formalnej: jest pozwolenie, nie "licencja", bo to zupełnie inna rzecz, którą też trzeba uzyskać ale w przypadku pozwolenia na broń sportową: licencja Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Odnawia się to co roku i jest to dowód, że jesteś aktywnym zawodnikiem uprawiającym strzelectwo sportowe.

To o czym piszesz, to pozwolenie na broń do ochrony osobistej lub/i do ochrony osób lub/i ochrony mienia.
http://bip.lublin.kwp.policja.gov.pl/KW ... ienia.html

Chciałbym jednak przypomnieć, że niezależnie od posiadanej licencji, osoba w sytuacji zagrożenia może się bronić wszelkimi dostępnymi sposobami, byle nie przekroczyć prawa do obrony koniecznej. Zacytuję tu fragment z jednego z poniższych linków: "Bronić możemy się wszelkimi środkami, które są współmierne do niebezpieczeństwa zamachu (o tym będzie w drugiej części). "
I tu jest już morze, a właściwie ocean, po którym mogą żeglować prawnicy. Oczywiście odpowiednio wynagrodzeni :P

http://gss.gda.pl/obrona-konieczna-uzyc ... -adwokata/
http://gss.gda.pl/obrona-konieczna-uzyc ... e-czesc-2/

Najbardziej podoba mi się zdanie: "W obronie koniecznej nie chodzi tylko o nasze przekonane że „musieliśmy się bronić’”. Bronimy się w istocie dwa razy – przed napastnikiem, a potem przed prokuratorem." 8-)

Weteran
Reputacja: 2531
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » niedziela, 25 sierpnia 2019, 16:42

Wróciłem właśnie ze strzelnicy, pozdrawiam ciepło niczym lufa Mausera :D
The truth will set You free

Orator
Reputacja: 2656
Reputacja postu: 
7

Postautor: BitBoy » niedziela, 25 sierpnia 2019, 19:51

KryptoBanita pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 13:28Dostęp do nowoczesnej broni jest dla przestępcy łatwy...

Bo jest przestępcą, czyli kimś kto z definicji łamie normy i umowy społeczne. Dlatego w wielu kwestiach ma "łatwiej". Jak ma ochotę na jakaś kobietę to nie musi zabiegać o jej względy. Może ją zgwałcić. Jak chce coś kupić to nie musi na to zarobić i oszczędzać. Może ukraść. Jak chce gdzieś dojechać to też może zrobić to "łatwiej" bo ma gdzieś zakazy, nakazy i ograniczenia prędkości. Narzekanie na to że przestępca ma "łatwiej" to jak narzekanie na to że woda jest mokra. Chciałbyś żyć w społeczeństwie gdzie dużo więcej osób wybiera "łatwiej"? Poważnie oczekujesz, że bezpieczeństwo i komfort w którym obecnie żyjemy, nie będzie miało jakiejś ceny w postaci "trudniej"?

A i sami przestępcy, których broni się tak obawiasz, też korzystają z niej coraz rzadziej:
https://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/3032 ... -bron.html

Na ale zawsze możesz się przenieść z tego okropnego "polandeszu" do dostatniej Szwajcarii, gdzie odsetek zabójstw z użyciem broni palnej(na 100tyś obywateli), jest kilkakrotnie większy. Zaś broń palna używana jako narzędzie zabójstwa 10-krotnie częściej. Link już wcześniej podałem i pytałem o przemyślenia w tej kwestii. Zadałem też pytania odnośnie konkretnego napadu na taksówkarza w kontekście broni palnej. Jak dotąd nikt nie odpowiedział. Dyskutanci wolą komentować repliki z westernów i sprzęt z castoramy.
https://nationalpost.com/news/graphics/ ... ld-graphic
No ale za płotem trawa jest zawsze bardziej zielona niż w zacofanym "polandeszu", "cebulandii", "kolonii", "polszy" czy "polin".

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Postautor: koparki » niedziela, 25 sierpnia 2019, 21:13

Zerkinij sobie na źródło o którego się odnosisz:viewtopic.php?f=16&t=32644&start=340#p598316
To był stwierdzony prosty fakt. Nie było tam "narzekania". Dorabiasz sobie treść której nie ma w cudzych wypowiedziach.Płodny jesteś - do prostej treści dorobiłeś duzy akapit w którym rozmawiasz sam ze sobą.
BitBoy pisze: niedziela, 25 sierpnia 2019, 19:51Dyskutanci wolą komentować repliki z westernów i sprzęt z castoramy.

Sam przecież jesteś dyskutantem który wolał komentować repliki i to sporo komentowałeś.

Dodano po 21 minutach 18 sekundach:
@KryptoBanita a ten polandesz to pejoratywne określenie? jak to rozumiesz?
równoznaczne dla Ciebie z określeniem "polaczki" , czy cebulandia ? jest druga taka nacja w Europie która wiem że zaniża swoja wartość w podobny sposób , jest to Rumunia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 25 sierpnia 2019, 21:54

Polskę masz w sercu, a polandesz wokół...

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
11

Postautor: ekonokomik » niedziela, 25 sierpnia 2019, 22:43

@KryptoBanita nie chce mi się stawiać już kolejnych minusów za ojkofobię. To i tak nic nie daje. 30 lat "pracy u podstaw" GW, onetu, tvn i innych "polskich" mediów robi swoje. Zamiast być dumnym z własnego kraju, czy choćby oceniać naszą sytuację obiektywnie (czyli jako bezpiecznego, pięknego, spokojnego, czystego miejsca, z wynikami w większości dziedzin powyżej europejskiej średniej), Polacy (!) uwierzyli i sami głoszą, że mieszkają na kupie gnoju, używają do określania własnego kraju nazw takich jak wymienił @koparki, a z pedagogiki wstydu i samoponiżania zrobili nasz sport narodowy.
Dopóki tego nie zmienimy dopóty nie ruszymy z miejsca. :(

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 06:59

akos pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:16z tego co wiem, wedle prawa, cp również nie powinno się nosić załadowanych a jedynie korzystać na strzelnicach, więc jeśli masz w miejscu publicznym załadowany, to tak samo łamiesz prawo
uparty jesteś... wiele osób udowadnia Ci, że naprawdę niewiele wiesz w temacie, a Ty nadal to samo...
"Ustawa nie zabrania noszenia broni CP, nawet w stanie załadowanym (o ile ma to jakikolwiek sens). Bez znaczenia jest czy jedziemy na strzelnicę, czy chcemy mieć swoją „zabawkę” po prostu przy sobie.
Należy jednak stosować się do przepisów szczególnych, regulujących kwestię dopuszczalności noszenia broni w wybranych sytuacjach (transport publiczny, imprezy masowe, zgromadzenia, porty i statki morskie), o czym poniżej."
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja: 2656
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 07:30

KryptoBanita pisze: niedziela, 25 sierpnia 2019, 21:54Polskę masz w sercu, a polandesz wokół...
A mnie się wydaje że bardziej się powinniśmy bać Polski w Twojego serca, niż tego "polandeszu" wokół. Bo jak pokazują liczby, ten okropny "polandesz" jest bezpiecznym miejscem, w którym przestępczość od lat spada. Zaś statystyki zabójstw z bronią wręcz świetne. Ja bym raczej kupował pistolet by się bronić przed obrazem Polski z niektórych "serc", gdzie bezkarni przestępcy mordują nas w łóżku a my biedni nie możemy do nich strzelać. Wszystko jest tam złe, okropne i absurdalne. A wszelkie statystyki pokazujące że jest inaczej będą komentowane ciszą.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 10:57

Ile wolnosci zdecydujemy sie oddac w imie bezpieczenstwa?
Spoiler:
Nie, nie jestem za wolnym dostepem do uzi.
Z innego forum - w Londynie nie ma komercyjnej strzelnicy(!), jest 100km pod, nie udestepniaja swojego adresu, trzeba sie z nimi kontaktowac zeby odeslali :lol: efekt protestow anty-guns

Przyklad ekonmika viewtopic.php?p=598417#p598417, mimo, ze ironiczny dobrze pokazuje pewien problem. Tak, auta nie sluza do zabijania dlatego je akceptujemy...

Jak wdrozyc 'zakaz nozy'? to jest cholernie niebezpieczna bron przed ktora mamy prawdopodnie rownie nikla
Spoiler:
ciezko o badania w tym temacie
szanse obrony
no i drukarki 3d :geek:

Wróć do „Hyde-Park”