[OT z] Re: Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9962
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 16 lipca 2019, 00:06

@Mahkul Ciężka historia, proza życia. Paradoksalnie, gdybyś bardziej egoistycznie postąpił, mogłoby być dużo lepiej. Ale wiadomo, nie wszystko jest przeliczalne na złotówki. A powiedz czy jako prawdziwy EA Bitcoina przychodziło Ci do głowy w 2010-2011, że aż tak BTC stanie się popularne i tak drogie (z perspektywy tamtych lat)?

Jeśli chodzi Goxa, nie wszystko stracone. Widziałem ostatnio informację, że ktoś w Polsce dostał list od Goxa i chyba tam termin zwrotu był, że za 5 lat (o ile nic nie pomyliłem, poszukam linka).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0

Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Postautor: Mahkul » wtorek, 16 lipca 2019, 00:09

bl4ck pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 23:40Miło się czytało jest co opowiadać nie mogę tylko jednego zrozumieć skąd pomysł trzymania wszystkiego na "giełdach"... no cóż życie troszkę tak jest że bitcoin niszczy życie.
Wtedy Mt. Gox wydawał się niezniszczalny - szedł do przodu jak burza. To tak jak dziś coinbase albo binance - a nawet bardziej. Jakoś bezpiecznie się czułem mając tam BTC. Mt. Gox to był kolos wykupujący długi od takich właśnie Bitomatów i innych. Wręcz symbol handlu BTC.

A poza tym, te setki straciłem, bo ktoś shackował moje własne konto (najprawdopodobniej przejął moją sesję Google Chrome - do dziś nie wiem jak). To było dawno i nie dało się mieć Google Authenticatora tylko Yubi Key, który kupiłem dopiero po tym fakcie. Ten "haker" wypłacił 650BTC (limit wtedy był 1000 na dzień) a potem szantażował mnie, żebym dał mu hasło, albo "wytraci" na prowizje resztę tego co tam było handlując w lewo i w prawo. Zanim support go powstrzymał całkiem sporo BTC poszło.

Mam całą wiązankę meili z supportem oraz od tego hackera. Pisał totalnie łamaną angielszczyzną, jak jakiś Chińczyk albo Rosjanin przez Google Translatora.

A BitGrail - kupiłem Nano jednego dnia, następnego wypłaty ograniczone, a potem zablokowane całkiem. :)

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
Wymazywanie pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:06 @Mahkul Ciężka historia, proza życia. Paradoksalnie, gdybyś bardziej egoistycznie postąpił, mogłoby być dużo lepiej. Ale wiadomo, nie wszystko jest przeliczalne na złotówki. A powiedz czy jako prawdziwy EA Bitcoina przychodziło Ci do głowy w 2010-2011, że aż tak BTC stanie się popularne i tak drogie (z perspektywy tamtych lat)?

Jeśli chodzi Goxa, nie wszystko stracone. Widziałem ostatnio informację, że ktoś w Polsce dostał list od Goxa i chyba tam termin zwrotu był, że za 5 lat (o ile nic nie pomyliłem, poszukam linka).
Dzięki. Wypełniłem claima, ale został Rejected przez Trustee. Ja już się śmieję z tego - miałem tam 313BTC - zalogowałem się na konto, skopiowałem kwotę, wypełniłem Claima. Potem dostałem maila, że Rejected - No Such Amount. Pisałem do prawników w Japonii - twierdzą, że przegrana sprawa jeśli Kobayashi uważa, że nie ma tam takiej kwoty. On uważa, że nie ma żadnej. Po prostu jestem Goxed.

Oczywiście mam poinwestowane jakieś drobne kwoty w różne krypto, ale to już jest zabawa w porównaniu z tym co było.

Dodano po 19 minutach 45 sekundach:
Wymazywanie pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:06@Mahkul Ciężka historia, proza życia. Paradoksalnie, gdybyś bardziej egoistycznie postąpił, mogłoby być dużo lepiej. Ale wiadomo, nie wszystko jest przeliczalne na złotówki. A powiedz czy jako prawdziwy EA Bitcoina przychodziło Ci do głowy w 2010-2011, że aż tak BTC stanie się popularne i tak drogie (z perspektywy tamtych lat)?

Nie sądziłem, że dojdzie do ~$20,000. $1000 to już był kosmos. A pamiętam jak dziś, kiedy żonie powtarzałem - Bitcoin będzie wart $100 - to się śmiała. :) Wtedy kosztował może $2.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4143
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 lipca 2019, 00:43

Mahkul pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 20:57 Tak, żyję. Choć trudno uwierzyć, że minęło prawie 10 lat od założenia forum. Dużo się pozmieniało na świecie.
Matko, co tutaj się odjaniepawliło.

Naukowcy nauczyli się rekonstruować DNA martwych gatunków czy jak?

Witamy z powrotem!

Skąd ta nagła zmiana i powrót po 8 latach?

@Bitmar
Możesz zwryfikować, że to faktycznie ta sama osoba i nie było tutaj włamu?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 lipca 2019, 00:45

prezes pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:05 @Mahkul tak sobie wracasz po latach jakby nigdy nic ale chyba pamiętasz, że nadal ludzie nie odzyskali kasy z giełdy Bitmarket.eu którą prowadziłeś z Maciejem Trębaczem. Ostatnio wrócił też liliontransfer tam też ludzie potracili kasę w kantorach Lilion Transfer i Autovaluta.
https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci ... yptowalut/

Pewno za chwilę wróci jeszcze założyciel Bitcurexa, w końcu kiedyś był moderatorem tego forum.

Dodano po 1 godzinie 33 minutach 50 sekundach:
A później mamy takie sytuacje, że gość który ma kilka wyroków na swoim koncie i nie spłacone długi otwiera Amber Gold i ludzie tam wpłacają swoje oszczędności życia:
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/mar ... -f5y4.html

Ciężko mi jakość przejść do porządku dziennego nad tym, że ktoś ma całą masę wierzycieli ale jak gdyby nigdy nic robi sobie kolejne biznesy.
Hehe, dobrze wiedzieć.

Całkiem już o tym zapomniałem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: Mahkul » wtorek, 16 lipca 2019, 00:47

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:43Matko, co tutaj się odjaniepawliło.

Naukowcy nauczyli się rekonstruować DNA martwych gatunków czy jak?

Witamy z powrotem!

Skąd ta nagła zmiana i powrót po 8 latach?
Witaj stary druhu (mogę chyba tak mówić?). Ktoś napisał coś w tym wątku i dostałem maila. Tak jakoś mnie naszło, żeby się odezwać. I nie żałuję. :)

Miło widzieć stare nicki - prawie nikt się nie wykruszył z tego co widzę?

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: pablo12 » wtorek, 16 lipca 2019, 00:51

Niesamowita historia. Poświeciłeś dla Bitcoina kawał swojego prywatnego życia, chciałeś go promować, miałeś duże ilość BTC a teraz nic z tego nie zostało. Cóż za paradoks. Aż zacząłem na to wszystko inaczej patrzeć. A żeby sprawiedliwości stało się zadość za to poświęcenie życzę żeby na jakimś mega farcie ta 313 BTC z Goxa wróciła! :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 lipca 2019, 00:54

Mahkul pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:47 Miło widzieć stare nicki - prawie nikt się nie wykruszył z tego co widzę?

Ludzie się nie wykruszyli, ale sam Bitcoin się niestety wykruszył.

Oryginalny Bitcoin, o którego walczyliśmy w 2011 został zniszczony i obrócony w ultra-spekulacyjną abominację waluty. Strzępki tego co zostało i oryginalnej idei przejął projekt Bitcoin Cash.

Niestety wracasz w złym momencie (a może w dobrym?). Nadeszły mroczne czasy.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mahkul » wtorek, 16 lipca 2019, 00:59

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:54Oryginalny Bitcoin, o którego walczyliśmy w 2011 został zniszczony i obrócony w ultra-spekulacyjną abominację waluty. Strzępki tego co zostało i oryginalnej idei przejął projekt Bitcoin Cash.

Ja już o nic nie walczę, zmęczyłem się życiem przez ten czas. Zaś po Twoim doborze słów (i.e. abominacja) tuszę, że Tobie konta nikt nie zhackował.

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2256
Reputacja postu: 
2

Postautor: Bitmar » wtorek, 16 lipca 2019, 01:32

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:43Możesz zwryfikować, że to faktycznie ta sama osoba i nie było tutaj włamu?
Też mi to przyszło do głowy i nie tylko mi. Analizując IP (mogę stwierdzić, że na 99% to Mahkul we własnej osobie.
@Mahkul Witamy po latach. Mam nadzieję, że nie popsułem za bardzo Twojego dzieła ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mahkul » wtorek, 16 lipca 2019, 01:46

Bitmar pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 01:32Też mi to przyszło do głowy i nie tylko mi. Analizując IP (mogę stwierdzić, że na 99% to Mahkul we własnej osobie.
@Mahkul Witamy po latach. Mam nadzieję, że nie popsułem za bardzo Twojego dzieła

Dzięki wielkie. Mam nadzieję, że jakoś dam radę podreperować swoją reputację po historii z Bitmarketem.EU (nie mylić z PL) jak wspomniał prezes.

Cieszę się, że forum istnieje i tak się rozrosło. Gratuluję poświęcenia i wytrwałości; zdaję sobie sprawę, że to jest full-time-job. Na pewno będę tu zaglądał.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » wtorek, 16 lipca 2019, 07:28

Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59Niestety problem pojawił się wówczas, gdy Maciek bez mojej wiedzy pieniądze z naszego cold-walleta wpłacił na Bitcoinicę (to było portal do inwestowanie BTC z dźwignią) i tam zaczął nimi obracać. Niestety Bitcoinica została niedługo potem zhackowana – i fundusze przepadły.

Pozwole sobie skomentowac, ze wzgledu na blizniacza sytuacje ktora najprowdopodobniej miala miejsca na bitmarket.pl gdzie wlasciciel co najmniej arbitrazowal srodkami klientow, a najpewniej puszczal wodze fantazji na lewarze.
Zycie na kredyt nauczylo ludzi pozyczac pieniadze gdzie sie da, lub nazywajac rzeczy po imieniu krasc. Byc moze niektore religie mialy absolutna racje z surowym karaniem lichwy zeby niektorym glupie pomysly nie przychodzily do glowy. Zarazem nie kreuja nawyku pozyczania.
Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59 Historia jest długa, ale plan był taki, że Maciej będzie pracował dla tej firmy za Bitcoiny, które będzie poświęcał (poza środkami do życia), na spłatę dłużników.

Duze zaufanie.

Mam nadzieje, ze pozniej lepiej wybierales znajomych i wspolnikow.

Orator
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lechu » wtorek, 16 lipca 2019, 08:12

@Mahkul Koparę zwiesiłem do ziemi po przeczytaniu Twojego posta, niemniej dzięki wielkie i wielki szacun za pogodę ducha. Na tej podstawie (tak jak pisałeś masz korespondencję różnego sortu) prokurator chętniej dopatrzy się malwersacji i będzie bardziej skłonny ich szukać w postępowaniu Pana Aszkiełowicza. Jak przycisnąć to wszystkich i rozliczyć historię.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 lipca 2019, 09:18 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » wtorek, 16 lipca 2019, 08:13

Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59Pozwólcie, że zacznę od początku.
Dzięki za szczerość i opowiedzianą historię, jeżeli to jest prawda co napisałeś. Szkoda tylko ludzi którzy stracili kasę na bitmarket.eu, w sumie Ty też należysz do tych ludzi ale jak napisałeś
Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59ja zarządzałem serwerem (w tym zabezpieczeniami)
sam nie zabezpieczyłeś się należycie przed wspólnikiem i popełniłeś błąd, który kosztował Cię 3500 BTC.

Twoja historia pokazuje że trzeba mieć ograniczone zaufanie do innych ludzi, nawet jeżeli się ich dobrze zna i łączy nas dużo z nimi. I oczywiście do kantorów i giełd kryptowalut też.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lipca 2019, 08:21

@Mahkul - dzięki za ten wpis.
Widać wyraźnie, że najbardziej deficytowy towar to zaufanie, tak jak pisze prezes wyżej.

Weteran
Reputacja: 748
Reputacja postu: 
2

Postautor: qertoip » wtorek, 16 lipca 2019, 09:25

Dobra, to teraz gdzie jest @Kimono? ;)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 lipca 2019, 09:31

prezes pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 08:13 Twoja historia pokazuje że trzeba mieć ograniczone zaufanie do innych ludzi, nawet jeżeli się ich dobrze zna i łączy nas dużo z nimi. I oczywiście do kantorów i giełd kryptowalut też.
Wciąż większość ludzi zapomina, że Bitcoin(Cash) powstał w 2009 roku po to, żeby nie trzeba było trzymać kasy na giełdach.

Chciwi ludzie jednak chcą spekulować bez ograniczeń, więc trzymają hajs na giełdach a potem go tracą.

Nawet jeżeli się jest chciwym, nie warto ryzykować wszystkim co się posiada bo to zwyczajnie głupie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0

Postautor: virtualdeamon » wtorek, 16 lipca 2019, 09:37

Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59Te 3500 BTC to była bardzo, bardzo znaczna część moich, jak to
Aż strach pomyśleć ile to $ było by obecnie warte albo chociaż te 25BTC sprzedanych za 47zł🙄

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
3

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 16 lipca 2019, 09:39

Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59Moja przygoda z BTC poza tym niestety opiewa raczej w katastrofy, straciłem setki na Mt. Goxie potem zainwestowałem resztę w NANO i straciłem większość na BitGrailu (hacked).
A może to jest właśnie najprawdziwsza wyrocznia na tym forum :) , odkrył jako jeden z pierwszych BTC, stracił prawie wszystko w nieszczęśliwych okolicznościach a potem proroctwo zaczęło wypełniać się na nowo z NANO, brakuje tylko jeszcze kilku następnych baniek na NANO, dopiero wtedy historia zakończy koło i proroctwo wypełni się w 100%.
Taki żarcik , pół żartem pół serio, choć w przypadku Mahkul'a naprawdę nie ma się z czego śmiać..

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2005
Reputacja postu: 
2

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 16 lipca 2019, 10:34

Mahkul pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 00:34Wypełniłem claima, ale został Rejected przez Trustee. Ja już się śmieję z tego - miałem tam 313BTC - zalogowałem się na konto, skopiowałem kwotę, wypełniłem Claima. Potem dostałem maila, że Rejected - No Such Amount. Pisałem do prawników w Japonii - twierdzą, że przegrana sprawa jeśli Kobayashi uważa, że nie ma tam takiej kwoty. On uważa, że nie ma żadnej. Po prostu jestem Goxed.
Niezwykle dziwna sprawa. Sprawdziłem w dwóch wyciekach bazy, potwierdzają Twoje słowa. Nawet można wywnioskować, że pod sam koniec dokupiłeś ok. 1 BTC za resztki USD. Skoro baza potwierdza środki, jedyne co mi przychodzi do głowy to niemożność weryfikacji Ciebie jako właściciela konta. Wyczerpałeś wszystkie możliwości odwoławcze?

Początkujący
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lipca 2019, 11:20

@fusywszklanejkuli - znam przypadek, że osoba miała konto na fikcyjne dane (!), dostała niedawno pismo od syndyka Goxa, że ma udowodnić kwotę roszczeń. (nie wiem jak to dokładnie było sformułowane) Coś na zasadzie - udowodnij ile tam miałeś, to ci wypłacimy.
Ta osoba nigdzie się nie zapisywała, nic nie claimowała itd.
Tylko jak udowodnić ile się tam miało po tylu latach, jak ludzie z BM maja problem, jak nie mają żadnych historii rachunku ani nic??

Wróć do „Hyde-Park”