[OT z] Re: Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[OT z] Re: Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Postautor: dylesid » niedziela, 14 lipca 2019, 19:31

Można jeszcze licytować, czy zamknięte?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9962
Reputacja postu: 
0

Re: Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 19:32

@dylesid Można, ale trzeba mieć podręczną jednoosobową maszynę do podróży w czasie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 285
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » niedziela, 14 lipca 2019, 19:46

Z ciekawości po ile wtedy chodziły? Wygrana 1.88zł za 1 btc :lol:
@dylesid Myślę, że zamknięte już nawet trochę dawno, ale za chęć uczestnictwa należy się chociaż nagroda pocieszenia:
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » niedziela, 14 lipca 2019, 19:52

w tych czasach na początku 2011 to z 5 bitków na dzień można było wykopać w domowych amatorskich warunkach

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 567
Reputacja postu: 
0

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 14 lipca 2019, 20:01

; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
48
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Postautor: Mahkul » niedziela, 14 lipca 2019, 20:44

Ja zaś nie ukrywam, że dziś żałuję, że sprzedałem wówczas te 25BTC. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 20:48

Mahkul na forum! :shock: :)
Ojciec chrzestny forum. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
20

Postautor: Mahkul » niedziela, 14 lipca 2019, 20:57

Tak, żyję. Choć trudno uwierzyć, że minęło prawie 10 lat od założenia forum. Dużo się pozmieniało na świecie.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3266
Reputacja postu: 
8

Postautor: Bit-els » niedziela, 14 lipca 2019, 21:49

@Mahkul No jakby sam Satoshi powrócil z zaświatow! :-)
Witamy!

Jak jeszcze Smok sie odezwie to stara gwardia prawie w komplecie :-)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mahkul » niedziela, 14 lipca 2019, 22:53

@Bit-els

Dzięki za gorące powitanie.

Smok niestety chyba na dobre wsiąkł, nie mam z nim kontaktu od wielu lat.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 365
Reputacja postu: 
2

Postautor: devega » niedziela, 14 lipca 2019, 23:23

Był czas, gdy bitcoin to była głownie idea, dziś dla wiekszosci nie ma ona większego znaczenia, tym bardziej się cieszę że jest nas tu na forum o 1 więcej :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 lipca 2019, 23:30

@Mahkul Twoja przygoda z BTC trwała przez ostatnie lata i trwa dalej? Może byś powrócił na forum jako super moderator - założyciel? :)
Satoshi Nakamoto

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 567
Reputacja postu: 
0

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 14 lipca 2019, 23:38

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:02 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
15

Aukcja 25BTC - od 1 PLN! Zakończona!

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:31

@Mahkul tak sobie wracasz po latach jakby nigdy nic ale chyba pamiętasz, że nadal ludzie nie odzyskali kasy z giełdy Bitmarket.eu którą prowadziłeś z Maciejem Trębaczem. Ostatnio wrócił też liliontransfer tam też ludzie potracili kasę w kantorach Lilion Transfer i Autovaluta.
https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci ... yptowalut/

Pewno za chwilę wróci jeszcze założyciel Bitcurexa, w końcu kiedyś był moderatorem tego forum.

Dodano po 1 godzinie 33 minutach 50 sekundach:
A później mamy takie sytuacje, że gość który ma kilka wyroków na swoim koncie i nie spłacone długi otwiera Amber Gold i ludzie tam wpłacają swoje oszczędności życia:
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/mar ... -f5y4.html

Ciężko mi jakość przejść do porządku dziennego nad tym, że ktoś ma całą masę wierzycieli ale jak gdyby nigdy nic robi sobie kolejne biznesy.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:25

@prezes wydawało mi się, że bitmarket.eu ostatecznie rozliczył się ze wszystkimi, ale po prawie 7miu latach pamięć może mnie zawodzić. O ile pamiętam temat nie był później podnoszony, jak w przypadku innych upadłych giełd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
1

Postautor: prezes » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:27

@devega poza bitomatem nie kojarzę żeby jakakolwiek upadła polska giełda/kantor rozliczyła się całkowicie z wierzycielami. Może założyciel sam napisze jak wygląda sprawa wierzycieli bitmarket.eu, czy wszyscy użytkownicy giełdy dostali zwrot środków.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:43

@prezes Chciałbym opisać i wyjaśnić w szczegółach całą sytuację z Bitmarketem, dlatego zrobię to wieczorem, bo teraz jestem w pracy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:49 przez Mahkul, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:44

@prezes zdecydowanie warto zacząć od wyjaśnienia zaszłości

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
181
Napiwki za post: 0.0007 BTC

Postautor: Mahkul » poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59

prezes pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 10:27 @devega poza bitomatem nie kojarzę żeby jakakolwiek upadła polska giełda/kantor rozliczyła się całkowicie z wierzycielami. Może założyciel sam napisze jak wygląda sprawa wierzycieli bitmarket.eu, czy wszyscy użytkownicy giełdy dostali zwrot środków.
Pozwólcie, że zacznę od początku.

Kiedy dowiedziałem się o Bitcoinie (lato 2010) czasy były takie, że informacji na jego temat było tyle, co kot napłakał. Pamiętam, jak na forum bitcoin.org ludzie zbierali się, żeby zrobić coś do spopularyzowania projektu. Każdy robił co umiał - ktoś tam zrobił logo BTC, ktoś wymyślił (czy też zaadoptował) symbol waluty, Charlie Lee stworzył Litecoina, davout napisał kod bitcoin-central. Pisaliśmy do Wikipedii, żeby łaskawie umieścili wpis o Bitcoin - czego nie chcieli zrobić przez wiele miesięcy. Ja sam byłem zaangażowany w wiele projektów, między innymi w bitcoin.pl, youtipit czy irlandzkie forum Bitcoin.

Bitcoinami handlowało się między innymi na forum.bitcoin.org i wszystko było oparte na reputacji. Przeprowadziłem wiele transakcji z wieloma ludźmi i miałem nieskazitelną reputację, niejednokrotnie powierzano mi Escrow dla transakcji między nowymi użytkownikami forum (można to łatwo zweryfikować na forum bitcoin.org).

W tamtych czasach większości geekom bitcoinowym (w tym mi) przyświecała idea. Nie chodziło o pieniądze tylko o rozprzestrzenienie Bitcoina i bycie częścią rewolucji zapoczątkowanej przez Satoshiego.

W takim właśnie duchu powstał bitmarket.eu. Czasy wówczas (podczas zakładania bitmarket.eu) były takie, że bardzo niewiele było miejsc do handlu BTC poza Mt. Goxem. Ja chciałem stworzyć coś dla Bitcoin, ale nie byłem na tyle dobrym programistą. Poznałem Maćka (m4v3ra) na forum bitcoin.org i zaproponowałem mu czy nie chciałby napisać kantoru. Bardzo chętnie się zgodził. Zrobił to od zera (opierał się może nieco na kodzie davouta dla bitcoin-central, tak mi się przynajmniej wydaje, który był napisany w Ruby-on-Rails). Maciej pisał kod, ja zarządzałem serwerem (w tym zabezpieczeniami), opłacałem serwer i projektowałem jak ma wyglądać cały kantor. Dodawaliśmy nowe featursy, zapłaciliśmy z własnych funduszy grafikowi za zrobienie buttonów, logo itd.

Chcieliśmy robić coś dla community. Nie była to żadna firma, transakcje, wypłaty, wpłaty i wszystko inne było darmowe i utrzymywało się z dotacji (a raczej powinno było się utrzymywać, bo dotacji było bardzo mało, a my pracowaliśmy każdego wieczora i weekendu przez kilkanaście miesięcy poświęcając swój wolny czas - przede wszystkim dodając nowe funkcje i weryfikując nowych użytkowników ręcznie - poprzez ebay, allegro i inne metody). Z racji tego, że u nas można było płacić Paypalem, musieliśmy każdego usera zweryfikować ręcznie - bo zdarzały się cash-backi (czyli sytuacje, kiedy ktoś przelał komuś BTC, a scammer potem twierdził, że nie dostał Bitcoinów i Paypal wówczas zwracał mu pieniądze). Nie raz mieliśmy jakiegoś scammera paypalowego i spędzaliśmy dnie (i noce) na pomaganie ofiarom scammów; potem musieliśmy niestety zrezygnować z Paypala, bo przerosło nas to. Nie raz oddawaliśmy tym poszkodowanym ludziom bitcoiny otrzymane z dotacji.

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak niebezpieczne jest prowadzenie takiego portalu. Dlatego większość funduszy klientów trzymaliśmy w tzw. cold-wallecie (czyli portfelu odciętym od Internetu) tak jak robi to wiele profesjonalnych firm dziś. Kontrolę nad tym portfelem sprawował Maciej (on zaprogramował cały silnik i tak było wygodniej). Ja ufałem mu -jeśli nie całkowicie - to bardzo. Z wielu względów, których nie chcę tu opisywać - ale miałem powody, żeby mu ufać. Poza tym poprzez pracę przy kantorze poznaliśmy się lepiej i się polubiliśmy.

W momencie prowadzenia i zakładania przeze mnie i Maćka tego kantoru wszystko było w porządku. Niestety problem pojawił się wówczas, gdy Maciek bez mojej wiedzy pieniądze z naszego cold-walleta wpłacił na Bitcoinicę (to było portal do inwestowanie BTC z dźwignią) i tam zaczął nimi obracać. Niestety Bitcoinica została niedługo potem zhackowana – i fundusze przepadły. Co gorsza (dla mnie) Maciek nie od razu się do tego przyznał i ja, nieświadomy tego co się stało, z własnej kieszeni wpłaciłem (tymczasowo, jak mi się wtedy wydawało) 3500 BTC (trzy i pół tysiąca BTC) na nasz "hot-wallet" w bitmarkecie (mogę znaleźć i potwierdzić tę transakcję kluczami prywatnymi gdyby ktoś sobie życzył), bo po prostu myślałem, że Maciek nie miał w tym momencie możliwości przelać BTC z cold-walleta (był na wakacjach o ile pamiętam). pisałem do niego SMSy, ale nie odpowiadał a w międzyczasie ludzie pisali, że nie działają wypłaty. Z ręką na sercu mówię, że nie miałem wtedy zielonego pojęcia co się działo. Te 3500 BTC to była bardzo, bardzo znaczna część moich, jak to ujął prezes, "oszczędności życia".

Po kilku dniach zadzwoniłem do Maćka, bo nie odpowiadał na SMSy i w końcu powiedział mi co zrobił. Kiedy już ochłonąłem z szoku przeraziłem się na myśl, ile kasy zniknęło (około 17 tysięcy BTC o ile pamiętam). Pomyślałem „I co teraz zrobimy”? Maciek okazał się na tyle przyzwoity, że wziął wszystko na siebie. Przepięliśmy na niego domenę i napisałem posta na forum bitcoin.org, że wycofuję się ze współprowadzenia Bitmerketu. Przyznaję, że nie poinformowaliśmy wówczas użytkowników o prawdziwym powodzie mojego odejścia, ale Maciek zrobił to niedługo potem. Były oczywiście głosy na forum bitcoin (a jakże by inaczej), że to ja ukradłem te BTC i zrobiłem z Maćka kozła ofiarnego, bo nie miał pieniędzy. Już nawet nie chciało mi się wyjaśniać, że wręcz przeciwnie - jestem największym creditorem Bitmarketu. Miałem ogólnie dość Bitcoina i wszystkiego. Ja w mniemaniu niektórych miałem miliony jako tzw. early-adopter. Prawda jest taka, Bóg mi świadkiem, że dziś nie mam już ani jednego Bitcoina. Owszem, ulotniłem się, ale nie dlatego, że miałem coś do ukrycia, ale dlatego, że naprawdę winy za to co się stało nie ponosiłem i nie chciałem mieć na głowie rozzłoszczonych użytkowników.

Zaczął się oczywiście lincz na forum - zaraz wyszukiwanie, gdzie mieszka Trębacz, czym jeździ, że ktoś tam go znajdzie i nie wiadomo co. Mimo, że Maciek zadeklarował się, że zrobi wszystko, żeby oddać dług. Przyznał się do błędu, przeprosił i chciał naprawić. Przypomina mi to sytuację, kiedy padł Bitomat - który niejaki Bartek Szabat założył z takich samych powodów jak my - chciał zrobić coś w Polsce dla Bitcoin. Kiedy stracił fundusze na skutek awarii chmury Amazonu na naszym rodzimym forum już pojawiły się wątki typu "Pozew zbiorowy", "Czy ktoś wie, gdzie mieszka Szabat" etc. Bartek miał szczęście, że Mt. Gox spłacił jego wierzycieli. Ludzie bardzo szybko sięgają po kamienie.

Chcę zwrócić uwagę na fakt, że w takich chwilach nikt nie pamięta o tym, ile ktoś zrobił dla Bitcoina, o tym, że "kantoru" (w cudzysłowie, bo prowizji tam nie było) nie prowadził dla pieniędzy. Również o tym, że to była strona bez żadnych gwarancji, ubezpieczenia, regulaminu - nie była to nawet firma - każdy wpłacał tam Bitcoiny na własne ryzyko. Nikt nie gwarantował, że strona nie zostanie zhackowana albo że nie zniknie jutro. Autorzy robili to wszystko z dobrej woli. Niech czytający zważą na fakt, że wówczas temat Bitcoin to była trochę wolna amerykanka, nie to co dziś - Binance, Kraken, Bitstamp - profesjonalne, ogromne firmy. Wtedy to byli programiści - amatorzy robiący to dla frajdy. Nie raz zastanawialiśmy się z Maćkiem po co poświęcamy cały wolny czas na bitmarket, żony miały do nas pretensje itd. Nie mieliśmy z tego nic - poza satysfakcją. Zrozumieć to może tylko ktoś, kto jest enterpreneurem.

Kontynuując, Maciej nie uciekał od odpowiedzialności. Mimo, że regularnie dostawał maile z pogróżkami i groźbami. Po jakimś czasie kilku ludzi, którzy stracili naprawdę duże kwoty w bitmarkecie (w tym ja), skrzyknęło się, żeby zrobić exchange z prawdziwego zdarzenia a przy tym dać Maćkowi szansę do spłacenia długów. Powstało Bitalo.com (głównie z inicjatywy Martina Alberta - mralbi na forum Bitcoin - który stracił o ile pamiętam kilkaset BTC w bitmarkecie). Historia jest długa, ale plan był taki, że Maciej będzie pracował dla tej firmy za Bitcoiny, które będzie poświęcał (poza środkami do życia), na spłatę dłużników. Założyciele Bitalo.com - w tym ja - nie dostawali niczego, Maciej był jedynym pracownikiem otrzymującym wynagrodzenie. Na stronie bitmarket.eu został umieszczony formularz, który należało wypełnić, aby "zaaplikować" o zwrot środków przez Maćka. Nie pamiętam już, ile czasu, ale naprawdę przez długi czas można było ten formularz wypełnić. Można było wybrać, czy chce się odzyskać pieniądze w EUR czy w BTC. Ja wychowałem się z Bitalo.com po trzech latach jego istnienia, nie byłem w stanie tego ciągnąć poza normalną pracą. Dziś zostało ono przekształcone na bitalo.de. Moich BTC przelanych na Bitmarket nigdy nie odzyskałem i podarowałem Maćkowi ten dług. Trzeba żyć dalej. Jak ma się sytuacja z wypłatami i oddawaniem na dziś przyznam, że nie wiem - ale Maciej się nie ukrywa i każdy, kto ma ochotę może do niego napisać.

Moja przygoda z BTC poza tym niestety opiewa raczej w katastrofy, straciłem setki na Mt. Goxie potem zainwestowałem resztę w NANO i straciłem większość na BitGrailu (hacked). Dziś jestem "normalnym człowiekiem", pracuję na dwa etaty i mam rodzinę na utrzymaniu. Czasami tylko do głowy przychodzi myśl, że mogłem być milionerem i po co się ładowałem w Bitmarket.eu. Teraz mam tylko plamę na nazwisku a mało kto pamięta o dobrych rzeczach, które uczyniłem dla Bitcoin (choćby to forum).

PS. Być może dla kogoś to wygląda jak blame-game - jednak jestem pewien, że każdy szczegół tego posta Maciej jest w stanie bez problemu potwierdzić.
PS2. Zdawałem sobie sprawę, że pisząc na forum po tak długiej przerwie na pewno ktoś zapyta o bitmarket. Świadomie podjąłem taką decyzję i cieszę się, że mogłem to z siebie wyrzucić.

Weteran
Reputacja: 744
Reputacja postu: 
1

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 15 lipca 2019, 23:40

Mahkul pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:59straciłem setki na Mt. Goxie
Jest jeszcze światełko :D
Miło się czytało jest co opowiadać nie mogę tylko jednego zrozumieć skąd pomysł trzymania wszystkiego na "giełdach"... no cóż życie troszkę tak jest że bitcoin niszczy życie.

Wróć do „Hyde-Park”