Szef innowacji Googla przyznała, że korpo manipuluje wyborami ludzi -o ludzkich przekonaniach i wyborach dla laików

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2629
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Szef innowacji Googla przyznała, że korpo manipuluje wyborami ludzi -o ludzkich przekonaniach i wyborach dla laików

Postautor: koparki » poniedziałek, 8 lipca 2019, 20:42

a wracając do tematu głównego , świetny artykuł w poniższym linku - ktoś eksperymentował między wyszukiwarką google i neutralną wyszukiwarką duckduckgo. Jak wpisał hasło Rosja to google tak zmanipulował wyniki aby były wśród nich manewry wojskowe i inne wzbudzające poczucie zagrożenia natomiast żaden z obrazków tego typu nie wyskoczył w duckduckgo. Jesteśmy programowani przeciw Rosji.

https://steemit.com/pl-artykuly/@khrom/ ... wyszukiwan

Autor jako platformę blogową wybrał zdecentralizowany steemit, moze nawet nas czyta? ;)

Orator
Reputacja: 2495
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 15 lipca 2019, 07:41

Weteran
Reputacja: 744
Reputacja postu: 
0

Postautor: qertoip » poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:52

koparki pisze: poniedziałek, 8 lipca 2019, 20:42ktoś eksperymentował między wyszukiwarką google i neutralną wyszukiwarką duckduckgo.

Kaczka bazuje na MS Bingu, więc też nie wiadomo na ile jest neutralna.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:07

sam również robiłem ten eksperyment z Rosją - faktycznie wyniki są moderowane pod zagrożenie militarne ze strony rosji... ale ciekawostka, zrobiłem tez to samo z hasłem "NIemcy" i w Googlu też była delikatna sugestia której nie było w duckduck - chodzi o obrazek który informuje Polaków, że pewna część Niemiec jest zajęta przez Polskę i jako jedyna nie powróciła do granic tego państwa .
qertoip pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 08:52Kaczka bazuje na MS Bingu, więc też nie wiadomo na ile jest neutralna.

no właśnie , nie zadałem sobie trudu aby poszukać info a byłem pewien że wyszukiwarka wymaga wielkiej infrastruktury i nie może to być jakaś wolontariacka fundacja. Także dudkduck jest darmowy a darmocha nie jest możliwa na dłuższą metę.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 lipca 2019, 09:24

zbulwersowała Was manipulacja przy prostym wpisaniu hasła Rosja? zobaczcie poniższy film, nie jest on o manipulacji ale ma za zadanie uświadomić ludziom , jak zaawansowane są obecnie sposoby aby maszyna mogła interpretować "ludzką rzeczywistość". Przypominam od siebie że działa to również w drugą stronę , mozna działać na kanały ludzkiej percepcji w sposób tak dziwaczny i ukryty że zdecydowana większość nigdy sobie tego nie uświadomi :

.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: fiuczer » wtorek, 16 lipca 2019, 18:23

qertoip pisze:
> [quote=koparki post_id=586453 time=1562611349 user_id=1344]ktoś
> eksperymentował między wyszukiwarką google i neutralną wyszukiwarką
> duckduckgo. [/quote]
>
>
> Kaczka bazuje na MS Bingu, więc też nie wiadomo na ile jest neutralna.

Chyba goducka :P

Orator
Reputacja: 2495
Reputacja postu: 
6

Postautor: BitBoy » środa, 17 lipca 2019, 22:17

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 22 lipca 2019, 09:41

oczywiście ten cały wątek ma sens gdy damy sobie spokój z teorią spisku a zdamy sobie sprawę czym jest miliard indywidualności na które wpływa i hackuje przykładowy google. W co celuje google? czym jest "to coś" co daje się przekonać lub odrzuca przekonania, jak to działa i w ogóle jak działa ludzki sposób doznawania rzeczywistości, można obejrzeć poniższy materiał w kontekście podatności na "hackowanie świata" i w kontekście przewagi sztucznej inteligencji, która ma (lub będzie miała) w swoim rdzeniu klucz, wg którego człowiek doznaje rzeczywistość. To nie jest proste zagadnienie jesli ktoś nie ma jakiegoś punktu odniesienia jesli chodzi o inny sposób doznawania rzeczywistości.
(Niech was nie myli tytuł filmu)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4058
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 10:57

koparki pisze: poniedziałek, 8 lipca 2019, 20:42 a wracając do tematu głównego , świetny artykuł w poniższym linku - ktoś eksperymentował między wyszukiwarką google i neutralną wyszukiwarką duckduckgo. Jak wpisał hasło Rosja to google tak zmanipulował wyniki aby były wśród nich manewry wojskowe i inne wzbudzające poczucie zagrożenia natomiast żaden z obrazków tego typu nie wyskoczył w duckduckgo. Jesteśmy programowani przeciw Rosji.

https://steemit.com/pl-artykuly/@khrom/ ... wyszukiwan

Autor jako platformę blogową wybrał zdecentralizowany steemit, moze nawet nas czyta? ;)
Jestem w szoku szczerze mówiąc, bo nigdy nie wpisuję takich ogólnych haseł wyszukiwania, więc nie miałem takich zmanipulowanych wyników.

Aczkolwiek jestem zdania że Google to totalny rak od około roku (oczywiście już wcześniej - tj. 3-5 lat mieli symptomy chorobowe, ale nie na taką skalę), więc zaskoczenia ogólnego tutaj nie ma za bardzo.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2564
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:53

Trochę w temacie, polecam książkę o architekturze wyboru:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/174397/i ... -szczescia

Jeszcze zanim powstało google doskonale marketingowcy wiedzieli jak sugerować ludziom wybór oraz jak wpływać na ich ogólne decyzje życiowe.

Nie pamiętam szczegółów, bo czytałem to dość dawno, ale zamiana kolejności wystawiania potraw na ladzie na stołówce szkolnej potrafiło wpłynąć długofalowo na otyłość w szkole. Była różnica jeśli idąc z tacką dziecko ma w kolejności sałatka, deser, danie główne, zamiast deser, danie główne, sałatka.

Polecam mimo bardzo niskiej oceny na lubimyczytać.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4058
Reputacja postu: 
0

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:17

vjankuv pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:53 Nie pamiętam szczegółów, bo czytałem to dość dawno, ale zamiana kolejności wystawiania potraw na ladzie na stołówce szkolnej potrafiło wpłynąć długofalowo na otyłość w szkole. Była różnica jeśli idąc z tacką dziecko ma w kolejności sałatka, deser, danie główne, zamiast deser, danie główne, sałatka.

Bardzo zwracam na to uwagę w marketach.

Produkty które są wystawione na półce, która jest najbardziej widoczna i skierowana w stronę klienta przy samym wejściu, to "product placement" i wiadomo że producent zapłacił więcej od konkurencji żeby się tam znaleźć.

Podchodzę ze sceptyzmem do tego, co mi ktoś proponuje, więc automatycznie domyślnie jestem na "nie" gdy widzę takie akcje. Dopiero później się zastanawiam czy znam tego producenta i czy jego jakość/cena mi odpowiada.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Reputacja: 108
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:44

jasne, że to jest znane i od lat stosowane...na mnie na szczęście od dawna działa to na dużo mniejszą skalę, szacuję, że około 90% produktów (albo i więcej!) w markecie jest dla mnie niejadalna (taki sposób żywienia), więc o tyle mniejsze mam szanse bycia zmanipulowanym :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » poniedziałek, 22 lipca 2019, 13:04

@vjankuv aby objąć tematyke jeszcze większym horyzontem można przeczytać ciekawe publikacje (są 2 książki) na tremat memetyki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Memetyka
mem jako mentalna kulturowa jednostka naśladowcza, odpowiednio zasilany przez populację "żyje", tworzą się mniej lub bardziej skomplikowane twory memetyczne - jest składnikiem tożsamoci ludzi* i replikuje się "jak wirus". Fascynujący jest fenomen replikowania się utożsamień* ludzkich z partią polityczną ,którymś z kojnów, religią , klubem piłkarskim , czy stylem życia(np. wegeraianin itp). To potrafi trwać i ewoluować przez pokolenia. Jestem w stanie wyobrazić sobie, że jesli google ma bazę danych całej kulturowej aktywności ludzkiej to jeśli przejdzie proces opisywania memów podobny do tego który znamy z opisywania zdjęć to programowanie które wzmacnia jedne memy a wygasza inne będzie na skalę której historia nie znała ;) przykład z który podałem kilka postów wyżej z Rosją i Niemcami jest tak wyraźny że widac gołym okiem, ale ja zdaję sobie sprawę że mozna to zrobić tak subtelnie że nikt się nie zorientuje.

Można by przewrotnie powiedzieć że m.in memy budują nasze JA (naszą tożsamość) w wyniku tego bronimy przekonań na poziomie personalnym - czyli ktoś może wywołać w nas złość lub sprawić przykrość źle wypowiadajac się o memie który wączyliśmy do tożsamości. Memy starają się stworzyć swoją kopię w innych tożsamościach , środki masowego przekazu i jednostki charyzmatyczne są do tego świetne.
-----
* (fanboy-jako ostry przykład co oznacza utożsamienie się z czymś, na bazie utożsamień budujemy swoje JA)

Weteran
Reputacja: 1411
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » środa, 14 sierpnia 2019, 09:19

https://medium.com/s/story/how-i-fully- ... 2f3f85793a
- w artykule propozycje zamienników dla produktów Google'a

Wróć do „Hyde-Park”