Teoria spiskowa

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 1604
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Teoria spiskowa

Postautor: stokarz » piątek, 31 maja 2019, 23:52

Co jeżeli Craig Wright i jego obsesyjnie działania mające na celu wykazanie, że jest Satoshim, to tak naprawdę wieloletnia, bardzo przemyślana akcja służb wywiadowczych, mająca na celu wywabienie z ukrycia prawdziwego Satoshiego, gdyż wraz z rozwojem BTC stanie się on jedną z najpotężniejszych osób na świecie? Prawdziwy Satoshi, oprócz niewyobrażalnego bogactwa majątkowego, mógłby np. założyć kult i zyskać dziesiątki milionów wyznawców na całym świecie. Ludzie mogliby go zacząć postrzegać jako Nowego Mesjasza i w efekcie rozpocząć rewolte. :shock: :twisted:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1199
Reputacja postu: 
2

Teoria spiskowa

Postautor: maxi82 » piątek, 31 maja 2019, 23:59

Yyyy- zapraszam do weekendowych odlotów...
PS Mesiasz zbawiał duszę, nie portfel.... :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 4151
Reputacja postu: 
2

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 1 czerwca 2019, 00:09

stokarz pisze: piątek, 31 maja 2019, 23:52Co jeżeli Craig Wright i jego obsesyjnie działania mające na celu wykazanie, że jest Satoshim, to tak naprawdę wieloletnia, bardzo przemyślana akcja służb wywiadowczych,
To, że Craig i Calvin pracują dla służb albo amerykańskiego FEDu jest prawie pewne.
stokarz pisze:mająca na celu wywabienie z ukrycia prawdziwego Satoshiego, gdyż wraz z rozwojem BTC stanie się on jedną z najpotężniejszych osób na świecie?
Nie wiadomo czy akurat takie mają cele, wywabienie Satoshiego jest akurat mało prawdopodobne. Służby z resztą pewnie już wiedzą co się z nim stało i raczej na pewno nie żyje, a jego klucze prywatne zostały przez niego zniszczone - specjalnie po to aby nikt się do nich nie dobrał i nie manipulował walutą.

W momencie gdy rozpoczęła się cenzura Bitcoinowych for dyskusyjnych w 2015 ja od razu wiedziałem, że walczymy z bankierami.

Później okazało się, że miałem rację. Inwestorami firmy Blockstream są faktycznie Banksterzy i członkowie grupy Bilderberg.

Za wszystkim na 99,9% stoi FED, ale NSA i CIA też mogą mieszać w tym palce.

Jeżeli ktoś się łudzi że tak nie jest, albo mu się wydaje że jestem spiskowym oszołomem, to można mu tylko pogratulować beztroskiego życia w niewiedzy i niezrozumieniu otaczającego go świata.

Poważnie, bez sarkazmu to piszę - przykładowo ostatnio przestałem czytać wykop codziennie, czytam go tylko w weekendy. Złe informacje ze świata, potwierdzające jego nieuniknione staczanie się i nieuchronne nadejście wojny lub kryzysu, poważnie obniżają jakość życia, przez co nie mogę się zajmować swoimi projektami bo tracę motywację i chęć.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Teoria spiskowa

Postautor: stokarz » sobota, 1 czerwca 2019, 00:16

maxi82 pisze: piątek, 31 maja 2019, 23:59Yyyy
Dobra maxi to mnie przerzuć tam :geek:

Tak naprawdę to tylko pokazuje, że moderatorzy forum są w zmowie ze służbami i próbują nas, wolnych i myślących ludzi uciszyć, robiąc z nas wariatów i wrzucając do jakichś "odlotów weekendowych" :evil:

Wolni ludzie, nie bójcie się! Prawda wyjdzie na jaw.

A tak poważnie, kwestia tego co stało się z Satoshim to chyba jedna z najlepszych zagadek internetu. Ciekawe, słyszałem gdzieś że pisze książkę, jeżeli to by się okazało prawdą i mógłby potwierdzić to kluczami to by była dopiero jazda.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 1 czerwca 2019, 00:30

stokarz pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 00:16 A tak poważnie, kwestia tego co stało się z Satoshim to chyba jedna z najlepszych zagadek internetu. Ciekawe, słyszałem gdzieś że pisze książkę, jeżeli to by się okazało prawdą i mógłby potwierdzić to kluczami to by była dopiero jazda.
Raczej na pewno Satoshim był zwyczajnie Hal Finney, który współpracował z nim jako pierwszy.

Zmarł na stwardnienie rozsiane.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1199
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: maxi82 » sobota, 1 czerwca 2019, 00:41

stokarz pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 00:16 moderatorzy forum są w zmowie ze służbami i próbują nas, wolnych i myślących ludzi uciszyć, robiąc z nas wariatów i wrzucając do jakichś "odlotów weekendowych" :evil:

To było moje ZAPROSZENIE i propozycja - tyle i tylko tyle. Nie chcesz = twoja wola..
PS. wysłać Ci aluczapkę? :mrgreen:

Zostawiam temat w spokoju ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Teoria spiskowa

Postautor: stokarz » sobota, 1 czerwca 2019, 01:21

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 00:30Raczej
Czytałem niegdyś, że na podstawie tekstów Satoshiego zbudowano sieć neuronową, która następnie wytypowała Hala jako Satoshiego. Ciekawe, naprawdę ciekawe. Niech spoczywa w spokoju, był czy nie był Satoshim, doesn't matter.
maxi82 pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 00:41PS
Po tym co czasem czytam na forum, to przydałby się kontener takich czapek. Rodzina już i tak czasem ma mnie za ześwirowanego od krypto :shock: cóż, może po prostu nie rozumieją tego nowego matematycznego paradygmatu :mrgreen: :mrgreen:

Dobra maxi żartuję zartuje oczywiście, skorzystam z zaproszenia, lecę do odlotów. Już i tak odleciałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
5

Teoria spiskowa

Postautor: ergorg » sobota, 1 czerwca 2019, 15:30

Ja mam lepszą teorię:

Co jeśli Craig Wright Jest Satoshim, robi to co robi po to by zbić cenę BSV jak najbardziej żeby się obkupić, po czym jak ich wykupi wystarczająco dopiero udowodni, że nim jest. Ale byłby flippening.

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: kAArter » sobota, 1 czerwca 2019, 15:48

Żaden ze mnie spiskowiec ale kiedyś sobie tak pomyślałem że nie zdziwiłbym sie gdyby btc było tworem któregoś giganta jak ameryka.Nowa bańka pompowanie do granic wyobraźni planktonu,przynęta na wędce pod nazwą wolność od władz.Adaptacja samej technologi blockchain drop na którym ludzie potracą majątki a dobry rząd wyda swoją w pełni bezpieczną walute cyfrową.I gotowa nowa era pieniądza dalej w pełni kontrolowana przed mafie w białych rękawiczkach.

Weteran
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: redlumek » sobota, 1 czerwca 2019, 15:59

ergorg pisze:Ja mam lepszą teorię:

Co jeśli Craig Wright Jest Satoshim, robi to co robi po to by zbić cenę BSV jak najbardziej żeby się obkupić, po czym jak ich wykupi wystarczająco dopiero udowodni, że nim jest. Ale byłby flippening.
Ta.... Tylko czeka na wyzerowanie i potem ruszy stare bitki i skupi wszystkie BSV

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 czerwca 2019, 01:19

ergorg pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 15:30 Co jeśli Craig Wright Jest Satoshim, robi to co robi po to by zbić cenę BSV jak najbardziej żeby się obkupić, po czym jak ich wykupi wystarczająco dopiero udowodni, że nim jest. Ale byłby flippening.
Musiałeś zażyć jakiś cholernie dobry materiał, bo nawet na mnie przez Internet zadziałało.

Faza jest taka dobra, że zacząłem widzieć Twój awatar w 3D gdy zawsze widziałem go w 2D.

Obrazek

Tylko pogratulować dilera, możesz mi kontakt do niego wysłać na PW.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4726
Reputacja postu: 
1

Teoria spiskowa

Postautor: ergorg » niedziela, 2 czerwca 2019, 02:07

@ShadowOfHarbringer, co, szczena opadła? :lol:

No chyba, że faza za duża. ;)
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 2 czerwca 2019, 01:19Tylko pogratulować dilera, możesz mi kontakt do niego wysłać na PW.

Płatność tylko w BSV. :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 2 czerwca 2019, 08:04

ergorg pisze: niedziela, 2 czerwca 2019, 02:07 Płatność tylko w BSV. :D
Jeszcze mam sporo niepodzielonych BCH, także mi tam rybka - może być płatność w BSV.

Niespecjalnie bawię się nawet w dzielenie BCH, bo nie uważam BSV za prawdziwą monetę i ryzyko dla mnie (na początku gdy nie było łatwych sposobów dzielenia) nie było warte świeczki.

No ale trzeba w końcu podzielić, póki cena jest dobra.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1555
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: amneziahaze » środa, 5 czerwca 2019, 10:58

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 00:30Raczej na pewno Satoshim był zwyczajnie Hal Finney, który współpracował z nim jako pierwszy.
Nie był nim Hal. Ale jesteś nadzwyczaj blisko. Kontynuuj.
https://marc.info/?l=cryptography&m=123169814220366&w=2

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 5 czerwca 2019, 11:36

amneziahaze pisze: środa, 5 czerwca 2019, 10:58 Nie był nim Hal. Ale jesteś nadzwyczaj blisko. Kontynuuj.
Nigdy się tego nie dowiemy.

Jedynym bezpośrednim dowodem jaki może istnieć to wiadomość podpisana cyfrowo kluczami Satoshiego.

Jako iż ten dowód nie istnieje, żaden dowód pośredni nie jest przekonujący.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: Bit-els » środa, 5 czerwca 2019, 13:23

@ShadowOfHarbringer to też nie jest dowód ostateczny. taki Craig mógł okraść Satoshiego, podpisze transakcję, ale przecież nie jest przez prawdziwym twórcą btc

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 5 czerwca 2019, 13:25

Bit-els pisze: środa, 5 czerwca 2019, 13:23@ShadowOfHarbringer to też nie jest dowód ostateczny. taki Craig mógł okraść Satoshiego, podpisze transakcję, ale przecież nie jest przez prawdziwym twórcą btc
Oczywiście racja.

To byłby dowód bezpośredni, ale też nie do końca przekonujący.

Obecnie do Bitcoina weszła wielka polityka i już nic nie jest pewne - nawet podpis Satoshiego nie byłby w 100% pewny.

Satoshi najlepiej żeby pozostał wirtualnie martwy, a jego klucze zniszczone. Gdyby ktoś uzyskał te klucze, mógłby znowu narobić zamieszania, nawet zniszczyć lub mocno uszkodzić Bitcoin Casha przez co nadzieja na prawdziwie wolnościową walutę mogłaby zostać pogrzebana na zawsze.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: amneziahaze » środa, 5 czerwca 2019, 17:00

Czyli cokolwiek zrobi Craig to scam.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Teoria spiskowa

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 5 czerwca 2019, 20:38

amneziahaze pisze: środa, 5 czerwca 2019, 17:00Czyli cokolwiek zrobi Craig to scam.
Nie. Craig jest po prostu oszustem, kłamcą i scammerem.

Nie chodzi o to, że my tutaj się uparliśmy że BSV to scam.

BSV jest przede wszystkim closed source w przeciwieństwie do nawet najgorszych shitcoinów i dlatego został uznany przez administrację i elitę za scam.

Każdy, kto wchodzi do kryptowalut powinien rozumieć że coin closed source jest z góry podejrzany i na 99,9% jest scamem. Prawdziwe monety nie robią takich rzeczy. Świat kryptowalut został zbudowany w oparciu o idee i środowisko Open Source.

Jeżeli ktoś robi coina, który nie jest open source, to trzeba mu nartychmiast powiedzieć "wypierdalaj". Po prostu. Nie ma dyskusji.

Każda kryptowaluta MUSI być Open Source, w przeciwnym razie NIE można jej zaufać. Jeżeli coś nie jest Open Source to nawte ciężko to kryptowalutą nazwać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Teoria spiskowa

Postautor: amneziahaze » środa, 5 czerwca 2019, 22:13

@ShadowOfHarbringer W porządku, rozumiem co chcesz przekazać i dzięki.

Jeżeli ma dostęp do portfeli na logikę jest w stanie wywołać lawinę na BTC i napompować BSV. Niepotrzebne są newsy. Ludzie nie widzą kreatora, widzą zmęczonego życiem awanturnika nie wylewającego za kołnierz, typowego wolnościowca walczącego o ideę przeciw choremu, jego zdaniem, światu. Po tych wszystkich latach zawsze uświęcała mi się ta zasada, w wywiadach gość jest konsekwentny, więc pytania same przychodzą do głowy, czemu traktują go jak Makaveliego, dlaczego robi w taki a nie inny sposób. Przecież od początku przyświecała temu projektowi libertariańska otoczka, nagle pojawiły się sprzeczności. Rozumiem, co piszesz, jest to przekonywujące, świat jest mały i banalniejszy niż każdy by sobie to wyobrażał kiedyś.
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 5 czerwca 2019, 20:38Każda kryptowaluta MUSI być Open Source, w przeciwnym razie NIE można jej zaufać. Jeżeli coś nie jest Open Source to nawte ciężko to kryptowalutą nazwać.
Coś jak szukanie księcia z bajki, straszny absurd, pozostaje tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji. Z tego co widzę każdy kolejny kontent z Wrightem zyskuje coraz większą aprobatę. Zobaczymy czy reakcje typowo stadne się jednak zmieniają. W zasadzie od początku robi co chce i ma w dupie wszystko i wszystkich.
Ostatnio zmieniony środa, 5 czerwca 2019, 22:22 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Hyde-Park”