Bank @ i VPN

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank @ i VPN

Postautor: TomBB » wtorek, 5 marca 2019, 17:08

Czy ktos moze mi wytlumaczyc sytuacje, ktora spotkala mnie w piatek?

Mam konto @ w polskim banku i wielokrotnie logowalem sie na nie z zagranicy i wszystko bylo ok.

Zeby miec dostep do kilku serwisow zagranicznych zdecydowalem sie na zagraniczne platne VPN premium.
Wszystko ustawil mi znajomy informatyk.
VPN dziala bez zarzutu, nie ma rozlaczen, dziala killswitch.
Gdy laczylem sie z tego VPN (serwer jest w Europie) to konto bankowe i dostep przez @ zostal do konta zablokowany. Dlaczego?
Gdyby byl TOR to rozumiem, w jednej sesji bylyby rozne IP z roznych panstw.
Nie logowalem sie przez ostatnie 4 dni do banku i nie kontaktowalem sie z nim w inny sposob, nie korzystalem z bliku i kart debetowych przez te 4 ostatnie dni. Tu chodzi o to, ze nie moglem zostac przez goelokalizacje oznaczony jako bedacy w innym miejscu niz VPN.

Ktos ma jakies pomysly co bylo przyczyna?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 946
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: wrip » wtorek, 5 marca 2019, 17:12

VPN z małą bazą dostępnych IP, które są już pobanowane. Albo wyjątkowo egzotyczny kraj.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: TomBB » wtorek, 5 marca 2019, 17:17

wrip pisze: wtorek, 5 marca 2019, 17:12VPN z małą bazą dostępnych IP, które są już pobanowane. Albo wyjątkowo egzotyczny kraj.

Zupenie odwrotnie.
Mialem IP dedykowane tylko dla mnie w wersji premium. Kraj to byl jeden z wiekszych z Europy Zachodniej.

Weteran
Reputacja: 1716
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: prap0n » wtorek, 5 marca 2019, 18:13

@TomBB

Jaki bank? Chcialbym wiedziec czego unikac :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: wrip » wtorek, 5 marca 2019, 18:28

TomBB pisze: wtorek, 5 marca 2019, 17:17Mialem IP dedykowane tylko dla mnie w wersji premium.
Skąd wiesz jaka była historia tego IP?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: TomBB » wtorek, 5 marca 2019, 18:49

Chodzi o to, ze bank mial to IP na blaclist czy rozpoznal sam fakt uzycia VPN i dlatego zablokowal?

Weteran
Reputacja: 1716
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: prap0n » wtorek, 5 marca 2019, 18:56

Jest wiele sposobow wykrywania VPNow, mogy byc blacklisty a moge byc nieco inne nawet bardziej zaawansowane. Najprostsza metoda to blacklisty.
Jesli dostawca nie jest szczegolnie uwazny to mozna wykrywac nawet nowe adresy ip ktore nigdy nie zostaly uzyte. Sa firmy ktore sie w tym specjalizuja ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: wrip » wtorek, 5 marca 2019, 19:27

Poza tym łączenie się przez vpn do banku jest całkowicie bez sensu - można wtedy ciebie łatwiej zidentyfikować w innych działaniach. Tym bardziej, jeśli jak piszesz to było ip przypisane do jednego aktywnego konta.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: TomBB » wtorek, 19 marca 2019, 14:58

prap0n pisze: wtorek, 5 marca 2019, 18:56Jest wiele sposobow wykrywania VPNow, mogy byc blacklisty a moge byc nieco inne nawet bardziej zaawansowane. Najprostsza metoda to blacklisty.
Jesli dostawca nie jest szczegolnie uwazny to mozna wykrywac nawet nowe adresy ip ktore nigdy nie zostaly uzyte. Sa firmy ktore sie w tym specjalizuja ;)

Z tego wynika, ze instytycje ktore maja dzialy bezpieczenstwa automatycznie kolekcjonuja i przekazuja sobie wszystkie takie IP podejrzane, a za takie na pewno uznaja te z VPNow.
Dziwne, ze przy VPN Premium i jednym z drozszych cos takiego mialo miejsce.

Czy sa rozwiazania lepsze niz ogolnie dostepne VPN? Czy serwer VPS (gdyby z niego nastepowalo laczenie) zostalby przez bank potraktowany podobnie?

Wkurzajace jest, ze kupuje najdrozsza usluge VPN (swiatowa), a skromny polski bank od razu mnie banuje.
wrip pisze: wtorek, 5 marca 2019, 19:27Poza tym łączenie się przez vpn do banku jest całkowicie bez sensu - można wtedy ciebie łatwiej zidentyfikować w innych działaniach. Tym bardziej, jeśli jak piszesz to było ip przypisane do jednego aktywnego konta.

Nie chcialem maskowac moich innych dzialan w internecie.
Jesli juz o tym piszesz to zidentyfikowanie mnie przez to stale IP z VPN byloby mozliwe po wystapieniu kogos do dostawcy VPN by ujawnil jakie jest moje IP gdy lacze sie z VPN. Nie wiem czy dostawcy VPN tak chetnie udzielaja takich informacji. Mieszcza sie w jurysdykcjach, ktore niechetnie wspolpracuja z zagranicznymi instutucjami. Chyba ze piszesz o identyfikacji mnie poprzez lokalizacje wyjsciowa, moje IP uzyskane z VPN. Np. spolka, ktora zarzadza VPN i oferuje kilkadziesiat IP z calego swiata ma swa siedzibe np. w panstwie X, a ja korzystam z ich uslugi wybierajac sobie IP panstwa Y. Chyba ze piszesz o ujawnieniu takiej informacji przez to panstwo Y.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: wrip » wtorek, 19 marca 2019, 20:09

@TomBB po prostu piszę, że logując się do banku, wiąże on twój ip z tobą, czyli bank wie, że w tym momencie posiadacz ip XXX to jest TomBB. Jeśli używasz tego samego IP do innych działań w internecie, to może być z tobą te działanie powiązane. Tym bardziej, jeśli te IP jest dedykowane tobie i nikt inny w danym czasie z niego nie korzysta.

Weteran
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Bank @ i VPN

Postautor: WitoldC » środa, 20 marca 2019, 06:57

Tylko skąd ktoś w tych "innych działaniach" będzie wiedział że bank x ma dane jego IP i do niego musi się zgłosić po informacje do kogo należy (pomijam że bank ot tak nie da informacji).
Ciekawe czy kiedykolwiek pytano jakiś bank w sposób: do kogo należy to IP?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: Czeslaw » niedziela, 24 marca 2019, 02:32

WitoldC pisze: środa, 20 marca 2019, 06:57do kogo należy to IP?

Takie pytania zadaje się raczej ISP do ktorego nalezy dane IP, banki to moga byc jedynie pytanie o adres z jakiego logowano sie na konto XXXX.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: WitoldC » niedziela, 24 marca 2019, 06:13

@Czeslaw Jaki adres mailowy?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: Czeslaw » niedziela, 24 marca 2019, 12:40

WitoldC pisze: niedziela, 24 marca 2019, 06:13@Czeslaw Jaki adres mailowy?
Ale o co chodzi?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: WitoldC » niedziela, 24 marca 2019, 12:43

Czeslaw pisze: niedziela, 24 marca 2019, 02:32banki to moga byc jedynie pytanie o adres z jakiego logowano sie na konto XXXX.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: TomBB » niedziela, 24 marca 2019, 13:52

Ponowie swoje pytanie.

Czy sa rozwiazania lepsze niz ogolnie dostepne VPN? Czy serwer VPS (gdyby z niego nastepowalo laczenie) zostalby przez bank potraktowany podobnie czy pozwala przejsc filtry banku?

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Bank @ i VPN

Postautor: Czeslaw » niedziela, 24 marca 2019, 18:30

WitoldC pisze: niedziela, 24 marca 2019, 12:43
Czeslaw pisze: niedziela, 24 marca 2019, 02:32banki to moga byc jedynie pytanie o adres z jakiego logowano sie na konto XXXX.
Adres IP... :mrgreen:

Wróć do „Hyde-Park”