Wątek dla kinomaniaków

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2009
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 23 września 2019, 01:40

MariuszR pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 00:30 Wymazywanie pisze: ↑ sobota, 21 września 2019, 01:37
Znacie "Aż poleje się krew"? Bardzo dobry film jak dla mnie, wręcz wybitny. Dwie pierwszoplanowe role genialne.

Znamy :) w podobnym klimacie polecę, o ile nie było w tym wątku - "To nie jest kraj dla starych ludzi"
Nigdy nie użyłbym takiego określenia wobec tych filmów. Natomiast rzeczywiście, mają one ze sobą coś wspólnego: są z 2007 roku, były nominowane w 2008 do Oscara i pewnie należą do czołówki filmów amerykańskich powstałych w XXI wieku. Jest jednak inna para świetnych filmów Coenów i Andersona, do której idealnie pasują słowa w podobnym klimacie. Polecam ten Andersona, bo ten Coenów kinomaniacy raczej znają. O jaki film chodzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 września 2019, 14:01

@fusywszklanejkuli Hmm z Coenów Fargo? Jak nie, to pewnie Człowiek, którego nie było (choć nie sądzę, byś porównywał do filmu noir) albo Śmiertelnie proste, choć tego nie oglądałem i tylko po opisie się kojarzy.
Co do Andersona, oglądałem tylko 2 i nie są podobne. Więc tylko szczelam, że Trzech facetów z Teksasu .
Czy wygrałem pluszowego misia czy talon na kurwę i balon?
Spoiler:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 września 2019, 14:02 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 1692
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » poniedziałek, 23 września 2019, 14:01

MariuszR pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 00:30Raziło trochę kilka baboli, typu wspinanie się do startującej rakiety albo posługiwanie się kilometrami, zamiast latami świetlnymi.
Myślisz, ze to dobry pomysł, aby podawać odległość z Neptuna do Ziemi w latach świetlnych? :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 23 września 2019, 14:03

@nariensi Może próbowano dostosować film do przeciętnego widza amerykańskiego? Który nie rozumie jednostek odległości typu lata świetlne. Oczywiście nie pochwalam tego.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » poniedziałek, 23 września 2019, 14:13

Uwaga spoiler Ad Astra ;)
Spoiler:
Gdyby statek poinformował Brada Pitta, że ma 0.00047460074811487044 w latach świetlnych do domu to by bohaterowi było znacznie lżej na duszy :D

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: lobor » poniedziałek, 23 września 2019, 16:38

Tylu debilizmów, które obejrzałem w Ad Astra to już dawno nie widziałem. Chcieli zrobić film psychologiczno - filozoficzny to mogli darować sobie kosmos i umiejscowić go na ziemi. Dzięki takiemu zabiegowi może udałoby się uniknąć tylu nonsensów i może mi, "fanowi wszystkiego co związane z eksploracją kosmosu", udałoby się ominąć to "coś".

Nie będę spojlerował ale chciałbym ostrzec osoby, które mogą wybrać się na to "dzieło absurdu", że zwiastuny raczej niewiele mają wspólnego z tym co spotkacie w kinie.

edycja:
1. Muszę "oddać sprawiedliwość" i przyznać, że niektóre zdjęcia i muzyka zrobiły na mnie wrażenie.
2. Jeżeli ktoś już kupił bilety do kina to przed seansem proponuję mocną kawę - mnie przed zaśnięciem uchroniły tylko wspomniane wyżej absurdy ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » poniedziałek, 23 września 2019, 18:08

lobor pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 16:38Chcieli zrobić film psychologiczno - filozoficzny to mogli darować sobie kosmos i umiejscowić go na ziemi.
Kosmos pasuje jak najbardziej do filozofii. Do psychologii wręcz idealnie. Chcieli i zrobili i wyszło im naprawdę dobrze :D

Dodano po 48 minutach 39 sekundach:
@lobor
A jaki jest Twój top 10 w kategorii SF, jeśli można zapytać?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 września 2019, 00:41

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2243
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: prezes » środa, 25 września 2019, 17:12

lobor pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 16:38Tylu debilizmów, które obejrzałem w Ad Astra to już dawno nie widziałem.
Mnie ten film się skojarzył ze starym filmem "Czy leci z nami pilot" poziom absurdu podobny, tylko ten stary to komedia i jak będziemy Ad Astra traktować jak pastisz filmów science fiction to możemy się na tym filmie nieźle bawić, jeżeli podejdziemy do niego na poważnie, to jeżeli jesteśmy wrażliwi na realność i prawa fizyki, to może się zdarzyć że wyjdziemy z kina w połowie, bo co druga scena jak nie częściej jest mega abstrakcyjna i nierzeczywista (jedna osoba wyszła po 15 min. nie wiem z jakiego powodu).

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
Co do psychologicznego aspektu filmu to wspiera niestety całą masę stereotypów i negatywnych schematów, nie chcę spoilerować ale pod tym względem jest naprawdę słabo. Jeżeli chodzi o aspekt filozoficzny to spłycony na maksa, na poziomie komedii romantycznych.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » środa, 25 września 2019, 19:31

E tam. Nie znacie się ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: prezes » środa, 25 września 2019, 21:09

Ja nie jestem kinomaniakiem więc moja ocena może być nieadekwatna do poglądów większości, taki kinomaniak z YT dał chyba ocenę 8,5 za ten film. Czasami dochodzę do wniosku po obejrzeniu jakiegoś filmu, który był oceniany bardzo wysoko przez prawdziwych kinomaniaków, że albo ja tych filmów nie rozumiem albo są po prostu słabe i ktoś na siłę wyciąga oceny do góry, bo na bezrybiu to i rak ryba, a pewno to też kwestia gustu.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
@nariensi jak chcesz obejrzeć dobry film z rozkminkami psychologicznymi i wątkiem ojciec - syn to polecam polski film Pręgi z Żebrowskim:
https://www.filmweb.pl/Pregi

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Jeszcze odnośnie Ad Astram, gdyby nakręcili go np. w górach, to może by coś z tego było i nie byłoby tyle okazji żeby zaprzeczać prawom fizyki ale kosmos chyba przerósł autora i chyba cienki budżet nie pozwolił na jakiegoś konsultanta w tej dziedzinie.

Dodano po 8 minutach 1 sekundzie:
PS
@nariensi podejrzewam, że mógł Ci się podobać film bo podeszłaś bardzo empatycznie do głównego bohatera, ja nie mogłem się wczuć bo co chwile coś mnie rozpraszało i od jakiegoś czasu zastanawiałem się czy to jest komedia a może parodia.
Miałem wrażenie że gość zrobił film na podstawie takich filmów jak obcy, grawitacja, interstelar, czy leci z nami pilot, gwiezdne wojny ale nijak tych filmów nie da się wrzucić sensownie do jednego wora, a reżyser chyba myślał że jednak się da :mrgreen: aaa zapomniałem że dorzucił jeszcze coś z komedii romantycznej, to już jest taka wisienka na torcie :D choć nie dla mnie wisienką na torcie to były mrugające światełka ale gdzie to już musicie sami zobaczyć, nie będę robił spoileru :D

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1258
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: maxi82 » środa, 25 września 2019, 21:41

Przez waszą dysputę o SF przypomniało mi się że jeszcze w tym roku ani razu nie oglądałem.
EVENT HORIZON

Ileż ten film ma "głupotek" w sobie, echh. Mimo tego jest w pierwszej piątce mojej top listy SF, aa wicie rozumicie "de gustibus non est disputandum".

A potem sobie zarzucę jeszcze pierwszego ALIENA

"W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku.." ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
3

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » środa, 25 września 2019, 21:50

@prezes
A podobał Ci się First Man? Klimat podobny, skupienie na wyrazie ludzkiej twarzy w kontekście dramatów rodzinnych i kosmosu. Samotność.
Przyznaję, że uwielbiam psycho-filozofo SF, na równi z porządnym hard SF. Mam też lekkie skrzywienie w stronę egzystencjalizmu, o tej filozofii w literaturze SF nawet pisałam pracę mgr :lol: Tak więc jak widzę film nawiązujący do tego nurtu to już jestem w niebie!
Jakie światełka?

A to znacie?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1258
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: maxi82 » środa, 25 września 2019, 22:04

@nariensi "A to nie jest na bazie książki "Kula" przypadkiem...?"
Jeśli Ci chodzi o tą książkę "Kula" - Michael Crichton http://lubimyczytac.pl/ksiazka/39937/kula

to film na jej podstawie

Przy okazji niezłe zestawienie może kogoś zainteresuje któryś z przedstawionych tytułów.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » środa, 25 września 2019, 22:28

@maxi82 Wszystkie obejrzane z zestawienia. Cieszę się, że znalazła się tam Anihilacja i Moon :D No nic, miło się gawędzi, ale przyszło mi wstawać o 5 co drugi dzień i coś mi to nie służy, zatem żegnam i kolorowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: prezes » środa, 25 września 2019, 22:43

nariensi pisze: środa, 25 września 2019, 21:50A podobał Ci się First Man?
To zupełnie inna liga.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: nariensi » czwartek, 26 września 2019, 21:38

"Brad Pitt dla mnie to obecnie najprzyjemniejszy w odbiorze aktor"
:D
@vjankuv
Ja Brada bardzo lubię ostatnimi czasy. Chociaż wcześniej w sumie też - w Siedem Lat w Tybecie mi się podobał. A kilka lat temu film Fury z Pittem wywarł na mnie dość duże wrażenie, pewnie wszyscy znają.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2613
Reputacja postu: 
1

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: vjankuv » czwartek, 26 września 2019, 21:47

nariensi pisze: czwartek, 26 września 2019, 21:38Ja Brada bardzo lubię ostatnimi czasy.

Dla mnie miażdży w firmach Tarantino.
Podobnie z resztą jak jego kompan z Titanica ;)
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3384
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: Bit-els » piątek, 27 września 2019, 18:47

Jak ktoś lubi klimat PRL, filmy Kondratiuka np, to Historia pewnej miłości jest perełką.
http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=124033

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Wątek dla kinomaniaków

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 września 2019, 18:58

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 01:40Jest jednak inna para świetnych filmów Coenów i Andersona, do której idealnie pasują słowa w podobnym klimacie. Polecam ten Andersona, bo ten Coenów kinomaniacy raczej znają. O jaki film chodzi?
Źle zrozumiałem pytanie. Szukałem dwóch filmów podobnych do To nie jest kraj... i Aż poleję się krew. A chodziło o podobne do siebie... Wadę ukrytą oglądałem, klimat kojarzy mi się z Las Vegas Parano. Big Lebowski też znam.
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Hyde-Park”