BitLocker - kilka pytań

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitLocker - kilka pytań

Postautor: maky » sobota, 12 stycznia 2019, 18:20

Hej

Czy warto zabezpieczyć dysk microsoftowym bitlockerem?
Czy w sytuacji kiedy ktoś ukradnie notebooka w stanie uśpienia - czy będzie miał możliwość dostać się do danych?
Gdzie szukać informacji na ten temat?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3511
Reputacja postu: 
0

BitLocker - kilka pytań

Postautor: benq » sobota, 12 stycznia 2019, 18:56

@maky
Jakiś czas temu miałem podobną rozkminę - stanęło na Truecrypt.
Jeżeli Twoją obawą nie jest jakiś potencjalny backdoor Microsoftu, to w sumie nie powinno być różnicy, ale niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Tutaj ciekawa dyskusja o detalach:
https://security.stackexchange.com/ques ... -bitlocker
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0

BitLocker - kilka pytań

Postautor: maky » sobota, 12 stycznia 2019, 19:46

benq pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 18:56Jeżeli Twoją obawą nie jest jakiś potencjalny backdoor Microsoftu, to w sumie nie powinno być różnicy, ale niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Moją rozkminą jest to, że mam notebooka, który jest zintegrowany z baterią. Nie mam fizycznej możliwości odłączenia jej od sprzętu tak więc nie wiem czy ktoś z odpowiednią wiedzą nie będzie mógł jakoś podpiąć się i odczytać klucze? czy jak to inaczej działa.

Dodano po 9 minutach 20 sekundach:
"Concerning coldboot attacks and memory Remanence, AES can be reconstructed after 40% memory degradation, Serpent key after 30%. Twofish is not determined (claimed to be very hard). We are talking about serious industrial espionage scenario here, practically military level."
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2130
Reputacja postu: 
2

BitLocker - kilka pytań

Postautor: akos » sobota, 12 stycznia 2019, 20:35

@maky @benq
Polecam VeraCrypt zamiast TrueCrypt. VC jest też kompatybilny wstecznie z TC, można pracować na swoich wcześniej zaszyfrowanych danych dzięki "TryeCrypt mode".

Nie ufałbym niczemu z zamkniętym kodem za czym stoi duże korpo. Wiara, że bitlocker jest bezpieczniejszy jest jak wiara, że bank jest bezpieczniejszy niż dobrze zdecentralizowany blockchain z mocną siecią :) Dla kryptowaluciarza wybór powinien powinien być chyba oczywisty ;)

VC korzysta również z Twofish oraz z mixów kilku algorytmów, co zmniejsza szanse na odzyskanie kluczy z RAMu a dobrą i prostą praktyką jest wyłączać kompa zamiast go hibernować/usypiać ;)
In cryptography we trust

Wróć do „Hyde-Park”