Szaleństwo mitu Globalnego Ocieplenia

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 590
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: maky » czwartek, 10 października 2019, 10:26

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:25Nie sądzicie chyba również, że naukowcy nie analizują wpływu diety na poszczególne schorzenia.
Ja jeszcze dorzucę, że badania nad dietą są wyjątkowo trudne ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia czy pacjenci jedzą to co deklarują że jedzą. Wszyscy jednak o tym wiemy. Przy lekach jest łatwiej gdyż w chwili obecnej nie pytamy pacjenta tylko robimy badania moczu i szukamy metabolitów. Nie ma - nie brał leków.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
2

Postautor: adamu79 » czwartek, 10 października 2019, 10:50

Jeszcze małe uzupełnienie ad. szczepionek. Jestem raczej sceptyczny, że definitywne obalenie mitu dobrodziejstwa szczepionek nastąpi wcześniej niż później. Za długo mit budowano i zbyt wielkie pieniądze za tym stoją. Prędzej system zawalczy nie fair wobec braku naukowej argumentacji, czyli dociśnie ludzi faszystowskim butem. To już się dzieje, obowiązek szczepień jest konsekwentnie wprowadzany w coraz większej ilości krajów, kalendarze szczepień obowiązkowych też są rozszerzane. Jeszcze w XVIII i XIX w. wsadzano do więzienia ludzi za odmowę zaszczepienia dzieci. Mieliśmy przykład ojca, który odmówił szczepienia swojego najmłodszego syna na ospę. Sprawiedliwy Sąd nie wziął pod uwagę jego argumentacji, że czworo jego starszego rodzeństwa zmarło krótko po zaszczepieniu. Dzisiaj "naukowcy" z Koziej Wólki nazwali by to koincydencją, przypadkiem anegdotycznym. Wszystko zależy od tego jak liczna ludzi zdąży się przebudzić i zacząć aktywnie działać zanim przyjdą czasy ostatecznego zniewolenia. Jestem w tym względzie umiarkowanym pesymistą.

Weteran
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 10:55

pael pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:31
ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:25O... i tu dochodzimy do ciekawego wątku. Czyli wredne i pazerne koncerny bigfarma nie wyczuły pisma nosem i dalej sprzedają witaminę C po 5zł. a "alternatywni specjaliści" sprzedają "specjalną" jej wersję za 80zł i to już jest dla Ciebie ok?
A możesz się podzielić linkiem do takiego dobrego suplementu za 80zł. I czym się on różni od tego za 5zł oprócz ceny. Dziękuję.

Najlepiej jakas analiza ktora zrobila jakas spolecznosc z porownaniem wit c z allegro z ta za 80zl+.

Dawno dawno temu userzy sfd/kfd wyczaili ze pare firm leci w kulki, byla zrzuta na sprawdzenie zawartosci bialka w WPC ile podaje producent a ile wyszlo na probie laboratoryjnej danej partii. Jedna z topowych marek miala odchylenie typu 30% ;-)

ps. trzymajcie kulture wypowiedzi, pare ostatnich stron zrobilo sie ciezkich do czytania
https://www.cosdlazdrowia.pl/sypkie-sup ... gKktfD_BwE

Proszę bardzo. Kilogram witaminy C za 20zl. I nie trzeba żreć tabletek. Wystarczy mała łyżka dodana do wody.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1027
Reputacja postu: 
1

Postautor: pael » czwartek, 10 października 2019, 11:01

Chodzi o porownanie tej co np. Ty wrzuciles a sprzedawanej x3 rowniez jako proszek w worku 1kg tylko z super bio przyswajalnoscia.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 11:02

Kolejny przykład jak ludzi robi się w chuja, to marihuana medyczna i różne preparaty z CBD. Ostatnio wzięła się na to moda w związku z legalizacją medycznych konopii. Do czego dochodzi ? Po domach chodzą ludzie, przedstawiciele firmy farmaceutycznej sprzedając i wmawiając magiczne działania substancji, które sprzedają. I w zasadzie mają rację w tym co mówią, tylko ich produkt nie jest tym co reklamują. Mianowicie, trzeba bardzo mocno uważać, gdyż wciskają ludziom podróbki olejków z CBD, wciskając im OLEJ Z NASION KONOPNYCH, który kosztuje 20-30zł za 250ml, a oni go ładują w buteleczki po 5ml i sprzedają po 150zł za sztukę. Potem taki petent po kupieniu kilku buteleczek uświadamia sobie, że to nie działa, jak powinno i musi brać leki na niektóre swoje schorze ;) Tak się robi ludzi w chuj.

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:25cieszę się ze zdrowia Twojej Mamy, ale przytoczony przez Ciebie "dowód" niewiele nauce daje, bo jest jednostkowy i trudny do zweryfikowania (nie wiadomo np. jakie inne czynniki mogły wpłynąć na stan zdrowia). Nie jest jednak wykluczone, że któryś z badających Ją lekarzy zainteresował się "magicznym wyleczeniem" i przeprowadzi prawdziwe badania kliniczne. Tak też działa nauka. Niektórych odkryć dokonano przez przypadek.
To nie jest żadne odkrycie, tylko znajomość działania i regulowania się organizmu. Badania były robione regularnie, kontrolnie. Po 15 latach przyjmowania leków na np. niedociśnienie, problem znikł. Cukrzyca znikła. I co powiesz mi, że leki były skuteczne w leczeniu tych schorzeń ? Chyba w leczeniu skutków, a nie przyczyn.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 11:13

@Harmony ogolnie konopie maja zbawienny wplyw.. ale sa nielegalne wlasnie przez to :mrgreen:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 11:20

@Dovakhiin Na szczęście CBD jest już legalnie wprowadzone do obrotu, gorzej z zawartością THC. Sam wspomagałem moją starszą ciocię z rakiem żołądka olejkiem CBD, który brała razem z chemioterapią. Efektem sam lekarz był zdziwiony, bo wszystko goiło się jak na psie, ciotka miała lepsze samopoczucie i zyskała apetyt. Ja leczę teraz AZS maśćmi z konopii z zawartością CBD, niestety pierwszą taką maść kupiłem w aptece, skuteczność bardzo znikoma, mimo, że pani aptekarka mówiła, że to najlepsze co mają na tę dolegliwość. Na szczęscie maść się skończyła, a drugą kupiłem bezpośrednio w sklepie zajmującym się produktami CBD i wziąłem odpowiednik z trzykrotnie większą zawartością tego związku (a przy okazji ceną kilka zł niższą). Efekty widzę jak na dłoni, schorzenie znika każdego dnia.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » czwartek, 10 października 2019, 12:24

Dovakhiin pisze: środa, 9 października 2019, 22:21argumenty przemawiajace za PZ do mnie docieraja i wg mnie sa logiczne
podasz jeden jakiś wraz z uzasadnieniem logicznym... proszę
tylko nie na zasadzie linka do artykułu
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 12:49

Harmony pisze: czwartek, 10 października 2019, 11:20Na szczęście CBD jest już legalnie wprowadzone do obrotu,
Człowieku, szkoda słów, ludzie szukają głównie kopa i tego co się wiąże z ryzykiem, mimo że pod nosem mają lekarstwo, w niczym nie upośledzające im codziennego życia. I weź zrozum ludzi. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 13:47

@baggins

Jeden z wielu..

W XIX wieku eksperyment wykonany przez Francuzów M.M.Biot i Arago którzy przy użyciu potężnej lampy z dużym odbiciem umieszczonej na szczycie Diesierto las Palmas w Hiszpanii wykazał, że światło było widziane przez całą drogę z Camprey na wyspie Wiza. Kiedy wzniesienie dwóch punktów jest idealne a odległość pomiędzy nimi pokrywa dystans blisko 100 mil, to gdyby ziemia była kulą mającą ok. 25,000 mil w obwodzie światło powinno być więcej niż 6600 stóp (mila i 1/4) poniżej lini
wzroku.

Takich przykladow jest multum.

Btw... szukam jeszcze obrazka z wyliczeniami matematycznymi nad jaka wysokoscia jest slonce :)
Jak znajde to napisze.

Weteran
Reputacja: 6808
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 14:11

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 14:47

@ekonokomik caly ten belkot jest sprowadzony do hasla "e. DUBAY jest klamca i juz" <tupniecie nóżką> :mrgreen:
Te wszystkie kontry to piekny obrazek ze wszystko mozna ubarwic w terminy naukowe xD do mnie to nie przemawia sorry.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 14:52 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 14:49

amneziahaze pisze: czwartek, 10 października 2019, 12:49Człowieku, szkoda słów, ludzie szukają głównie kopa i tego co się wiąże z ryzykiem, mimo że pod nosem mają lekarstwo, w niczym nie upośledzające im codziennego życia. I weź zrozum ludzi.
Ale powiem Ci, że samo CBD też rewelacyjnie chilluje oprócz działania leczniczego ;-)

@Dovakhiin Błagam, płaska ziemia to najbzdurniejsza teoria jaką słyszałem :P
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 14:53

@Harmony kto co woli :) nie we wszystkim musimy sie zgadzac...

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 15:10

@Dovakhiin No oczywiście, że nie musimy, ale pewne rzeczy widać "gołym okiem" ;)
;)

Początkujący
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamu79 » czwartek, 10 października 2019, 15:27

@Dovakhiin
Wraz z przyjęciem teorii o płaskiej Ziemi pojawia się konieczność uzasadnienia pewnych zjawisk, np. istnienie dnia i nocy, pór roku, niekompatybilność gwiazdozbiorów nieba północnego i południowego, wyjaśnienie eksperymentu Foucaulta. Serio - nie idź tą drogą. Nie jesteś na właściwym kursie i ścieżce. Argumentując możesz się tylko mocno potłuc...

BTW "flat earth society" jest znane każdemu szanującemu się PR-owcowi, socjologowi oraz marketingowcowi. To stary chwyt i łapią się na niego wyłącznie wybitnie naiwne jednostki.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 15:51

Dovakhiin pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:47Te wszystkie kontry to piekny obrazek ze wszystko mozna ubarwic w terminy naukowe xD do mnie to nie przemawia sorry.
"Terminy naukowe" to w tym wypadku nie równanie Schrödingera, tylko trygonometria na poziomie podstawówki...

Wybacz, ale nie umiem znaleźć bardziej adekwatnego komentarza po Twoich słowach niż ten zabawny obrazek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 15:56

Swoją drogą jeśli w temacie o "micie globalnego ocieplenia" za chwilę pobiją się antyszczepionkowcy z płaskoziemcami o to, czyja teoria spiskowa jest bardziej "mojsza", to będzie wg mnie najpiękniejsze podsumowanie tego wątku jakie mogę sobie wyobrazić
:lol: :lol: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 16:01

@ekonokomik Czy jest taka opcja żebym wybierał samemu, zgodnie z własnym przeczuciem czy należy określić się w jakimś "obozie", bo nadruk na koszulce?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 16:08

@amneziahaze ależ to nie ja tu tworzę obozy i "strony przeciwne" :) Wiedziałem, że są ludzie, którzy nie rozumieją nauki, bądź nie ufają naukowcom, ale nie wiedziałem, że to aż tak poważny stan.
Dla mnie to tak, jakbym nagle odkrył, że istnieją jacyś antyfani elektryczności, który postrzegają świat jako spisek elektrowni i kopalni ;)

Wróć do „Hyde-Park”