Szaleństwo mitu Globalnego Ocieplenia

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 876
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 08:37

ekonokomik pisze: środa, 9 października 2019, 23:41Po raz kolejny pytam: dlaczego medycyna, a nie np. materiałoznawstwo? Dlaczego któryś z Was nie ogłosi, że "autorytety" naukowe i inżynierowie na ich usługach wciskają Wam banialuki, że zbrojony beton jest wytrzymały.

Jak byś czytał temat regularnie, a nie wyrywkowo to byś wiedział o czym tutaj dyskutujemy. Jakie materiałoznawstwo ? Oni mają badania naukowe na temat faszyzmu w Polsce :lol:

@ekonokomik
Taka rada ode mnie. Przygotuj się najpierw do rozmowy.

Początkujący
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
8

Postautor: adamu79 » czwartek, 10 października 2019, 08:40

ekonokomik pisze: środa, 9 października 2019, 23:415. Po raz kolejny pytam: dlaczego medycyna,
Wystarczy zadać sobie kilka ważnych pytań.
1) Czy przy aktualnej pozycji koncernów farmaceutycznych opłaca się im żeby ludzie byli zdrowi?
2) Czy propagowali by naturalne, a przede wszystkim tanie sposoby leczenia, na których nie mogliby zarobić (substancji naturalnych nie można opatentować)?
Ta cała pseudomedyczna hucpa zaczęła kiełkować za czasów Rockefellera. Dość jaskrawe przykłady takiej naukowej działalności mieliśmy w sprawie badań na nieszkodliwość tytoniu, dobroczynność margaryny czy cholesterolu jako winowajcy nadciśnienia i miażdżycy. Co się okaże za lat 20 czy 50? Czy to nazwiesz postępem medycyny, że najpierw tworzymy problem (fingujemy badania, propagujemy je na świat) by po 10, 20 latach wycofać się z nich rakiem wobec ogromu zniszczeń w zdrowiu ludzkim, których nie da się już ukryć?

To samo będzie ze szczepieniami, jestem tego pewien. Jest to można powiedzieć mój konik, przez 5 lat zgłębiany. Są już setki badań naukowych potwierdzających, że nie są ani skuteczne, ani bezpieczne. Zainteresowałem się tematem jeszcze przed urodzinami swojego dziecka. Toczyłem dysputy z mikrobiologami, internistami, immunolog też był. Żaden z tych fachowców bądź co bądź nie był w stanie wskazać chociaż jednego badania szczepionki na grupie pediatrycznej, które spełniałoby złoty standard badań klinicznych, tj. podwójnie zaślepione z użyciem neutralnego placebo. Za placebo służą inne szczepionki bądź nieneutralny dla zdrowia adjuwant wodorotlenek/fosforan glinu. Zaznaczam, że takie badania (oparte o złoty standard) wykonuje się standardowo przy testowaniu nowatorskich leków.
ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:46Ale ja nie dyskutuję z Wami o medycynie czy farmakologii (do czego nie mam wiedzy), a o wyższości metody naukowej nad paranauką i szarlatanerią
Skoro nie masz wiedzy, to skąd wiesz co jest szarlatanerią a co nauką? Jaskrawy błąd logiczny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 09:01 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 6808
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 08:46

shinya56 pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:38@ekonokomik
Taka rada ode mnie przygotuj się najpierw do rozmowy.

Ale ja nie dyskutuję z Wami o medycynie czy farmakologii (do czego nie mam wiedzy), a o wyższości metody naukowej nad paranauką i szarlatanerią. A do tego jestem przygotowany. Tu zresztą nie ma wielkiej filozofii, równie łatwo zmasakrowałby Was każdy inżynier czy lekarz ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 08:53

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:46 Ale ja nie dyskutuję z Wami o medycynie czy farmakologii (do czego nie mam wiedzy), a o wyższości metody naukowej nad paranauką i szarlatanerią. A do tego jestem przygotowany. Tu zresztą nie ma wielkiej filozofii, równie łatwo zmasakrowałby Was każdy inżynier czy lekarz

Czytałeś co napisałem o książkach dla studentów medycyny ? Co tam jest napisane, a jak to wygląda w praktyce. To nie są tylko moje wnioski, miliony ludzi na świecie to potwierdzą. Badania naukowe tez nie są wieczne. Co chwilę publikuje się nowe. Ludzie opierają się na starych.
Wiesz czemu kartele farmaceutyczne zaniżają normy przyjmowanych dawek lub dla wyników badań?

W tym temacie nie jesteś przygotowany. To teraz Ty mi udowodnij, że te metody nie działają.

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 09:04

adamu79 pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:40To samo będzie ze szczepieniami, jestem tego pewien. Jest to można powiedzieć mój konik, przez 5 lat zgłębiany. Są już setki badań naukowych potwierdzających, że nie są ani skuteczne, ani bezpieczne. Zainteresowałem się tematem jeszcze przed urodzinami swojego dziecka.

Czyli jesteś też proepidemikiem. Przepraszam, ale muszę wycofać się z dalszej dyskusji. Ja nie potrafię zachować spokoju w towarzystwie proepidemików.
Mogę znieść witaminę C, nawet lewoskrętną, rozmaite dietetyczne fanaberie, makiety na Księżycu, czy nawet płaskoziemców. Na zdrowie. Ale w obliczu ludzi, a szczególnie rodziców, którzy w XXI wieku uparcie negują jeden z największych wynalazków medycznych wszech czasów, który uratował setki milionów istnień, tracę spokój, nerwy mi puszczają i zapluwam się ze złości. Wstyd się przyznać, ale najchętniej waliłbym takich po łbie za to co robią swoim dzieciom i patrzył tylko czy równo puchną :evil:

Wiec by uniknąć takich przeżyć pożegnam się.
Przepraszam. Nikt nie jest doskonały. Miłego dnia.

Początkujący
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
3

Postautor: adamu79 » czwartek, 10 października 2019, 09:12

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:04Czyli jesteś też proepidemikiem. Przepraszam, ale muszę wycofać się z dalszej dyskusji. Ja nie potrafię zachować spokoju w towarzystwie proepidemików.
Typowa reakcja wobec braku argumentów przeciwnych i braku elementarnej wiedzy z danej dziedziny Standardowy schemat działania, niczym mnie nie zaskoczyłeś. Dysonans poznawczy, syndrom wyparcia i bezrozumny atak. Przez 5 lat przyzwyczaiłem się. Pozdrawiam

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
8

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 09:23

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:35Na razie niczego nie udowodniłeś, bo jednostkowy przypadek, choćby był cudem, nie jest dowodem. Potwierdzenie milionem lajków na fejsie też na niewiele się przyda

To poczytaj sobie relacje ludzi na forach sportowych, o medycynie naturalnej itd. Tam znajdziesz potwierdzenie i to nie jednej osoby. Na to są badania tylko ich się nie publikuje. Kartele farmaceutyczne mają swoje sposoby na to. Pokazałeś swoją ignorancje i arogancje. Na przykład dwie inne osoby na forum mają takie same wnioski jak moje.
ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:46Ale ja nie dyskutuję z Wami o medycynie czy farmakologii (do czego nie mam wiedzy), a o wyższości metody naukowej nad paranauką i szarlatanerią.

Co jest prawdziwą nauką, a co paranauką i szarlatanerią ?

@ekonokomik
Inna sprawa. Jesteś nieobiektywny. Jak chcesz być traktowany poważnie to przygotuj się do rozmowy. To gdzie aktualnie jesteśmy ma swoje początki w innym temacie. Jak druga strona opiera się na badaniach to jest jedyna prawda. Jak inni mają argumenty w postaci innych badań to już jest pseudo nauka. Takie teksty padały w tym temacie.
Albo zaczniesz pisać na poważnie, albo koniec dyskusji. Nie wiesz od czego to się zaczęło, a uwierz mi takie głupoty pisała druga strona, z resztą, która plusuje Twoje komentarze. Poczytaj sobie co wypisywali na rożne tematy. Jak skończyły się argumenty to zmiana tematu. Doszliśmy do witamin.
Po drodze było jeszcze LGBT, faszyzm w Polsce, globalne ocieplanie itd. Za chwilę zmienią temat.

Jeszcze ważna rzecz. Trzeba mieć na uwadze, że mamy dwie grupy. Jedna jest zależna od kogoś, druga jest niezależna.
To się tyczy wszystkich dziedzin życia. Geopolityka, dziennikarstwo, nauka.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 09:35

@ekonokomik k!@#$% ekonokomik nie poznaje Cie :mrgreen:
Zwrot "depopulacja ludzkosci" istnieje naprawde :)

Najwiekszym skurwysynstwem jest pakowanie w noworodka uj wie ile szcepionek o WATPLIWYM skladzie BEZ BADAŃ! Taki lekarz to uj nie lekarz.. bo mysli tylko o malediwach i mercedesach. Normalny lekarz zlecilby badanie bo producent szczepionek wyraznie wspomina o skutkach niepozadanych.. ale to kuwa olewaja bo bat lobby mocno bije.. tchorze yebani.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 09:36 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 09:35

adamu79 pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:12Typowa reakcja wobec braku argumentów przeciwnych i braku elementarnej wiedzy z danej dziedziny Standardowy schemat działania, niczym mnie nie zaskoczyłeś. Dysonans poznawczy, syndrom wyparcia i bezrozumny atak. Przez 5 lat przyzwyczaiłem się. Pozdrawiam

Dokładnie. Cały czas ten sam schemat się powtarza.
Dovakhiin pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:35Najwiekszym skurwysynstwem jest pakowanie w noworodka uj wie ile szcepionek o WATPLIWYM skladzie BEZ BADAŃ!

Jeszcze większym skurwysyństwem jest aborcja. Oni to popierają. Widać z kim mamy do czynienia.

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 października 2019, 09:39

shinya56 pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:23Co jest prawdziwą nauką, a co paranauką i szarlatanerią ?

https://www.spidersweb.pl/2014/07/pseud ... nauka.html

https://mitologiawspolczesna.pl/pseudon ... ernatywna/

Szczególnie trafia do mnie ten drugi tekst - przez kilka ostatnich stron dyskusji spełniliście wszystkie punkty.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
5

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 09:41

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:25O... i tu dochodzimy do ciekawego wątku. Czyli wredne i pazerne koncerny bigfarma nie wyczuły pisma nosem i dalej sprzedają witaminę C po 5zł. a "alternatywni specjaliści" sprzedają "specjalną" jej wersję za 80zł i to już jest dla Ciebie ok?
Przecież niemal wszyscy napisali, że na podstawie własnej nauki, wyciągają wnioski samemu. Współczesny rozwój umożliwił samoedukację. Dzisiaj każdemu złodziejowi czy oszustowi możesz patrzeć na ręce.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 09:42

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:39Szczególnie trafia do mnie ten drugi tekst - przez kilka ostatnich stron dyskusji spełniliście wszystkie punkty.

To samo tyczy się Ciebie. Podsumowałeś sam siebie :D
Pokazałeś, że jesteś ignorantem, arogantem i lekceważysz innych. Dobrą opinię sobie wyrobiłeś.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 09:51 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 09:47

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:27W nauce jest piękne właśnie to, że NIE jest nieomylna. Nieomylni są wyłącznie eksperci z youtuba Nauka za to jest weryfikowalna. Na każdego naukowca, który ogłosi swoją pracę czycha stado innych naukowców żądnych udowodnić mu, że się pomylił.
Śmiejecie się z moherów, bo zabobony, a dajecie się oskalpować przez szarlatanów z tytułem naukowym, sprzedającym się od dekad koncernom. Niestety w mojej opinii to jest hipokryzja. :)

Przy okazji Rutinoscorbin to najbardziej chodliwy lek w Polsce. Nie wiem czym różni się od Cytryny z Pola, ale mniejsza o to.
ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:46równie łatwo zmasakrowałby Was każdy inżynier czy lekarz
To nie są lata 90'.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 09:53

@amneziahaze lekomani tak maja.. pigulka na wszystko, a ekonomik jeszcze pyta co rozni wit c za 5 zl od tej za 80 no ale jak nie widzi roznicy to niech zjada syntetyki sztuczne z 30% wchanialnoscia :D :mrgreen:
Cale szczescie w aptece nie bylem z 15 lat po produkt inny niz woda utleniona :mrgreen:

Prosze co rodzice daja dzieciom...
Np taki vibovit... zacytuje post z fb s

"VIBOVIT, jak mogłeś?! Mam Cię! :D W aptekach sprzedajesz zwykłe cukierki z syropem glukozowym i cukrem ukrytym w wielu użytych koncentratach. NAZYWASZ WITAMINAMI dla dzieci i zalecasz stosowanie 1 literkę dziennie.
☝️Cytacik z apteki internetowej: "Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. "!!! :D
Vibovit, który rodzic świadomie dbający o wartościową dietę dziecka poda mu Twój cukierek? Nie znam takich...
☝️Jest i w składzie żelatyna. Rozumiem pochodząca ze świń - wieprzowiny, schorowanej, bo legalnie naszpikowanej antybiotykami.
☝️ Oswajanie dzieci z syntetycznym smakiem, oraz wynalazki w postaci CUKIERKÓW z syntetycznymi witaminami, jest bardzo NIE OK. Nie pomoże oswoić malucha z naturalnym smakiem brokuł, marchewki, selera, pietruszki, koperku, czosnku. A pomoże w sprzedaży podobnych suplementów.
☝️ Jestem przekonana, że po zażywaniu jednej literki dziennie, ani dzieciak, ani rodzic nie zacznie lepiej czytać.
☝️ Są podejrzanie tanie, bo tylko 13 zł za słoik na 50 dni. :)
DZIECKO NIE JEST KOSZEM NA ŚMIECI!"
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 09:58 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 168
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » czwartek, 10 października 2019, 09:56

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 08:25@Harmony @adiqq @Dovakhiin Jeśli próbujecie mnie przekonać, że dieta jest bardzo ważna dla zdrowia, to nie tylko ja się z Wami zgadzam, ale zapewne 100% lekarzy również :)
Po drugie, ja jeszcze nie widziałem choroby (może poza przeziębieniem) po wykryciu której lekarz nie zaleciłby diety.
(Tylko po co Wam suplementy, skoro zbilansowana, zdrowa dieta dostarcza wystarczające ilości składników? )

Nie jest też tajemnicą, że w drugiej połowie XX wieku, przy propagowaniu zdrowiej diety skupiono się zbyt mocno na szkodliwości tłuszczy, a za mało na cukrach. To był błąd, nauka nie jest nieomylna. Jest też bardzo prawdopodobne, że swój udział miał w tym lobbing zainteresowanej branży. To też się niestety zdarza. Mimo to, w dalszym ciągu nie znajduję lepszej alternatywy dla nauki i naukowców.

Nie sądzicie chyba również, że naukowcy nie analizują wpływu diety na poszczególne schorzenia. Gdyby tego nie robili to skąd byłyby zalecenia co do diety po wykryciu tych schorzeń? Niestety, sama dieta nie wystarczy by wyleczyć większość chorób. Jeśli nie wierzycie, to spróbujcie wyleczyć się dietą z bólu zęba

Chciałem odnieść się do tego - może 100% lekarzy zgodzi się, że dieta jest ważna dla zdrowia, ale 99% zaleci dietę która nie będzie działać! O suplementach napisałem wyraźnie, że nie stosuję(tylko sporadycznie!). Sama dieta w zupełności u mnie wystarcza. (na marginesie - wiesz ja wygląda moje dzisiejsze menu?? - pewnie byś się zdziwił....)
Nie muszę chyba mówić, że ta dieta jest uznawana oficjalnie "przez oficjalne czynniki" za bardzo szkodliwą? :lol:

Nauka nie jest nieomylna, lobbing koncernów jest widoczny gołym okiem. Za wielką wodą, jest obowiązek podawania kto zapłacił za dane badania, więc wiele rzeczy widać od razu...I nie są to niestety incydentalne przypadki...są sponsorowane badania i są oczekiwane wyniki...

Co do wyleczenia z bólu zęba...tak trochę anegdotycznie, możesz nie uwierzyć, ale od czasu, jak jestem na aktualnym modelu żywienia, to nie byłem u dentysty...a wcześniej miałem regularnie problemy z zębami...nie wiem tez, co to jest ból zęba...ale to wszystko jest zgodne z tym co napisał swego czasu dr Wolfgang Lutz w książce "Życie bez pieczywa"
https://paleosmak.pl/zycie-bez-pieczywa ... out-bread/
to było coś w stylu - twój dentysta cię znienawidzi...
i faktycznie, jak się nie pewnych rzeczy, to po co chodzić do dentysty, jak z zębami nic się nie dzieje?!?
Ja na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że dieta jednak leczy ból zęba :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 09:58

ekonokomik pisze: czwartek, 10 października 2019, 09:04Wstyd się przyznać, ale najchętniej waliłbym takich po łbie za to co robią swoim dzieciom i patrzył tylko czy równo puchną
Niestety, to jest przypadek fałszywej świadomości, widzisz błędy ludzi, a nie czujesz że prowadzisz siebie albo dziecko na potencjalną śmierć albo poważną chorobę, bo beton, element systemu, którego jesteś albo ofiarą, albo jego częścią. Daje się poznać ten typ.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 10:05

@amneziahaze
Juz nie wspominajac ze zamiast uczyc pic dziecko wody, herbat owocowych bez slodzenia, unikania slodyczy jedzenia warzyw i owocoe to co robia?
1. Napoje slodkie - cola itp.
2. Mc donalds
3. Slodycze wszelkiej masci.

@ekonokomik czy to nie skurwysynstwo jak widze rodzicow i 10 letniego chlopaka z OGROMNA NADWAGA?

Faszeruja tym wszystkim zupelnie nie myslac jakie sa skutki.. a skoro W DOMU nie potrafia ZADBAC o siebie i o dziecko... to z latwoscia prowadza ich po lekarzach na kłucia i po antubiotyki bo "autorytet" a macius zachorowal bo z nadwagi na wfie nie chce mu sie cwiczyc!

Takze na Twoim miejscu o skurwysynstwie radzilbym przemilczec..
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 10:07 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: shinya56 » czwartek, 10 października 2019, 10:07

Tutaj jest za dużo inteligentnych osób. Druga strona nie może prowadzić swojej propagandy i dlatego jest tyle nieporozumień :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » czwartek, 10 października 2019, 10:11

Dovakhiin pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:053. Slodycze wszelkiej masci.
No. Sprawdzałem skład cukierków i chrupek ostatnio, zwłaszcza barwniki.

To samo parówki firmy Morli5ki, przetworzone mięso - wszyscy to kupują, w imię nauki, bo konserwanty wymyślili specjaliści od wałowania ludzi. Szkoda że nie ostrzegają na tych opakowaniach przed rakiem, tak jak na paczkach od fajek. Kiedyś to fajki nawet były reklamowane przez aktorów i wielki trend mody. Minie sporo czasu, nim beton zrozumie co z siebie zrobił. Wiem, to powszechny problem dzisiejszych czasów, dotyczący również bliskich nam osób, a próba wskazania błędów kończy się posądzaniem o szarlataństwo czy wręcz nieuctwo[bo rzeczywiście w każdej dziedzinie się znajdą złodzieje]. Kiedyś się z tego śmiali, zobaczymy co będzie w przyszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 10:19

@amneziahaze
Wszystko jest dla ludzi ale wlasnie z umiarem...
Mozna wypic alkohol... mozna i zjesc nawet ta parowke... ale jak ktos robi to codziennie w duzych ilosciach, w dodatku ma malo ruchu itp to prowadzi pozniej do konsekwecji...

Wróć do „Hyde-Park”