Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1426
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: akos » niedziela, 3 lutego 2019, 00:02

ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:30Tak, tak, wszyscy już wiemy, jak bardzo trzeba uważać by nie powiedzieć niczego, co kiedykolwiek powiedział ktokolwiek z PiS, bo wtedy wiadomo: jest się pisiorem, lub bezmózgiem podatnym na pisowską propagandę
Niekoniecznie, nieuprawniony wniosek, może faktycznie były to "ataki", ale trzeba by podać jakieś jasne i rozsądne kryterium odróżniania "ataku na PiS" od "krytyki PiS" i pokazać na losowej próbce chociaż kilkunastu materiałów, że faktycznie liczba "ataków" zmalała. Bez tego mamy do czynienia z pewnym sposobem mówienia / myślenia dobro zmianowym. Ja tylko zaobserwowałem charakterystyczną cechę wypowiedzi ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 4916
Reputacja postu: 
11

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 00:24

domator pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:40
ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:30 jest się pisiorem, lub bezmózgiem podatnym na pisowską propagandę
No niestety. Ja przeciez mowie jak Lis to ty jestes Pisiorem. Musimy to uznac. Z tym ze ja nie mam z tym problemu a ty chyba masz :-)
edit: PS: Ale nie martw sie - jest was 36% wedlug dzisiejszych sondazy. Jestes otoczony kolegami z PIS i na dodatek sa to mensowicze wiec co zlego moze sie stac....
Ale skąd ta mowa nienawiści? :twisted:

Czy ja kiedykolwiek sugerowałem, że cytujesz Lisa albo Ci to wypominałem? Sam się przyznałeś, że się z nim zgadzasz. Tymczasem ja nie muszę nic "uznać", bo zawsze podkreślałem, że program PiS, zarówno światopoglądowy jak i gospodarczy jest sprzeczny z moimi przekonaniami. Nie jest to moja partia i dotychczas nigdy nie głosowałem na PiS.
Co nie przeszkadza mi oceniać bez niepotrzebnych emocji ich poczynań. Nie mam też problemu jeśli Jarosław Kaczyński dojdzie w jakiejś sprawie do podobnych wniosków co ja, lub użyje podobnych sformułowań do tych, które ja stosuję. Jeśli jemu to nie przeszkadza to mi tym bardziej :P

Wbrew utartemu w "totalnej" przekonaniu, jak ktoś nie pluje na PiS lub pluje słabiej, to wcale nie znaczy że jest pisiorem 8-)

Mam nadzieję, że wyjaśniłem to raz na zawsze.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 00:46

akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:12Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że Wasza ocena sytuacji medialnej jest niefalsyfikowalna. Co niby miałby zrobić dziennikarz tvn czy gw żebyście nie wyjaśniali motywów każdej jego wypowiedzi lub publikacji jako realizacji celów propagandy,

Nie chcę Cię pozbawiać wyraźnie bijącego z Twojego postu zadowolenia, jak to nas logicznie przyparłeś do muru, ale sprawa jest prostsza niż filozofia :P Jeśli dana stacja przez lata, wyraźnie i konsekwentnie trzymała się pewnej linii światopoglądowej, realizując przekaz medialny niektórych sił politycznych i krytykując inne, a teraz nagle łagodzi swój stosunek do pewnej opcji politycznej, to jakie wyjaśnienie jest bardziej prawdopodobne: że dziennikarze tej stacji (bo wszak ich nie zmieniono) stali się nagle trochę uczciwsi? Czy raczej, że dostali inne zalecenia od swoich szefów?

Jeśli TVN będzie przez kolejne kilka lat, niezależnie od wyników wyborów i zmian właścicieli stacji, prowadzić uczciwą, bezstronną politykę informacyjną, to uznam, że stacja się zmieniła i jest po prosty uczciwa.
Choć w swojej skromności uwzględnię tez możliwość, że poziom ich manipulacji przekroczył mój próg wykrywania :D

Co do tego, że oceniam te zmiany na podstawie "odczuć i sygnałów" - to zrozumiałe, bo nie jestem specem od mediów i nie mam wyników rzetelnych badań. Napisałem to jasno a moja wypowiedź była w trybie mocno przypuszczającym ("być może").
Ale z tym jest jak z wykresem BTC. Jeśli patrzysz na niego codziennie i nagle zaczyna się zachowywać inaczej, to wyczuwasz zmianę "w powietrzu" nawet jeśli nie umiesz tego pomierzyć czy nazwać. Doświadczenie jest wartością niemierzalną.
akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:12Przy okazji eko sformułował medialną wersję antynomii kłamcy Niezłe, wsparcie merytoryczne kolegów z mensy się przydaje
domator pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:40Jestes otoczony kolegami z PIS i na dodatek sa to mensowicze wiec co zlego moze sie stac....

Widzę, że zabolała Was ta mensa :twisted: (choć po prawdzie, to nie napisałem, że mam kolegów mensowiczów, tylko, że znam takich, którzy bez problemu by się do tej elitarnej organizacji dostali). Może po prostu spróbujcie swoich sił na ich egzaminach i wtedy już jako członkowie wytrącicie mi z ręki argument (zresztą bardzo słaby bo nieweryfikowalny) ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 00:51 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1297
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 00:50

ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:46to uznam, że stacja się zmieniła i jest po prosty uczciwa.
Acha. I masz miernik uczciwosci? DYI z tutoriala na youtube? Pomierzysz i uznasz?
Moj miernik na przyklad mowi ze TVN jest uczciwa a TVP kłamie. Miernik bit-elsa mowi mu ze Braun jest normalny.
Jak bedziesz mierzyl nasze mierniki? Jakis wzorzec z Sevres?
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 00:57

@domator ależ oczywiście, że uznam subiektywnie! Jak inaczej? Ale @akos sugerował, że to nigdy nie nastąpi bo jestem w samopotwierdzającej się zamkniętej paranoicznej bańce. Dlatego odpisałem, że spokojnie jestem w stanie zaakceptować uczciwość TVN jeśli ją zobaczę na ekranie i potrwa dostatecznie długo.

Czy Ty jestes w stanie powiedzieć to samo o PiS? :P
Kiedyś przytaczałem znajomego sympatyka lewicy, którego zapytałem, czemu nie popiera PiS, skoro realizują masę jego postulatów. Odpowiedział: bo oni to robią z powodów populistycznych. To jest właśnie przykład zamknięcia w paranoi o jakiej mówił akos. I o coś podobnego podejrzewam Ciebie: choćby PiS wycofał się ze wszystkich niedemokratycznych (w Twojej ocenie) posunięć i nagle zacząłby realizować program zgodny z Twoimi oczekiwaniami, to pewnie i tak byś im nie uwierzył i podejrzewał o jakiś podstęp, "bo to PiS". Mylę się? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 01:04

@ekonokomik
Mylisz sie. Nie glosowalbym na nich oczywiscie ale nie angazowalbym sie tak w sytuacje jaka mamy i nie pienil na kazdym kroku. Tylko ze to czysta teoria bo ich kwintesencja jest dzialanie poza-prawne i niedemokratyczne i wiem to juz od 2005 roku. Dlatego nawet nie probowalem dac im szansy w 2015.
Zdajesz sohie sprawe ze gdyby udalo im sie zrealizowac dwie wieze mieliby finansowanie partii na nastepne 30 lat, kupili by po trochu wszystkie media i sie zamurowali jednoczesnie sterujac tlumem za pomoca mediow? Ze wtedy zadna demokracja nie bylaby wazna? Totalna dyktatura w reflektorach pseudo demokracji. I oczywiscie polexit.
Dlatego rok 2019 to byc albo nie byc dla Polski.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 01:15

@domator Pisząc to co piszesz udowadniasz, że się nie mylę.

Jeśli nagle PiS (z tymi samymi ludźmi) zacząłby się zachowywać (wg Ciebie) uczciwiej, to nie przyjąłbyś, że stał się uczciwszy, tylko, że coś kombinuje.
Że to mało prawdopodobne? Tak samo jak bezstronność TVN :P

I jak piszesz, nie zagłosowałbyś na nich nigdy. Bo do tej pory byli nieuczciwi i nie dasz im szansy, nie uwierzysz w ich przemianę.

A ja w uczciwość TVN jestem w stanie uwierzyć i ich oglądać, jeśli tylko ją zobaczę.
domator pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 01:04 jednoczesnie sterujac tlumem za pomoca mediow?

To przyznajesz, że można sterować tłumem za pomocą mediów? I jednocześnie nie przeszkadza Ci, że spora część polskojęzycznych mediów nie jest w polskich rękach? To brak konsekwencji.
Chyba, że założysz, że Niemcy czy USA będą nami rządzić lepiej niż my sami. Ale o taką skrajną ojkofobię Cię nie podejrzewam.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 01:26

@ekonokomik
Konczac na dzisiaj te bezowocna dyskusje :-) napisze cos co juz pisalem wiele razy.
Sa dwie Polski i nie ma szans na porozumienie. Zyjemy w innych rzeczywistosciach. Przykro mi ale to prawda.
A propos sterowania za pomoca mediow:
"Najwyższy udział widzów z wyższym wykształceniem ogląda "Fakty" (22 proc.), podczas gdy np. "Wiadomości" - 13 proc. "Fakty" są również najbardziej wielkomiejskie (12 proc. widzów w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców). W przypadku "Wiadomości" prawie połowa widzów (46 proc.) mieszka na wsi.
Jeżeli chodzi o sytuację zawodową, co dziesiąty widz "Faktów" zarządza jakimś biznesem, a emeryci wybierają programy informacyjne TVP: "Teleexpress" (stanowią 58 proc. widowni), "Panoramę" (57 proc.) i "Wiadomości" (56 proc.)"
Jak sadzisz - kim jest latwiej manipulowac? Jak sadzisz - dlaczego PIS rozpierdziela polskie szkolnictwo? Jak sadzisz? Dlaczego daje 500+ i forsuje kobiety do siedzenia w domu? Odpowiedz sobie na te pytania i pomysl kto chce manipulowac za pomoca mediow. To jest jak pod zaborami - celem jest zlikwidowanie wolnej mysli i demokracji.

Weteran
Reputacja: 1178
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » niedziela, 3 lutego 2019, 04:21

@ekonokomik, @domator Każdy z Was ma trochę racji i trochę jej nie ma. Nie będę dosadnie wnikał w szczegóły, bo Wasza kłótnia to tak, jakby kłócić się czy w jabłkach jest więcej koloru zielonego czy może czerwonego. Jesteście na dobrej drodze by siebie zrozumieć i uważam przeciwnie niż Domator, są ogromne szanse na porozumienie. Pozwolę sobie, że Wam w tym pomogę.

Problem PISu polega na tym, że oni mogą dużo mówić. Można też się zgadzać (lub nie) z tym co czasami mówią. Tylko, że mówienie, a robienie to zupełnie dwe różne rzeczy. Podałeś @ekonokomik przykład polskojęzycznych mediów. Jest to cholernie ważny aspekt, jeśli nie chcemy, by opinia publiczna była kierowana przez obce interesy. Jest to również świetny, nazwę to 'clickbait' dla wielu prawicowców takich jak ja, czy Ty, bo przyznasz, że intencje są dobre? No tak, tylko, że PIS napotyka na opór w postaci Mosbacher, która blokuje polonizację. Teraz dochodzimy do usprawiedliwiania się PIS "nie udało się, bo coś tam". Haczyk połknięty, PIS jest przecież propolski, a to, że nie wyszło, trudno, mają przecież usprawiedliwienie, nie ich wina, nie da się. No nie do końca. Takich sytuacji od 2005 roku bylo sporo, poprzez IPN, nieściąganie imigrantów, obniżenie VATu, traktat Lizboński i multum innych spraw. Zawsze kończy się tak samo, jest jakieś usprawiedliwienie, kto inny jest winny, nie oni, oni musieli tak zrobić, bo ktoś im kazał. Także może idzie zgodzić się w niektórych aspektach z PIS i przyznać im rację, ale co z tego, skoro ich działania są niemalże w 99% odmienne niż założenia? I teraz, gdyby doszło do realizacji budowy dwóch wieżowców, ja się w pełni zgodzę, z @domator i nawet podkręce temat, PIS, gdyby mu się udało, nie spolonizowałby mediów, on by je spisował, by móc dalej mamić swymi czułymi słówkami o jego trosce do narodu. Trzeba się więc głęboko zastanowić, czy osoba, która bez przerwy kłamie, może być uważana, za kogoś, kto mówi prawdę? To się dotyczy zarówno PISu i TVNu. Czy jeśli mamy fałszywych przyjaciół i jeden z nich nas okradnie, a drugi przyjdzie i nam o tym powie, po czym też okradnie, to czy ten drugi złodziej jest wporządku, bo powiedział o tym pierwszym ? Tutaj mam na myśli i PIS i PO. Nie popadajmy w syndrom sztokholmski. Totalna opozycja też podsyca tą całą oliwę do ognia od początku ze swoimi krzykliwymi hasłami pod tytułem "demokracja" i tak dalej. To tak jak w tej anegdocie (trochę przekręcę, ale chodzi o sens), gdzie gościu dzwoni na straż pożarną, bo dom mu się pali, przyjeżdża straż, a żaden dom się nie pali. Sytuacja powtarza się wielokrotnie, po czym gdy dochodzi do faktycznego pożaru domu, straż nie przyjeżdża, bo jest pewna, że to kolejny żart gościa z mojej anegdoty :) Rozumiecie. Totalna gada tyle o demokracji, że zwykły człowiek po prostu ma to w dupie i nie chce tego słuchać, a gdy faktycznie dochodzi do łamania demokracji przez PIS, ciężko szarakowi w to uwierzyć, bo myśli, że to fałszywy alarm. I na koniec wtrące znów o jabłkach. To, że jakiś polityk/media nagle mówi, że jabłko to owoc, nie oznacza, że nagle stał się prawdomówny i wszystko co od tej pory powie to prawda. Potwierdzanie oczywistości nie oznacza dobrych intencji w realizacji ich. Dotyczy to obu stron, udawania przez PIS walki o Polskę i udawania przez opozycję walki z PIS.

Przepraszam, że referatu dot. Rasiji w dniu dzisiejszym nie będzie, ale obiecuję, że gdy tylko możliwości się staną, to go uczynię ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1426
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 3 lutego 2019, 08:05

ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:46Nie chcę Cię pozbawiać wyraźnie bijącego z Twojego postu zadowolenia, jak to nas logicznie przyparłeś do muru, ale sprawa jest prostsza niż filozofia
Zadowolenie? Jestem znużony tłumaczeniem kolejnej osobie tego samego i daleko mi do zadowolenia. Nie muszę Was przypierać logicznie do muru bo sami się często o mur logiki rozbijacie, i to z rozbiegu. Jednym z takich typowych błędów jest tautologiczność lub sprzeczność przekonań, np. twierdzenie, że obie tv kłamią podczas gdy dajmy na to w sprawie X jedna głosi, że "X złamał prawo" zaś druga, że "X nie złamał prawa". Dla mnie wniosek ogólny jest taki, że czasami pewne telewizje w pewnych sprawach nie kłamią.
Wbrew temu co piszesz sprawa rozwikłania treści propagandowych nie jest prostsza niż logika - użyłeś wprawdzie słowa "filozofia", ale w mojej wcześniejszej wypowiedzi nie było nic filozoficznego. Ani falsyfikacjonizm ani zasada doboru hipotez pod względem prostoty nie są filozoficzne a dotyczą raczej rozumowań ścisłych i naukowych, co nie wyklucza ich używania również na co dzień w kwestiach światopoglądowych.
ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:46teraz nagle łagodzi swój stosunek do pewnej opcji politycznej, to jakie wyjaśnienie jest bardziej prawdopodobne: że dziennikarze tej stacji (bo wszak ich nie zmieniono) stali się nagle trochę uczciwsi? Czy raczej, że dostali inne zalecenia od swoich szefów?
Rzecz w tym, że nie mamy pojęcia, ani ja ani Ty, co jest bardziej prawdopodobne, bo nie znamy ewentualnych zakulisowych przyczyn takich a nie innych zmian. Wynikać to możne z różnorakich czynników. O tym właśnie był mój post. Budujesz niefalsyfikowalne przekonanie oparte na luźnych domysłach i stwierdzasz, że sprawa jest prosta. No to gratuluję trafności tych "odczuć i sygnałów". Ja niestety muszę romantyczne "czucie" w kwestiach polityki odrzucić na rzecz "szkiełka i oka". Wolę weryfikować czynniki, które da się obiektywnie sprawdzić jak np. ilość czasu antenowego poświęcanego różnym opcjom politycznym, ilość wypowiedzi oceniających w porównaniu do suchych informacji, filtrowanie informacji, holizm przekazu (o którym wcześniej tu mówiliśmy przy okazji tvp) itp. Jeśli to się zmienia na przestrzeni czasu to można to zbadać, zmierzyć i porównać i na tej pdst. ocenić czy wiarygodność stacji wzrosła czy nie. Wydaje mi się też, że nie potrzeba do tego 5 lat.

A tak w ogóle, to mnie się subiektywnie wydaje na ten moment, że chyba jednak niewiele się zmieniło w tvn. Z tego co widzę to wczoraj produkował się Siemoniak na temat taśm, oczywiście było to krytyką atakiem na dobrą zmianę i na oko wygląda, że jest tam po staremu, więc może tym bardziej nieracjonalne jest snucie hipotez co stoi za zmianą propagandy skoro słabo jest potwierdzone póki co, że w ogóle zmieniają front?
ekonokomik pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 00:46Widzę, że zabolała Was ta mensa
Może po prostu mamy bekę z tego argumentu "ze znajomych pisowców z mensy" :] No ale faktycznie, już się to trochę suche robi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 09:18 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Gaduła
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
14

Postautor: miluu » niedziela, 3 lutego 2019, 08:19

Nie tylko Polska jest podzielona na dwie części, cały świat jest podzielony na dwie części, zawsze tak było i będzie. W każdym społeczeństwie. Tak nas stworzyła natura i najwidoczniej jest to w sensie ogółu populacji najkorzystniejsze rozwiązanie. Reformatorzy z konserwatystami spierają się od zarania dziejów, gdyby tak nie było nadal siedzielibyśmy w jaskiniach (i być może bylibyśmy szczęśliwsi, nie rozstrzygam).
Szans na ujednolicenie światopoglądów nie ma i nie będzie, nie chodzi o to żeby się ze sobą zgadzać. Chodzi o to, żeby co dzień wypracowywać taki konsensus, żebyśmy mogli ze sobą żyć, żeby była płaszczyzna jakiegoś elementarnego szacunku. Żeby była przestrzeń do rozmowy, wtedy zawsze wypracuje się jakiś kompromis, który co prawda nikogo w pełni nie zadowala, ale każdy dostaje coś dla siebie. To wszystko jest możliwe tylko w ustroju demokratycznym, z dobrze napisanym i przestrzeganym prawem.
Najlepiej, kiedy pomiędzy polaryzacjami zachowana jest równowaga - mamy wtedy kompromis, zrównoważony rozwój i co najważniejsze dla szarego człowieka - pokój. Każdy może sobie znaleźć swoją niszę, swoje środowisko i sobie w nim żyć, rozwijać się itd. Gorzej, kiedy radykałowie (zazwyczaj poprzez nieprzestrzeganie zasad) zbierają większość.
Tak jak dziś czy wiele razy w przeszłości, kiedy kończyło się to wojną.
Dziś mamy taką sytuację, że Polska jest gwałcona przez PIS, chociaż, wg sondaży, większość obywateli nie chce być już dłużej cwelona.
Media - to czy właścicielem jest osoba z polskim obywatelstwem czy nie, nie ma większego znaczenia. Dziś interesy nie są definiowane państwowo, a przynajmniej w dużej części nie. Wiele korporacji amerykańskich i europejskich produkuje i płaci podatki w Chinach, wiele firm chińskich produkuje i płaci podatki w Europie. Świat interesów, to świat korporacji, ponadnarodowych. Są korporacje, które mają budżety większe niż państwa. W Europie nie ma granic, ceł, część inwestycji w konkretnych krajach opłaca wspólnie reszta krajów, bariery zanikają, jest globalizacja. Dziewiętnastowieczna formuła państw narodowych walczących ze sobą pod kątem militarnym i gospodarczym odchodzi w niepamięć. Dwie wojny światowe pokazały, że to złe rozwiązanie. Wybijające dziś tu i ówdzie źródełka nacjonalistycznego wzmożenia tego trendu nie zmienią, on jest ogólnoświatowy, bo działa na korzyść zwykłego kowalskiego, któremu tak naprawdę wali czy będzie mówił po angielsku, polsku czy niemiecku. Liczy się co ma do powiedzenia, a nie w jakim języku. Bardziej mu zależy na możliwościach osobistego rozwoju, przyjemnym życiu, bezpieczeństwie, nieskrępowanej możliwości podróżowania czy pracowania w dogodnym dla siebie miejscu na świecie itd.
W końcu wszyscy jesteśmy z tej samej gliny i matkę mamy jedną - Ziemię.
Gdyby TVN był w rękach FOX a nie Discovery, nadal byłby amerykański a uprawiałby propagandę prorządową nie gorzej od TVP. Chodzi o to, żeby media były wolne, niezależne od rządzących, równo traktowane przez tzw regulatora rynku. Oczywiście co do treści przekazu, musi działać prawo, media biorą odpowiedzialność za przekazywaną treść. Nie mam nic przeciwko, żeby partie polityczne miały swoje media, radio czy tv, tylko niech sobie same za to płacą i niech je odpowiednio otagują.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 12:48 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
8

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 11:23

@ekonokomik
A nie oburza cie ze PIS szykuje sie do dostarczenia 1.3 mld pln do TVP? Ot tak, za nic. A nie, przapraszam. Za gloszenie dobrej zmiany przeciez.
To jest wiecej niz WOSP zebral przez cala swoja historie. Wyobraz sobie ile dobra mozna uczynic za te kase. A pojdzie ona na tworcow paskow. Twoje pieniadze beda to oplacac.
To jest prawacka zaraza, ktora toczy swiat.
Pomijam fakt ze najprawdopodobniej jest to niezgodne z prawem jakie zaakcetowalismy wchodzac do Unii.
Za to przezabawne jest to ze TVP, majac wsparcie od wszystckich mozliwych spolek skarbu panstwa (reklamy) jest tak doskonale zarzadzany ze mu brakuje kasy. Jak w dowcipie o kulkach - jedna zgubil, druga popsuł. Nieprawdopodobne jak krotka ławka maja i jak bardzo sa niekompetentni.

Weteran
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
2

Postautor: topnetdeal » niedziela, 3 lutego 2019, 12:27

@domator - znasz jakiekolwiek media publiczne w Europie, których głównym źródłem przychodów byłoby samofinansowanie ? Nie ma takich i nigdy nie będzie, a Twoje wątpliwości co do zgodności z prawem unijnym gdy do niej wchodziliśmy : jeszcze kilka lat temu Niemcy (którymi tak lubisz się "podpierać") mieli dokładnie taki sam model finansowania mediów jaki w Polsce nadal funkcjonuje, a w 2013 roku zmodyfikowali go (gdyż doszli do wniosku, że jest mało wydajny finansowo) i obecnie nie ma rejestrowania odbiorników i opłat z tym związanych, a braki nie muszą być uzupełniane przez budżet państwa - obecnie każde gospodarstwo domowe i siedziba firmy, chce, czy nie chce, odprowadza 17,5 EUR / m-c na utrzymanie mediów publicznych i nikt się ich nie pyta czy je oglądają i ich słuchają, pieniądz należy się od każdego obywatela "i kropka".

Tutaj ładnie opisany obecny system niemiecki : https://www.obserwatorfinansowy.pl/form ... otrzebuja/

PS. Nasi polityczni geniusze finansów mogliby tutaj brać przykład z Niemców.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 12:46

topnetdeal pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 12:27media publiczne w Europie, których głównym źródłem przychodów byłoby samofinansowanie
Nie chodzi mi o samofinansowanie. Jasne jest ze wiekszosc instytucji kultury dostaje kase od Panstwa. Tylko ze to powinny byc instytucje publiczne a nie partyjne. Szefostwo powinno byc wylaniane w konkursach itd...
TVP jest tuba propagandowa PIS i chyba nawet prawaki nie maja co do tego watpliwosci.
Na tym polega roznica - TVN moze mowic co chce bo jest prywatne i nie placisz za nich jak nie chcesz. TVP nie moze - powinno byc publiczna instytucja kultury.
Przeciez nikt nie broni pisowi zalozyc TV. Przeciez sa jakies bruntane stacje jakies prawacke gdzie Brauna pokazuja, prawda. Bardzo dobrze. Tylko niech to beda prywatne stacje za prywatne pieniadze. Niech sobie PIS zbiorke urzadzi i zbierze kase.
A od telewizji publicznej - wara.
Czy kiedykolwiek od czasow PRL widzieliscie TAKA propoganade pro-rzadowa w TVP? Czy PO robila to samo? O ile pamietam za PO prezesem byl m.in. wujek wspomnianego Brauna. O ile pamietam to po przegranej PIS w 2007 PO zostawila na stanowisku Urbanskiego, ktory byl zwiazany z Lechem K na maxa.
Widzicie jakas symetrie? Bo ja nie.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: topnetdeal » niedziela, 3 lutego 2019, 12:53

@domator - przeczytałeś linkowany przeze mnie artykuł do końca - dokładnie to samo co Ty o TVP w Niemczech mówi się o ARD i ZDF, z tym, że mówią to przeciwnicy "lewackiego" rządu niemieckiego, czyli AfD i tym podobne "prawackie" ugrupowania.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 13:02 przez topnetdeal, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 13:02

topnetdeal pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 12:53przeczytałeś linkowany przeze mnie artykuł do końca
Przeczytalem. Ale ja pisalem o PL a nie D. Czy to ze u nich cos nie dziala idealnie oznacza ze u nas rowniez nie powinno?
@maxi82
Slaba historia, przyznaje. Emocje niepotrzebnie biora gore.

Moderator
Reputacja: 804
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » niedziela, 3 lutego 2019, 13:08

Przeniosłem swojego posta do lewackiej zarazy.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: topnetdeal » niedziela, 3 lutego 2019, 13:11

@domator - widać nie rozumiesz tego, co chcę Ci przekazać, więc powiem to wprost : od zawsze media publiczne, niezależnie w jakim kraju sytuację rozpatrujemy, są pod wielkim decydującym wpływem ekipy rządzącej i mają zagorzałych przeciwników w postaci opozycji politycznej. Tak jest i tak było w przeszłości, a to że wygłaszasz peany na temat TVP z przed wyborów to dowód na to, że już zapomniałeś jak wyglądały debaty przedwyborcze emitowane w TVP za rządów PO prowadzone przez T.Lisa i M.Olejnik.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
-5

Postautor: domator » niedziela, 3 lutego 2019, 13:12

@topnetdeal
Jasne ze sa pod wplywem. Ale sa granice przyzwoitosci ktore pis przekracza. I tyle.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja postu: 
5

Postautor: ekonokomik » niedziela, 3 lutego 2019, 16:20

domator pisze: niedziela, 3 lutego 2019, 11:23A nie oburza cie ze PIS szykuje sie do dostarczenia 1.3 mld pln do TVP? Ot tak, za nic. A nie, przapraszam. Za gloszenie dobrej zmiany przeciez.
To jest wiecej niz WOSP zebral przez cala swoja historie. Wyobraz sobie ile dobra mozna uczynic za te kase. A pojdzie ona na tworcow paskow. Twoje pieniadze beda to oplacac.
To jest prawacka zaraza, ktora toczy swiat.

Niezależnie od mojego oburzenia, dofinansowywanie czegokolwiek z budżetu to zdecydowanie LEWACKA zaraza 8-)

Moja ocena tego tematu jest taka:
1. Media publiczne powinny być finansowane z budżetu. Podatek celowy w postaci "opłaty za posiadanie odbiornika" to anachronizm, który się nie sprawdza i generuje więcej problemów niż zysków.
2. Niezależność i obiektywność mediów publicznych to mrzonka. Nie zapewnią tego żadne konkursy. Kto płaci ten rządzi. Nie chcę aby TVP była telewizją partyjną, ale akceptuję jej formułę jako telewizji państwowej, czyli prezentującą linię aktualnej władzy państwa, niezależnie kto akurat rządzi. Media niezależne, prywatne, których mamy wystarczająco dużo i które cieszą się pełną wolnością spokojnie zapewnią nam (i wszelkim opozycjom) należny pluralizm.
Takie jasne postawienie sprawy pozwoli uniknąć nieporozumień i pretensji.
EDITED: dzięki @redlumek usunałęm punkt 3, który był bez sensu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 17:47 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Hyde-Park”