Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 1190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: nariensi » sobota, 2 lutego 2019, 20:09

Rosjanie są mili ludzie i dlatego nie ma zagrożenia?

Aaa OK, trochę dopowiedziałeś jednak.

Początkujący
Reputacja: 161
Reputacja postu: 
8

Postautor: mudol » sobota, 2 lutego 2019, 20:59

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 15:04 @kozaki_wiesi Tak tylko uściśle. Nie widzę zagrożenia militarnego ze strony obecnej Rosji. Jedyne zagrożenie jakie zauważam to ekonomiczne i gospodarcze, które zresztą jest mocno namacalne (embarga, nordstream itd.). W naszym interesie jest, by prowadzić skutecznie walkę ekonomiczną, tak by wilk był syty i owca cała. Niestety obecnością obcych wojsk sprawiamy, że prowokujemy wilka również militarnie i szczerzymy przed nim ząbki :)
Myślę podobnie, a nawet dopowiem, że ten wróg jest sztucznie dmuchany aby można było "leganie" wydawać pieniądze na gównianą amerykańską armię, która prowadzić prosto auta nie potrafi na asfalcie.
Przecież obecnie wszelkie wojny nie toczy się o "teren" czy o ludzi, tylko o dobra gospodarcze (np złoża).

Ogólnie beka z tego tematu, ale lewusy też muszą gdzieś dać upust swoich frustracji :lol:

Weteran
Reputacja: 1772
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 21:04

mudol pisze: sobota, 2 lutego 2019, 20:59ten wróg jest sztucznie dmuchany

Taa, a ostatnie dwieście lat to jakieś omamy mieliśmy...

Początkujący
Reputacja: 161
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » sobota, 2 lutego 2019, 21:14

Nie zrozumiałeś posta, ale mnie to nie dziwi.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 21:19

Bardzo lubię słuchać mądrzejszych od siebie więc pokuś się o kilka słów wyjaśnienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1278
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 21:20

Obrazek

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T805 przy użyciu Tapatalka

BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 21:27

Jeśli chodzi o Wołodię, to jest mój faworyt:

Obrazek

Weteran
Reputacja: 1190
Reputacja postu: 
3

Postautor: nariensi » sobota, 2 lutego 2019, 21:34

Przepraszam, takie fajne obrazki wrzucacie, ale ja się niechcący na coś takiego natknęłam:
https://belsat.eu/pl/news/traktat-inf-o ... g-zbrojen/
- czyli nie ma się czego bać? Jakby co, to będzie na niby?

Gaduła
Reputacja: 278
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » sobota, 2 lutego 2019, 21:43

@nariensi
nie czytasz ze zrozumieniem, przecież @Harmony wyraźnie napisał, że żadnego zagrożenia nie ma. Rosja na nikogo nie chce napadać, to gołąbki pokoju, oni wogóle nie mają broni ofensywnej, to co oglądasz w TV to hamerykańska propaganda. Jakieś tam informacje, że w Kaliningradzie stawiają nowe wyrzutnie rakiet średniego zasięgu to fejk njusy.

Weteran
Reputacja: 1143
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 22:35

@nariensi I @miluu jesteście bardzo tendencyjni, zamknięci na szersze spektrum i widzicie tylko to, co chcecie widzieć. Pewnie gdybym napisał, że muzułmanie to terroryści, @nariensi nie zostawiłaby na mnie suchej nitki, a @miluu doszukiwałby się faszyzmu z mojej strony.

Jestem tolerancyjnym człowiekiem , mieszkałem za granicą, poznałem ludzi z każdego zakątka świata, może Wam się to w głowach nie mieścić "Jak to, ultra prawak jest tolerancyjny?" A no jest :) Poznałem wielu Muzułmanów, Ukraińców, Rosjan, Serbów, Niemców i ludzi różnej narodowości zamieszkujących każdy z kontynentów. Miałem swego czasu pewne uprzedzenia, jak to na prawaka przystało, jednak nie jestem konformistą, a w życiu idę własną drogą i nie będę nigdy w stanie przytakiwać jakimkolwiek zasłużonym autorytetom, kiedy mówią oni zupełne inne rzeczy niż ja poznałem i doświadczyłem. Do meritum - Rosjanie to naprawdę przyjazny naród, lubią Polaków i nie mają do nich żadnych uprzedzeń. To jest fakt, niezaprzeczalny. Każdego Ruska jakiego poznałem traktowałem jak brata i oni to odwzajemniali w naszych wzajemnych stosunkach.

@miluu Dobrze wiesz, że nie napisałem, że nie widzę żadnego zagrożenia. Widzę jedynie ekonomiczne i gospodarcze, częściowo spowodowane naszą beznadziejną polityką międzynarodową, natomiast nie zauważam żadnego zagrożenia militarnego, gdyż nie jesteśmy pod żadnym względem strategicznym miejscem, które Rosja pragnęłaby zdobyć. Nie jesteśmy na ich celowniku, no może już zaczęliśmy być dzięki obcym (przy okazji nieudolnym) i potencjalnie wrogim dla nich wojskom okupującym nasz kraj.

O tym dlaczego Harmony nie uważa Rosji za bezpośrednie zagrożenie, dowiecie się w kolejnym dedykowanym temu zagadnieniu poście, gdy będę miał możliwość na stworzenie nań.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 22:39

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 22:35Rosjanie to naprawdę przyjazny naród, lubią Polaków i nie mają do nich żadnych uprzedzeń. To jest fakt, niezaprzeczalny. Każdego Ruska jakiego poznałem traktowałem jak brata i oni to odwzajemniali w naszych wzajemnych stosunkach.

Sorry, ale ciężko to nawet skomentować. Jak można oceniać sytuację na podstawie garstki znajomych?

ps. pracowałem kiedyś z grupą osób z państwa Samoa Zachodnie. Nie lubiliśmy się ale nie oceniam Samoańczyków Zachodnich jako Polakożerców.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 22:42

Musze sie zgodzic w jednym z @Harmony - przecietny rosjanin jest mily, goscinny i przyjazny. Lubi nas Polakow bo potrafimy z nim pic wodke i wspominac jak to kiedys bylo wspaniale. Powaznie. Nie mam nic przeciwko rosjanom.
Niestety kolega - zupelnie nieslusznie - przenosi te przyjazne gest na kontakty miedzypanstwowe co jest CALKOWICIE blednym posunieciem.
Rosja jest naszym podstawowym wrogiem od setek lat. Jesli tylko beda mieli okazje nie zawahaja sie nas zaatakowac w jakikolwiek mozliwy sposob. I ci przyjazni rosjanie beda slepo wykonywac polecenia swojej matuszki rosii. Bez mrugniecia okiem beda strzelac nam w tyl glowy. Historia pokazala to nie raz.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 22:49

@kozaki_wiesi Nie oceniam wyłącznie na podstawie własnych indywidualnych doświadczeń i jak to powiedziałeś garstki znajomych. Są to również opinie i odczucia wielu Polaków mających większą bądź mniejsza styczność z tym narodem. Dowody na to można bez problemu znaleźć bądź poznać na własnej skórze. Dlatego też nie rozumiem Twoich uprzedzeń, podejrzewam też że z prawdziwymi Rosjanami nie miałeś zbyt wiele wspólnego. Poza tym w każdym narodzie istnieją czarne owce i sami o tym powinniśmy doskonale wiedzieć na podstawie własnego kraju. Nie identyfikujmy i nie szufladkujmy ludzi za to jakiej są narodowości czy wyznania, bo według tego ja bardzo Polak powinienem być złodziejem i alkoholikiem. Kurczę to dziwne, bo nigdy niczego nie ukradłem i gardzę złodziejstwem, a alkoholu napije się z dwa razy w roku ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 22:57

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 22:49alkoholu napije się z dwa razy w roku

to jak Ty z tymi Ruskami się dogadałeś? ;)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 22:57

@domator Zaniemówiłem. Naprawdę dziękuję za to co powiedziałeś i mimo że szanowalem Cię przedtem jak każdego człowieka, to teraz zarobiłeś sobie u mnie dodatkowe punkty reputacji ;) Przybij żółwia ! ;)

Ja rozumiem doskonale Wasze lęki co do Rosji. Jako prawak wręcz moim obowiązkiem jest to rozumieć i znać historię. Wyznaję też świętą zasadę "Chcesz pokoju to szykuj się do wojny". Ale mówię, jest to dosyć rozległy temat, podejrzewam że walnę większy tekst niż nad ranem, potrzebuje do tego laptopa i trochę czasu, żeby napisać wszystko w miarę zwięźle i niczego nie pominąć, tak, żeby każdy mógł zrozumieć o co mi chodzi ;)

Dodano po 4 minutach 4 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: sobota, 2 lutego 2019, 22:57
Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 22:49alkoholu napije się z dwa razy w roku

to jak Ty z tymi Ruskami się dogadałeś? ;)
Ja niemnogo znaju ruskaja jazyka :) Oprócz tego, to język słowiański, dla mnie nie ma granic w porozumieniu się z jakimkolwiek Słowianem ;)

Za alkoholem nigdy nie przepadałem. Wiadomo zdarzały się melanże za młodu, ale od 8 lat to w zasadzie tylko Sylwester i drugi raz w roku to okazjonalnie. Nie lubię po prostu ;) Taki że mnie kiepski Polak :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1397
Reputacja postu: 
13

Postautor: akos » sobota, 2 lutego 2019, 23:12

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Znajomi czytający GW sygnalizowali mi od kilku miesięcy, że ta gazeta też złagodziła swoje ataki na PiS.
To też ciekawy fragment w kontekście dyskusji o propagandzie ;)
Zauważ, że Ty, lub Twoi znajomi, używacie już świadomie bądź niechcący siatki pojęć wypracowanej przez przekaz "dobrej zmiany". W tej nomenklaturze krytyka PiS = atak. No bo nie można przecież powiedzieć nic krytycznego o władzy w tv nierządowej żeby nie było to zinterpretowane jako propagandowy przypierdzielnik, nawet jeśli krytyka jest uzasadniona.

Kontynuacja tego wątku też znacząca:
kozaki_wiesi pisze: sobota, 2 lutego 2019, 11:23Może idą ciężkie czasy i lepiej dla opozycji by to rząd pisowski musiał się z tym mierzyć?
Czyli wyjaśnienie faktu, że przekaz tvn nie składa się wyłącznie z "ataków" na rząd musi leżeć zapewne w odgórnie narzuconym profilu propagandowym, w którym pewnie nastąpiła jakaś modyfikacja związana z czyimiś interesami. Wyjaśnienie najprostsze, że być może standardy dziennikarskie tej stacji są jednak nieco inne niż w tvpis nie wchodzi w grę.

Oczywiście może być i tak, ale ten pogląd w odróżnieniu od szukania wyjaśnień prostych odwołujących się do faktów weryfikowalnych jest ani nie do obalenia ani do udowodnienia :)

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że Wasza ocena sytuacji medialnej jest niefalsyfikowalna. Co niby miałby zrobić dziennikarz tvn czy gw żebyście nie wyjaśniali motywów każdej jego wypowiedzi lub publikacji jako realizacji celów propagandy, w dodatku groźniejszej, mniej uczciwej ;) (bo trudno wykrywalnej)?
Nie da się. A już najgorsza "propaganda" według tej pokrętnej logiki to byłaby taka składająca się z rzetelnie przekazanej prawdy, bo nawet najbardziej na nią wyczuleni krytycy nie potrafiliby jej zdemaskować ;)

- jak jest krytyka atak to wiadomo, przekaz "antypolski", sprawa oczywista
- jak jest niekrytycznie to pewnie zmiana frontu

No i mamy fajny tautologiczny światopogląd, nie ma strachu, że ktoś nas przekona do zmiany zdania, można ruszać w bój na internety ;) Jak by ten dziennikarzyna nie kombinował, to i tak wiadomo, że kłamie, zawsze :)
ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Ale telewizja kłamie! Każda.
Przy okazji eko sformułował medialną wersję antynomii kłamcy Niezłe, wsparcie merytoryczne kolegów z mensy się przydaje :)

David Hume sformułował kiedyś zasadę odnoszącą się do racjonalnego wyjaśniania zjawisk potocznie określanych jako cuda. Głosi ona, że cudowne wyjaśnienie danego zjawiska należałoby uznać dopiero wtedy gdy każde inne logicznie możliwe jego wyjaśnienie jest mniej prawdopodobne. Zasada ta ma szersze zastosowanie i jest w praktyce stosowana w podejściu naukowym gdzie za najlepszą hipotezę zwykle uznaje się najprostszą o ile tylko w zadowalający i spójny z pozostałą wiedzą sposób wyjaśnia dane zjawisko. Podejście to warto moim zdaniem wykorzystać również w budowaniu swojego światopoglądu, który też może być racjonalny czyli posiadać kryteria falsyfikacji (KF) dla swoich wniosków. W szczególności gdy uważa się, że "każda telewizja zawsze kłamie" wypadałoby umieć podać KF dla tego twierdzenia czyli powiedzieć co musiałoby zajść, jaka zmiana musiałaby się dokonać w przekazie tej tv żeby to twierdzenie obalić.

Lektura klasyka do poduchy ;)
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63483/ba ... -ludzkiego
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 23:29

Eot
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 lutego 2019, 00:15 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 4910
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 lutego 2019, 23:30

akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:12Zauważ, że Ty, lub Twoi znajomi, używacie już świadomie bądź niechcący siatki pojęć wypracowanej przez przekaz "dobrej zmiany".

Tak, tak, wszyscy już wiemy, jak bardzo trzeba uważać by nie powiedzieć niczego, co kiedykolwiek powiedział ktokolwiek z PiS, bo wtedy wiadomo: jest się pisiorem, lub bezmózgiem podatnym na pisowską propagandę :P
nariensi pisze: sobota, 2 lutego 2019, 21:34Przepraszam, takie fajne obrazki wrzucacie, ale ja się niechcący na coś takiego natknęłam:
https://belsat.eu/pl/news/traktat-inf-o ... g-zbrojen/
- czyli nie ma się czego bać? Jakby co, to będzie na niby?

W tym newsie jest jedno ważne info o Niemcach. Aby rakiety średniego zasięgu spełniły swoje zastraszające (lub śmiercionośne) zadanie, muszą być zainstalowane w... średnim zasięgu od celu. A Niemcy najprawdopodobniej nie zgodzą się na instalację nowego arsenału takich rakiet. Trudno im się dziwić, bo ten kto ustawia je u siebie, staje się celem w pierwszej kolejności.

A jeśli Niemcy nie zgodzą się na ich instalację na swoim terytorium, to ciekawe kogo Amerykanie poproszą o tę drobną przysługę... :roll:
Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:01Wyznaję też świętą zasadę "Chcesz pokoju to szykuj się do wojny".

Nie wiem czy Rosja też wyznaje taką zasadę, ale w ostatnich latach bardzo konsekwentnie szykuje się do wojny.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 23:38

Radar już jest w Czechach, a tarcza przecież miała kiedyś być u nas ;)

@ekonokomik Ja się Ruskim szczerze nie dziwię :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 23:40

ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 23:30 jest się pisiorem, lub bezmózgiem podatnym na pisowską propagandę
No niestety. Ja przeciez mowie jak Lis to ty jestes Pisiorem. Musimy to uznac. Z tym ze ja nie mam z tym problemu a ty chyba masz :-)
edit: PS: Ale nie martw sie - jest was 36% wedlug dzisiejszych sondazy. Jestes otoczony kolegami z PIS i na dodatek sa to mensowicze wiec co zlego moze sie stac....

Wróć do „Hyde-Park”