Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 5637
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 lutego 2019, 22:48

domator pisze: piątek, 1 lutego 2019, 11:57Ty to jednak musiales kochac PRL. Tam tez wszyscy wiedzieli ze telewizja klamie i po prostu z tym zyli. Urzadzalismy sie w tej dupie, prawda?

Ale telewizja kłamie! Każda. I nie musiał mnie tego uczyć PRL. Tak było i jest. Bo ich celem nie jest przekazywanie prawdy. Ich celem jest:
- zarabianie pieniędzy,
- realizowanie propagandy zgodnej z życzeniem mecenasa danej stacji,
Wszystko inne jest robione przy okazji i dla zachowania pozorów.

PS. Nie wiem dlaczego po raz kolejny sugerujesz, że PRL był miłym mi ustrojem? Gdy PRL się kończył wchodziłem w wiek dorosły i bardziej interesowały mnie wtedy dziewczyny i gry niż polityka, ale teraz z perspektywy czasu jestem zdecydowanym wrogiem tego czasu i "komuny".

Przyznam Ci się, że ja zastanawiałem się kiedyś, czy Tobie właśnie PRL nie wykastrował marzeń i utrwalił Ci w duszy mentalności niewolnika. Bo wszyscy wtedy marzyliśmy o Zachodzie, o wyrwaniu się z tego szarego komunistycznego gówna. I gdy kilka lat temu udało nam się wejść do UE i Nato Ty uznałeś, że to spełnienie, szczyt marzeń i koniec drogi. Teraz i zawsze i na wieki wieków. Nie marzysz o dalszym rozwoju, o wielkiej Polsce, o tym byśmy dla Zachodu byli partnerem a nie ubogim krewnym, któremu z łaski daje się jakieś proste prace, rzuca resztki i trzyma z daleka od podejmowania decyzji. To dla Ciebie nieważne. Grunt, że się udało wyrwać z zapadłej wioski. Czego chcieć więcej?
I broń boże nie można marzyć o niczym lepszym, albo coś robić w tym kierunku, bo jeszcze dobry Pan się zdenerwuje i nas kopnie, a wtedy, wiadomo - Rosja tylko czeka by nas pożreć.

Oczywiście nie wciskam Ci co czujesz i myślisz, tylko opisuję co wywnioskowałem z Twoich postów.
Poważnie, sądzę, że w przypadku młodych ludzi aby zasiać takie poglądy ciężką pracę musiała wykonać GW i TVN, ale w przypadku wielu dojrzałych osób wystarczyła młodość w PRL.

Choć pewnie czasy PRL zostawiły jakieś piętno w każdym z nas, to ja nie odnajduję w sobie ani grama sympatii do tego ustroju i tamtych czasów.

@Harmony "Zdaje się, że w TVN przestawiono wajchę."
To jest możliwe. Nie zapominajmy, że właścicielami są teraz Amerykanie. Choć spodziewałem się, że konieczne byłyby zmiany kadrowe. Ale być może tamtejsza załoga jest tak dobrze wyćwiczona, że potrafią zmieniać kierunek nie przerywając pracy ;)

Kiedy dwa dni temu pojawiły się "taśmy Kaczyńskiego" byłem zdziwiony tym jak Morozowski prowadził kolejne spotkania z gośćmi rozmawiają na ten temat. Był wyluzowany, dowcipkował, nawet lekko prowokował gości z opozycji. Miałem wrażenie, że wręcz momentami wyraża się o Kaczyńskim z sympatią i może nie podziwia go ale docenia.
Autentycznie byłem zdziwiony.

Znajomi czytający GW sygnalizowali mi od kilku miesięcy, że ta gazeta też złagodziła swoje ataki na PiS.
Może zmiana strategii? A może przewidywania, że PiS porządzi dłużej, puczu nie będzie i trzeba trochę przyhamować i się lepiej ustawić?
Nie wiem. Ale czuć różnicę.

Weteran
Reputacja: 1729
Reputacja postu: 
46

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 05:10

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Nie wiem. Ale czuć różnicę.
Wrzuciłem ten obrazek sarkastycznie i bardziej w celu dogryzienia Domatorowi, aniżeli całkiem na poważnie :D TVNu ani TVPisu nie oglądam, przyznam się, że nawet telewizora dobrze nie potrafię obsłużyć, nie po drodze mi do niego. Także poziomu propagandy i "przestawienia wajchy" TVNu ciężko mi określić, poza jakimiś skrajnymi przypadkami, typu sfingowana przez stacje ustawka w lesie z urodzinami Hitlera.

Co by nie mówić spiskowym językiem, jakoby Polskę przeplatały różne służby, powiem inaczej. Polską rządzą różne interesy. Nie będzie tajemnicą, jak stwierdzę, że środowisko PIS jest proamerykańskie, a Amerykanie reprezentują interesy Izraela. To jest oczywista oczywistość i mam nadzieję, że nikt z prawa, środka czy lewa, nie będzie tego podważał. Mamy u siebie amerykańskie wojska, ustawy dyktuje sam Netanjahu (IPN), ambasador USA ma większą władzę wykonawczą niż sam Kaczor, a stany wprowadzają ustawę o walce z antysemityzmem w Europie. Także uprośćmy - PIS realizuje politykę USA i Izraela oraz dba o ich interesy (przy okazji, kosztem naszych polskich). Z drugiej strony mamy sąsiadów w postaci Niemiec (w tym UE) i Rosji, którym w robieniu biznesów przeszkadza kraj leżący między nimi - Polska. W wyniku tego mamy problemy takie jak np. Nord Stream 2 i celowe ominięcie w nim Polski. Kolejną tajemnicą nie będzie fakt, jak stwierdzę, że Platforma i jej pochodne realizują politykę i interesy Niemiec (UE) oraz Rosji. Tę polaryzację widać jak na dłoni, chociażby przez szczekanie pisiorów na Ruskich, przeciwstawianie się Niemcom i UE, a z drugiej strony latanie platformiaków do Brukseli i podpierdalanie pisiorów i Polski. Ta gra szerzej też się toczy, USA nakłada sankcje na Rosję, które Niemcy omijają. USA wstawiają się za Polskę przeciwko Nord Strem 2 i chcą na Niemcy nakładać sankcje. UE i Niemcy ustanawiają specjalny mechanizm do handlu z Iranem omijający sankcje USA, a w Polsce organizuje się kampanię i konferencję przeciwko Iranowi, realizując politykę USA. Powiecie, że to trochę skomplikowane i niedorzeczne, ale pokomplikuję sprawę jeszcze bardziej. W polityce nie ma litości, przyjaźni czy sentymentów. Są interesy. Mimo, że omówiłem wyżej dwie grupy interesów, nie znaczy, że te grupy mają zawsze interesy sprzeczne, bo tak nie jest. Do rzeczy. PIS jest proamerykański + TVN został przejęty przez amerykanów = PIS i TVN reprezentują interesy amerykańskie. PIS jest proizraelski, redaktor naczelny GW jest proizraelski (o pochodzeniu ojca Adama, Ozjasza Szechtera i matki Heleny Michnik możecie poczytać choćby w wikipedii) = PIS i GW reprezentuje interesy izraelskie. Stąd nie powinno dziwić mniejsze naparzanie na PIS przez TVN i GW, między nimi istnieje tylko iluzoryczna róznica i sprzeczność, tak naprawdę ani TVN ani (TV)PIS, ani GW, ani PO, nie mają w swoim interesie dobra naszego kraju, reprezentują oni obce sprawy i obce racje. Jesteśmy pod okupacją obcych interesów, a Polakom karze się stawać po którejś ze stron, pod fałszywym pozorem posiadania racji jednych z nich (aborcja fe, aborcja dobra i tak dalej, ten nawias moglibyśmy pisać w nieskończoność, tyle podziałów w społeczeństwie i zawsze odmienne stanowiska proponuje jedna bądź druga partia (bądź pochodne tych partii) zrzeszając przeciwników napędzonych nienawiścią do drugiej strony).

Mógłbym jeszcze dodać o Turcji, Chinach, Huawei, Jedwabnym Szlaku, konflikcie gazowym Iran-Rosja, tajnych rozmowach Trump-Putin, zmniejszeniu wpływów chińskiej gospodarki w Rosji, wycofaniu wojsk przez USA z Syrii i Afganistanu i tak dalej, ale pisałbym kolejne dwie godziny, a piąta nad ranem już i spać też trzeba, głowa nie ta na tak tęgie wypracowania :D :mrgreen:

@nariensi, pytałaś mnie w wątku o demokracji, jak przewiduje przyszłość i przyszłe wybory, pozwolisz, że odpowiem tutaj, jak to widzę. 'Dziwną' zależnością jest, że zawsze przed wyborami wypływa dużo afer. W 2015r. pis dziwnym trafem miał dużo asów w rękawie przeciwko po, która po 8 latach okradania, na sam koniec rządzenia kompromitowała się jak tylko mogła. Teraz pis kradnie przez ostatnie 4 lata i widzę dwa scenariusze, które sprawdzić się nie muszą, bo skomplikować je może wiele spraw i osób, ale prawdopodobieństwo wystąpienia którejś, jest bardzo, ale to bardzo możliwe. Otóż widzę to tak, do czasu wyborów dojdzie do wycieku wielu afer i kompromitacji, aby w ludziach wywoływać negatywny elektorat. Wygrają ci, którzy będą zgrywać bardziej niewinnych i udawać większą ofiarę niż swoi oponenci. Po 4 latach kompromitacji opozycji, boję się, że te wybory wygra znowu pis, a ich aferki będą zakurzone pod dywan i "uniewinnione" w oczach opinii publicznej, jak choćby ostatnie "taśmy kaczora". Jeśli dodamy do tego służalczość Izraelowi, a przez to większą przychylność proizraelskich mediów, efekt mamy murowany i tylko czekać, jak z Kaczora będą robić genialnego stratega czystego jak łza, a opozycja swoją głupotą będzie powodować nienawiść do nich wśród ludzi, wpędzając ich w macki dewelopera z Żoliborza. Druga opcja, to sytuacja odwrotna i całkowita kompromitacja PISu i zwycięstwo zjednoczonej opozycji. Naprawdę nariensi, nie trudno wróżyć i przewidywać polską politykę, kiedy od 14 lat powielane są wciąż te same schematy, wybiera się "mniejsze zło", podsyca ludzi na siebie, którzy, jak sam Lis kiedyś stwierdził (filmik strona wcześniej) są głupsi niż może nam się wydawać :)

Na smaczek dwóch dobrych, starych znajomych, którzy nie umieliby żyć bez siebie .

I tak całkiem na zakończenie, może nie wszyscy wiecie, że Jacuś Kurski, który jest prezesem zarządu TVPIS, ma braciszka, Jareczka, który jest zastępcą redaktora naczelnego (Adasia Szechtera) Gazety Wyborczej :) :mrgreen:

Poważnie ktoś ma jeszcze złudzenia, że istnieją "dwa obozy" ? :)

To ta sama drużyna, te same interesy, te same, na przemian zmieniające się twarze :)

@domator pewnie i tak powie "nie słuchajcie go, to oszołom" :mrgreen:

Cóż, cechą inteligentnych ludzi jest przyznanie racji innym, jeśli ją posiadają :)
The truth will set You free

Weteran
Reputacja: 5637
Reputacja postu: 
10

Postautor: ekonokomik » sobota, 2 lutego 2019, 08:40

@Harmony Twój opis interesów i kto pod kogo jest podczepiony jest bardzo bliski mojej ocenie.
Mam natomiast wrażenie, że oceniasz to jednoznacznie źle, sądzisz, że dotychczasowe władze nie mają w ogóle na uwadze interesu Polski i chciałbyś u władzy obozu, który nie reprezentuje niczyich interesów. Ja zaś oceniam, że nie możemy prowadzić samodzielnej polityki mocarstwowej niezależnej od wielkich tego świata, a wręcz olbrzymim wyzwaniem (choć możliwym) jest prowadzenie w ogóle samodzielnej polityki. Jeśli jesteśmy w kluczowym miejscu dla interesów wielu stron możemy to sprytnie wykorzystywać robiąc interesy (gospodarcze ale i dile polityczne) ze wszystkimi zainteresowanymi stronami: UE, USA (Izraelem), Rosją, Chinami. Dla mnie wzorem takiej polityki była Turcja dopóki Erdoganowi nie odbiło i nie przegiął pały. Kombinowali ze wszystkimi, na wszystkie strony, zawsze mając jako priorytet swój kraj.

To jest możliwe. Właściwie im trudniejsze miejsce kraju w splocie wielu interesów, tym jest to prostsze. Ale by to osiągnąć trzeba mieć profesjonalnych, sprawnych polityków, którzy w sporym stopniu mają na uwadze interes Polski, czyli mówiąc naiwnie: są patriotami. Takich trudno znaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć takich, na których któraś ze stron nie miałaby silnych haków. Ruskie mają zapewne na większość naszych polityków 50+, bo ich agentura w Polsce robiła co chciała przez ostatnie dekady, a Amerykanie na wszystkich młodszych (nieprzypadkowo kontrolują wszystkie portale społecznościowe i spory przepływ internetu).
Jeśli dodamy do tego fakt, że nasze kluczowe sektory jak media, bankowość oraz dług zagraniczny są pod kontrolą USA i krajów UE to nasze szanse na udaną samodzielną, propolską politykę bardzo spadają.

Osobiście nie znam dobrego rozwiązania tej sytuacji. A już na pewno nie ma szybkiego. A czas nam się kurczy, epoka pokoju i spokoju nie potrwa wiecznie. Jeśli nic nie zrobimy, to, mówiąc górnolotnie, kleszcze historii zacisną się w końcu i nas zgniotą. Nie jest tajemnicą, że gdy dochodzi do konfliktu między możnymi tego świata, to najpierw poświęcają "sojuszników" czyli pionki.

To właśnie próbowałem przekazać w wielu wcześniejszych postach, ale chyba nie dotarłem ani do fanów UE ani PiS i USA.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1970
Reputacja postu: 
8

Postautor: akos » sobota, 2 lutego 2019, 11:00

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 05:10Tę polaryzację widać jak na dłoni, chociażby przez szczekanie pisiorów na Ruskich
To szczekanie nic nie znaczy, równie dobrze może być elementem dezinformacji. Ruskie mają w tym długą tradycję, nazywa się to u nich "maskirowka" co pierwotnie odnosiło się do maskowania działań wojskowych, ale dotyczyć może również operacji wywiadowczych, politycznych, propagandowych itp. To co widać jak na dłoni często jest zasłoną dymną, a w polityce szczególnie ;)
ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 08:40Ruskie mają zapewne na większość naszych polityków 50+, bo ich agentura w Polsce robiła co chciała przez ostatnie dekady
Czy na większość to trudno powiedzieć, nie mamy takiej wiedzy, ale spekulować można, że na wielu mają, w tym wpływowych i wysoko postawionych.
ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 08:40To właśnie próbowałem przekazać w wielu wcześniejszych postach, ale chyba nie dotarłem ani do fanów UE ani PiS i USA.
Ale co konkretnie próbowałeś przekazać? Bo ja przyznam niewiele z tego rozumiem, poza tym, że chciałbyś "wielkiej Polski" (no fajnie, kto by nie chciał będąc Polakiem) oraz, że nie znasz rozwiązania jak to osiągnąć, ale wiesz w szczególności, że należałoby zrepolonizować banki i media i, że warto to zrobić nawet gdyby w praktyce miało to oznaczać "PiSizację" banków i mediów. Zaś w ogólności wiesz, że należałoby prowadzić sprytne interesy ze wszystkimi - no pewnie, kto by temu zaprzeczał, lepiej sprytne niż niesprytne :) Narzekasz, że nie dotarłeś, ale przekaz masz mętny i zastanawia mnie też jak to działa w drugą stronę, czy do Ciebie dociera coś z tego co inni przekazywali Ci w wielu wcześniejszych postach czy też "nauczanie" jak się rzeczy mają przebiega jednostronnie ;)
ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48 I gdy kilka lat temu udało nam się wejść do UE i Nato Ty uznałeś, że to spełnienie, szczyt marzeń i koniec drogi. Teraz i zawsze i na wieki wieków. Nie marzysz o dalszym rozwoju, o wielkiej Polsce
Wprawdzie to diss na domatora, ale się wetnę :) Całe to zrzędzenie opierasz na swoim aksjomacie, ani dowiedzionym ani chyba nawet nie dowodliwym, że w ramach obecnego układu unijno-natowskiego nie ruszymy dalej gospodarczo czy politycznie.
Jak dla mnie to nie jest żaden koniec drogi tylko początek, natomiast za rządów pseudo-patriotycznych (ku którym się skłaniasz żeby wyciąć w pień rzekomą "opcję niemiecką") a w praktyce mafijnych oraz populistycznych z kosztownym socjalem wymuszającym nadmierny fiskalizm może to faktycznie być koniec pewnego etapu rozwoju. Chcesz "sprytnie" prowadzić interesy z Unią? To co jest sprytniejsze, wypiąć się na nią czy mieć w niej swoich ludzi na wysokich stanowiskach? Kto tam będzie słuchał narodowców?

Nie ogarniam w Twoich wypowiedziach tego rozdźwięku z jednej strony pewnych konkretnych zarzutów wobec obecnej sytuacji politycznej a z drugiej jakiegoś ogólnikowego bajdurzenia o "wielkiej Polsce" budowanej w sumie nie wiadomo na czym.
ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Rosja tylko czeka by nas pożreć
Ja bym z tego nie pokpiwał :]
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 1915
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 11:19

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Znajomi czytający GW sygnalizowali mi od kilku miesięcy, że ta gazeta też złagodziła swoje ataki na PiS

Może idą ciężkie czasy i lepiej dla opozycji by to rząd pisowski musiał się z tym mierzyć?

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48 Rosja tylko czeka by nas pożreć.

"kurica nie ptica, Polsza nie zagranica".
Dla Rosji nasza niezależność od nich to stan niezwyczajny i chwilowy. Najadą nas jak tylko to będzie im się opłacało. Dlatego fizyczna obecność Amerykanów w Polsce musi być dla nas absolutnym priorytetem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1505
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 13:56

@Harmony
@all
Nie sluchajcie go, to oszołom.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 11:00 ekonokomik pisze: ↑ piątek, 1 lutego 2019, 22:48
Rosja tylko czeka by nas pożreć
you're goddamn right
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 14:13

@domator, Ty to jesteś taka rydzykowa babcia a rebours - kto się z Tobą nie zgadza ten oszołom; tak prosto w życiu nie jest ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 14:23

@kozaki_wiesi
Harmony zaproponowal bym tak skrocil swoja wypowiedz a ja uznalem ze to sluszne. Nie mam sily i ochoty sie rozpisywac. Probowalem wyjasnic moj punkt widzenia 100 razy ale po prostu nie potrafie i tyle.
Sa dwie Polski i widac to nawet na tym forum. I tak, przyznaje - mnie sie wasza Polska nie podoba.
Leze na plazy, czytam GW, slucham tokfm i ogladam tvn i otaczam sie szczelna banka dezinformacji. I niech tak zostanie na razie choc na chwile :-)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 14:25

domator pisze: sobota, 2 lutego 2019, 14:23 czytam GW, slucham tokfm i ogladam tvn i otaczam sie szczelna banka dezinformacji

zuch chłopak, nie ma co sobie zaśmiecać głowy jakimś innym punktem widzenia, jeszcze człowiek jakichś wątpliwości nabierze, a po co?

mam nadzieję, że do Newsweeka też czasem zajrzysz

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 14:36

ekonokomik pisze: sobota, 2 lutego 2019, 08:40Mam natomiast wrażenie, że oceniasz to jednoznacznie źle, sądzisz, że dotychczasowe władze nie mają w ogóle na uwadze interesu Polski
Z całą resztą Twojej wypowiedzi się 100% zgadzam. Natomiast moja ocena nie jest do końca zła, bo nie widziałem od przynajmniej ostatnich 14 lat, by którykolwiek rząd dbał o interesy Polski na arenie międzynarodowej. Jeśli już dbają, to o interes własnej partii, bądź swoich ludzi. A jeśli jednak próbują to robić, to w taki sposób, by jeszcze Polsce zaszkodzić, np. źle napisana ustawa o IPN, podpisanie traktatu Lizbońskiego przez Lecha, który podobno mocno się temu sprzeciwiał, czy choćby wprowadzenie obcych wojsk do swojego kraju pod pretekstem strachu przed Ruskimi i obrony Polski, a tak naprawdę interesu naszego nie ma w tym żadnego, oprócz reprezentowania interesów i wpływów USA - w dodatku za to płacimy :) Nie mamy polityków z jajami jak Recep Tayyip Erdoğan, który potrafi robić interesy z Arabami, Izraelem, Ruskimi, Amerykanami. Potrafimy tylko ssać druta innym, a z Kaczora strateg, jak z koziej dupy trąbka, zresztą po 'drugiej stronie' barykady genialnych strategów również na pęczki.
akos pisze: sobota, 2 lutego 2019, 11:00To szczekanie nic nie znaczy, równie dobrze może być elementem dezinformacji. Ruskie mają w tym długą tradycję, nazywa się to u nich "maskirowka" co pierwotnie odnosiło się do maskowania działań wojskowych, ale dotyczyć może również operacji wywiadowczych, politycznych, propagandowych itp. To co widać jak na dłoni często jest zasłoną dymną, a w polityce szczególnie
W pełni się z tym zgadzam, dlatego napisałem, że
Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 05:10W polityce nie ma litości, przyjaźni czy sentymentów. Są interesy. Mimo, że omówiłem wyżej dwie grupy interesów, nie znaczy, że te grupy mają zawsze interesy sprzeczne, bo tak nie jest.

ekonokomik pisze: piątek, 1 lutego 2019, 22:48Rosja tylko czeka by nas pożreć.
kozaki_wiesi pisze: sobota, 2 lutego 2019, 11:23"kurica nie ptica, Polsza nie zagranica".
Dla Rosji nasza niezależność od nich to stan niezwyczajny i chwilowy. Najadą nas jak tylko to będzie im się opłacało. Dlatego fizyczna obecność Amerykanów w Polsce musi być dla nas absolutnym priorytetem.

Tu się z Wami wyjątkowo nie zgodzę. Dla Rosji, Polska jest całkowicie zbędna, a najlepiej, jakby jej w ogóle nie było, żeby móc robić interesy z Niemcami. W naszym interesie jest robienie 'realpolitik" jak to robiła Merkel, a nie prowadzenie polityki strachu. Jesteśmy krajem tranzytowym i na tym powinniśmy czerpać zyski, a nie zamykać sobie drogę poprzez jawną antyrosyjskość i w konsekwencji wprowadzane przez nich embarga dla Polski. Rosja Putina jest bardzo życzliwa dla Polski, nawet pomimo tego szczekania pisowskich piesków. Poza tym mają konflikt na Ukrainie, w Syrii, nie jasną sytuację gazową z Iranem, gospodarcze problemy z Chinami, Polska im nie jest w żaden sposób potrzebna, nie ma żadnych walorów oprócz ziemi, której mają pod dostatkiem i ludźmi których można 'opodatkować'. Horyzontem Rosji wcale nie jest zachód, jakby mogło nam się wydawć. Owszem można tutaj przywołać propagandę Żyrinowskiego i jego kontrowersyjne wypowiedzi, ale to jest polityk pokroju Macierewicza. Naszym interesem powinno być robić interesy zarówno z Ruskimi, Chinami jak i Stanami i UE.

W kwestii obrony, zamiast obcych wojsk (jakie to śmieszne, że jak byli u nas Ruscy to się straszyło zachodem i Amerykanami, jak są Amerykanie to straszy się Ruskimi hehe), wolałbym przeznaczyć większy procent PKB na zbrojenia i własne wojsko, kupując nowoczesny sprzęt, zwiększając liczebność wojsk, tworząc wspólne struktury z krajami bałyckimi i naszymi najbliższymi sąsiadami, by nie liczyć na przyjaciół z daleka, którzy wielokrotnie nas zawodzili, samemu mieć i dawać oparcie sojuszniczym i bliskich krajom. I na koniec trochę odlecę. Uważam, że tak jak Pakistan, powinniśmy mieć swojego nuka, jako straszaka, z wycelowanymi głowicami na Moskwę i Berlin. Wtedy dopiero czułbym się bezpiecznie we własnym kraju :)

Tylko jeszcze dodam. Większe zagrożenie niż ze strony Rosji, widzę wśród masowo rozdawanych polskich paszportów i obywatelstw dla Izraelczyków. Odkąd jesteśmy w Unii, liczba paszportów rośnie wykładniczo. To jest poważne zagrożenie, bo jak ktoś się wkurwi i naciśnie przycisk likwidujący kraj wielkości podlasia na bliskim wschodzie, to jak myślicie, gdzie będą uciekać koledzy syjoniści ? :) Do Polski i na Ukrainę (tam już się osiedlają masowo od Odessy po Dniepropietrowsk :)

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
domator pisze: sobota, 2 lutego 2019, 13:57Nie sluchajcie go, to oszołom.

Lis kazał Ci to napisać ? :lol:

Mnie to czasem zastanawia - może Ty w redakcji Newsweeka albo na Czerskiej pracujesz ? :)

Bo ze stolycy to napewno jesteś, tylko tam produkują takich jak Ty :)

Tak zero jedynkowego człowieka to ze świecą szukać :mrgreen:

Istny wzór obiektywności i racjonalności :)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 14:44

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 14:36 Tu się z Wami wyjątkowo nie zgodzę. Dla Rosji, Polska jest całkowicie zbędna, a najlepiej, jakby jej w ogóle nie było, żeby móc robić interesy z Niemcami.
Sam poniekąd przyznajesz nam rację - Polski nie będzie gdy Rosja nas wchłonie (sama lub na spółkę z Niemcami) co już niejednokrotnie zrobili.
Tylko fizyczna obecność państwa silniejszego od Rosji uchroni na przed ponownym kacapskim rozbiorem.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 14:51

@kozaki_wiesi Jeśli im przeszkadzamy w robieniu interesów, to jasne, że lepiej, gdybyśmy dla nich nie istnieli. Pokorne ciele dwie matki ssie :)
kozaki_wiesi pisze: sobota, 2 lutego 2019, 14:44Tylko fizyczna obecność państwa silniejszego od Rosji uchroni na przed ponownym kacapskim rozbiorem.
I tak samo myśleli ludzie 50 lat temu. 'Tylko obecność Ruskich i Układu Warszawskiego gwarantuje nam bezpieczeństwo przed zachodem' :)

Dlatego zamiast 'państwa silniejszego' widziałbym tutaj głowice nuklearne, jako gwarant bezpieczeństwa :)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 14:55

Tyle, że zachód nie chciał nas najeżdżaćw czasie prl a Rosja od tysiąca lat niezmiennie. Papierowe sojusze są gówno warte co przećwiczyliśmy w 39. Broni atomowej nie dostaniemy bez fizycznej obecności USA na naszym terenie. Summa Summarum - jakbyś ne kombinował, potrzebujemy us army w naszych granicach.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 15:04

@kozaki_wiesi Tak tylko uściśle. Nie widzę zagrożenia militarnego ze strony obecnej Rosji. Jedyne zagrożenie jakie zauważam to ekonomiczne i gospodarcze, które zresztą jest mocno namacalne (embarga, nordstream itd.). W naszym interesie jest, by prowadzić skutecznie walkę ekonomiczną, tak by wilk był syty i owca cała. Niestety obecnością obcych wojsk sprawiamy, że prowokujemy wilka również militarnie i szczerzymy przed nim ząbki :)

Wyjście z sytuacji jakieś jest zawsze. Chociażby sojusz militarny z Chinami :)

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 15:10

Zagrożenia nie ma tylko dlatego, że najechanie nas się Rosji dziś nie opłaca. Jeśli tylko bilans zysków i strat jest dodatni, natychmiast mamy ruskich na karku. Logistycznie to dla nich pestka, jak czołg rusza o północy z Kaliningradu to o piątej rano jest w Gdańsku a przez ten czas wszystkie lotniska mamy zbombardowane.
Chiny to dobra karta przetargowa by więcej uzyskać od USA. Weź pod uwagę, że USA to nasz krąg kulturowy a Chiny to zupełnie inna bajka.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: domator » sobota, 2 lutego 2019, 18:12

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 06023.html
Brawo ECS.
Szantaz rzadu chcacego pisac historie na nowo na razie zostal zatrzymany. A byla to prawacka zaraza, ktora toczy swiat. Uzaleznianie dotacji od wsadzania swoich ludzi jest skandalem.
Na szczescie ludzie juz zebrali brakujace 3 mln. Brawo my!
Politycy powinni skupić się na budowaniu przyszłości, a nie próbowali zmieniać przeszłość - powiedział Władysław Frasyniuk.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 lutego 2019, 19:44 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Reputacja: 528
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » sobota, 2 lutego 2019, 18:54

Jeśli tak tęgie umysły jak @Harmony i @kozaki_wiesi rostrzygnęły, że zagrożenia ze strony Rosji nie ma, to od razu możemy się wypisać z NATO i UE, bo właśnie ze względu na Rosję jesteśmy w tych klubach. Zaoszczędzimy setki miliardów i będziemy wreszcie potęgą.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 18:58

@miluu, masz taki tęgi umysł a czytania ze zrozumieniem nie opanowałeś.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 2 lutego 2019, 20:01

@miluu Z tego co wiem, bycie w UE nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa militarnego. Chyba że zostanie stworzona armia europejska na co z chęcią Ty i Tobie podobni razem z JarKaczem by przyklasnęli.

NATO to co innego. Ale do cholery jasnej, nie porównujcie NATO do UE, bo obie organizacje mają inne cele.

I tak. Uważam że ze strony Rosji nie widać zagrożenia militarnego, jest ono sztucznie podsycane w umysłach wielu Polaków. Rosjanie to bardzo życzliwi i uprzejmi ludzie.

Przypomnę jeszcze, że 'problem' z Ruskimi mamy od czasów gdy zostali naszymi zaborcami. Najważniejszym faktem jest, że zaanetkowały nas Prusy (czyli Niemcy), Austria (czyli południowo wschodni Niemcy, wschodnia rzesza) oraz Ruskie za panowania Katarzyny Carycy, która była Niemką ;)

Także zagrożenie że strony Rosji jest takie samo jak zagrożenie z Niemiec i Unii. I w obu przypadkach prowadzimy wojnę, ekonomiczną i gospodarczą.

Świat ewoluuje. Teraz walczy się nie wysyłając wojsk i nie zabijając ani jednego człowieka. A strach przed Ruskimi to uprzedzenia.

Tak naprawdę wielu moznym tego świata zależy, by Słowianie kłócili się między sobą. Polak z Ruskiem, Rusek z Ukraińcem, Polak z Ukraińcem. Ale by rozwinąć ten temat musiałbym znów pisać wypracowanie, a siedzę teraz na kibelku, więc może później objaśnie szerzej i otworzę horyzonty każdemu z Was ;)

Weteran
Reputacja postu: 
6

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 2 lutego 2019, 20:07

Harmony pisze: sobota, 2 lutego 2019, 20:01I tak. Uważam że ze strony Rosji nie widać zagrożenia militarnego, jest ono sztucznie podsycane w umysłach wielu Polaków. Rosjanie to bardzo życzliwi i uprzejmi ludzie.

Co nie przeszkadzało im nas okupować przez 170 z ostatnich dwustu lat.
Przeciętny Iwan może i jest nam życzliwy ale rządzące nim KGB już nie.
Zresztą Rosjanie mają specyficzną mentalność, nie na darmo mówi się, że tynk ze ścian mogą wpieprzać byle świat się ich bał.

Wróć do „Hyde-Park”