Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 6813
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 września 2019, 08:39

@domator A wydali może też rekomendacje dla Izraela? Chętnie przeczytam 8-)

Zresztą to mało ważne. Żarcik a propos ostatnich naszych dyskusji o Izraelu i ich stosunku to organizacji międzynarodowych: https://www.rp.pl/Polityka/190109963-US ... NESCO.html

A poważnie: ONZ jest obecnie marionetkową organizacją, której NIKT z liczących się na świecie graczy nie szanuje, mimo tego, że płacą na nią pieniądze. Np. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 94197.html
Ale lista jest tak długa, że szkoda czasu na wymienianie.
Innymi słowy: równie dobrze rekomendację delegalizacji ONR mógłby do Polski wysłać Związek Pszczelarzy z Togo. Moc dokumentu byłaby taka sama.
Szkoda czasu się tym zajmować.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1886
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 08:45

ekonokomik pisze: piątek, 20 września 2019, 08:39Szkoda czasu się tym zajmować.
Tobie szkoda, mnie nie. Dla mnie kazde uderzenie w degenaratow i faszystow z ONR i MW - nawet przez pszczelarzy z Togo - jest istotne.
Ze to niczego nie zmienia? Jasne. Wiem o tym doskonale. Nie licze na zadna reakcje ze strony PiSowskiego okupanta.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 września 2019, 09:05

@domator Nie jestem szczególnym sympatykiem ONR, mało ich znam (choć nie podoba mi się powiązanie idei narodowych z religią). Ale jak wiesz, nie kryję się z moim zdaniem, że w obecnej sytuacji Polsce potrzebne jest wsparcie komponentu narodowego, może nawet pewna doza nacjonalizmu, by zrównoważyć dziesiątki lat rugowania patriotyzmu, konserwatyzmu i idei narodowych z naszej sfery publicznej (najpierw przez PRL, potem przez "środowiska progresywne").

Ale tak z ciekawości: gdzie w deklaracji ideowej ONR widzisz nawoływanie do nienawiści?
https://www.onr.com.pl/deklaracja-ideowa/

Jeśli ich tam nie ma, to jedną przeslanką do delegalizacji całej organizacji byłoby udowodnienie, że władze i cała struktura, wbrew własnym statutom i deklaracjom ideowym, były nastawione na instytucjonalne łamanie prawa. Czyli, że problemem nie są pojedynczy ludzie i incydenty, ale sama organizacja i jej struktura. Ale w takim razie prosiłbym też o delegalizację Kościoła Katolickiego, bo imho spełnia ten sam warunek :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 09:06

ekonokomik pisze: piątek, 20 września 2019, 09:05Ale w takim razie prosiłbym też o delegalizację Kościoła Katolickiego, bo imho spełnia ten sam warunek :P
Przeciez wiesz ze jestem "za" czterema kończynami!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10281
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 września 2019, 12:53

Przestałem się interesować polityką ze 2 lata temu kompletnie. Doszedłem do wniosku, że polityka nie jest żadną dziedziną wiedzy a tylko formą walki o władzę i poznawczo jest jałowa, więc szkoda czasu bo nie daje nam nowej wiedzy o świecie. Jako show jest przednie do śledzenia. Do tego stopnia nie wiem co się dzieje, że o wyborach dowiaduję się z rozlepionych mord na plakatach dla idiotów, których tradycyjnie potem nie sprzątną. Podobnie z plakatów dowiaduje się, że jest nowa partia powstała z dawnego PO. Niestety nie da się uciec całkowicie od tych informacji nie żyjąc w buszu i korzystając codziennie z Internetu. Ostatnio doszło do mnie to podniesienie pensji minimalnej. Uznaję, że statystycznie znaczna większość tego, co robią politycy w tym kraju jest zła, więc wszystko co do mnie przenika uznaję tylko za urabianie elektoratu i walkę o głosy a nie o realną próbę poprawienia sytuacji. Zainteresowałbym się polityką tylko jeśli do władzy doszłaby jakaś partia, która nie była już przy władzy i która nie jest reinkarnacją czegoś co już było.

Jestem ciekaw, czy potraficie wskazać choć jeden prawdziwy plus zainteresowania polityką przez zwykłego obywatela w tym kraju. Ja go nie widzę.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 20 września 2019, 13:04

Wymazywanie pisze: piątek, 20 września 2019, 12:53Jestem ciekaw, czy potraficie wskazać choć jeden prawdziwy plus zainteresowania polityką przez zwykłego obywatela w tym kraju. Ja go nie widzę.
Po prostu - interesuje się co się dzieje w moim domu. Póki są wolne wybory, to ja odpowiadam za to kto w nim rządzi. Wolę to robić świadomie, więc poświęcam chwilę aby być na bieżąco.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 13:19

Wymazywanie pisze: piątek, 20 września 2019, 12:53Jestem ciekaw, czy potraficie wskazać choć jeden prawdziwy plus zainteresowania polityką przez zwykłego obywatela w tym kraju.
Bedzie ci latwiej wyczuc moment kiedy nalezy zmienic kraj. Jesli ty sie nie zainteresujesz polityka w stopniu minimalnym (chociaz) to polityka (rzadzacy) zainteresuje sie toba wczesniej czy pozniej. I nawet jesli siedzisz 24h w piwnicy i grasz na BTC poza systemowo to i tak sie to stanie. Bo np. wylacza ci intermet. Leepiej wiedziec co sie dzieje.
Nie musisz stawac po zadnej ze stron ale ostrzezony-uzbrojony.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1660
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 września 2019, 14:07

Wymazywanie pisze: piątek, 20 września 2019, 12:53więc szkoda czasu bo nie daje nam nowej wiedzy o świecie.
Daje, daje. I to bardzo dużo - na podstawie wyników możesz poznać całe społeczeństwa od strony mentalnej i perspektywy na przyszłość, np. odróżnić złodziei od świń, tudzież zwyroli od lgbt.
miluu pisze: piątek, 20 września 2019, 13:04Póki są wolne wybory, to ja odpowiadam za to kto w nim rządzi.
Ty tak na serio? Aha, i to nie jest Twój dom i ziemia, możesz już zapomnieć na zawsze.

Orator
Reputacja: 863
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 20 września 2019, 14:54

@amneziahaze
Ty mi nie będziesz mówił co jest moim domem, a co nie. Mam też prośbę, taką ogólną, pisz tak, żeby przeciętny Kowalski mógł zrozumieć o co Ci chodzi, co podmiot liryczny miał na myśli. Zapis tzw. strumienia świadomości, który stosujesz w swoich postach, fajny jest może w beletrystyce, ale na forum, moim skromnym zdaniem, się nie nadaje.

Początkujący
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
2

Postautor: adiqq » piątek, 20 września 2019, 16:49

domator pisze: piątek, 20 września 2019, 13:19Bedzie ci latwiej wyczuc moment kiedy nalezy zmienic kraj.
nooo...patriotyzm pełną gębą :?
Takie poglądy, nigdy nie będą mi bliskie....

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
7

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 września 2019, 19:11

miluu pisze: piątek, 20 września 2019, 14:54Ty mi nie będziesz mówił co jest moim domem, a co nie.
Nie ja o tym decyduję.
miluu pisze: piątek, 20 września 2019, 14:54 Mam też prośbę, taką ogólną, pisz tak, żeby przeciętny Kowalski mógł zrozumieć o co Ci chodzi, co podmiot liryczny miał na myśli.
Mogę to uszanować, jednak nie muszę się stosować. Jak chcesz to nie odpisuj wcale, albo dodaj mnie do ignorowanych i nie będziesz musiał więcej prosić.
miluu pisze: piątek, 20 września 2019, 14:54Zapis tzw. strumienia świadomości, który stosujesz w swoich postach, fajny jest może w beletrystyce, ale na forum, moim skromnym zdaniem, się nie nadaje.
Ale że czego nie rozumiesz? Że to nie jest tak naprawdę Twoja własność w pełni albo przynajmniej w znacznej części, czy chodzi Ci o własny brak zrozumienia odnośnie kwestii "wpływania" na rzeczywistość, gdzie w rzeczywistości to jesteś dla nich bardziej nikim niźli dla mnie? Więc, upraszczając, samo w sobie jest sprzeczne, że chcesz pomagać swemu własnemu oprawcy. Mnie to od zawsze kojarzy się z patologią.

A to forum to już jest w ogóle żart jakiś do prowadzenia tego typu rozmów. Akurat trochę na politologii przypadkiem się znam i co nieco miałem z tym szambem wspólnego, na szczęście krótko. Teraz tylko śmiać mi się chce gdy czytam coś takiego na poważnie.

Dodano po 3 minutach 43 sekundach:
adiqq pisze: piątek, 20 września 2019, 16:49nooo...patriotyzm pełną gębą
Patriotyzm nie istnieje. Mam bliskowschodnie korzenie dwie generacje wstecz, to jest normalny proces powiedzmy i nie uważam, abym był "gorszym" patriotą czy katolikiem od tych świętojebliwych debili, a za dowód mogę przedstawić to ile dla tego niewdzięcznego kraju zrobiłem i byłoby co zestawiać ogółem. Ale tu robi się tak, że należy równać się z gorszymi, co plują jadem i demolują to co uczciwi ludzie za nich zbudowali, niezależnie od rasy czy koloru skóry i nawet poglądów politycznych.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1263
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » piątek, 20 września 2019, 19:31

amneziahaze pisze: piątek, 20 września 2019, 19:15Patriotyzm nie istnieje. Mam bliskowschodnie korzenie dwie generacje wstecz, to jest normalny proces powiedzmy

Proszę, wytłumacz mi jak 5 letniemu dziecku co masz na myśli.

Zanim posadzę Cię o bełkot.
Czy ten normalny proces to asymilacja?

Sorry, nawijkę masz jak Bolek OTUA. Bez tłumacza albo 0,7 nie "rozbieriosz".
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » piątek, 20 września 2019, 19:40

amneziahaze pisze: piątek, 20 września 2019, 19:15Patriotyzm nie istnieje. Mam bliskowschodnie korzenie dwie generacje wstecz, to jest normalny proces powiedzmy i nie uważam, abym był "gorszym" patriotą czy katolikiem od tych świętojebliwych debili, a za dowód mogę przedstawić to ile dla tego niewdzięcznego kraju zrobiłem i byłoby co zestawiać ogółem. Ale tu robi się tak, że należy równać się z gorszymi, co plują jadem i demolują to co uczciwi ludzie za nich zbudowali, niezależnie od rasy czy koloru skóry i nawet poglądów politycznych.

No, teraz to pojechałeś. Widzisz, tak się składa, że moja rodzina też kilka generacji temu przywędrowała w ten zakątek świata. Moje nazwisko spotyka się tylko w najbliższej okolicy i nigdzie indziej, sprawdzone(w Polsce, bo na świecie, a jakże). Wszyscy którzy je noszą w bliższej lub dalszej okolicy, to pewnie jakaś dalsza rodzina, bo jednak kilka generacji to sporo.
Ale moi przodkowie przyjęli to miejsce jako swoje i mimo, że nie jestem wielkim patriotą (wg moich kryteriów) to nie wyobrażam sobie "wyczuc moment kiedy nalezy zmienic kraj". Może to kwestia wychowania.
Rozumiem, że masz inne doświadczenia, byłeś inaczej wychowany, ale nie mów, że coś nie istnieje, bo ty tego nie rozumiesz....

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 19:41

maxi82 pisze: piątek, 20 września 2019, 19:31wytłumacz mi jak 5 letniemu dziecku
To nie ma sensu. Tlumaczono ci to tutaj na forum wielokrotnie nawet jak 3 letniemu dziekcu. Nigdy nie zrozumiales. Nie oczekuj kolejnych wyjasnien ze czlowiek, tu w Polsce jest NAJPIERW czlowiekiem - obywatelem swiata, potem obywatelem Europy a dopiero NA KONCU jest Polakiem. Zatem fakt czy ktos jest ze wschodu, zachodu czy polnocy, czy jest czarny czy bialy i czy wolic chlopakow czy dziewczyny - nie ma znaczenia. Nie jest gorszy czy lepszy od innego czlowieka. A juz napewno nie jest lepszy z tego powodu ze jest polską wersja WASP czyli białym, rzymskokatolickim mezczyzna mowiacym po polsku.
Prawaki sączą nacjonalizm. Czyli dno dna.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 września 2019, 19:45 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » piątek, 20 września 2019, 19:43

domator pisze: piątek, 20 września 2019, 19:41NAJPIERW czlowiekiem - obywatelem swiata

No w sumie to nie da rady, dla mnie człowiek jest wpierw dzieckiem swoich rodziców......
Iii dajże spokój z tymi projekcjami swoich wyobrażeń na temat "prawaków".

"Nie świruj, idź na wybory" :mrgreen:

EOT z mojej str w tym wątku.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 20 września 2019, 19:43

adiqq pisze: piątek, 20 września 2019, 19:40Widzisz, tak się składa, że moja rodzina też kilka generacji temu przywędrowała w ten zakątek świata
Wow. Zdradze ci wielka tajemnice. WSZYSCY tu przywedrowali. I to najprawdopodobniej z Afryki zreszta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 września 2019, 21:17

maxi82 pisze: piątek, 20 września 2019, 19:31Czy ten normalny proces to asymilacja?
Nie. Zależy w sumie co rozumie się poprzez patriotyzm, ale to było już wałkowane wiele razy. I ważne też co rozumie się poprzez cywilizację, w jakie fundamenty się wierzy. Jeżeli to tylko Pan Bóg albo Ojczyzna, no to nie, bo jest odrealnione w mojej opinii, taki wyimaginowany świat trochę.

Zresztą już się mówi, że to Pan Bóg spowodował cud, że udało się przywrócić jedyną słuszną opcje dla Polski. Moim zdaniem dramat, choć jak dotąd skuteczny, zobaczymy na jak długo. Zresztą ja nic odkrywczego nie napisałem, na wszystkich forach jest wałkowane, mniejszość rządzi, zaś demografia robi swoje. Żeby było śmieszniej demografia na zachodzie jeszcze bardziej robi swoje. Coraz więcej patriotów z Bliskiego Wschodu i Ukrainy, natura nie znosi próżni.
adiqq pisze: piątek, 20 września 2019, 19:40Rozumiem, że masz inne doświadczenia, byłeś inaczej wychowany, ale nie mów, że coś nie istnieje, bo ty tego nie rozumiesz....
To chyba nie ja pisałem o zmianie kraju. Zresztą Wspólnota znacznie ten proces uprościła i przecież każdy może, nawet biedny. Pisałem o być może innym patriotyzmie, np. źle pojmowanym, itd.

@maxi82 A co ja jestem Matka Teresa? Jak masz problem ze zrozumieniem to słuchaj sobie ludzi na podobnym poziomie do własnego.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 września 2019, 21:36 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » piątek, 20 września 2019, 21:33

Miałem się nie odzywać no aleeee trochę Ot i prywaty, mam nadzieję wybaczycie ;)
amneziahaze pisze: piątek, 20 września 2019, 21:17Nie. Zależy w sumie co rozumie się poprzez patriotyzm, ale to było już wałkowane wiele razy. I ważne też co rozumie się poprzez cywilizację, w jakie fundamenty się wierzy. Jeżeli to tylko Pan Bóg albo Ojczyzna, no to nie, bo jest odrealnione w mojej opinii, taki wyimaginowany świat trochę.

No i fajnie, rozumiem że masz swój świat... jednakowoż chcąc być kompatybilnym/zrozumiałym dla osób wychowanych na polskiej szkole (załóżmy podstawówkę) pasowało by albo zrobić temat "pojęcia podstawowe wg amneziahaze" ewentualnie pisać przez tłumacza. W twoim interesie jest żeby odbiorca zrozumiał co "nadajesz", chyba że ciśniesz bełkot dla beki i masz wy...e ;) - Na to również jakaś rada jest.
maxi82 pisze: piątek, 20 września 2019, 21:33@maxi82 A co ja jestem Matka Teresa? Jak masz problem ze zrozumieniem to słuchaj sobie ludzi na podobnym poziomie do własnego.

@amneziahaze
Ok. "Wyciągnąłem rękę" co by zrozumieć ;) dostałem z "plaszczaka" spoko. Niezaprzeczalnym faktem jest, że "poziomami" się różnimy. Pozdro i miłego wieczoru.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 września 2019, 01:00

domator pisze: piątek, 20 września 2019, 19:41Nie oczekuj kolejnych wyjasnien ze czlowiek, tu w Polsce jest NAJPIERW czlowiekiem - obywatelem swiata, potem obywatelem Europy a dopiero NA KONCU jest Polakiem. Zatem fakt czy ktos jest ze wschodu, zachodu czy polnocy, czy jest czarny czy bialy i czy wolic chlopakow czy dziewczyny - nie ma znaczenia. Nie jest gorszy czy lepszy od innego czlowieka.

A możesz mi powiedzieć co to ma wspólnego z patriotyzmem czy nawet światopoglądem narodowym? :shock:
Wg mnie nic. Znów stosujesz pakietyzację poglądów.

Ale odpowiem takim porównaniem: mój sąsiad, mieszkający w domu obok mnie, nie jest ani odrobinę ode mnie gorszy czy lepszy, niezależnie czy kogo woli i jaki ma kolor skóry. Bardzo go szanuję. Różni nas tylko jedno: ja jestem w moim domu u siebie, a on jest w swoim domu u siebie.

To jedyna różnica z której jednak wynika sporo oczywistych konsekwencji. Ale nie mają one nic wspólnego z kolorem skóry, czy orientacją, ani naszym wzajemnym szacunkiem, prawda?

Oczywiście możemy się odwiedzać (jeśli jeden drugiego zaprosi). Ale, jak myślisz, czym by się skończyło, gdybym nagle stwierdził, że czuję się "obywatelem miasta" i wparował mu do domu bez zaproszenia w środku nocy? 8-)

PS. Zobaczysz "obywatelu świata" jak ten świat Cię potraktuje, gdy tylko skończą się "dobre czasy", którymi cieszymy się na prawie całym świecie od kilku dekad...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10281
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 września 2019, 01:28

Kurde ile agresji w tych wątkach prawacka/lewacka/demokracja.

Jest jakiś cel dyskusji na tematy polityczne i światopoglądowe zakładając dwóch rozmówców, którzy nie chcą zmienić zdania, mają inne zdanie i całą swą energię kieruję w wyrażenie sprzeciwu wobec czyjegoś zdania argumentując zazwyczaj aksjomatami z własnego systemu światopoglądowego? W dyskusjach na takie tematy powinna być najpierw deklaracja obu stron, że dopuszczają zmianę zdania jeśli rozmówca przekona do argumentami. Inaczej to nie ma żadnego sensu i to tylko upust energii, często w negatywną stronę.

Też traciłem na to dużo czasu i energii kiedyś. Od jakiegoś czasu moje poglądy się zmieniają. Dopuszczam wiele rzeczy, z którymi wcześniej bym się kłócił. Przykładowo jestem i za eutanazją i karą śmierci, zaostrzeniem kar za pedofilię i zmianę więzień w obozy ciężkiej pracy; trochę za legalizacją narkotyków (regulowaną; walące legalną herę ćpuny mają się lepiej niż po ulicznej, mniej chorób; legalizacja potrafi paradoksalnie pomóc w problemie narkomanii), rozdziałem kościoła od państwa, religią w kościołach, mocno przeciw promowaniu oszołomów lgbt/gender; częściowo za mocno regulowaną aborcją, ciekawe nie? Jestem nawet za przymusową sterylizacją największej patologii. Jest tu mieszanka rzeczy uznawanych za lewackie, liberalne oraz za konserwatywne, a nawet totalitarne motywy.

Rozsądna eutanazja mogłaby rozwiązać problem piramidy zusowskiej, nie sądzicie? :mrgreen:
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Hyde-Park”