Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: miluu » środa, 4 września 2019, 16:41

@ekonokomik w przypadku ONR, zawsze chętnie. Boleję nad tym, że w moim kraju istnieje taka organizacja. Nie lubię ich, uważam, że sączą szkodliwe treści, relatywizują zło, deprecjonują je.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
5

Postautor: akos » środa, 4 września 2019, 19:51

ekonokomik pisze: środa, 4 września 2019, 10:27tracisz czas na analizę wpisów półanalfabetów mylących słowa i ich znaczenia
Właśnie scharakteryzowałeś spory odsetek "myślicieli" skrajnie prawicowych a o nich właśnie jest ten wątek ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 6627
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 4 września 2019, 20:27

@akos Tego nie wiem. Odniosłem się wyłącznie do wklejonego twitta. Mi by było szkoda czasu na "dyskutowanie" z takim wpisem i argumentowanie, dlaczego III Rzesza nie była dla nas "bratnim" państwem. Trzymajmy jakiś poziom.
By się pośmiać wystarczyłby sam obrazek, ewentualnie z podkreśleniem dla mniej spostrzegawczych ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » piątek, 6 września 2019, 09:47

przydatne w dalszej dyskusji... dla obu stron
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1724
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 7 września 2019, 06:35

Jednak w normalnych krajach trzymaja oszołomów w izolacji. Doskonale.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dwa-ho ... go/72k08w6
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 września 2019, 07:31

@domator Ktoś tu kiedyś wrzucał link do badań, z których wynikało, że środowiska prawicowe są bardziej tolerancyjne i skłonne wysłuchać i rozważyć argumenty przeciwne do ich światopoglądu, niż podobno "tolerancyjna" światopoglądowa lewica, a sama "tolerancja" to u Was puste słowo, służące głównie jako spoiwo środowiska.

Im więcej takich wpisów jak ten wyżej tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wnioski z tych badań są trafne.

Przypominam: TOLERANCJA oznacza znoszenie i nierugowanie z dyskursu publicznego poglądów i zachowań, których nie podzielasz, albo które wręcz są SPRZECZNE z Twoimi poglądami.

Ale od razu podpowiadam: jeśli potrafisz słuchać bez emocji jak w TVN dyskutują: Sierakowski, Bugaj, Wielowieyska i Biedroń, to mimo, że z pewnością różnią się oni w wielu kwestiach, a Ty wszystkich ich poglądów nie podzielasz, to niestety nie oznacza to jeszcze że jesteś człowiekiem tolerancyjnym :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 7 września 2019, 08:02

@ekonokomik
Nie do konca. W najwiekszym uproszczeniu tolerancja to poszanowanie pogladow rozniacych sie od wlasnych.
Czy to znaczy ze pownnismy szanowac poglady Hitlera? Stalina? Czy chocby kogos zwyczajnieszego jak Breivik? Nie sadze. Dlaczego? Bo ich poglady (rozniace sie od moich), ich wolnosc i prawo do niej - zaczely wchodzic w moja wolnosc i moje terytorium. Breivik strzelal do ludzi co w istotny sposob ich wolosc naruszalo. O Stalinie i Hitlerze nie wspomne. Nie ma wiec czegos takiego jak tolerancja absolutna. Czlowiek nie zyje w izolacji i zachowanie jednego nie powinno wpywac na wolosc drugiego a przynajmniej ten drugi ma prawo do obrony tejze wolnosci.
Pan WC zdecydowanie probuje wkracaczac na teren mojej wolnosci probujac decydowac i oceniac co dobre dla mnie a co zle. Zapewne jest znacznie wiecej osob, u ktorych to wrazenie jest jeszcze mocniejsze. I oni protestuja, poniewaz nie chca pozwolic by ich wolnosc zostala naruszona. I tyle. Zaraz prawaki napisza ze takie dzialanie narusza wolnosc WC. Tak, podobnie jak zakaz strzelania do ludzi narusza wolnosc Breivika. Bo gdzies sa granice naszej tolerancji. W normalnych nowoczesnych spoleczenstwach te granice wyznacza prawo.
Zobacz np. akcje - chyba przez wszystkich uznawane za potrzebne np. "Zero tolerancji dla narkotykow w szkole". No w sumie dlaczego. Zgodnie z Twoja definicja - sluszna choc oderwana od rzeczywistosci - pani nauczycielka powinna znosic i nie rugowac kokainy w podstawowce.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 września 2019, 09:23

@domator Popełniłeś spore nadużycie porównując wypowiedzi Cejrowskiego z narokotykami w szkole czy strzelaniem do ludzi przez Breivika. W pierwszym przypadku mówimy o wolności słowa, w przytoczonych przez Ciebie - o łamaniu prawa. To są rzeczy nieporównywalne.
Nie imputuj mi więc, że żądam tolerancji dla łamania prawa.
domator pisze: sobota, 7 września 2019, 08:02Pan WC zdecydowanie probuje wkracaczac na teren mojej wolnosci

Ale on tylko mówi. Narusza Twoją wolność mówiąc? Nie narusza Twoich dóbr osobistych (wtedy mógłbyś go pozwać i wygrać). Może nawoływać do zmiany prawa na takie, które Tobie się nie podoba, ale to jest wg mnie właśnie kwintesencja wolności słowa.

Cejrowski nie łamie prawa mówiąc i to jest najważniejsze. Z tego powodu nie powinno mu się zabraniać organizacji spotkań czy zamykać ust.
To co Ty proponujesz to cenzura prewencyjna. A to akurat jest zakazane w naszym prawie (bodaj przez konstytucję nawet) :)
Innymi słowy, właśnie udowodniłem, że popierając zakaz wystąpień dla Cejrowskiego, sekowanie go, czy chcąc go "izolować", to Ty łamiesz prawo i naruszasz jego wolność.

Oczywiście wiem, że obecnie są silne naciski by zmienić prawo w imię "walki z mową nienawiści". Ale na szczęście, póki co mamy wolność słowa.

Temat wolności słowa jest bardzo ciekawy i pojemy, z całą pewnością nie rozstrzygniemy go w naszej dyskusji. Ale dla mnie, każdy kto proponuje jakąkolwiek cenzurę prewencyjną nie może się nazywać osobą tolerancyjną.

Wiesz do czego prowadzi "walka z mową nienawiści" czy każda inna cenzura prewencyjna?
Traf chciał, że wczoraj czytałem na ten temat bardzo ciekawy fragment w książce Wojciecha Orlińskiego "Internet, czas się bać".
Przytoczę fragment dotyczący interpretacji pierwszej poprawki do konstytucji USA (tej o wolności słowa):
"Współczesna „wolnościowa” interpretacja pierwszej poprawki to dzieło stosunkowo niedawnych
czasów – ugruntowało ją orzeczenie w sprawie „Brandenburg vs. Ohio” z 1969 roku, w której sąd
najwyższy uznał prawo działacza Ku Klux Klanu Clarence’a Brandenburga do mówienia o swoich
planach „zazemsty” (dosłownie: revengeance – nie tylko polska prawica ma problemy językowe)
na „czarnuchach i Żydach”.
Sąd najwyższy uznał, że pierwsza poprawka chroni nawet tak straszne formy publicznej
wypowiedzi, o ile nie prowadzą one do groźby nielegalnego działania, którego nie mogłyby
powstrzymać odpowiednie służby (imminent lawless action). W USA nie wolno zawołać „zabić
czarnuchów!” w tłumie rasistów, który naprawdę może ruszyć kogoś zlinczować, ale wolno to
napisać w rasistowskiej gazetce. To już zadanie służb, żeby dyskretnie mieć na oku ludzi pisujących
do takich gazetek i ich czytelników.

Przedtem obowiązywała doktryna „wolność słowa nie oznacza, że wolno krzyknąć »pali się«
w zatłoczonym teatrze”, którą sformułował sędzia Oliver Wendell Holmes, Jr., pisząc w 1919 roku
uzasadnienie wyroku oddalającego skargi działaczy socjalistycznych, krytykujących udział USA
w pierwszej wojnie światowej. Tych działaczy skazywano na podstawie kolejnych ustaw
ograniczających wolność słowa, uchwalanych w latach 1917–1918. Ta interpretacja służyła w XX
wieku karkołomnemu uzasadnianiu, w jaki sposób zakaz głoszenia jakichś poglądów, na przykład
socjalistycznych, komunistycznych czy pacyfistycznych, można pogodzić z pierwszą poprawką.
W latach 40. osoby przesłuchiwane przez słynną Komisję do spraw Badania Działalności
Antyamerykańskiej były karane rokiem więzienia za „obrazę sądu”, jeśli podczas przesłuchania
ośmieliły się powołać na pierwszą poprawkę."
Dlatego właśnie wolność słowa, wolność wyrażania nawet obrzydliwych, strasznych myśli jest podstawą demokracji. Bo jak raz wprowadzimy cenzurę prewencyjną to kończy się tak jak w ostatnim zacytowanym zdaniu.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 września 2019, 09:32

@domator dodam jeszcze, że jeśli Cejrowski jedynie mówiąc narusza Twoją wolność i chciałbyś mu tego zakazać, to rozumiem, że w pełni akceptujesz stanowisko niektórych polityków, czy biskupów, że ruchy LGBT mówiąc i demonstrując naruszają ich wolność i trzeba tego zakazać?
Bądź konsekwentny.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » sobota, 7 września 2019, 10:10

ekonokomik pisze: sobota, 7 września 2019, 09:23Oczywiście wiem, że obecnie są silne naciski by zmienić prawo w imię "walki z mową nienawiści". Ale na szczęście, póki co mamy wolność słowa.

majstersztyk jeśli chodzi o inżynierię społeczną, jest formułka "mowa nienawiści" - zdecydowana większość lubi mieć w swoim skarbczyku etycznym brak nienawiści. Tak samo jest z walką z te$$oryzmem

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: domator » sobota, 7 września 2019, 16:20

@ekonokomik Nie, nie i jeszcze raz nie. Roznica jest bardzo precyzyjna - to co robi WC jest niezgodne z prawem.
"Art. 256. par. 1 Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Jesli pokazesz mi podobny paragraf, ktory penalizuje wypowiedzi lewakow na temat LGBT czy pokrewne - przyznam ci racje.
To co robia oni - jest legalne. To co robi WC - jest nielegalne.

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
6

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 7 września 2019, 16:33

koparki pisze: sobota, 7 września 2019, 10:10majstersztyk jeśli chodzi o inżynierię społeczną, jest formułka "mowa nienawiści"

"Mową nienawisci" moze byc praktycznie wszystko.
Tak jak dzisiaj juz nie ma krytyki, jest "hejt".

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: akos » sobota, 7 września 2019, 18:30

@ekonokomik

O co ten raban, przecież WC sam mówił, że prywatne biznesy mogą obsługiwać kogo chcą. :mrgreen:

In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
4

Postautor: BitBoy » niedziela, 8 września 2019, 08:11

domator pisze: sobota, 7 września 2019, 16:20To co robia oni - jest legalne. To co robi WC - jest nielegalne.
Ustawodawca może kiedyś stworzyć prawo, które sprawi że nielegalne stanie się to co obecnie jest legalne. Np. zatrzymanie zmian społecznych na 200 lat. Pytanie czy należy to grzecznie przełknąć bez jakiejkolwiek refleksji?
http://www.nienawisc.pl/jest-taki-proje ... e-500-lat/

Jeśli chodzi o kneblowanie Cejrowskiego to uważam to za kiepski pomysł. Z kilku powodów:

1. W ten sposób robi się z niego męczennika a tylko przysparza mu popularności, nagłaśnia jego osobę i zapewnia przychylność sporej grupy opinii publicznej. Czyli skutek odwrotny do zamierzonego. Wielu idiotów, gadających bzdury, zyskało popularność własnie przez takie postępowanie. Inaczej mało kto by o nich usłyszał.
2. Zamiast cenzurować WC lepiej merytorycznie wykazać w debacie że się myli. To o niebo lepsze rozwiązanie niż cenzura, bo może ona sugerować pewnej grupie wyznawców, że WC zapodaje tak doniosłą prawdę, że aż trzeba go uciszyć, bo racjonalnie nie sposób jej obalić. Ponownie - skutek odwrotny do zamierzonego.
3. W przypadku wielu fanatyków najlepsze co można zrobić to... pozwolić im swobodnie mówić. Gdy poczują swobodę wypowiedzi i przestają się pilnować, to zapodają takie brednie, że sam nie musisz nic od siebie dodawać by ich pogrążyć.

https://www.wprost.pl/kraj/10084222/mar ... troby.html

Zamiast cenzury warto promować umiejętność krytycznego myślenia i dobrą edukację. Jeśli uzbroi się w nie społeczeństwo to cenzura staje się zbędna, bo tacy słuchacze sami potrafią odsiać ziarno od plew.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 08:14

BitBoy pisze: niedziela, 8 września 2019, 08:11W przypadku wielu fanatyków najlepsze co można zrobić to... pozwolić im swobodnie mówić.
No ale w sumie tak to dziala. YT stal sie idealna platforma dla wszelakich prorokow, ekstermistow itd.
Ja wrzucilem link do Cejrowskiego z czystej radosci ze sa miejsca gdzie sie mowi NIE oszołomom.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » niedziela, 8 września 2019, 10:27

domator pisze: sobota, 7 września 2019, 16:20 @ekonokomik Nie, nie i jeszcze raz nie. Roznica jest bardzo precyzyjna - to co robi WC jest niezgodne z prawem.
"Art. 256. par. 1 [...]"
Jesli pokazesz mi podobny paragraf, ktory penalizuje wypowiedzi lewakow na temat LGBT czy pokrewne - przyznam ci racje.
To co robia oni - jest legalne. To co robi WC - jest nielegalne.
A konkretnie: pokaż mi jakiś wyrok Cejrowskiego z tego paragrafu. Albo jakiegoś innego (nie wliczając pozwów cywilnych o naruszenie dóbr osobistych).

Zgadzam się z @akos - prywatny biznes (hotel) może zdecydować, że nie chce go gościć. Ich prawo. Ale nawet gdyby się okazało, że Cejrowski byl w przeszłości skazany z paragrafu, który wymieniłeś, to nie zmienia mojej oceny. Jeśli był skazany, obył karę to wciąż ma prawo do wyrażania swoich myśli w przyszłości.

Nie akceptuję żadnej formy cenzury prewencyjnej, co jak zrozumiałem popierasz. Wolność słowa uważam za zbyt ważny fundament demokracji i wolności obywatelskich. Zgadzam się z interpretacją amerykańską, której przykład przytoczyłem.

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
domator pisze: niedziela, 8 września 2019, 08:14
BitBoy pisze: niedziela, 8 września 2019, 08:11W przypadku wielu fanatyków najlepsze co można zrobić to... pozwolić im swobodnie mówić.
No ale w sumie tak to dziala. YT stal sie idealna platforma dla wszelakich prorokow, ekstermistow itd.
Akurat to działa dokładnie odwrotnie. YT jest obecnie świetnym przykładem platformy, która stosuje cenzurę prewencyjną. Nie ma tam miejsca nie tylko dla treści ekstremistycznych, ale choćby tylko trochę niezgodnych ze światopoglądem promowanym przez właściciela platformy.
Przy pozycji monopolistycznej portali typu FB, YT wyszukiwarkig Google itp. to jest dramat i ogromne zagrożenie.

Książka, o której wspomniałem ("Internet, czas się bać") jest min. właśnie o tym.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: domator » niedziela, 8 września 2019, 11:30

ekonokomik pisze: niedziela, 8 września 2019, 10:32YT jest obecnie świetnym przykładem platformy, która stosuje cenzurę prewencyjną
Jesli mozesz tam znalezc Brauna to znaczy ze pozwalaja na dowolnie obrzydliwe i kłamliwe tresci bez zadnej cenzury.

Weteran
Reputacja: 977
Reputacja postu: 
4

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 8 września 2019, 12:39

Przypomnienie o zasadach moralnych czarnej mafii okupującej nasz kraj:

"Wspólnik w grzechu" - tak sąd biskupi nazwał 9 latka zgwałconego przez księdza.
https://www.wykop.pl/link/5121217/wspol ... z-ksiedza/

Spoiler:
Obrazek
Dodano po 9 minutach 41 sekundach:
ekonokomik pisze: niedziela, 8 września 2019, 10:32YT jest obecnie świetnym przykładem platformy, która stosuje cenzurę prewencyjną. Nie ma tam miejsca nie tylko dla treści ekstremistycznych, ale choćby tylko trochę niezgodnych ze światopoglądem promowanym przez właściciela platformy.
Spoko, przywrócili filmiki walk robotów, które skasowali za znęcanie się nad zwierzętami.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: akos » poniedziałek, 9 września 2019, 13:49

The Real McCoin pisze: niedziela, 8 września 2019, 12:48"Wspólnik w grzechu" - tak sąd biskupi nazwał 9 latka zgwałconego przez księdza.
Ciąg dalszy: https://www.tvn24.pl/prymas-wojciech-po ... 934,s.html

Trzeba liczyć na to, że w przyszłości będzie dobra współpraca przy zachowaniu autonomii między prokuraturą i daną diecezją - w ten sposób prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak odniósł się ujawnionych w reportażu "Superwizjera" informacji o wykorzystywaniu seksualnym Mariusza Milewskiego przez księdza.

Ja, inaczej niż arcymag Polak, liczę na coś przeciwnego, tj., że nadejdzie w końcu taki czas, że w Polsce diecezje nie będą miały żadnej autonomii w zajmowaniu się sprawami karnymi zaś świecki wymiar sprawiedliwości w postaci prokuratury, policji oraz sądu będzie miał w takich sprawach nie tylko autonomię, ale i wyłączność.

Przy okazji widać co jest priorytetem dla kościoła, ktoś mógłby naiwnie pomyśleć, że w przypadku głoszących miłosierdzie, będzie to dobro dziecka, ale tu pojawia się zaskoczenie, okazuje się, że autonomia diecezji jest ważniejsza :]
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 9 września 2019, 18:03

akos pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 13:49Ja, inaczej niż arcymag Polak, liczę na coś przeciwnego, tj., że nadejdzie w końcu taki czas, że w Polsce diecezje nie będą miały żadnej autonomii w zajmowaniu się sprawami karnymi zaś świecki wymiar sprawiedliwości w postaci prokuratury, policji oraz sądu będzie miał w takich sprawach nie tylko autonomię, ale i wyłączność.

Kwestie prawne to tylko część problemu. Większym dramatem jest tu poparcie owiec, które nawet gdy sprawca się przyzna, wiedzą lepiej od niego co zrobił. Dopóki nie nastąpi zmiana pokoleń i mentalności to zmiany prawne niewiele dadzą.

Jak powiedziano w "Spotlight" - "If it takes a village to raise a child, it takes a village to abuse one"

Wróć do „Hyde-Park”