Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 6627
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: ekonokomik » wtorek, 13 sierpnia 2019, 11:43

Jeszcze w temacie marszu równości w Płocku 8-)

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0

Postautor: iwory » niedziela, 18 sierpnia 2019, 01:19

(..)Pytałem @gazeta_wyborcza i @tvn24 czy pociągną temat naziolskich, nocnych marszów w pochodniami.
Niestety, nie mają chyba czasu 😁 (..)
oficjalne pożegnanie minister obrony RFN .. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1

Postautor: pael » niedziela, 18 sierpnia 2019, 07:50

^z tweeta wyzej, nie znalem, dobrze wpasowuje sie w mem(?) polaka zlodzieja i jego potencjalne przyczyny:
Mojej znajomej jeden Niemiec powiedział słynny dowcip: Jedź do Polski, twój samochód już tam jest.
Na to ona: Jedź do Niemiec, biżuteria twojej babci już tam jest.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:02

Kajko i Kokosz z Zabrza.

Najlepsza jest ta facetka, która mówi:
"jesteśmy różni, każdy z nas jest inny, różnimy się wzrostem, masą ciała, kolorem oczu, kolorem włosów, ale jesteśmy osobami tolerancyjnymi. Jesteśmy tolerancyjni, ale tolerancja na swoje granice!"

Wymieniała tak szczegółowo cechy fizyczne, że z tą granicą chodziło jej pewnie o kolor skóry :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:10

Podkusilo mnie i zobaczylem. Jedno, male, ale... jesli nie ma absolutnej potrzeby, to po co organizowac marsz kiedy jest mecz? zeby ktos cos 'udowdnil'. Dziel i rzad. Wybijmy sie sami w mysl roznych ideologii ktore wladza i media zrecznie podrzucaja i podsycaja. Polaryzacja i 'identyfikacja z grupami' przyniesie okropne zniwa. Konflikty rasowe lekko zaczynaly wymierac to trzeba bylo cos nowego.

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
1

Postautor: iwory » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 22:52

taka ciekawostka:
Andrzej Seweryn czyta wiersz z 1942 roku, a w tle lecą materiały filmowe z kroniki powstania w getcie warszawskim według Marka Edelmana w reżyserii Jolanty Dylewskiej, a także z wideorelacji Bartosza Staszewskiego z I Marszu Równości w Białymstoku, który odbył się 20 lipca 2019 roku.-występują:
Andrzej SEWERYN | Magdalena BOCZARSKA | Krzysztof MATERNA | Julia KIJOWSKA | Bożena STACHURA | Jacek KLEYFF | Filip KOSIOR | Maria DĘBSKA |

autor wiersza:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Martin_Niem%C3%B6ller
W 1931 został pastorem w dzielnicy Berlina – Dahlem, gdzie duże wpływy mieli pronazistowscy „Niemieccy Chrześcijanie”. Popierał wówczas Adolfa Hitlera i był stałym zwolennikiem NSDAP, głosował na partie w marcu 1933 roku[3]. W 1933 roku z radością powitał wprowadzenie „ustroju wodzowskiego”[3]. Był zwolennikiem nazistowskiej koncepcji "pozytywnego chrześcijaństwa", podzielał nazistowskie poglądy antysemickie, twierdził, że Żydzi mają zbyt duże wpływy w Niemczech i źle wpływają na kulturę kraju, był też zagorzałym wrogiem lewicy, marksizmu i komunizmu
Mimo to jako szczery nacjonalista Niemöller uważał, że jego obowiązkiem jest „walka za ojczyznę” i po wybuchu II wojny światowej złożył podanie o uwolnienie z obozu i skierowanie do służby we flocie niemieckiej.
W późniejszych latach starał się bronić Niemców przed nadużyciami ze strony alianckich wojsk okupacyjnych. Porównywał te nadużycia do postępowania nazistów.
Był wielokrotnie odznaczony m.in. Wielkim Krzyżem Zasługi RFN, Leninowską Nagrodą Pokoju, Medalem Pokoju im. Alberta Schweitzera i Złotym Medalem Pokoju NRD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
=========
czerwona i brunatna zaraza w jednym : rok 1984 :roll:

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 22 sierpnia 2019, 15:34

Donald Trump obraził się i nie pojedzie do Danii, którą miał odwiedzić w ramach zbliżającej się wizyty w Europie, ponieważ ta nie chce z nim rozmawiać o sprzedaży Grenlandii. Ciekawe, czy administracja USA zastanawia się też nad zakupem Polski. Może nie wiedzą, że już dawno sprzedana :)
A poważnie, prawactwo to jest jakieś zagadnienie medyczne...
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 sierpnia 2019, 16:04 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1186
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 22 sierpnia 2019, 15:43

miluu pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 15:34nie chce z nim rozmawiać o sprzedaży Grenlandii.

Nic się nie bój, oddadzą w użytkowanie wieczyste za 1$ ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » czwartek, 22 sierpnia 2019, 16:54

miluu pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 15:34ponieważ ta nie chce z nim rozmawiać o sprzedaży Grenlandii

Nie dziwię się.
Gdyby nie jego pozycja i kasa, to chyba nawet żona by z nim nie chciała rozmawiać.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » sobota, 24 sierpnia 2019, 09:04

@domator @Bit-els @prezes @nariensi Odkopię stary temat, bo znalazłem ciekawe i, przynajmniej dla mnie dość szokujące informacje.
Kiedyś dyskutowaliśmy tu o ruchach prolife, sposobie myślenia "obrońców życia" itd. i jako eksperyment myślowy opisałem "aborcję postnatalną":
viewtopic.php?p=547795#p547795

Nie wiedziałem wtedy, że to nie żadna fantastyka. "Aborcja postnatalna" istniała w XIX wiecznej i przedwojennej Polsce (i nie tylko) jako zjawisko dość powszechne. Nie jestem historykiem, ale teksty wyglądają wiarygodnie. Łatwo wygooglać wpisując frazę "fabrykantki aniołków" :roll:

https://www.wprost.pl/389466/fabrykantki-aniolkow.html
https://wielkahistoria.pl/fabrykantki-a ... ozliczono/
http://koniczynablog.blogspot.com/2015/ ... -1905.html
http://na-warszawskich-papierach.blogsp ... antka.html

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » sobota, 24 sierpnia 2019, 13:52

@ekonokomik
Dlaczego nazywasz to aborcją?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » sobota, 24 sierpnia 2019, 23:02

@nariensi Przeczytaj proszę mój post do ktorego odnośnik dałem. Nazwałem wtedy taki hipotetyczny proceder "aborcją postnatalną", czyli przeprowadzaną po narodzeniu dziecka. Zrobiłem to w ramach eksperymentu myślowego, mającego tłumaczyć sposób rozumowania i postępowania obecnych antyaborcjonistów.
Gdy przeczytałem teksty o "fabrykantkach aniołków" doszedłem do wniosku, że one same, ich klientki, sąsiedzi, a nawet sądy (dające śmiesznie niskie wyroki, nawet gdy chodziło o szczególne okrucieństwo) tak właśnie traktowały ten proceder. Masowe dzieciobójstwo niemowlaków było dla nich wprawdzie grzechem (podobnie jak i aborcja) i przestępstwem, ale nieporównywalnie mniejszej wagi niż zabójstwo nawet jednego dorosłego. Domyślam się, że wg tych ludzi bliżej było tym czynom do aborcji po narodzeniu niż do "prawdziwego" morderstwa.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » niedziela, 25 sierpnia 2019, 11:22

@ekonokomik
Prawa człowieka, a w szczególności prawa dziecka były wówczas w powijakach. Dzieci długo uznawane były za własność dorosłych. Dla mnie aborcja jest terminem medycznym i oznacza przerwanie ciąży (i tak - jej efektem jest unicestwienie życia).
Nie sądzę, żeby dzieciobójcy, w mojej opinii prymitywni emocjonalnie i mentalnie ludzie, myśleli o swoich czynach w kategoriach medycznych, raczej pozbywali się problemu tak jak obecnie ludzie pozbywają się psów czy kotów.

Orator
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
2

Postautor: BitBoy » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:24

Na wesoło:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » piątek, 30 sierpnia 2019, 09:50

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 65195.html

PiS nie potrafi zachować się profesjonalnie?
Polityka niskiego lotu.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » piątek, 30 sierpnia 2019, 10:12

@miluu Apokalipsa św. Jana mówi:
"Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
miluu pisze: niedziela, 30 grudnia 2018, 11:02Stare chińskie przysłowie mówi, że jak idziesz środkiem drogi to nie spadniesz.
sorki klikło mi się na pierwszą stronę tematu :P
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » piątek, 30 sierpnia 2019, 12:39

baggins pisze: piątek, 30 sierpnia 2019, 10:14@miluu Apokalipsa św. Jana mówi:
"Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."
Co on miał w tych ustach?

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » piątek, 30 sierpnia 2019, 13:10

@miluu Ewangelia nie podaje 8-) Ale z tekstu można wnioskować, że autor nie cierpiał na nadwrażliwość zębów :P

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » środa, 4 września 2019, 06:55

Obrazek

... i trochę wiki o tym "bratnim" kraju

Za swój nadrzędny cel państwo niemieckie uznało wspieranie nordyckiej rasy panów – Aryjczyków. Byli oni szeregowani jako rasowo „cenni” (niem. wertvoll) bądź „wysokowartościowi” (niem. hochwertig). W tym kierunku tworzono ustawodawstwo wspomagające oraz preferujące przedstawicieli ludzi uznanych za gatunkowo „lepszych”. Indoktrynacja społeczeństwa w każdej sferze służyła temu, aby ideologia rasowej wyższości przenikała do narodu niemieckiego. Tym celom przyświecało tworzenie takich instytucji i programów jak Lebensborn.

Z drugiej strony, już od początku rządów NSDAP nastąpiło wzmożone wydzielanie, separowanie, a także eliminacja osób i grup społecznych uznanych za małowartościowe (niem. minderwertig) – np. ludzi obciążonych chorobą dziedziczną, upośledzonych psychicznie i fizycznie, lecz także społecznie niezaradnych, homoseksualistów, prostytutki, jak również osoby niemile widziane pod względem politycznym. W tym zakresie swoje zadania wypełniała także służba zdrowia, opieka społeczna. Celem oddzielania od reszty społeczeństwa już od 1933 tworzono obozy koncentracyjne, w których osadzano osoby nieprzydatne lub wrogie Rzeszy. Umieszczenie w obozie lub zakładzie następowało na zasadzie aresztu ochronnego (niem. Schutzhaft). Tworzone były także „kolonie dla aspołecznych”, gdzie umieszczano osoby uznane za „sprzecznych wobec wspólnoty”. Oprócz separowania prowadzono także mordowanie osób uznanych za nieprzydatne i zbędne – działalność tę nazywano cynicznie mianem „eutanazji”. Szczególnym programem fizycznej eliminacji ludzi upośledzonych była Akcja T4.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 4 września 2019, 10:27

@miluu chętnie tracisz czas na analizę wpisów półanalfabetów mylących słowa i ich znaczenia? 8-)

Wróć do „Hyde-Park”