Prawacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2208
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: prezes » sobota, 29 grudnia 2018, 15:25

Zakładam temat w opozycji do tego tematu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=533601#p533601

Nie będę przytaczał przykładów prawackiej zarazy ale może ktoś zna i przytoczy. Głównym moim celem jest, może w przyszłości połączenie tych dwóch tematów, żeby można było na równych prawach pisać o plusach i minusach prawaków i lewaków. Ja ogólnie jestem przeciwko polaryzacji ale widzę, że na forum jest sporo osób które ciągnie mocno w jednym kierunku.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0

Postautor: emceef » sobota, 29 grudnia 2018, 15:50

Może myślący po prostu ciągną w tym samym kierunku

Orator
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0

Postautor: krystian » sobota, 29 grudnia 2018, 16:33

Prawica - > nacjonalizm -> faszyzm

Całe zło, które miało miejsce w ostatnim stuleciu (i wcześniej) miało podłoże albo narodowościowe (Hitler, Breivik) albo religijne (kraje islamskie).

A te gadanie o lewicy, feminiźmie, aborcji, że zło, że upadek człowieka ma tylko na celu przykrycie już popełnionych przez prawicę zbrodni i jednocześnie usprawiedliwienie tych które zamierzają popełnić.

Znam kilku zadeklarowanych prawicowców i wszyscy to nieszczęśliwi frustraci.
Jednego żona zostawiła, drugiemu nie daje, trzeci woli chłopaków (ale wstydzi się przyznać), jeszcze inny nienawidzi swojej pracy.
Wszyscy oni swoją życiową niedole/frustrację uzewnętrzniają nienawiścią do kobiet, homosiów. obcych, itp.

A potem mamy takie potworki jak Hitler, Breivik i inni. Oni wszyscy
to właśnie twory prawicowej nienawiści do wszechświata.

Jeden z w/w znajomych, jak się zakochał, nagle zmieniły mu się poglądy o 180st. Nawet "rudy z brukseli" mu teraz nie przeszkadza.

Początkujący
Reputacja: 269
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » sobota, 29 grudnia 2018, 17:37

@krystian ale wiesz, że tych idiotów z krajów islamskich do Europy zapraszają lewaccy idioci?

Weteran
Reputacja: 6463
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » sobota, 29 grudnia 2018, 17:59

krystian pisze:Prawica - > nacjonalizm -> faszyzm
Sensu w tym tyle samo co w we wnioskowaniu: lewica -> komunizm -> stalinizm
czyli sensu brak.
krystian pisze:Całe zło, które miało miejsce w ostatnim stuleciu (i wcześniej) miało podłoże albo narodowościowe (Hitler, Breivik) albo religijne (kraje islamskie).
Całe powiadasz? A milionowe, krwawe zbrodnie towarzyszy Stalina, Mao, Che i Pol Pota już Ci umkęły?
krystian pisze:Znam kilku zadeklarowanych prawicowców i wszyscy to nieszczęśliwi frustraci.
Jednego żona zostawiła, drugiemu nie daje, trzeci woli chłopaków (ale wstydzi się przyznać)
Znamienne, że oceniasz poglądy ludzi przez pryzmat ich życia intymnego 8-)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1755
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » sobota, 29 grudnia 2018, 18:01

mudol pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 17:37@krystian ale wiesz, że tych idiotów z krajów islamskich do Europy zapraszają lewaccy idioci?
Pomijając fakt, że wychowali się w "innej" i "niekompatybilnej" z naszą kulturze, to jaki jest powód nazywania ich idiotami? No chyba że tak Ci się napisało aby poczuć się lepiej :)

Ten film, który wrzucił @BitBoy to dobry przykład poczucia naszej "wyższej" ważności i inteligencji, mamy wpojone że w Korei P. mieszkają tylko wytresowane przez reżim małpy i pewnie jest w tym sporo prawdy, ale wygląda na to, że po części też jesteśmy jak wytresowane małpy, które w dodatku czują się wyżej niż reszta małp z innych "głupich" kultur? Wytresowane to obraźliwe słowom, użyję bardziej przyjemnego, jesteśmy zaprogramowani...

Ten film, pomimo iż nie jest w 100% obiektywny, to jednak ukazuje sporo prawdy, o której większość ludzi nie ma pojęcia.

Problem polega na tym, że emigranci przyjeżdżają do nas, a nie my do nich, ten plan jest chory, to są za bardzo odmiennie kultury, które w dodatku nie chcą się dostosowywać do nas i asymilować, z drugiej strony Europa się starzeje i tak czy inaczej czekałaby nas katastrofa, być może 5000+ uratowałoby Europę :) .
Ostatnio zmieniony sobota, 29 grudnia 2018, 22:18 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1700
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 29 grudnia 2018, 18:48

Prawa strona jako konserwatywna nie chce zmian a zmiany to rozwoj.
Nie da sie isc do przodu trzymajac kurczowo zabobonow czy irracjonalnych tradycji. Jedynie liberalna demokracja zapewnia swobode. Satoshi Nakamoto był/jest lewakiem - chcial dac ludziom mozliwosc transferow wartosci poza systemem. Toż to jest lewackie do bólu....
Prawacka zaraza ktora toczy swiat to np. nauczanie religii w szkole i brak rozdzialu KK od panstwa. To rowniez silowe rozwiazania zwiazane z decydowaniem o sobie (aborcja/eutanazja) idace nawet w kierunku penalizacji. Polska, Algieria i Niger w jednym rzedzie.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3226
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » sobota, 29 grudnia 2018, 20:37

@domator, o przepraszam, Satoshi jest libertarianem, cryptoanarchistą, na pewno nie lewicowcem. wszelka lewica, gdy tylko zgłębi bita, potępia go. Poczytaj krytykę polityczną, czy Rafała Wosia (z którym nawet nawzajem się obserwuję na tt). Bit to ucieczka od opresji państwa, a państwo, wspólnota, kolektyw to najważniejsza wartośc dla lewicy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 29 grudnia 2018, 20:43

Bit-els pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 20:37Satoshi jest libertarianem
A ja uwazam ze jest lewakiem.
Bit-els pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 20:37wspólnota, kolektyw to najważniejsza wartośc dla lewicy
Acha. A skad wiesz? Bo ja sie z tym nie zgadzam.
Twoja wypowiedz jest typowym prawicowym imputowaniem drugiej stronie dyskusji co oni tak naprawde mysla.
Ja jako lewak mam w dupie panstwowosc i wspolnote (szczegolnie narodowa) - to wlasnie wy - prawa, nacjonalistyczna strona - budujecie jakies pseudowartosci w oparciu o te hasla. Brunatne marsze itd.
Lewak to ktos kto tworzy cos jak Christiania w Kopenhadze czy jakies squoty w Warszawie. A nie kibic pilki kopanej. I gwarantuje ci ze dla tych squotowcow panstwowosc i organizacja to nie sa wartosci.

Weteran
Reputacja: 6463
Reputacja postu: 
18

Postautor: ekonokomik » sobota, 29 grudnia 2018, 22:09

@domator, ci squatowcy to nie tyle lewicowcy co anarchiści, czy też, nazywając rzeczy po imieniu, rabusie i złodzieje. Im jest żadne Państwo niepotrzebne, bo każde, które ma jakieś sensowne prawo powinno ich natychmiast wywalić z nielegalnie zajmowanego budynku, prawda?

Ale widzę między Tobą a @Bit-els typowe nieporozumienie. To w zasadzie dość zabawne. Otóż prawicowcy uważają się za wolnościowców i sądzą, że państwo powinno być ograniczone do minimum i zapewniać tylko i wyłącznie ochronę wolności każdego człowieka. Lewicy przypisują natomiast państwo opiekuńcze, które wtrąca się i próbuje regulować (czytaj: zabraniać i nakazywać) każdy aspekt życia obywateli. Od tego czego uczą się ich dzieci, przez to jaki kolor ma mieć dom, który budujesz na własnej działce, aż po to co masz myśleć i co wolno Ci mówić i pisać.

Dla odmiany lewicowcy uważają się za... wolnościowców. Państwo ma oczywiście służyć ochronie ich wolności, szczególnie przed zakusami prawicowców. Tych bowiem kojarzą z zamordystycznym państwem, które wg nich jest aparatem przymusu zakazującym (np. aborcji i eutanazji) i nakazującym (np. szacunek dla religii).

Czy to nie zabawne?
Rozwiążę Wasz problem cytując moją nauczycielkę Wiedzy o Społeczeństwie z 4 klasy: KAŻDE państwo jest aparatem przymusu. Cała różnica między Wami polega na wartościach jakie wyznajecie. Żaden z Was nie widzi "swojej" władzy jako opresyjnej, dopóki wyznaje ona te same wartości co on. Państwo jest opresyjne tylko dla przeciwników jedynie słusznego światopoglądu.

Tym niemniej co do zakresu wolności jednak nie ma symetrii między prawicą a lewicą. @Domator jesteś chyba dość rzadkim przypadkiem lewicowca, bo zdaje się nie popierasz państwa stricte opiekuńczego? A to zwykle taki model państwa kojarzą prawicowcy z lewicą. Mają zresztą najczęściej rację. A państwo opiekuńcze oznacza przeniesienie odpowiedzialności za obywateli na państwo. Odpowiedzialności czyli również decyzyjności. Czyli państwo opiekuńcze (lewicowe) zabiera obywatelem wolność dla ich dobra (przynajmniej w teorii).

Jest jeszcze jedna przyczyna nieporozumień: zarówno myśl prawicowa jak i lewicowa ewoluuje. Stąd np. Wasze nieporozumienie co do wartości wspólnoty i kolektywu dla lewicy. Historycznie lewica, czyli socjalizm czy komunizm chyba faktycznie gloryfikowały wspólnotę jako jedyną wartość. Jednostka się nie liczyła. Ale współczesna lewica stawia zdaje się bardzo na indywidualizm? Róbta co chceta, każdy może być kim chce, jakiej płci chce itd., żyć jak chce, itd. Kompletna zmiana frontu.

Dodatkowa różnica: Domator jako lewicowiec kojarzy lewicę ze zmianami, czyli z postępem, czyli z czymś z definicji dobrym, a prawicę z oporem wobec zmian, czyli z zastojem.
Prawicowcy kojarzą prawicę z rozsądkiem, stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa, a lewice z brakiem odpowiedzialności, pseudonaukową inżynierią społeczną i pomysłami na uszczęśliwienie ludzkości na siłę, które zazwyczaj kończą się dla tej ludzkości tragicznie.

PS2. Prosty podział na prawicę i lewicę jest chyba zbyt prymitywny. Można być lewicowym albo prawicowym liberałem, można też chyba prawicowym lub lewicowym konserwatystą. Tu są dwie, a może i więcej osi.
Przydałby się jakiś socjolog / politolog z odpowiednim słownictwem i narzędziami aby to ładnie rozrysować.

Wygadany
Reputacja: 688
Reputacja postu: 
16

Postautor: miluu » sobota, 29 grudnia 2018, 23:31

ekonokomik pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 22:09Prosty podział na prawicę i lewicę jest chyba zbyt prymitywny

Nie chyba, tylko na pewno. niektórzy ludzie mają taką potrzebę (nie z pobudek materialnych), aby przynależeć do jakiejś dużej grupy, organizacji, np lewaków lub prawaków. Organizacji w której spoiwem jest wspólny wróg. Ta przynależność daje im po pierwsze poczucie tożsamości, której najwidoczniej cierpią niedostatek oraz uczucie czynienia dobra, którego w swoim zwykłym życiu widocznie też mają deficyt. Trafiają więc tam w dużej mierze różnej maści frustraci, osoby o niskiej samoocenie, dręczone wyrzutami sumienia itp.
Problem polega na tym, że biletem wstępu do prawaków czy lewaków jest przyjęcie "w pakiecie" całego systemu określonych poglądów, na szereg spraw, z pominięciem samodzielnej refleksji. To jest sport zespołowy, nie ma miejsca na indywidualizm.
No i potem może zdarzyć się tak, że pewne rzeczy nam się na przykład przestają podobać. I tutaj występują dwie postawy. Pierwsza, częściej spotykana, polega na wzmocnieniu żarliwości wyznawanych idei, w celu ugaszenia tlącego się w głowie ognia wątpliwości. Często spotykane jest wtedy zjawisko rozpaczliwego poszukiwania potwierdzenia słuszności "własnych" poglądów przez osoby z zewnątrz. Druga postawa, rzadsza, to przyznanie się przed samym sobą do błędu, odklejenie sobie z czoła etykietki i bycie sobą. Być sobą jest najbezpieczniej. Organizacje są dla ludzi, ale trzeba je wybierać i organizować mądrze. Szanuje społeczności nastawione na konkretny cel, np ruchy miejskie, ale te z prawactwem i lewactwiem nie mają nic wspólnego.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: domator » niedziela, 30 grudnia 2018, 07:50

@ekonokomik
Generalnie sie z Toba zgadzam. Opisales sytuacje dosc poprawnie.
Ja zawsze wsrod swoich kolegow-rowniesnikow bylem uwazany za ekstremalna prawice - bylem zwolennikiem wolnego rynku, wolnosci gospodarczej, braku jakichkolwiek regulacji, swobody w decydowaniu o sobie (niezapinanie pasow w samochodzie przez Korwina, itd). Wszystko to slato w sprzecznosic z polskim socjalizmem wiec bylo "prawicowe". Zreszta od 89 roku wielokrotnie glosowalem na Korwina wiedzac ze to glos zmarnowany ale zgodny z moimi pogladami.
Tylko ze swiat sie zmienil. I ja pewnie troszke tez.
Ja - poza tym forum - nie nazywam sie lewakiem. :-)
UE jest kluczowym elementem skoku gospodarczego jaki wykonalismy od 89 roku. To rowniez UE zapewnia mi swobode osobista o jakiej nie moglem marzyc w PRL. Nie czuje sie przez nia ograniczany, nie uwazam ze bylem/jestem na kolanach. Ja z nich wstalem w 1989 roku. Na kolana teraz probuje mnie posadzic PIS demolujac nasza pozycje w Europie i przejmujac wladze w kazdej dziedzienie w PL.
Tak, lewica historycznie sie zmienila. Pamietajcie ze lewica to tez Che Guevara a nie (tylko) Stalin....

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1544
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 30 grudnia 2018, 08:33

Nie ma czegoś takiego. Ludzie, dajcie już sobie spokój.

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
Politycy swoje, a ekonomia swoje. Ja osobiscie się brzydzę tym co dzieje się na zachodzie EU. Tobie domator wydaje się, że Unia nas wyzwoliła. Mnie się wydaje, że tenetap geopolityczno-ekonomiczny musiał nastąpić wcześniej czy później. I nie czepiaj się pisu bo choc nie jestem ich zwolennikiem to wydaje mi sie ze i tak mają/mamy nawalone w głowach mniej anizeli zachodnia pseudo cywilizacja.
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 grudnia 2018, 08:42 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » niedziela, 30 grudnia 2018, 08:41

@amneziahaze Czego nie ma? Prawackiej zarazy z tematu?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 30 grudnia 2018, 08:44

Ty serio wierzysz, że zachód nie zlewaczał/tym samym się nie upodlił? Czy na pewno dobrobyt to spowodował? Raczej wątpię...
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 grudnia 2018, 08:46 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3226
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » niedziela, 30 grudnia 2018, 08:44

Tylko że unia zmieniła się w mumię i ciągnie wszystkich na dno.
Podmiana populacji i wszystkie wiążące się z tym konsekwencje.
Doprawadzenie do totalnego zniszczenia gospodarki poprzez forsowanie pakietu klimatycznego. Nie da się zastąpić klasycznej energetyki oze. Klasyczna to również atom.

Czyli za jakiś czas będziemy mieć w Europie standard 3 świata, z tym, że tam z reguły jest ciepło cały rok. A u nas zimna pora będzie wygladać tragicznie. Każdego dnia 20 stopień zasilania.
Wyobraź sobie najgorsze imigranckie dzielnice zachodniej Europy. Tylko że tak będzie wszędzie.

Chyba, że pogonimy globalistów. Ale szansa mała. PO, PiS i cała lewa strona to jedna sfora. Jedni mówią i robią jak każe mumia, inni (pis) tylko retorykę ma bogoojczyźnianą, ale robią dokładnie to samo. Rozwalają gospodarkę, robią z Polski neokolonię

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 30 grudnia 2018, 08:53

Marsylia 13 dzielnica wpisz w yt

kongo wjeżdża po półtorej minuty... cywilizacja sukcesu no ja Was błagam.

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Prawo jest za cienkie i tyle na temat.

Wygadany
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » niedziela, 30 grudnia 2018, 09:27

Reasumując, klasyczne pojęcia lewicy i prawicy nie mają dziś sensu. Nie maja sensu też takie pojęcia jak np.
"pro-wolnościowy" - bo np dla prawicowca pro-wolnościowa będzie możliwość kupowania i odpalania fajerwerków gdzie popadnie, tudzież palenia papierosów. A dla lewicowca pro-wolnościowe będą restrykcje i regulacje w tych kwestiach, bo dla nich brakiem wolności jest sytuacja, kiedy sąsiad napierd.. od rana petardami i dymi papierosami bo są wtedy zmuszani do słuchania hałasu i narażeni na kontakt z trującym dymem.
Moim zdaniem, światopoglądy ludzkie dzielą się z grubsza na trzy grupy. Mógłbym je opisać na wielu różnych przykładach, ale weźmy pierwszy z brzegu, dobrze pokazujący linie podziału, stosunek do prawnego zakazu bicia dzieci.

Konserwatysci-sentymentaliści, uważają, że dobrze jest jak jest - ojciec mnie bił i nie mam mu tego za złe, wyrosłem na porządnego człowieka, będę sprzeciwiał się wprowadzeniem kar dla rodziców bijących dzieci. Po za tym dzieci są czasem takie niegrzeczne, że nic tylko klaps pomoże.

Postępowcy-empatycy, którzy uważają, że dziecko nie jest godnym sparing-partnerem dla dorosłej osoby i że to ciężki wstyd taką małą, nie potrafiącą się przed agresją obronić osóbkę bić. Tym bardziej, że ta osoba to nasze dziecko, które powinniśmy otoczyć miłością a nie zadawać mu cierpienie.

Racjonaliści, którzy poddają sprawę logicznemu wywodowi. Skoro w kodeksie karnym przemoc, jest przestępstwem, to znaczy, że jest przestępstwem bez względu na to czy ofiara ma lat 5 czy 50. (niby lewackie, nie?). Ale tak samo "racjonaliści" zachowają się przy sprawie aborcji, jeśli za zabójstwo człowieka jest 25 lat, to nie ważne czy człowiek ma lat 50 czy minus osiem miesięcy i jeszcze siedzi w macicy (a to już prawackie).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
26

Postautor: benq » niedziela, 30 grudnia 2018, 09:58

Hmmm, to proszę mnie jakoś zaszufladkować, bo ja już tracę rachubę czy jestem prawakiem, lewakiem czy jeszcze czymś innym.
Brzydzę się państwem opiekuńczym, podobnie jak jakimkolwiek powiązaniem państwa z organizacjami religijnymi.
Jestem za swobodnym dostępem do broni oraz za delegalizacją palenia tytoniu w miejscach publicznych.
Uważam, że węgiel to przeszłość energetyki, z którą należy się powoli żegnać.
Globalne ocieplenie jest dla mnie faktem, z którym należy coś zrobić. Jednocześnie wkurza mnie hipokryzja przywódców krajów, którzy chcą zabronić prezydentowi Brazylii wycinki lasów w jego kraju, podczas gdy oni w swoich krajach robią co chcą.
Disclaimer - absolutnie nie popieram wycinki lasów deszczowych, jest to zbrodnia w moich oczach.
Gender i parytety to jedne z najgłupszych "idei" jakie miałem okazję usłyszeć.
Antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, ultrasi religijni to ta sama kategoria upośledzenia umysłowego.
Edukacja i jeszcze raz edukacja zamiast przymusu bez zrozumienia tematu.
Jestem za prawami do małżeństw przez pary homo wraz z adopcją dzieci. Każdy, kto twierdzi, że lepiej jest dziecku bez żadnego rodzica niż z dwoma ojcami/matkami jest pieprzonym hipokrytą.
Rodzic ma prawo wychowywać swoje dziecko po swojemu, tak długo, jak nie narusza jego praw jako obywatela. Czyli klaps nie jest powodem dla zakładania kartoteki kryminalnej dla rodzica, ale znęcanie się fizyczne lub psychiczne powinno być mocno ścigane.
Legalizacja narkotyków - jestem za, a cały zysk uzyskiwany z tego tytułu przez państwo powinien być przeznaczany na porządny system edukacyjny od najmłodszych lat.
Kara śmierci - fajnie, jakby wróciła. Utrzymywanie przy życiu Breivika czy Trynkiewicza uważam, za brak szacunku do społeczeństwa, a nie jego wielkość.
Wolny rynek - znowu tak, ale nie w obecnej formie, gdzie obcy kapitał jest traktowany jako wybawienie. Jeśli już miałyby być jakiekolwiek ulgi, to dla obywateli naszego kraju, na pewno nie dla Toyoty czy Mercedesa stawiających kolejny obóz pracy w naszym kraju.
Podatek dochodowy to zło.

Uważam, że UE jest sztucznym tworem, który prędzej czy później musi sam z siebie się rozpaść. Chociaż zapewnia łatwy przepływ ludzi i towarów oraz trzeba przyznać, że zapewnia jako-taką stabilizację w Europie, to nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że Niemcy i Francja zrobią cokolwiek na korzyść Polski czy Estonii. A skoro nie, to idiotyzmem jest godzić się, aby prawo unijne było nadrzędne dla prawa krajowego.
Zgadzam się z @domator, że po 89' jest lepiej, niż przed 89'. Ale czy na pewno po 2004 jest lepiej, niż przed 2004? Tu już takiej pewności nie mam.
Mnogość i bezradność unijnych instytucji wraz z zawiłościami jej prawa uniemożliwiają sprawne funkcjonowanie tej organizacji na równych prawach dla wszystkich jej członków.

Jestem przeciwny wszelkim przywilejom (zasiłki, dotacje, 500+, etc.) i uważam że NIKT na świecie nie ma obowiązku pomagania komukolwiek - to jest tylko i wyłącznie indywidualne odczucie człowieka czy pomagać chce, czy nie.
Wszelkie próby pomagania uchodźcom (nawet tym wojennym) w stopniu większym, niż własnym obywatelom uważam za skrajny debilizm.

Również argument o wymieraniu Europy, czy zalaniu nas przez muzułmanów uważam za wyssany z d... palca.
Jedynym "problemem" ze starzejącym się społeczeństwem jest zbliżający się nieuchronnie upadek żałosnego systemu emerytalnego. Dziwaczne teorie o braku rąk do pracy miałyby sens, przy oparciu całej gospodarki o państwowe zakłady i ciągłą resuscytację ZUS-owego zombie. Bez tych dwóch strupów rynek ureguluje się sam. Mniej ludzi - mniejszy popyt na towary, mniejsze zatrudnienie, mniej pracowników. Więcej ludzi, większy popyt, większe zatrudnienie.
Czy ktoś naprawdę wierzy, że przyjeżdżający do Polski Syryjczycy czy Ukraińcy są nam potrzebni, żeby ratować nasz kraj? :o I co się wydarzy, jeśli ich zabraknie? Nie będzie chętnych do pracy na budowie czy w Macu? No to stawki za te prace pójdą w górę, wraz z cenami nieruchomości i gównianych hamburgerów z plastiku. Część fabryk również zostanie zamknięta, ale skoro podstawę załogi stanowili tam Ukraińcy, to ewentualna strata dla kraju jest tylko w podatku CIT.
Żeby było jasne - nie mam nic do wszelkiej maści uchodźców - wojennych czy ekonomicznych. Nie chcę do nich strzelać, nie chcę zatapiać ich łodzi, nie chcę zabraniać im przebywania w naszym kraju. Jak dla mnie mogą tu się osiedlać, pod wieloma warunkami:
1) 100% respektowanie naszego prawa oraz norm obyczajowych
2) absolutny brak domagania się zmiany prawa w stronę szariatu, zero udogodnień w sprawach religijnych
3) zero dotacji, dopłat, mieszkań, wspomagania, udogodnień, nul. Jeżeli chcą tu zostać, muszą nauczyć się języka, znaleźć pracę, mieszkanie/dom, zarobić wystarczająco na utrzymanie siebie wraz ze zgrają swoich dzieci, płacić podatki - skoro Ukraińcy potrafią, to nie widzę żadnych przeszkód, aby Syryjczycy, Afgańczycy czy Irakijczycy nie mogli i wymagali specjalnego traktowania.
W przypadku braku akceptacji w/w norm natychmiastowa deportacja (choćby w środek bombardowanego miasta).
Każdy zasługuje na szansę, bez względu na to czy jest czarnym muzułmaninem czy białym żydem, ale skoro jest to dla nich pomoc, to muszą przyjąć na klatę takie warunki pomocy, jakie my oferujemy. Jeżeli im nie odpowiadają, nie poczuwam się ani odrobinę do ustępstw i mogą sobie spokojnie umierać w swoich krajach, lub próbować szczęścia gdzie indziej.
krystian pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 16:33Prawica - > nacjonalizm -> faszyzm
ekonokomik pisze: sobota, 29 grudnia 2018, 17:59lewica -> komunizm -> stalinizm
Patrzenie na skrajności niczego sensownego nie wnosi. Ale jak już miałbym wybrać "większe zło", to chyba jednak skrajna lewica. W przypadku skrajnej prawicy łatwiej zauważyć wypaczenie całej sytuacji, zarówno postronnemu obserwatorowi, jak i osobie w środku. Tymczasem przy szalejącej komunie mniej myślący obywatel nie zauważa negatywnych stron i chce być "zaopiekowany" przez swój rząd. To bardziej ora psychikę, co widać po wielu ludziach nie potrafiących się odnaleźć w systemie, gdzie złota zasada "czy się stoi czy się leży, 1500 się należy" - przestała działać.

Chyba nie chciałbym jednak zostać zaszufladkowany do żadnego z tych radykalnych "obozów" czy to prawej czy lewej strony.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » niedziela, 30 grudnia 2018, 11:02

Stare chińskie przysłowie mówi, że jak idziesz środkiem drogi to nie spadniesz.

Wróć do „Hyde-Park”