Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: vjankuv » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:25

domator pisze:nie odpowiedziales dlaczego uwazasz ze Pinochet, Kaczynski czy Pilsudski wiedza lepiej od ciebie co dla ciebie lepsze
Nie wiedzą.
Mają władze robić to co myślą, że jest słuszne.
Czasem się jednym udaje poprawić sytuację, a innym nie.

Lee Kuan Yew nie wiedział co jest lepsze dla pojedynczego obywatela. Uważał, że jego sposób prowadzenia polityki przyniesienie długoterminowe wymierne korzyści dla kraju i większości obywateli. Udało mu się. Mimo iż pewnie wielu mówiło na początku jego politycznej kariery, że jego metody nie są ani wydajne, ani efektywne i szkodzą państwu.
W wielu przypadkach przywódcom krajów się to po prostu nie udawało aby odnieść długoterminowy sukces.

Jarek teraz działa zgodnie ze swoim wewnętrznym ja.
Lee Kuan Yew rownież take robił.
Nelson Mandela również.
Hitler również.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Orator
Reputacja: 1972
Reputacja postu: 
25

Postautor: BitBoy » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:51

kozaki_wiesi pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 23:53A co do TK to dziwi mnie ten fetysz. Wiele rozwiniętych państw, na czele z USA, w'ogle tego tworu nie ma a u nas wielki krzyk.

Rozwalają mnie niektóre teksty tutaj. Przejście płynnie od demontażu TK do stwierdzenia w stylu: „A czy ten TK to w ogóle jest nam potrzebny? Inni nie mają i żyją...” Co pięknego :) Ukraść komuś samochód i argumentować że „A w sumie to czy samochód jest każdemu potrzebny? Wielu go nie ma. Jeżdżą rowerami i żyją, a w ogóle tak jest bardziej ekologicznie”. Nie ważne jest tylko to, czy ktoś posiada(lub nie posiada) samochód, ale także to jak wszedł w jego posiadanie. Tak, jest różnica czy go kupił czy ukradł. Jest różnica czy go oddał na złom dobrowolnie czy mu go zabrano podstępem. No ale pogadajmy o rowerach :)

A jak już nas przyłapano na kradzieży auta, i nie jesteśmy w stanie udowodnić że przejeliśmy je zgodnie z zasadami, to… zacznijmy pisać elaboraty o tym że postępowanie według zasad jest mniej wydajne niż kradzież. Kradzież jest przecież szybsza i bardziej wydajna. Potrzebuje też mniejszych nakładów środków do wejścia w posiadanie dóbr. Tylko czemu w każdej kulturze chcą karać i potępiać złodziei?

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 01:25Dokładnie. Łatwo się pisze i prawi o moralności (zwłaszcza swojej) siedząc sytym i zdrowym przy kompie w ciepłym pokoju.
"Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono" W.Szymborska

W pełni się zgadzam. Dlatego chętnie wysłałbym forumowych teoretyków machiavellizmu na tydzień do okopów. By mogli w praktyce delektować się skutkami swoich teorii w towarzystwie szczurów. Bo czasem wydaje się iż myślą, że to tylko kolejny poziom do przejścia w Call of Duty.

Był tu kiedyś wspomniany dylemat wagonika. Czyli wybór między zabiciem jednego człowieka by uratować kilku. W ankietach ludzie często podają że są w stanie skierować wagonik na jednego człowieka by ocalić kilku. Jednak gdy zapytano ich czy zepchną własnoręcznie człowieka z wiaduktu pod pociąg, by ocalić wielu ludzi, wtedy nie byli już w stanie tego zrobić. Ponieważ w takim przypadku problem przestawał być teoretyczny i stawał się osobowy. Łatwo teoretyzować na liczbach, ale jak trzeba osobiście pchnąć drugiego człowieka pod koła, sprawa się komplikuje.

ekonokomik pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 22:52Nie, nie przeniesiemy tego rozumowania na inne przykłady. Bo rozmawiamy o polityce.

Dlatego staram się wytłumaczyć że jak każda dziedzina życia społecznego podlega ona osądom moralnym.

„Obecnie na scenie światowej toczy się bardzo istotny konflikt ideowy. W walce tej chodzi o sens i cel liberalnego demokratycznego państwa prawa, o to, czy jego liberalny charakter ma wyrażać się w promowaniu wolności odpowiedzialnej za wspólnotę, czy też wspieraniu idei autonomii rozumianej jako wyzwalanie się od wszelkich zewnętrznych — w tym także moralnych - ograniczeń; czy ma to być państwo minimum moralnego, czy też możliwie maksymalnej swobody; czy wreszcie ma to być państwo prawa o solidnych ramach, w których funkcjonują i którym podporządkowane są stosowne instytucje demokratycznego ustroju politycznego, czy też ma przerodzić się ono w demokrację, dla której również zasady państwa prawa okażą się prędzej czy później zbędnym ograniczeniem. Jak widzimy zatem problem współzależności moralności i polityki istnieje i będzie istniał dopóty, dopóki nie powstanie idealny, wolny od jakichkolwiek niedomówień systemowych ustrój, którego istnienie zaspokoi wszystkie potrzeby ludzi. A zatem będzie istnieć zawsze...”
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2155/k,2

ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30Założę się o każde pieniądze, że gdyby wykryto nagle zbliżającą się do Ziemi asteroidę i na przygotowanie obrony zostałby rok, to natychmiast wszystkie kraje wprowadziłyby ostry stan wyjątkowy.

Dlatego ludzie u władzy wkładają tyle trudu w ciągłe przekonywanie nas, że ciągle do Ziemi zbliża się jakaś asteroida. Jak nie jedna to druga. Każda z nich jest pretekstem do odbierania kolejnych swobód obywatelskich, wprowadzaniu większej kontroli, likwidowaniu możliwości odwoływania się od wyroków, torturowaniu ludzi w guantanamo, bombardowania kolejnych wiosek na zdupiach świata, militaryzacji policji itd. itp. W końcu sytuacja jest wyjątkowa prawda? A wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych środków. Nadlatuje asteroida! Jedna z żydami, inna z komuchami, Niemcami, Ruskami, jeszcze inna z „bronią masowego rażenia”, kolejna z „ciapatymi”, terrorystami(których sami uzbroiliśmy by teraz nimi straszyć), globalnym ociepleniem, kryzysem demograficznym, lewakami, stonką, pedałami. Coś pominąłem? Kto wie, może któraś w końcu doleci i nas wykończy? Czy może prędzej wykończy nas kopanie schronów przed asteroidami?

ekonokomik pisze: sobota, 12 stycznia 2019, 22:52A gdyby Twoje dziecko umierało z głodu i nie miałbyś szans na jakąkolwiek pomoc (np w czasie wojny czy klęski żywiołowej), to by ratować swoje dziecko nie usprawiedliwiłbyś kradzieży? A oszustwa? A morderstwa?

Tak, wiem. Leci asteroida. Idę kopać schron i mordować ludzi.

Weteran
Reputacja: 2124
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 11:31

BitBoy pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 10:51Tak, wiem. Leci asteroida. Idę kopać schron i mordować ludzi.

Ależ leci, nazywa się "globalne ocieplenie".
Zobaczysz jak nas za mordę już niedługo wezmą w związku z tym niebezpieczeństwem. Żebyś w tym schronie/ziemiance faktycznie nie skończył pod pretekstem bycia "eko".

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2403
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » niedziela, 13 stycznia 2019, 11:42

kozaki_wiesi pisze:Ależ leci, nazywa się "globalne ocieplenie".
Ale twierdzisz, że tego nie ma?
Załóżmy, że globalne ocieplenie staje się niepodważalnym faktem. Rządy mają nic nie robić? Jak byś widział ich reakcję, abyś każdego ruchu rządu nie traktował jako konspirację na wolność?

Przecież po to jest m.in. władza i hierarchia na świecie aby stać na straży aspektów, które są zagrożone przez zachowania społeczeństwa.

Dzięki temu mamy też relatywna pewność, że skład etykiety produktów żywieniowych odpowiada temu co jest wewnątrz opakowania.

Dzięki temu można jechać windą bez strachu, bo ktoś ustanowił przepisy i je egzekwuje.

Nie usprawiedliwiam państw za to co robią, ale nie mogą też nic nie robić gdy pojawia się faktycznie jakiś stan alarmowy. Co innego gdy jest on sztucznie wywołany.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 6221
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » niedziela, 13 stycznia 2019, 12:02

domator pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 10:11Ale przyklady znajdujesz. Niech cie....
11 września 1973 roku, Pinochet przeprowadził zamach stanu w którym obalił demokratyczny rząd socjalisty Allende. Od początku ustanowiona przez niego junta rozpoczęła brutalne represje opozycji. Według różnych źródeł zabito od 1,2 tys. do 3,2 tys. osób, 80 tys. internowano, a 30 tys. poddano torturom, wśród tych osób znalazły się kobiety i dzieci.
[...] ciążyło na nim około 300 oskarżeń o oszustwa podatkowe, malwersacje i łamanie praw człowieka z okresu jego rządów. Pinochet oskarżony został o nielegalne pozyskanie 28 000 000 dolarów.

To właśnie była cena (przy założeniu, że wszystkie te oskarżenia były słuszne a nie spreparowane). Władza deprawuje a władza absolutnie deprawuje absolutnie.
Życie ludzkie wycenić można różnie, ale co do korupcji / kradzieży, to 28 mln $ to chyba bardzo rozsądna cena z wybronienie kraju przed losem takim jakiego właśnie doświadcza Wenezuela?

Wybacz, ale tak jak dla Was autokracja jest największym złem tego świata, którego by uniknąć, warto poświęcić wszystko, to dla mnie czymś takim jest komunizm w rozmaitych odmianach i inne skrajnie lewicowe eksperymenty społeczne (jeszcze religia, ale to już inny temat). Tu jednoznacznie historia pokazuje, że (wybaczcie słowo) zawsze kończy się to tragicznie i zazwyczaj skutkuje milionami ofiar.
domator pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 10:11Zatem wybacz - ja koncze dyskusje bo nie mam czasu na teorie kiedy praktyka przygniata mnie do ziemii.

Ja też muszę trochę zwolnić z dyskusją, bo nieztety zaniedbałem przez to swoje obowiązki :(

Dodano po 6 minutach 52 sekundach:
BitBoy pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 10:51Nadlatuje asteroida! Jedna z żydami, inna z komuchami, Niemcami, Ruskami, jeszcze inna z „bronią masowego rażenia”, kolejna z „ciapatymi”, terrorystami(których sami uzbroiliśmy by teraz nimi straszyć), globalnym ociepleniem, kryzysem demograficznym, lewakami, stonką, pedałami. Coś pominąłem?

Dziwnym trafem, zapewne przypadkiem, pominąłeś asteroidę z faszystami z nazistami 8-)
Na jednej widziano ponoć upchniętych ich aż 60 tysięcy :D

A poważnie: napisałeś sporo prawdy o tych "asteroidach". Takie mechanizmy władzy działają i działały zawsze. Tyle tylko, że jak wszyscy krzyczą w kółko "niebo spada nam na głowy", to nie znaczy, że:
1. któregoś dnia tak się nie stanie,
2. nie należy być na to przygotowanym,

Polityka podlega ocenom moralnym. Tak samo jak poker na pieniądze w szulerni. Obie te dziedziny są niemoralne. Każda próba zachowania moralnego w obu tych grach doprowadzi do przegranej. W przypadku polityki przegrana czasami nie wchodzi w grę, bo dotyczy milionów ludzi. Już o tym pisałem. I ten mój post wyjątkowo dotyczył PRAKTYKI. Nikt nie podjął tego wyzwania.

PS. Ale porównanie sprawy TK do kradzieży jest absurdalne. Dlatego nie mogę dać plusa, a chciałem za inne częsci Twojej wypowiedzi ;)

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 12:18

vjankuv pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 11:42Ale twierdzisz, że tego nie ma?

No przecież piszę, że jest i to taka nasz XXIwieczna asteroida dzięki której można wziąć ludzi za mordę

Początkujący
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2

Postautor: mad_about_crypto » niedziela, 13 stycznia 2019, 13:15

Dla niektórych strach przed globalnym ociepleniem jest motywujący do prawidłowego postępowania, chociażby takie segregowanie śmieci. Może i istnieje, ale to nie jest powód by nacinać ludzi na kasę i wprowadzać jakieś uregulowania z kosmosu (prawie jak asteroida o której pisaliście). Ludzie się boją więcej oddają kasy i swoich praw, bo myślą, że ich to uratuje...często śmiem wątpić.

Prawidłowe postawy są potrzebne, ludzi trzeba uczyć jak postępować, żebyśmy żyli w zdrowszym środowisku. Bo to na pewno jest nasz problem. Nie może być tak,że trujesz wszystkich i wszystko naokoło.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2162
Reputacja postu: 
5

Postautor: akos » niedziela, 13 stycznia 2019, 14:22

ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30A ja upieram się, że właśnie historia pokazuje, że jest przeciwnie.
Widzę, i upieranie się jest czymś co wychodzi Ci najlepiej, gorzej z uzasadnianiem :lol:
ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30komuniści doprowadzili kraj do katastrofy a uratowała ich dyktatura
Przecież wszelkie znane z historii komunizmy to formy autokracji / dyktatury, no chyba, że znasz jakiś liberalny i demokratyczny komunizm zachowujący niezawisłe sądownictwo.
ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30 Stan wyjątkowy oznacza odebranie swobód obywatelskich
Stan wyjątkowy jak nazwa wskazuje jest przewidziany na sytuacje wyjątkowe i fakt istnienia procedur na s.w. nie uzasadnia w żaden sposób racjonalności wprowadzenia permanentnego s.w. w postaci dyktatury na czas pokoju. Nie było to unikanie odpowiedzi tylko sugestia żeby rozróżniać podstawowe pojęcia, hierarchia w armii nie jest uzasadnieniem słuszności zhierarchizowania całości władzy w państwie itd.
ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30Jeśli demokracja jest takim znakomitym ustrojem, to demokracja bezpośrednia byłaby jeszcze lepsza, wszak to ideał
Non sequitur. Po to właśnie wymyślono demokrację parlamentarną żeby osiągnąć kompromis pomiędzy autokracją a paraliżem w podejmowaniu decyzji. Im społeczeństwo inteligentniejsze tym więcej decyzji jest sensownie i sprawnie podejmowanych bezpośrednio - przykład Szwajcaria, chyba najlepiej funkcjonująca demokracja na świecie. No i przy okazji pytanie za 100 punktów, gdzie wolałbyś się znaleźć w sytuacji kryzysowej, pod skrzydłami dyktatury czy w Szwajcarii? Odpowiedź na to pytanie jest zarazem jasną sugestią do jakiego stanu państwa powinno się dążyć a jakiego unikać.
ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30Toż ja wciaż podkreślam, że dyskutuję teoretycznie
A ja jeszcze raz streszczam o czym dyskutujemy: punktem wyjścia było moje pytanie jak ludzie inteligentni są w stanie pogodzić swój intelekt z głosem na PiS. Nie dyskutuję o fantazjach na temat męża opatrznościowego, który zbawi Polskę w teoretycznym konflikcie nie wiadomo z kim za 50 lat...

Streszczając dalej... na tak moje postawione pytanie nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi. W pierwszym kroku zostało wykazane, że PiS wykonał mocny skręt w kierunku autokracji. Obrońcom racjonalności wyboru PiS pozostała kuriozalna pochwała dyktatur z wyjątkowo niefortunnie dobranymi przykładami (Piłsudski, Chile). Nawet jednak dobrane lepiej, jak np. Singapur nie przekonałyby mnie, ponieważ wolę jednak żyć w miejscu gdzie można żuć gumę nawet jeśli ktoś czasem tym śmieci. Nie interesuje mnie bycie tekturowym ludkiem na makiecie przedstawiającej idealną wizję państwa jakiegoś naczelnego wodza.

Co więcej, nawet gdyby przyjąć czysto hipotetycznie założenie, że możliwa jest "dobra" i bezpieczna dyktatura, to istnieje cały szereg poważnych argumentów, że PiS nią nie jest (tak, ja nadal o nich, ponieważ jak powiedziałem, nie dyskutuję o "mężu opatrznościowym" tylko o konkretach) a wręcz przeciwnie:
- oddalanie się od Unii, naszego najmocniejszego sojuszu (pomimo wad) nie mającego sensownej alternatywy obecnie (nie poprawia to bezpieczeństwa)
- całkiem prawdopodobne powiązania polityków PiS z rosyjską agenturą (np. Macierewicz, również średnio to rokuje dla naszego bezpieczeństwa i niepodległości)
- rozwijanie obrony terytorialnej kosztem wydatków na profesjonalną armię, OT poprawić może co najwyżej bezpieczeństwo dyktatora jako obrona przed wkurzonym tłumem...
Tak więc ewentualny argument o bezpiecznej autokracji PiS jest co najmniej wątpliwy, ja jednak jakoś bezpieczniej się czuję bliżej zachodu niż wschodu, ZSRR 2.0 mi się nie marzy :]

Argument ze wskaźników ekonomicznych też jest trudny do utrzymania, ponieważ jak się okazało na przykładzie PKB jedyny wyraźny i zauważalny rozdźwięk w trakcie ostatnich kilkunastu lat (na korzyść Polski) kształtu wykresu naszego i krajów unijnych był... w czasach ostatniego kryzysu, za rządów znienawidzonej przez kaczystów PO. Ostatnie lata z kolei dużo lepiej tłumaczy po prostu koniunktura niż jakiekolwiek działania polityków.

Co zatem, jak ci rzekomi potencjalni członkowie mensy radzą sobie logicznie z popieraniem PiSu? Nadal jest to dla mnie nierozwiązaną zagadką i z przykrością stwierdzam, że chyba jednak daleko im do mensy...

Wybierając autokrację z obawy przed "asteroidą" prawie na pewno zderzysz się z "asteroidą" w postaci tej autokracji. Kto tego nie rozumie ten dla mnie jest naiwniakiem słabo znającym historię.

Dodano po 5 minutach 9 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 08:33Już rozumiem - trzeba uważnie sprawdzać co w danej sprawie sądzi PiS
Nie rozumiesz, powtórzyłeś świadomie bądź nie, propagandową linię argumentacji PiS na co zwróciłem uwagę podając w uzasadnieniu źródło do wypowiedzi Kaczyńskiego. No przykro mi, że masz zbieżne z nim poglądy, co zrobić...
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 stycznia 2019, 16:32 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:13

akos pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 14:27No przykro mi, że masz zbieżne z nim poglądy, co zrobić...

No dokładnie. Nie palę papierosów i nie jem mięsa - zupełnie jak Hitler :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 13 stycznia 2019, 16:17

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 16:13No dokładnie. Nie palę papierosów i nie jem mięsa - zupełnie jak Hitler
Riposta niby błyskotliwa a jednak bez sensu :) Przecież wiadomo, że chodziło mi o poglądy w sprawie TK a nie światopogląd ogółem w tym dietę...
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:02

No widzisz, nie tylko jeden pogląd mam zbieżny z austriackim akwarelistą ale też znaczną część sposobu na życie

Weteran
Reputacja: 1363
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:19

Tak rozumując można stwierdzić, że wszyscy po trochu jesteśmy Hitlerami i innymi znamienitymi postaciami historycznymi, gdyż w naszym ciele znajdują się atomy, które wydobyły się z ich ciała.

Na allegro widziałam powietrze, którym oddychał Jezus. Święte cząsteczki za jedyne 1000 zł - okazja:)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:37

Dlatego właśnie absurdem jest szufladkowanie i przypisanie osoby do jakiejś opcji czy to politycznej czy innej na podstawie zbieżności pojedynczych poglądów.

ps. powietrze kupilas?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1065
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:40

nariensi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:19Na allegro widziałam powietrze, którym oddychał Jezus. Święte cząsteczki za jedyne 1000 zł - okazja:)

Tanioszka :)

Nie to co J. Biber 1 998 077zł. - https://natemat.pl/69955,jedyna-taka-ok ... tin-bieber. :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 6221
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:43

akos pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 14:27Nie rozumiesz, powtórzyłeś świadomie bądź nie, propagandową linię argumentacji PiS na co zwróciłem uwagę podając w uzasadnieniu źródło do wypowiedzi Kaczyńskiego. No przykro mi, że masz zbieżne z nim poglądy, co zrobić...

"Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, (możliwe jest) utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym."

Myślę, że ten cytat mógłby być mottem każdego fana Unii Europejskiej, prawda?
Problem w tym, że nie powiedział tego Jean-Claude Juncker tylko Adolf Hitler (7 marca 1936 przed Reichstagiem).
Ale nie daje mi to prawa, by nazywać zwolenników integracji europejskiej wychowankami propagandy III Rzeszy i twierdzić, że mają zbieżne poglądy z Hitlerem.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
nariensi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:19Tak rozumując można stwierdzić, że wszyscy po trochu jesteśmy Hitlerami i innymi znamienitymi postaciami historycznymi, gdyż w naszym ciele znajdują się atomy, które wydobyły się z ich ciała.

Nie no, weź przestań, to już było niesmaczne... :P

Zaraz powiesz herezję, że nasze wykopowe prawe skrzydło pochodzi od tej samej małpy co Lenin :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 13 stycznia 2019, 17:53

ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:47Zaraz powiesz herezję, że nasze wykopowe prawe skrzydło pochodzi od tej samej małpy co Lenin
Niech spróbują to podważyć. Czekam 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: akos » niedziela, 13 stycznia 2019, 18:10

ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:47mają zbieżne poglądy z Hitlerem.
Zdaje się, że "fani" UE nie twierdzą, że w jej ramach możliwy jest wyłącznie jeden porządek prawny, stąd np. odrębne konstytucje i kodeksy w poszczególnych państwach. Pomysł na "integrację" Europy Hitlera zdecydowanie odbiega od pomysłu zwolenników UE natomiast zdanie kozaków na temat TK było niemal dokładną kopią wypowiedzi JK. Krótko mówiąc z ... analogia :]

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
ekonokomik pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 09:30I tak, możemy mieć sytuację, gdy czas jest kluczowy dla wszystkich krajów. Właściwie wg niektórych już ją mamy: globalne ocieplenie.
Dobry przykład. I tu ciekawostka, okazuje się, że to właśnie nowoczesne demokracje są na czele tych państw, które realnie działają na rzecz problemu GO, np. wspomniana Szwajcaria, której jakoś brak dyktatury nie przeszkadza w tworzeniu technologii do wyłapywania CO2 z atmosfery czy Niemcy aktywnie działający w temacie OZE. Tymczasem w "skutecznym" Kaczystanie... wyngiel je we wiosce ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 13 stycznia 2019, 18:20

Europejska armia, wspólna konstytucja, polityka zagraniczna, porządek prawny, o tym się coraz częściej wspomina w kontekście Unii czyli plany takie same jak nasz Austriak. Masz poglądy zbieżne z Hitlerem, trudno się mówi, co robić...
Ja jestem pisowiec, Ty - nazista :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: akos » niedziela, 13 stycznia 2019, 18:34

domator pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 07:41Pytanie o glosowanie na NSDAP jest jak najabrdziej sluszne niestety.
Niestety tak, zwłaszcza gdy prześledzi się sposób w jaki to ugrupowanie przejmowało władzę. Cytaz z książki o której kilkukrotnie wspominałem tj. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/165606/p ... nienawisci s. 345

Nazistowska machina propagandowa okazała się niezwykle skuteczna w pozyskiwaniu społecznego poparcia dla destrukcyjnych idei Hitlera. Na przykład na pewnym plakacie widniał Hitler w białym fartuchu ze stetoskopem w ręku, a napis wyjaśniał, że jest lekarzem, który ma wyleczyć chory naród niemiecki. Motyw Niemców jako chorego "organizmu narodowego" przewijał się konsekwentnie w pismach i wystąpieniach Hitlera, podobnie jak motyw Żyda zatruwającego państwo niemieckie, odpowiedzialnego za "rozkład".

Zupełnie jak bym słyszał JK stojącego na drabince i ględzącego o "układach" rozkładających Polskę na które to PiS jest lekarstwem. Jeszcze tylko "Żyda" zamienić na "lewaka" i mamy niemal kopię propagandy :] Dziś hipoteza, że ktoś by popierał NSDAP wydaje się niedorzeczna, ponieważ znamy finał tej historii, ale w latach 30' oni dla "prawaków" i narodowców brzmieli sensownie. Lekarze leczący chory naród, czego się tu czepiać? :]

Skoro jesteśmy już przy książce Posta i Robinsa to wrzucę jeszcze jeden cytat, pochodzący ze streszczenia (https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... yczna.read):

Gdy polityczny paranoik wskazuje wrogów odpowiedzialnych za nasze zbiorowe nieszczęście, dostarcza wielce wygodnego wyjaśnienia. Co gorsza, paranoiczny apel usprawiedliwia „rozwiązanie”, jakim jest zniszczenie „wroga”.

No więc wystarczy ludowi wytłumaczyć, że to co złe to "wina Tuska" i już dalej nie trzeba się starać, co by się nie działo, stabilne 35% poparcia. Lud lubi mieć wroga na którego może zrzucić winę za swoje niepowodzenia zachowując dzięki temu lepszą samoocenę. Nie lubi też zmieniać zdania, z tego samego powodu, oznaczałoby to przyznanie się do wcześniejszego błędu i obniżenia samooceny - tak jak nikt nie lubi ciąć strat na giełdzie i musi się przełamać psychicznie żeby ten nawyk wyrobić.

Dlatego mogę tu gadać zdrów, jeśli ktoś się uparł, że popiera "dobrą zmianę", to, cytując klasyka, "żadne krzyki i płacze nie przekonają go, że białe jest białe a czarne jest czarne".

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
kozaki_wiesi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 18:20plany takie same
Zdecydowanie nie takie same ani nawet nie podobne, poza tym nie nazwałem Cię pisowcem, nie chce mi się dłużej ciągnąć tej przekomarzanki.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 13 stycznia 2019, 19:05

kozaki_wiesi pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 17:37ps. powietrze kupilas?
Nie, ale jak wystawią powietrze Shrodingera albo Bohra to się zastanowię :mrgreen:

Wróć do „Hyde-Park”