Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: miluu » czwartek, 10 stycznia 2019, 13:16

@topndeal
z tego samego powodu, dlaczego Putin ma 90% poparcie w Rosji.
Znajomość socjotechniki + państwowe media i największemu przegrywowi możesz wmówić, że jest mistrzem świata.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 13:35

@miluu, a może najpierw trzeba im "wmówić" że mają potencjał by być mistrzami świata?
Że MOŻEMY być najlepsi, najbogatsi.

Podejście takie jak Twoje wałkowane przez 25 lat przez niektóre "polskie" media skutecznie wmówiły wielu ludziom, że jesteśmy głupi i biedni, że nie mamy szans z takimi Niemcami czy Rosją. Nieważne, że nie mamy teraz, to oczywiste, ale oni chcą, byśmy uwierzyli, że nie będziemy mieć NIGDY. To jest wychowywanie niewolników albo chłopów pańszczyźnianych. Dosłownie. To jest socjotechnika, której jesteśmy poddawani przez TVN i GW od lat. Jak można tego nie widzieć?

Jeśli w zwalczaniu tej antypolskiej propagandy pomocne jest przypominanie tego, że kiedyś byliśmy potęgą, jeśli to ludziom pomaga i pozwoli im marzyć i da wiarę w siebie i swój kraj, to dla mnie to jest ok.

Gdy pytam kogoś, czy Polska za 30 lat może być bogatsza i silniejsza od Niemiec albo Rosji nie oczekuję gorliwego potakiwania i zapewnień, że już jesteśmy lepsi. Chiałbym usłyszeć: "dlaczego nie, ale jak to zrobić". A wiesz co najczęściej słyszę? Wybuch śmiechu.
I to jest najgorsze. To porażka tego kraju. Cel został prawie osiągnięty.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 10 stycznia 2019, 13:37

Choć ja np, chciałbym, żeby PIS osiągnoł podobny wynik jak 4 lata temu. Większość ustawowa, ale nie konstytucyjna. Niech zjedzą żabę, którą stworzyli, albo niech się stanie tak jak obiecują, że będziemy bogatym, szanowanym, silnym państwem grającym w UE pierwsze skrzypce. Oba zakończenia mnie satysfakcjonują.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
@ekonomik,
jak mi ktoś mówi, że nie będę mistrzem świata, to od razu biorę się do roboty, żeby udowodnić, że właśnie będę, a jak do tego doda jeszcze słowo "nigdy" to pracuje ze zdwojoną siłą. Najbardziej mnie rozleniwiają pochwały i poklepywanie po plecach.

Weteran
Reputacja: 2539
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 14:14

miluu pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 13:41Choć ja np, chciałbym, żeby PIS osiągnoł podobny wynik jak 4 lata temu. Większość ustawowa, ale nie konstytucyjna. Niech zjedzą żabę, którą stworzyli, albo niech się stanie tak jak obiecują, że będziemy bogatym, szanowanym, silnym państwem grającym w UE pierwsze skrzypce. Oba zakończenia mnie satysfakcjonują.
Poważnie ? xD

Przecież te kurwia nas jeszcze oskubią bardziej.

Wyjebać ich wszystkich do piachu, wtedy będziemy bogatsi.

Orator
Reputacja postu: 
5

Postautor: miluu » czwartek, 10 stycznia 2019, 14:20

no co ty, przecież postulaty PIS to:

-tanie państwo
-odnowa moralna narodu
-koniec z butą i arogancją władzy
-wystarczy nie kraść
-transparentność funkcjonowania państwa
-teraz będą rządzić zwykli Polacy
-biało czerwona drużyna
-koniec z nepotyzmem i przywilejami dla znajomków
-do polityki nie idzie się dla pieniędzy

i robią to z żelazną konsekwencją, tylko dokładnie na odwrót

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1758
Reputacja postu: 
8

Postautor: domator » czwartek, 10 stycznia 2019, 14:26

ekonokomik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 13:35Gdy pytam kogoś, czy Polska za 30 lat może być bogatsza i silniejsza
O rany. Juz to pisalem. Ale widac zapominasz.
Zadaj mi to pytanie samo pytanie w 2014 i dostaniesz nastepujaca odpowiedz: "Oczywiscie ze tak! Idzie nam doskonale. Jestesmy absolutnie wyjatkowym krajem w Europie, ktory tak szybko i skutecznie wychodzi z socjalistycznej przeszlosci. W ciagu ostatnich 25 lat udalo nam sie tak duzo i mamy wspaniale perspektywy" [dobra, troche przejaskrawilem ale to dla dobra dyskusji)
Niestetu rok 2015 spowodowal ze z 25 lat sukcesow cofnelismy sie pewnie z 15. A za chwile bedziemy mieli PRL z jedynie sluszna sila partii PZPR zwanej teraz PIS.
Wiec nie oskarzaj mnie o brak wiary w sile Polski i jej wspaniale perspektywy. Ja po prostu uwazam ze zostalismy z tej super-drogi zawroceni.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1199
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:13

"Kosmiczna parada i strefa dla dzieci"

"8 czerwca 2019 roku - tego dnia, po raz kolejny, dziewiętnasty już, warszawskimi ulicami przejdzie Parada Równości! " - https://queer.pl/news/202249/znamy-date-parady-rownosci

"W tym roku po raz pierwszy zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci. "To odpowiedź na prośby wielu rodziców, którzy chcą w sposób przystępny tłumaczyć swoim dzieciom o co walczymy"

:shock:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:50

domator pisze:Niestetu rok 2015 spowodowal ze z 25 lat sukcesow cofnelismy sie pewnie z 15.
Ale zdajesz sobie sprawę, że ubiegły rok, był absolutnie rekordowym zarówno dla naszej gospodarki jak i dla wpływów do budżetu id 1989? To nie jest propaganda rządu, to niezależne oceny i raporty GUS. Trudno to podważyć, bo gdyby wzrosły tylko wpływy z podatków można by przypuszczać, że rząd wyżyma przedsiębiorców do sucha z kasy i zaraz wszyscy uciekną na Cypr a gospodarka padnie. Jeśli jednak jednocześnie spada bezrobocie, wzrasta PKB, rosną pensje, to znaczy, że wzrost wpływów podatkowych idzie w parze ze realnym rozwojem gospodarki.

Oczywiście, można to tłumaczyć świetną koniunkturą na świecie i wmawiać, że gdyby nie rządził PiS mielibyśmy jeszcze lepiej. Może, nie wiem, zgodnie z moim nickiem nie jestem specjalistą od ekonomii ;) Kiedyś pewnie sam bym się pod tym podpisał w ciemno.

Ale pamiętam wypowiedzi specjalistów, ekonomistów, profesorów przed ostatnimi wyborami, że PiS to populiści, którzy nawet nie zaczną spełniać po wyborach swoich obietnic, bo nie będą mieli na to kasy.
No bo przecież natychmiast po wygranej PiS zagraniczni inwestorzy zaczną w panice uciekać gubiąc kapcie.
Potem, gdy PiS wprowadził 500+, obniżył wiek emerytalny oraz kilka innych zmian, rozdając kasę szerokim gestem, pojawiły się opnie specjalistów, że PiS zbankrutuje za rok, no góra dwa. Szczerze mówiąc sam w to wierzyłem, bo jestem uczulony na lewicową gospodarkę.
Tymczasem mija trzeci rok ich rządów i mimo walki politycznej z UE, bijemy rekordy i najśmielsze przewidywania agencji ratingowych. Przyjeliśmy 3mln Ukraińców, 150 tys migrantów z reszty świata i wciąż brakuje nam rąk do pracy.

Jak Balcerowicz pojawia się znów w tv, to mu autentycznie współczuję, bo biedny profesor już nie wie co wymyślać by po raz kolejny tłumaczyć, że choć jest lepiej to tak naprawdę jest gorzej a wręcz tragicznie.

Więc owszem, możemy dyskutować o psuciu "państwa prawa" (choć dla mnie nic się nie zmieniło, moje zaufanie do wymiaru sprawiedliwości od lat jest zerowe), ale aż chce się zakrzyknąć za Clintonem "Gospodarka głupcze!".

Niektórzy jeszcze coraz ciszej powtarzają, że to wszystko koniunktura... Że prawdziwym testem będzie kryzys światowy. Ano zobaczymy. Ten chyba właśnie stoi na progu.
Ciekaw tylko jestem, czy jeśli jednak PiS przetrzyma kryzys w Polsce w lepszej formie niż inne kraje, to kiedyś zobaczę w TVN Balcerowicza, który powie: "wybaczcie, myliłem się"? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:54

@ekonokomik A skad ty masz takie fantastyczne informacje? Z TVP?
Zamek na piasku budowany z kreatywnej ksiegowosci.

Weteran
Reputacja postu: 
5

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:55

@domator, poważnie? Będziesz szedł w zaparte i zaprzeczał rzeczywistości? Zamknęli internet?

Ufasz GW? Proszę. Odcedź komentarze i wszystkie "ale", oceń fakty.

Wzrost produkcji:
http://wyborcza.pl/7,155287,24188621,pr ... oczyc.html

Wpływy budżetowe:
http://wyborcza.pl/7,155287,24290395,11 ... wyzka.html

Ocena świata:
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,242 ... bilna.html
http://wyborcza.biz/Gieldy/1,132329,240 ... i-wef.html

Inflacja:
http://wyborcza.pl/7,155287,24331449,in ... swiat.html

Przełożenie wyników na zwykłych ludzi:
http://wyborcza.biz/biznes/1,149543,205 ... rects=true
http://wyborcza.pl/7,155287,24184274,sr ... -moga.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: domator » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:09

ekonokomik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 16:55Będziesz szedł w zaparte i zaprzeczał rzeczywistości?
Chyba na te chwile nie mam wyjscia i musze tak zrobic. Za duzo tu siedze w tym hydeparku. Ale moze jeszcze wieczorem znajde chwile i odpisze.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
28

Postautor: akos » czwartek, 10 stycznia 2019, 18:40

ekonokomik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 16:50Ciekaw tylko jestem, czy jeśli jednak PiS przetrzyma kryzys w Polsce w lepszej formie niż inne kraje, to kiedyś zobaczę w TVN Balcerowicza, który powie: "wybaczcie, myliłem się"?
Ja jestem ciekaw czegoś odwrotnego. Czy gdy za kilka lat okaże się, że jednak ekonomia oparta na rozdawnictwie kosztem inwestycji kończy się kiepsko (pomimo chwilowej poprawy wskaźników z powodu wzrostu konsumpcji) zwolennicy PiS uczciwie przyznają, że socjalizm i etatyzm (https://www.pb.pl/lista-1000-pis-chowa- ... sek-852442) jednak nie działają, po raz kolejny, a tym razem miały przecież działać, bo racja była "najsza" a nie "ichniejsza" :]
ekonokomik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 12:40Sądzę, że połowa znanymi mi osób, o których wiem, że gdyby chcieli to do mensy dostaliby się przed poranną kawą, wybrałaby PiS, gdyby były do takiego wyboru zmuszone
To bardzo ciekawe, serio, ponieważ ja od dawna mam problem ze zrozumieniem jak ludzie inteligentni są w stanie popierać partię, która rozmontowała fundament demokracji konstytucyjnej. W szczególności ciekawiłaby mnie opinia tych ludzi z mensy i kontrargumenty wobec rozumowania Jana Woleńskiego przedstawionego w tym artykule:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -roku.read

Chodzi o głośną swego czasu nowelę ustawy o TK wobec której trybunał wydał wyrok nie opublikowany przez rząd Szydło.
W skrócie rozumowanie J.W. można streścić bardzo prosto: TK nie mógł orzekać na temat proponowanej noweli zgodnie z zasadami w niej przedstawionymi, ponieważ te zasady były dopiero przedmiotem orzekania. Podobnie argumentowała, takimi prostymi słowami prof. Łętowska, ale J.W. poszedł krok dalej i rzecz doprecyzował tak, że trudno jego tok myślenia podważyć (ja przynajmniej nie znajduję luki).

Jeśli jednak J.W. ma rację (a prawie na pewno ma), to śmiało można twierdzić, że został dokonany konstytucyjny zamach stanu, ponieważ, zgodnie z definicją grupa osób przejęła pełnię władzy niezgodnie z porządkiem konstytucyjnym. Siły nie użyto, ponieważ nie było takiej potrzeby gdyż wojsko i policja mające z założenia stać na straży konstytucji pozostało bierne lub podporządkowane wspomnianej grupie osób.

To już powinno wystarczyć każdemu konsekwentnemu w myśleniu wyborcy aby nigdy tej grupy osób nie popierać, niezależnie od wskaźników gospodarczych czy jakichkolwiek innych "sukcesów". Został wykręcony bezpiecznik demokracji, powinna być czerwona kartka jak za faul bez piłki. Dlatego niezmiennie od tamtego czasu mnie zdumiewa jak ludzie rzekomo inteligentni przechodzą nad tym faktem do porządku dziennego, nie przeszkadza im, że żyją w praktyce w autokracji wzruszając na to ramionami i mówiąc "oj tam oj tam, jest robota, są towary w sklepach":
ekonokomik pisze: Więc owszem, możemy dyskutować o psuciu "państwa prawa" (choć dla mnie nic się nie zmieniło, moje zaufanie do wymiaru sprawiedliwości od lat jest zerowe), ale aż chce się zakrzyknąć za Clintonem "Gospodarka głupcze!".
Żeby było ciekawiej, "reformy" tej grupy ludzi są niemal kalką "reform" putinowskich oraz orbanowskich (też dobry "kumpel" Władimira) a ich powiązania z GRU również dają sporo do myślenia (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4738714/ ... -tajemnice).

Przy tych wszystkich faktach snujesz tu wizje mocarstwowe Polski jako potęgi nuklearnej, niezależnej od wschodu i zachodu, serio, pod tymi rządami / nierządami? W bananowej republice "kolesi", którą teraz jesteśmy i do której zaistnienia przyczynił się również Twój głos? Kreujesz swoje poglądy jako realistyczne / sceptyczne a tymczasem mnie jawisz się jako jeden z bardziej kolorowych fantastów tego forum :) Mam wrażenie, że wysforowałeś się 100 metrów przed szereg pozostałych wstających z kolan fantastów i krzyczysz, "chłopaki za mną, za horyzontem muszą żyć jednorożce" ;)

Zmienię zdanie gdy ktoś mi wykaże, na podobnym poziomie ścisłości, co Woleński, że nie miał on jednak racji i zaoranie TK przez PiS było zgodne z prawem.

"Mumia" ma swoje wady. Nadmierna biurokracja, niejasne reguły demokratyczne, oraz brak spójności w polityce imigracyjnej budzącej wiele emocji są jednymi z nich, ale jeśli ktoś chce się uważać za realistę, to powinien dążyć w kierunku reformowania tego tworu (tym bardziej, że mamy tam rodaka na wysokim stanowisku) zamiast snucia mocarstwowych wizji. Najsensowniejszy sposób na przeciwstawienie się Rosji w ewentualnym konflikcie, którego wysokie prawdopodobieństwo sugerujesz w przeciągu kilkudziesięciu lat, to przeciwstawienie się jej jako zjednoczona Europa a nie konglomerat państw i państewek o niespójnych interesach, które pojedynczo Rosja może wciąć na śniadanie. Przecież właśnie przed tym na Kremlu trzęsą portami i stąd się bierze ciche popieranie wszystkich tych "wstających z kolan" narodowców w różnych miejscach Unii. Ciekawe, że Federacja Rosyjska nie popiera z podobnym zapałem dążeń narodowościowych swoich zależnych republik :]
In cryptography we trust

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:12

Zakładam, że nikomu nie będzie się chciało czytać długiego wywodu opisującego niekonstytucyjne przejęcie TK, wiec wytłumaczę w dwóch zdaniach.
Trybunał Konstytucyjny w nowym składzie, oceniał konstytucyjność ustawy, na podstawie której ten nowy skład mógł być powołany. Sędziowie "dublerzy" wydali wyrok we własnej sprawie, odnośnie tego czy mogą być sędziami. Jest to logicznie nie-do-obrony.

W takiej sytuacji powinien zareagować prezydent, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Prezydent, który ma prawnicze wykształcenie, nie może tłumaczyć się, że nie widział problemu w sytuacji bezprawnego przejęcia TK, bo to, że nie można być sędzią we własnej sprawie, to jest prawniczy elementarz w cywilizacji zachodniej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 19:41 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:29

miluu pisze:Trybunał Konstytucyjny w nowym składzie, oceniał konstytucyjność ustawy, na podstawie której ten nowy skład mógł być powołany. Sędziowie "dublerzy" wydali wyrok we własnej sprawie, odnośnie tego czy mogą być sędziami. Jest to logicznie nie-do-obrony
Czapki z głów dla PiS za to jak bezczelnie załatwili temat TK.
Czemu nikt za wał stulecia nie poszedł do więzienia. Woody Allen ma tu materiał na komedię, patrząc na to co ten rząd wyrabia.

Trybunał, Smoleńsk, Macierewicz, Misiewicz, Pawłowicz, opętany Jarek, KornikDrukarz i reszta wyczynów i nazwisk tego rządu rozwalają mózg.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:39

miluu pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 19:12Trybunał Konstytucyjny w nowym składzie, oceniał konstytucyjność ustawy, na podstawie której ten nowy skład mógł być powołany. Sędziowie "dublerzy" wydali wyrok we własnej sprawie, odnośnie tego czy mogą być sędziami. Jest to logicznie nie-do-obrony.
Troszkę pomieszałeś i piszesz wprawdzie słusznie, ale o innej sytuacji :) Woleńskiemu chodzi o wydanie wyroku (w starym składzie) dotyczącym noweli o TK, który to wyrok był jego zdaniem poprawnie wydany a niepoprawnie zdaniem polityków PiS. Mówiąc obrazowo wyglądało to mniej więcej tak:

1. Załóżmy, że PiS przygotowuje ustawę wedle której wyroki trybunału konstytucyjnego mają być orzekane przez skład dajmy na to 12 szympansów.
2. Aktualni sędziowie TK stukają się w głowę i mówią, że taki pomysł jest niezgodny z konstytucją.
3. PiS twierdzi, że nie zgadza się z punktem 2, ponieważ nie został on sformułowany przez szympansy.

Żelazna logika no nie? :) Tyle jeśli chodzi o "popularnonaukowe" przedstawienie tej kwestii, ale serio polecam zapoznać się z całością wywodu Woleńskiego, ponieważ w gruncie rzeczy jest dość prosty choć może sprawiać wrażenie zawiłego z uwagi na precyzyjny język. Dowód przebiega nie wprost, tzn. J.W. zakłada, że rację mają jednak zwolennicy tezy o niepoprawności wyroku (PiS) i dochodzi z tego założenia do sprzeczności.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:44

vjankuv pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 19:29Trybunał, Smoleńsk, Macierewicz, Misiewicz, Pawłowicz, opętany Jarek, KornikDrukarz i reszta wyczynów i nazwisk tego rządu rozwalają mózg.
Zyje nadzieja ze chociaz z niektorych z nich Trybunal Stanu nie minie.....

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:50

akos pisze:Ja jestem ciekaw czegoś odwrotnego. Czy gdy za kilka lat okaże się, że jednak ekonomia oparta na rozdawnictwie kosztem inwestycji kończy się kiepsko (pomimo chwilowej poprawy wskaźników z powodu wzrostu konsumpcji) zwolennicy PiS uczciwie przyznają, że socjalizm i etatyzm (https://www.pb.pl/lista-1000-pis-chowa- ... sek-852442) jednak nie działają, po raz kolejny, a tym razem miały przecież działać, bo racja była "najsza" a nie "ichniejsza" :]
Jestem przeciwnikiem lewicy w gospodarce i jakimkolwiek dotacjom i rozdawnictwu. Zawsze uważałem się za liberała. Też nie stawiałem na PiS 5 groszy. Ale nie mogę zaprzeczać rzeczywistości. Ile jeszcze lat wzrostu gospodarczego można będzie tłumaczyć "chwilową poprawą wskaźników z powodu konsumpcji"? Szczególnie przy znikomej inflacji.
Zauwazylem przy tym, że postawa liberałow czesto jest bardzo dogmatyczna. Sam taki bylem. Tak silnie przekonany o swoich racjach, ze jesli fakty je podważały to szukałem do konca najbardziej karkołomnych mozliwości byle nie przyznac ze moze się jednak mylę.
Teraz staram sie byc bardziej otwarty.

Przypomina mi się inna sprawa: jednym z takich dogmatów liberalnych jest zdaje się opinia, ze aby osiągnać pewien poziom rozwoju gospodarki potrzeba demokracji, wolności obywatelskich i gospodarczych, praw człowieka itd. Że niemozliwe jest to w spoleczenstwie rządzonym totalitarnie, bo te z definicji tłamszą indywidualną inicjatywę i w koncu takie państwo pada pod niewydolną gospodarką.
I wszystko się zgadzało dopóki Chiny nie pojawiły sie w czołówce gospodarek swiatowych z rekordowymi wzrostami.
Od jakiegos czasu czytam artykuły ekonomistów, ze moze jednak, khmm, khmm, jakby to powiedziec, jest jakas "inna droga" do wzrostow niz wolnosc gospodarcza... :D

Sam nie wiem. Sam jestem ciekaw.
akos pisze:Przy tych wszystkich faktach snujesz tu wizje mocarstwowe Polski jako potęgi nuklearnej, niezależnej od wschodu i zachodu, serio, pod tymi rządami / nierządami? W bananowej republice "kolesi", którą teraz jesteśmy i do której zaistnienia przyczynił się również Twój głos?
Na razie się nie przyczynił. Jestem zagorzałym przeciwnikiem PiS (zarówno w kwestiach gospodarczych jak i światopoglądowych). Po prostu oceniam fakty a nie propagandę (zarówno państwową jak i antypolskich mediów). Nie kłócę się z rzeczywistością. Skoro wszelkie obiektywne wskaźniki pokazują 3 lata bezpecedensowych wzrostów gospodarczych, to nie udaję, że to nieprawda.
Ale z niepokojem czekam na najbliższe wybory, bo czuję, że dla mnie będzie to wybór tragiczny, w znaczeniu tragedii greckiej.

Co do "bananowej republiki kolesi" to widzę niewielki postęp w porównaniu z poprzednimi rządami. Tyle, że tamci byli bardziej dyskretni, mniej rzucali się w oczy. No i "wolne media" trochę mniej im patrzyły na ręce niż obecnej władzy.

I nie, nie wierzę, że Polska osiągnie wielkość pod rządami PiS. Są za mało skuteczni, zbyt niekompetentni. Pisałem, sięgam kilkadziesiąt lat w przyszłość, a w tej skali rządy PiS to epizod.

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:57

ekonokomik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 19:50I wszystko się zgadzało dopóki Chiny nie pojawiły sie w czołówce gospodarek swiatowych z rekordowymi wzrostami.

Jak się startuje z praktycznie zerowego poziomu to o szybki początkowy przyrost nie jest trudno - tak jak u nas po wejściu ustawy Wilczka i rozkwicie pionierskiego, przaśnego kapitalizmu ("szczęki", łóżka polowe). Dopiero potem, w miarę rozwoju i równania do rozwiniętych państw, tempo wzrostu siada.
Wystarczyłoby by w Korei Północnej reżim zezwolił na wolny handel pietruszką i mielibyśmy dwucyfrowy wzrost PKB ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:03

@akos, @vjankuv, @miluu, robicie błąd, bo patrzycie na sprawę TK pod kątem logiki czy prawa. A powinniście patrzeć pod kątem polityki i... show. PiS tak mieszał, tak przeciągał i kombinował, że temat się medialnie "zużył" i przedawnił. Teraz już prawie nikogo nie obchodzi, nie stanowi atrakcji. Ludzie są nim zmęczeni. PiS wygrał tę rozgrywkę.

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
@kozaki_wiesi, i ten "efekt początkującego" trwa w Chinach przez kilka dekad i wyniósł ich na drugie miejsce w rankingu gospodarek świata? :roll:

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:15

A nie jest tak, że tempo wzrostu u nich wyhamowuje a w wielu miejscach po prostu para idzie w gwizdek (słynne "miasta widma"). Można budować stadiony i lotniska w każdej gminie i chwalić się rozwojem i tempem wzrostu, tyle że potem te "inwestycje" stoją nieużywane (ostatni przykład to Brazylia i jej igrzyska). Ale na papierze wzrost przecież jest.

Wróć do „Hyde-Park”