Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2709
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: akos » niedziela, 6 października 2019, 13:16

@Wymazywanie

Niewiele się to różni od wielu innych wątków, np. tego szamba o lisku, w którym jesteś bardzo aktywny ;)
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 13:18

@nariensi Mam za małą wiedzę, by odpowiedzieć. Z jednej strony Reptyliany są wszędzie, z drugiej nie mam nawet minimum wiedzy o globalnym ociepleniu, więc nie będę udawał, że wiem jak jest. :) Ja wiem, że na spiskowych stronach i kanałach są ludzie, co wiedzą w magiczny sposób wszystko o fizyce, biologii, przeszłości i przyszłości świata, rządach, gospodarce, chemii, ale ja niestety do nich nie należę.
Oczywiście pisze humorystycznie, wiadomo, że w jakiejś części nawet mocno odjechanych spiskowych teorii coś tam jest prawdy, ale czy tutaj? Nie wiem i w sumie wisi mi to. :)

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
akos pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:16Niewiele się to różni od wielu innych wątków, np. tego szamba o lisku, w którym jesteś bardzo aktywny

Tam wyzywanie jest rzadziej (choć ostatnio był ostry atak szału Harmony, że nie znają wielkiego rozwoju Liska malkontenci). Więcej jest za to polewki. A jakby wyznawcy Liska słuchali mojego "hejtowania" Liska, to by dali sobie spokój z tym badziewiem na cenach znacznie, znacznie wyższych niż obecne. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 6 października 2019, 13:33

@Wymazywanie

Myślę, że proporcje hate/polewka podobnie się rozkładają. Ja tu mam polewkę z ludzi wrzucających fake newsy lub nie trzymające się kupy teorie spiskowe, w wątku liska można się znęcać psychicznie nad bagholderami. Podobny sport tylko nieco inna kategoria :)

Co więcej, wydaje mi się, że nawet błąd poznawczy, który wytykamy ma zbliżoną konstrukcję w obu przypadkach. Gdyby bagholderzy wykorzystali energię umysłową wkładaną w racjonalizowanie stratnej pozycji, na chłodną analizę i ścięcie strat, to by na tym skorzystali. Analogiczne, gdyby ludzie wkładający mnóstwo pracy w wynajdowanie spiskowych wyjaśnień, nauki "alternatywnej" itp. włożyli ten wysiłek w edukację, to by na tym skorzystali i stali się mniej podatni na manipulacje.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 13:40

akos pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:33w wątku liska można się znęcać psychicznie nad bagholderami.
Źle to nazywasz. Dla mnie znęcaniem się nad bagholderami jest mówienie im, że będzie dobrze, żeby dokupowali dalej, że na pewno mocno urośnie itd. To szybko uśmierza im ból, ale długofalowo wrzuca ich w większe i głębsze szambo. Ergo więcej bólu, kosztem chwilowej iluzji i pociechy. Pisanie im a la kawa na ławę jak jest, przynosi co prawda przykrość, ale prawda bywa przykra. Bagholderzy jakby nie bronili swojej psychiki i ego do oporu, tylko umieli się szybko przyznać do błędu, byliby w znacznie lepszej sytuacji. Są na forum osoby, które się "przebudziły" z Liska w porę, czasem też przez moje wredne "pierdolenie" i teraz nie żałują.

Ze spiskowymi teoriami ciężej walczyć. Dlatego, że często mieszają w sobie i dużo prawdy i dużo fałszu. A jakaś część spiskowych teorii faktycznie mówi prawdę (jaka? nie wiem, ale raczej na pewno mniejszość). A na wykresie liczby są bezlitosne, więc łatwiej to ocenić niż Reptilian.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 876
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 października 2019, 13:42

nariensi pisze: niedziela, 6 października 2019, 12:49Czy Ty też uważasz, że naukowy konsensus w sprawie zmian klimatycznych oraz odpowiedzialności za nie człowieka jest częścią globalnego lewackiego spisku? Nie chodzi mi o wdrażaną politykę. Chodzi mi jedynie o stronę naukową.

Ja Tobie odpiszę. Dbanie o naszą planetę jest priorytetem. Z tym się chyba większość zgodzi. Takie badania naukowe są potrzebne.
Chodzi o Nas wszystkich i o przyszłość następnych pokoleń.
Tylko nie widzisz drugiej strony medalu. Ja, Ty i reszta osób z tego forum zostanie obciążona podatkami. Zapłacisz to z własnej kieszeni.
Te pieniądze najpewniej trafią do kieszeni globalistów, a nie do walki z ociepleniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1658
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 6 października 2019, 13:45

@shinya56 przecież "lewa i prawa" to tylko umowny podział, zmieniający się programem i założeniami w dłuższej historycznej skali czasowej, podobnie jak zmienia się świat, warunki i technologia. To że ludzie są ćwierćinteligentami, usilnie chcąc dzielić ludzi na lewych i prawych, to tylko świadczy o tym jakimi są ignorantami. Zresztą ostateczne wyniki wyborcze(nawet ich suma po89') dobitnie o tym świadczy.

Dziwne, że jakoś wielu kwestii, które są podejmowane[kontrowersyjne] nikt tu za pomocą argumentów nie próbuje zrozumieć, czy udowodnić, że teza jest błędna. Zamiast tego mojsza racja - co gorsze tu mojsza, a ogółem ZERO. I weź znoś to, "och jacy to wszyscy głupi i nieświadomi wszystkiego".

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1258
Reputacja postu: 
3

Postautor: maxi82 » niedziela, 6 października 2019, 13:47

Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 13:47

@shinya56 Priorytetem dla ludzkości jest jej przetrwanie. To często co innego, niż dobro Ziemi. Nie musi być sprzeczności, ale znaku równości często nie ma. Jeśli priorytetem miałoby być dobro Ziemi, to ludzkość powinna dokonać masowego samobójstwa na tej planecie, uprzednio ją w miarę uprzątnąwszy. :mrgreen: Nasza cywilizacja wyszła dawno z faz rolniczych, zbierackich i łowieckich i żyje zdecydowanie w innym paradygmacie niż życie zgodnie z naturą. Czy to dobrze czy źle? No cóż, coś kosztem czegoś. Plusy dodatnie i plusy ujemne, wiadomo.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » niedziela, 6 października 2019, 13:50

@Wymazywanie

Być może źle to nazywam, kwestia umowna, ale schemat jest analogiczny - idąc Twoim nazewnictwem, znęcaniem się nad zwolennikami poglądów tautologicznych lub niefalsyfikowalnych byłoby utwierdzanie ich w tych poglądach, zaś mentalny plaskacz może przynieść otrzeźwienie i zamianę pseudonauki na naukę ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 października 2019, 13:50 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.
In cryptography we trust

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 6 października 2019, 13:50

Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:19Z jednej strony Reptyliany są wszędzie
20 lat temu absurd, 10lat temu szok i new age bullshit. Sprawdź dziś statystyki paranormalnych zjawisk i dowody pilotów, dziś już oficjalnie czytasz o tym na głównej stronie jako INFO dnia. Potwierdzone. Mądrości ułańskie, bardziej mojsze.

A Full HD to tylko początek.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 13:54

amneziahaze pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:50Sprawdź dziś statystyki paranormalnych zjawisk
Oksymoron. Znaczna część obserwacji takich zjawisk to jebnięcie talerzem w polu jak bumerangiem i szybko Mietek, klepaj fotę UFO!
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 października 2019, 13:54

@amneziahaze
Ja nie zakładem tematów dla lewej i prawej strony. Można je połączyć w jedną całość. Taki podział dla mnie jest sztucznie wykreowany na zasadzie
"dziel i rządź". Lewica - prawica, PO-PiS itd. Chociaż jest to jedno i to samo tak naprawdę.

Wracając do wątku ocieplenia klimatu. Pani @nariensi , Ja, Ty i reszta prawaków i lewaków przy okazji zapłaci jeszcze podatek od tego. To jest moralne ? Lepiej za te pieniądze kupić coś swojemu dziecku lub je zainwestować w krypto niż napychać kieszenie innym. Nie wierze, że te pieniądze w całości pójdą na walkę z ociepleniem.
W skrócie. Walczycie za klimat OK. Przy okazji jeszcze za to zapłacicie. Termin "Pożyteczni idioci" nabiera sensu.
Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:47@shinya56 Priorytetem dla ludzkości jest jej przetrwanie. To często co innego, niż dobro Ziemi. Nie musi być sprzeczności, ale znaku równości często nie ma. Jeśli priorytetem miałoby być dobro Ziemi, to ludzkość powinna dokonać masowego samobójstwa na tej planecie, uprzednio ją w miarę uprzątnąwszy

Powiedz to innym osobom z tego tematu, a nie mnie. Ja to wiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: amneziahaze » niedziela, 6 października 2019, 14:08

Oksymoron. Znaczna część obserwacji takich zjawisk to jebnięcie talerzem w polu jak bumerangiem i szybko Mietek, klepaj fotę UFO!
Chodziło mi głównie o odtajniane dane wywiadów największych państw jak USA, Anglia, Rosja, Australia - nagrania pilotów głównie. Nie da się temu już zaprzeczyć w żaden sposób.
shinya56 pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:56 To jest moralne ? Lepiej za te pieniądze kupić coś swojemu dziecku lub je zainwestować w krypto niż napychać kieszenie innym. Nie wierze, że te pieniądze w całości pójdą na walkę z ociepleniem.
Po dłuższym zastanowieniu, jestem w stanie się z tym pogodzić, tak jak świadomie godzę się i rozumiem w jakim celu opodatkowane są "szkodliwe" używki, produkty, nawet paliwo czy przepisy dopuszczające do ruchu pojazdy, kontrola decybeli, itp. Nie przeszkadza mi to, choć pewnie uznane tu zostanie za kolejną dewiację czy brak świadomości.
shinya56 pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:56W skrócie. Walczycie za klimat OK. Przy okazji jeszcze za to zapłacicie. Termin "Pożyteczni idioci" nabiera sensu.
Dokładnie tak, w każdym wątku czy nawet miejscu jest ten sam rodzaj napiętnowania, po czym Unia i tak zaklepie to. Na nic się zda szczekanie, bo to do niczego nie prowadzi, zaś jakie co ma poparcie ogółem, widać jak na dłoni i pozostają tylko ciągłe przytyki i ujadanie na forach. Czyli kompletny absurd, niestety. :x

Dodano po 10 minutach 40 sekundach:
shinya56 pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:56
Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:47@shinya56 Priorytetem dla ludzkości jest jej przetrwanie. To często co innego, niż dobro Ziemi. Nie musi być sprzeczności, ale znaku równości często nie ma. Jeśli priorytetem miałoby być dobro Ziemi, to ludzkość powinna dokonać masowego samobójstwa na tej planecie, uprzednio ją w miarę uprzątnąwszy

Powiedz to innym osobom z tego tematu, a nie mnie. Ja to wiem.
O czym wiesz? Na pewno?

Ludzkość aktualnie nie jest w fazie równi pochyłej do swojego wyginięcia, ale w głębokim rozkwicie, natomiast Europa demograficznie i liczebnie z tego co wiem się ogarniała, dopóki nie zaczęli "optymalizować" swoich rynków pracy imigrantami.

Jestem za selekcją naturalną i nie będę z debilami walczyć żadnymi metodami.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » niedziela, 6 października 2019, 15:16

amneziahaze pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:29Jestem za selekcją naturalną i nie będę z debilami walczyć żadnymi metodami.

Za to masz plusa. W 100% się zgadzam.

Weteran
Reputacja: 1692
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » niedziela, 6 października 2019, 17:24

shinya56 pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:42Tylko nie widzisz drugiej strony medalu. Ja, Ty i reszta osób z tego forum zostanie obciążona podatkami. Zapłacisz to z własnej kieszeni.
Dlaczego uważasz, że nie widzę kosztów, pisałam o tym?
Ja się wypowiadam w kwestiach naukowych, a nie politycznych, czy ekonomicznych.
Jeśli mam zapłacić z własnej kieszeni za coś co ma sens, to z ochotą to uczynię.
Pytanie brzmi CO MA SENS? Nad tym pytaniem naukowcy głowią się nie od dziś.
Uznano, że na obecnym poziomie technologicznym ludzkości największy sens ma redukcja rosnącej koncentracji gazów cieplarnianych.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » poniedziałek, 7 października 2019, 01:28

baggins pisze: czwartek, 12 września 2019, 18:54ostatni już link z filmikiem na dziś @domator @akos @miluu zobaczcie i pomyślcie nad tym chwilę, szczególnie @nariensi obejrzyj... dla Ciebie widzę największą szansę na przejrzenie
To miłe, że próbujesz mnie edukować, ale tak się składa, że chyba już wiem jak myślą socjaliści (chociaż z innych źródeł niż kilkominutowe filmiki na YT) i m.in. dzięki tej wiedzy nie czuję się jednym z nich.
Mogę jednak się odwdzięczyć w tej misji wzajemnego edukowania i zachęcić do refleksji na temat tego jak myślą ignoranci.

Obrazek

Niestety w Twoim przypadku widzę słabe szanse na "przejrzenie", przynajmniej w niektórych kwestiach, co potwierdzają np. takie wypowiedzi:
baggins pisze: czwartek, 12 września 2019, 16:00 adiqq pisze: ↑ czwartek, 12 września 2019, 15:54
ale w stosunku do ludzi to polityczna poprawność zabrania nam mówić o rasach?

bez "?" na końcu
łączące w sobie pewność siebie oraz ignorancję w sposób wskazany pierwszą ukośną strzałką od lewej na powyższym wykresie ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 1048
Reputacja postu: 
6

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 8 października 2019, 00:22

Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 13:19Mam za małą wiedzę, by odpowiedzieć.
A jak u Ciebie z czytaniem wykresów?
Czy to wygląda na naturalny, zdrowy wzrost?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 8 października 2019, 00:49

The Real McCoin pisze: wtorek, 8 października 2019, 00:22A jak u Ciebie z czytaniem wykresów?
Czy to wygląda na naturalny, zdrowy wzrost?

Nie najgorzej, bo z tego żyję i jest co jeść. Wygląda na silny uptrend i wyjście z wyraźnej konsolidacji w dłuuugich latach ubiegłych.

Słowa naturalny i zdrowy nie zawsze dobrze opisują wykresy. Moja wiedza po tym wykresie nadal jest zerowa, a to, że jest wyższy poziom CO2 niż tak dawno, to nic odkrywczego.

Taki jeden wykres nie daje za dużo wiedzy o tym temacie. Szczerze mówiąc, ten wykres NIE jest dla mnie szokujący, świat jest jednak inny niż 10000, 50000 czy 200000 lat temu.

Osobiście wolę obecny syf niż powrót do jaskini, aby tylko było jak setki tysięcy lat temu. Warto oczywiście jednak by ten syf ograniczyć.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » wtorek, 8 października 2019, 13:17

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... l-biedron/

Jedni zrobili biznes na katastrofie smoleńskiej, a inni żerują na katastrofach i tragediach zwykłych ludzi.

13 października pamiętaj, żeby wywalić kłamców z okrąglostołowej bandy na zbity pysk !
;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1258
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » środa, 9 października 2019, 21:39

Z cyklu " raz sierpem..."

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Wróć do „Hyde-Park”