Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: nariensi » niedziela, 8 września 2019, 11:23

Bit-els pisze: niedziela, 8 września 2019, 11:06robią wszystko, żeby się zdepopulować.
To chyba jest się z czego cieszyć, nie? Nie powinniście zatem, zamiast krytykować i ośmieszać, uczynić wszystkiego co w waszej mocy, żeby podobne pomysły szybciutko się rozmnożyły i przetrzebiły populację? ;)

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1

Postautor: lukastob » niedziela, 8 września 2019, 11:27

Taki ruch depopulacji istnieje od dawna i nie ma chyba związku z żadną polityką ani specjalnie się nie promuje:

http://www.vhemt.org/plindex.htm

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 8 września 2019, 11:34

lukastob pisze: niedziela, 8 września 2019, 11:27nie ma chyba związku z żadną polityką
Ma jednak pewien związek z pewną religią ;)
Fragment z linka:
"Tradycja judeochrześcijańska mówi o potopie, którym Bóg chciał cofnąć pomyłkę, jaką było sprowadzenie człowieka na ziemię. Niestety, w chwili słabości zostawił przy życiu jedną, ale jakże płodną, rodzinę... Upsss.. (Genesis 6:5-6)."

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
1

Postautor: akos » niedziela, 8 września 2019, 12:59

@Bit-els

Postuluj zniesienie celibatu dla ratowania populacji. Prawej stronie wtłoczono, że zawiązanie fujarki na supełek to coś cnotliwego i uduchowionego. Tymczasem grozi nam wyginięcię, przyrost tylko około miliarda w dekadę, ale księża są jurni więc podreperują statsy, byle tylko realizowali popęd jak Bóg przykazał z kobietą a nie w homo Watykanie ;)
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 9 września 2019, 02:10

https://wprawo.pl/2019/09/07/wzywal-do- ... o-portalu/

Internet nie zapomina, oko.press tak (oczywiście jest to niepamięć wybiórcza) :P

Swoją drogą nie zazdroszczę pokoleniu dzisiejszych 20 - 30 latków. Bo w moim pokoleniu gdy się miało lat -naście, coś kompromitującego mogło przetrwać wyłącznie we wspomnieniach kolegów lub na nielicznych zdjęciach (i to tych na fizycznych odbitkach). A ostatnio coraz częściej słyszę o sytuacji, gdy obecny młody człowiek po studiach stara się o pracę czy próbuje rozpocząć karierę polityczną i ktoś bez problemu wyciąga mu z googla podobne do powyższej wpadki z lat młodości, gdy człowiek często nie zachowuje się zbyt mądrze.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 07:08

To jest po prostu głupie, przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to ton prześmiewczy, celowo przesadny. Tak jak się często mówi do kogoś bliskiego/bliskiej grupy ludzi, że się go/ich zabije, zamorduje. Ponieważ sam jest z tej grupy ludzi, z założenia jest mu bliska. Zapewne pochodzi to z prywatnego profilu. To nie jest kompromitujące, to jest raczej wyraz bliskiej relacji i łączności z grupą rówieśników.
Na tej samej zasadzie, ja np, nie powiedziałbym do nikogo obcego np, "ty chuju" albo "jebnę Ci zaraz" , a do bliskiego kolegi już tak, bo on wiedziałby że nie mówię tego poważnie, byłby to też dla niego sygnał, że czuje się przy nim swobodnie, że go lubię.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » poniedziałek, 9 września 2019, 07:31

Niestety obawiam sie ze czesc osob ta sama intonacje zinterpretowalaby roznie w zaleznosci do kogo zostalaby ona skierowana ;-)

Początkujący
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » poniedziałek, 9 września 2019, 08:55

dokładnie j.w.
A tak poza tym...też byłem młody, też się używało i używa różnego słownictwa, ale publicznie bym w ten sposób nigdy nie napisał/powiedział. Wg moich wyśrubowanych kryteriów, taki sposób wypowiedzi jest typowy dla.......właśnie....

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 9 września 2019, 09:41

miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 07:08To jest po prostu głupie, przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to ton prześmiewczy, celowo przesadny. Tak jak się często mówi do kogoś bliskiego/bliskiej grupy ludzi, że się go/ich zabije, zamorduje. Ponieważ sam jest z tej grupy ludzi, z założenia jest mu bliska.

https://www.press.pl/tresc/54638,krzysz ... ch-obcasow_

Sugerujesz, że człowiek piszący do GW, Wysokich Obcasów i oko.press, a jednocześnie syn red. naczelnego oko.press i wiceszefa GW jest jednym z fanów i wyborców JKM, więc pisze do swoich kolegów w "prześmiewczy sposób" że chciałby ich wybić w obocach śmierci? :lol: :lol: :lol:

Umiejętności interpretacyjne naszej lewicy są zaiste niezwykłe. :)

Początkujący
Reputacja: 288
Reputacja postu: 
3

Postautor: mudol » poniedziałek, 9 września 2019, 10:14

miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 07:08To nie jest kompromitujące, to jest raczej wyraz bliskiej relacji i łączności z grupą rówieśników.
Ach te lewackie tłumaczenie :lol:
Obrazek

Orator
Reputacja postu: 
-5

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 11:10

ekonokomik pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 09:41 miluu pisze: ↑ poniedziałek, 9 września 2019, 07:08
To jest po prostu głupie, przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to ton prześmiewczy, celowo przesadny. Tak jak się często mówi do kogoś bliskiego/bliskiej grupy ludzi, że się go/ich zabije, zamorduje. Ponieważ sam jest z tej grupy ludzi, z założenia jest mu bliska.

https://www.press.pl/tresc/54638,krzysz ... ch-obcasow_

Sugerujesz, że człowiek piszący do GW, Wysokich Obcasów i oko.press, a jednocześnie syn red. naczelnego oko.press i wiceszefa GW jest jednym z fanów i wyborców JKM, więc pisze do swoich kolegów w "prześmiewczy sposób" że chciałby ich wybić w obocach śmierci? :lol: :lol: :lol:

Umiejętności interpretacyjne naszej lewicy są zaiste niezwykłe.
Po pierwsze, nie jestem żadną lewicą, to że jawie się w Twojej głowie jako funkcja lewicy, to nie jest mój problem. Chcesz widzieć we mnie lewaka zamiast po prostu człowieka, to sobie buduj karykaturę świata dalej. Po drugie, nie pisałem, że jest blisko z korwinowcami, tylko że z założenia bliska mu jest grupa rówieśnicza, bo sam do niej należy i o niej pisał. To ty kombinujesz, nie ja.

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 9 września 2019, 11:27

@miluu ja nie szafuję słowem "lewak". Nie chciałem też Cię urazić. Sam nie lubię pakietyzacji poglądów, ale akurat chyba wszystkie Twoje wypowiedzi na tym forum plasują Cię po "lewej stronie światopoglądowej". Choć oczywiście Ty sam możesz przy tym uważać się za prawaka czy za kogo chcesz. Ale jeśli się mylę, pokaż mi proszę jedną, tylko jedną Twoją wypowiedź, która pozwalałby na obiektywne zakwalifikowanie Cię jako przedstawiciela "prawej strony" sporów światopoglądowych.
Oczywiście @akos może mi znów zarzucić spłaszczanie dwóch wymiarów osi światopoglądowych do jednej, ale pójdźmy na pewne uproszczenie, skoro zeszło na spór czy jesteś bardziej "prawy czy lewy". Jeśli nie chce Ci się dyskutować o Twoim światopoglądzie to pomiń moją prośbę milczeniem. Ale pamiętaj, że każdy kto Cię czyta ma prawo wyrabiać sobie opinię o Tobie na podstawie Twoich wypowiedzi. Ja też.

Pisanie "chcesz widzieć we mnie lewaka zamiast po prostu człowieka" to naprawdę rozpaczliwa próba odwracania kota ogonem.

Co do meritum sporu, sytuacja wygląda tak: ja wyciągam swoje wnioski tylko po tym co ktoś wprost napisał. Nie manipuluję, nie interpretuję, nie dorabiam do tego drugiego dna. Czytam. Ty zaś, bez żadnych podstaw, zacząłeś natychmiast szukać usprawiedliwienia dla haniebnej i wyraźnie łamiącej prawo wypowiedzi.
Mam pytanie:
Czy na Twoją reakcję nie miało żadnego wpływu, to, że nasz bohater jest autorem oko.press/GW?
I czy zachowałbyś się tak samo pobłażliwie i wyrozumiale, gdyby podobną wypowiedź wyciągnięto, powiedzmy, Krzysztofowi Bosakowi?
miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 11:10To ty kombinujesz, nie ja.

Pozostawię to do oceny naszym czytelnikom :)

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 11:47

@ekonokomik, @mudol
Mniejsza z tym kto komu jaką etykietkę przyprawia i dlaczego, to nie ma znaczenia. Spieramy się o to co jest prawdą. Ty uważasz, że młody Pacewicz naprawdę i na poważnie chciał wymordować, eksterminować w komorach gazowych czy innymi metodami ludobójstwa część społeczeństwa w przedziale wiekowym 13-19 lat czyli również siebie.
Dla mnie to jest śmieszne, uważam, ze nie pisał tego poważnie i tyle. Sam zresztą wiek, w którym to pisał wyklucza powagę. Gdyby napisał to dorosły dorosły człowiek, w normalnej merytorycznej publikacji, to co innego, byłoby to nawoływanie do przemocy na tle światopoglądowym . Może już jesteście za starzy, żeby wyczuwać tego typu bekę.
Wyciągacie tu jakieś armaty, obklejacie mnie słowem lewak, które przecież jest w waszych głowach obelgą itd. Dajta se spokój.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
2

Postautor: akos » poniedziałek, 9 września 2019, 12:21

miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 11:47w przedziale wiekowym 13-19 lat czyli również siebie
Jeśli to nie fake a prawdziwy wpis z 2014, to Pacewicz, rocznik 1989 (http://lubimyczytac.pl/autor/145273/krzysztof-pacewicz) był już 25 letnim facetem podpisującym się jako "Krzyś" :shock: No cóż... nie wiem ocb i nie chce mi się zagłębiać w taki bullshit, ale wiem, że trzeba myśleć zanim się coś wrzuci w internety, bo tu działa zasada "wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie" ;)
In cryptography we trust

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 12:44

Jak był dorosły i pisał na publicznym to idiota, fakt nie sprawdziłem, spojrzałem na zdjęcie i nick.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 924
Reputacja postu: 
1

Postautor: pael » poniedziałek, 9 września 2019, 15:42

miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 07:08To jest po prostu głupie, przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to ton prześmiewczy, celowo przesadny. Tak jak się często mówi do kogoś bliskiego/bliskiej grupy ludzi, że się go/ich zabije, zamorduje. Ponieważ sam jest z tej grupy ludzi, z założenia jest mu bliska. Zapewne pochodzi to z prywatnego profilu. To nie jest kompromitujące, to jest raczej wyraz bliskiej relacji i łączności z grupą rówieśników.
Na tej samej zasadzie, ja np, nie powiedziałbym do nikogo obcego np, "ty chuju" albo "jebnę Ci zaraz" , a do bliskiego kolegi już tak, bo on wiedziałby że nie mówię tego poważnie, byłby to też dla niego sygnał, że czuje się przy nim swobodnie, że go lubię.

BTW. bylo na pewno kilka spraw podobnych z prawej strony. Typu w jakims LO dziecki trzymaly ak44 z napisem 'kebab kiler' lub zdjecia maturalne z zamawianiem pieciu piw ;-) Licze, ze wszyscy przymykajacy oko na tekst o wystrzeliwaniu 'kuców' tak samo podchodzili do tamtych spraw. Symetria wazna sprawa.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 16:50

ekonokomik pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 11:27Mam pytanie:
Czy na Twoją reakcję nie miało żadnego wpływu, to, że nasz bohater jest autorem oko.press/GW?
I czy zachowałbyś się tak samo pobłażliwie i wyrozumiale, gdyby podobną wypowiedź wyciągnięto, powiedzmy, Krzysztofowi Bosakowi?
Nie wiem, jak bym się zachował, jak będzie taka sytuacja to wtedy Ci powiem.

ekonokomik pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 11:27ja wyciągam swoje wnioski tylko po tym co ktoś wprost napisał. Nie manipuluję, nie interpretuję, nie dorabiam do tego drugiego dna
Proszę Cię, czyli jak żona powie do Ciebie, że zaraz Cię zabije, to wyciągasz z tego taki wniosek, że grozi Ci śmierć? Czy tylko Pacewicza tak bardzo nie interpretujesz?

Weteran
Reputacja: 2526
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 16:52

miluu pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 16:50Proszę Cię, czyli jak żona powie do Ciebie, że zaraz Cię zabije, to wyciągasz z tego taki wniosek, że grozi Ci śmierć? Czy tylko Pacewicza tak bardzo nie interpretujesz?
Ciekawe, jakbyś to odebrał, gdybym ja to powiedział, nawet w żartach. Pewnie komputera byś nie włączył przez miesiąc ze strachu.
The truth will set You free

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 16:57

@Harmony
Ty mówiłeś do mnie gorsze rzeczy i to nie w żartach, więc odebrał bym to na plus :)

Dodano po 22 minutach 58 sekundach:
Natomiast, gdybym spłodził taki tekst jak ten Twój poniżej,
Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 16:52Pewnie komputera byś nie włączył przez miesiąc ze strachu.
to nie włączyłbym komputera przez miesiąc. Ze wstydu.

Weteran
Reputacja: 2526
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:07

@miluu Tu mnie masz 8-) Aczkolwiek stawianie ,, być'' w niewłaściwych miejscach jest mniej wstydliwe niż bycie lewakiem :D
The truth will set You free

Wróć do „Hyde-Park”