Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Bit-els » środa, 4 września 2019, 22:51

Dodano po 5 minutach 57 sekundach:
@maxi82 dziś nabyłem coś takiego, zapowioda się dobrze :-)

Autor jest byłym działaczem SPD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » środa, 4 września 2019, 22:58

@akos to jest zgodne z lewacką logiką dziejów

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
7

Postautor: akos » czwartek, 5 września 2019, 03:08

Bit-els pisze: środa, 4 września 2019, 22:58 to jest zgodne z lewacką logiką dziejów
Proponuję przeanalizować w pierwszej kolejności spójność logiczną utworzonego przez Ciebie zbioru "chochołów-lewaków" ;)

Obrazek

oraz wyjaśnić szczegóły konstrukcji okna Overtona, które od wegetarianizmu prowadzi do kanibalizmu :D
maxi82 pisze: środa, 4 września 2019, 21:53"Historia antykultury"
Krzysztof Karoń

W zasadzie nie jest to ani sierp ani młot na lewaków. To jest "Car bomba"
Chyba jedynie w takim sensie, iż jest to 58 megaton mułu intelektualnego autorstwa prawicowo-katolickiego eksperta od wszystkiego :)
Polecam recenzję przed stratą pieniędzy i czasu.
Natomiast gdyby kogoś interesowała krytyka marksizmu, to najpełniejszą analizę w polskiej literaturze znajdziemy prawdopodobnie w Głównych nurtach marksizmu Leszka Kołakowskiego. Ostrzegam jednak, że ta książka nie dostarcza do ręki oręża do typowej ideologicznej walki prawicowo-lewicowej w internecie ;)
In cryptography we trust

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
11

Postautor: miluu » czwartek, 5 września 2019, 07:31

Dzielenie ludzi (co odbywa się również na tym forum) na lewaków i prawaków jest idiotyzmem. Wiem, że przyjmując tak prosty kwantyfikator, wnioskowanie jest jasne i proste, ale jednocześnie dziecinne i nic nie warte. Na podobnej zasadzie świat postrzegają ortodoksi religijni. Zamiast posługiwać się własnym rozumem, odpowiedzi na pytania szukają w "świętych" księgach. Dostają wtedy wygodny, czarno-biały obraz świata. Może nawet przebrną przez życie bez większego szwanku, ale co to za życie, oni nie żyją własnym życiem, a i często uprzykrzają je innym.
Zastanawiam się co może być genezą takiego właśnie podejścia, że niektórzy ludzie oddają swoją wolność intelektualną za jakieś inne, nazwijmy to "dobra", wpędzając się do umysłowej klatki. Wychodzi mi, że sprawa jest mocno skomplikowana. Tak na szybko wymienię kilka przyczyn, które przychodzą mi do głowy, choć jest ich pewnie dużo więcej.

- przemocowa (fizycznie lub psychicznie) indoktrynacja ideowa (często od najmłodszych lat) - religie, idee totalitarne, kulty
- słabe wykształcenie, opóźnienie rozwojowe, zaburzenia medyczne
- odebrane w procesie wychowawczym (rodzice, szkoła, kościół): godność, podmiotowość, wiara w siebie
- lenistwo
- irracjonalny lęk przed wyjściem w okopu, swojej strefy komfortu
- racjonalny lęk przed wyjściem z okopu, podyktowany np kwestiami biznesowymi, bezpieczeństwa itd
- zanik osobowości i chęć ukrycia tego poprzez przynależność do grupy światopoglądowej, najczęściej o wyrazistych, skrajnych cechach i jasno sprecyzowanym wrogu

Tak, że Panowie i Panie, nie posługujmy się słowami-ikonami typu prawak-lewak, bo jest to antyintelektualne, spłaszcza dyskusję i odbiera jej sens. Służy tylko jako amunicja do strzelania w rozmówcę, a nie wyjaśnieniu czegokolwiek.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 września 2019, 11:00 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » czwartek, 5 września 2019, 08:10

miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 07:31Tak, że Panowie i Panie, nie posługujmy się słowami-ikonami typu prawak-lewak, bo jest to antyintelektualne
co za bzdury!!!... używanie słów określających światopogląd jest antyintelektualne???... lewactwo zawsze walczyło za pomocą zmiany znaczeń słowa... koronny przykład: tolerancja-->akceptacja... teraz już to nie wystarcza? postulujesz w ogóle odebrać słowom znaczenie?
oczywiście nie całe społeczeństwo da się zakwalifikować do tylko tych dwóch grup lewaków i prawaków, ale oczywistym jest, że część tak i wobec nich taka nomenklatura jest jak najbardziej uzasadniona, problem jest jeśli ktoś używa słów błędnie pojmując ich znaczenie bądź specjalnie nim manipulując.... ale to już domena lewactwa jest :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 5 września 2019, 08:17

baggins pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:10co za bzdury!!!... używanie słów określających światopogląd jest antyintelektualne???... lewactwo zawsze walczyło za pomocą zmiany znaczeń słowa... koronny przykład: tolerancja-->akceptacja... teraz już to nie wystarcza? postulujesz w ogóle odebrać słowom znaczenie?
oczywiście nie całe społeczeństwo da się zakwalifikować do tylko tych dwóch grup lewaków i prawaków, ale oczywistym jest, że część tak i wobec nich taka nomenklatura jest jak najbardziej uzasadniona, problem jest jeśli ktoś używa słów błędnie pojmując ich znaczenie bądź specjalnie nim manipulując.... ale to już domena lewactwa jest
Co ty się tak wydzierasz? Zalecam egzorcyzmy, rzucasz się jak pomiot Szatana.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » czwartek, 5 września 2019, 08:22

@miluu temat wątku jest "Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady." i staram się jako "antylewak" zamieszczać tu owych przykładów jak najwięcej... wydzieram się z wielkiej radości jaką mi sprawiasz dodając kolejny auto-przykład własnym wpisem z wynurzeniami
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
15

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 września 2019, 08:27

akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 03:08oraz wyjaśnić szczegóły konstrukcji okna Overtona, które od wegetarianizmu prowadzi do kanibalizmu

Bez problemu :)

Po pierwsze "zabijanie ludzi" nie jest tabu. W zasadzie nigdy nie było, bo ludzkość zna wojny i obronę konieczną od początku dziejów. Ale w tej chwili nawet eutanazja tez nie jest już tabu w wielu krajach Zachodu.

Przejdźmy więc do wegetarianizmu.

Wegetarianizm promowany przez niektóre nurty lewicowe ma obecnie dwa główne argumenty/przyczyny:
- niekrzywdzenie zwierząt (zabijanie dla mięsa, chów przemysłowy, itp.),
- walka z emisją CO2.

Czyli w ich wegetarianizmie nie chodzi o to by nie jeść mięsa jako takiego, ale by nie jeść mięsa zwierząt. Oczywiście, z tego co wiem, część wegetarian po pewnym czasie nabywa "obrzydzenia" do mięsa, ale naturę ciężko oszukać (człowiek jest ewolucyjnie wszystkożerny) więc nieprzypadkowo wiele produkt vege ma postać łudząco podobną do dań mięsnych (burgery, gulasze, kiełbaski vege itd.).

I teraz: jedzenie ludzkiego mięsa nie narusza żadnej z dwóch wymienionych wyżej przyczyn wegetarianizmu, a wręcz jest jeszcze lepsze niż wegetarianizm! Bo jedząc ludzkie mięso możemy zmniejszyć uprawy roślin jadalnych, oraz pozostać w lepszym zdrowiu (badania dowodzą, że wegetarianie cieszą się gorszym zdrowiem niż ludzie ze zbilansowaną dietą mięsną).

Czyli jedząc ludzkie mięso:
- oszczędzamy cierpień zwierzętom,
- chronimy planetę,
- jesteśmy zdrowsi

Ja widziałbym przesuwanie okna Overtona w stronę kanibalizmu tak:

1. Korzystając z powyższych argumentów zachęcamy ludzi, by DOBROWOLNIE zapisywali swoje ciała po śmierci do zjedzenia. Ich ciała przetwarzamy w zaawansowany sposób tak, by straciły wizualne cechy mięsa, czyli nie serwujemy steków z człowieka, tylko bo ja wiem... pierożki z mięsnym farszem czy coś podobnego. Poza względami estetycznymi jest to konieczne, bo przecież babcie i dziadkowie to stare, żylaste mięso, zapewne mało smaczne w nieprzetworzonej formie.
Będzie to początkowo szokujące, ale ważne jest by już na tym etapie ludzie odbierali to jako działania prospołeczne, ekologiczne.
Jestem pewny, że znajdzie się grupa ochotników zarówno do przekazania swojego mięsa do zjedzenia jak i do spróbowania. Należy cały czas podkreślać, że wszystko odbywa się dobrowolnie i nikomu nie dzieje się krzywda.

2. Oczywiście za pomocą odpowiedniego PR'u powoli promujemy zachowania z punktu 1 jako etyczne i pożądane. Używamy tu często magicznego slowa - klucza: RECYCLING, oraz oczywiście pomocniczych: koło życia, powrót do natury itd.
Porównujemy oddanie swojego ciała do spożycia do oddawania narządów do transplantacji. A skoro ktoś oddaje swoje narządy do przeszczepu, to po co marnować mięśnie?

2a. Wprowadzamy dodatkowy argument: recycling ciał to najbardziej prospołeczny rodzaj pochówku. Dodatkowo załatwiający nam problem braku miejsca na cmentarzach w dużych miastach i wysokich kosztów tradycyjnych pogrzebów.
To bardzo ważne, by ludzie zaczęli traktować przetwarzanie zmarłych na mięso jako rodzaj pochówku.

3. Gdy już jedzenie ludzkiej padliny będzie powszechnie przyjętą normą, robimy kolejny krok: łączymy to zgrabnie z eutanazją. Wiadomo, że zdrowsze jest mięso pozyskane nie jako padlina, tylko z uboju. Jeśli więc i tak mamy spory odsetek osób poddawanych eutanazji, to logiczne jest by to połączyć. Można zresztą założyć, że już wcześniej, spory odsetek osób poddających się eutanazji na własne życzenie będzie chętny do oddania ciała do spożycia.

4. Skoro poświęcenie swojego ciała po śmierci dla dobra innych ludzi, zwierząt i planety jest już uznaną i powszechną formą pochówku, szczególnie przy okazji eutanazji, to zaczynamy powoli promować dobrowolną eutanazję specjalnie po to by oddać ciało do spożycia, jako zachowanie bohaterskie, szczyt poświęcenia dla Świata...

To tak na szybko i w skrócie :)
Całość powinna zająć, bo ja wiem... 40 lat? Czyli czas wystarczający na wyrośnięcie dwóch pokoleń. Może mniej.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 5 września 2019, 08:30

baggins pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:22@miluu temat wątku jest "Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady." i staram się jako "antylewak" zamieszczać tu owych przykładów jak najwięcej... wydzieram się z wielkiej radości jaką mi sprawiasz dodając kolejny auto-przykład własnym wpisem z wynurzeniami
No to cieszę się, że sprawiłem Ci radość :) Może będziesz dla mnie milszy w przyszłości w związku z tym.

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
ekonokomik pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:27Czyli w ich wegetarianizmie nie chodzi o to by nie jeść mięsa jako takiego, ale by nie jeść mięsa zwierząt.
Jeśli logika ma być żelazna to...
człowiek (łac. Homo) – rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych (Hominidae). Ssaki należą do królestwa zwierząt.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 września 2019, 08:36

@miluu Oficjalna systematyka niczego nie zmienia, bo w naszej kulturze człowiek <> zwierzę. Ale co ważniejsze, jak opisałem, chodzi o dobrowolność i niekrzywdzenie zwierząt. W przypadku zwierząt nie będących człowiekiem nigdy nie możemy mówić o dobrowolności, w przypadku człowieka - tak. To robi różnicę i zmienia perspektywę. Wierzę, że również dla wegetarian.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » czwartek, 5 września 2019, 08:46

miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:33Może będziesz dla mnie milszy w przyszłości w związku z tym.
generalnie zawsze się staram taki być jednak nie zawsze nie wychodzi...
zauważ, że "bzdurami" zaatakowałem Twoją wypowiedź nie Ciebie, zgodnie z chrześcijańską zasadą potępiania grzechu nie grzesznika ;)
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 5 września 2019, 08:50

ekonokomik pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:36@miluu Oficjalna systematyka niczego nie zmienia, bo w naszej kulturze człowiek <> zwierzę.
W naszej, czyli? Mówisz o religii chrześcijańskiej? Wegetarianie raczej nie mają z nią za wiele wspólnego...
Po za tym, jeśli jeden człowiek wyraża zgodę, żeby zamiast zaśmiecać jego zwłokami środowisko, dać się zjeść innemu człowiekowi, który tego chce, to co? Zabronisz im? Komu stanie się krzywda?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » czwartek, 5 września 2019, 09:00

miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:50Po za tym, jeśli jeden człowiek wyraża zgodę, żeby zamiast zaśmiecać jego zwłokami środowisko, dać się zjeść innemu człowiekowi, który tego chce, to co? Zabronisz im? Komu stanie się krzywda?
dzięki za kolejny przykład, że zaraza się rozprzestrzenia ;)
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
3

Postautor: koparki » czwartek, 5 września 2019, 09:02

ekonokomik pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:271. Korzystając z powyższych argumentów zachęcamy ludzi, by DOBROWOLNIE zapisywali swoje ciała po śmierci do zjedzenia. Ich ciała przetwarzamy w zaawansowany sposób tak, by straciły wizualne cechy mięsa, czyli nie serwujemy steków z człowieka, tylko bo ja wiem... pierożki z mięsnym farszem czy coś podobnego. Poza względami estetycznymi jest to konieczne, bo przecież babcie i dziadkowie to stare, żylaste mięso, zapewne mało smaczne w nieprzetworzonej formie.
Będzie to początkowo szokujące, ale ważne jest by już na tym etapie ludzie odbierali to jako działania prospołeczne, ekologiczne.
Jestem pewny, że znajdzie się grupa ochotników zarówno do przekazania swojego mięsa do zjedzenia jak i do spróbowania. Należy cały czas podkreślać, że wszystko odbywa się dobrowolnie i nikomu nie dzieje się krzywda.

ten wariant był juz analizowany w latach 70-tych: https://www.filmweb.pl/film/Zielona+po% ... 1973-36318

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 września 2019, 09:03

miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:50W naszej, czyli? Mówisz o religii chrześcijańskiej? Wegetarianie raczej nie mają z nią za wiele wspólnego...

Chrześcijaństwo odegrało tu zapewne ważną rolę, ale to nie jest kluczowe. Ja jestem ateistą, który deklaruje, że akceptuje siebie jako myślące zwierzę bez duszy, produkt ewolucji. Ale mimo to, jestem pewny, że gdzieś w środku mojej głowy mam wyraźny podział na "ludzi" i "zwierzęta". Tego się nie da uniknąć i deklarowany światopogląd niewiele tu zmieni. Nie jestem specjalistą ale pewnie socjolog czy psycholog wyjaśniłby to bez problemu.
miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:50Po za tym, jeśli jeden człowiek wyraża zgodę, żeby zamiast zaśmiecać jego zwłokami środowisko, dać się zjeść innemu człowiekowi, który tego chce, to co? Zabronisz im? Komu stanie się krzywda?

Ależ ja tego nie oceniam. Podjąłem tylko wyzwanie rzucone przez @akos. Ale miło widzieć, że moje pomysły działają 8-)

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 września 2019, 09:25

Zmieniając temat, głos rozsądku i dobra analiza przedstawiona w sposób zrozumiały dla każdego.
Polecam i prawakom i lewakom do przemyślenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1751
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » czwartek, 5 września 2019, 09:45

ekonokomik pisze: czwartek, 5 września 2019, 08:27Wegetarianizm promowany przez niektóre nurty lewicowe ma obecnie dwa główne argumenty/przyczyny:
- niekrzywdzenie zwierząt (zabijanie dla mięsa, chów przemysłowy, itp.),
- walka z emisją CO2.
To ciekawe. Bo mam sporo znajomych wegetarian. Wiadomo. Lewak. Ale prawde mowiac 3/4 z nich uwaza ze wegetarianizm jest dla nich po prostu zdrowszy, ze beda zyli dluzej i beda w lepszej formie. Mysle ze maja gdzies emisje CO2 i zwierzeta. Jest to podejscie czysto utylitarne i egoistyczne. [BTW - takie podejscie wyklucza kanibalizm]
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 5 września 2019, 09:53

@ekonomik
moim zdaniem słabe (ten filmik), ponieważ narrator eufemizuje zwykłą przemoc wobec ludzi, nazywając ją "wyrażaniem niezadowolenia" czy "niechęcią". Nie ma symetrii pomiędzy pomiędzy facetem paradującym z piórkiem w dupie po ulicy a bandytą rzucającym kamieniem w drugiego człowieka. Z kolei to, że wiele aktywności środowisk LGBT przynosi skutek odwrotny do zamierzonego - to prawda, ale jak rozumiem, prawą stronę powinno to cieszyć, powinni kibicować takim zjawiskom.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 września 2019, 10:04 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » czwartek, 5 września 2019, 10:00

miluu pisze: czwartek, 5 września 2019, 09:53Nie ma symetrii pomiędzy pomiędzy facetem paradującym z piórkiem w dupie po ulicy a bandytą rzucającym kamienień w drugiego człowieka
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » czwartek, 5 września 2019, 10:03

domator pisze: czwartek, 5 września 2019, 09:45Mysle ze maja gdzies emisje CO2 i zwierzeta.

Zawsze wiedziałem, że całe to lewicowe towarzystwo jest mocno zakłamane, dzięki za potwierdzenie ;)

Ale możesz im powiedzieć, że robią głupio. Być może przeciętny wegetarianin jest zdrowszy niż przeciętny mięsożerca, bo ci pierwsi zazwyczaj bardziej świadomie podchodzą do tego co jedzą. Dlatego ja nie bez przyczyny napisałem, że wegetarianizm jest gorszy dla zdrowia od zbilansowanej diety zawierającej mięso, a nie od przeciętnej diety mięsnej.

Są na to dowody w badaniach:
http://wyborcza.pl/1,75400,15564091,Weg ... ercow.html
źródło: https://journals.plos.org/plosone/artic ... =printable

Ale wystarczy logika. Człowiek ewolucyjnie jest wszystkożerny. Tyle, że mięso (i inne pochodne zwierząt) nigdy nie było tak "tanie", czyli łatwe do zdobycia jak obecnie. Dlatego przeciętny człowiek Zachodu je go teraz procentowo znacznie więcej niż nasz organizm "oczekuje" w diecie, stąd problemy. Ale całkowita eliminacja mięsa to przegięcie w drugą stronę.
Równowaga jest najważniejsza.

Wróć do „Hyde-Park”