Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2130
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: akos » piątek, 24 maja 2019, 04:50

P.S.

Zwłaszcza to ostatnie zdanie z pracy Andrzeja Krasińskiego ma przykry wydźwięk w kontekście bieżących wydarzeń w naszym kraju i akcji "katolickiej policji" takich jak wtargnięcie o 6:00 do mieszkania oskarżonej o "przestępstwo" obrazy uczuć kobiety rysującej tęczowe aureole Matce Boskiej.

[...] oto do czego prowadzi podpieranie "wartości chrześcijańskich" świeckimi represjami karnymi.

Czy coś się zmieniło w ciągu wieków w mentalności ludzi przedstawionych przez Galileusza pod postacią Simplicio? Moim zdaniem niestety nic i o tym w szczególności był ten poprzedni przydługawy post ;]
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » piątek, 24 maja 2019, 09:06

amneziahaze pisze: czwartek, 23 maja 2019, 13:36Boga nie mieszałbym w podstawowe wartości moralne/etyczne. Instytucja kościoła w Polsce niestety nie jest wzorcem jak dla mnie.
Może Cię zaskoczę - dla mnie też nie jest. Nie chodzi natomiast o instytucję a o wiernych. Tak samo jak teraz, tak i wcześniej zdecydowana mniejszość katolików to tzw. zaczadzeni ślepcy, którzy agresją reagują na jakąkolwiek krytykę działalności instytucji KK. Zło trzeba piętnować zawsze, nawet gdy dotyczy KK. Boga nosi się w sercu co dla pokoleń naszych ojców i dziadków było bardziej klarowne. Może to trywialne ale uważam, że to co nas trzyma od dawien dawna we w miarę zdrowym systemie moralno-etycznym jest między innymi wiara i to właśnie ta katolicka jako spuścizna po starszych pokoleniach.
nariensi pisze: czwartek, 23 maja 2019, 23:14No to które z nich już obaliliśmy?
Obie. Jeżeli dalej pragniesz serwować ludziom statyny na cholesterol to powodzenia. Każdy z nich z pewnością podziękuje Ci za skrócenie mu życia o 10 lat. Dla mnie jeśli chodzi o lekarzy to liczą się właściwie tylko chirurdzy. 95% reszty to ślepcy, cynicy, materialiści trzymani za mordę przez farmację. Wyjdziesz poza zaordynowaną procedurę i jesteś na aucie. Schemat. Gorzej niż na taśmie produkcyjnej w fabryce. Tam przynajmniej nie zabijesz nikogo procedurą...
akos pisze: piątek, 24 maja 2019, 02:28Polecam lekturę:
kolejne psalmy do świętej księgi - jakież to urocze i ujmujące

Weteran
Reputacja: 1346
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » piątek, 24 maja 2019, 10:21

adamu79 pisze: piątek, 24 maja 2019, 09:0695% reszty to ślepcy, cynicy, materialiści
Żal mi ciebie, że masz taką umysłowość..
Rozumiem, że za tobą też jakieś trzydzieści lat doświadczeń z lekarzami wszelkiej specjalizacji, szpitalami i generalnie jesteś prawie częścią tego świata to się wypowiadasz. Nie wypowiadałbyś się mając znikome pojęcie o tych ludziach, ich wiedzy i ich pracy, nie?
A chirurdzy według ciebie jak unikają jarzma korporacji faraceutycznych? Bierą siekierą i rach ciach bez chemicznych specyfików się obywają? Procedury ich nie dotyczą? Tia, najlepiej jak pacjenta przed operacją i po operacji ksiądz odmodli.
Żywy organizm to najbardziej zaawansowane laboratorium chemiczne jakie znamy we wszechświecie, w razie gdybyś zapomniał.

Początkujący
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamu79 » piątek, 24 maja 2019, 12:06

nariensi pisze: piątek, 24 maja 2019, 10:21Nie wypowiadałbyś się mając znikome pojęcie o tych ludziach, ich wiedzy i ich pracy, nie?
Oczywiście, że nie wypowiadałbym się gdyby tak nie było. Efekty ich pracy oglądam na okrągło w swoim bliskim i dalszym otoczeniu. Nie potrzebuję do oceny przebywania na okrągło w szpitalu czy w przychodni. Ludzie w większości nie są zbyt ogarnięci. Najpierw jedzą byle gówno, siedzą przed telewizorem zamiast się ruszyć na spacer, a jak się zdrówko skiepści to biegną do lekarza by im "pomógł", "naprawił".
A lekarz "leczy" objaw "lekiem" o określonej liczbie skutków ubocznych. Nie ma wiedzy nt. ziól, dobrej jakości suplementów, dietetyki bo nie należy do jego obowiązków skupianie się nad przyczyną. Dochodzi do tego 10-15 minut na pacjenta, którego interesuje tylko szybkie załatwienie jego problemu. Generalizując, im większa nieświadomość ludzi w temacie utrzymania własnego zdrowia tym większa potrzeba istnienia wyrobników, cyników i ślepców i całej gałęzi przemysłu ich wspierającego.
nariensi pisze: piątek, 24 maja 2019, 10:21A chirurdzy według ciebie jak unikają jarzma korporacji faraceutycznych?
Nie unikają. Pisałem w innym kontekście - ratowanie ludzkiego życia w przypadkach nagłych. Tych dobrych chirurgów, a jest ich naprawdę sporo można przyrównać do artystów, wirtuozów fortepianu. Pewna precyzyjna ręka. Reszta (farmaceutyczna otoczka) to w tym kontekście nieistotne didaskalia.
nariensi pisze: piątek, 24 maja 2019, 10:21Żywy organizm to najbardziej zaawansowane laboratorium chemiczne jakie znamy we wszechświecie
No co ty powiesz.. a jak mu się usunie metale ciężkie z mitochondriów i inne toksyny oraz dostarczy składników odżywczych we właściwych proporcjach to się sam naprawi i sam uleczy się z chorób wszelakich. Niesamowite, nie?

EDIT
Właśnie sobie zerknąłem na swój profil IKP. System za leczenie mojego zdrowia od 2008 uzyskał ok. 13k PLN. Jestem zarazem rentowny dla ZUS i nierentowny dla farmacji.

EDIT2
@miluu
https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-2018 ... 00107.html
Ostatnio zmieniony piątek, 24 maja 2019, 15:23 przez adamu79, łącznie zmieniany 4 razy.

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » piątek, 24 maja 2019, 12:18

@adamu79 a wiesz, że takim gadaniem możesz kogoś naiwnego pozbawić życia?
Robisz to, bo możesz - nie bierzesz żadnej odpowiedzialności za konsekswencje rozpowszechniania tych szkodliwych bzdur.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Szkoda tylko, że prokuratura zajmuje sie takimi sprawami po śmierci a nie przed.

https://dorzeczy.pl/kraj/82919/Rodzice- ... atura.html

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3284
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 24 maja 2019, 12:29

adamu79 pisze: piątek, 24 maja 2019, 12:06 Ludzie w większości nie są zbyt ogarnięci. Najpierw jedzą byle gówno, siedzą przed telewizorem zamiast się ruszyć na spacer, a jak się zdrówko skiepści to biegną do lekarza by im "pomógł", "naprawił".
Otóż to :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » piątek, 24 maja 2019, 14:20

Ogłoszenie parafialne:

Trochę posprzątałem.
Zachowujcie się ;) Byle jak aaale się zachowujcie ;) :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Orator
Reputacja: 1903
Reputacja postu: 
16

Postautor: BitBoy » piątek, 24 maja 2019, 17:59

akos pisze: piątek, 24 maja 2019, 02:28Przy okazji, odpowiadając na ogólny zarzut wobec nauki sugerujący jej słabość ze względu na to, że niektóre twierdzenia lub teorie zostały obalone...

Jeden z powracających tekstów u fanatyków krytykujących naukę: "to tylko teoria". Widzę że powstał już nawet blog o tej nazwie :)
https://www.totylkoteoria.pl/2015/09/zb ... ronda.html

Środowisko naukowe ma różne uchybienia na koncie. Zdarzają się tam oszuści, szarlatani, karierowicze, ludzie którzy dla pieniędzy i stanowisk fałszują wyniki badań itd. Jednak mimo tych wszystkich patologii nauka pozwoliła zbudować wszystko co nas otacza, łącznie z klawiaturami fanatyków którzy z ich użyciem ją negują. Zdają się o tym zapominać.

"W swoim długim życiu nauczyłem się jednej rzeczy: że w obliczu rzeczywistości cała nasza nauka jest prymitywna i dziecinna – a jednak jest najcenniejszą rzeczą jaką mamy." - Einstein

Nagminnie też stawiają swoją wiarę na równi z wiarą w naukowe metody badania świata. Stawiają znak równości między fizykiem poszukującym prawideł na bazie których funkcjonuje przyroda, a wyznawcą jakiejś sekty.

"Naukowca wyróżnia nie to, w co wierzy, lecz to jak i dlaczego wierzy." - Bertrand Russell

Dawniej miewałem mylne poglądy na temat różnych spraw. Dziś pewnie też je mam w wielu aspektach. Pod wpływem lektur i innych mediów zmieniłem zdanie już wiele razy. Z wiekiem przychodzi mi to coraz łatwiej. To chyba objaw dojrzewania, gdy potrafisz przyjąć do wiadomości że się w czymś myliłeś, niż tkwienie w błędzie z pychy i zacietrzewienia. Dlatego nie skreślam wszystkich negujących naukę, niektórzy z nich pewnie dojrzeją w poglądach i zmienią je z wiekiem. Uważam że warto zwracać uwagę, gdy ktoś wypisuje bzdury, nawet gdy nam już witki opadają od wałkowania tego samego setny raz. Ktoś kiedyś poświęcił swój czas na mnie i wyprostował moje "szurostwa". Choć kluczowy jest chyba własny popęd do szukania prawdy o rzeczywistości, bez tego raczej szuka się tylko uklepywania obecnie posiadanych poglądów. A wtedy ominie nas wiele frajdy z odkryć. Wyjście ze strefy komfortu to niewielka cena za poszerzenie horyzontów.

Nie pamiętam już kto napisał coś w stylu - "Rzeczą ludzką jest się mylić, lecz ujrzeć swój błąd i nadal przy nim obstawać jest rzeczą naganną".

akos pisze: piątek, 24 maja 2019, 04:50Zwłaszcza to ostatnie zdanie z pracy Andrzeja Krasińskiego ma przykry wydźwięk w kontekście bieżących wydarzeń w naszym kraju i akcji "katolickiej policji" takich jak wtargnięcie o 6:00 do mieszkania oskarżonej o "przestępstwo" obrazy uczuć kobiety rysującej tęczowe aureole Matce Boskie

Filmik o tej tematyce:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2130
Reputacja postu: 
9

Postautor: akos » piątek, 24 maja 2019, 23:35

adamu79 pisze: piątek, 24 maja 2019, 09:06kolejne psalmy do świętej księgi - jakież to urocze i ujmujące
Jeśli kwestionujesz wyniki komisji sprawdzających pracę CRU, to możesz ściągnąć dane i wykazać błąd w obliczeniach: https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/temperature/

Jedyne brakujące ogniwo, to dane polskiego instytutu:

Po „aferze” Climategate niemal wszystkie służby meteorologiczne na świecie zgodziły się na udostępnianie danych zawartych w bazie CRU. Jedyny wyjątek to polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który nie pozwolił na upublicznienie wyników swoich pomiarów. (https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... eratury-75)

więc w przypadku porażki w obliczeniach tam możesz zacząć poszukiwania źródeł "spisku", ale prawdopodobieństwo, że dane z Polski falsyfikują wnioski z danych reszty świata jest nikłe.
adamu79 pisze: piątek, 24 maja 2019, 09:06zdecydowana mniejszość katolików to tzw. zaczadzeni ślepcy, którzy agresją reagują na jakąkolwiek krytykę działalności instytucji KK
Pytanko kontrolne, w której grupie skłonny jesteś umieścić siebie?
adamu79 pisze: piątek, 24 maja 2019, 09:06to co nas trzyma od dawien dawna we w miarę zdrowym systemie moralno-etycznym jest między innymi wiara i to właśnie ta katolicka
Doprawdy? W takim razie sam jesteś przykładem falsyfikującym to przekonanie. Ilość nieuzasadnionego jadu, który na tym forum wylałeś choćby pod adresem osób homoseksualnych czy rozmaite próby manipulacji danymi naukowymi i statystycznymi pod forsowanie swoich religijnych przekonań są dobitnym dowodem, że jest przeciwnie.
Nie zrozumiałeś w ogóle morału tej historii prześladowań Galileusza z poprzedniej strony. To było m.in. o Tobie, wpisujesz się w charakter inkwizytora, kilkaset lat temu z równym zapałem z jakim teraz tępisz w internecie "lewactwo", tępiłbyś "heretyków" i wypędzał diabła z "sodomitów". To są właśnie te "tradycyjne wartości", których ludzie podobni Tobie chętnie bronią sankcjami karnymi.
In cryptography we trust

Gaduła
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
4

Postautor: anty » sobota, 25 maja 2019, 12:45

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » niedziela, 26 maja 2019, 01:09

"Raz sierpem, raz młotem..." ;)

Z trochę innej beczki

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 378
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » niedziela, 26 maja 2019, 06:24

Obrazek
macie tu jak lewactwo pojmuje szacunek dla innych i ich uczuć...
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: maxi82 » niedziela, 26 maja 2019, 12:23

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1494
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 26 maja 2019, 12:57

niech sobie wprowadzą 500.000+ boliwarów. Miliony lecą, sami milionerzy w tej Wenezueli.
Boliwar wprowadzony został 31 marca 1879 roku. Zastąpił emitowane w latach 1875-76 srebrne i złote venezolano. Nazwany został na cześć bohatera narodowego Simona Bolivara. Pierwsza emisja objęła srebrne monety 1/5 bolivara (20 céntimos), 1/2 boliwara (50 céntimos, real), 1 boliwar, 2 bolivares, 5 bolivares (fuerte) oraz złotą monetę 20 bolivares. Monety wybite zostały przez mennicę w Brukseli. W następnych latach emisja została uzupełniona o monety 5 céntimos (puya), 12 1/2 céntimos, 25 céntimos (medio) oraz w 1886 o 100 bolivares w złocie. Moneta ta była pierwszą wybitą przez mennicę w Caracas (Casa de la Moneda de Caracas). Od nazwiska pierwszego dyrektora mennicy generała Jacinto Regino Pachano nazywana była popularnie pachano.

Do lat 70. XX wieku był bardzo stabilną i powszechnie akceptowaną walutą. Później z powodu wysokiej inflacji, waluta straciła na wartości. 7 marca 2007 r. Centralny Bank Wenezueli ogłosił denominację boliwara w stosunku 1000:1. Denominacja weszła w życie 1 stycznia 2008, a dla odróżnienia od starego pieniądza, nową walutę nazwano bolívar fuerte. Nazwa obowiązywała do 2009 r.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2340
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » niedziela, 26 maja 2019, 13:44

baggins pisze: niedziela, 26 maja 2019, 06:24macie tu jak lewactwo pojmuje szacunek dla innych i ich uczuć.

Jakby tylko prawactwo pilnowało własnego nosa, to w ogóle problemów nikt by nie miał.
Lewactwo nie musiałoby walczyć o swoje prawa, a prawactwo nie musiałoby tego oglądać.

Wracaj do jaskini ze swoimi archaicznymi poglądami.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » niedziela, 26 maja 2019, 13:56

vjankuv pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:44 Wracaj do jaskini ze swoimi archaicznymi poglądami.
uważaj czego sobie życzysz, bo w owej jaskini trzymam wielką pałę, która tylko czeka, aż się konwencja zmieni
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » niedziela, 26 maja 2019, 14:03

baggins pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:56uważaj czego sobie życzysz, bo w owej jaskini trzymam wielką pałę, która tylko czeka, aż się konwencja zmieni

Spoko.
Tak właśnie prawica stwierdza, że ma rację.

W Stanach przez ostatnie lata, gdyby wykluczył 11 września, więcej ludzi zginęło z rąk prawicowych popaprancow niż terrorystów.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » niedziela, 26 maja 2019, 14:38

vjankuv pisze: niedziela, 26 maja 2019, 14:03Tak właśnie prawica stwierdza, że ma rację.
nie o to chodzi... po prostu z głupotą się nie dyskutuje, z nią trzeba walczyć...
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » niedziela, 26 maja 2019, 15:30

baggins pisze: niedziela, 26 maja 2019, 14:38.. po prostu z głupotą się nie dyskutuje, z nią trzeba walczyć..

Nie no, spoko. Pod płaszczem zbawienia świata i z syndromem nadopiekuńczego rodzica jak to zwykle bywa, prawica daje sobie prawo do zabijania, bicia, zamykania, ucisku, ograniczania wolności i pałowania. Oczywiście wszystko usprawiedliwione w mniemaniu prawicy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
20

Postautor: baggins » niedziela, 26 maja 2019, 17:24

@vjankuv moim problemem często jest, że wiem co należy robić... ale jakaś przekora mi nie pozwala....
biorę wiec sobie do serca to co sam przed chwilą napisałem
baggins pisze: niedziela, 26 maja 2019, 14:38po prostu z głupotą się nie dyskutuje
i pa
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Hyde-Park”