Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: miluu » środa, 22 maja 2019, 17:20

Nic na to nie poradzę, ale jest to dla mnie kuriozalne, że dziś, w roku 2019, ludzie, nazwijmy ich "wierzący", uważają siebie za jakichś idiotów, niezdolnych do samodzielnego decydowania o sobie, do samodzielnej refleksji co jest dobrem co złem i ogólnie nad tym jak żyć żeby było legitnie.
Z niewyjaśnionych powodów za to sądzą, że jacyś inni ludzie tysiąc lat temu czy dwa a najlepiej pińć byli 100x mądrzejsi niż ludzie dziś i z pewnością robili wszystko idealnie w związku z tym przez kolejne milion lat trzeba naśladować to co oni wtedy wymyślili.
Przecież wiadomo, że nasi przodkowie byli głupsi od nas. Nie mieli wiedzy, którą my mamy dziś. Normalnym zjawiskom, które dziś może wytłumaczyć pięciolatek przypisywali magiczne pochodzenie itd. Dlatego religie powstawały wówczas jak grzyby po deszczu, a "cuda" były codziennością. W spadku po tamtych czasach mamy dziś ponad 5000 religii na świecie.
Skąd dziś taki patologiczny imposybilizm w tych sprawach? Dlaczego współczesnemu człowiekowi tak trudno decydować o sobie na gruncie teraźniejszej wiedzy o nas samych, świecie i jego historii? Skąd te kompleksy? Przecież to brak szacunku do samego siebie, syndrom sztokholmski i frajerstwo w jednym.
Ostatnio zmieniony środa, 22 maja 2019, 18:47 przez miluu, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 261
Reputacja postu: 
4

Postautor: mudol » środa, 22 maja 2019, 18:03

Obrazek
:lol:

Weteran
Reputacja: 1346
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 22 maja 2019, 18:46

Zabawne, choć idiotyczne.

Orator
Reputacja: 1901
Reputacja postu: 
1

Postautor: BitBoy » środa, 22 maja 2019, 19:50

Ja myślę że ten mem to całkiem fajna alegoria człowieka ściganego przez własne demony. Dobre podsumowanie psychologiczne tego wątku. A najfajniejsze jest to, że określa siebie jako "BIAŁY", w kraju gdzie największa populacja "niebiałych" to laski co przesadziły w solarium. Biały kreujący się na ofiarę prześladowań rasowych w kraju białych ludzi - szacun :) Nie wiem jaki jest "next level" w takiej grze, ale przyznaję że jestem ciekaw czy w ogóle istnieje :)

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » środa, 22 maja 2019, 20:25

@mudol

Podejrzany ten mem. Żaden biały, heteroseksualny polag nigdy nie ucieka przed lewactwem i to jeszcze że niby policja? Przecież polag jest CHWDP i JP100%.
Zastanawiające też dlaczego te pokemony się tak czają na samym końcu, czyżby autor nie zdawał sobie sprawy jak wielkie w nich drzemie zło?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1040
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » środa, 22 maja 2019, 22:13

:mrgreen: :mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
-5

Postautor: adamu79 » czwartek, 23 maja 2019, 09:11

vjankuv pisze: środa, 22 maja 2019, 16:35Usprawiedliwiam się tylko tym, że na forum w internecie, nie znamy ludzi i nie wiemy w co wierzą i co sądzą. Można się dać wciągnąć w maliny. Choć adamu79 i kilku innych już wiemy jaką mają postawę i jak wyżej było wspomniane, dyskusja na poziomie logiczności, racjonalności i nauki w kwestii boga czy wiary nie ma sensu z nimi, to coś mnie kusiło aby dalej dyskutować o tym.

No tak. Dyskusja o wierze z katolikiem nie ma wg Ciebie sensu. Można powiedzieć, że czuję się w tym momencie stygmatyzowany;) Tylko, że jest pewien problem z tą wiarą, bo jaki sens ma dyskusja o niej w aspektach logiczności i racjonalności? Tak naprawdę jesteśmy pewni tylko tego co możemy sami organoleptycznie zweryfikować. Tyle wiesz ile jesteś w stanie empirycznie doświadczyć. Reszta to koncepcje, teorie naukowe lub pseudonaukowe które przemycono nam do głów. To jest naszą współczesną religią. Takie mamy czasy, że z jedną prawdziwą informacją przemycane jest nam 5 fejków.
Jest np. cała masa ociepleńców (jakieś 4/5 populacji - jedną z najliczniej reprezentowanych religii na świecie), którzy oparli swoje wierzenia na ich świętej księdze - raporcie ICCP (może 1 na 10.000 wierzących do tego raportu zerknęła, ba, spory % nawet nie wie, że ta święta księga w ogóle istnieje), gdzie udowodniono (maile klimatologów na wikileaks) że dane były zbierane pod teorię a nie na odwrót. Nawet ordynarnie fahrenheity z celcjuszami mylili by pasowało. Parę lat temu była afera z tymi mailami, ale ..uj, kto by o tym pamiętał lub wziął sobie do głowy...

vjankuv pisze: środa, 22 maja 2019, 16:35Nie uważam się za lepszego czy Ciebie za gorszego, no offense. Jednak nadajemy na różnych płaszczyznach i Ty jesteś człowiekiem wierzącym w coś co równie dobrze może być bajką dla dzieci na dobranoc

Przykład wyżej pokazany to tylko jeden z wielu. Na tej podstawie sensu nabiera Twoje stwierdzenie, że każdy nie jest lepszy lub gorszy. Po prostu każdy ma swojego bożka (jedni transcendentalnego inni "racjonalnego"), do którego się modli. Trzeba rozumieć, że umysł płata nam figle. http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia ... adkom.html A jeżeli ktoś nie dopuszcza myśli że jest robiony w ciula, to mało wie o sobie i o otaczającym świecie.

Dodano po 12 minutach 20 sekundach:
miluu pisze: środa, 22 maja 2019, 17:20Przecież wiadomo, że nasi przodkowie byli głupsi od nas. Nie mieli wiedzy, którą my mamy dziś.
Wydaje mi się że wiedza statystycznego zjadacza chleba na przestrzeni ostatnich 200 lat przypomina krzywą Gaussa.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 23 maja 2019, 09:33

adamu79 pisze: czwartek, 23 maja 2019, 09:23teorie naukowe
sprawdź znaczenie

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » czwartek, 23 maja 2019, 09:48

nariensi pisze: czwartek, 23 maja 2019, 09:33sprawdź znaczenie
Hmm..? O naiwności... Nie znasz przykładów obalonych z czasem teorii naukowych?
nariensi pisze: czwartek, 23 maja 2019, 09:53ok, wrzucaj, zobaczymy co to za teorie
papierosy nie szkodzą, cholesterol powoduje zawały, miażdżycę i nadciśnienie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 maja 2019, 10:42 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 23 maja 2019, 09:50

adamu79 pisze: czwartek, 23 maja 2019, 09:23Wydaje mi się że wiedza statystycznego zjadacza chleba na przestrzeni ostatnich 200 lat przypomina krzywą Gaussa.
masz rację, wydaje ci się

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
obalonych "teorii" naukowych?
ok, wrzucaj, zobaczymy co to za teorie

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
z góry przepraszam, jeśli nie od razu się odniosę, ale będę mocno zajęta..

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
ale znaczenie pojęcia sprawdziłeś dokładniusio?

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 23 maja 2019, 10:12

@nariensi

sposób myślenia @adamu79 jest mniej więcej taki:
Załóżmy, ze organizowane jest międzynarodowe sympozjum naukowe w liczbie 100 naukowców delegatów.
99 z nich przedstawia badania potwierdzające teorię X a jeden (literalnie) z nich jest przeciwko i nie zgadza się z resztą.
Jaki wniosek wyciągnie adamu79? Ano taki - "zdania były podzielone".
I na podstawie tysięcy tego typu wniosków doszedł do tego miejsca w którym jest dziś, zalęknionego, paranoicznego ignoranta, święcie przekonanego, że cały świat przeciwko niemu spiskuje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 maja 2019, 10:59 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3268
Reputacja postu: 
2

Postautor: anagamidev » czwartek, 23 maja 2019, 10:33

adamu79 pisze: czwartek, 23 maja 2019, 09:23Dyskusja o wierze z katolikiem nie ma wg Ciebie sensu. Można powiedzieć, że czuję się w tym momencie stygmatyzowany;) Tylko, że jest pewien problem z tą wiarą, bo jaki sens ma dyskusja o niej w aspektach logiczności i racjonalności? Tak naprawdę jesteśmy pewni tylko tego co możemy sami organoleptycznie zweryfikować.
No właśnie, sam to przyznałeś, że nie ma sensu dyskutować o niej[wierze] w aspektach logiczności i racjonalności :D Ona nie ma oparcia w żadnych faktach, co najwyżej historycznych, które są li tylko interpretacją historyków, która często może być przekłamana, zniekształcona :D Wiara jest irracjonalna, każdy niech sobie wierzy w co chce, o ile to nie krzywdzi innych osób i jest zgodne z obowiązującym prawem, a prawo musi być dobre i oparte o pewne uniwersalne wartości, które działają i które sprawiają, że ludziom dobrze się żyje :D Katolicyzm tego nie zapewnia w żadnym wypadku, dlatego jest religią poślednią, to samo jest z islamem czy innymi objawionymi religiami :D

I masz rację, że mnóstwo faktów musimy przyjmować na wiarę :D Ale np. to czy istnieje Pluton czy nie, nie ma na moje życie bezpośredniego wpływu, ale jeśli ktoś mi każe wierzyć, że istnieje jakiś Jezus Chrystus, który jest jedyną drogą do zbawienia i każe mi przestrzegać urojonych zasad, że np. rozwód to grzech i już nigdy nie powinno się mieć innej partnerki to uważam to za banialuki i pierdoły, gdzie przedstawiciele kościoła, którzy propagują czystość aż do ślubu przyzwalają na powrót do posługi kapłańskiej osobom, które dopuściły się gwałtu na dziecku :D Dla mnie Kościół jest do rozbiórki, hierarchowie powinni zostać zdegradowani i osądzieni, a także osadzeni w więźieniu za krycie i dopuszcznie się przestępstw :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: adamu79 » czwartek, 23 maja 2019, 11:43

amneziahaze pisze: środa, 22 maja 2019, 16:52To nie ma sensu, bo to jest Polska.
Gdzie Twoja konsekwencja? Najpierw piszesz, że ta Polska to aktualnie jedno z najlepszych miejsc do życia w Europie, by 2-3 dni później doszukiwać się w braku sensu w rozmowie z innymi członkami tego Narodu, którzy w swojej naiwności ośmielają się wierzyć w Boga i tradycyjne wartości (rodzina, honor, poszanowanie własności, wolności słowa). Może z łaski swojej wysil się na udzielenie odpowiedzi w kwestii przyczyn. Dlaczego np. Stalin mawiał, że "Komunizm pasuje tak do Polaków jak do krowy siodło". Jakie to historyczne lub socjologiczne inklinacje spowodowały formułowanie tak trafnych tez i jakie inklinacje powodują dzisiaj stawianie tez o wyjątkowości Polski w Europie przez Ciebie?

EDIT
miluu pisze: czwartek, 23 maja 2019, 10:12Załóżmy, ze organizowane jest międzynarodowe sympozjum naukowe w liczbie 100 naukowców delegatów.
99 z nich przedstawia badania potwierdzające teorię X a jeden (literalnie) z nich jest przeciwko i nie zgadza się z resztą. Jaki wniosek wyciągnie adamu79? Ano taki - "zdania były podzielone".
Aha, kombinuj dalej bo insynuacja Ci nie wyszła. Chcesz wiedzieć gdzie naprawdę zdania były podzielone?
Spoiler:
Kwiecień 1974. Ref­er­en­dum obejmujące 10 tysięcy z 17 tys. członków APA. 58 procent (5 854) poparło decyzję Zarządu o wykreśle­niu homosek­su­al­izmu z DSM, a 37,8 proc. (3 810) zagłosowało prze­ci­wko [13][14].

2002. Richard Green, psychiatra, który blisko30 lat wcześniej argumentował za wykreśleniem homoseksualizmu z klasyfikacji zaburzeń psychicznych, ujawnia się jako zwolennik usunięcia pedofilii z DSM [15], co wzbudza szereg komentarzy innych naukowców [16].

2008. Charles Sil­ver­stein, akty­wista homoseksualny i psycholog, biorący udział w wydarzeniach z lat 1969-1974 w liś­cie do redakcji “Archives of Sex­ual Behav­ior” zadaje pytanie: Poza homoseksualizmem DSM wymienia także sadyzm, masochizm, ekshibicjonizm, voyeuryzm, pedofilię i fetyszyzm jako zaburzenia psychiczne. Jeśli nie ma obiektywnego, niezależnego dowodu, że orientacja homoseksualna jest sama w sobie nienormalna, jakie istnieje usprawiedliwienie umieszczania jakiegokolwiek z innych zachowań seksualnych w DSM? [10].

[10] Sil­ver­stein C. The Impli­ca­tions of Remov­ing Homo­sex­u­al­ity from the DSM as a Men­tal Dis­or­der [Let­ter to the Edi­tor]. „Archives of Sex­ual Behav­ior”. 38 (2), s. 161–3, 2009 [Epub 2008].doi:10.1007/s10508-008 9442-x. PMID 19002408PMID 19002408 .
[13] Charles W. Socarides: Homo­sex­u­al­ity: A Free­dom Too Far. Phoenix: Adam Mar­grave Books, 1995, s. 176. ISBN 0–9646642-5–9.
[14] Ronald Bayer: Hugo Tris­tram Engel­hardt, Arthur L. Caplan (red.): Sci­en­tific con­tro­ver­sies: Case stud­ies in the res­o­lu­tion and clo­sure of dis­putes in sci­ence and tech­nol­ogy. Cam­bridge: Cam­bridge Uni­ver­sity Press, 1987, s. 394–5. ISBN 0–521-25565.
[15] Green R. Is Pedophilia a Men­tal Dis­or­der?Is Pedophilia a Men­tal Dis­or­der? . „Archives of Sex­ual Behav­ior”. 31 (6), s. 467–71, 2002.doi:10.1023/A:1020699013309. PMID 12462476PMID 12462476 . [dostęp 2012-06-06].
[16] Peer Com­men­taries on Green (2002) and Schmidt (2002). „Archives of Sex­ual Behav­ior”. 31 (6), s. 479–503, 2002. doi:10.1023/A:1020603214218doi:10.1023/A:1020603214218
.
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 maja 2019, 12:36 przez adamu79, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Reputacja: 261
Reputacja postu: 
1

Postautor: mudol » czwartek, 23 maja 2019, 12:25

To mi się podoba:) Podoba mi się ten ból lewackiej części, która na siłę próbuje tłumaczyć ten mem, próbuje nieudolnie "przerobić na swoją wizję" :) "Keep going" :)
@adamu79 Podziwiam za chęć prowadzenia z lewakami dyskusji 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1488
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 23 maja 2019, 13:36

adamu79 pisze: czwartek, 23 maja 2019, 11:43Gdzie Twoja konsekwencja? Najpierw piszesz, że ta Polska to aktualnie jedno z najlepszych miejsc do życia w Europie, by 2-3 dni później doszukiwać się w braku sensu w rozmowie z innymi członkami tego Narodu, którzy w swojej naiwności ośmielają się wierzyć w Boga i tradycyjne wartości (rodzina, honor, poszanowanie własności, wolności słowa).
Boga nie mieszałbym w podstawowe wartości moralne/etyczne. Instytucja kościoła w Polsce niestety nie jest wzorcem jak dla mnie.

Natomiast odnośnie mojego punktu widzenia, że Polska to Polska - faktem jest że na świecie jest ogółem dużo gorzej. Skok cywilizacyjny ostatnich 30lat należy traktować jako fenomen. Natomiast jestem na tyle ułomny, będąc wychowankiem wzrostu gospodarczego gdzie z rodziną zaczynaliśmy od rudery komunalnej w totalnym syfie, wymagam podświadomie od siebie i innych jeszcze więcej i dodatkowo uważam się za słabego człowieka, bo nie potrafiłem doprowadzić mojego majątku rodzinnego do powiedzmy kilku milionów złotych, nie potrafiłem w tym kraju stworzyć dużego na tyle biznesu, by czuć teraz całkowitą satysfakcję. I o to mi chodzi, ale też jestem świadom tego, że Polska to Polska i podejrzewam, że dla dziadów 30lat wzrostu to kompletne maksimum, którego dalej nie przebiją, widząc mniej więcej po tym co robi kościół, państwo i masy społeczne. Weź poprawkę na rozwój sytuacji wprzód 10-20lat i tutaj dostrzegam patologię mentalności polskiej. Myślę że chyba jasno tym razem odpisałem, co sam uważam, mogę się rzecz jasna mylić. Po prostu mój target to poziom Szwajcarii, Singapuru, nawet Szwecji - i tu też nie do końca, bo jest wiele elementów, które ten kraj mogą pogubić. Coraz ciężej szukać wzorców gdy żyje się w ciągłym wzroście, ale niestety taka jest prawda, że albo się równa z głupszymi, albo z mądrzejszymi. Moim zdaniem, zeszliśmy na gorszą ścieżkę jako naród i konsekwencje dopiero zaczną się uzewnętrzniać po jakimś czasie.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1040
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 23 maja 2019, 13:37

"Raz sierpem, raz młotem..." ;)

"Bezrobotni, mieszkający z rodzicami – tak wygląda przeciętny berliński aktywista związany ze skrajną lewicą. Informacje podał Federalny Urząd Ochrony Konstytucji, czyli niemiecki kontrwywiad."
https://wpolityce.pl/swiat/447863-wieks ... -rodzicami
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » czwartek, 23 maja 2019, 13:40

mudol pisze: czwartek, 23 maja 2019, 12:25To mi się podoba:) Podoba mi się ten ból lewackiej części, która na siłę próbuje tłumaczyć ten mem, próbuje nieudolnie "przerobić na swoją wizję" :) "Keep going" :)
Świat będzie się socjalizował przez rozwój technologiczny, nie unikniemy tego aż do jakiejś drastyczniejszej sytuacji na świecie, typu kataklizm kredytowy albo konflikty militarne. Ten cykl się powtarza i obyśmy nie byli tą pechową generacją.

Recepta, być może błędna, jednak moim zdaniem skuteczna to zwyczajnie udawać lewaka, dobromira do kwadratu i korzystać pełnymi garściami z ułomności tego systemu. Niestety paradoks ustrojowy i nie ma sensu z wariatami się spierać, tylko zrozumieć ich słabości, ewentualnie braki w edukacji finansowej.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 23 maja 2019, 13:49

Lista obalonych teorii naukowych jeszcze nie gotowa?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: amneziahaze » czwartek, 23 maja 2019, 13:49

@adamu79 Trzeba sobie policzyć, sprawdzić czynniki, zależności. Po czym wnoszę, duże znaczenie ma demografia adekwatnie do wzrostu pkb. Duże znaczenie ma zadłużenie, korelacja między podatkami, świadczeniami socjalnymi, wolność przedsiębiorcza, przepisy, zasady, czy piramidy typu zus są wydolne, średnia wieku, poziom i rodzaj imigracji. Dużo jest zależności, które albo generują ukryty dług publiczny albo go niwelują. Dla mnie kuriozalne jest tworzenie obciążeń publicznych na przyszłość w środku albo pod koniec hossy, bo kto to będzie spłacał jak w końcu pojawi się czerwony łabędź, a nie ma takiej opcji by prędzej czy później się nie pojawił.

Nawet głupie rzekomo wojny celne jak dla mnie są świadomym działaniem Trumpa, by przygotować świat do recesji, zaburzeń w finansach i bankowości, ludzie i instytucje mają dzięki temu, w mojej opinii, relatywną amortyzację na wypadek kolejnego krachu, spowodowanymi wykolejeniem sie systemu, bo od tego się zaczyna później dopiero zamieszki i wojna.

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
nariensi pisze: czwartek, 23 maja 2019, 13:49 Lista obalonych teorii naukowych jeszcze nie gotowa?
Statystyczne mięso armatnie może sobie co najwyżej postękać lub pokozaczyć anonimowo na forach, ale myślę nie tędy droga, ponieważ z biegiem czasu upadek wartości moralnych przekłada się także na upadek całych regionów, nawet cywilizacji. Dużo czynników jest ze sobą skorelowanych. Kobiecy pragmatyzm i rzekoma dobroć wzgledem wszystkich i wszystkiego niestety nie jest wykładnikiem stabilności, bo z założenia nastawiony jest na spokojne pokojowe działanie w krótkim terminie, w dłuższej perspektywie nagle się okazuje nieskuteczny, nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji kropli drążącej skałę.

Teraz się dowiem, że podły ze mnie seksista nienawidzący świata i ludzi, niestety, albo się oszukujemy albo działamy skutecznie z jakimś planem, równanie się do słabszych czy głupszych nie jest rozsądnym planem w dłuższej perspektywie, choć na pierwszy rzut oka nie widać tragedii za zakrętem.

Dodano po 12 minutach 48 sekundach:
anagamidev pisze: czwartek, 23 maja 2019, 10:33Katolicyzm tego nie zapewnia w żadnym wypadku, dlatego jest religią poślednią, to samo jest z islamem czy innymi objawionymi religiami :D
Prawdziwym rarytasem wśród Rzymian było np. obdzieranie na żywca skóry z ludzi, tudzież wieszanie grupowo na krzyżach na środku pustyni. Później było długie praktykowanie ścinania głów, zakopywanie żywcem w newadzie czy oblewanie kwasem, zatruwanie cyjankiem potasu aż po bombę atomową. Dzisiaj można zabijać na przykład kredytem, dosłowny majstersztyk w białych rękawiczkach.

Los paradoksalnie sprawił, że 10 przykazań jako prawo Boże było przez te wszystkie wieki MARTWYM PRAWEM i do dzisiaj nim jest, choć w innej skali, ponieważ świat się ucywilizował w miarę i stworzył jeszcze lepsze PRAWO. Niestety nie przewidzieli LICHWY jako narzędzia do wyniszczania całych społeczeństw. Niestety ISLAM to przewidział i tu jest m.in. jeden z błędnych założeń tego kontynentu, które powoduje, że stajemy się coraz słabsi, dzicy, natomiast Muzułmanie bardzo często myślą dokładnie o nas w taki sposób, jaki opisałem wyżej.

Ciężko zrozumieć będąc wychowankiem zepsutego systemu, jakie są żniwa każdy widzi, i oczywiście nie przeczę, że tamtejsza muzułmańska religia jest lepsza, jednak ich PRAWA są bliżej cnót i sprawiedliwości w społeczeństwie. Gdybym miał wybierać PRAWO, wybrałbym sprawiedliwość i uczciwość, oko za oko, ząb za ząb, nie żadne Hioby i innego typu fajtłapy życiowe, bo to nie ma sensu w dłuższej perspektywie. Nie jest fair, po prostu.

Dodano po 7 minutach 41 sekundach:
Oczywiście widziałem wiele egzekucji muzułmańskich, nawet egzekucje dokonywane między sobą(szyici, sunnici), to niestety cios dla samych siebie i zarazem ich błąd, pustynne tereny, dostęp do broni, bieda, tam są ogromne problemy w tych mniej cywilizowanych krajach, ciężko jest zrównoważyć to wszystko, a wygrywa ta kultura, która potrafi się zrównoważyć w tych wszystkich dogmatach, zasadach. Także zależy jak pojmować ogólne zasady, najgorsza i propaganda i skrajności, myślę że cywilizacja zwycięska będzie potrafiła pogodzić aspekty ekonomiczne, a wtedy religia przestanie odgrywać jakąkolwiek rolę w społeczeństwie i tyle na temat. Dlatego Religia jest w mojej opinii błędnym archaicznym systemem wartości. Sam rozwój informacyjny/cyfryzacja udowadnia wyraźnie, że da się scalić z różnych religii podstawowe dobre wartości, zarówno jak też złe i szkodzące dobrobytowi całych regionów.

Wygadany
Reputacja postu: 
6

Postautor: miluu » czwartek, 23 maja 2019, 15:25

@amneziahaze
Organizacja życia, gospodarka, układ społeczny to nie są stałe tylko zmienne. Kiedyś za to, że będziesz mógł pracować będziesz musiał zapłacić ze swojego gwarantowanego dochodu. Tak jak dzis ludzie płacą żeby sobie polepić garnki z gliny na kole czy pojeździć konno. Kiedyś to była normalna praca. Nawet z armią może się to zdarzyć, ludzie już dzis wydają cieżki hajs żeby sobie poudawac żołnierzyka taki jest deficyt wojen. Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że nie będzie jakiegos globalnego kataklizmu, uderzenia komety, wojny nuklernej, wiecznej zimy albo lata itd.

Wróć do „Hyde-Park”