Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2304
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 09:29

baggins pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:02to przykre ....juz z samej konstrukcji zdania "nadreprezentacja pedofilii wśród homosektualistów" wynika dyferencja

Przykra jest postawa jaką reprezentujecie.

Kościół uczy miłości i tolerancji, a najchętniej homosiów byście pozamykali w szpitalach. Niesłusznie próbujecie dowodzić za wszelką cenę, że jak społeczeństwo potraktuje homoseksualistów poważnie dając im równe jak wszystkim prawa, to tylko krok dzieli nas od zgody na czyny pedofilskie.
Wykorzystujecie narzędzie znane kościołowi od początku jego istnienia, zastraszanie. Straszycie tym co się stanie jak tylko odpuścicie archaiczne stanowisko.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 6045
Reputacja postu: 
3

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 20 maja 2019, 09:40

adamu79 pisze: niedziela, 19 maja 2019, 22:11Tobie podobni za to pomijają FAKTY takie jak:
1) Ogromną nadreprezentację pedofili wśród gejów. I to jest JEDYNA nadreprezentacja wśród społeczeństwa statystycznie istotna.

Słowo "FAKTY" napisałeś wersalikami, by podświadomie bardziej podkreślić ich "faktowatość", której nie jesteś pewny? 8-)

Nie znam się na tym, ale z tego co czytałem, to Twój "fakt" jest przez większość naukowców nazywany mitem i badania mu przeczą.
Konkretnie chodzi o to, że samo określenie "pedofilia homoseksualna" jest bez sensu, bo pedofilia, to z definicji, pociąg do osób przed wykształceniem wyraźnych cech płciowych. Więc (nieco upraszczając, bo granice nie są ostre), albo ktoś jest homo- albo hetero- albo pedo-. Albo coś jeszcze innego.

PS. Czy zoofilów też dzieliłbyś na hetero i homoseksualnych? ;)

Początkujący
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 maja 2019, 09:54

vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 08:44Nie odróżniasz homoseksualisty od pedofila.
Kolega @baggins dość jasno Ci to wytknął. A teraz idź i żałuj za grzechy :mrgreen:
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 08:44To jakaś kpina co piszesz. Kościół nie podlega takim samym prawom, a jeśli już to dopiero gdy sprawy nabiorą medialnej nagonki.
Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie kościół a osoby duchowne. OSOBY - imię, nazwisko, pesel, obywatelstwo. Każdy OSOBIŚCIE i na równych prawach odpowiada za przestępstwo. W teorii. A w praktyce mamy takie OSOBY jak policjanci, prokuratorzy, sędziowie, politycy - oni są równiejsi. A najrówniejsi są ci, którzy posiadają na siebie nawzajem kompromitujące kwity. Dlatego mafia pedofilna trzyma się mocno. Lekko zarysował problem Latkowski w reportażu Pedofile. Wszyscy mocno trzymają sobie jaja w imadle - i politycy, i kler, i sędziowie, i ludzie mediów - generalnie cała wierchuszka. To jest MAFIA w pełnym tego słowa znaczeniu.
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 08:44Jeśli już w jakiegoś księdza jest wymierzona kara, to tak.
O rly? https://www.wnp.pl/parlamentarny/spolec ... 37973.html

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
ekonokomik pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:40Słowo "FAKTY" napisałeś wersalikami, by podświadomie bardziej podkreślić ich "faktowatość", której nie jesteś pewny?
Nie. Mój post był odpowiedzią na post @BitBoy który też chciał rozmawiać o FAKTACH.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 10:23 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 10:17

adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:54Nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Zrozumiałem doskonale, jednakże Ty z kilkoma innymi wybielacie całą tą sytuację wymyślając takie właśnie rzeczy:
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:54Dlatego mafia pedofilna trzyma się mocno
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:54To jest MAFIA w pełnym tego słowa znaczeniu.

Kościół, nie z imienia i nazwiska osoby, a kościół katolicki jako organizacja tuszuje wszystko co dotyczy członków tej organizacji.
Ostatni dokument odświeżył temat, ale to nie jest pierwszy reportaż czy film w tej sprawie.
Nie rozumiesz, że te osoby z nr pesel i imieniem i nazwiskiem są częścią tej bandy i ta banda dba o swoich ludzi. Bronisz kk mimo, że ta organizacja ukrywa zło jakie wyrządza ona sama i kler, czyli członkowie tej organizacji.
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:54A najrówniejsi są ci, którzy posiadają na siebie nawzajem kompromitujące kwity.

Wszystko pięknie, zgadza się. I KK nie odstaje od całej tej reszty co w jakimś sensie pokazał film "Kler". Czy on był na faktach czy nie, potrafię sobie wyobrazić, że m.in. tak to właśnie funkcjonuje.

Kilka postów wcześniej o tym wspomniałem, ale uznałeś to za słabą manipulację.
Ksiądz i kościół jako organizacja są od tego aby szerzyć wiarę, miłość i tolerancję. Głównym celem organizacji i ludzi w niej, to pokazywać jak powinno się żyć i jak wyrządzać dobro jednocześnie wyrzekając się zła. Natomiast kler i organizacja ich zrzeszająca (KK) zachowują się jak organizacja przestępcza, która działa pod przykrywką jej założeń. Liczy się kasa na tacy, ofiara "co łaska" na mszę święta czy pogrzeb, ociekający złotem ołtarz, wpływy w polityce, moc ogarniania własnego bałaganu bez sądów, moc na ustalanie prawa w państwie. Zakładam, że każdy z nas spotkał się z księdzem, który odmówił pochówku bez datku "co łaska". Wielokrotnie zdarzało mi się słyszeć od ludzi jak ksiądz mówił, że kwota jest zbyt niska za ślub czy pogrzeb. Sam doznałem takiej sytuacji dawno temu. Nie tak powinien wyglądać KK i szerzenie wiary. Temu piszę o hipokryzji w największej skali.

Co więcej, osoby wierzące w nieomylność tej organizacji stają się strasznymi ludźmi ostatecznie. Potrafią wyzywać ich przeciwników, obrażać się gdy ktoś to podważa, nie potrafią dyskutować bazując na faktach, usprawiedliwiają na wszelkie sposoby niedoskonałości KK i kleru. Ile razy słyszałem w dyskusjach, że to pan bóg będzie sądził, a nie wy. Wiele razy dotarło do mnie stwierdzenia od ludzi o silnej wierze "nie chodzę do kościoła dla księdza tylko dla boga". Następnie idzie taka osoba na mszę do tego księdza, do księdza który jest często gorszym człowiekiem niż niejeden wierzący, wrzuca mu pieniądze na tace, spowiada się mu z własnych grzechów, chodzi do niego na nauki, oddaje swoje dzieci aby ten je nauczał. To się po prostu nie trzyma kupy.

Wy szukacie dziury w całym, że to nie KK, że to ludzie, że to mafia itd.
Organizacja kościelna otumania ludzi, ma wpływ na rządzących i decyzje polityczne narzucając innym ochronę życia za wszelką cenę przy jednoczesnej zgodzie na niszczenie życia innych.

Czasem wydaje mi się, że rozumiem jak inteligentni i wykształceni ludzie ulegają KK i stoją po ich stronie. Jednakże na dłuższa metę nie potrafię tego uzasadnić jak można dać się tak otumaniać.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Wygadany
Reputacja: 609
Reputacja postu: 
3

Postautor: miluu » poniedziałek, 20 maja 2019, 10:55

Rozmowa osób niewierzących z wierzącymi nt kościoła nie ma sensu. Dla osób wierzących kościół to nie jest jakaś tam grupa ludzi o której można swobodnie rozmawiać, tylko intytucja magiczna, czarodziejska, święta, powołana osobiście, bezpośrednio przez Boga i posiadająca zdolność do realnego, bezpośredniego komunikowania się ze stwórcą. Merytoryczna rozmowa jest tutaj wykluczona.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 11:19 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 maja 2019, 10:56

vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:17 Ty z kilkoma innymi wybielacie całą tą sytuację
Nie wybielamy a próbujemy znaleźć istotę problemu. To się nazywa krytyczne myślenie. Stoimy też w opozycji do nagonki bo człowiek racjonalny stara się (z różnym skutkiem) zostawić emocje z boku.
Wy się tej nagonce naiwnie poddajecie. Jesteście PEWNI, że istotą problemu pedofilii, skąd on kiełkuje i wyrasta jest KK, znaleźliście kozła ofiarnego i zajadle z pianą na ustach go biczujecie. Tak to wygląda z naszej perspektywy.
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:17Bronisz kk mimo, że ta organizacja ukrywa zło jakie wyrządza ona sama i kler, czyli członkowie tej organizacji.
Znowu generalizacja i tautologia. Niektórzy członkowie organizacji = organizacja = kościół, odsetek pedofili wśród duchownych = KK cały zaorać bo część hierarchów kryje pedofili.

Mam propozycję, zróbmy rzetelną kwerendę TW i mafii pedofilnej wśród KK, sędziów, prokuratorów, policji, ludzi mediów, artystów, kadry naukowej. Wtedy opadną maski, a ludzie będą wiedzieć kto jest kto. To jest moje marzenie. Żeby w końcu oczyścić ten popereelowski syf tłamszący ten kraj i ludzi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 12:08 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 11:02

adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:56Nie wybielamy a próbujemy znaleźć istotę problemu.

Chwała za to. Ile to już lat szukacie? 2 tysiące?
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:56Wy się tej nagonce naiwnie poddajecie.

To, że dodasz słowo "naiwnie" do zdania, nie znaczy, że nagonka nie jest słuszna.
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:56KK cały zaorać bo kryje pedofili

M.in. za krycie pedofilii. Choć to tylko jeden z aspektów, w których ta organizacja jest zgniła.
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 10:56Mam propozycję, zróbmy rzetelną kwerendę TW i mafii pedofilnej wśród KK, sędziów, prokuratorów, policji, ludzi mediów, artystów, kadry naukowej. Wtedy opadną maski, a ludzie będą wiedzieć kto jest kto. To jest moje marzenie. Żeby w końcu oczyścić ten popereelowski syf tłamszący ten kraj i ludzi.

Nie chcę więcej w kwestii bezkarności kościoła.

Kolejny krok, to aby nie wpierniczali się w politykę i sami zaczęli postępować tak jak nauczają.

Początkujący
Reputacja: 261
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » poniedziałek, 20 maja 2019, 12:11

A teraz konkurs, możecie dostać pracę w gazecie żydowskiej yyy WYBORCZEJ ;), tylko musicie napisać najrzetelniejszy tytuł artykułu dla tego filmiku:

:lol:

Wygadany
Reputacja postu: 
6

Postautor: miluu » poniedziałek, 20 maja 2019, 12:48

@adamu79 , nikt tu nie stosuje takiego uproszczenia o jakim piszesz czyli:
jacyś księża są pedofilami = księża to pedofile = kościół to bandyci.

jeśli już to:
władze kościoła ukrywają pedofilię = instytucja kościoła jest organizacja m.in. przestępczą

(jest też organizacją dobroczynną, wyznaniową itd.)

To instytucja kościoła (a nie prywatne osoby) przy pomocy swoich organów władzy czyli hierarchów przenosiła pedofili z parafii do parafii, narażając kolejne ofiary. Tak samo jakby karą dla mordercy było przeniesienie z Krakowa do Poznania, z nadzieją, że w Poznaniu to on już będzie grzeczny. Hierarchowie robili takie myki nie dlatego, że się nazywali tak i tak, mieli jakiś pesel i byli po prosty złymi ludźmi. Robili to właśnie dlatego, że funkcjonowali jako organ kościelnej władzy a instytucja dla której pracowali im na to pozwalała a nawet wymagała - odpowiednimi instrukcjami.
Trwało to długie lata. Teraz sytuacja się zmienia. Ale znów - nie dzieje się to z inicjatywy kościoła, tylko z inicjatywy ofiar i dzięki możliwościom komunikacyjnym wynikającym z postępu technicznego. Dodatkowo, inicjatywy okupionej wielką ceną - wstydem i strachem przed ogromną, bogatą i wpływową instytucją.
I dopiero po tym wszystkim, po złapaniu za rękę, instytucja kościoła łaskawie i niezbyt wyraźnie wyraża skruchę i chęć pomocy ofiarom. Choć o wszystkim wiedzieli od dawna. Czy skończy się na słowach, ew. modlitwie czy na rzeczywistej pomocy - zobaczymy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 13:33 przez miluu, łącznie zmieniany 5 razy.

Weteran
Reputacja: 784
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 20 maja 2019, 12:56

@mudol
CO tu pisać? Bandyctwo warte sznura. I nie chodzi mi o Żydów! Jak nie zmieni się prawa, co do wszelakich bandyckich zachowań - będzie tylko gorzej...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 maja 2019, 13:37

miluu pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 12:48 przenosiła pedofili z parafii do parafii, narażając kolejne ofiary.
Jakby siedzieli w pierdlu, to jedyne przenosiny jakieby mieli to od jednego więzienia do drugiego. CKD.
Mam ambiwalentny stosunek do powrotu takiego księdza po odbyciu kary do parafii. Najlepiej jakby w więzieniu nauczył się innego zawodu. Z jednej strony każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. A z drugiej taki ksiądz w mojej opinii traci moralne prawo do sprawowania homilii, rekolekcji, katechezy, powinien być także z automatu odsunięty od pracy z dziećmi. Co najwyżej powinien pozostać jakimś wyrobnikiem typu pogrzeby, msze poranne intencyjne w dni robocze (nie sprawuje się w nich homilii).
miluu pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 12:48Hierarchowie robili takie myki nie dlatego, że się nazywali tak i tak, mieli jakiś pesel i byli po prosty złymi ludźmi. Robili to właśnie dlatego, że funkcjonowali jako organ kościelnej władzy a instytucja dla której pracowali im na to pozwalała a nawet wymagała - odpowiednimi instrukcjam
O widzisz. Właśnie odkryłeś tajemnicę absolutu. :lol:
Żartowałem. Proszę mi pokazać jakąkolwiek instrukcję wystosowaną przez episkopat lub Watykan w dół czyli do diecezji i parafii w temacie nakazu ukrywania przestępstw pedofilii w KK. Część hierarchów robi takie myki bo są złymi ludźmi lub/i mają jakieś osobiste wstydliwe sekrety, co powoduje że nie są autonomiczni w swych decyzjach.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 14:06

adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 13:37Proszę mi pokazać jakąkolwiek instrukcję wystosowaną przez episkopat lub Watykan w dół czyli do diecezji i parafii w temacie nakazu ukrywania przestępstw pedofilii w KK.

Proszę mi pokazać jakąkolwiek instrukcje od Putina na zabicie swoich wrogów. Nie ma? Czyli Putin to swój chłop i nigdy nie zabił żadnego ze swoich oponentów.
Przecież takie rzeczy nie są podawane w KK poprzez gazety. Trochę oderwałeś się od rzeczywistości prosząc o takie dowody.
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 13:37Jakby siedzieli w pierdlu, to jedyne przenosiny jakieby mieli to od jednego więzienia do drugiego. CKD.
Mam ambiwalentny stosunek do powrotu takiego księdza po odbyciu kary do parafii. Najlepiej jakby w więzieniu nauczył się innego zawodu. Z jednej strony każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. A z drugiej taki ksiądz w mojej opinii traci moralne prawo do sprawowania homilii, rekolekcji, katechezy, powinien być także z automatu odsunięty od pracy z dziećmi. Co najwyżej powinien pozostać jakimś wyrobnikiem typu pogrzeby, msze poranne intencyjne w dni robocze (nie sprawuje się w nich homilii).

Popieram.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 maja 2019, 14:35

vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:06Proszę mi pokazać jakąkolwiek instrukcje od Putina na zabicie swoich wrogów. Nie ma? Czyli Putin to swój chłop i nigdy nie zabił żadnego ze swoich oponentów.
Człowieku... czy przez piękne słońce za oknem wystąpiły u Ciebie efekty przegrzania?
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:06Przecież takie rzeczy nie są podawane w KK poprzez gazety. Trochę oderwałeś się od rzeczywistości prosząc o takie dowody.
No popatrz - czyli wierzysz w katolicki spiseg. No i lewackie gazety o tej instrukcji milczą.. Ojj to sięga głębiej.. cholera... to spiseg ogólnoświatowy.
PS: Jesteś szurem?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 14:49

adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:35Człowieku... czy przez piękne słońce za oknem wystąpiły u Ciebie efekty przegrzania?

Nie rozumiesz, czy nie chcesz rozumieć analogii?
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:35No popatrz - czyli wierzysz w katolicki spiseg. No i lewackie gazety o tej instrukcji milczą..

Nie muszę brać na wiarę czegoś co jest rzeczywiste.
W kościele nie ma spisku, nie ma mafii. Sama organizacja jest natomiast zdecydowanie grupą przestępczą.
Tuszowanie i krycie swoich ludzi i braku wobec nich konsekwencji.
Układy z politykami.
Pobieranie dofinansowań od państwa jak chociażby toruński ojciec.
Brak podatków i jawności finansów.
Kościół na świecie zachowuje się jak grupa gangsterów, która jest pełna przywilejów i ma więcej do powiedzenia niż powinna tylko dzięki układom.
Nie potrzeba instrukcji, do tego czego żądasz. Prędzej czy później kościół się potknie i wyjdą na światło dzienne informacje, które zamknął co niektórym jadaczkę i wybiją pseudofakty na obronę KK.
adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:35Jesteś szurem?

Jestem osobą, która drąży temat jakim się zainteresuje z wielu źródeł. Sam zrób metanalizę, to nie boli, a zaoszczędzi Ci rozczarowań w przyszłości. Kościół był w stanie robić kisiel z mózgów swoim wyznawcom przez ostatnie dwa tysiące lat. Czasem wystarczyło kilku krzyżaków, strach przed czarami i gniewem bożym, czasem wizja dostąpienia samego boga po śmierci. Obecnie w dobie oświecenia, internetu, dostępu do informacji, postępu, ludzie przestaną się dawać dłużej nabijać w butelkę, może chociaż w tej kwestii.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2129
Reputacja postu: 
4

Postautor: akos » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:21

Panowie, nie wiem czy zauważyliście, ale rozmawiacie z trolem, którego na tym etapie dyskusji najlepiej byłoby chyba po prostu zignorować. Faktów wskazujących na systemowe, odgórne zalecenia co do postępowania w sprawie przestępstw seksualnych w kościele zostało przytoczonych tu i w sąsiednim wątku wystarczająco dużo - brak statystyk przekazywania danych prokuraturze przez kościół, wstępne postępowanie kanoniczne, przysięgi składane przez ofiary w momencie zgłaszania sprawy kościołowi, przecieki takie jak np. list pochwalny kardynała skierowany do biskupa, który ukrywał księdza pedofila, znajomość spraw takich jak czyny Marciala Maciela i zignorowanie ich przez Watykan, historie ofiar, które są wszystkie do siebie podobne w fragmentach mówiących o starciu z kościołem w trakcie procesu itp. itd. Jest tego masa, ludzie, którzy tego nie widzą mając to podsunięte pod nos są fanatykami lub trolami i z takimi nie macie już o co się spierać, karmicie trola.

Wszystkie te praktyki nie mają też nic wspólnego z kwitami czy teczkami ani z lobby homo itp. bzdurami, ponieważ są praktykowane przez kościoły na całym świecie i są starsze niż komunizm, masoneria i inne "szatańskie siły chcące zniszczyć kościół". Powszechność tego zjawiska jest prosta do wyjaśnienia, ponieważ wynika z przeświadczenia kleru o tym, że ujawniając takie przypadki dostarczają argumentów "wrogom kościoła" a dobro kościoła jest ich zdaniem ważniejsze niż jakaś kara doczesna dla sprawcy, którego i tak "Bóg osądzi" - taki jest schemat tego patologicznego rozumowania opartego na paranoi oblężonej twierdzy i wierze w sąd ostateczny. Nie trzeba tu żadnych innych czynników żeby to wyjaśnić.

Dlatego trol, z którym mamy do czynienia nie tylko opowiada głupoty, problem w tym, że opowiada z uporem maniaka szkodliwe głupoty mające na celu rozmycie odpowiedzialności kościoła.

Na tym nie koniec. Rzecz podana jako FAKT, jest nie tylko przez naukę traktowana jako fałsz, ale też rozpowszechnianie jej jest szkodliwe i krzywdzące: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia ... seksualnej

Pedofile zazwyczaj odczuwają pociąg seksualny do konkretnej płci dziecka. Skutkuje to podziałem pedofilów na homoseksualnych (pociąga ich ta sama płeć), heteroseksualnych (pociąga ich płeć przeciwna) i biseksualnych (pociągają ich obie płcie). Wśród pedofilów odsetek homoseksualnych pedofilów waha się od 9 do 40%, czyli jest około 4–20 razy większy niż odsetek dorosłych mężczyzn, których pociągają inni dorośli mężczyźni, w męskiej populacji. Nie oznacza to, że homoseksualni mężczyźni są bardziej skłonni do wykorzystywania seksualnego dzieci, tylko że większy odsetek pedofilów jest homoseksualny w swojej orientacji względem płci dziecka.

Nauka odróżnia pojęcie homoseksualizmu od pedofilii homoseksualnej, ponieważ nie każdy pedofil homoseksualny jest homoseksualistą. Taka osoba może w ogóle nie odczuwać pociągu do osoby dorosłej lub być w relacji heteroseksualnej z osobą dorosłą.

Pozostałe "fakty", półprawdy lub ogólnikowe truizmy o równości wobec prawa właściwie nie wymagają dodatkowych uwag, ponieważ zostały omówione już wcześniej i nie ma sensu się powtarzać gdy czytający dzielą się na ludzi, którzy już to rozumieją i takich, którzy zrozumieć nie potrafią lub nie chcą.
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:44

vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:49Nie rozumiesz, czy nie chcesz rozumieć analogii?
Doskonale rozumiem. Jesteś przekonany o istnieniu instrukcji na podstawie wymyślonej naprędce analogii z Putinem w roli głównej. Oczywista oczywistość przecież. Nie wymaga dowodu.
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:49W kościele nie ma spisku, nie ma mafii. Sama organizacja jest natomiast zdecydowanie grupą przestępczą.
Tuszowanie i krycie swoich ludzi i braku wobec nich konsekwencji.
Mam wrażenie, że od kilku godzin kręcimy się w kółko i powtarzasz rzeczy, o których pisałem dzisiaj rano. To co ciągle przeziera u Ciebie to tendencja do zawężania problemów ogólnych wyłącznie do KK i chęć stosowania odpowiedzialności zbiorowej jedynie wobec KK. Ja nie uważam, że wszyscy sędziowie, prokuratorzy itp. to złodzieje i przestępcy i w związku z tym nie nawołuję do zaorania sądów i prokuratur. Proponujesz pieprzoną anarchię, rewolucję - mi się to źle kojarzy. Rewolucja francuska, październikowa - piękne wzorce. Pogratulować.
vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 14:49Prędzej czy później kościół się potknie i wyjdą na światło dzienne informacje
2k lat czekamy. Prędzej kosmici postanowią się ujawnić i zakomunikują, że ta ludzkość to taki eksperyment ich był. Wicie rozumicie. Daliście się jełopy nabrać: jedni na biblijny kreacjonizm, a drudzy na ewolucjonizm. ;)

EDIT
@vjankuv Przepraszam za zminusowanie. Miało być dla małostkowego bufona (większość wie o kogo chodzi) w ramach rewanżu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 maja 2019, 16:00 przez adamu79, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:44

Chciałbym nie oceniać Waszych poglądów (tych broniących organizację KK), więc będę trzymać się Waszej postawy wobec KK. Podczas gdy nie da się tej instytucji nazwać inaczej jak oszukańcza, cyniczna, wykrętna i zalana przez hipokryzję stajecie za nią murem próbując na siłę znaleźć kogoś sprawiedliwego. Sam Noe by się uśmiał, bo on już przez to przechodził. Nawet bóg z góry uznał, że bez sensu wówczas było szukać sprawiedliwych. Noe naiwnie sądził, że jest inaczej.
Fakt, że nie zauważasz czegoś nie znaczy, że tego nie ma. Po prostu ewidentnie nie chcesz tego zauważyć, albo co gorsza marginalizujesz problem.

Jeśli księża, biskupi i inne nieroby są tak mocno wypełnieni wiarą w nauki boże, to nie wiem jak oni mogą spokojnie iść spać.

Żeby nie było, że pluję na kler z zasady bez wyjątków. W swoim życiu poznałem 4 księży, których szanuję i na których nie byłbym w stanie znaleźć paragrafu. Jeden z nich niefortunnie zginął na parkingu w Rzymie potrąconym przez samochód. To był ksiądz z powołania, który był dobry, który słuchał ludzi, a ludzie uwielbiali z nim rozmawiać. Gdyby takich księży jak tych czterech było więcej, KK byłby pożyteczną dla świata organizacją.
W sumie to było ich pięciu, ale jednemu po śmierci Rutkowski na polecenie jakiejś kobiety udowodnił, że był ojcem jej dziecka i jej należy się spadek po nim. Co więcej, był on rektorem. Oczywiści KK nie oddał co ich, jakoś się dogadali i sprawa przycichła.

Wy natomiast macie zamiar dalej dobrze się bawić z kościołem. Może zabawicie się jak ten rzezimieszek?
https://www.lifesitenews.com/news/high- ... e-fueled-g
At the time of the arrest, Capozzi was allegedly so high on cocaine that he was hospitalized for detoxification for a short period in the Pius XI clinic in Rome.
Ale też nie było dla kościoła problemem bratać się z Hitlerem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Reichskon ... te_note-13
Obrazek

No i oczywiście, celibat przede wszystkim:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... tive_popes

To oczywiście też jest jak najbardziej normalne, o wiele bardziej normalne niż użycie prezerwatywy, której kościół zabrania, czy seks faceta z facetem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_VI
Był synem kapłana, a papież Formozus powierzył mu biskupstwo Anagni[1]. Z początku był przychylny cesarzowi niemieckiemu Arnulfowi z Karyntii, potem jednak został członkiem stronnictwa Spoletan i nigdy nie wybaczył Formozusowi, że zwrócił się przeciwko nim[1]. Śmierć Formozusa nie nasyciła gniewnego Stefana VI, więc po dziewięciu miesiącach chcąc pozbawić czci swojego poprzednika zwołał tzw. Synod trupi[1].
Formozus, który od dziewięciu miesięcy już nie żył, został wykopany, ubrany w papieskie szaty i poddany procesowi[2]. Odcięto mu trzy palce, używane do udzielania błogosławieństw a ciało wrzucono do rzeki[2]. Choć proces miał charakter polityczny, jego konsekwencje miały również wymiar religijny, bowiem synod unieważnił wszystkie decyzje papieża Formozusa[1].
Ppaież Urban VI również postąpił jak prawdziwy katolik skazując kilku ziomków na śmierć:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Urban_VI
Po wyjeździe Klemensa, walki w Państwie Kościelnym trwały nadal[1]. Papież, za poparcie Klemensa, złożył z tronu i ekskomunikował królową Neapolu Joannę I, a także ingerował w sprawy jej następcy, Karola III[1]. W konsekwencji król Karol w porozumieniu z kilkoma kardynałami, opracował plan ustanowienia rady regencyjnej nad papieżem[1]. Gdy Urban się o tym dowiedział uwięził sześciu kardynałów, torturował i skazał na śmierć[2]. Został za to oblężony w Nocerze, lecz udało mu się zbiec do Genui, a następnie do Lukki i do Pizy[1]. Po powrocie do Rzymu, był opuszczony przez stronników i zmarł 15 października 1389; możliwe, że na skutek otrucia[1].
No i nalezy pismo święte interpretować tak jak pan papież każe, a nie po swojemu, co ustanowił sobór trydencki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_trydencki
5. potępiono indywidualne interpretowanie Pisma Św.,
Na tym samym soborze doszli do wniosku, że warto tradycję uznać za równie silną jak słowo boże, bo czemu nie:
Podczas tych sesji uchwalono najważniejsze założenia doktrynalne Kościoła rzymskokatolickiego: dekret o uznaniu niespisanych tradycji za równorzędne z Biblią źródło wiary[2] oraz dekret o usprawiedliwieniu.
Grzegorz IX też nie przebierał w środkach i zabijał heretyków:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzegorz_IX
Bezkompromisowo walczył z heretykami. W bulli Excomunicamus et anathematisamus z lutego 1231 roku zatwierdził zwyczaj stosowania kary śmierci w stosunku do "doskonałych", czyli przywódców katarskich[2]. Kilka miesięcy później wprowadził oficjalnie urząd "inkwizytorów heretyckiej przewrotności" (inquisitores haereticae pravitatis), formalnie dając początek papieskiej inkwizycji. Z jego dekretów i bulli wynika, że jednym z celów powołania inkwizycji, oprócz skutecznego zwalczania herezji, było także niedopuszczenie do karania za nią osób niewinnych[a]. W 1239 roku potępił "księgi Talmudu jako zawierające wszelkiego rodzaju obelgi i bluźnierstwa przeciwko nauce chrześcijańskiej". Nakazał spalić owe księgi, by nie "roiło się od wielu strasznych herezji".
Innocenty IV tez się dobrze bawił:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Innocenty_IV
W 1252 roku wydał bullę Ad extirpanda (łac. "Aby wykorzenić"), w której zezwolił sądom kościelnym na stosowanie tortur wobec osób podejrzanych o herezję, a władze świeckie zobowiązał do przymuszania heretyków za pomocą tortur do składania zeznań obciążających oraz do wydania wszystkich swoich wspólników[3].
Tu coś bardziej nowoczesnego:
https://nowosci.com.pl/czy-kosciol-uzna ... r/11326915
Przez 20 lat kościół odcinał się od księdza, nie rozgrzeszał osób, które uczestniczyły na mszy u ks. Domańskiego (znam taką osobę osobiście), ale to nie przeszkadząło aby po jego śmierci zagarnąć sobie mienie.

No ale nic, oczywiście KK zasłużył sobie na to aby wierzyć w to co mówią i jak przedstawiają.
Przecież papież jest nieomylny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat_o_ ... pie%C5%BCa) i cokolwiek powie jest prawdą i się tego nie podważa. Papież nie popełnia błędów, a cała hierarchia w dół jest wzorem do naśladowania jak udowodnili historią dziejów kościoła.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 378
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:47

vjankuv pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 09:29Niesłusznie próbujecie dowodzić za wszelką cenę, że jak społeczeństwo potraktuje homoseksualistów poważnie dając im równe jak wszystkim prawa, to tylko krok dzieli nas od zgody na czyny pedofilskie.
próbuję dowodzić jedynie, że nie rozumiesz co czytasz... albo co piszesz
a odnoście powyższej wypowiedzi... może nie krok, ale ledwie parę
i nawet nie chodzi tu o zgodę, ale o lawinowy wzrost takowych czynów w opisanym scenariuszu
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:49

baggins pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 15:47próbuję dowodzić jedynie, że nie rozumiesz co czytasz... albo co piszesz
a odnoście powyższej wypowiedzi... może nie krok, ale ledwie parę
i nawet nie chodzi tu o zgodę, ale o lawinowy wzrost takowych czynów w opisanym scenariuszu
Przeczytaj, z tego co twierdzisz, to czytasz ze zrozumieniem.
akos pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 15:21Na tym nie koniec. Rzecz podana jako FAKT, jest nie tylko przez naukę traktowana jako fałsz, ale też rozpowszechnianie jej jest szkodliwe i krzywdzące: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pedofilia ... seksualnej

Pedofile zazwyczaj odczuwają pociąg seksualny do konkretnej płci dziecka. Skutkuje to podziałem pedofilów na homoseksualnych (pociąga ich ta sama płeć), heteroseksualnych (pociąga ich płeć przeciwna) i biseksualnych (pociągają ich obie płcie). Wśród pedofilów odsetek homoseksualnych pedofilów waha się od 9 do 40%, czyli jest około 4–20 razy większy niż odsetek dorosłych mężczyzn, których pociągają inni dorośli mężczyźni, w męskiej populacji. Nie oznacza to, że homoseksualni mężczyźni są bardziej skłonni do wykorzystywania seksualnego dzieci, tylko że większy odsetek pedofilów jest homoseksualny w swojej orientacji względem płci dziecka.

Wygadany
Reputacja postu: 
3

Postautor: miluu » poniedziałek, 20 maja 2019, 15:52

adamu79 pisze: poniedziałek, 20 maja 2019, 13:37Żartowałem. Proszę mi pokazać jakąkolwiek instrukcję wystosowaną przez episkopat lub Watykan w dół czyli do diecezji i parafii w temacie nakazu ukrywania przestępstw pedofilii w KK. Część hierarchów robi takie myki bo są złymi ludźmi lub/i mają jakieś osobiste wstydliwe sekrety, co powoduje że nie są autonomiczni w swych decyzjach.
Proszę - Crimen Sollicitationis obowiązująca aż do 1989 roku czyli całkiem niedawno.

Wróć do „Hyde-Park”