Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:36

@anagamidev A dlaczego jesteś zafiksowany pomiędzy wyborem partii gdzie wyboru nie ma, zamiast uwierzyć w działanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3059
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:37

@amneziahaze działanie? :D Sił nadprzyrodzonych? :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:39

Tak, działanie by tworzyć lepszy świat.

Dlaczego ludzie generalnie wierzą złodziejom, pasożytom? Co dziwi prawda? Jak to jest możliwe że można działać dla ludzi, zamiast wierzyć złodziejom? Odwrotnie do większości, wiem. Byłem zrzeszony w partii, wybacz mi grzech, ale wiem co jest.

Dodano po 57 sekundach:
anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:37Sił nadprzyrodzonych? :D
Sił przyrodzonych. Po prostu przestać być kretynem. Wiem, trudne.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:43

@amneziahaze samemu świata nie da się zmienić, a mało jest takich ludzi, którzy myślą podobnie :D Dlatego muszę wybierać mniejsze zło odpowidnie na daną chwilę :D Ci praworządni, uczciwi będą zawsze elitą :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:45

anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:43@amneziahaze samemu świata nie da się zmienić,
To forum było całkiem fajnym miejscem do roku 2017, kiedy przyszli ludzie nieodpowiedni, przyciągnięci dużymi zyskami, tak Ci ludzie świata nie zmienią, bo przyszli za późno, fakt. Zanim zrozumieją co się dzieje minie kolejne 5 lat.

Jeszcze jakies porady masz?

Dodano po 52 sekundach:
anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:43Ci praworządni, uczciwi będą zawsze elitą :D
Oszalałeś chyba. Jest dokłądnie odwrotnie przecież, a jak się mylę to proszę przykłądy, bo szkoda mi czasu na lanie wody.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 13 maja 2019, 01:50

@amneziahaze Porad nie udzielam :D W crypto nigdy nie jest za późno :D BTC będzie wart ponad 1-10M$ za kilka/kilkanaście lat :D
amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:45Oszalałeś chyba. Jest dokłądnie odwrotnie przecież, a jak się mylę to proszę przykłądy, bo szkoda mi czasu na lanie wody.
Hmm, twierdzisz, że większość polityków jest uczciwych, tych decyzyjnych i mających znaczenie? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 06:24

Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:50@amneziahaze Porad nie udzielam :D W crypto nigdy nie jest za późno :D BTC będzie wart ponad 1-10M$ za kilka/kilkanaście lat :D
Dalej to samo. Skoro jesteś taki pewien to sprzedaj dom, weź kredyt i zastaw się po zęby przy pierwszym dołku. Co mnie to obchodzi po ile będzie, zakładając bardzo optymistyczny scenariusz raczej bym tak nie cudował, tylko orderbook i zwiększanie pozycji co dołek. To nie ma sensu w takiej formie, bo niewiele zmienia i niewiele mówi, poza tym, że nic nie mówi. Jutro będzie jasno od godziny 4:00 rano, a później się ściemni.

Poza tym przy takim założeniu Risk Reward na pozostałych top 10 bedzie znacznie wyzszy, ale łatwo jest pisać, ciężej jest trzymać gdy rynek idzie w dół. A wiem po trzymam od półtora roku różne krypto i wcale mnie nie rusza pompowanie btc. Wręcz nawet denerwuje, bo wiem, że to jest sztuczne, jest oszustwem, manipulacją.

To nie jest ten sam optymizm jak kiedyś, że po kilkadziesiąt dolarów wszyscy się podniecaliśmy i były prognozy na 100, a pozniej 1000$, pozniej zaczeli pojawiac sie bajkopisarze, a dzisiaj jest jedna wielka sokowirówka i mass-dezinfo, w moim odczuciu lipa, więc lepiej nie marnować czasu na to.
anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:43Dlatego muszę wybierać mniejsze zło odpowidnie na daną chwilę :D Ci praworządni, uczciwi będą zawsze elitą :D
anagamidev pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:50Hmm, twierdzisz, że większość polityków jest uczciwych, tych decyzyjnych i mających znaczenie? :D
Ech, sam się już w tym wszystkim gubisz, moim zdaniem.

Nie mam za złe czy coś, ale szkoda mi trochę czasu, naprawdę. Dla mnie oczywistym jest że albo się ma kręgosłup moralny albo się go nie ma.
Ludzie żyjący kosztem innych to pospolita forma złodziejstwa, dowód podziału klas społecznych na lepszych gorszych, a wybór to jest żaden, tym bardziej gdy nie można sprawiedliwie wybrać. Mistrzowie manipulacji typu Adolf Hitler czy Hugo Chavez zostali wybrani przez ten sam pewny siebie, ogłupiony kłamstwami lud, który de facto sam się nieświadomie unicestwił.

Więc nie. Nie będę wybierał pomiędzy maczetą a siekierą do wykonania na sobie egzekucji, bo tak wypada. Nic nie wypada, nie czuję się częścią tej społeczności, więc nie biorę udziału w tym cyrku, pomimo tego że też mam swoje typy i preferencje, wiem że to jest syf z założenia nie warty zachodu, szkoda czasu, life is short.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 344
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » poniedziałek, 13 maja 2019, 08:10

amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 01:40Odwrotnie do większości, wiem. Byłem zrzeszony w partii, wybacz mi grzech, ale wiem co jest.
Zakładam, że byłeś w partii opowiadającej Twoim poglądom.... biorąc teraz pod uwagę jak jedziesz na polityków/politykę powołując się między innymi na własne doświadczenia może po prostu warto zmienić poglądy bo akurat takie jak masz przyciągają właśnie złodziei, syf i wszystko co w postach wcześniej wspominałeś... tak tylko mi przyszło do głowy i oczywiście nie twierdzę, że przeciwna/inna strona jest moralnie lepsza
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 13 maja 2019, 09:30

amneziahaze pisze: niedziela, 12 maja 2019, 03:53Chyba nie uwierzysz w to że PIS zrobił cokolwiek dobrego dla tego kraju. To w zasadzie jest jazda na wynikach Tuska, i starając się być obiektywnym to zakładam że po nich tylko będzie gorzej
Oczywiście, że zrobił - masz jednak spore deficyty obiektywizmu skoro tego nie dostrzegasz. Wystarczyło wprowadzenie prostego narzędzia (JPK) by znacznie ograniczyć złodziejstwo na karuzelach VAT-owskich. Zabrali złodziejom i tą kasę oddali ludziom w postaci 500+. W mojej ocenie super bo ograniczyli skalę ubóstwa w Polsce praktycznie za free - zabrali złodziejskim skurwielom. Nawet lepiej niż Robin Hood, bo on zabierał bogatym bez względu czy byli skurwielami czy nie;). Druga sprawa - rozpitolenie mafii paliwowej. Popatrz na bilanse Orlenu i Lotosu od 2016 r. (co na też odzwierciedlenie w rajdzie na GPW). To tyle jeśli chodzi o gospodarkę. Dodatkowo przywrócenie czci i honoru żołnierzom wyklętym, którym to się po prostu należało. Oczywiście w bilansie zrobili mniej dobrego niż złego - ale to przecież nie nowość. Każdy rząd w Polsce tak miał i ma. Szczerze nie ogarniam o co kaman z tą "jazdą po wynikach Tuska" - takie to wyniki, że zap.... ludziom kasę z OFE i skokowo ograniczył tym samym deficyt? No sukces Mocium Panie..

Dodano po 2 godzinach 12 minutach 32 sekundach:
amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 10:50To nieprawda. Złodziej nie zabrał złodziejom, tylko złodziej zabrał ludziom pracowitym
amneziahaze pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 10:50drogi naiwny wyborco
Zgadza się. Tyle, że tak się składa, że to "okradanie" pozostaje bez wpływu na kiesę okradanego biorąc pod uwagę porównanie roku 2015 z rokiem późniejszym i następnymi. Czymże zatem jest? Skradziona kasa zmieniła tylko właściciela - zamknęło się źródełko dla karuzel vatowskich a otworzyło dla rodzin posiadających dzieci.
Spoiler:
Na początku marca Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych podało, że według tzw. szybkiego szacunku luka w VAT w Polsce spadła z 14,7 proc. w 2017 r. do 7,2 proc. w 2018 r. "To oznacza, że w ciągu dwóch lat luka zmniejszyła się z 36,9 miliardów złotych w 2016 r. do 13,8 miliardów złotych w 2018 r. (spadek aż o 13,6 punktu procentowego)" - napisano w komunikacie CASE.
Zauważono, że tak szybki spadek luki nie był obserwowany w żadnym kraju UE w ostatnich latach; w Polsce luka w VAT zmalała do poziomu notowanego w 2016 roku w Austrii, Danii czy Finlandii. Według CASE wyższa ściągalność VAT w Polsce jest związana ze wzrostem dyscypliny płacenia podatków i spadkiem skali wyłudzeń. Miały w tym zasługi systemy informatyczne wdrożone przez MF.
Źródło: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/luka-vat ... 29185.html
Nie byłem, nie jestem i nie będę (raczej na pewno) wyborcą PIS-u. Jestem zwyczajnie O-B-I-E-K-T-Y-W-N-Y. Strzelaj dalej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1513
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » poniedziałek, 13 maja 2019, 13:39

adamu79 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 11:42Oczywiście, że zrobił - masz jednak spore deficyty obiektywizmu skoro tego nie dostrzegasz. Wystarczyło wprowadzenie prostego narzędzia (JPK) by znacznie ograniczyć złodziejstwo na karuzelach VAT-owskich.
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... y-vat.html
Wszystko fajnie ale JPK opracowal poprzedni rzad czyli PO.
BitXpress - najprostszy kantor wymiany kryptowalut.
BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 13 maja 2019, 14:07

@domator
No i co z tego, że opracował skoro tamten JPK nie miał nawet na celu likwidacji karuzel VAT a tylko poprawę kontroli US. MF szacowało wtedy wpływy z wprowadzenia JPK na 200-300 mln rocznie - czyli całe g.
JPK, który wprowadziło Ministerstwo Finansów w lipcu 2016 r. (to prawda, że z półrocznym opóźnieniem), zdecydowanie różni się od tego, o czym była mowa w 2014 r. Dowód? Pierwotna wersja systemu w ogóle nie zakładała podawania NIP sprzedawcy. Czyli nie było możliwości automatycznego porównania, kto kupił, a kto sprzedał. Dzisiejsze rozwiązanie wyklucza handel fakturami, bo podatnik nie odliczy VAT, jeżeli druga strona nie wykaże sprzedaży.
Teraz już mam nadzieję, że rozumiesz skąd się wzięła oszczędność w wypływie nienależnego VAT-u 100x większa od pierwotnie szacowanej przez PO.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 13 maja 2019, 19:10

Złodziej złodziejowi ukradł, ja wysiadam. Chcę jeszcze trochę pożyć. Nie zwariować do reszty.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 13 maja 2019, 20:03

Myślę że w pierwszym poście wszystko wyjaśniłem. Ujmę inaczej. Czy uważasz, że wyłudzanie VAT-u jest czynnością szlachetniejszą niż jego niewyłudzanie? Dla utrudnienia dodam pewną zmienną - mianowicie jest to neutralne dla budżetu państwa.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 982
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » wtorek, 14 maja 2019, 10:19

:mrgreen:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2176
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » wtorek, 14 maja 2019, 19:20

adamu79 pisze: poniedziałek, 13 maja 2019, 11:42Zabrali złodziejom i tą kasę oddali ludziom w postaci 500+. W mojej ocenie super bo ograniczyli skalę ubóstwa w Polsce praktycznie za free - zabrali złodziejskim skurwielom

Bogaty, to nie z automatu złodziej.

Nierówność, to nie to samo co ubóstwo. Nierówność nie należy do fundamentalnych wymiarów ludzkiej pomyślności, a to o nierówności, a nie ubóstwie rozmawiamy.

Wzrost nierówności niekoniecznie jest zły, kiedy społeczeństwo oddała się od powszechnej biedy. Spadek niepewności, tym bardziej w stylu Robin hooda, nie zawsze jest dobry.

Kiedy bogaci za bardzo się bogacą, wszyscy inni czują się ubodzy, więc nierówność obniża ich dobrostan, nawet jeżeli sami się bogacą. Dla psychologii społecznej nie jest to nic nowego, mówi się w tym kontekście o teorii społecznego porównania, grupach referencyjnych czy lęku o status. PiS wykorzystał to zjawisko po mistrzowsku. Nakręcił potencjalnych beneficjentów 500+, że będzie słuszne aby zabrać bogatym i dać im.

"Poza nielicznymi wyjątkami równość zawsze rodziła się w bólach i cierpieniach" - nie pamiętam kto.

"Z punktu widzenia moralności nie jest ważne, żeby wszyscy mieli tyle samo. Moralnie istotne jest to, żeby każdy miał wystarczająco dużo" - Harry Frankfurt. W Polsce wielu, którzy otrzymują 500+ mają wystarczająco dużo, a co co nie mają najprawdopodobniej przepijają lub przepalają, więc to i tak jak krew w piach ta kasa dla nich.

500+, tfu, ośmiela lumpiarstwo. Wyrywamy z kieszeni jednym aby dać drugim niezależne od tego co ktoś z tymi pieniędzmi zrobi. Pewnie są rodziny, które pożytkuja te pieniądze w sposób taki jakbyśmy sobie życzyli, ale to nie jest powód na przyzwolenie na taką grabież.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0

Postautor: kuba9449 » środa, 15 maja 2019, 08:17

vjankuv pisze: wtorek, 14 maja 2019, 19:20Bogaty, to nie z automatu złodziej.

Jak to nie przecież to somsiad złodziej i kułak do tego ;)
maxi82 pisze: wtorek, 14 maja 2019, 10:19

:mrgreen:
Samozaoranie poziom lewacki.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 15 maja 2019, 09:40

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2021
Reputacja postu: 
1

Postautor: prezes » środa, 15 maja 2019, 10:24

Ja się przez cały czas zastanawiam jakim cudem na forum wolnościowym jest tylu prawaków. Przecież synonimem prawactwa jest zniewolenie fizyczne i umysłowe. Prawactwo jest przeciwko wolności, a że ten temat nie został jeszcze zbanowany to jest tylko znak, że lewacy faktycznie szanują wolność słowa, w przeciwieństwie do prawaków, którzy najchętniej by wszystkich którzy mają odmienne zdanie pozamykali.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2851
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » środa, 15 maja 2019, 10:37

Zamiast pitolenia kolejny przykład po prostu.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: adamu79 » środa, 15 maja 2019, 11:00

vjankuv pisze: wtorek, 14 maja 2019, 19:20Bogaty, to nie z automatu złodziej
Chyba się nie zrozumieliśmy - nie ma nawet fragmentu, gdzie śmiałbym to sugerować.
Wyłudzacz VAT-u to jednak złodziej - i żadne tańce na kiju tego nie zmienią.
vjankuv pisze: wtorek, 14 maja 2019, 19:20W Polsce wielu, którzy otrzymują 500+ mają wystarczająco dużo, a co co nie mają najprawdopodobniej przepijają lub przepalają, więc to i tak jak krew w piach ta kasa dla nich.
Ty mówisz "najprawdopodobniej" a ja mówię sprawdzam. Uprawdopodobnij swoje "najprawdopodobniej" statystykami. Patologie zdarzają się wśród biednych i bogatych, prawdą jest że wśród biednych częściej. Aczkolwiek nie uważam by słowo "najprawdopodobniej" było tutaj akurat właściwym. Krew w piach? Nie sądzę - nawet jeśli część 500+ jest pożytkowana na tego typu przyjemności to zarabia detalista a część środków wraca do państwa w postaci podatków.
vjankuv pisze: wtorek, 14 maja 2019, 19:20500+, tfu, ośmiela lumpiarstwo. Wyrywamy z kieszeni jednym aby dać drugim niezależne od tego co ktoś z tymi pieniędzmi zrobi. Pewnie są rodziny, które pożytkuja te pieniądze w sposób taki jakbyśmy sobie życzyli, ale to nie jest powód na przyzwolenie na taką grabież.
Wszyscy wiemy, że najlepiej byłoby nie wydawać tej kasy, która została zaoszczędzona poprzez likwidację karuzel VAT. Wiemy też że lumpiarstwu należą się co najwyżej bony żywnościowe a nie kasa.
Ale z dwojga złego mamy taki oto wybór:
1) Zaoszczędzona kasa na wypływie VAT trafia do rodzin, które w jakiejś tam części środki marnotrawią
2) Nie ma 500+ a złodzieje VAT-u hasają dalej.
Zaznaczam, że obie propozycje są tożsame w zakresie obciążenia podatkowego osób pracujących i przedsiębiorców.
Dla mnie wybór jest oczywisty i dla większości powinien taki być. Dla złodziejskich skurwieli wyłudzających VAT i ich najbliższych będzie z pewnością inny. I to też potrafię zrozumieć.

Wróć do „Hyde-Park”