Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 1190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: nariensi » piątek, 8 lutego 2019, 13:31

ekonokomik pisze: piątek, 8 lutego 2019, 12:38Da się, z jakąś tam skutecznością. Dla mnie to za mała skuteczność w odniesieniu do 2-latka.
Spoiler:
To będzie skuteczne. Zajęcia praktyczne o "bezpieczeństwie" w żłobku:
Lekcja 1 Żeby szybko i skutecznie nauczyć dwulatka, że ogień parzy bierzemy rączkę dziecka i wkładamy do ognia. Boli, zapamiętane. Dziecko się nie sparzy. Opiekun może sobie gratulować wyników pracy.
Lekcja 2 Rozbite szkło jest niebezpieczne, bierzemy zatem odłamek, ranimy rączkę. Boli. Uff...dziecko się nie skaleczy. Będzie pamiętać. Jesteśmy tacy skuteczni i tak się troszczymy o dzieci. Medal za uznanie.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1786
Reputacja postu: 
4

Postautor: vjankuv » piątek, 8 lutego 2019, 14:34

domator pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:24Przemoc wobec dziecka w dowolnej formie - chocby potrzasanie w biedronce - nigdy niczego nie rozwiazuje.

Może w Biedronce nie, ale w Lidlu już tak :D
Niesforne dziecko dostało klapsa, bo nie słuchało nawoływań by się uspokoiło, a ciągle biegało między ludźmi, potrącając ich. Mały klapsik, szloch i grzecznie siedział w koszyku do końca zakupów.
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 10:43Stosowanie kar cielesnych wobec małoletniego dziecka może jednakże skutkować wszczęciem postępowania sądowego przez sąd opiekuńczy zmierzającego do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców, którzy stosują kary cielesne

Gdy dziecko dostaje po głowie, jest bite że ma uszkodzenia ciała, jest pomiatane i kopane, to wówczas mamy zwykłe znęcanie się i wyżywanie się rodzica. To nie ma nic wspólnego z wychowaniem.
Klaps w tyłek nie generuje uszczerbku na zdrowiu, dany za coś co dziecko może w tym samym momencie skojarzyć za co dostał karę, jest moim zdaniem rozwiązaniem przynajmniej akceptowalnym, a z pewnością nie jest rozwiązaniem za które rodzić powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej lub upominany przez obcych ludzi.

Nauczyciel również jak najbardziej powinien mieć możliwość bez obawy złapać dziecko za rękę i nim szarpnąć jeśli np dwoje dzieci się bije.
ekonokomik pisze: piątek, 8 lutego 2019, 11:02Odkąd dziecko wyszło z fazy "zwierzątka" i zaczęło kumać lepiej otaczający świat i moje słowa mogłem powoli to wygaszać. Ale tresura a la "pies Pawłowa" zadziałała i małej nigdy później nie przychodziło do głowy by bawić się kuchenką czy nożami.

Właśnie tak.
Niejeden z nas pamięta jak się oparzył za młodu czymś gorącym i później już wiedział przez całe życie, że tu trzeba uważać. Mało kto pamięta tłumaczeń i próśb z wieku 2-5 lat i właśnie często ich skuteczność jest słabsza niż uderzenie po łapkach czy w tyłek.
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 11:27Przyprowadzisz mi swoje dziecko, a ja będę bardzo dbała o jego bezpieczeństwo stosując tresurę opartą o impuls bólu. Nie będziesz miał nic przeciwko mam nadzieję

Pochwalilbym Cię gdybym nawet Cię zobaczył, jak moje dziecko ciągnie z obrusem garnek z wrzątkiem na siebie, a Ty w ostatniej chwili podbiegasz i uderzasz dziecko po rękach. Następnie je podnosisz i pokazujesz czemu dostało.
Nie mam z tym problemów.
Sam od nauczycieli dostałem wielokrotnie dobrze wszystkim znaną nauczycielską linijką, lub zostałem wykręcony za uszy.
I co? Żyję, uszy mam na miejscu, a dłonie sprawne. Nauczycieli również wspominam dobrze.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 13:31Lekcja 1 Żeby szybko i skutecznie nauczyć dwulatka, że ogień parzy bierzemy rączkę dziecka i wkładamy do ognia. Boli, zapamiętane. Dziecko się nie sparzy. Opiekun może sobie gratulować wyników pracy.
Lekcja 2 Rozbite szkło jest niebezpieczne, bierzemy zatem odłamek, ranimy rączkę. Boli. Uff...dziecko się nie skaleczy. Będzie pamiętać. Jesteśmy tacy skuteczni i tak się troszczymy o dzieci. Medal za uznanie.

Taki zestaw startowy wszystkich zagrożeń dla maluchów?
Nie trzeba tego robić w ten sposób, jak podczas badania na alergię, że masz alergeny i je aplikujesz. Po prostu kara cielesną nie robi uszczerbku na zdrowiu i jest skuteczna. Jeśli jest zastosowana jak należy. Uderzając po labkach nie staje się z automatu dziecko ofiarą przemocy.
Kara cielesną, to jedna z wielu dróg wychowania dzieci.

Dodano po 3 minutach 45 sekundach:
Podobna jest sytuacja w wychowaniu bezstresowym. Karać, czy nagradzać?
I karać, i nagradzać. Bić, czy nie bić? I bić i nie bić.
Wszystko zależnie od sytuacji i kontekstu.
Ktoś kto stosuje kary cielesne nie ogranicza się tylko do nich. Stosuje je sporadycznie i w określonych przypadkach.
Wątpię tę aby normalnemu rodzicowi kara cielesna wymierzona we własne dziecko sprawiała przyjemność. Nie jest to przyjemne, ale jest ona wymierzona dla dobra dziecka.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 1190
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 8 lutego 2019, 15:09

vjankuv pisze: piątek, 8 lutego 2019, 14:41Bić, czy nie bić?
Spoiler:
Wiecie co...
Moja babcia urodziła się w gliniance między Tarnopolem a Lwowem i zawsze nam opowiadała o swoim ojcu Mikołaju - o tym jaki był z niego spokojny, czuły, dumny i łagodny człowiek. Że zawsze rozmawiał ze swoimi dziećmi, poświęcał im sporo uwagi i przenigdy żadnego nie uderzył. Prości, niewykształceni ludzie. Niezmanipulowani lewactwem.
Moja mama wychowała się na polskiej wsi i przez całe życie opowiadała, że jej tatuś, też prosty człowiek, ogrodnik, robotnik, przenigdy nie wyzwał ani nie podniósł ręki na swoje dzieci.

Mi się to w głowie nie mieści (vjankuv już wie, bo w zeszłym roku też mi się nie mieściło ;) )

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » piątek, 8 lutego 2019, 15:22

@nariensi
Nie wrzucaj ciągle wszystkiego w spoiler ;)
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 15:09Moja mama wychowała się na polskiej wsi i przez całe życie opowiadała, że jej tatuś, też prosty człowiek, ogrodnik, robotnik, przenigdy nie wyzwał ani nie podniósł ręki na swoje dzieci.

No I pięknie. To dalej nie dowodzi jednak, że klaps czy uderzenie po łapkach ma negatywny wpływ na późniejsze życie dzieci i później dorosłych już ludzi.

Powtarzam, jest to jedna z metod wychowawczych podobnie jak jest wiele dróg prowadzących do celu. Każdy może jechać samochodem po swojemu, byleby do niego dojechać.

Można dbać o zdrowie nie uprawiając sportu.
Można dbać o zdrowie dietą.
Można dbać o zdrowie wydając pieniądze na relaks.
Można dbać o zdrowie biorąc witaminy.
Każdy powyżej dba o zdrowie, każdy inaczej i każdy może ale nie musi osiągnąć cel.

Ja dostawałem po tyłku i żyję. Jakbym nie dostawał, też bym pewnie żył.
Ani się nie czuję lepszy ani gorszy, że tak byłem wychowywany.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Dyskutant
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
4

Postautor: anty » piątek, 8 lutego 2019, 18:24

Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu, szczególnie wśród libertarian panowało przekonanie, że nie będą oglądać mainstremowych mediów, ale stworzą sobie własne poprzez youtube.
Jak tylko popularność politycznie niepoprawnych kanałów wzrosła to przydarzyła się demonetyzacja, przy czym przypadkowo dotknęła ona głównie kanały o profilu konserwatywnym/prawicowym. Każdy kto to zauważał, dostawał odpowiedź "jak wam się nie podoba, że korporacje nie chcą płacić za wasz content to znajdźcie sobie osoby które chcą za to płacić". No więc sobie znaleźli poprzez patreon. Po czym patreon zaczął ich banować, bo mają poglądy nie te co trzeba. Każdy kto to zauważał dostawał odpowiedź "jak wam się nie podoba, że patreon was banuje to sobie stwórzcie własny". No więc stworzyli alternatywy np hatreon. Co się okazało, że po początkowym sukcesie, obsługę finansową dla strony wyłączył najpierw paypal, a później visa.
I takim sposobem doszliśmy do absurdu - jeśli chcesz promować swoje niepoprawne politycznie treści to zawsze możesz założyć międzynarodowy system płatniczy, który będzie standardem międzynarodowym. Oczywiście zakładając, że pozwolą Ci to zrobić te same osoby, które nie pozwoliły Ci prowadzić kanału na youtube...
dobry komentarz kogoś z internetów. Czyżby bitcoin był lekarstwem na "lewacka zaraze"? :D

Weteran
Reputacja: 4910
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 19:10

@nariensi @domator Odpowiadając jeszcze na Wasze oburzenie po moim poście na temat "tresury" 2-latka. Myślę, że błędnie to odebraliście jako "karę cielesną". Jak pisałem kar cielesnych nigdy nie stosowałem. IMHO moje działanie było niczym innym jak bardzo złagodzonym pokazem konsekwencji groźnego dla dziecka zachowania.

@nariensi ironicznie napisała:
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 13:31Lekcja 1 Żeby szybko i skutecznie nauczyć dwulatka, że ogień parzy bierzemy rączkę dziecka i wkładamy do ognia. Boli, zapamiętane. Dziecko się nie sparzy. Opiekun może sobie gratulować wyników pracy.

To miała być zapewne ironia lub złośliwość, ale dokładnie tak robiły nasze babcie! O przepraszam, babcie nariensi nie ;)
Pewnie znów okaże się, że chowałem się w dziczy, ale słyszałem dokładnie takie teksty babć czy ciotek: "jak się nie oparzy, to nie zapamięta".

To nauka konsekwencji, przyczyny i skutku pod nadzorem: dotkniesz piekarnika = oparzysz się. Ale to stare metody babć. nariensi woli zdać się na tłumaczenia i samodzielne eksperymenty "małych geniuszy" (jak rozumiem w uznaniu dla ewolucji, która najlepiej decyduje kto jest wystarczająco genialny by przeżyć :P )

Natomiast ja nie lubię patrzeć jak moje dziecko cierpi od poparzeń, nie chcę też sprawdzać w boju geniuszu córki. Dlatego ucząc ją konsekwencji dotknięcia kuchenki "podmieniałem" bolesne oparzenie na bezpieczne "po łapach". Nic to nie ma wspólnego z "karami cielesnymi".

Weteran
Reputacja: 174
Reputacja postu: 
0

Postautor: redlumek » piątek, 8 lutego 2019, 20:50

Czy jest jakieś dziecko co nie oświadczyło przemocy? Wątpię. Przynajmniej wg tej definicji
"Przemoc – wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ w celu uzyskania jakiegoś istotnego zasobu."
Bo jak uznać np dziecko półtoraroczne sobie biega i dobrze się bawi a rodzić na siłę bierze je i wkłada do wózka i jadą do domu? Przemoc.

Moderator
Reputacja: 799
Reputacja postu: 
4

Postautor: maxi82 » piątek, 8 lutego 2019, 20:52

To ja może zostawię :)

"Krzysztof Karoń u Roli: Czym się różni wychowanie od hodowli? O patologii edukacji!"

około 31 min idą konkrety

Można się zgadzać lub nie z tym materiałem aaale zapoznać się należy wg mnie, polecam "lewakom" (wszak otwarty umysł mają ;) ) bo zapewne "prawaki" znają.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 22:52

@maxi82 Ale wiesz, że Karoń jest traktowany przez lewicę jako... hmm... pseudointelektualista?
Może zacytuję jeden z komentarzy pod art. o nim:
"To żałosne, intelektualnie indywiduum, podobnie jak ci którzy słuchają i chwalą tego głupiocwanego, wsiowego mędrka. Jedyne co mu się udaje to oszukiwać na wydumane słówka, tak samo głupich, jak on sam. Na myśł przychodzi mi się baśń Andersena "Nowe szaty cesarza""

Tak że tego...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1278
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 8 lutego 2019, 23:06

@maxi82 @ekonokomik
To nawet nie jest pseudo intelektualista. Wiersz na smartfonie. Po co sie go uczyc zatem?
Ja pierd....le.... To sie wymyka jakims granicom pojmowania. Skad ty to bierzesz? Co za kretynstwo na maxa. I to ma 44k wyswietlen. I potem sie dziwic ze sa plaskoziemcy i antyszczepionkowcy...

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
4

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 23:16

@domator @nariensi To może ja jeszcze tylko przypomnę, że pani ze zdjęcia jakieś 10 lat temu uczyła miliony Polek i Polaków w TVN jak się wychowuje dzieci.
Jej kariera załamała się, gdy jej dwudziestokilkuletni syn został oskarżony o gwałt i pobicie.

Jak przeczytałem na pewnym blogu (nie potwierdzałem):
"Po rozwodzie żaden z dwójki synów nie chciał z Nią zostać. Starszy zamieszkał z dziadkiem, a młodszy z ojcem. A to dlatego, że była matką nie do zniesienia, która kontrolowała synów na każdym kroku."

I cytat z Superniani: "Pawła tak pilnowałam, że pierwszy raz przewrócił się, mając pięć lat!"

zawadzka.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Moderator
Reputacja: 799
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » piątek, 8 lutego 2019, 23:18

@domator
Słychać wycie -- znakomicie ;) :mrgreen: hehehe
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Reputacja: 561
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 lutego 2019, 23:18

Są tacy nienormalni, co wiedzą, że ziemia jest okrągła, dzieci szczepią i uważają, że Karoń mądrze prawi :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 8 lutego 2019, 23:49

@ekonokomik
Nawet nie wiem kim jest ta panj i jakos mnie ona nie interesuje. Nie wiem dlaczego sugerujesz mi i nariensi nadopiekunczosc. Jestem jej przeciwnikiem. Nie szukaj drugiego dna. Ja po prostu absolutnie i calkowicie nie akceptuje uzycia przemocy wobec dzieci.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
@maxi82
Wycie bedzie slychac na jesieni.
Faktury srebrnej dodaly mi troche nadziei. Plotki o powrocie Tuska - wzmocnily ja. Nawet ten biedron - jak sie nad tym glebiej zastanowilem - jest OK na tym etapie. Cokolwiek byle pis mial maniejszosc. Z reszty sie jakas koalicja zbuduje.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: ekonokomik » sobota, 9 lutego 2019, 08:11

domator pisze: piątek, 8 lutego 2019, 23:51 Ja po prostu absolutnie i calkowicie nie akceptuje uzycia przemocy wobec dzieci.

Zdefiniuj proszę przemoc.
Bo jak słusznie zauważył @redlumek (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=554792#p554792), jeśli zastosujemy powszechnie obowiązującą definicję, to okaże się, że stosujesz przemoc fizyczną każdego dnia wobec małego dziecka, a przemoc ogólnie (psychiczną i fizyczną) zapewne każdego dnia aż do pełnoletniości. Bo jak powiesz dziecku: "Wyłącz konsolę i odrób lekcje!" to już jest przemoc.

Dlatego też, jak wyjaśniałem tu (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=554768#p554768), ja nie uważam, bym stosując swoją "tresurę" wobec 2-latka w kwestiach bezpieczeństwa, używał przemocy (a już na pewno nie kar fizycznych). Jedynie łagodziłem negatywne konsekwencje pewnych groźnych zachowań, by dziecko ochronić przed bardziej bolesną ich nauką.

PS. Naprawdę nigdy nie widziałeś Superniani? 10 lat temu trudno było otworzyć lodówkę, a co dopiero telewizor...

PS2. Czasem się zastanawiam... Jak to jest: my tu dyskutujemy nad zasadnąścią czy dopuszczalnością dania po łapach aby ochronić dziecko przed poparzeniem. Jak to wpłynie na psychikę dziecka, na jego relacje z rodzicami, przyszłe życie itd.
Jak do diabła poradziły sobie zatem (i radzą sobie nadal na całym świecie) miliony dzieci, które przeżyły wojny, widziały śmierć swoich rodziców i inne makabryczne rzeczy, straciły dom, wszystko? No jak?? Jakim cudem nasze babcie i dziadkowie nie wyrosły na amoralne, popiep..ne psychicznie potwory po doświadczeniach II w.s.? Jak się mają takie doświadczenia do "dawania po łapach" przez tatę przy próbie dotknięcia kuchenki? :roll:

Dyskutant
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0

Postautor: anty » sobota, 9 lutego 2019, 09:45

Weteran
Reputacja: 561
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » sobota, 9 lutego 2019, 10:32

Ostatnio się nieźle, powiem bez ogródek, wkurwiłem!
Znalazłem kota w plastikowym worku, który pływał po rzece...
Wlazłem... Kot miał gardło zapchane papierem!
Ogłosiłem wszem i wobec (u księdza nawet - ja poganin...), że oferuję 1000zł za zgłoszenie swołoczy na policję - to byłoby ścigane z urzędu, wg obecnych przepisów - kryminał...
Okazało się, że zrobiły to łebki... Wiadomo - nikt na dzieci nie doniesie...
Opisuję to, ponieważ pojawia się pytanie: "Łojciec lać"?! Czy nie lać...
I tak rosną kurwy... Bo kraj piękny...

Weteran
Reputacja: 1772
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 9 lutego 2019, 10:55

Może te dzieciaki były dręczone przez dorosłych i "przemoc zrodziła przemoc"?
Może były wychowywane "bezstresowo" i nie miały postawionych granic?
Bez poznania szczegółów, przyczyn nie dojdziesz

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » sobota, 9 lutego 2019, 12:56

@KryptoBanita
Wlasnie to samo mialem napisac - ten kotek to mogl byc efekt wlasnie lania pasem. Bo dzieciaki traca wspolczucie jak same go nie dostaja.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
6

Postautor: vjankuv » sobota, 9 lutego 2019, 17:04

domator pisze: sobota, 9 lutego 2019, 12:56Wlasnie to samo mialem napisac - ten kotek to mogl byc efekt wlasnie lania pasem. Bo dzieciaki traca wspolczucie jak same go nie dostaja

Serio tak myślisz?
A co na to co wyżej napisał ekonomik?

Czy Żydzi po obozach koncentracyjnych, ludzie którzy przeżyli najgorsze zło jakie może spotkać człowieka, to stali się bezdusznymi skurwielami?

Czy prof. Bartoszewski wyżywał się na zwierzętach?

Sorry, ale piszesz bzdury.

Klapsy nie sprawiają, że ludziom później wywala się współczucie na plecy i go w ogóle nie mają lub jest spaczone.

Wróć do „Hyde-Park”