Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Gaduła
Reputacja: 278
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: miluu » czwartek, 7 lutego 2019, 12:03

@KamilZ

Nie rozmydlaj tematu, bicie to bicie, nie widziałeś nigdy rodzica bijącego dziecko? Bo ja widzę to na co dzień, na placach zabaw, supermarketach itp. Pada na przykład takie pytanie do dziecka: "co ty robisz?! czy ty jesteś nienormalny/a ?" i bez względu na to co dziecko odpowie (wiadomo, że każda odpowiedź jest zła), dostaje strzał.
To jest powszechne zachowanie. Biorąc pod uwagę, że to miejsca publiczne, to wyobraź sobie co się dzieje w zaciszu domowym, kiedy nikt obcy nie patrzy.
Jakby rodzic uderzył w ten sam sposób jakąkolwiek inną osobę, to mógłby być pozwany i odpowiadałby za przestępstwo. Nie wierzę, że nie rozróżniasz przytrzymania, zablokowania w celu ochrony przed niebezpieczeństwem, od celowego zadania cierpienia "za karę" poprzez uderzenie w tylną część ciała, lub w twarz, jakieś dziwne potrząsanie itp.
Jeśli głupi, agresywny rodzic nie potrafi inaczej dyscyplinować swojego dziecka, to niech się nauczy, wiedza na ten temat jest dostępna, wystarczy poświęcić trochę czasu, akurat na to warto.
Sam mam trójkę już prawie dorosłych i jakoś obyło się bez bicia a wyrosły na fajnych, ambitnych i odpowiedzialnych ludzi. Wystarczyło przyswoić elementarną wiedzę nt funkcjonowania psychiki dzieci i stosować ją w praktyce. Dzieciom trzeba poświęcać uwagę, czas, jak się tego nie robi to pozostaje tylko bicie.
Gra się toczy o to, żeby wszystkie dzieci miały w miarę równy start, bez względu na to czy ich rodzice są idiotami czy nie, bo one nie są temu winne, więc dlaczego miałyby ponosić tego konsekswencje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 lutego 2019, 22:10 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1772
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 lutego 2019, 21:08

miluu pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 12:03Bo ja widzę to co dzień, na placach zabaw, supermarketach itp

???
Gdzie Ty żyjesz? Przemoc domowa na zewnątrz jest słabo widoczna, oprawca dobrze się maskuje, w miejscach publicznych jest kochającym rodzicem. Ściemniasz chłopie. Zwracam na takie rzeczy uwagę, podczas ostatnich lat fizyczne skarcenie dziecka widziałem może raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
2

Postautor: KamilZ » czwartek, 7 lutego 2019, 21:37

miluu pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 12:03Nie rozmydlaj tematu
Miałem wręcz odwrotne intencje. Przepraszam jeśli źle się wyraziłem.

Twój sposób postępowania wobec dzieci jest bardzo chwalebny. Popieram.

Dyskutant
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
0

Postautor: anty » czwartek, 7 lutego 2019, 21:46

miluu pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 12:03Bo ja widzę to co dzień, na placach zabaw, supermarketach itp.

Gaduła
Reputacja: 278
Reputacja postu: 
0

Postautor: miluu » czwartek, 7 lutego 2019, 22:09

kozaki_wiesi pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 21:08Gdzie Ty żyjesz?
Ja żyję w Kielcach i w ciągu ostatniego miesiąca widziałem ze trzy takie akcje, sam na siebie jestem wkur..., że nie zareagowałem.
Oczywiście przesadziłem pisząc, że widzę to co dzień i że jest to powszechne, nie jest, to margines, ale nie mały, widoczny, akceptowany przez otoczenie, nikt nie zwraca uwagi, a to źle wróży.

Weteran
Reputacja: 1772
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 lutego 2019, 22:15

@miluu, ja jestem w tym temacie wyczulony bo w dzieciństwie doświadczałem przemocy i wiem jak to się odbywa. Nie ściemniaj więc, że "na co dzień" widzisz takie akcje na placach zabaw (ojciec trójki dorosłych dzieci, przechodzisz tam z tragarzami?). Takich akcji nie widać, odbywa się to w domowym "zaciszu". Jak już ściemniasz to nie przesadzaj, dbaj o to by w bajkach nie było za dużo smoków bo nikt nie uwierzy.

Weteran
Reputacja: 1190
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 7 lutego 2019, 22:47

Ja wierzę @miluu
W ciągu ostatniego pół roku byłam świadkiem niejednokrotnego wyzywania małych dzieci, szarpania, trzaśnięcia w tyłek, poniżania itp. Pod szkołą, w Biedronce, na placu zabaw, na ulicy, nawet na urodzinach. Przez rodziców.
A jest przecież też tak jak @kozaki_wiesi pisze - czyli są przypadki dużo gorszego traktowania dzieci, gdy nikt nie patrzy.

Moderator
Reputacja: 799
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 7 lutego 2019, 22:58

Ja nie wierzę @miluu
W ciągu ostatniego pół roku nie byłem świadkiem wyzywania małych dzieci, szarpania, trzaśnięcia w tyłek, poniżania itp. Pod szkołą, w Biedronce, na placu zabaw, na ulicy, na urodzinach również spokój. Przez kogokolwiek.

Aaa moja racja jest mojsza bo małomiasteczkowa i zaściankowa aa nie jakieś tam wielkomiejskie ;) Iii tak się możemy przerzucać argumentami od czapy prowadząc dysputę donikąd ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0

Postautor: iwor » czwartek, 7 lutego 2019, 23:06

anty pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 08:47 To chyba tutaj pasuje. Wydaje mi się że historia się powtarza, tylko tym razem na większą skalę. Wygląda na to że nikt nie wyciąga wniosków z nieudanego eksperymentu.
fakt skomplikowany temat..
ale przebijam kolego..

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 7 lutego 2019, 23:31

Może stąd wynika nasza rozbieżność zdań.
Niektórzy z nas widzą problem.

Pozwolę sobie opuścić ten wątek, gdyż moje słowo najwyraźniej nie ma tu wartości.
@kozaki_wiesi
Spoiler:
nie będę kontynuować tej przemiłej rozmowy na PW
@kozaki_wiesi i jeszcze jedno:
Spoiler:
O ile Twój (dość chamski jednak) post dotyczący mojej "niezajebistości" nie zrobił na mnie wrażenia, o tyle zarzucanie mi kłamstwa i szydzenie jest już świństwem. Nie życzę sobie takich PW

Weteran
Reputacja: 4910
Reputacja postu: 
13

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 00:12

nariensi pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 23:31Może stąd wynika nasza rozbieżność zdań.
Niektórzy z nas widzą problem.

Pozwolę sobie opuścić ten wątek, gdyż moje słowo najwyraźniej nie ma tu wartości.

nariensi pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 22:47Ja wierzę @miluu
W ciągu ostatniego pół roku byłam świadkiem niejednokrotnego wyzywania małych dzieci, szarpania, trzaśnięcia w tyłek, poniżania itp. Pod szkołą, w Biedronce, na placu zabaw, na ulicy, nawet na urodzinach. Przez rodziców.

Na początek niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie potrząsnął dzieckiem, które urządza cyrk i ryk na całą biedronkę bo chce kinder niespodziankę ;)

Ja też wierzę miluu, że widział to co opisuje. Generalnie jak czytam @miluu, @domator czy @akos, to mam wrażenie, że lewicowcy to ludzie bardzo wrażliwi na patologię. Wszędzie wokół siebie widzą PATOLOGIĘ. Ludzie biją dzieci, piją, potem biją żonę (ale to już po powrocie z mszy). @nariensi, z czy to nie Ty opisywałaś jak to czujesz się zagrożona przez patologię w osiedlowym sklepiku?
Jakaś nadzwyczajna wrażliwość lewicowców... :roll:

Oczywiście ta patologia to tylko w Polsce! No przecież nie w krajach cywilizowanych, Zachodnich, lewicowych, do których próbujemy z takim trudem dołączyć... No ale z kim ma się to udać, skoro Wy próbujecie, a cała reszta to patologia? No z kim?!

Jest to też dziwnie wybiórcza wrażliwość. Niedawno kilka stron tego wątku zajęła mi i @akos dyskusja o roli urzędów odbierających dzieci w Norwegii, Szwecji czy Niemczech. Akos w czasie tej dyskusji uparcie przytaczał statystyki ile to w Polsce jest przemocy wobec dzieci (>30% nastolatków deklarowało, że zostało chociaż raz (!) uderzonych lub popchniętych przez bliskich). Niedwuznacznie sugerował (a może wręcz pisał), że świadczy to o patologii w Polsce. Tymczasem ani razu nie zająknął się o tym jaka patologia musi panować w Niemczech czy Norwegii, skoro tam odbieranych jest co roku rodzicom wiele tysięcy dzieci (zapewne dziesiątki razy więcej niż w Polsce)! Choć jednocześnie nie miał nic do zarzucenia tamtejszym urzędom opieki społecznej. Wyraził tylko zrozumienie, że te służby odbierają sporo dzieci przebywającym tam Polakom (bo przecież wiadomo, Polacy = patologia).
Takie dwójmyślenie. Tam obierają tysiące dzieci, ale patologii nie ma. U nas np. przemoc wobec kobiet jest rekordowo niska (o tym dalej) ale jesteśmy patologią Europy.

Domator, zapytany kiedyś przeze mnie ile zna patologicznych osób / rodzin, odpowiedział, że żadnej. Ale nadal Polacy = patologia. Pewnie chowają się po melinach i norach, oczywiście za wyjątkiem wychodzenia po wódkę i na mszę :P

Podobną dyskusję odbyliśmy o wykształceniu i inteligencji polskich dzieci i młodzieży. Też okazało się, że jest powyżej średniej, sporo lepiej niż przypuszczała nasza forumowa lewica.

Co by tu jeszcze... Ot, dzisiaj w TVN mignęła mi wiadomość, że Unia chce nas ukarać (albo ktoś tam prosi by nas ukarać) za nie wdrożenie konwencji Rady Europy "o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet".
Czytam (https://www.hrw.org/pl/report/2019/02/06/327241) "Polki od dawna borykają się z (...) niedostateczną opieką i wsparciem w obliczu przemocy oraz utrwalaniem tradycyjnie im przypisywanych ról płciowych."

Tymczasem w 3 minuty można wygooglać, że przemoc wobec kobiet (w tym ataki seksualne) są w Polsce na najniższym poziomie w Europie (załączam grafikę ze strony Policji Polskiej). Podobnie jest z nierównością płac - u nas jest najniższa w Europie.
Czy więc komisarze UE powinni nas karać, czy też przyjeżdżać do nas po wiedzę jak poprawić stan kobiet w pozostałych krajach Europy? :twisted:
Ale w TVN tego nie usłyszycie. Usłyszycie, że "Polska nie wdrożyła... żądają ukarania... za niedostateczną opiekę w obliczu przemocy...".

Starczy tych przykładów.

Do czego zmierzam? Ano do tego, że polska współczesna lewica jest ekstremalnie ojkofobiczna. Wstydzi się własnego kraju, narodu, przypisuje mu najgosze cechy. I od wyleczenia tej przypadłości należy zacząć a dopiero później możemy rozmawiać. Bo to już nawet nie jest bańka, to jest totalne zakłamywanie rzeczywistości.

To sto razy gorsze niż "prawackie" legendy, jak te, że we Francji czy Szwecji strach wyjść na ulice, bo są tam same strefy no-go. Sto razy gorsze dla nas niż nacjonalizm! Czemu gorsze? Bo prawackie czy nacjonalistyczne bzdury, to jest mówienie źle o innych. A mówić źle o nas, to zadanie naszych wrogów. Nie powinniśmy źle mówić o innych, nie musimy wybielać siebie, ale jeśli sami kłamiemy na swój temat, zohydzając się w oczach własnych i innych, to działamy na rzecz naszych wrogów. Zdradzamy własny kraj. Czyli zdradzamy swoich przyjaciół, swoje rodziny i siebie. Co może być gorszego?

7-155598.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1278
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 8 lutego 2019, 00:21

@ekonokomik
Ja moge cie pelnoprawnie walnac kamieniem a nie tylko rzucic. Nigdy nawet nie potrzasnalem moja corka przez 14 lat jej zycia. Rzygac mi sie chce jak slysze takie teksty jak twoj bo one wlasnie swiadcza o tym ze problemu sie nie zauwaza i przeciez klaps to nic takiego.
A ty sam dostawales klapsy czy byles potrzasany? Bo ja nie. Nigdy.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 00:35

@domator I zaraz się okaże, że jestem patologią. :twisted:
Nie przypominam sobie bym był potrząsany, klapsów też nie pamiętam, ale zapewne były. Pamiętaj, że ja wychowywałem się w czasach, gdy np. użycie przemocy fizycznej wobec dziecka przez nauczyciela w szkole było akceptowalne. Pamiętam dwa przypadki ze szkoły podstawowej, gdy nauczyciel przesadził i dziecko doznało niewielkich obrażeń (typu przypadkowe skaleczenie). W oby przypadkach skończyło się na interwencji rodzica u dyrektora i przeprosinach przez nauczyciela. Dziś zapewne pokazaliby go w TVN.

Wracając do mojej przemocy domowej, pamiętam, że za grube przewinienia kilka razy dostałem "lanie" czyli karę fizyczną w postaci pasów od ojca. Bez emocji, bez gniewu, na zasadzie przykrego obowiązku. Nie było to miłe, ale nie zostawiło we mnie żadnej traumy, nie wywołało żadnego strachu przed ojcem.
I tu rozbiję Twoją teorię dziedziczenia patologii, bo nigdy nie zastosowałem i nie zastosowałbym takiej kary wobec mojego dziecka. Nie musiałem też stosować potrząsania w biedronce, ale kilkukrotnie byłem świadkiem takiego zachowania (oraz klapsów) i do głowy by mi nie przyszło by zainterweniować. Co zapewne dla Ciebie również jest patologią. Dla mnie nie. Po prostu mam inną granicę za którą należy się wtrącać w wychowywanie cudzych dzieci.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 8 lutego 2019, 00:37

ekonokomik pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:12Na początek niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie potrząsnął dzieckiem, które urządza cyrk i ryk na całą biedronkę bo chce kinder niespodziankę
NIGDY. Ani syna ani córki.
Moje dzieci nigdy też nie urządziły mi cyrku i ryku z powodu jajka. Żadnych cyrków zresztą mi nigdy nie urządzały. Ciekawe dlaczego.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1278
Reputacja postu: 
0

Postautor: domator » piątek, 8 lutego 2019, 00:40

@ekonokomik
Nic nie pisalem o dziedziczeniu patologii. Po prostu pytalem.
Jestesmy praktycznie rowiesnikami. Dlaczego ja bym nigdy nie powiedzial ze w szkole bylo dozowlone i popularne stsowanie kar cielesnych? Naprawde zaczynam przyouszczac ze jednak sa spore roznice pomiedzy warszawa a reszta swiata? No bo co innego? Nauczyciel cie bijal? Kleczales na grochu? Linijka po lapach? Ja nigdy. A problemow czasem troche sprawialem. Krzyczeli na mnie owszem, wzywali rodzicow. Ale nie lali.....
Ciekawe.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-T805 przy użyciu Tapatalka

BitFilar - kryptoemerytura.
bitcoinaverage.pl - średni kurs BTC z giełd w PL

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » piątek, 8 lutego 2019, 00:41

ekonokomik pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:35do głowy by mi nie przyszło by zainterweniować.
@kozaki_wiesi - masz - wyżyj się na ekonokomiku.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 00:41

Przypomniało mi się, jak to kilka razy urządziłem sobie lewackie trollowanie staruszek, które lubią podchodzić do obcych dzieci i zagadywać chcąc "pomóc wychowawczo":
- a jak ty jesteś taka niegrzeczna i nie słuchasz taty, to może ja Cię zabiorę ze sobą, cio?

Odpowiadałem wtedy z kamienną twarzą, tak żeby cały plac zabaw mnie słyszał:
- Dlaczego chce pani zabrać moją córkę? Czy mam wezwać policję?

Reakcja starszej pani bezcenna :twisted:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 8 lutego 2019, 00:50

domator pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:40Jestesmy praktycznie rowiesnikami. Dlaczego ja bym nigdy nie powiedzial ze w szkole bylo dozowlone i popularne stsowanie kar cielesnych? Naprawde zaczynam przyouszczac ze jednak sa spore roznice pomiedzy warszawa a reszta swiata? No bo co innego? Nauczyciel cie bijal? Kleczales na grochu? Linijka po lapach? Ja nigdy.

Spore miasto wojewódzkie, normalna, duża szkoła. Linijka po łapach w młodszych klasach tak, czasem jakieś walnięcie zeszytem gdy nauczyciel stracił cierpliwość, ciągnięcie za ucho, takie rzeczy, ale to rzadko. Wypadki o jakich pisałem faktycznie były wypadkami (ale wywołanymi przez stosowanie przemocy) i zdarzyły się dwa razy przez 8 lat szkoły.

Powiem Ci jeszcze, że do tej pory mam bardzo marne zdanie o nauczycielach (wybacz @nariensi ), bo wielu z tych których spotkałem na swojej drodze (a do szkoły śrendniej chodziłem wręcz elitarnej) to byli w mojej dzisiejszej ocenie ludzie z problemami psychicznymi czy poważnymi emocjonalnymi. Autentycznie. Do tego co najmniej dwoje było alkoholikami pijącymi w szkole.
Generalnie przygodę z edukacją skończyłem z poczuciem, że jak ktoś nie wie co zrobić ze swoim życiem zawodowym, ma problemy emocjonalne, to idzie uczyć w szkole :| Jak to mówią: "umiesz - robisz, nie umiesz - uczysz".

Patrząc na nauczycieli mojej córki może teraz jest trochę lepiej...

Dodano po 44 sekundach:
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:41@kozaki_wiesi - masz - wyżyj się na ekonokomiku.

Ale za co?! :shock:

Początkujący
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0

Postautor: iwor » piątek, 8 lutego 2019, 01:01

potwierdzam kolegę ekonomika..
w 1979 dostałem od księdza linijką po łapach za brak długopisu.. w 1981 natomiast nauczycielka w szkole uderzyła mnie linijką w twarz,bo się wkurwiła na zachowanie niegodne ucznia.. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 7904
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 lutego 2019, 02:26

domator pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:40Nauczyciel cie bijal? Kleczales na grochu? Linijka po lapach? Ja nigdy. A problemow czasem troche sprawialem. Krzyczeli na mnie owszem, wzywali rodzicow. Ale nie lali.....
No widzisz, a może by Ci to akurat wyszło na dobre! Nigdy nie wiesz!

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
nariensi pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:37Moje dzieci nigdy też nie urządziły mi cyrku i ryku z powodu jajka. Żadnych cyrków zresztą mi nigdy nie urządzały. Ciekawe dlaczego.
Może palą po kryjomu to słynne marihuanen i są nadmiernie wyluzowane???
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Wróć do „Hyde-Park”