Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Weteran
Reputacja: 1304
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 18:40

vjankuv pisze: środa, 6 lutego 2019, 17:50Społeczeństwo zrobiło się jakieś wrażliwe na kwestie wychowawcze.
Wiem. Skandal. Nie mogę wrzeszczeć na tych półgłówków, nie mogę gamoni wyzwać, solidnie wytargać za uszy, a nawet linijką po łapach nie mogę. To jak ja mam pracować? Jak ich wychować i czegoś nauczyć? :roll:

Przywróćmy karę cielesną w szkole! W sumie zapis o niemożności jej stosowania jakoś w latach dwutysięcznych dopiero powstał, więc nie będzie to jakiś wielki regres ;)
To chyba lepiej dla psychiki dziecka, żeby obcy je obijał wychowawczo, a nie ten, z którym dziecko jest związane, którego kocha. Nie?

To nie jest atak na @vjankuv - my już mieliśmy rozmowę na ten temat i się rozeszliśmy w zgodzie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1970
Reputacja postu: 
2

Postautor: akos » środa, 6 lutego 2019, 19:19

My tu ostro debatujemy a problem od dawna rozwiązany ;)
Spoiler:
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 19:34

Łojezuu kochany @akos! :shock: Ale perełka! :D :D :D

Weteran
Reputacja: 724
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » środa, 6 lutego 2019, 19:59

► Pokaż Spoiler

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2134
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » środa, 6 lutego 2019, 20:23

nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 18:40my już mieliśmy rozmowę na ten temat i się rozeszliśmy w zgodzie

Fakt, coś było ;)

Pojedźmy razem w zgodzie po kimś innym z jakiegoś innego powodu :D

Trump to lewak czy prawak?
Możemy jego pojechać, bo coś kojarzę, że też masz do niego lekką awersję ;)
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja: 5637
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » środa, 6 lutego 2019, 20:25

akos pisze: środa, 6 lutego 2019, 18:25To jeszcze wcześniej przegapiłem:
ekonokomik pisze: ↑ wtorek, 5 lutego 2019, 20:02
Teraz żądasz rzeczy niemożliwej. Co to znaczy "niesłusznie"?
To znaczy gdy sąd rozstrzygnie później, że rodzice byli jednak niewinni. Urzędnicy nie są nieomylni, nie ma żadnej "definicji", która by to stwierdzała. Jeśli odsetek takich wyroków jest wysoki, to coś jest nie halo z urzędasami.

HA HA HA.
Oczywiście, nieliczne, skrajnie rażące i nagłośnione przypadki, sąd może uznać za pomyłkę urzędników. Ale przecież to Ci urzędnicy są specjalistami "od dzieci" i przemocy rodzinnej, tak? Wiesz, co robi sąd, gdy ma rozstrzygnąć sprawę wykraczającą poza swoją wiedzę? Powołuje biegłego. W tym wypadku zapewne pracownicy takiego urzędu byliby najlepszymi kandydatami na biegłych.

To więc nie może służyć do oceny czy doszło do niesłusznego odebrania dziecka.

Ale wiem co teoretycznie może być takim wyznacznikiem.
Należałoby zrobić badania i ankiety czy w naszym kraju odbieranie dzieci rodzicom stosuje się w zasadnych przypadkach, czy też jest takich interwencji za dużo lub za mało.
Jeśli okaże się, że zdecydowana większość ankietowanych stwierdzi, że nasz system działa pod tym względem poprawnie, to znaczy, że mamy wyznaczony poziom wzorcowy dla naszego społeczeństwa / naszej kultury.

I teraz sprawdzamy. Jeśli okaże się, że w Polsce w ciągu roku odbiera się rodzicom 0,5 dziecka na 1000, a w Norwegii 10 na 1000, to wytłumaczenia są dwa:
- 95% działań norweskiego urzędu jest bezzasadnych wg naszych norm moralnych, kulturowych i prawnych (!),
lub druga możliwość:
- Norwegowie to straszne bydlaki, dopuszczający się 20x częściej niż Polacy czynów głęboko patologicznych na własnych dzieciach.

Czy to dla Ciebie wiarygodny test? 8-)
Ostatnio zmieniony środa, 6 lutego 2019, 20:35 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 5637
Reputacja postu: 
1

Postautor: ekonokomik » środa, 6 lutego 2019, 20:34

@nariensi @akos A czemu uczepiliście się tak bardzo tych kar cielesnych?
Wg mnie o wiele większą krzywdę można zrobić dziecku znęcając się nad nim psychicznie.

Każdy kto wychował dziecko wie, że mimo starań czasem nie sposób uniknąć straszenia, szantażu czy przekupstwa dziecka. Czy to są mniej naganne metody niż bicie tylko dlatego, że nie zostawiają siniaków?

Ciekawe ilu jest świętoszków, którzy deklarują, że nigdy nie uderzyli swojego dziecka, a urządzają za to piekło jego psychice. :evil:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 20:37

vjankuv pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:23Trump to lewak czy prawak?
Jak dla mnie Trump to ucieleśnienie koszmaru o amerykańskim prawaku. Bleh..
Oj, nie ten wątek :mrgreen:

Weteran
Reputacja: 724
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » środa, 6 lutego 2019, 20:41

https://parenting.pl/nastolatki-tna-sie ... statystyki
ekonokomik pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:34@nariensi @akos A czemu uczepiliście się tak bardzo tych kar cielesnych?

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 20:45

ekonokomik pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:34Ciekawe ilu jest świętoszków, którzy deklarują, że nigdy nie uderzyli swojego dziecka, a urządzają za to piekło jego psychice.
Oczywiście masz rację. Przemoc psychiczna może być równie dotkliwa, a nawet bardziej. Podejrzewam, że znasz moje zdanie na ten temat ;)
( note to self - zrobić test genetyczny na obecność norweskich genów :roll: )

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 6 lutego 2019, 20:50

ekonokomik pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:34Ciekawe ilu jest świętoszków, którzy deklarują, że nigdy nie uderzyli swojego dziecka, a urządzają za to piekło jego psychice.

Właśnie tak.
Zamiast klapsa wchodzenie na psychikę dziecka.
Powolne pranie mózgu.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 20:55

Może inaczej. Po co Wam kara śmierci?
Wielu chce jej przywrócenia, gdyż uważa, że takie widmo kary skuteczniej powstrzyma chore umysły przed zbrodnią. Że obecny system jest nieefektywny i słaby.

Dlatego ja uważam, że istnieje solidnego straszaka jest całkowicie zasadne (choć nie jestem za karą śmierci). Mając nad sobą bata się przynajmniej pomyśli zanim się wypluje straszne słowa i wyczyni coś naprawdę złego. Ile razy człowiekowi zwyczajnie puszczają nerwy i okropnie żałuje. A dziecku zostaje wszystko w serduszku. Mając świadomość, że jest to czyn społecznie i prawnie niedozwolony, myślę, że dużo łatwiej przyjdzie się od niego powstrzymać.
A teraz mnie ukrzyżujcie. Chociaż może nie, mam kopiec kreta na zgodę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 6 lutego 2019, 20:57

Kiedyś dyskutowałem z panią psycholog na ten właśnie temat.
Powiedziała, że bicie dziecka to pójście na łatwiznę. Wg niej rodzice biją dzieci, bo sobie z nimi nie radzą i nie potrafią wychowywać swoich pociech.

Ja dalej uważam, że klaps to metoda wychowawcza jak każda inna. Nie do nadużywania i nie w każdym przypadku i nie zawsze musi czy powinna być stosowana. Gdy dziecku coś odbije w sklepie i ma narazić na szkody materialne rodzica, to lepiej go ogarnąć klapsem niż grozić tym, że w domu nie dostanie lizaka. Nie ma co przekombinowywac I nadawać drugiego dna temu, że dzieciak w tyłek dostanie gdy zasłużył.

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:55 Ile razy człowiekowi zwyczajnie puszczają nerwy i okropnie żałuje

Nie pamiętam ile lat temu ostatni raz mi się to zdarzyło ;)

Początkujący
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
2

Postautor: iwor » środa, 6 lutego 2019, 21:12

nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:37
vjankuv pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:23Trump to lewak czy prawak?
Jak dla mnie Trump to ucieleśnienie koszmaru o amerykańskim prawaku. Bleh..
Oj, nie ten wątek :mrgreen:
Trump to marionetka.. :oops:
ale w tym wątku jeśli chodzi o lewaków i dzieci ,będzie pasował towarzysz : Daniel Cohn-Bendit (ur. 1945) – francusko-niemiecki polityk, eurodeputowany Zielonych.
---
W 1972 roku złożyłem podanie o pracę w alternatywnym przedszkolu we Frankfurcie nad Menem. Pracowałem tam ponad 2 lata. Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem...
„Podobne obserwacje zawarł w opublikowanym rok później artykule w piśmie kulturalnym "Das da". W wywiadzie telewizyjnym w 1982 roku Cohn-Bendit opisywał dalsze szczegóły, podkreślając, że ‘seksualność dziecka jest czymś wspaniałym’ i ‘uczucie rozbierania przez 5-cio letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze’

(..)-Z analizy partyjnych dokumentów wynika, że w swoim pierwszym programie z 1980 roku Zieloni opowiadali się za legalizacją stosunków seksualnych między dziećmi a ich opiekunami i innymi dorosłymi. Partia domagała się usunięcia z kodeksu karnego przepisów zakazujących takich kontaktów. Paragrafy 174 i 176 niemieckiego kodeksu karnego zakazują seksu z dziećmi poniżej 14. roku życia. W przypadku osób sprawujących opiekę nad nieletnimi granica wieku wynosi 16 lat. Zwolennicy zmian w kodeksie chcieli utrzymać kary tylko w przypadku stosowania przemocy. (..)
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 46714.html
TVN24 w akcji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dodano po 10 minutach 11 sekundach:
aha i chciałem dodać ,że eurodeputuwany Daniel Cohn-Bendit jest ciągle zaniepokojony w sprawie łamania konstytucji w POlsce .. :lol:

Dodano po 25 minutach 31 sekundach:
ojej @nariensi ..a teraz wyobraź sobie ,że nadejdą w przyszłości wytyczne z MEN .. :idea: :ugeek:

W grudniu ubiegłego roku dr James Cantor, kierownik Toronto Sexual Centre, zamieścił na Twitterze opinię, w której stwierdza, że „wybór pedofilii powinien być prawem”. Jak napisał: „Mówiąc jako gay, sądzę, że POWINNIŚMY dołączyć P [do skrótu LGBTQ]. Inne postępowanie oznacza zdradę zasad, które dają nam nasze prawa”.

Choć Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wciąż uznaje pedofilię za dewiację, to są naciski na zmianę jej klasyfikacji jako „po prostu kolejnej orientacji seksualnej”. Tak na przykład brytyjska socjolog, Sarah Goode, stwierdza: „Jest wiele osób, które mówią: Zakazaliśmy homoseksualizmu i myliliśmy się. Być może mylimy się w kwestii pedofilii”. Dalej zaś dodaje: „Pociąg seksualny dorosłych do dzieci jest częścią kontinuum ludzkiej seksualności; nie jest to coś, co moglibyśmy wyeliminować”, a zatem powinno się zacząć traktować pedofilii jako „zwykłych członków społeczeństwa, mających standardy moralne jak każdy inny”.
Z kolei brytyjski dziennikarz Jon Henley argumentuje za legalizacją pedofilii, podpierając się przykładami z historii i odwołując do badań. Przytaczając przykład XVI-wiecznej Anglii, stwierdza, że będąca jeszcze dzieckiem panna młoda była wówczas czymś normalnym, a wiek, w którym dopuszczano współżycie seksualne wynosił 10 lat. Powołując się z kolei na badania holenderskie i amerykańskie, zauważa on, że „współżycie seksualne dorosłych i dzieci może być dobrą rzeczą”, jeśli dochodzi do niego „dobrowolnie”.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 21:51

vjankuv pisze: środa, 6 lutego 2019, 20:59Nie pamiętam ile lat temu ostatni raz mi się to zdarzyło
Nie wiem jak to interpretować. Nie pamiętasz kiedy ostatnio żałowałeś, czy nie pamiętasz kiedy ostatnio miałeś czego żałować ;)
Każda chwila jest cenna, mamy tych chwil z dziećmi tak ograniczoną ilość - zaraz urosną i nie da się z tym nic zrobić. Warto się postarać o jakość największej ilości tych chwil.
Zaczynam pierniczyć banały...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » środa, 6 lutego 2019, 22:14

nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 21:51Nie pamiętasz kiedy ostatnio żałowałeś, czy nie pamiętasz kiedy ostatnio miałeś czego żałować

Coś do żałowania bym znalazł, ale nie pamiętam kiedy puściły mi nerwy. Po prostu mi się to nie zdarza. Zatem klaps na tyłek dziecka byłby z premedytacją, pod pełną kontrolą i po wewnętrznej debacie wszystkich za i przeciw.
Nie mógłbym zwalić winy na chwilą niepoczytalność :D
nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 21:51Zaczynam pierniczyć banały...

Może nie banały, ale jakby nastrój nie ten ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 6 lutego 2019, 22:21

@vjaknuv :shock: Za zbrodnię w afekcie dostaje się podobno mniej.

Nastrój jest taki... mieszany - tragi-komiczny ;)

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Dobrego wieczoru wszystkim. "Better call Saul" sezon ostatni czeka 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: vjankuv » środa, 6 lutego 2019, 22:32

nariensi pisze: środa, 6 lutego 2019, 22:22Dobrego wieczoru wszystkim. "Better call Saul" sezon ostatni czeka

Na dobry wieczór polecam lata dziewięćdziesiąte: Kroniki Seinfelda lub The Office. Z późniejszych Rick i Morty.

Też zawijam. Nasz forumowy lider reputacji zmęczył mnie swoimi postami na temat innych użytkowników forum w wątku o kursie BTC.

Stara dobra bańko... Wróć czym prędzej, bo z nudów spowodowanych boczniakiem wszyscy się tu poszlachtuja prędzej czy później.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
0

Postautor: KamilZ » środa, 6 lutego 2019, 23:37

miluu pisze: środa, 6 lutego 2019, 16:05za bicie dziecka tym bardziej powinno być, bo dorosły może chociaż stawiać opór a dziecko jest bezbronne
Wykluczam oczywiste przypadki znęcania się, chęci celowego uszkodzenia ciała i ogólnie wyrządzenia krzywdy, nawet psychicznej. Mamy granicę z dołu ustaloną. A co z górą?

Właśnie pies pogrzebany jest w szczegółach. Np. jak zdefiniujesz bicie?
- Każdy bodziec mający wywołać nieprzyjemne uczucie fizyczne (a może też psychiczne), czy tylko taki zostawiający ślady utrzymujące się dłużej niż 10 minut?
- Każdy rodzaj przemocy (przytrzymanie lub wyprowadzenie z pomieszczenia)?
- Wspomniane wcześniej przekupstwo, szantaż, straszenie, negatywną uwagę?

akos pisze: środa, 6 lutego 2019, 15:57 Zakładam, że musi istnieć jakiś uzasadniony powód żeby w ogóle odebrać dziecko rodzicom choć na chwilę.
- Takim powodem w krajach skandynawskich (nie pamiętam w którym) może być ćwiczenie z dzieckiem kaligrafii w domu. I nie chodzi mi o zmuszanie z ruzgą, ale sam fakt, że rodzić siedzi z dzieckiem nad zeszytem i czegoś od niego wymaga. (Matka została na szczęście ostrzeżona przez społeczność, tylko dla tego, że zajmowała jakieś stanowisko w strukturach samorządu i udzielała się lokalnie)

- Mniej skrajnym przykładem może być, gdy, stosując przemoc, ojciec wyprowadził kilkuletnie płaczące i wierzgające dziecko z supermarketu (kolesiowi skandynawska policja nie odebrała dzieci tylko dlatego, że był chyba profesorem, czy inną "szychą" z polski i wracali za kilka godzin do kraju)

Jak ustalić górną granicę, gdzie już będzie za dużo tej państwowej troski?

Gaduła
Reputacja: 185
Reputacja postu: 
0

Postautor: anty » czwartek, 7 lutego 2019, 08:47

To chyba tutaj pasuje. Wydaje mi się że historia się powtarza, tylko tym razem na większą skalę. Wygląda na to że nikt nie wyciąga wniosków z nieudanego eksperymentu.

Wróć do „Hyde-Park”