Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 12 września 2019, 08:34

nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 07:41Wake up @shinya56 - jest rok 2019
Dużo się zmieniło odkąd ukończyliśmy Human Genome Project i odkąd coraz łatwiej jest zajrzeć nam w geny.

No właśnie obudź się. Dużo się zmieniło wchodzimy w XXI w - Genomika.
@nariensi Dałem Ci podpowiedz. Masz ochotę to sama poczytaj i poszukaj badań z dziedziny genomiki.
Wiesz dlaczego ludzi dzieli się na rasy ? Ponieważ mają inne geny i tylko tyle. Wy dorabiacie jakieś ideologie.
nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 07:41A Ty ciągle bazujesz na "naukowych" (ekhm) wywodach Jona Entine'a z 2000 roku

Książka ,,Taboo: Why Black Athletes Dominate Sports and Why We Are Afraid to Talk About It"? faktycznie jest z 2000 r.

Ty za to bazujesz na
nariensi pisze: środa, 11 września 2019, 22:13Polecam zatem szczegółową lekturę i pozwolę sobie tylko jedno zdanie wkleić: "Genetic studies in the late 20th century refuted the existence of biogenetically distinct races"
Miłego czytania! https://www.britannica.com/topic/race-human

Te wywody są z końca XX w. Czyli ten sam okres czasu, z którego ja podałem przykład. Czyli nie trafiłaś.

Ja Tobie mówię o Genomice dziedzinie nauki z XXI czyli najnowszej.

EDIT.
nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 07:41 Czy mógłbyś mi przybliżyć publikacje dotyczące różnic genetycznych między "rasami" i ich związku ze zdrowiem?

Pierwszy przykład z mainteramowych mediów http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 15931.html

Weteran
Reputacja: 1485
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 10:32

shinya56 pisze: czwartek, 12 września 2019, 08:34Pierwszy przykład z mainteramowych mediów
Twój pierwszy przykład nie dowodzi powiązania anemii sierpowatej z konkretną "rasą". Sorry.

Jestem bardzo zajęta, więc na szybko:
Sickle cell disease is more common in certain ethnic groups, including:
- People of African descent, including African-Americans (among whom 1 in 12 carries a sickle cell gene)
- Hispanic-Americans from Central and South America
- People of Middle Eastern, Asian, Indian, and Mediterranean descent
https://www.hematology.org/Patients/Ane ... -Cell.aspx - pierwsze lepsze źródło.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » czwartek, 12 września 2019, 11:23

nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 10:32Twój pierwszy przykład nie dowodzi powiązania anemii sierpowatej z konkretną "rasą". Sorry.

Ma powiązanie z genami. Dlatego jest podział na rasy, ze względu na te geny. Biały, żółty, i czarny mieszkaniec tej planety mają rożne geny.
Jest grupa wspólnych genów i grupa genów rożnych dla każdej rasy.
Zamiast przyjąć to do wiadomości to chcesz walczyć z faktami.

Rozmowa z osobą z lewymi poglądami jak Ty nie ma sensu. Waszym celem nie jest merytoryczna rozmowa tylko udowodnienie drugiej osobie, że nie ma racji. Już kilkakrotnie spotkałem się z takim zachowaniem z Waszej strony. Tobie i kilku innym osobą z Twoimi poglądami @miluu , @akos zadałem kilka pytań i do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Temat ucichł i od razu szukaliście problemu gdzieś indziej.

Proszę odnieście się do tego.
1. Kwestia Nacjonalizmu w Izraelu.
2. Rasizm czarnoskórych wobec białej ludności w RPA.
3. Sami stwierdzacie, że w Polsce Nacjonaliści, faszyści i rasiści to margines. Problemu w innych częściach świata nie widzicie ?

4. Ogólnie sytuacja w Polsce.
1.Demografia
2.Gospodarka wodna
3.Energetyka
4.Służba zdrowia
5.Ubezpieczenia społeczne
6.Depresja wśród Polaków. Jeden z najwyższych odsetek samobójstw występuje w Polsce.

Kilka razy o to pytałem i o inne kwestie. Za każdym razem zmienialiście temat i szukaliście problemu gdzieś indziej. To samo robisz teraz. Jak da Wam się argumenty na które nie macie odpowiedzi to szukacie problemu gdzieś indziej. I tak za każdym razem. Już wiem dlaczego nikt Was nie traktuje poważnie.

I piszę to jako osoba postronna. Zawsze w opozycji do lewicy i prawicy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 września 2019, 11:58 przez shinya56, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
20

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 11:26

Genomika i koncepcja "rasy".
Przyznasz @shinya , że Human Genome Project to ogromne osiągnięcie ludzkości - zsekwencjonowanie ludzkiego genomu pochłonęło 3 mld dolarów i 10 lat wspólnego naukowego wysiłku wielu państw.
I co się okazało?
"The human genome sequence is almost exactly the same (99.9%) in all people."
https://web.ornl.gov/sci/techresources/ ... ndex.shtml

"Race is a concept without a generally agreed upon definition. Race has been documented as a concept developed in the 18th century to divide humans into groups often based on physical appearance, social, and cultural backgrounds. Race has been used historically to establish a social hierarchy and to enslave humans. Racial groups have no defined boundaries, but have a blurry and imprecise relationship with human genetic variation and population groups across the world. I like Professor Audrey Smedley's definition. She states, "Race is a culturally structured systematic way of looking at, perceiving, and interpreting reality."

Vence Bonham, J.D."
https://www.genome.gov/genetics-glossary/Race

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
shinya56 pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:23Biały, żółty, i czarny mieszkaniec tej planety mają rożne geny.
Jest grupa wspólnych genów i grupa genów rożnych dla każdej rasy.
Czekam aż mnie oświecisz dowodami.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » czwartek, 12 września 2019, 11:43

@nariensi Mój poprzedni post. Ja czekam od kilku dni na Wasza opowiedz i nie mogę się doczekać.

Orator
Reputacja: 744
Reputacja postu: 
-21

Postautor: miluu » czwartek, 12 września 2019, 11:54

@shinya56
Ty to lepiej powiedz, dlaczego tematem ras, różnic antropologicznych tak bardzo się jarasz.
Bo np. takich nazistów też to kręciło, dzięki temu mogli klasyfikować ludzi na ludzi i pod-ludzi.
Powiedz, co Cię tak podnieca w tym temacie?

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: shinya56 » czwartek, 12 września 2019, 12:05

miluu pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:54Ty to lepiej powiedz, dlaczego tematem ras, różnic antropologicznych tak bardzo się jarasz.

Jest tak jak pisałem. Znowu zmieniasz temat. Czekam na odpowiedz na pytania.

Jesteście hipokrytami. Wielcy piewcy moralności, obrońcy najsłabszych, brońcie prawa co pozawala zabić dziecko w łonie matki !
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 września 2019, 14:53 przez shinya56, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Reputacja postu: 
1

Postautor: miluu » czwartek, 12 września 2019, 12:27

shinya56 pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:231. Kwestia Nacjonalizmu w Izraelu.
2. Rasizm czarnoskórych wobec białej ludności w RPA.
3. Sami stwierdzacie, że w Polsce Nacjonaliści, faszyści i rasiści to margines. Problemu w innych częściach świata nie widzicie ?

4. Ogólnie sytuacja w Polsce.
1.Demografia
2.Gospodarka wodna
3.Energetyka
4.Służba zdrowia
5.Ubezpieczenia społeczne
6.Depresja wśród Polaków. Jeden z najwyższych odsetek samobójstw występuje w Polsce.
Nie wiem, gdzie Ty się uczyłeś języka polskiego, sztuki prowadzenia rozmowy, ale nazywanie powyższego "pytaniami", to lekka przesada. Co to znaczy "odnieść się do demografii" czy "gospodarki wodnej"? To jest pytanie? Chcesz się dowiedzieć jaka jest sytuacja demograficzna? Chcesz rozmawiać o demografii jako nauce? Czy może interesuje Cię czyjeś zdanie na jakiś aspekt z dziedziny demografii?
Rzucasz zagadnieniami o objętości oceanu i marudzisz, że "nie odpowiedziano Ci na pytania". Zadawaj porządnie skonstruowane pytania, formułuj swoje myśli w sposób precyzyjny, konkretny to pewnie ktoś zrobi Ci tą przyjemność i doczekasz się odpowiedzi. Nikt nie będzie się domyślał o co Ci chodzi, ani ciągnął za język.

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 13:12

shinya56 pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:23Waszym celem nie jest merytoryczna rozmowa
Wręcz przeciwnie. Dostarczyłam Ci niezbitych dowodów z genomiki, że opowiadasz bzdury o różnicach genetycznych u ludzi, których dzielisz na "rasy".
Ty uważasz, że jest inaczej i jedynym Twoim argumentem jest powoływanie się na.... ups genomikę, która raz na zawsze rozstrzygnęła dyskusję o różnicach genetycznych między "rasami".
Ty, ja, ludzie o ciemniejszej karnacji, piegowaci, pucułowaci i Miss Universum jesteśmy genetycznie identyczni w 99,9 procentach.
Może Ci to nie pasować, ale nie możesz tego negować.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
4

Postautor: akos » czwartek, 12 września 2019, 13:22

Wrzucałem już poniższy cytat z Galileusza przy innej okazji i znów pasuje, więc cytuję ponownie:

Ze wszystkich nienawiści, nie ma większej niźli nienawiść ciemnoty do wiedzy.

@shinya56

Równie dobrze mógłbyś forsować podział ludzi na rasy ze względu na kolor oczu lub włosów, np. rudych i piegowatych wyodrębnić. Z punktu widzenia obecnego stanu wiedzy miałoby to mniej więcej tyle samo sensu co podział rasowy ze względu na kolor skóry, czyli niewiele lub wcale.

Jeśli zastanawiasz się dlaczego Ci nie odpisałem, to odpowiedź jest prosta, powtarzasz się, wykazujesz duże braki w rozumieniu tego co Ci się pisze, produkujesz bzdury i przekłamania w takim natężeniu i ilości, że nie mam po prostu czasu ani chęci żeby to rozkładać na czynniki po kolei, stąd ignore z mojej strony.
In cryptography we trust

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 13:25

Wiecie co jest najzabawniejsze? Na lekcjach biologii w pierwszej klasie moi 15 i 16-latkowie wiedzą więcej na temat ludzkiego genomu, niż niektórzy wyjadacze tego forum :D
Edukacja i nieograniczony dostęp do źródeł naukowych to największa broń z głupotą.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 484
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » czwartek, 12 września 2019, 13:30

nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 13:12Ty, ja, ludzie o ciemniejszej karnacji, piegowaci, pucułowaci i Miss Universum jesteśmy genetycznie identyczni w 99,9 procentach.
Może Ci to nie pasować, ale nie możesz tego negować.
psy też są różne... przy ogromnym podobieństwie genetycznym równocześnie... sugerujesz, że nie ma ras psów?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 13:38

@baggins dyskutujemy tutaj o koncepcji "ras" w świetle osiągnięć genomiki, a nie psychologii, socjologii czy historii.
Jeśli masz pragnienie dzielić ludzi, podobnie jak psy, ze względu na wygląd i usposobienie, to już Twoja sprawa. Stwórz sobie nawet i 100 ras ludzkich, jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: baggins » czwartek, 12 września 2019, 13:47

@nariensi
to interesujące... owce mają 920 ras, gołębie 1000, konie 380, kury 600, a biedny człowiek okazuje się ma tylko jedną...
pieprzona poprawność polityczna robi wam wodę z mózgu i cyrk z nauki
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 13:59

@baggins na szczęście "biedny człowiek" nie jest jeszcze zwierzęciem hodowlanym - jeśli tak się stanie, to hodowcy na pewno zadbają o wyodrębnienie "ras" ;)

A nie mylą Ci się pojęcia?
Gatunek - zbiór osobników podobnych do siebie mogących się ze sobą krzyżować i wydawać płodne potomstwo.
Rasa - grupa zwierząt danego gatunku, które odznaczają się zespołem tych samych pożądanych cech fizycznych i psychicznych ściśle odpowiadających przewidzianemu wzorcowi i które wiernie przekazują te cechy swemu potomstwu.

Mamy obecnie na Ziemi jeden gatunek człowieka.

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
baggins pisze: czwartek, 12 września 2019, 13:47cyrk z nauki
Gdzie ten cyrk?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » czwartek, 12 września 2019, 14:05

@nariensi nie nie mylą, mówię o 380 rasach koni które mogą się między sobą krzyżować (w ramach gatunku Equus caballus)
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2536
Reputacja postu: 
4

Postautor: akos » czwartek, 12 września 2019, 14:35

baggins pisze: czwartek, 12 września 2019, 13:30psy też są różne... przy ogromnym podobieństwie genetycznym równocześnie
Psy są dość specyficzne pod tym względem, tzn. niewielkie zmiany genetyczne powodują duże zmiany w wyglądzie.

Doniesienia prasowe i telewizyjne o odkryciach genu rudych włosów, genu alkoholizmu czy genu raka piersi tworzą fałszywe wrażenie, że większość cech uzależniona jest od jednego czy kilku zaledwie genów. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej, a „uproszczona” psia genetyka to wyjątek. Zwykle dana cecha fizyczna jest wytworem złożonych współzależności między licznymi genami, z których każdy ma swój cząstkowy wkład w ową cechę. I tak na przykład wzrost u człowieka jest wynikiem współdziałania około 200 genów.

Za: http://www.national-geographic.pl/przyr ... -tak-rozne
In cryptography we trust

Początkujący
Reputacja: 124
Reputacja postu: 
1

Postautor: adiqq » czwartek, 12 września 2019, 15:54

nariensi pisze: czwartek, 12 września 2019, 13:12Ty, ja, ludzie o ciemniejszej karnacji, piegowaci, pucułowaci i Miss Universum jesteśmy genetycznie identyczni w 99,9 procentach.

Ciekawa dyskusja wynikła, to i ja zabiorę głos.
Genów jest bardzo dużo z tego co pamiętam, więc nic dziwnego, że to tylko 0,1%
O ile dobrze pamiętam, to w porównaniu do najbliżej z nami spokrewnionej małpy różni nas tylko 3% genów - chyba że źle pamiętam, nie chce mi się sprawdzać. To dużo czy mało twoim zdaniem?!?
Ktoś może ma dane, jak to jest w przypadku zwierząt, ile % genotypu różnią się różne rasy psów, koni itd? Może się okazać, że jest podobnie mała różnica niż u ludzi, ale w stosunku do ludzi to polityczna poprawność zabrania nam mówić o rasach?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » czwartek, 12 września 2019, 15:59

adiqq pisze: czwartek, 12 września 2019, 15:543% genów
2%

Dodano po 55 sekundach:
adiqq pisze: czwartek, 12 września 2019, 15:54ale w stosunku do ludzi to polityczna poprawność zabrania nam mówić o rasach?
bez "?" na końcu
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
8

Postautor: miluu » czwartek, 12 września 2019, 16:28

O czym w ogóle jest ta dyskusja?
Jeśli chodzi o geny, DNA każdego z nas pokrywa się w 90% kotem, w 70% szpinakiem a w 60% muszką owocówką. I co ma z tego wynikać?
Rozmawialiśmy o tym, że niektórzy dzielą ludzi na lepszych i gorszych z powodu różnic rasowych, miejsca urodzenia i innych cech na które nie ma się wpływu. Lepszych i gorszych ludzi - podkreślam. Nie potencjalnie gorszych czy lepszych szachistów, biegaczy czy osób mogących wypić więcej lub mniej, tylko LUDZI.
Na bazie takiego podziału uzasadnia się potem np niechęć lub nawet nienawiść do jakieś grupy. Uważa się, że miedzy tymi grupami istnieje rywalizacja, walka a udział w tej walce po jednej ze stron jest postawą godną, jest cnotą. To jest faszyzm. O tym rozmawialiśmy, a nie o metodologii badań nad różnicami miedzy- i śródgatunkowymi czy dziedziczeniem cech. Nie chciałbym aby ta dygresja, która ma już większą objętość od źródłowego wątku, całkiem go przyćmiła.

Dodano po 18 minutach 45 sekundach:
Swoją drogą, zabawne, że mój post:
miluu pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:54@shinya56
Ty to lepiej powiedz, dlaczego tematem ras, różnic antropologicznych tak bardzo się jarasz.
Bo np. takich nazistów też to kręciło, dzięki temu mogli klasyfikować ludzi na ludzi i pod-ludzi.
Powiedz, co Cię tak podnieca w tym temacie?
kierowany do shinya56, wywołał sraczkę emocjonalną (a może to odruch stadny, tzw lincz) u jego klakierów skutkujące prysznicem minusów, choć sam adresat nie wyraził jakichkolwiek uwag co do jego treści :)

Wróć do „Hyde-Park”