Lewacka zaraza, która toczy świat. Przykłady.

Orator
Reputacja: 739
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: miluu » poniedziałek, 9 września 2019, 18:25

Harmony pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 18:07@miluu Tu mnie masz 8-) Aczkolwiek stawianie ,, być'' w niewłaściwych miejscach jest mniej wstydliwe niż bycie lewakiem
Hę? Jakiego "być"? Chodziło mi o to, że sugerowanie komuś, że miałby się bać moich internetowych pogróżek jest srogim obciachem. Wkurwia mnie to, że trzeba Ci tłumaczyć podstawy dobrego wychowania, choć może to nie Twoja wina, że masz takie braki. Ostatni raz to robię, następnym razem dostaniesz minusa z dopiskiem "chamstwo trzeba tępić" jak to drzewiej bywało.

Weteran
Reputacja: 2531
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:31

@miluu I po co te nerwy? ;) Weź głęboki wdech, policz do dziesięciu i przetrzyj szmatką opluty monitor :D
The truth will set You free

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1198
Reputacja postu: 
1

Postautor: maxi82 » poniedziałek, 9 września 2019, 20:17

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » wtorek, 10 września 2019, 11:32

Orator
Reputacja: 573
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » wtorek, 10 września 2019, 12:34

ekonokomik pisze: poniedziałek, 9 września 2019, 09:41miluu pisze: ↑ poniedziałek, 9 września 2019, 07:08
To jest po prostu głupie, przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to ton prześmiewczy, celowo przesadny. Tak jak się często mówi do kogoś bliskiego/bliskiej grupy ludzi, że się go/ich zabije, zamorduje. Ponieważ sam jest z tej grupy ludzi, z założenia jest mu bliska.

https://www.press.pl/tresc/54638,krzysz ... ch-obcasow_

Sugerujesz, że człowiek piszący do GW, Wysokich Obcasów i oko.press, a jednocześnie syn red. naczelnego oko.press i wiceszefa GW jest jednym z fanów i wyborców JKM, więc pisze do swoich kolegów w "prześmiewczy sposób" że chciałby ich wybić w obocach śmierci?

Umiejętności interpretacyjne naszej lewicy są zaiste niezwykłe.

Najlepsze w tym jest, że napisała to osoba z GW do ich ideowych przeciwników i jeszcze fani to tłumaczą, że to koledzy i bliskie osoby i tak sobie śmieszkują :lol:
Sam się już w tym pogubiłem :roll:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » wtorek, 10 września 2019, 21:25

Myślę, że ona to na poważnie

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
2

Postautor: nariensi » wtorek, 10 września 2019, 21:37

Weteran
Reputacja: 978
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 10 września 2019, 22:03

@maxi82
Greenpeace użył logiki narodowców: gówno jest polskie, a węgiel obcy :)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
7

Postautor: maxi82 » wtorek, 10 września 2019, 22:08

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
0

Postautor: hassejo » wtorek, 10 września 2019, 22:46

Zawsze kiedy zaglądam w wątek i widzę ostatni post napisany przez @maxi82, to mam nadzieję na gównoburzę - choćby ze względu na to że to moderator i jego wypowiedzi są traktowane jakby był autorytetem we wszystkich dziedzinach.

A tu ostatnio maxi życie mnie zaskakuje.. :mrgreen: :twisted:

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » środa, 11 września 2019, 09:33

Orator
Reputacja postu: 
7

Postautor: shinya56 » środa, 11 września 2019, 11:00

Mniej więcej tak wygląda rozmowa z osobą z lewej strony.

Jak się wspomni o badaniach o inteligencji ras to jest to rasizm. Według tych badań najinteligentniejsza jest rasa żółta, biała mniej, najmniej czarni są inteligentni według tych badań.
Jak opublikowano badania o większej sprawności czarnoskórych sportowców nad białymi to nie ma tematu o rasizmie.

Jak naprawdę występuje problem rasizmu na tym świecie ludobójstwo białych afrykanerów mieszkańców RPA przez ich czarnych sąsiadów to chowa się głowę w piasek i udaje głupka, że nie ma problemu.
"Od 1994 roku, gdy zniesiono apartheid. Ofiary to blisko 4 tys. farmerów, w tym kobiety i dzieci na rok 2018. W sumie od tego czasu zamordowano w całym kraju ponad 70 tys. białych obywateli RPA na tle rasowym."

Następna sprawa. Szukają w Polsce nacjonalistów ( według lewej strony faszystów) , choć sami stwierdzają, że jest to margines, a nie mają problemu z tym, że główna sila polityczna w Izraelu to Nacjonaliści Żydowscy.

Jedziemy dalej. W Syrii ISIS morduje homoseksualistów na skale masową, ale na ich pochodach LGBT w Polsce w ogóle o tym nie wspominają. Walczą o ich prawa, choć tych praw nie przestrzega się w innych regionach tego świata.

Jak ostatnio w Warszawie pobili się Żydzi z Arabami to wyszło po czasie, że to Izraelczycy byli agresorami, a nie Araby to temat ucichł i doczepili się do Polaków, którzy byli bierni bo nie zadzwonili na policje, chociaż policja tam była.

Podsumowując. W Polsce mamy problem z nacjonalistami, rasistami, nie tolerowaniem homoseksualistów, choć sami stwierdzają,że u Nas w kraju to margines takich osób. Ale tam gdzie jest naprawdę problem przymykają oczy ? Co nie ma problemu w innych częściach świata ? Czy może pewne grupy, które sponsorują LGBT w Polsce każą o tym nie wspominać i się tym nie przejmować ?

Jeszcze na koniec prawa dla homoseksualistów. Celem człowieka / ludzkości jest przedłużenie gatunku. Jedyna opcja to rozmnażanie.
Czyli homoseksualiści i osoby ich wspierające dążą do samozagłady ? Z Wami to nawet nie trzeba walczyć, sami się wyeliminujecie.

Logika lewactwa przekracza poziomy absurdu.

Takich przykładów jest o wiele więcej i to na samym tym forum.
Jak osoba postronna, która czyta taki temat ma Was traktować poważnie ? Sami siebie kompromitujecie po całości.

Weteran
Reputacja: 6640
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » środa, 11 września 2019, 21:07

shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 11:00Jak się wspomni o badaniach o inteligencji ras to jest to rasizm. Według tych badań najinteligentniejsza jest rasa żółta, biała mniej, najmniej czarni są inteligentni według tych badań.

Wg współczesnej nauki wspominanie o różnicach inteligencji ras, to nie jest rasizm, tylko bezsens, bo nie ma czegoś takiego jak rasy ludzi.
Poważnie.
Czyli mówiąc o różnicach inteligencji ras ludzkich to tak jakbyś mówił o różnicach w kolorze skrzydełek różnych odmian wróżek. Siłą rzeczy nie ma też wtedy sensu prowadzić żadnych badań naukowych w tym przedmiocie, prawda?

@shinya56 ja nie oceniam tego co powyżej napisałem. Nie jestem fachowcem. Chciałem jedynie uświadomić Cię, jakie jest stanowisko współczesnej nauki (a przynajmniej jej bardziej "progresywnej" części) w sprawie ras ludzkich.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » środa, 11 września 2019, 21:55

ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:07Wg współczesnej nauki wspominanie o różnicach inteligencji ras, to nie jest rasizm, tylko bezsens, bo nie ma czegoś takiego jak rasy ludzi.

Te badania w obecnych czasach są jednak prowadzone i to nie przez przypadkowe osoby. Te badania przeprowadzają uczeni, profesorowie, specjaliści w swoich dziedzinach. Są to ludzie cenieni i szanowani na całym świecie za swoją wiedzę.
Według takich osób jest podział na rasy. M.in. Daniel Goleman o tym mówi. Amerykański psycholog żydowskiego pochodzenia, publicysta naukowy. Autor bestselleru Inteligencja emocjonalna (1995). Wieloletni współpracownik dziennika „The New York Times”. Wykładowca akademicki. Absolwent Uniwersytetu Harwarda. Dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Pulitzera.

Inna sprawa, że są osoby dla których samo wspomnienie o różnicach inteligencji ras to jest już rasizm. Taka osoba nawet zapulsowała Twój post heh, chociaż napisałeś, że to jest bezsens. Logika ?
ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:07 Siłą rzeczy nie ma też wtedy sensu prowadzić żadnych badań naukowych w tym przedmiocie, prawda?

Trzeba by się spytać Pana Daniela Goleman o sens takich badań. Badania takie są prowadzone i to jest fakt. I to nie przez przypadkowe osoby.
ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:07Chciałem jedynie uświadomić Cię, jakie jest stanowisko współczesnej nauki (a przynajmniej jej bardziej "progresywnej" części) w sprawie ras ludzkich.

Stanowisko jest takie ,że jednak naukowcy we współczesnym świecie dzielą ludzi na rasy.
ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:07 Nie jestem fachowcem.

Ja też się w tym nie specjalizuje. Powołałem się na specjalistę w tej dziedzinie.

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach mówienie o tym to jest temat tabu, a nie, że naukowcy zmienili zdanie na ten temat.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » środa, 11 września 2019, 22:13

shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 21:55Stanowisko jest takie ,że jednak naukowcy we współczesnym świecie dzielą ludzi na rasy.
hmm
shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 21:55Ja też się w tym nie specjalizuje.
hmm
Polecam zatem szczegółową lekturę i pozwolę sobie tylko jedno zdanie wkleić: "Genetic studies in the late 20th century refuted the existence of biogenetically distinct races"
Miłego czytania! https://www.britannica.com/topic/race-human

Ludzie, którzy nadal dzielą przedstawicieli naszego gatunku na rasy to przedstawiciele tego pseudonaukowego nurtu https://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_racism

Podziela poglądy tego nurtu pan WC, który chyba został zamrożony w czasie i nie dowiedział się jeszcze o genetyce ewolucyjnej https://en.wikipedia.org/wiki/Human_evo ... y_genetics

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 483
Reputacja postu: 
0

Postautor: baggins » środa, 11 września 2019, 22:38

nariensi pisze: środa, 11 września 2019, 22:13Ludzie, którzy nadal dzielą przedstawicieli naszego gatunku na rasy to przedstawiciele tego pseudonaukowego nurtu
czekaj... czy sugerujesz, że na świecie nie istnieją rasy ludzi... ???
zaraz się dowiemy, że dzielenie ludzi na kobiety i mężczyzn tez nie ma podstaw naukowych.... chociaż ten pogląd staje się już nawet teraz modny... :(
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: shinya56 » środa, 11 września 2019, 22:59

@nariensi @ekonokomik
nariensi pisze: środa, 11 września 2019, 22:13Polecam zatem szczegółową lekturę i pozwolę sobie tylko jedno zdanie wkleić: "Genetic studies in the late 20th century refuted the existence of biogenetically distinct races"
Miłego czytania! https://www.britannica.com/topic/race-human

Przeczytałem. Wniosek z tego jest taki, że mamy dwie grupy naukowców. Jedna dzieli ludzi na rasy, druga grupa tego nie robi.

Jest jeszcze trzecia grupa. Są to naukowcy specjalizujący się w Genomice. Oni wyróżniają rasy.

M.in. w tej książce jest to dobrze wyjaśnione. Jona Entine'a ,,Taboo: Why Black Athletes Dominate Sports and Why We Are Afraid to Talk About It''
W skrócie: Wszyscy dostrzegamy przewagę Murzynów w takich dyscyplinach, jak biegi, boks czy koszykówka, ale z jakichś powodów jest to temat zakazany przez polityczną poprawność. Jakich? Otóż według Entine'a przyczyną są różnice międzyrasowe. Czarni produkują więcej testosteronu, mają większą masę mięśniową, dłuższe ręce i nogi, a przede wszystkim węższe biodra. I ten ostatni czynnik jest tu najistotniejszy. Węższe biodra są spowodowane węższymi rozmiarami miednicy u Murzynów, a dzieje się tak dlatego, że rozmiary czaszki (czyli mózgu) noworodków tej rasy są mniejsze. To zaś oznacza, że u rasy czarnej występuje pewien niedorozwój mózgu na etapie ŻYCIA PŁODOWEGO (w porównaniu z innymi rasami).

Ja, Ty i @ekonokomik nie mamy wiedzy na ten temat. Jedynie możemy się powoływać na tzw. autorytety.
Pytanie. Czy można przeprowadzać takie badania ? Jeden powie, że tak, drugi powie, że nie.

Fakty są takie, że takie badania są prowadzone i to w 2019 r. Nawet jak o tym się nie mówi, to zapewniam Was, że te badania są prowadzone. Dlaczego ? Jest taka dziedzina nauki jak Genomika. To jest nauka XXI. Ten rodzaj nauki m.in. ma pomóc ludziom z problemami zdrowotnymi, które są zależne od genów. Każda rasa ma inne cechy. Przykład średnia wysokość (Azjaci są niscy), wytrzymałość mięśni, kolor skóry ( ludność Afryki jest czarna bo to chroni ich od słońca). To wszystko zależy od genów. Jak ta dziedzina nauki ma się rozwijać to takie badania muszą być prowadzone.
nariensi pisze: środa, 11 września 2019, 22:13Ludzie, którzy nadal dzielą przedstawicieli naszego gatunku na rasy to przedstawiciele tego pseudonaukowego nurtu https://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_racism

Przedstawiciele tego pseudonaukowego nurtu chcą pomóc ludziom w walce z chorobami zależnymi od genów. Każda z ras ma inne geny.

Wy widzicie w tym od razu rasizm. Ludzie z normalnym podejściem do życia widzą w tym przełom i dzięki tej nauce w przyszłości będą mogli pomóc w jakiś sposób ludziom. Tylko, że trzeba najpierw dobrze poznać ludzi, którzy się różnią genami. Dlatego każda z ras ma inne geny.
ekonokomik pisze: środa, 11 września 2019, 21:07Wg współczesnej nauki wspominanie o różnicach inteligencji ras, to nie jest rasizm, tylko bezsens

Jednak jest w tym sens. I to może mieć bardzo pozytywne skutki dla ludzi na tym świecie. Punkt widzenia zależy od punktu ...
baggins pisze: środa, 11 września 2019, 22:38czekaj... czy sugerujesz, że na świecie nie istnieją rasy ludzi... ???
zaraz się dowiemy, że dzielenie ludzi na kobiety i mężczyzn tez nie ma podstaw naukowych.... chociaż ten pogląd staje się już nawet teraz modny...

Wyjaśnieniem to @nariensi . I tak pewnie tego nie zrozumie. Zero obiektywizmu.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 07:41

Wake up @shinya56 - jest rok 2019 :D
Dużo się zmieniło odkąd ukończyliśmy Human Genome Project i odkąd coraz łatwiej jest zajrzeć nam w geny.
A Ty ciągle bazujesz na "naukowych" (ekhm) wywodach Jona Entine'a z 2000 roku -,,Taboo: Why Black Athletes Dominate Sports and Why We Are Afraid to Talk About It"?
shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 23:01Jest jeszcze trzecia grupa. Są to naukowcy specjalizujący się w Genomice. Oni wyróżniają rasy.
Oooo a to jest niezwykle odważne stwierdzenie. Poproszę o naukowe publikacje, muszę koniecznie uzupełnić swoją wiedzę.
shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 23:01Ludzie z normalnym podejściem do życia widzą w tym przełom i dzięki tej nauce w przyszłości będą mogli pomóc w jakiś sposób ludziom. Tylko, że trzeba najpierw dobrze poznać ludzi, którzy się różnią genami. Dlatego każda z ras ma inne geny.
Jestem bardzo emocjonalnie zaangażowana w rozwój medycyny. Czy mógłbyś mi przybliżyć publikacje dotyczące różnic genetycznych między "rasami" i ich związku ze zdrowiem? W kontekście genomicznym oczywiście ;)
shinya56 pisze: środa, 11 września 2019, 23:01Wyjaśnieniem to @nariensi . I tak pewnie tego nie zrozumie.
:lol: NIC nie wyjaśniłeś i martwię się, że niewiele zrozumiałeś. Może poczytaj jeszcze troszkę http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2017/ ... t-century/

Początkujący
Reputacja: 288
Reputacja postu: 
1

Postautor: mudol » czwartek, 12 września 2019, 08:21

Spokojnie, nariensi zaraz udowodni, że psy też już nie dzielimy na yorki, pitbule i labradory :lol:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 12 września 2019, 08:34

Na szczęście ludzie jeszcze nie są poddawani chowowi wsobnemu, który zmniejsza zmienność genetyczną psów i naraża je na krótsze życie i szereg chorób. Ale kto wie do czego może doprowadzić nas koncepcja "ras"... możliwości manipulacji genetycznych będą kiedyś ogromne i faktycznie będziemy w stanie podzielić się na "rasy". Tak jak zrobiliśmy to z pieskami i kotkami.
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 września 2019, 08:35 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Hyde-Park”