Płatne forum- Instytut Kryptografii/Phil Konieczny- studium przypadku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: benq » wtorek, 30 października 2018, 07:22

W sumie racja, tak jak dla dascoinowców to jest tabu ;)
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
2

Postautor: prezes » wtorek, 30 października 2018, 07:39

Chłopak ma coraz więcej wrogów w sieci, którzy potraci kasę ale stoi za nim cała masa wiernych wyznawców wpatrzonych w niego jak w obrazek:
https://www.wykop.pl/wpis/31069913/phil ... was-przed/
https://www.wykop.pl/wpis/31078069/pono ... uwazajcie/
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1

Postautor: tomp » wtorek, 30 października 2018, 09:39

benq pisze:
Weźmiesz udział w zarabianiu na akcji „efekt kuli śnieżnej”.
Efekt "kuli śnieżnej" to chyba będzie polegał na tym, że pieniądze zarobione na naiwnych klientach założyciel grupy wrzuci na przeciętną lokatę i na zakończenie kursu prześle im printscreena ze stanem konta :mrgreen:

Co do "wiernych wyznawców", to ktoś kiedyś powiedział:
"Tam gdzie wszyscy zgadzają się ze sobą, tam nikt nie myśli za wiele".

Liczba krytykujących Koniecznego w ostatnim czasie faktycznie rośnie: ja znalazłem jeszcze to:
https://www.wykop.pl/link/4616109/jak-s ... owalutach/

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 30 października 2018, 09:57

@tomp a to nie Ty jesteś autorem? :D

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: tomp » wtorek, 30 października 2018, 10:01

Nie, to nie jest moje konto

Wygadany
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 30 października 2018, 10:07

Konieczny polecał różne projekty było wiele tych odcinków , a w styczniu była bańka może nie wziął pod uwage że może wystąpić pęknięcie tej bańki , a to jeszcze nie koniec może faktycznie zgodnie ze średnią kroczącą o , której mówił Prezes marketcap jeszcze spadnie. Skoro projekty z pierwszej dziesiątki sobie nie radzą i ceny spadaja to tym bardziej te projekty z dalszych miejsc marketcapu np Enigma którą polecał Konieczny cena spadła od stycznia o 95 %. Tego nikt nie przewidzi co będzie można uprawiać tylko dywagacje.

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: tomp » wtorek, 30 października 2018, 11:35

Wychodzi na to, że aby wyrobić odpowiednie nawyki i nie dać się złowić wszelkiej maści naganiaczom, trzeba najpierw niestety także stracić trochę pieniędzy i o ile nie jest to połowa naszych oszczędności (lub co gorsza- wszystkie)- to może być bardzo pouczające doświadczenie.

Tak na marginesie- podczas gdy tutaj dyskutujemy o płatnej grupie Koniecznego- po negatywnej informacji odnośnie jednego z twórców inna "perełka", waluta Oyster (przez krótki czas, ale jednak również dość intensywnie promowana na niektórych kanałach na YT i zamkniętych webinarach z "ograniczoną liczbą miejsc")traci ok 70%:
https://cryptonews.com/news/anonymous-i ... d-2845.htm

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: prezes » wtorek, 30 października 2018, 12:01

Piszą do mnie osoby z zapytaniem co mają teraz zrobić, bo stracili kilkadziesiąt albo nawet kilkaset tysięcy złotych, bo zaufali jakiemuś naganiaczowi.

Co ciekawe jak się zaczął bum na kryptowaluty w 2017 r. też sporo osób do mnie pisało czy inwestować w jakiś projekt, przeważnie to były jakieś scamy, które już padły albo ich cena zmierza systematycznie do 0. Odpisywałem im co o tym sądzę i stanowcze odradzałem pakowania jakichkolwiek pieniędzy w to. Jak myślicie ile osób mnie posłuchało? Może jakiś ułamek procenta, większość zainwestowała całą kasę jaką miała albo nawet się jeszcze zapożyczyli. Niestety tak silnie działają przekazy podprogowe w reklamach różnych szkoleń, webinarów, zamkniętych forów czy grup z sygnałami.

Na tym wszystkim zarabiają bardzo dobrze ich twórcy, a zarabiają dlatego że płacą im ludzie zaślepieni chciwością i chęcią szybkiego wzbogacenia się minimalnym nakładem pracy. Jak ktoś jest zajawiony na nowe lambo to nic go nie powstrzyma przed władowaniem całej kasy w jakiś scam.

Dlatego wszelkiej maści naganiacze i naciągacze będą przez cały czas dobrze zarabiali bo naiwnych nie brakuje, którzy dodatkowo lubią płacić za marzenia, myśląc że jak zapłacą to te ich marzenia się spełnią.

Dodano po 6 minutach 25 sekundach:
Podsumować to można jednym zdaniem, większość dorosłych podobnie jak dzieci wierzy w bajki.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
6

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 30 października 2018, 12:12

Najwięcej zasłużonego hejtu dostaje za IOTA i Liska , pamiętam doskonale jak zachwalał obydwa projekty przez prawie godzinę, podkreślając jaki to nie zrobił research itd. Faktycznie research był całkiem wyczerpujący , ale w przypadku IOTY to chyba w tym całym researchu "zapomniał" zrobić testowy przelew, bo zapomniał też powiedzieć że IOTA w zasadzie nie działa jak powinna i nigdy nie działała, zapomniał też podkreślić że twórcy Liska nadal nie mają obiecanego produktu i przeciągają sprawę w nieskończoność, ale nie zapomniał powiedzieć ile to razy może wrosnąć jak już będą mieli ten projekt gotowy.... Co do Liska, uważam że każdy projekt, który robi huczne i efektowne imprezy , pokazując tam tylko WIELKIE plany I WIELKĄ przyszłość , powinien trafiać już na listę podejrzanych.
Myślę że ludzie w dalszym ciągu za mało wiedzieli imprez typu Bitconnect ,Dascoin, Futuro itp. Takie imprezy powinny być przestrogą, "Mojito" w które tam serwują, działa pięknie na owce.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3266
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 października 2018, 12:25

@RuckenFetard, poprawiłem w Twoim poście dash na dascoin :-)

On ma też ciekawe i wartościowe filmy, ale zadziwił mnie, gdy sam był totalnie zaskoczony, że bitcoin cash drugiego dnia po forku nie spadł do Zera. Tego się spodziewał!

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: prezes » wtorek, 30 października 2018, 12:41

RuckenFetard pisze: Myślę że ludzie w dalszym ciągu za mało wiedzieli imprez typu Bitconnect ,Dascoin, Futuro itp. Takie imprezy powinny być przestrogą, "Mojito" w które tam serwują, działa pięknie na owce.
Prosto z Makao, chińskiego Las Vegas. Tak się robi fame.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 30 października 2018, 13:40

prezes pisze:
RuckenFetard pisze: Myślę że ludzie w dalszym ciągu za mało wiedzieli imprez typu Bitconnect ,Dascoin, Futuro itp. Takie imprezy powinny być przestrogą, "Mojito" w które tam serwują, działa pięknie na owce.
Prosto z Makao, chińskiego Las Vegas. Tak się robi fame.
Ten filmik wyżej jest super, dzięki , aż się zajarałem na samą myśl ile to nie zarobię :)... Przy okazji przypomnę ojca wszystkich scam imprezek.

Zastanawia mnie jeden wspólny mianownik na tych imprezach , najczęściej jest tam dużo azjatów , przychodzą mi do głowy tylko dwa pomysły, albo Ci Azjaci są tacy nierozgarnięci , ale są po prostu są tani i dzięki nim można zrobić sztuczny tłum na tych ewentach opłacając tych ludzi za miskę ryżu lub darmowy obiad.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
2

Postautor: pael » wtorek, 30 października 2018, 14:45

RuckenFetard pisze: Zastanawia mnie jeden wspólny mianownik na tych imprezach , najczęściej jest tam dużo azjatów , przychodzą mi do głowy tylko dwa pomysły, albo Ci Azjaci są tacy nierozgarnięci , ale są po prostu są tani i dzięki nim można zrobić sztuczny tłum na tych ewentach opłacając tych ludzi za miskę ryżu lub darmowy obiad.
Azjaci w miejscach gdzie jest mniej bialych, lub bialy jest 'good-looking'(cokolowiek to znaczy) lubia sobie robic z nimi zdjecia. Jak z misiem w zoo ;-)

Co do samego platnego forum - przerazajace. Raz, ze ktos nie ma skrupolow, dwa, ze ludzie wierza, ze ktos im tam da recepte na winde do nieba.

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
3

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 30 października 2018, 15:13

pael pisze: Co do samego platnego forum - przerazajace
Niestety skuteczne. I kolejny raz sprawdza się zasada, że na gorączce złota najlepiej zarabiają sprzedawcy kilofów.

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: cryptosz » wtorek, 30 października 2018, 15:57

RuckenFetard pisze:Najwięcej zasłużonego hejtu dostaje za IOTA i Liska , pamiętam doskonale jak zachwalał obydwa projekty przez prawie godzinę, podkreślając jaki to nie zrobił research itd. Faktycznie research był całkiem wyczerpujący , ale w przypadku IOTY to chyba w tym całym researchu "zapomniał" zrobić testowy przelew, bo zapomniał też powiedzieć że IOTA w zasadzie nie działa jak powinna i nigdy nie działała,
Nie jestem tu by bronić Filipa, bo podzielam zdanie większości że przy dzisiejszym wszechobecnym dostępie do wiedzy jest to zwykłe ... nieważne, bo ja nie o tym. Uważam że chyba dawno nie używałeś IOTy, film z researchem jest z przed ponad roku, a w krypto to wieczność, IOTA działa bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest brak od dłuższego czasu zawieszonych wpłat/wypłat z Binance, polecam zainstalować sobie portfel Trinity na PC czy Smartphone'a i samemu ocenić, a dopiero potem się wypowiadać. P.S. Rozumiem że NANO to the moon i w ogóle ... ale bez czarnego PR dla IOTA proszę ;)

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 30 października 2018, 17:01

cryptosz pisze: film z researchem jest z przed ponad roku, a w krypto to wieczność, IOTA działa bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest brak od dłuższego czasu zawieszonych wpłat/wypłat z Binance, polecam zainstalować sobie portfel Trinity na PC czy Smartphone'a i samemu ocenić,

Pomyliłeś wątki, ale skoro już wywołałeś do tablicy to wyjaśnij o co chodzi z tymi czarnymi kwadratami i dlaczego 20% trasnakcji jest ciągle "unconfirmed", co i tak jest dobrym dniem jak na IOTe.
Daj także znać czy ten centralny koordynator aka "popychadło" nadal popycha te transakcje i kiedy przestanie być potrzebny ?
Admin może przenieść ten wątek do działu IOTA.

https://tanglemonitor.com

Obrazek

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: cryptosz » wtorek, 30 października 2018, 21:48

RuckenFetard pisze:
Pomyliłeś wątki, ale skoro już wywołałeś do tablicy to wyjaśnij o co chodzi z tymi czarnymi kwadratami i dlaczego 20% trasnakcji jest ciągle "unconfirmed", co i tak jest dobrym dniem jak na IOTe.
Daj także znać czy ten centralny koordynator aka "popychadło" nadal popycha te transakcje i kiedy przestanie być potrzebny ?
Admin może przenieść ten wątek do działu IOTA.

https://tanglemonitor.com

Obrazek
Te czarne kwadraciki to niepotwierdzone transakcje w danym momencie, (https://tanglemonitor.com) jeśli cała linia w tym "tetrisie " jest zielona (wszystkie transakcje są potwierdzone to linia znika) jak widać na monitorze są transakcje które pechowo muszą czekać na potwierdzenie ponad 24 minut, ale średni czas potwierdzenia to poniżej 3 minut (akurat w tamtym momencie gdy robiłeś print-screen - różowa kreska przy 3 minucie). Więc nie jest chyba źle. Co do "popychadła" to nadal brak jednoznacznej odpowiedzi kiedy zostanie usunięty. Ale rozumiem że to zarzut że IOTA jest scentralizowana, więc tu można by znaleźć prztyczki do NANO (a o innych krypto nawet nie wspominam) ... ale zauważyłeś, pomyliłem wątek więc to nie miejsce :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
1

Postautor: Badoomdangboi » środa, 31 października 2018, 09:40

Jakim trzeba być debilem, żeby płacić za jakieś webinaria i szkolenia robione przez Polaków, albo inwestować w polskie projekty (poza Golemem)?.

A już najbardziej w głowie mi się nie mieści, jak można słuchać tych cieci filozofujących w samochodach. To już nawet takie niewyjściowe osobowości jak Tusk albo Macierewicz wyglądają bardziej wiarygodnie :lol:

Początkujący
Reputacja postu: 
5

Postautor: tomp » czwartek, 1 listopada 2018, 09:50

prezes pisze:
Dodano po 6 minutach 25 sekundach:

Dlatego wszelkiej maści naganiacze i naciągacze będą przez cały czas dobrze zarabiali bo naiwnych nie brakuje, którzy dodatkowo lubią płacić za marzenia, myśląc że jak zapłacą to te ich marzenia się spełnią.

Podsumować to można jednym zdaniem, większość dorosłych podobnie jak dzieci wierzy w bajki.
Myślę, że na tym etapie niemal wszystko zostało już powiedziane w temacie w/w grupy i płatnych grup o tematyce kryptowalutowej w ogóle, a za najlepsze podsumowanie naszej dyskusji może służyć powyższy cytat.

Ja ze swojej strony nie zamierzam na siłę nikogo przekonywać do swojej argumentacji- każdy chodzi własnymi ścieżkami i inwestuje wedle swojego uznania, czy to kierując się zdrowym rozsądkiem, czy też marzeniami.

A żeby osoby, które załadowały się w projekty, które wymieniłem w tym wątku- raczej w dość krytycznym świetle - także znalazły tutaj coś dla siebie, to na poprawienie nastroju zawsze mogą obejrzeć sobie np. tę analizę (przewidywania odnośnie ceny LSK od 18:52):

I żeby była jasność- życzę wszystkim oczywiście, aby te przewidywania się sprawdziły (nawet jeśli w tym momencie niespecjalnie w to wierzę) :D

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3266
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » czwartek, 1 listopada 2018, 13:18

No, zdanie jak wyjęte z ust żuka. Kompromitacja

Wróć do „Hyde-Park”