Płatne forum- Instytut Kryptografii/Phil Konieczny- studium przypadku

Początkujący
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: tomp » niedziela, 28 października 2018, 21:39

Musiałem jeszcze raz przeczytać opis, bo za pierwszym razem nie wierzyłem w to, co czytam :mrgreen:
W momencie gdy wiele osób przestrzega przed płatnymi szkoleniami, webinarami itp- gdzie za duże pieniądze przekazuje się ludziom wiedzę o kryptowalutach powszechnie dostępną i darmową- Phil Konieczny wraz z Instytutem Kryptografii otwierają zapisy na płatne forum o kryptowalutach.

Dostęp kosztuje "jedyne" 1970 zł rocznie- cena promocyjna (?!?).
Jak dla mnie to kolejna "bujda na resorach" dla naiwnych świeżaków i kolejny sposób na to, aby powiększyć straty z nietrafionych inwestycji.
Ale może ja o czymś nie wiem i w ogóle się nie znam :D

Poniżej cytat i link do szkolenia:

https://instytutkryptografii.pl/page/show/2549
Edukacja oraz wartości, jakie dostajesz w ramach Forum, pozwolą Ci zarobić lub oszczędzić w ciągu roku kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy.

Wobec tego, cena normalna 3500 zł rocznie za dostęp do Forum jest bardzo uczciwa.

Ale ponieważ to jest pierwsza edycja Forum, więc roczny dostęp kosztuje tylko 1970 zł. Wychodzi 164 zł miesięcznie… Mniej niż za parę jeansów.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 3270
Reputacja postu: 
0

Płatna grupa- Instytut Kryptografii/Phil Konieczny

Postautor: Bit-els » niedziela, 28 października 2018, 21:42

gość w styczniu miał wizję 100 krotnych wzrostów na niektórych monetach.
Poza tym czasem sensownie gada i generalnie głosiciel crypto

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
13

Płatne forum- Instytut Kryptografii/Phil Konieczny

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 28 października 2018, 21:47

Kurde, facet potrafi przewidzieć ruchy na rynku a łasi się na grosze z subskrypcji. Seems legit ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 797
Reputacja postu: 
4

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 28 października 2018, 21:49

nasz @prezes, będzie zachwycony. On zawsze wspiera takie inicjatywy. Jest na forum jakiś przedstawiciel tego projektu? Punkty reputacji już czekają.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: tomp » niedziela, 28 października 2018, 21:54

Bit-els pisze: gość w styczniu miał wizję 100 krotnych wzrostów na niektórych monetach.
Tak, a w listopadzie/grudniu publikował filmiki "Waluty z potencjałem wzrostu o 1000%", które nowe osoby z krypto oglądały z wypiekami na twarzy :D

Poza tym gość dość mocno promował i nadal promuje kilka projektów (m.in. Lisk, IOTA itp), w które załadowało się mnóstwo Polaków i które od czasu ATH spadły o ok 90% i więcej.

Kryptonewsy na plus, ale poza tym mnóstwo pijaru i wpajania ludziom przekonania, że kryptowaluty prawdopodobnie i tak będą rosły niezależnie od okoliczności czy sytuacji na rynkach finansowych.
Albo go nie doceniam albo może taka już specyfika tej branży- że osoby z rocznym stażem w krypto przedstawiają się jako "specjaliści" i prowadzą płatne grupy i szkolenia :D

Weteran
Reputacja postu: 
4

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 28 października 2018, 22:03

@tomp
Mnie dziwi, że ludzie nie widzą oczywistego absurdu - specjalista trzepałby kasę na rynku a nie ciułał grosze od ludzi, którzy wykupili "szkolenie".

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: gofer » poniedziałek, 29 października 2018, 15:34

Na swoim kursie za 1k zarobił bańkę to czemu by nie spróbować wyciągnąć jeszcze dwóch.
Ludzie płacą gruby chajs a większość info w necie jak nie na tym forum. Zróbmy zrzutkę w kilkadziesiąt userow i zweryfikujemy co sprzedaje. Portfolio jego nie widziałem.

Dodano po 3 minutach 33 sekundach:
W sumie teraz można znowu polecać mnóstwo coinow bo już trend boczny na BTC to za jakiś czas znów będziemy mieli wzrosty.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 29 października 2018, 15:42

I kto mu to kupi?
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 29 października 2018, 15:43

Dlaczego jest to wartość? Każdy nowych research Phila ogląda w ciągu 30 dni co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Znaczna ich część podejmuje inwestycje, a to oznacza wzrost typowanych przez Phila kryptowalut.

Dzięki temu, że dostajesz dostęp do jego researchy wcześniej niż cała reszta, masz szansę zainwestować, zanim jeszcze cena dość istotnie wzrośnie.
Pomyśleć że kiedyś szanowałem gościa, który finalnie zrobi grupę pump and down dla naiwniaków.
Ciekawe czy na filmach wspomni o tej zagrywce....

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: gofer » poniedziałek, 29 października 2018, 15:47

Bitcoiniak pisze: I kto mu to kupi?
Jakoś kurs kupiło 1000 osób to i na to znajdą się chętni.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
1

Postautor: prezes » poniedziałek, 29 października 2018, 15:58

@tomp, ten tytuł tego wątku brzmi trochę jak reklama, już miałem Cię zminusować ale przeczytałem co napisałeś. Jakbyś mógł to zmień tytuł, sporo osób czyta tylko nagłówki bez treści, a chyba nie chcemy na tym forum reklam płatnych forów.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 października 2018, 16:01

Ja zmieniłem, może być?

2 mln na abonamencie zgarnął. To jest zmysł do biznesu

Weteran
Reputacja postu: 
19

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 29 października 2018, 18:50

gofer pisze: Jakoś kurs kupiło 1000 osób to i na to znajdą się chętni.
-dzień dobry, zaczynamy szkolenie "jak zarobić milion w jeden dzień". Pytanie do was: ile kosztował bilet?
-tysiąc złotych
-ilu jest uczestników?
-tysiąc
-dziękuję, koniec szkolenia

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3635
Reputacja postu: 
3

Postautor: benq » poniedziałek, 29 października 2018, 20:43

Dałbym plusy paru osobom, ale oszczędzam reputację, żeby dać -20 jak się ktoś odezwie z tego super tajnego forum :mrgreen: :twisted:

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
Edukacja oraz wartości, jakie dostajesz w ramach Forum, pozwolą Ci zarobić lub oszczędzić w ciągu roku kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy.
Weźmiesz udział w zarabianiu na akcji „efekt kuli śnieżnej”.
Poznasz strategię inwestycyjną Phila na długi termin. Zapewnia przygotowanie podczas nadchodzących wybić, które wielokrotnie pomnożą kapitał z Twojego początkowego portfolio.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 29 października 2018, 23:15

pamiętam wpis @Koparki z jesieni 2016, gdy na jakiś czas żegnał się z forum i na do widzenia zostawił listę jego typów. Dashe, eth i tym podobne. Ceny około 10$. I napisał, że spodziewa się za jakiś czas poziomów kilkudziesięcio $.
Już nie wspomnę jakie były szczyty, ale dzis w głebokiej bessie mamy wyceny kilkuset $.
Porada za darmo, nic tylko skorzystać

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: tomp » poniedziałek, 29 października 2018, 23:16

RuckenFetard pisze:
Dlaczego jest to wartość? Każdy nowych research Phila ogląda w ciągu 30 dni co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Znaczna ich część podejmuje inwestycje, a to oznacza wzrost typowanych przez Phila kryptowalut.
No właśnie i tutaj dochodzimy do kolejnych sprzeczności.
W jednym z poprzednich materiałów Konieczny mówi, że "to nie będzie grupa sygnałowa" ani nie znajdziesz tam sugestii odnośnie dobrego momentu na kupno/sprzedaż danej waluty, a w opisie daje do zrozumienia, że będzie raczej odwrotnie.
Podobnie jak w pewnym momencie na tym samym nagraniu zasugerował, że to nie będzie płatna grupa- a tu nagle zamierza pobierać za dostęp "promocyjne 2k". :mrgreen:

"I pomyśleć, że kiedyś tego gościa szanowałem"- myślę, że biorąc pod uwagę zasięg jego kanału, zapewne wielu z nas przynajmniej od czasu do czasu tam zaglądało/zagląda lub kanał subskrybuje- ja również byłem subskrybentem, ale po serii materiałów, w których bezkrytycznie promował projekty, z których część wymieniłem powyżej- zrezygnowałem ze śledzenia.

PS. Jeśli ktoś z tytułu wywnioskował na szybko, że ten temat służy promowaniu/naganianiu na zapis do tej grupy- to podkreślam, że nie mam i nie miałem takich zamiarów , nie popieram idei płatnych grup co do zasady (i dość często przestrzegam przed takimi wynalazkami na Twitterze).

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » poniedziałek, 29 października 2018, 23:54

Bit-els pisze: pamiętam wpis @Koparki z jesieni 2016
Zacząłem wtedy dociekać co to są te kontrakty inteligentne w Ethereum i znalazłem zarysy różnych projektów które miały być finansowane przez duże kapitały inwestycyjne. Wtedy nasza mentalność była tu ograniczona do kryptowalut jako monet , nikt nie zdawał sobie sprawy że za chwile ruszą grube projekty rozproszonych chmur plików, kasyn, rozproszonych giełd , rozproszonych systemów operacyjnych, mocy obliczeniowych na wynajem, a nawet rozproszonego klona Ubera. Te opisy planowanych projektów w sieci blockchain były w 2016 tak nowatorskie i tak mało osób o tym wiedziało - tu na forum o tym się nie mówiło... w ogóle mało kto chciał wtedy słuchać o altach.
Te wszystkie projekty zostały podczas bańki przeszacowane ale one w ciągu 5 lat zostaną przefiltrowane i te które pozostaną przy życiu urosną w siłę i będą odpowiednio wycenione przez rynek, będą to duże biznesy z dywidendami w sieci blockchain.

Dziś ciągle przypominam , że btc i w ogóle krypto to jedyny , absolutnie jedyny wehikuł do międzynarodowego transferowania pieniędzy poza systemem to jest m.zd. czynnik, który sprawia że na bitku nadal jest niezła kapitalizacja. Jeśli nawet będzie zjazd do 3000 to fantastycznie, obkupicie się. Druga sprawa monero, zec itp to będą bramki miksujące, może nawet jako twory zdecentralizowane z dywidendą ;) będą też zdecentralizowane giełdy - więc topowy anon będzie miał z całą pewnością 1/4 - 1/5 - 1/6 kapitalizacji BTC .

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 30 października 2018, 06:40

benq pisze: oszczędzam reputację, żeby dać -20 jak się ktoś odezwie z tego super tajnego forum
@benq
Nie sądzę by ktokolwiek stamtąd się tu pojawił - na pewno zostaną ostrzeżeni przez Koniecznego, że tu sami hejterzy sfrustrowani spadkami i stratami i nie ma sensu tu zaglądać bo "będziemy zazdrościć sukcesów"

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 października 2018, 07:03

@kozaki_wiesi, i jeszcze surowy zakaz na oglądanie kanału Przesa :-)

Orator
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
0

Postautor: Awesomist » wtorek, 30 października 2018, 07:19

Takie rzeczy powinny być tępione na równi z tymi scamami jak DasCoin, Futuro i inne scamy Ż.

Płatne kursy "jak zarabiać pieniadze na X" zazwyczaj prowadzą ci, którym nie idzie na zarabianiu na X.
Tu pewnie będzie grupa pump&dump i tyle.

Wróć do „Hyde-Park”