Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Weteran
Reputacja: 670
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: The Real McCoin » piątek, 22 czerwca 2018, 22:53

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Druga opcja, że żyjemy w symulacji, za czym przemawia wiele innych zjawisk, jak choćby sam fakt, że w naszym wszechświecie nie ma nieskończoności (chyba, że ludzka głupota ;) ) i sam wszechświat ma naturę dyskretną a nie ciągłą a jeśli tak, wszystko dałoby się sprowadzić do bitów o skończonym zbiorze.

Jest takie coś jak cyfrowa fizyka
In physics and cosmology, digital physics (also referred to as digital ontology or digital philosophy) is a collection of theoretical perspectives based on the premise that the universe is describable by information. According to this theory, the universe can be conceived of as either the output of a deterministic or probabilistic computer program, a vast, digital computation device, or mathematically isomorphic to such a device.[1]

https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_physics

i pętlowa grawitacja kwantowa
in LQG theory space and time are quantized, analogously to the way quantities like energy and momentum are quantized in quantum mechanics.

https://en.wikipedia.org/wiki/Loop_quantum_gravity

Myślę, że powinieneś zapisać się do fanklubu, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Początkujący
Reputacja: 271
Reputacja postu: 
1

Postautor: Macbak2 » piątek, 22 czerwca 2018, 22:54

supersonic82 pisze:Przejdź do cytowanego posta Ciekawe jak by się czuli katolicy musząc opowiadać dzieciom o allahu bo co skrzyżowanie by mijali kobietę w burce?

I tu właśnie dochodzimy do momentu kiedy katolikom zamykają się usta i chcą kończyć rozmowę :) Z resztą nie tylko katolikom :) Ci wszyscy wierzący uświadamiają sobie, że wierzą w jedną z bajek, która prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z prawdą :)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » piątek, 22 czerwca 2018, 23:02

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta to dla mnie jest koszmar z życia.

A co Cię zadowoli?
Ile Cię zadowoli?
Tysiąc lat życia więcej?
Milion lat życia więcej?
Miliard lat życia więcej?
Bilion lat życia więcej?

Dodano po 43 minutach 27 sekundach:
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Śmierć cieplna wszechświata nie nastąpi przecież w jednej chwili i nie jednocześnie w całym wszechświecie. Będzie czas i jeszcze dużo energii żeby się przygotować do tego.

Z tym że to przygotowanie się może polegać jedynie na pogodzeniu się z nieuniknionym.

Początkujący
Reputacja: 271
Reputacja postu: 
0

Postautor: Macbak2 » sobota, 23 czerwca 2018, 02:15

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 624
Reputacja postu: 
15

Postautor: BitBoy » sobota, 23 czerwca 2018, 09:45

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta także naukę trzeba będzie wywalić do kosza, przykro mi.

Czyli jutro pod dom podjeżdża śmieciarka i zaczynasz ładować na nią wszystkie klamoty wytworzone przez naukę? Jakieś konstruktywne propozycje co w zamian? Szałas w lesie i krzesiwo? Ale chwila, krzesiwo to też wytwór postępu... Cholera, będzie zimno, i mięso surowe... :)

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Przez kilkanaście wieków ludzie myśleli, że słońce krąży, a nie ziemia, to jest idealny dowód tego, że nic nie wiemy.

Nadal tak uważają? To czego dowiedzieli się później Ci umknęło? Wiemy coraz więcej. Nie musimy wiedzieć wszystkiego. Nie trzeba znać ostatecznej i absolutnej wartości liczby PI by zbudować sprawnie działające koło oraz samochód, którym pewnie na co dzień wozisz tyłek. Wystarczy pewne przybliżenie. DZIAŁA.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Czyli jakiś schemat musiał zostać zaplanowany odgórnie, bo jaka korzyść płynie ze starzenia się, umierania?

Wymiana pokoleń. Konieczna by zachodził dobór naturalny. Gatunek który wymienia często pokolenia szybciej dostosuje się do zmian środowiska niż długowieczny. Odpowiedzi są w koło. Trzeba tylko chcieć się rozejrzeć.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Nigdy się nie domyślimy czym jest świat, choćbyśmy wiecznie nad tym deliberowali. Prawda jest taka, że umrzemy, nie wiedząc więcej od naszych następców, tego akurat jestem pewien.

To już raczej problemy natury emocjonalnej a nie poznawczej...
Twoja szklanka zawsze będzie w połowie pusta.

benq pisze:Przejdź do cytowanego posta Kilka wnikliwych „dlaczego” od dzieciaka i okazuje się, że w zasadzie to tylko powtarzasz cudze formułki, a nie wiesz jak działa 99% otaczającego Cię świata

Bo ich mózgi nie zostały jeszcze sformatowane kłamstwami, które powtarzane wystarczająco długo, zaczynają funkcjonować jako prawda. Jak dociekliwy dzieciak zaczyna drążyć temat to usłyszy: "Nie zadawaj głupich pytań". Natomiast jak dociekliwy jest dorosły, to usłyszy że próbuje niszczyć tradycję i porządek społeczny.
Wielu mówi że czegoś się zrobić nie da. A potem przychodzi jakiś gość i to robi. Bo nikt mu nie powiedział że się nie da.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » sobota, 23 czerwca 2018, 12:34

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta i nie interesuje mnie wyznanie czy też orientacja seksualna ich autorów

Właśnie, liczy się tylko przynależność do obozu! ;)
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta wiem, że wielu fizyków (tych z obozu fizyki klasycznej)

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie siedzę w tym na tyle i nie mam takiej wiedzy, aby móc to samemu ocenić.
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Fizyka kwantowa jest dziedziną, gdzie środowisko naukowe dalej jest mocno podzielone. Jest tu więcej niewiadomych niż wiadomych.

Jak w takim razie udało Ci się sformułować takie ogłoszenia (podkreślenia moje) :?:
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta O ile sam eksperyment Younga wywraca nasz światopogląd do góry nogami to eksperyment "Delayed choice quantum eraser" wywraca go do do kwadratu.
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta To wszystko łącznie z tym co wynika z eksperymentu "Delayed choice quantum eraser" dowodzi, że cząstki potrafią "obejść" nie tylko przestrzeń ale i czas! Człowiek (skala makro) nie potrafi być w kilku miejscach na raz ani zajrzeć w przyszłość, cząstki to robią.

Eksperyment "delayed choice quantum eraser" jest skomplikowany. Robi się w nim różne sztuczki ze światłem jak produkcja splątanych par fotonów, polaryzowanie, przesuwanie w fazie, sumowanie.
Eksperyment ten i inne podobne był przeprowadzany przez profesjonalistów, a mimo to, można znaleźć wiele opinii i zarzutów innych profesjonalistów, które obalają wnioskowanie tych pierwszych.
My raczej nie jesteśmy profesjonalistami, a jedynie grupą randomowych geeków próbujących coś tam ogarnąć.
Jak więc możemy wysnuwać wnioski o różnej "fantazyjności", skoro widać już po profesjonalistach, że sami się motają?

Jak widzę sprzedawanie różnych historii typu "wpływanie na przeszłość/przyszłość", "wpływanie świadomego obserwatora" przy jednoczesnym użyciu zwrotu "według mechaniki kwantowej" to zapala mi się duża sceptyczna czerwona lampka.

Obrazek

Wygadany
Reputacja: 650
Reputacja postu: 
5

Postautor: nariensi » sobota, 23 czerwca 2018, 15:50

KryptoBanita pewnie myślał, że ja się sprzeczać będę w kwestii prędkości światła :D Skądże znowu!

Co nie może poruszać się szybciej niż światło.
W naszym fizycznym wszechświecie obiekty materialne (posiadające masę) nie mogą osiągnąć prędkości światła, a tym bardziej jej przekroczyć. W momencie osiągnięcia "c" pędzący obiekt stanie się nieskończenie ciężki i długi, jego czas ulegnie "zatrzymaniu" a odległość do miejsca przeznaczenia skróci się do punktu.

Co może poruszać się szybciej niż światło.
KryptoBanita pisze:Koncepcji jest wiele...

No właśnie:
1/ Tachiony.
Są rozwiązania równań szczególnej teorii względności STW, które zakładają istnienie tachionów, cząstek poruszających się zawsze z prędkością większą, niż światło. To ciekawe cząstki, które podróżują w czasie do tyłu - od przyszłości do przeszłości. A co ciekawsze, zderzając się z innymi cząstkami mogą zwiększać swoją prędkość w nieskończoność. Na razie pozostają uparcie hipotetyczne.
2/ Prędkość fazowa fali.
Zachowanie obiektów kwantowych jest nacechowane anarchią. Każdy kwant naszego ciała skacze sobie dziko po całym wszechświecie i dopiero, gdy zsumuje się ich trajektorie (bądź amplitudy ich fal), czyli dopiero, gdy zajdzie interferencja (wzmocnienie i wygaszenie fal) wyłania nam się obraz cząsteczek znajdujących się w stabilnej konfiguracji.
Co to oznacza?
Pojedynczy foton może w swej dzikości po prostu przejść samego siebie. O ile pamiętam, Richard Feynman wspominał, że istnieje prawdopodobieństwo, że w fali światła amplitudy superpozycji poszczególnych fotonów mogą się pododawać do wartości przekraczającej minimalnie prędkość "c".
3/ Tajemnicze "cienie", o których wspomniał KryptoBanita a ja nic na ich temat jeszcze nie wiem, więc nic nie napiszę 8-)
4/ Fale poruszające się z "prędkością nadświetlną w substancji" - niefortunne nazewnictwo dla zjawiska, w którym prędkość światła w próżni nie jest przekraczana. Do pewnych substancji można „wstrzelić” cząstki poruszające się szybciej niż światło w tej substancji (światło porusza się w tych ośrodkach wolniej, niż w próżni), ale wolniej niż prędkość światła w próżni. I wszystko jasne ;)
5/ Obiekty zakrzywiające czasoprzestrzeń - mogą zwiększać między sobą odległość z prędkością wyższą, niż "c" - ale tu trzeba ostrożnie, ponieważ zmianie ulega definicja tego czym jest zwiększenie odległości! Odległość, tak jak ją pojmujemy przemieszczając się w układzie odniesienia na Ziemi nie ulega w tym przypadku zwiększeniu, a jedynie sama przestrzeń, w której osadzone są te obiekty ulega rozciągnięciu.
Idę dalej analizować fale... morskie :D
Ostatnio zmieniony sobota, 23 czerwca 2018, 15:59 przez nariensi, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » sobota, 23 czerwca 2018, 15:51

Jezusa ukrzyżowali za robienie alkoholu i nie odprowadzanie podatków 8-)
Dopóki tam sobie klepał lewy chlebek, jakieś połowy na nabieraka... Przymykali oko :roll:

Ta bajka nie jest bardziej bajkowa niż: Dowódca antyterrorystów przypiął anielskie skrzydła i wyleciał przez okno... Albo: Komendant latał w majtasach po parkingu i każdemu chciał zrobić dobrze...

Nic dodać nić ująć: "Pojedynczy foton może w swej dzikości po prostu przejść samego siebie." ;)

https://www.youtube.com/watch?v=lqbFWLKjlP4

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 870
Reputacja postu: 
4

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 16:02

Apropo czytal ktos moze wspomniana trylogie Cixin Liu "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" ?
Tam są dość ciekawe koncepcje m.in dotyczące przyszłości wszechświata, podróży międzygwiezdnych itd. ;)
Wiadomo niektóre raczej nierealne, ale jestem ciekawy czy ktoś czytał i np trochę ad 4.
@nariensi, czy uwazasz ze w przypadku odkrycia materii egzotycznej będzie możliwe zakrzywianie czasoprzestrzeni?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
5

Postautor: prezes » sobota, 23 czerwca 2018, 16:29

@KryptoBanita, ta strona do której linkujesz jest zawirusowana
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Reputacja: 491
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » sobota, 23 czerwca 2018, 16:39

Czasem na niej nawet Monero próbują kopać... Ja tam sobie ciągnę, bo to łatwo obejść... Jak macie lepsze propozycje to podawajcie linki...
Z peba ostatnio przydarłem całe Black Mirror i Legion - czyli się da :mrgreen:
Fakt - ze dwa odcinki się przycinały, albo moje kodeki nie dawały rady... Ogólnie jest OK, ale czasem ludki wrzucają jakieś zgniłe jajo... Uważać zawsze trzeba 8-)

PS
Pliki się przyciągnęły, rozpakowały i po przegraniu na ebooka są czytelne (czaem bywają ślaczki jak ktosik się zabawia).
Jeżeli są tam jakieś wirusy, to mój ebook ma to w poważaniu :mrgreen:

PS2
@prezes
Z ciekawości - co Ci zgłasza "zawirusowanie" ?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1434
Reputacja postu: 
5

Postautor: vjankuv » sobota, 23 czerwca 2018, 18:35

https://www.reddit.com/r/gifs/comments/ ... it-android

Wciąż jesteśmy okłamywani. Dopiero dziś, po latach, zobaczyłem skąd biorą się maszyny.

Ludzie je robią mówili.
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1084
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 23 czerwca 2018, 20:10

@BitBoy, w zasadzie to masz dużo racji, ciężko się z tym nie zgodzić.

Po prostu założyłeś, że jesteśmy rozwiniętą cywilizcją, ja pisząc posta depresyjnie myślałem raczej nad własnym jednostkowym jestestwem w odniesieniu do wszystkich cywilizacji we Wszechświecie. Cały dorobek naukowy z danej dziedziny może zostać zniszczony w moment, może okazać się błędnym założeniem w jego samej podstawie, o to mi chodzi.

Z samych statystyk zresztą wynika, że naukowy rozwój nie jest do końca zbieżny ze wzrostem populacji na tej planecie, takie mam zdanie, zatem idąc dalej tym tokiem, przyszłość nie jawi się w kolorowych barwach. Warto sprawdzić sobie poziomy demograficzne krajów rozwiniętych i rozwijających, trzeciego świata. Różnica jest wręcz drastyczna.

Zresztą niebo było badane od zawsze, rozwój naukowy to z tego co się orientuje nie były wykładnicze wzrosty w czasie tylko kluczowe wynalazki, rewolucyjne osiągnięcia albo następujące po sobie epoki prosperity. Pomiędzy tymi epokami ścinane były głowy, trwały wojny religijno-ekonomiczne, palone były całe wioski i osady. 80lat bez większych wojen to i tak już jest fenomen na tle historycznym.

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta To czego dowiedzieli się później Ci umknęło? Wiemy coraz więcej.
Nie umknęło, po prostu ta świadomość mnie osobiście może zwyczajnie zabić, bo im więcej się dowiesz, przechodząc jednocześnie do skrajnej mniejszości, tym bardziej możesz odkrywać jak dużo wałów funkcjonuje również w nauce, historii, stąd takie kwiatki jak latający potwór spaghetti albo sympozjum płaskiej ziemi. Jednocześnie nawet świadomość przeżycia nawet 150lat wcale mnie nie rajcuje, mając w świadomości fakt jak mało wiemy, jak niewiele się dowiemy, a cywilizacje upadają, wyginąć też mogą, w skali Wszechświata jest to po prostu jakiś żart, to całe więzienie międzyplanetarne. Eh, ja nie wiem, i tak siano rządzi wszystkim, natomiast życie w skrajnej biedzie ze świadomością, że ktoś Ciebie okradł/oszukał z czasu i narzędzi do rozwoju jeszcze nim się narodziłeś nie może nie powodować złości, frustracji.

Nie widzę w tym wszystkim sensu po prostu. Tym bardziej nie czuję dumy, że spuścizna naszych dziadów zostanie oddana kulturze, która za nami nie przepada, i to tylko dlatego, że za dużo pracowaliśmy i myśleliśmy o czasoprzestrzeni i szklanych domach. Z samej sytuacji geopolitycznej to wszystko wydaje mi się zwykłym absurdem i w niczym osobiście nigdy mi nie pomogło.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 20:58

@amneziahaze, miales tutaj pare postow temu link do medytacji, dlaczego nie skorzystasz?

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 624
Reputacja postu: 
4

Postautor: BitBoy » sobota, 23 czerwca 2018, 21:23

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Po prostu założyłeś, że jesteśmy rozwiniętą cywilizcją

Nie uważam byśmy byli bardzo rozwinięci. Myślę że dopiero startujemy. Jak na 300000 lat (lub prawdopodobnie więcej) historii Homo Sapiens te 300 ostatnich lat od oświecenia to tylko 0,1% naszego istnienia.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Jednocześnie nawet świadomość przeżycia nawet 150lat wcale mnie nie rajcuje,

Powinna Cię rajcować świadomość przeżycia choćby roku.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta ja pisząc posta depresyjnie myślałem raczej nad własnym jednostkowym jestestwem w odniesieniu do wszystkich cywilizacji we Wszechświecie

Właśnie to jednostkowe istnienie powinno Cię pozytywnie nakręcać. Pomyśl o pierdylionach ludzi których nigdy nie będzie bo akurat inny plemnik połączył się z komórką jajową. Ze wszystkim możliwych kombinacji DNA powstało akurat Twoje i dało Ci jedną na tryliony szansę by istnieć i doznawać. To największa wygrana na loterii jaką można sobie wyobrazić. Powinieneś w gaciach biegać po osiedlu, wrzeszczeć z radości i rzucać się ludziom na szyję.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Cały dorobek naukowy z danej dziedziny może zostać zniszczony w moment, może okazać się błędnym założeniem w jego samej podstawie, o to mi chodzi.

Nie bardzo rozumiem. Z dnia na dzień wszyscy dostaną amnezji i wyparują wszystkie zapisy z dorobku naukowego? Ludzie zapomną jak krzesać ogień i jak zrobić oszczep z kija ? Bo krzesanie ognia to też dorobek naukowy, wynikający z obserwacji przyrody i podejmowania kolejnych prób.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Z samych statystyk zresztą wynika, że naukowy rozwój nie jest do końca zbieżny ze wzrostem populacji

Oczywiście. W większości krajów po podniesieniu poziomu życie i edukacji przyrost spada. Zaś w krajach zaludnionych przez biednych analfabetów i fanatyków religijnych przyrost jest wysoki. Nie sądzę więc by sam przyrost był miernikiem sukcesu cywilizacji.

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Nie widzę w tym wszystkim sensu po prostu.

To uważaj. W takim stanie możesz być łatwą ofiarą dla jakiejś sekty :)

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta Tym bardziej nie czuję dumy, że spuścizna naszych dziadów zostanie oddana kulturze, która za nami nie przepada

Od zawsze jedna kultura łączyła się z drugą i powstawała z niej trzecia kultura. Grecy i Rzymianie też nie powinni być dumni ze swojego wkładu w naszą kulturę?

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta 80lat bez większych wojen to i tak już jest fenomen na tle historycznym.

Zgadza się. Pokój i dobrobyt sprawił że poprzewracało nam się w dupach. Obecnie pierwszy raz w historii więcej ludzi umiera z powodu otyłości niż z głodu. Z braku prawdziwych problemów wymyślamy zastępcze. Największą tragedią, jaka nas na co dzień spotyka, jest niespodziewane rozładowanie baterii w srajfonie lub zanik sieci. Ewentualnie nieopisany dramat zarysowanej o krawężnik alufelgi.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1434
Reputacja postu: 
1

Postautor: vjankuv » sobota, 23 czerwca 2018, 21:26

adam1226 pisze:Przejdź do cytowanego posta miales tutaj pare postow temu link do medytacji, dlaczego nie skorzystasz

Korzysta, nie widziałeś zdjęć z żubrem? ;)
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1084
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » sobota, 23 czerwca 2018, 21:34

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta Właśnie to jednostkowe istnienie powinno Cię pozytywnie nakręcać. Pomyśl o pierdylionach ludzi których nigdy nie będzie bo akurat inny plemnik połączył się z komórką jajową. Ze wszystkim możliwych kombinacji DNA powstało akurat Twoje i dało Ci jedną na tryliony szansę by istnieć i doznawać. To największa wygrana na loterii jaką można sobie wyobrazić. Powinieneś w gaciach biegać po osiedlu, wrzeszczeć z radości i rzucać się ludziom na szyję.
A zakładasz życie w cierpieniu tudzież niewoli?

BitBoy pisze:Przejdź do cytowanego posta Oczywiście. W większości krajów po podniesieniu poziomu życie i edukacji przyrost spada. Zaś w krajach zaludnionych przez biednych analfabetów i fanatyków religijnych przyrost jest wysoki. Nie sądzę więc by sam przyrost był miernikiem sukcesu cywilizacji.
To wygląda tak jakbyśmy tworzyli dobrobyt przez wieki, po to by to oddać imigrantom, a matematyki w dobie globalizacji raczej nie oszukasz.

Natomiast naukę przejmie ostatecznie Azja, i wielki biznes najprawdopodobniej też.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » sobota, 23 czerwca 2018, 22:01

Tak ten swiat jest urzadzony - komfort bezpieczenstwa bywa zgubny - brak niebezpieczenstw - brak rozwoju.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1322
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » sobota, 23 czerwca 2018, 22:17

KryptoBanita pisze:Przejdź do cytowanego posta Z ciekawości - co Ci zgłasza "zawirusowanie" ?

Kaspersky
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Wróć do „Hyde-Park”