Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Orator
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: BitBoy » sobota, 27 lipca 2019, 15:57

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:00 Znajdujesz sposoby aby przekonać kogoś do mema lub obronić całą mocą intelektualną i fizyczną jesli zajdzie taka potrzeba(walka za religię, partia Hitlera) no bo jak tu nie bronić samego siebie w tym kontekście jesteśmy poddani gigantycznemu oddziaływaniu mediów/googla nad konfiguracją mentalną ludzkości.

Ludzie bronili jakichś poglądów na rzeczywistość na długo zanim pojawiły się masowe media czy google. Czasami bronili poglądów zupełnie błędnych czy przesądów. Wręcz za nie umierali i zabijali innych. I tu masz rację że do takich celów najlepiej nadają się te memy które związane są z określaniem samego siebie np. "jestem Niemcem", "jestem biały", "jestem muzułmaninem", "MOJA religia jest tą właściwą", ogólnie - "jestem jakiś", "JA", "moje". Takie memy, powiązane z Ja/ego będą bronić się mocno. Pomimo tych wszystkich ekstremów działa jednak jakiś dobór naturalny na polu idei, który stopniowo odsiewa opinie i promuje te które trafniej opisują rzeczywistość. Wyjątek stanowią może memy religijne, bo w samej swojej treści zawierają to że mają być niezmienne, wiernie kopiowane przez wieki. Dlatego tak silnie stoją w opozycji do metod naukowych, które zwierają w sobie zmienność w miarę napływania nowych informacji. Przez to lepiej i szybciej dostosują się do otoczenia i budują jego dokładniejszy model, niż mem który każe sobie pozostać niezmiennym.
Z jednymi mechanizmami postrzegania świata już się rodzimy, bo są zapisane w DNA i na podstawie tego projektu jest zbudowany nasz układ nerwowy. Na to nie mamy wpływu. Resztę nabywamy przez naukę bo DNA nie jest w stanie pomieścić tyle informacji by wydać na świat gotowego człowieka z zestawem wszystkich przekonań. Więc to nie jest tak, że podłe/podstępne memy nas atakują a my biedactwa padamy ich ofiarą. Jakoś trzeba sobie przekazać dorobek informacyjny dzięki któremu funkcjonujemy.

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:00A teraz zastanów się gdybyś wiele lat samodzielnie spedził w dżungli i oddziaływującym polem informacyjnym byłaby rzeczywistość która Cię otacza: W takim zakresie jak musisz uzywasz pamięci i obrony ale juz nie oddziaływuje na Ciebie niezliczona ilość potencjalnych "wirusów umysłu", nie ma puli memów no i w tej samotni nie ma też ludzi którym te memy można "sprzedać".

To już chyba przerabialiśmy - Oksana Malaja.
Spoiler:
Zawsze jest w otoczeniu jakaś pula memów. Z braku memów ludzkich przyswoiła psie. Inne dzieci przyswoiły małpie. Natura umysłu nie lubi pustki, jak nie napełnisz go użytecznymi "wirusami umysłu" to przyswoi te które będą pod ręką.

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:00Masz do dyspozycji kilka przykładów faktów, że ktoś przeżył lub obliczył że doznawanie rzeczywistości za pośrednictwem JA jest iluzją.

Co do tego chyba już się zgodziliśmy i nie ma sensy tego w koło maglować. Tyle że jak już pisałem - sam fakt zdjęcia pierwszej warstwy cebuli o nazwie "JA" nie likwiduje pozostałych z których składa się umysł. To one generują dla Ciebie całe doznanie pt. "doznawanie rzeczywistości bez JA". W tym momencie najwyraźniej odtrąbiłeś sukces, a ja się pytam co z resztą cebuli? W odpowiedzi ciągle dostaje tego samego mema, jak z zaciętej płyty pt. "usunięcie JA załatwia wszystko, można się rozejść". Nie załatwia wszystkiego, co najwyżej zarysowuje powierzchnię problemu. Wąż tylko ugryzł się w ogon. Zostało jeszcze kilka metrów pytona.

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 14:00Z tego względu ulega zniekształceniu odbiór tego co Ja do Ciebie mówię(ja też mam tożsamość). Wchodzisz w rolę oponenta tylko przeciw Czemu oponujesz?

Myślę że lepiej dla mnie abym nie zniekształcał tego co mówisz, bo wtedy utrudniam sobie skuteczne odnoszenie się do tego. Aby trafnie odnieść się do jakiegoś poglądu warto zadać sobie trud by go najpierw przemyśleć. Inaczej będzie to głupie zanegowanie typu "nie bo nie". Oponują ze sobą różne poglądy o spojrzeniach na rzeczywistość. Jak na razie same korzyści. Na pewno obie strony poszerzyły sobie horyzonty.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 18:42

odp na akapit 1
Ale memy nie są od trafnego opisu rzeczywistości, mem Polak nie jest trafnym opisem rzeczywistości tylko ideą mentalną ludzkiego matrixa.
Dam przykład mema który lansuje alkohol, popatrz nawet w tym wątku parę postów wyżej jak wyglada komunikacja słowami, która utrzymuje go przy życiu w naszej ludzkiej kulturze , zobacz wątek "weekendowe odloty", jak osoby które wączyły to w swoją tożsamość wypowiadaja się o alkoholu, teraz zobacz jak wypowiadam się Ja czy Ty czy ktokolwiek o roznych sprawach , nadmuchujemy memy , których jest niezliczona ilość - i takie są fakty. Oczywiście są one jednym z aspektów jakie znasz z przyrody - jest "ekosystem" i ich selekcja naturalna ale na innej trochę zasadzie niż mówisz. Selekcję naturalną wygrywają memy częściej myślane, czyli te które sa bardziej zasilane, proste konstrukcje mają większe szanse,a obecnie mamy fenomen masowego przekazu o zasiegu globalnym. Dlatego tak jak w przyrodzie duży obszar zajmują wielkie monokultury tak i w obszarze mentalnym tworzy się coś podobnego(m.in wielkie religie,wielkie przekonania naukowe). W przyrodzie monokultura jest tak skrajną nierównowagą że pojawiają się coraz bardziej zjadliwe insekty i chwasty aby to kompensować. Uswiadomienie sobie w/w równoważy memetyczne monokultury , natomiast "pestycydem" na takiego memetycznego wywrotowca jest dyktat większości.
Wszystko co odpowiadam Tobie to moje przekonania i hipoteza a akapit na który odpowiadam To Twoje przekonania aż do bólu...

odp na akapit2
kolejny akapit gdzie odnosisz się do przykładu szamana to też świetny przykład że nie jesteś w stanie zrozumieć co mam na mysli wyłącznie dlatego, że masz inne życie, inne przekonania i inne doświadczenia. Maksimum jakie z tym przykładem mozesz skojarzyć to Oksana Malaja.Nie masz takiego punktu odniesienia dzięki któremu mógłbyś rozkodować mój komunikat.

odp 3
Iluzja matrixowa jest faktem , natomiast jak już konsument się od kogoś tego dowie to może sobie jedynie przetwarzać dowolnie interpretacje takiej informacji i Ty to robisz. Wszystko idzie przez filtr toższamości a ją budujesz na bazie tego co przez pokolenia nazbieralismy do tego zbioru mentalnego o którym pisałem powyżej(memetyka to tylko jedna z interpretacji tego fenomenu).

odp na ostatni akapit
Oponują ze soba nie różne poglądy tylko Twój pogląd własny przeciwko wyobrażeniu na poglad cudzy. Przecież ocena że memy sa złe, , że matrix jest zły i ktoś sugeruje z niego uciekać oraz, że reprezentuję pogląd lotosowego zachwytu nad nirvaną to produkt twoich wyobrażeń - dlatego mówiłem że dyskutantem i oponentem jestes Ty sam.
Gdybyś nie męczył rozmową w której z góry zająłeś juz stanowisko to zapewne poznałbyś wiele więcej ciekawostek. przykładowo taka ciekawostką jest "świat idei" z Jaskini Platona - ten stan świata idei można realnie doznać.
Ale i ja nie zwróciłbym uwagi na Bohma, Platona i autystyczne dekodowanie matrixa gdyby nie ten wątek.

Orator
Reputacja postu: 
3

Postautor: BitBoy » sobota, 27 lipca 2019, 20:52

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:42Oponują ze soba nie różne poglądy tylko Twój pogląd własny przeciwko wyobrażeniu na poglad cudzy.

To wyobrażenie na pogląd cudzy budowane jest u rozmówcy z Twojego przekazu. Może warto go zmodyfikować to wyobrażenie też się zmieni? Czasem jak bym słyszał nauczyciela, który zakłada że wszyscy uczniowie którzy nie przyswoili materiału to idioci. Opcja że jest kiepskim pedagogiem jest oczywiście nie do przyjęcia. To chyba ego się kłania? ;)

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:42dlatego mówiłem że dyskutantem i oponentem jestes Ty sam

Mój konstrukt oponenta jest budowany z budulca jaki mi dostarczasz. Może pomyśl czy te cegły są odpowiedniej jakości, a nie tylko o tym że ja jestem kiepskim budowniczym. ;)

koparki pisze: sobota, 27 lipca 2019, 18:42odp 3
Iluzja matrixowa jest faktem , natomiast jak już konsument się od kogoś tego dowie to może sobie jedynie przetwarzać dowolnie interpretacje takiej informacji i Ty to robisz.

Zgadza się, robię to tak jak i Ty. I cała ta konkluzja nie zmienia tego co zawarłem w "odp 3" :) Obaj przetwarzamy w obrębie matrixa. Po prostu przypisałeś do swojego przetwarzania większą wartość poznawczą niż do mojego. Jak na razie nie dostałem przekazu po którym był uznał że moja budowla z klocków powinna zostać zmodyfikowana wg Twoich uwag. A zdarzało mi się już zmieniać zdanie na wiele spraw.
A najwyraźniej odczuwasz potrzebę wpływania na cudze budowle, skoro wielokrotnie w różnych wątkach poruszasz te tematy chcąc zmienić cudze postrzeganie pewnych spraw. Czyli używając Twojej retoryki - zbudowałeś sobie tłum oponentów którym należy wskazać drogę do "właściwego" postrzegania matrixa. Twoje memy chcą się rozmnażać czy cuś ;)

Jako ciekawostka, kobieta która była zarówno niewidoma jak i głucha. Komunikacja przez dotyk.
Spoiler:
To poniekąd sprawia że można się zastanowić nad takim scenariuszem:
Mamy osobę która urodziła się bez wzroku, słuchu, węchu, czucia, itd. Pozbawiona wszystkich zmysłów. Jaki model rzeczywistości sobie zbuduje skoro nie ma o niej żadnych informacji ze zmysłów? Czasami może dozna przypadkowych halucynacji, których nie będzie umieć w żaden sposób przetworzyć bo nie posiada ku temu narzędzi mentalnych. Czy będzie posiadać jakikolwiek wgląd w rzeczywistość? Jeśli tak to jaki i jakimi kanałami?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » sobota, 27 lipca 2019, 21:20

Twój konstrukt oponenta budowany jest z klocków jakie sam sobie zgromadziłeś, masz przecież bogaty świat własnych doświadczeń przeżyć , pamieć, zestaw ksiażek jakie przeczytałeś i co najważniejsze zestaw utożsamień. Jesli przyjmujesz postawę "nie lubię" nie zgadzam się" "nie utożsamiam się" to oczywiście jakość "obcego mema" będzie automatycznie niska.

Oczywiście że obaj przetwarzamy w obrębie matrixa. Nie nie zabiegm o twoją zmianę zdania, trudno jednak pozostawić nieporozumienie niewytłumaczone bo to nie jest rozmowa na priva.
Oczywiście że buduję mema, sam też zauważyłeś przewagę obecnych środków masowego przekazu oraz zauważasz w tym analogię do potęgi jakim kiedyś były religie ( viewtopic.php?f=16&t=29357&start=2340#p588949 )
Tak samo wspieram mema kryptowalut w opozycji do obecnego rozwiązania. niech się te memy mnożą ;) ja nawet pani w banku mówiłem w 2012 o bitcoinie i ze kiedyś banki w obecnej formie znikną, sporo było oponentów ;) wszystkim znajomym sprzedawałem wtedy tego mema , każdy był sceptykiem. Dyktat większości mi nie przeszkadza.

Gaduła
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
0
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Postautor: Macbak2 » niedziela, 28 lipca 2019, 03:32

Nie wiem czy było, bo ostatnio pobieżnie przelatywałem przez wątek, ale macie :)
https://nauka.rocks/implanty-mozgowe/?f ... 1EeWq5YAtU

Jak myślicie, podoba Wam się to, czy nie? Bo mi tak średnio :)

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 28 lipca 2019, 11:17

@Macbak2
Gdy słyszę o postępach w dziedzinie implantów mózgowych to przede wszystkim cieszę się z zastosowań medycznych dla ludzi jak mężczyzna z artykułu
https://www.technologyreview.com/s/6139 ... interface/
który na pytanie:
"What motivates people to join a study and get an experimental brain implant?"
odpowiada:
"Me? To help push the technology so it is commonplace enough to really help people out, so they don’t go through the things that I went through. The depression and the feeling that you can’t do anything anymore and can’t contribute to society—it’s just despair."

Generalnie nie boje się technologii, boje się niewyedukowania, niewystarczającego przygotowania do jej używania, nieodpowiedzialnego konsumowania, braku regulacji, wpływu na dzieci. No i zastosowań militarnych.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 12:10

nariensi pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 11:17No i zastosowań militarnych.

wpisz sobie w google frazę NExt-Generation Nonsurgical Neurotechnology (N3) DARPA.
Bajeczka o sroczce się kłania... biedny kaleka albo poszkodowane dziecko nie motywuje tak bardzo jak wizja przewagi jednego człowieka nad drugim.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 28 lipca 2019, 12:36

@koparki
wiem, tylko co poradzić

tutaj Neuralink fajnie wyjaśnione

Weteran
Reputacja: 977
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 28 lipca 2019, 12:49

koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 12:10NExt-Generation Nonsurgical Neurotechnology (N3) DARPA
Takie dokładności bez otwierania czaszki?
Chyba trochę za bardzo się tam rozmarzyli.
Życzę powodzenia.

Dodano po 20 minutach 25 sekundach:
Macbak2 pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 03:32Jak myślicie, podoba Wam się to, czy nie? Bo mi tak średnio
Ale chyba zgodzisz się, że to:

Obrazek

musi w końcu doprowadzić do tego:

Obrazek

Ta ewolucja jest nie do powstrzymania:

Obrazek

Obrazek

Ostatecznie i tak skończymy w komputerach bo mózgi będą za wolne :)
Ale kto nie chciałby się uploadować?

Obrazek

Obrazek

Gaduła
Reputacja: 412
Reputacja postu: 
0
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Postautor: Macbak2 » niedziela, 28 lipca 2019, 16:56

nariensi pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 11:17zastosowań militarnych

Owszem ewolucja jest nieunikniona, może przynieść wiele dobrego, wyeliminować wiele chorób, przyspieszyć i poszerzyć nasze możliwości ALE...
No właśnie, te działania militarne... Nie wiadomo jaki ukryty kod źródłowy, zostanie dołączony do tych implantów mózgowych. A może zostać dołączony taki, który będzie umożliwiał "sterowanie" ludźmi.
Rząd i wojsko, mogą zrobić wszystko, a ciemny lud nawet nie zauważy, że jest sterowany.
Będą Ci chcieli włączyć ból głowy, depresję, radość, podniecenie itp, zrobią to. Będą chcieli wymusić coś na Tobie, zaszantażować, lub zareklamować jakiś produkt i wmówić Ci, że go potrzebujesz, również to zrobią.
Może i nie od razu, może te pierwsze implanty nie będą miały takich możliwości, ale kolejne...
To może doprowadzić do tego, że nie będziemy mieli szans myśleć po swojemu, tylko będziemy musieli myśleć i robić jak reszta stada. Bo jak nie, to wymuszą na nas dostosowanie się, poprzez odpowiednie impulsy dostarczane wprost do mózgu (za pośrednictwem tych implantów).

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » niedziela, 28 lipca 2019, 17:47

zdaje się że odcinek Black Mirror Men Against Fire był fantazją na powyższy temat.

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
kazdemu kto sika z zachwytu nad AI i implantami w mózgu przepisałbym jak doktor Ayahuaskę (choć nie na wszystkich działa)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 28 lipca 2019, 18:12

@koparki
Proszę podaj sezon i odcinek - łatwiej będzie mi znaleźć... Black Mirror Men Against Fire

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 8 sierpnia 2019, 19:51

To z pozdrowieniami dla giełd i ich wideoweryfikacji:

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 2256
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bitmar » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:57

@The Real McCoin e tam, to jest lepsze:

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » piątek, 9 sierpnia 2019, 14:42

Po tym jak w wypadku zginął Paul Walker, a nie były jeszcze nakręcone wszystkie sceny z nim do Szybkich i wściekłych 7, trzeba było budować komputerowy model 3d, animować go i wspierać się jego bratem, który jest bardzo podobny do Paula.
Dzisiaj pewnie wystarczyłoby przyuczyć sieci neuronowe DeepFake'a i użyć innego aktora o zbliżonej posturze i fryzurze (może nawet kaskadera Paula).
W Blade Runner 2049 odtworzono postać Rachael graną przez Sean Young 35 lat wcześniej. Po tylu latach aktora już odbiegała wyglądem, więc użyto modelu 3d. Dopóki wykreowana cyfrowo twarz mogła pozostawać nieruchoma to jeszcze było dobrze, ale gdy tylko postać otworzyła usta by wypowiedzieć swoją kwestię to czar prysł i łatwo można było dostrzec "komputerowość" twarzy.
W tym przypadku DeepFake też mógłby być lepszą alternatywą.
W sumie to można by przyuczyć sieć do twarzy Macaulay Culkina i pozostałych głównych aktorów z 1992 roku, zatrudnić aktorów o podobnej posturze i fryzurze i kręcić kolejne części Kevina samego w domu.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » piątek, 9 sierpnia 2019, 18:07

The Real McCoin pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 14:42W Blade Runner 2049 odtworzono postać Rachael graną przez Sean Young 35 lat wcześniej.

Oglądałem kiedyś filmik z realizacji tej sceny:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » środa, 14 sierpnia 2019, 20:41

koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 17:55 zdaje się że odcinek Black Mirror Men Against Fire był fantazją na powyższy temat.

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
kazdemu kto sika z zachwytu nad AI i implantami w mózgu przepisałbym jak doktor Ayahuaskę (choć nie na wszystkich działa)
Cholera oglądałem :? Ale dopiero teraz skojarzyłem z HYPERION'em...
Kuźwa...Urwał... Coraz więcej zapominam...
...

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » środa, 14 sierpnia 2019, 21:11

BitBoy pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 18:07Oglądałem kiedyś filmik z realizacji tej sceny:
Teraz kropki na twarzy już nie będą potrzebne. Będzie się tylko czekać i czekać aż sieć neuronowa nauczy się twarzy:

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 września 2019, 19:37

koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 17:55kazdemu kto sika z zachwytu nad AI

Washington received his initial military training and command with the Virginia Regiment during the French and Indian War. He was later elected to the Virginia House of Burgesses and was named a delegate to the Continental Congress, where he was appointed Commanding General of the nation's Continental Army. Washington led American forces, allied with France, in the defeat of the British at Yorktown. Once victory for the United States was in hand in 1783, Washington resigned his commission.

On January 24, 1785, Washington was appointed as the Grand Master of the Virginia Regiment, acting as America's representative to the Indian wars, and the former British Chief of Staff, Sir George Washington. He had been appointed by the General

Wiedziałeś, że AI może mieć zastosowanie w steganografii? I to takiej bardzo trudnej do wykrycia metodami statystycznymi?
Na wejście bierze się historię bazową oraz tekst do ukrycia, a na wyjściu powstaje dalszy ciąg historii bazowej.
Tekst powyżej to zabawkowy GPT-2 w akcji.
Zdekoduj drugi fragment tutaj: https://steganography.live/decrypt

koparki pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 17:55przepisałbym jak doktor Ayahuaskę (choć nie na wszystkich działa)

Próbowałeś tego: https://www.sciencealert.com/staring-in ... sciousness ?
Ludzie wpatrują się z jednego metra w oczy nawzajem przez 10 minut i zaczynają widzieć potwory i inne różne rzeczy bez narkotyków, ciemnej komory czy medytacji. Podobno działa też z lustrem.
Jak myślisz, po kilkuminutowym wpatrywaniu się we własne oczy zobaczyłbyś potwora?

Orator
Reputacja postu: 
5

Postautor: BitBoy » niedziela, 8 września 2019, 09:19

Jak toś lubi temat AI i implantów neurologicznych to warto sięgnąć po SF Petera Wattsa jak np. "Echopraksja". To chyba jedna z najlepiej osadzonych w nauce pozycji SF jakie czytałem. Wielu może zniechęcić naukowy żargon, ale mnie akurat przypadły do gustu. Przewidywania autora na temat przyszłości ludzkości są ciekawe i moim zdaniem prawdopodobne.
Możliwości ludzkiego umysłu są ograniczone biologicznie. Nie powstawał po to by zrozumieć np zagadnienia z fizyki cząstek elementarnych czy budowy czarnych dziur, tylko po to by przetrwać w afrykańskim buszu. Dlatego po osiągnięciu granic naszych możliwości dojdziemy zapewne do ściany i potrzebne będzie wspomaganie. Może się to odbywać albo za pomocą modyfikacji biologicznych/genetycznych, albo za pomocą AI oraz implantów elektronicznych. Modyfikacje genetyczne spotkają się zapewne z większymi oporami społecznymi. Po stworzeniu wystarczająco supermocnej AI, bez wspomagania nie będziemy nawet w stanie zrozumieć tego co dla nas odkryła. Możemy co najwyżej zostać biernymi konsumentami wytwarzanej przez nią technologii. Bez zrozumienia jak ona działa. Co prowadzi do dziwnej sytuacji, gdy mądrzejszy jest sługą głupszego. Pytanie czy taki układ sił da się długo utrzymać? By przekazać nam swe dokonania AI musiała by je uprościć do przekazu pojmowalnego przez ludzki mózg, a to może okazać się niemożliwe bez utraty treści. Tak więc nawet by przyswoić tą treść człowiek będzie musiał dozbroić swój układ nerwowy. W świecie Wattsa, ci którzy tego nie zrobili to tzw. "zwyklaki", czyli zwykli ludzie, którzy stali się rzadkością. Wszyscy inni by nadążyć za rynkiem musieli wziąć udział w neurologicznym wyścigu zbrojeń oraz zintegrowali się z siecią. Pytanie czy wtedy mamy jeszcze do czynienia z homo sapiens, czy raczej z kolejnym etapem w ewolucji gatunku. Ciekawa lektura, polecam.

Wróć do „Hyde-Park”