Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: RuckenFetard » środa, 24 lipca 2019, 10:23

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 09:37 Nigdy w historii nie było sytuacji w której technologia tak biegle mogłaby programować masowo nasze tożsamości
To prawda że poziom odmóżdżania jest bardzo wysoki, ale chyba nie jest tak tragicznie, skoro jesteś chodzącym dowodem "wybudzenia" .
Więc plan w cale nie jest taki idealny, reasumując nadal mamy w zachodnim świecie wybór tego co czytamy, wybór tego kogo słuchamy i co oglądamy, możemy wywalić telewizor za okno i już po wielkim planie inwigilacji ... Zauważ że w historii ludzkości najczęściej takiego wyboru nie było, treści przeciwne do tez rządzących były zabronione i często karane śmiercią.
Moim zdaniem aktualnie problem to nie tylko rządzący, składa się na to iż ludzie w dobrobycie głupieją i leniwieją, oczywiście podsuwa się im pod nos tylko to co się sprzedaje lub coś na czym można coś ugrać ( a nie coś na czym zwykły człowiek mógłby skorzystać)
Mam tu na myśli tanią rozrywkę medialną, wojny, kłamstwa i obiecywanki polityków, uzależniające i niezdrowe jedzenie jak cukier, alkohol, papierosy, kawa itd.
W tym wszystkim moim zdaniem nie chodzi wyłącznie o kontrolę, chodzi główne o to, że światem żądza wielkie banki, koncerny i politycy, więc światem rządzi pieniądz i chęć utrzymania władzy jak najdłużej.

Dopóki nie blokują nam internetu i nie rozwalają demonstracji siłą jak w innych krajach to raczej nadal żyjemy w dobrym miejscu i czasach.
Zdaję sobie sprawę o rzekomym planie powstania jednolitego rządu światowego, ale nawet jeśli to prawda to daleka droga do tego, sam konflikt USA VS Iran, Chiny, Rosja itd pokazują jasno że to chyba nie takie proste .....

Uważam iż uaktualnianie dodatkowym niebezpieczeństwem jest sytuacja jeśli do władzy dochodzą najwięksi fanatycy gender czy feministki, które najchętniej zaburzyliby, to co wytworzyła natura z jakiegoś powodu przez miliony lat, (oni wiedzą przecież lepiej, w końcu czytają internet ) uważam że w dłuższej perspektywie upadek męskości, to destrukcja dla ludzi.
PS te wyniki pro gender z wyszukiwarki google są już zdecydowanym przegięciem, to jest już poważna zabawa w urabianie mas.

Weteran
Reputacja: 1475
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 10:25

RuckenFetard pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:23kawa
:?: :!: :shock:
Ja protestuję! :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
3

Postautor: RuckenFetard » środa, 24 lipca 2019, 10:32

nariensi pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:25
Ja protestuję!

nie protestuj :) zrób test, odłóż na ponad tydzień wszystko co ma kofeinę, napoje, kawa, herbata, guarana itd :) , poczuj jak "wspaniale" się czujesz 2 i 3 dnia :) , po dwóch tygodniach z reguły człowiek ma tyle energii co po kawie, ale przez cały dzień, bez zmuł, nerwa itd :) (po warunkiem że nie zamula się dużą ilością węglowodanów)
Ale tego w telewizji i internatach nie powiedzą teraz, za dużo kasy na tym się zarabia :)
Testowane kilkukrotnie na sobie i kilku osobach, więc moje wyniki nie muszą być prawdziwe i miarodajne :) Każdy z nad jest trochę inny, jednemu coś służy, drugiemu nie.
Zaczeło mnie to zastanawiać jak w ostatnich 10 latach w Irlandii zaobserwowałem lawinowy przyrost "kawopojów" w każdej stacji paliw, kiedyś był jeden, teraz jest kilka i nie dają rady, tak na oko większość ze stacji/sklepu wychodzi z kubkiem kawy , po tych obserwacjach zacząłem się zastanawiać czy to anie aby kolejny efekt zbiorowej przypadłości i efektu nałogu połączonego z wszędobylską reklamą ....
Nie zastanawia was dlaczego żabki,, lidly itd ustawiły także kapowoje u siebie ? Przecież to nic innego jak zbawianie napalonych pszczół do miodu, mam nadzieję że nikogo nie obraziłem :D Zakrywam się tchórzliwie bezczelnie anonimowością internetu :)

Dodaje bonus, ciekawy film, daje do myślenia, tak jak autor, uważam że za 20-30 lat aktualne reklamy będziemy postrzegać podobnie jak te z tego filmu.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 11:00

RuckenFetard pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:32mam nadzieję że nikogo nie obraziłem
Do żywego! :mrgreen: ;)

Robiłam eksperymenty z porzuceniem kawy kilka razy. Po tygodniu byłam już chora. Serio :lol:
Ja pijam z ekspresu malusie kawusie, które dodatkowo rozcieńczam wodą. Ze standardowego espresso wychodzi dla mnie 2-3 kubki americano.

Jest już trochę badań na temat wpływu kofeiny na zdrowie. Ale tak jak piszesz to zapewne kwestia indywidualna - nie każdy metabolizuje tak samo.

https://www.forbes.com/sites/daviddisal ... fce19d1652

https://www.scientificamerican.com/arti ... -benefits/

https://www.scientificamerican.com/arti ... up-memory/

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: RuckenFetard » środa, 24 lipca 2019, 11:18

nariensi pisze: środa, 24 lipca 2019, 11:00Do żywego!

Robiłam eksperymenty z porzuceniem kawy kilka razy. Po tygodniu byłam już chora. Serio
Ja pijam z ekspresu malusie kawusie, które dodatkowo rozcieńczam wodą. Ze standardowego espresso wychodzi dla mnie 2-3 kubki americano.

Jest już trochę badań na temat wpływu kofeiny na zdrowie. Ale tak jak piszesz to zapewne kwestia indywidualna - nie każdy metabolizuje tak samo.
Aha, w badaniach piszą kawa "może" ochraniać mózg, "może" być zdrowa na serce, albo że "może" nawet polepszać pamięć! (PS jak ktoś weźmie kokainę to też ma lepszą pamięć, działa to tak samo)

Przepraszam, ale takie badanie są dla mnie nonsensem, dopóki badania nie stwierdzi bezpośredniego efektu nie jest żadnym dowodem tylko wykupioną komercyjną reklamą i słowną manipulacją, słowo "może" w badaniach powinno być moim zdaniem wykreślone ponieważ to daje drogę szerokiej manipulacji.
Z tych badań wynika że picie kawy może być dla nas zbawienne :)

Czy słowo "może" albo "prawdopodobnie" nie razi cię w badaniach? Zwłaszcza w takich kiedy chodzi o miliony uzależnionych ludzi od chwilowego pobudzenia.
Czemu w tych badaniach nie napisali że miliony ludzi nie jest w stanie rozpocząć dnia o obudzić się bez porannej kofeiny, czy tak nas zaprojektowała natura?
Czy osoby które nie piją kofeiny z rana nie wstają z łózka i chorują częściej na serce i choroby mózgu?

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 11:24

RuckenFetard pisze: środa, 24 lipca 2019, 11:18Czy słowo "może" albo "prawdopodobnie" nie razi cię w badaniach?
Wręcz przeciwnie, tak działa nauka, nic pewnego dopóki nie zostanie potwierdzone over and over again i to na ludziach :D

Nie oczekuję reweacji o dobroczynnym wpływie kofeiny, po prostu cieszę się, że kawa nie okazała się tak zgubna dla zdrowia jak cukier :D

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » środa, 24 lipca 2019, 11:33

nariensi pisze: środa, 24 lipca 2019, 11:24Nie oczekuję reweacji o dobroczynnym wpływie kofeiny, po prostu cieszę się, że kawa nie okazała się tak zgubna dla zdrowia jak cukier
Jeśli rozpatrujemy teraz sprawę w określeniu gorszego zła, to tak, zgadzam się z tobą....

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 11:45

Cukier też nie jest zły sam w sobie. To paliwo dla wszystkich komórek ciała, połowę zużywa mózg. Jednak jego nadmiar powoduje "high prevalence of dementia and significant cognitive decline" - mózg się szybciej starzeje.
https://neuro.hms.harvard.edu/harvard-m ... -and-brain

Cukier i mózg

Dodano po 21 minutach 20 sekundach:
W nawiązaniu do filmiku wrzuconego przez RuckenFetard - radioaktywne produkty:
https://io9.gizmodo.com/seriously-scary ... -498044380

Orator
Reputacja: 2591
Reputacja postu: 
6

Postautor: BitBoy » środa, 24 lipca 2019, 14:54

koparki pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 23:47 Ja się przyczyniłem do tego że mnie nie zrozumiałeś , pierwszy przykład z samurajem zasugerował niezwykłość, kolejny był Ci obcy, nie mogłes tego odnieść do własnego doświadczenia, a na koniec gdy już wyjaśniłem jeszcze prościej , byłeś rozczarowany że to takie zwyczajne. To nie jest cel sam w sobie w naszej rozmowie nie wspomniałem o wyznaczaniu celu, w tym sensie też nie rozumiesz bo to nadinterpretacja.

Generalnie widzę że nie odpowiada Ci jakakolwiek interpretacja i opis sytuacji. Jaki by on nie był jest nietrafiony. Włącznie z Twoim własnym i próbujesz się z nich potem wycofywać. Zupełnie niepotrzebnie. Masz jakąś potrzebę stworzenia idealnego przekazu, który absolutnie doskonale zawrze treść? W praktyce tworzymy mniej lub bardziej trafione przybliżenia w opisach i jest to zazwyczaj wystarczające. To nie musi być ideał, wystarczy że DZIAŁA i produkuje powtarzalnie i użyteczne rezultaty. Nie musimy np znać doskonałej formy liczby PI. Na codzień wystarcza przybliżony opis z kilkoma miejscami po przecinku. To już wystarczy by zbudować niesamowite rezultaty.

koparki pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 23:47byłeś rozczarowany że to takie zwyczajne.

Mnie się wydaje że to Ty jesteś zazwyczaj rozczarowany jeśli coś nie jest wystarczająco nadzwyczajne i hiper-nieokreślone ;)

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 09:37no to akurat forum jest ludzkim matrixem w czystej postaci, jest tu wyłącznie treść (słowa). Nie odczuwasz barwy dźwięku ani mimiki twarzy ani ekspresji ciała podczas wypowiedzi, nie widzisz oczu, nie czujesz zapachu. Zresztą w spotkaniu z drugim człowiekiem też w zdecydowanej większości jest się w chmurze słów, interpretacji , w wirze zajmowania stanowiska, zgadzania się lub nie zgadzania przy czym jest się nieobecnym w "rzeczywistości".

To jest forum raczej techniczne a nie portal randkowy, urok osobisty jest wtórny. Liczy się treść jaką masz do przekazania a nie to czy fajnie komuś z oczu patrzy. Jak wręczają człowiekowi nobla z fizyki czy chemii, to nikogo nie interesuje czy miał bogatą mowę ciała, tylko jakie są wyniki jego pracy, co wniósł do opisu rzeczywistości i czy usprawnił metody jej badania. Żadna mimika i ekspresja ciała mu nie pomogą jeśli wygaduje bzdury. Ale ogólnie poczucie humoru i dystans do siebie są wskazane ;)

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 09:37Przekazy tłumaczące czym jest matrix są dostepne i w kazdym pokoleniu są osoby które z tego zdają relację, ale jesli nie popatrzysz z innego punktu na swój obecny sposób doznawania rzeczywistości to żadne wytłumaczenie do Ciebie nie dotrze.

Na pewno takie przekazy są i to od tysiącleci. Ale chyba ten przekaz nie jest wystarczająco skuteczny, bo krąg wtajemniczonych pozostaje nadal wąski. Pytanie czy to armia słuchaczy od pokoleń nie pozwala by do nich dotarło, czy może autor przekazu robi coś nie tak? No chyba że to ma pozostać elitarny klub dla garstki wtajemniczonych, przez kolejne tysiąclecia. A chyba nie o to chodzi.
Fizyka kwantowa też przeczy naszej intuicji i tradycyjnym formom postrzegania. Podobnie z teorią względności, dla wielu to jakaś magia. Podobnie jak zagadnienia kosmologiczne, ugięcia czasoprzestrzeni itd. Nasz małpi umysł nie był do tego tworzony przez naturę. Mimo to daje się te nieintuicyjne dziedziny coraz ciekawiej uprawiać i wykorzystywać te zjawiska w kolejnych projektach. Pozostaje więc dalej na piechotę zbierać okruchy układanki. W ostatnim stuleciu nieźle przyśpieszyli więc jest szansa że jeszcze za mojego życia sporo zagadek zostanie rozwikłanych. Patrząc na ostatnie kilka tysięcy lat obstawiam że raczej będzie to facet w białym kitlu z jakiegoś laboratorium niż ktokolwiek inny.

Aha, przypominam że od dziś na Netflixie jest "Hakowanie Świata"

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 24 lipca 2019, 17:08

@BitBoy
cytat i odp nr 1:
Odpowiadasz nie na temat, masz opis krok po kroku w jaki sposób korygowałem kolejne przykłady aby naprowadzić Cię w mój punkt widzenia.
cytat i odp2:
no tak , tobie się wydaje i co z tego ? Przyjąłem do wiadomości opis tego co Ci się wydaje.
cytat i odp3
To był przykład relacji międzyludzkiej , bo taki był pierwotny temat .
Ale twoja odpowiedź jest akurat ciekawa , ta pełniejsza interakcja z rzeczywistością jest istotna wg ciebie tylko w wypadku randki ale w innych relacjach z rzeczywistością nie jest istotne objęcie jak najbardziej się da otaczającej Cie rzeczywistości ?
Życie wyłącznie w słowach ? To nie jest zarzut, to jest dominujący sposób.

cytat i odp4
oderwałes połowę cytatu .
...
nie ma czegoś takiego jak wtajemniczenie i naśladowcy , to jest bujda na resorach. Znany Ci sposób na doznawanie rzeczywistości po prostu nie jest jedyny. Ale z pewnych powodów trudno się nam ludziom zorientować, zresztą widocznie nie ma takiej potrzeby. Niech naukowcy odkrywaja . Krishnamurti był bardzo blisko z jednym ze znanych badaczy fizyki kwantowej D,Bohm.

Orator
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitBoy » środa, 24 lipca 2019, 18:25

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 17:08no tak , tobie się wydaje i co z tego ?

Eee... no chyba na tym polega dyskusja... Ludzie mówią o swoim poglądzie na jakiś temat i na bazie tego czasem udaje im się ustalić wspólne stanowisko :)

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 17:08To był przykład relacji międzyludzkiej , bo taki był pierwotny temat . Ale twoja odpowiedź jest akurat ciekawa , ta pełniejsza interakcja z rzeczywistością jest istotna wg ciebie tylko w wypadku randki ale w innych relacjach z rzeczywistością nie jest istotne objęcie jak najbardziej się da otaczającej Cie rzeczywistości ?
Życie wyłącznie w słowach ?

Jak chcesz kultywować pełne relacje międzyludzkie to idziesz z kolegami na piwo, pograć w piłkę lub z dziewczyną na randkę czy co kto lubi. To jest zaspokajanie pewnych potrzeb emocjonalnych. Zaś przy czytaniu książki kucharskiej ważne jest by przepis się zgadzał, urok osobisty autora nie jest wymagany. Książki o Harrym Potterze sprzedały się w 450 milionach egzemplarzy, nie dlatego że pani Rowling ma ekspresyjną i bogatą mowę ciała.
Czasem bezpośredni kontakt jest wręcz niewskazany. Nieraz zdarza się że atrakcyjna pani coś nam sprzeda bo posiada urok osobisty, który który sprawia że kupimy coś co tak naprawdę nie spełni oczekiwań. Gdy zaś zapoznamy się z samym tekstem/opisem towaru to decyzja może być dużo trafniejsza bo skupiam się wtedy na parametrach a nie na wdziękach tej pani.

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 17:08nie ma czegoś takiego jak wtajemniczenie i naśladowcy , to jest bujda na resorach.

Czyli ci wszyscy adepci różnych sztuk od tysiącleci nie pobierają nauk od bardziej doświadczonych(co nie koniecznie oznacza że posiadających kwalifikacje bo można mieć duże doświadczenie w ponoszeniu ciągłych porażek i popełnianiu tych samych błędów w oczekiwaniu na inny rezultat)? Jak wpisuje się w to wszystko wspomniana postać Jiddu Krishnamurti i tego co się w okół niego działo?

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 17:08Krishnamurti był bardzo blisko z jednym ze znanych badaczy fizyki kwantowej D,Bohm.

OK. Ale co nam to mówi? Dzięki Krishnamurti nastąpił jakiś przełom w fizyce o którym nie wiem? Poważnie pytam bo nie znam tej historii. Jaki konkretnie dorobek wniósł Krishnamurti że w ogóle warto przytaczać jego postać?

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » środa, 24 lipca 2019, 19:17

cytat i odp 1
po co mam zajmować stanowisko skoro to nieistotne dla tej rozmowy.

cytat i odp 2
ale nie musisz gęsto mi tego tłumaczyć , napisałem że jest to norma. Z kolegami na piwie też możesz być mocno w słowach tak jak jesteś teraz ze mną, przecież myślisz słowami. W akcie uniesienia z płcią przeciwną tez możesz być w głowie zamiast z nią. Raczej mam na myśli przykład z tańcem gdzie tancerz nie jest oddzielony od muzyki.

cytat i odp3
Oczywiście że w człowieku mogą się rozwinąć dość ciekawe właściwości które budzą podziw, samuraj z filmu też budzi podziw no ale ostatecznie każdy powinien być najlepszy w byciu sobą więc możesz jakiś czas spędzić z osobą która badała te tematy bo cię coś przyciaga i chcesz się zainspirować ale ostatecznie naśladownictwo to pułapka. Jak z bajeczki o sroczce, [JA] chce osiągać trofea i zyskiwac coś użytecznego. Ale tzw "obecność" jest przyziemna i nie można być w niej lepszym czy gorszym ani osiagać coś co "zawsze było".
Jak już wchodzisz w cele i osiąganie to wchodzisz w matrixa.
Krishnamurti jest jak Stachura opisuje czym jest Ego, czym jest matrix(iluzja) , tylko że był Hindusem i rozreklamowało go jakieś towarzystwo teozoficzne, własciwie to przygarneło go w dzieciństwie i jakiś czas był zależny jako utrzymanek. Nie było takiego przypadku aby Krishnamurti zachęcał do uwierzenia, za każdym razem podkreślał potrzebę sprawdzenia samemu. Nie wiem musisz poczytać na ile fizyk był zainspirowany przez Krishnamurtiego.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » środa, 24 lipca 2019, 20:08

@koparki
Dzięki Tobie poznałam właśnie ciekawą i mało znaną interpretację mechaniki kwantowej - The Pilot Wave Theory Bohmana :D

Dodano po 9 minutach 25 sekundach:
:lol: ktoś napisał w komentarzu:
Bohmian Rhapsody

Is this the real life
Is this just fantasy
Caught in a pilot-wave
No escape from reality

O, i tu tak przystępnie wyjaśnione

Ojej...odszedł Rudger Hauer...
Ciężko uwierzyć, że ta doskonała scena była improwizowana:

Orator
Reputacja postu: 
7

Postautor: BitBoy » czwartek, 25 lipca 2019, 09:01

koparki pisze: środa, 24 lipca 2019, 19:17Oczywiście że w człowieku mogą się rozwinąć dość ciekawe właściwości które budzą podziw, samuraj z filmu też budzi podziw no ale ostatecznie każdy powinien być najlepszy w byciu sobą więc możesz jakiś czas spędzić z osobą która badała te tematy bo cię coś przyciaga i chcesz się zainspirować ale ostatecznie naśladownictwo to pułapka.

Niech pomyślę... Odczuwam podziw, który każe mi "inspirować" się cudzymi praktykami i je naśladować. I przez naśladownictwo pewnych praktyk przejmuję pogląd że... naśladownictwo to pułapka. Ale gdyby nie ono, to nie doszedłbym do poglądu że "naśladownictwo to pułapka", bo wszedłem w ten pogląd przez praktykowanie naśladownictwa i "inspirowanie" się pewnymi praktykami. Hmm... Czyli naśladownictwo to nie pułapka bo pozwoliło mi znaleźć się w miejscu gdzie rozumiem że nim jest?

Każdy powinien być najlepszy w byciu sobą? Co jeśli w byciu sobą zawiera się działanie autodestrukcyjne, jak w przypadku Stachury, rzucanie się pod pociąg(stracił palce) i powieszenie się(stracił życie)? Czy powinienem ten aspekt "bycia sobą" dopuścić i pozwalać na niego, czy może próbować "nie być sobą" i tłumić chęć zniszczenia ciała które pozwala na istnienie mojego umysłu?

Weteran
Reputacja postu: 
7

Postautor: nariensi » czwartek, 25 lipca 2019, 09:18

Bardzo się zgadzam z BitBoy - czynności społeczne, które nabyłam przez owo naśladownictwo (a będąc nastolatką potępiałam że hoho) zapewniają mi równowagę psychiczną. Gdybym chciała być całkowicie sobą i bardzo wcześnie nie została złapana w te sidła (rodzina, praca, liczne obowiązki) to zapewne 24/7 siedziałabym przed ekranami zawalona książkami, bez tych irytujących i nudzących kontaktów z ludźmi, obrośnięta w obsesje i paranoje. A tak, wydaje mi się, że mimo trudności, jestem szczęśliwa na tyle na ile jest to u mnie możliwe (będąc wewnętrznym smutasem) ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: koparki » czwartek, 25 lipca 2019, 09:36

BitBoy pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:01Czyli naśladownictwo to nie pułapka bo pozwoliło mi znaleźć się w miejscu gdzie rozumiem że nim jest

oczywiście, z punktu widzenia poznawania czym jest iluzja jak w labiryncie mozesz dokonać takiej próby ale nie musisz , ludzie różnie ogarniają , jedni muszą doświadczyć czym jest fiasko bycia kims innym inni nie.
BitBoy pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:01Co jeśli w byciu sobą zawiera się działanie autodestrukcyjne, jak w przypadku Stachury

Stachura m.zd. był badaczem podobnym do fizyka np Bohma , tylko że jeden ogarniał doświadczając całym sobą bo miał inne predyspozycje a drugi za pośrednictwem abstrakcji matematycznej co też wynikało z jego predyspozycji - w tym sensie obaj byli najlepsi w byciu sobą - gdyby się inspirowali sobą i chcieli siebie naśladować to nic by z tego nie wyszło.

To że Stachura zbadał dogłębnie czym jest iluzja nie czyni go nadczłowiekiem, tożsamość wraca , od niemowlaka ją trenowałeś i będziesz ją miał do grobowej deski. Doświadczeni długotrwałym treningiem Zen twierdzą że doznanie przebudzenia nie załatwia sprawy. Nie jesteś przez to z automatu ciągle "obecny", nie jesteś święty ani nadludzki. Patrzysz ciągle z punktu widzenia celu i zysku, co mozesz zyskać z przebudzenia ;)
To że Stachura się zabił nie kompromituje informacji jakie opublikował opisując matrixa.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 lipca 2019, 09:39 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » czwartek, 25 lipca 2019, 09:39

Chyba jestem za prosta na ten poziom rozważań :roll:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: koparki » czwartek, 25 lipca 2019, 09:51

nariensi pisze: środa, 24 lipca 2019, 20:17Dzięki Tobie poznałam właśnie ciekawą i mało znaną interpretację mechaniki kwantowej

a ja dziękuję Tobie , bo dzięki tobie zwróciłem uwagę że Bohm napisał książkę „Ukryty porządek”(już ją mam ale nie wiem kiedy przeczytam). zwróciłem na nią uwagę bo w wikipedii napisano że:
Spoiler:
Podejmuje on w nim próbę skonfrontowania problemów, jakie niesie ze sobą mechanika kwantowa, z nowym obrazem świata, którego cechami są całościowość (holizm), zmienność (podległość procesom) i niepodzielność. Bohm obszernie wskazuje na możliwość rozumienia teorii kwantowej jako drogowskazu do poznania nowego porządku. Ten „ukryty porządek” Bohm porównuje z hologramem, w którym we wszystkich jego pojedynczych elementach odbija się niejako cały układ. Bohm nadał temu zjawisku nazwę „Holo-Movement”.
Właśnie cały czas o tym mówię podczas tej długiej wymiany zdań, rzeczywistość jest niepodzielna, w dyskusji zignorowaliście tą kwestię bo jest to nie do ogarnięcia bez doswiadczenia tego, lub bez "osobistego obliczenia tego" jesli ktoś ma takie predyspozycje jak w wypadku wybitnych fizyków.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 lipca 2019, 09:54 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1865
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » czwartek, 25 lipca 2019, 09:52

RuckenFetard pisze: środa, 24 lipca 2019, 10:23uzależniające i niezdrowe jedzenie jak cukier, alkohol, papierosy, kawa itd.

Alkohol też?
- Zdecydowanie protestuję!
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem utraty kapitału.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 25 lipca 2019, 10:07

mecenas pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 09:52Alkohol też?
- Zdecydowanie protestuję!
Specjalnie dla Ciebie Mecenas, masz moje oficjalne pisemne zezwolenie, ale pamiętaj z umiarem! możesz też wypić za mnie ;)

Wróć do „Hyde-Park”