Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Lester » środa, 14 listopada 2018, 09:41

Bitmar pisze: @nariensi jest akurat jedną z nielicznych osób o otwartym umyśle i szerokich horyzontach. @benq również. Różnica między nimi a Tobą jest taka, że oni szukają podstaw w aktualnej wiedzy i nauce a Ty @Lester bardziej w fantazji i wyobraźni. Oczywiście to nie musi być zła cecha, niejeden wynalazek i odkrycie zrodziły się w takich umysłach które sięgają dalej (i wbrew) niż stan wiedzy na daną chwilę.
Żeby nie być źle zrozumianym, to cenię sobie ich zdanie, często prowadziliśmy tu ciekawe rozmowy. Cenię wiedzę jaką ma benq na temat kryptowalut i jestem mu wdzięczny, że dzieli się nią, zawsze odpisje, jak się go o coś zapyta.
To co napisałem [o loży szyderców, które to sformułowanie nie jest zresztą mojego autorstwa] dotyczy rozmów w tym wątku i w innych w Hyde-Park, które to tematy często mocno odbiegają od podstaw. Uważam, że błędnie mnie oceniłeś, bądź nieprecyzyjnie napisałeś, bo ja nie szukam podstaw. Podstawy mam również w aktualnej wiedzy i nauce, na co nawet mam papier :D (nie chwaląc się) - dyplom ukończenia wyższej uczelni technicznej. Zawodowo również jestem związany z branżą stricte techniczną, z przedmiotami ścisłymi (obliczenia, projektowanie...). Nie piszę o tym, żeby się chwalić, tylko by Ci ukazać, że twoja ocena na podstawie postów dotyczących w dużej mierze trudnych tematów z pogranicza nauki i fantazji, s-f, filozofii, itd... - nie jest obiektywna, czy też poprawna.

Jest tu więcej osób o otwartym umyśle i szerokich horyzontach, tylko rzadziej się udzielają.

W pewnym momencie życia te podstawy przestały mi wystarczać.
Bitmar pisze: No własnie tu mamy dobry przykład. Według obecnej wiedzy i praw fizyki jakie znamy jest to duży problem. Można założyć, że dla zaawansowanej cywilizacji nie będzie to problemem, ale jest to już fantazjowanie na obecna chwilę. Bezpiecznie i racjonalnie jest więc założyć, że odległość to problem w eksploracji kosmosu.
Ale kosmos, pomysł eksploracji kosmosu nie jest bezpieczny i racjonalny.
Oczywiście, że jest to fantazjowanie na obecna chwilę, a jak chciałbyś rozmawiać o zaawansowanej cywilizacji, o jej potencjalnej eksploracji kosmosu bez fantazjowania? Masz jakieś podstawy prócz naszej ludzkiej obecnej wiedzy i praw fizyki jakie znamy, dla których jak słusznie zauważyłeś, jest to duży problem?

Dla porównania nawet obecnie na świecie żyją jeszcze odizolowane plemiona przez niektórych zwane prymitywnymi. Gdybyś udał się do nich, poznał ich język i opowiedział o cywilizacji, o eksploracji kosmosu, o satelitach, technologii, komputerach, kryptowalutach itd... - to też byłaby dla nich fantastyka. Jak Lem pisał całkiem nie tak dawno w XX wieku o książkach przetworzonych na kryształowe bryły, obsługiwanych za pomocą technologii bardzo zbliżonej do dotykowych ekranów, które zaopatrzone w pamięć mogły bez trudu pomieścić książkowe informacje - to też była to czysta fantastyka. Dziś już nikt się temu nie dziwi, a większość ludzi używa na co dzień nie zastanawiając się nad tym.

Czyli jeszcze dziś żyją na świecie ludzie dla których to fantastyka, a kilkadziesiąt lat temu smartfony były fantastyką dla wszystkich. A to jedna planeta i dystans kilku tysięcy km, kilkudziesięciu lat.

Jak można mówić o innych planetach, dystansie trudnym do wyobrażenia, bez fantazjowania?
Bitmar pisze: Wymyślanie teorii spiskowych na siłę nie jest rozwiązaniem, ale jak pokazuje życie, 1 na 100 (przykładowy strzał) teorii spiskowych okazuje się być prawdziwa. Teoria spiskowa teorii spiskowej nie równa. Chyba każdy kiedyś zagłębiał się w temat UFO. Dla osób racjonalnych 99% znanych przypadków delikatnie mówiąc jest grubymi nićmi szyta. Ten 1% (strzelam) jest faktycznie zagadkowy i zajmują się nimi agencje rządowe (https://wiadomosci.wp.pl/pentagon-publi ... 764721793a), ale nawet te przypadki nie muszą oznaczać faktycznych "obcych".
A kto wymyśla teorie spiskowe na siłę? Tak jak napisałeś: teoria spiskowa teorii spiskowej nie równa.

Samo to sformułowanie jest różnie rozumiane i interpretowane. Żeby nie szukać daleko weźmy pierwszą definicję jaką wyświetli nam Google, czyli z Wikipedii:

"Teoria spiskowa – stojące w opozycji do oficjalnie uznanej wersji wyjaśnienie zaistniałego faktu, rodzące się z przeświadczenia o istniejącym spisku, którego celem jest zatajenie prawdy przed opinią publiczną."

Rozumiem, że strzelałeś z tym 1 procentem, ale nawet jak na strzał, to ta dysproporcja jest zbyt wielka.
To by oznaczało, że w oficjalnych uznanych wersjach jest 99% prawdy (skoro w opozycyjnej jest 1%).
Pytanie: czy ma miejsce zatajenie prawdy przed opinią publiczną? Każdy w miarę inteligentny i rozgarnięty człowiek wie, że tak. Kwestią sporną jest skala tego zjawiska. Zależy o jakiej prawdzie mówimy, dotyczącej, odnoszącej się do jakich informacji, jakiej rangi?

Był już tu na forum z tego co pamiętam ten mem:
Obrazek

Spora część ludzi, sądzę że duża większość wie, że politycy kłamią. Sporo osób wie też, że dziennikarze nie są w tej kwestii ani trochę lepsi. O księżach nie wspominając. Mniej osób zdaje sobie sprawę, że naukowcy także często się mylą, podają nieprawdziwe informacje (celowo bądź nie) - często w imię tzw. poprawności politycznej.

Przechodząc do sedna, to fakt, że jakimiś przypadkami zajmują się agencje rządowe - oznacza, że opinia publiczna poznaje na ich temat prawdę? Jestem głęboko przekonany, że nie. Chyba nikt zdrowo myślący nie wierzy w to, że mówią nam prawdę. Skoro nie mówią prawdy, to czemu ludzie "wybierają" sobie rządzących, którzy ich okłamują (pomijając, że okradają i nierzadko mordują)? Czemu się na to godzą? Dlaczego pewne grupy ludzi znajdujące się u sterów władzy zasługują na poznanie prawdy, a inne nie? Oficjalnie dla bezpieczeństwa. Prawda jest bardzo niebezpieczna jak się okazuje. A rządzący o nic tak nie dbają, jak o nasze bezpieczeństwo. :D

Najważniejsze jednak pytanie, skoro wiadomo, że oficjalne uznane wersje nie są zgodna z prawdą, a przynajmniej nie zawsze, a im trudniejszy i bardziej kontrowersyjny, niebezpieczny temat, tym ta zgodność jest mniejsza - to gdzie szukać prawdy, jak/gdzie weryfikować informacje, co pozostaje, jaka alternatywa?

Jak się chce poznać prawdę, wyrobić sobie opinię należy zapoznać się również z opozycyjną, alternatywną wersją (wersjami).
Bitmar pisze: Poruszaliśmy kiedyś temat zaawansowanych cywilizacji. Według mnie nie będą one już organiczne, gdyż organiczność to wada i niedoskonałość. Dla takich cywilizacji cyfrowych odległość i czas będzie mniejszym problemem, ale dalej problemem jeśli chodzi o eksplorację.
Nie będą organiczne, ale muszą być materialne? Bo wszystko co znamy, postrzegamy naszymi zmysłami jest materialne, a nasze zmysły są doskonałe, tak więc wnioskujemy, że istnieje tylko materia oraz energia, która jest z nią związana... (?)
Niektórzy utrzymują, że materializm to taka kolejna religia bez boga. Tu trzeba wierzyć...

Dodano po 10 minutach 39 sekundach:
Bitmar pisze: Szanse na nawiązanie kontaktu z rozwiniętą cywilizacją organiczną są najprawdopodobniej bliskie 0.
Dlaczego? Jakie masz podstawy by tak twierdzić? Organiczna nie musi być oparta na węglu (często mówi się o krzemie w tym kontekście). Nawet jeśli byłaby oparta na węglu, to znamy na ziemi organizmy zdolne do przetrwania bardzo niesprzyjających warunkach, a co dopiero jak jest wsparcie w technologii? Nie wszystkie istoty muszą być tak delikatne i kruche jak ludzie i inne ziemskie organizmy.
Poza tym zrobiłeś założenie, że inteligentni obcy muszą pochodzić z odległych galaktyk, układów planetarnych. Dlaczego wykluczyłeś nasz układ słoneczny? Bo zbadaliśmy go na tyle, że można z całą pewnością stwierdzić, że nie ma w nim życia poza Ziemią? Nawet ziemskich oceanów nie zbadaliśmy jeszcze porządnie. Trzeba jeszcze mieć na uwadze to o czym pisałem wcześniej, że to nie my badaliśmy osobiście, a agencje rządowe i im podobne instytucje będące pod kontrolą mocarstw. Czy oni mówią nam całą prawdę? :D Jak chcesz się o to spierać, to nie ze mną, bo podobnie jak Tobie, też nie chce mi się dyskutować o jednorożcach.

Dodano po 17 minutach 41 sekundach:
Bitmar pisze: Może uda się kiedyś odebrać sygnał, ale to nie będzie kontakt tylko monolog. Nawet jak uda nam się odpowiedzieć, to wiadomość może dotrzeć na miejsce wtedy gdy dana cywilizacja przestanie istnieć, a gdy ewentualnie dotrze do nas wiadomość zwrotna nas już pewnie nie będzie (naszej cywilizacji). Komunikacja jest niezwykle mało prawdopodobna, ale "archeologia kosmiczna" nie jest całkiem skazana na porażkę. Być może naszej cywilizacji uda się uzyskać dowód na istnienie innej cywilizacji. Jeżeli chodzi o komunikację nie liczyłbym na to.
"Archeologia kosmiczna" dotyczy też potencjalnych śladów bytności na Ziemi, która przecież też jest częścią kosmosu i to najlepiej poznaną i najłatwiejszą do badań.

PS. Rozwinę to innym razem i [być może] odpowiem dla @benq (napiszę teraz tylko, że nie chowam żadnej urazy :D ), bo teraz nie mam czasu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1328
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 877
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: pael » środa, 14 listopada 2018, 10:35

benq pisze: Przedstawmy te umowne liczby w formie jeszcze prostszej:
-jezeli będziesz jeść chleb żytni masz 3% szansy na dłuższe życie w zdrowiu
-jeżeli rzucisz fajki masz 3% szansy na dłuższe życie w zdrowiu
-jeżeli zaczniesz jarać zioło codziennie masz 3% szansy na wywołanie raka płuc
-jeżeli skoczysz na główkę do pustego basenu masz 3% szansy na nie-uszkodzenie kręgosłupa

Mi te 3% wystarcza, żeby pewne rzeczy robić lub nie.
Warto czasami sobie zadac pytanie, czy gdyby bylo 3% na nie otwarcie sie spadachronu to czy bysmy skoczyli? ;-) a w innych mniej ekstremalnych sytuacjach liczymy na farta

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 10552
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3208
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Bit-els » środa, 14 listopada 2018, 11:34

@Lester, co do potencjalnych obcych na ziemi, a dokładnie w morzach.
Ośmiornice są pierwszymi podejrzanymi:
http://www.octopus.org.nz/content/dna-p ... are-aliens

Dodano po 35 minutach 56 sekundach:
Ale co do całej akcji ostatniej z kosmitami, to stawiam, że jest to audycja radiowa Wojny Światów na skalę globalną. Na miarę naszych czasów i ich możliwości medialnych, technologicznych

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3447
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4675
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: ergorg » czwartek, 15 listopada 2018, 13:02

Lester pisze: pora część ludzi, sądzę że duża większość wie, że politycy kłamią. Sporo osób wie też, że dziennikarze nie są w tej kwestii ani trochę lepsi. O księżach nie wspominając. Mniej osób zdaje sobie sprawę, że naukowcy także często się mylą, podają nieprawdziwe informacje (celowo bądź nie) - często w imię tzw. poprawności politycznej.

Przechodząc do sedna, to fakt, że jakimiś przypadkami zajmują się agencje rządowe - oznacza, że opinia publiczna poznaje na ich temat prawdę? Jestem głęboko przekonany, że nie. Chyba nikt zdrowo myślący nie wierzy w to, że mówią nam prawdę. Skoro nie mówią prawdy, to czemu ludzie "wybierają" sobie rządzących, którzy ich okłamują (pomijając, że okradają i nierzadko mordują)? Czemu się na to godzą? Dlaczego pewne grupy ludzi znajdujące się u sterów władzy zasługują na poznanie prawdy, a inne nie? Oficjalnie dla bezpieczeństwa. Prawda jest bardzo niebezpieczna jak się okazuje. A rządzący o nic tak nie dbają, jak o nasze bezpieczeństwo.
Jak za Krzysztofem Królem średnio przepadam, tak w nawiązaniu do tego co mówią nam media można zobaczyć:

[youtube][/youtube]

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 2495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: BitBoy » czwartek, 15 listopada 2018, 18:14

Neil deGrasse o UFO i ułomności naszego postrzegania:Nieraz widzimy co chcemy widzieć:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1097
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 796
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Canis Lupus » sobota, 24 listopada 2018, 09:26

A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 9434
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 2245
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 26 listopada 2018, 12:49

@nariensi, z dedykacją dla Ciebie: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... nej-dziury . Arcyciekawa koncepcja, którą możesz wykorzystać w książce (coś wspominałaś, że piszesz jak dobrze pamiętam)

Dodano po 58 minutach 29 sekundach:
Przy okazji link do transmisji z lądowania InSight na Marsie: To już dziś o 20:00

Weteran
Posty: 1290
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1410
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: nariensi » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:13

Miałam właśnie wrzucać linka! Rany rany rany !!! Czuję się jak w trakcie lądowania Curiosity :D :D :D
A Pathfindera pamiętacie??? Jeju co to było, gdy pierwsze zdjęcie się ukazało!!!
Kciuki zaciśnięte!

Leci oczywiście nasz polski kret 8-) https://www.astronika.pl/hp3-mole
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:37 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1097
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 796
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:35

Na jutubowym czacie właśnie ktoś napisał: "Mars is flat". Rewelacja.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Weteran
Posty: 1290
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1410
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: nariensi » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:40

Unikam YT, popijam zieloną herbatkę na uspokojenie, oglądam tu https://mars.nasa.gov/insight/timeline/ ... ch-online/
@benq YES!! :D :D :D
na następne lądowania wyposażę się w rozrusznik, bo nie dam rady :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1097
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 796
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 27 listopada 2018, 08:11

No fajnie. To kolejny krok w naszym podboju kosmosu i to z polskimi akcentami i flagą. Natomiast super się bawiłem czytając na żywo jutubowe komentarze. Oprócz dosyć aktywnej grupy płaskomarsów był też komunikat z marsjańskich sił zbrojnych z żądaniem natychmiastowego przerwania misji, w przeciwnym wypadku Mars będzie zmuszony zaatakować Ziemię. Ciekawe czy inne cywilizacje też mają poczucie humoru. Być może kiedyś się dowiemy.
A jak ktoś nie zna jeszcze tematu to tutaj sobie można trochę przeczytać.
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ka/sh3qpnv
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: robithc » wtorek, 27 listopada 2018, 09:03

https://www.youtube.com/watch?v=A-zGHz-XJhs swietny film o fizyce i biologi molekularnej
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3207
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 3633
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: benq » wtorek, 27 listopada 2018, 09:05

@Canis Lupus,
Ale to ciekawe jest, bo przecież płaskoziemcy twierdzą, że Marsa nie ma. A płaskomarsjanie? Że Mars jest płaski, ale Ziemia nie? :lol:
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1097
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 796
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 27 listopada 2018, 09:07

@benq, Mars jest płaski a Ziemi nie ma. To już wyższy stopień wtajemniczenia.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Weteran
Posty: 1654
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 942
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 27 listopada 2018, 12:33

Obecnie są już dość szeroko dostępne aparaty fotograficzne z dużym zoomem i można samemu dojrzeć efekt krzywizny. Ciekawe jak radzą sobie z takimi filmikami.
Pewnie woda jest bardzo wypukła.

[youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Flangler » wtorek, 27 listopada 2018, 14:29

Bit-els pisze: @Lester, co do potencjalnych obcych na ziemi, a dokładnie w morzach.
Ośmiornice są pierwszymi podejrzanymi:
http://www.octopus.org.nz/content/dna-p ... are-aliens

Dodano po 35 minutach 56 sekundach:
Ale co do całej akcji ostatniej z kosmitami, to stawiam, że jest to audycja radiowa Wojny Światów na skalę globalną. Na miarę naszych czasów i ich możliwości medialnych, technologicznych
W sumie zgadzało by się z tym jak funkcjonują ich macki. Jedyny taki ewenement na ziemi.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 9434
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 2245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 listopada 2018, 15:43

No i mamy jedno z pierwszych zdjęć misji InSight :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3447
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 4675
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: ergorg » wtorek, 27 listopada 2018, 15:49

@Bitmar, ale ten Mars płaski. Też macie wrażenie, że Marsjanin trzyma w ręce kij golfowy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1097
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 796
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 27 listopada 2018, 16:01

Widać, że fotomontaż. Marsjanie są przecież zieloni.
A następna bańka będzie jeszcze fajniejsza.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 9434
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 2245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 listopada 2018, 16:18

Twarz jakoś dziwnie znajoma... czyżby poleciał sprawdzić czy da się bitcoinami płacić na marsie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Hyde-Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: donkeszyn, wamak i 1 gość