Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Początkujący
Reputacja: 271
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Mieszanie w kotle świadomości- różne teorie

Postautor: Macbak2 » niedziela, 3 czerwca 2018, 20:38

Dobra, tu możemy pierdzielić o powyższych, wymieniać się poglądami, nie zaśmiecając innych wątków :)

Dajecie :)

Admin
Awatar użytkownika
Reputacja: 1308
Reputacja postu: 
9

PIERDZIELIMY SMUTY O RZĄDZIE, PODATKACH, KOŚCIELE I CIEMNYM NARODZIE

Postautor: Bitmar » niedziela, 3 czerwca 2018, 21:13

Odkąd pamiętam, tymi tematami zawsze wszędzie robi się offtop bo budzi to najwięcej emocji.
Ja dla wszystkich mam radę :)

Rząd - rządowi dziękuje się przy urnie wyborczej. Narzekaniem nic się nie zdziała. Oczywiście jak najbardziej wskazane jest wyrażanie niezadowolenia ale czynem a nie żalem. Protest z powodu PCC był fajną inicjatywą.

Religia - Przede wszystkim najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka. Niewierzących do wierzących i vice versa. Religia czy też brak religii nie powinny być powodem poróżnień i nienawiści do drugiego człowieka bo jest to rzecz intymna. Niewierzący nie mają prawa wierzącym odbierać tego co daje im szczęście (i po co? dla własnej satysfakcji?), a wierzący wmawiać niewrzącym, że są złymi ludźmi bez zasad moralnych czy też, że muszą być nieszczęśliwi bez celu w życiu. Ani jedni ani drudzy nie są od siebie w niczym lepsi czy gorsi a i jednym i drugim tak się niestety często wydaje.

ciemny naród - ciężki temat. Generalnie im naród biedniejszy tym bardziej "ciemny", tu niestety odbiegamy od dużej części świata jak np od Szwajcarii gdzie w referendum odrzucono propozycję dochodu gwarantowanego czyli czegoś dużo lepszego niż u nas 500+. U nas na takim referendum byłaby rekordowa w historii frekwencja i pewnie >90% poparcie a potem brak rąk do pracy i druga Grecja. Niestety u nas i w krajach biednych demokracja pewnie zawsze doprowadzi do socjalizmu a dalej to już komuna i totalitaryzm. A potem walka z tym i tak w kółko. Oczywiście kraje bogatsze też nie muszą być gorsze pod względem samo-destrukcji. Wysoki poziom cywilizacyjny a co za tym idzie dobrobyt, styl życia, pogoń za pieniądzem i przesadny humanitaryzm również może prowadzić do destrukcji co widzimy obecnie. Przyrost naturalny na poziomie 1.4 podczas gdy w krajach biednych nawet na poziomie 7 musi się źle skończyć. Dodać do tego spory na tle religijnym i katastrofa gotowa. Od wieków ludzie popełniali błędy i będą popełniać. Niestety patrząc na historię i czasy obecne "ciemnota" jest jedną z głównych cech naszego gatunku. Może potrzeba jeszcze wielu tysięcy lat ewolucji o ile tyle wytrzymamy.

Moderator
Reputacja: 582
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » niedziela, 3 czerwca 2018, 21:31

Macbak2 pisze:Przejdź do cytowanego posta Dobra, tu możemy pierdzielić o powyższych

Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
5

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 3 czerwca 2018, 21:40

Dla mnie ewidentnym sygnałem żeby wchodzić w krypto jest to jak rządy banki reagują - ostrzeżenia KNF, reakcje banków, rządu, podatki itp - moja koparka leży w urzędzie celnym już od 2 stycznia i dalej nie chcą jej oddać - po prostu SIĘ BOJĄ krypto rynku - już im uciekły spore sumy bo ludzie nie będą trzymać oszczędności na 1% - oni to widzą i boją się i będą nas szykanować jak tylko mogą - musimy się bronić i przynajmniej uświadamiać znajomych że ten rynek to przyszłość.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 633
Reputacja postu: 
0

Postautor: akos » niedziela, 3 czerwca 2018, 22:15

Bitmar pisze:Generalnie im naród biedniejszy tym bardziej "ciemny", tu niestety odbiegamy od dużej części świata jak np od Szwajcarii gdzie w referendum odrzucono propozycję dochodu gwarantowanego czyli czegoś dużo lepszego niż u nas 500+. U nas na takim referendum byłaby rekordowa w historii frekwencja i pewnie >90% poparcie a potem brak rąk do pracy i druga Grecja. Niestety u nas i w krajach biednych demokracja pewnie zawsze doprowadzi do socjalizmu a dalej to już komuna i totalitaryzm. A potem walka z tym i tak w kółko. Oczywiście kraje bogatsze też nie muszą być gorsze pod względem samo-destrukcji.

Niestety nie ma prostej zależności między bogactwem kraju a ciemnością ludu czego przykładem negatywnym są np. USA. Ostatni spektakl wyborczy pt. "debata Trump vs Clinton" był żenującą karykaturą debaty politycznej i wstydem dla kraju, który miał pierwszą demokratyczną konstytucję na świecie. Franklin i Jefferson strzelaliby facepalm za facepalmem gdyby to widzieli, na ich szczęście zmarli dawno temu...
Istnieje natomiast bez wątpienia zależność między jakością edukacji a jakością demokracji czego pozytywnym przykładem jest właśnie wspomniana Szwajcaria a negatywnego możemy poszukać niestety na naszym podwórku... W referendum analogicznym jak u Szwajcarów przeprowadzonym w Polsce byłoby dokładnie tak jak piszesz, ludzie na tej samej kartce pewnie by zaznaczyli, że chcą niższe podatki i zarazem super wysoki socjal, bo czemu nie :]
In cryptography we trust

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 216
Reputacja postu: 
0

Postautor: devega » niedziela, 3 czerwca 2018, 23:48

Zamiast tracić energię i czas w tym wątku na narzekanie, sugeruję jednak przeznaczyć ten cza na budowanie silnego community, próbując stopniowo lobbować na rzecz naszych przekonań. Można to robić przystępując i aktywnie działając w ramach organizacji, takich jak powstające zrzeszenie przedsiębiorców krypto / blockchain (Izba), czy też organizacji zrzeszających indywidualne osoby nie będące przedsiębiorstwami (jak np. PSB).
Lub jak ktoś nie lubi działać w zrzeszeniach (wiadomo mają swoje zalety i wady), po prostu działać zupełnie oddolnie, w sposób mniej zorganizowany, edukując naszych znajomych, pokazując zalety technologii, przestrzegajac przed ryzykami, scamami, itp.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 801
Reputacja postu: 
0

Postautor: wrip » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 07:55

Ludzie mają gdzieś krypto.

Całkiem niedawno szukałem kogoś do pisania krótkich tekstów marketingowych, stawka standardowa, rynkowa, ale proponowałem płacę w krypto. To mnie jedna osoba wyśmiała, a inne by były chętne ale tylko paypal albo zwykły przelew.

Więc ludzie mają gdzieś krypto bo nie daje praktycznie żadnej przewagi nad tradycyjnymi płatnościami.
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 153
Reputacja postu: 
0

Postautor: hassejo » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 08:07

@wrip, no tak. bo w chwili obecnej, jeśli ktoś prowadzi działalność i normalnie się rozlicza, to przyjęcie płatności w krypto jest po prostu nieopłacalne. do chwili obecnej podobno występuje PCC, nie jest wciąż jasne jak się z tego rozliczać.. tak więc jeszcze dużo wody w rzece upłynie zanim będzie to popularne albo przynajmniej standardowe.

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
3

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 08:33

Większość ludzi naprawdę nie ma jeszcze pojęcia o tym rynku. Kilka razy w komentarzach na durnych portalach widziałem, że jak ktoś napisał "rynek krypto", to go wyśmiewali.
Krypto wejdzie ogólnie do obiegu dość niezauważalnie i gładko, jak kiedyś internet. Też były krzyki i szyderstwa, jak ktoś miał konto internetowe. Że to tylko cyferki i ci znikną. Że to, że sramto. Albo taka karta kredytowa... OMG, ukradną Ci i stracisz wszystko!

Spokojnie. 2018-19 to lata regulacji i ugruntowania tego rynku. Mam nadzieję, że w końcu popadają wszystkie durne projekty, które nic nie wnoszą i kasa z nich przeleje się na te... nie wiem, 20-30 konkretnych.

Weteran
Reputacja: 674
Reputacja postu: 
2

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 11:28

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Religia czy też brak religii nie powinny być powodem poróżnień i nienawiści do drugiego człowieka bo jest to rzecz intymna.

No nie powiem, bardzo intymna rzecz z tej religii:

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0

Postautor: marrw » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 11:55

The Real McCoin pisze:Przejdź do cytowanego posta
Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Religia czy też brak religii nie powinny być powodem poróżnień i nienawiści do drugiego człowieka bo jest to rzecz intymna.

No nie powiem, bardzo intymna rzecz z tej religii:

Aż mi się chce to skomentować analogicznie jak mówią niektórzy konserwatyści - "ja naprawdę nie mam nic przeciwko religii, niech sobie wierzą w co chcą ale niech się tak nie obnoszą z tym publicznie" ;)

Weteran
Reputacja: 674
Reputacja postu: 
0

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:06

Jak dla mnie to przemarsz z orkiestrą i sztandarami przez całe miasto nie jest zbytnio intymną sprawą.

Początkujący
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
6

Postautor: gofer » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:24

Wy tu gadu gadu a ja właśnie przestałem być polskim rezydentem podatkowym a zostałem niemieckim. Jak na tym wyjdę zobaczymy po czasie.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 12:26

@gofer, Gratuluję!

Dodano po 1 godzinie 34 minutach 54 sekundach:
Teraz to ruszymy z rozwojem gospodarczym z kopyta.
Pełnomocnikiem rządu ds. rozwoju g. został były szofer Kornela Morawieckiego, Cezariusz Lesisz.
Żeby nie było, że sobie robię jaja z jego szoferowania, to zasłużony działacz Solidarności był. http://www.encysol.pl/wiki/Cezariusz_Lesisz

Tylko gdzie w tym wszystkim miejsce na rozwój gospodarczy?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 123
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:10

Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś?

A kierowca Wałęsy? A pomocnik aptekarza? Żeby nie szukać dziesiątków innych przykładów.

Taki to Bantustan mamy. :D :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:21

@Bitcoiniak, Patrz, qwa, jakoś przywyknąć nie mogę :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 2306
Reputacja postu: 
3

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:23

wrip pisze:Ludzie mają gdzieś krypto.

Całkiem niedawno szukałem kogoś do pisania krótkich tekstów marketingowych, stawka standardowa, rynkowa, ale proponowałem płacę w krypto. To mnie jedna osoba wyśmiała, a inne by były chętne ale tylko paypal albo zwykły przelew.

Więc ludzie mają gdzieś krypto bo nie daje praktycznie żadnej przewagi nad tradycyjnymi płatnościami.
Oczywiście, że tak.

Ludzie mają gdzieś krypto i chcą zwykłe przelewy, bo nie rozumieją crypto. Im wydaje się wciąż, że to jakaś magiczna technologia z bajek lub zabawka informatyków, która dzisiaj jest a jutro może jej nie być.

Janusze zrozumieją jaką potęgę ma krypto dopiero gdy jeden, drugi, trzeci kraj zbankrutuje i pójdzie w hiperinflację, pieniądz stanie się bezwartościowy a krypto (Bitcoin Cash) będzie jedynym ratunkiem.

Idee, pomysły a nawet technologia nie przemawia do plebsu. Do plebsu przemawia dopiero gdy ich idole, znajomi lub sąsiedzi skorzystali na czymś przed nimi. Dopiero wtedy Janusze zaczynają rozumieć iż coś jest realne - gdy mają namacalne dowody w postaci np. nagłego bogacenia się sąsiada.

Ludzie to w większośc owce, bez pasterza będą tylko wiecznie błądzić we mgle. Ludzie, których można zaliczyć do kategorii pasterza to <1% ogółu.
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Reputacja: 2306
Reputacja postu: 
1

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:27

Mosteque pisze:Tylko gdzie w tym wszystkim miejsce na rozwój gospodarczy?
Rozwoju gospodarczego Ci się zachciało ? A Ty co jesteś - wyrobnik, spekulant czy krwiożerczy kapitalista ?

Solidarność przede wszystkim, my tutaj budujemy solidarną Polskę !!!!!1111oneone

/s
"A poza tym uważam, że Bitcoin Core i SegWit powinny zostać zniszczone"

{{ Bitcoin.pl Elite Member, Bitcointalk ★Legendary★ [1344] }}
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 748
Reputacja postu: 
0

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:35

gofer pisze:Przejdź do cytowanego posta Wy tu gadu gadu a ja właśnie przestałem być polskim rezydentem podatkowym a zostałem niemieckim. Jak na tym wyjdę zobaczymy po czasie.

I to jest cała esencja i głębszy sens !

W Polsce mamy beznadziejne rządy.
Ciężkie perspektywy do godnego życia na poziomie, bez stresów i psucia zdrowia , trzeba kombinować lub charować.
Ogólne pesymistyczne nastawienie ludzi, włączając w to media, lista jest dużo dłuższa, nie warto nawet pisać.

Co do religii w Polsce, uważam że dużo ludzi całe życie modli się o pieniądze, zdrowie i szczęście, ale większość ludzi w kościele wygląda na przeciwieństwo tych rzeczy. (przynajmniej tak to zapamiętałem na przykładzie wiosek, w miastach pewnie inaczej to wygląda)
Zauważyłem też że największe wioskowe hejtery byli też największymi Katolikami :)

Wydaje m się iż większości ludziom w kościele nie przychodzi do głowy, iż aby zmienić swoją sytuację, to zamiast modlitwy, trzeba coś zrobić aby to dostać, zmienić myślenie, otoczenie, zabrać się do ostrej pracy nad sobą edukować i wiele innych rzeczy,a ten proces musi trwać latami.
Ale w kościele nigdy oo tym nie powiedzą, odwal zdrowaśkę , daj na tace i wypad.

Ogólnie zmierzam do tego iż pomimo tych negatywnych rzeczy, teraz każdy Polak może szybką poprawić swoją sytuację i nigdy w historii Polski nie było o to łatwiej! , jak jest komuś źle, to trzeba po prostu trochę odwagi , dużo chęci i determinacji, nauczyć się np obcego języka na początek , wyjechać i ogólne ruszyć dupę!
Nigdy nie było Polakom łatwiej, ale jednak większość Polaków woli narzekać niż odważyć się, wyjść ze strefy komfortu i zmienić swoje życie.
Nie jest to do końca wina ludzi, to kwestia całego ustroju, obecna polityka , media i świadomości ludzi.
Taka pozostałość, blizna po postkomunistycznych i szarych czasach.
Using Bitcoin now feels like dial-up internet.

Weteran
Reputacja: 3592
Reputacja postu: 
8

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:47

Bitmar pisze:Przejdź do cytowanego posta Religia - Przede wszystkim najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka. Niewierzących do wierzących i vice versa. Religia czy też brak religii nie powinny być powodem poróżnień i nienawiści do drugiego człowieka bo jest to rzecz intymna. Niewierzący nie mają prawa wierzącym odbierać tego co daje im szczęście (i po co? dla własnej satysfakcji?), a wierzący wmawiać niewrzącym, że są złymi ludźmi bez zasad moralnych czy też, że muszą być nieszczęśliwi bez celu w życiu. Ani jedni ani drudzy nie są od siebie w niczym lepsi czy gorsi a i jednym i drugim tak się niestety często wydaje.

Nie.
Po prostu NIE.
To co próbujesz zrobić to ustawienie ateizmu i religii w symetrii. I na tej symetrii zbudować wzajemny szacunek i tolerancję. Pozornie i w krótkim terminie skutkuje to spokojem i pokojem, którego każdy z nas podświadomie pragnie. Ale w dłuższej perspektywie takie budowanie fałszywej symetrii przynosi więcej zła i nieszczęść.
Ten sam "numer" stosują zresztą często wyznwcy pseudonauk:

"Szanujmy oba poglądy: i ten o Wielkim Wybuchu oraz Kreacjonizm i nauczajmy obu w szkołach."
"Zaprosiliśmy dziś do studia prof. nauk medycznych oraz prezesa Stowarzyszenia Przeciwników Szczepionek, aby mogli przedyskutować swoje argumenty..."

Jak ulał pasuje tu Twoje:
"Wierzący i niewierzący nie są od siebie w niczym lepsi czy gorsi"

Co będzie dalej?
"Zwolennicy grawitacji i fani teorii Płaskiej Ziemi nie są od siebie ani głupsi ani mądrzejsi"?
"Schizofrenicy i ludzie nie słyszący głosów nie są od siebie bardziej zdrowi psychicznie"?

Nie.
Przykro mi, ale dla pozornej zgody i świętego spokoju nie można robić k... z nauki i logiki.

Wróć do „Hyde-Park”