Na kogo głosować w następnych wyborach?

Gaduła
Reputacja: 413
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Postautor: Macbak2 » wtorek, 15 maja 2018, 04:46

Słuchajcie, zastanówmy się na kogo zagłosować w następnych wyborach, bo to co już się tu dzieje, przestaje być śmieszne:

PIS - Nie trzeba tu chyba zbyt wiele pisać, każdy widzi jak jest. Rząd zacofany technologicznie i jeśli chodzi o ekonomię, grabi z ludzi kasę w postaci coraz to nowych podatków na pokrycie obietnic wyborczych. Przekupuje nierobów w postaci dodatków typu 500+, 300+ (na wyprawkę), a za chwilę będziemy musieli jeszcze dawać na emerytury matkom co urodziły ileś tam dzieci i nie pracowały. Wydaje na bezsensowne akcje ostrzegające przed inwestowaniem i kryptowalutami. Chwali się, że przyciąga firmy i inwestorów (tymczasem je odpycha). Chwali się, że pomaga niepełnosprawnym i daje świadczenia w wysokości ponad 500 zł, tymczasem daje rzeczy z których większość nie skorzysta (cewniki, pieluchomajtki) lub rzadko będzie korzystać (ortezy, wózki inwalidzkie) gdzie nikt nie potrzebuje wymieniać tego co miesiąc (oni potrzebują na godniejsze życie kasy). Inwigiluje obywateli, tworzy ustawy niezgodne z konstytucją i przeforsowuje je w nocy. Przejął telewizję publiczną. Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać, ale mi się nie chce...

PO - Partia, której jedynym programem jest bycie totalną opozycją. Do tego złodzieje, którzy zagarnęli pieniądze ludzi z OFE, przejmowali kamienice na fałszywe dane (osób zmarłych) i wywalali ludzi z mieszkań. Zrobili nalot na tygodnik "Wprost", bo posiadał materiały kompromitujące polityków PO (sprzedawczyków). Pozwolili na to, by urosła taka piramida jak "Amber Gold", mimo że wiedzieli o nieprawidłowościach, ale przecież pracował tam syn Premiera, to i nic nie mogło wyjść :) W rezultacie doprowadzili do tego, że ludzie stracili kupę kasy. Do tego układy, układziki, korupcja sędziów itd...

Nowoczesna - Partia, która ma wewnętrzne problemy (rozpada się), sami nie wiedzą czego chcą (nie mają konkretnego pomysłu na rządzenie), podobnie jak PO, być totalną opozycją (to jest cały program).

Kukiz - Fajne chłopaki, chcą dobrze, mają pomysł na rządzenie i są na czasie jeśli chodzi o nową technologię oraz otwarci na nową ekonomię. Mają jednak problemy wewnętrzne jak Nowoczesna, nie są spójni jeśli chodzi o głosowanie i parę osób już odeszło.

Wolność (Korwin) - Sam Korwin bywa kontrowersyjny, czasem też widać, że wypowiada się na tematy, o których wiele nie wie. Ma jednak młodych ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy i mają bardzo konkretne rozwiązania na poszczególne problemy. Wystarczy posłuchać wypowiedzi takich ludzi jak Sławomir Mentzen, Jacek Wilk czy Konrad Berkowicz, by śmiało stwierdzić, że jest to najlepszy wybór dla tych, którzy są przeciw PIS-owi i chcą coś zmienić (przynajmniej moim zdaniem).

Tak więc sugeruję, jeżeli chcecie coś zmienić, to nie gadajcie, że jeden głos niczego nie zmieni i że Wasza partia nie ma szans, tylko idźcie na wybory. Nie głosujcie też na mniejsze zło, bo w TVP i TVN powiedzieli, że PIS i PO mają największe poparcie. Oni mają płacone by tak gadać i sugerować Wam partie, na które macie głosować. Możemy odwrócić słupki, ale pod warunkiem, że zagłosujemy na inne partie niż PIS i PO. No chyba, że chcecie być inwigilowani, opodatkowywani, ograniczani i płacić na coraz to nowe programy socjalne. Teraz planują dodatkowo opodatkować najbogatszych, ale ta kasa też się skończy i za chwilę opodatkują średniozamożnych. Przemyślcie to i zagłosujcie tym razem jak należy. Nie dajcie się przekupić obecnemu rządowi (oni dadzą wam parę stówek, a zabiorą dużo więcej w podatkach).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3635
Reputacja postu: 
2

Postautor: benq » wtorek, 15 maja 2018, 07:29

@Macbak2, Od wieli lat mówię to samo. Jak można robić to samo (głosować na tych samych ludzi) i oczekiwać ciągle innych rezultatów? :roll:
Oni (PO, PiS, SLD, PSL) już swoją szansę mieli - widać jak im wyszło.
Czas dać spróbować porządzić komuś innemu.
Osobiście od wieeelu lat głosuję na Korwina. Zdaję sobie sprawę, że niestety Korwin jest jak jądra. Bierze udział, ale nie wchodzi. Ale liczę na to, że jego "nauka" nie pójdzie na marne i dożyję czasów, kiedy jego narybek w końcu dostanie się do sejmu. Nie tylko jako mikro-opozycja, ale jako prawdziwa siła polityczna.
Czy jestem przekonany, że będą potrafili się odnaleźć, rządząc w znienawidzonej demokracji? Nie.
Ale mam dość bylejakości i pasywności tych samych twarzy, rządzących nami na przemian od lat.
Zanim zadasz głupie pytanie - sprawdź, czy nie ma już na nie odpowiedzi:
www.instagram.com/cryptotalpl -> ABC kryptowalut dla początkujących (i nie tylko)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pukiel » wtorek, 15 maja 2018, 07:34

PIS - Partia Socjalistyczna udająca parte prawilną i sprawiedliwą.

PO - Banda złodziejaszków popierana przez Unie, robiąca dobrze wszystkim w Brukseli tylko nie swoim obywatelom.

Nowoczesna - partia bez tożsamości, wytwór bogatego establishmentu jako coś co miało wygrać poprzednie wybory.

Kukiz - przecież do PIS vol.2 z lizaniem tyłka prezesowi.

Wolność - chyba jedyna partia warta w dzisiejszych czasach uwagi.

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0

Postautor: erni123321 » wtorek, 15 maja 2018, 07:38

Ja też głosuję niezmiennie na opcje związane z Korwinem i do końca życia tak mi pozostanie. Na takim forum jak to, można to otwarcie przyznać, w życiu codziennym ciężko, jeśli się nie ma "dobrej gadki politycznej".

Początkujący
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » wtorek, 15 maja 2018, 07:50

Partia Wolność. Innej opcji nie ma. Nawet jeśli nie po drodze nam z jakimiś postulatami, nawet jeśli uważamy, że Korwin często pieprzy od rzeczy... to bardzo potrzebujemy w sejmie ludzi, którzy stawią czynny opór tym chorym socjalistom.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: awos » wtorek, 15 maja 2018, 08:04

NIe wiem jak szanowni forumowicze ale ja glosuje na partie Wolnosc i przyznaje sie uczciwie bez bicia,ze wczesniej zaglosowalem na PIS
z 2 giej storny jak wszyscy tak samo tutaj mowia to nawet nie bedzie pozadnej awantury :)

Początkujący
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0

Postautor: LeoPoland » wtorek, 15 maja 2018, 08:09

:shock: No to kampania wyborcza wystartowała. Wolność i Korwin to chyba nie do samorządów - tam trzeba mieć struktury lokalne, i nie do parlamentu europejskiego - tam się p. Januszowi nie podoba i go nie lubią. A jeśli do parlamentu polskiego za 2 lata, to jest dużo czasu na powstanie nowej partii - Palikot i Petru udowodnili, ze można to zrobić mniej niż w rok.
Można założyć crypto partię np. BitPol . :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: awos » wtorek, 15 maja 2018, 08:34

Z racji dystansu geograficznego nie siedze az tak w polityce ale dochodzily mnie sluchy, ze z Paliktoa to duzo nie dostalo a Petru to ten co zawsze sie myli ?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: LeoPoland » wtorek, 15 maja 2018, 08:43

awos pisze: Z racji dystansu geograficznego nie siedze az tak w polityce ale dochodzily mnie sluchy, ze z Paliktoa to duzo nie dostalo a Petru to ten co zawsze sie myli ?
Ja nie mówię, że coś z nich zostało bądź należy popierać trupy polityczne. Ja mówię, że do wyborów jest 2 lata, a nawet 1 rok wystarczy na powołanie nowej partii i skuteczny udział w wyborach. Mam na myśli, że nie wiemy czy nie powstanie jeszcze jakaś partia, która wypełni lukę w przestrzeni politycznej

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mosteque » wtorek, 15 maja 2018, 08:58

@LeoPoland, partia jak zawsze przed wyborami jakaś powstanie. Będzie głosić cudowne hasła o naprawie zastanego stanu rzeczy. Mądrości będą płynąć z ust jej członków niezwykłe... a będą to usta od 30 lat siedzące w polityce.
Bo zmieniają się tylko nazwy partii, a ludzi ciągle oglądamy tych samych. I tak to jest w naszej śmiesznej polityce.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 946
Reputacja postu: 
0

Postautor: wrip » wtorek, 15 maja 2018, 09:04

Kiedyś głosowałem na Korwina, ale on ma tak złą opinię, że nie ma sensu.

Teraz zastanawiam się nad ruchem narodowym - jako jedni obok Korwina mówią jak jest bez pitolenia. Myślę że mogą przejąć trochę głosów właśnie od Korwina i Kukiza oraz zawiedzionych pisem.

W ruchu narodowym są ludzie młodzi, niepowiązani aż tak bardzo z polityką.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: LeoPoland » wtorek, 15 maja 2018, 09:07

@Mosteque , mówisz o Korwinie? On jest w polityce prawie 30 lat, głosi cudowne mądrości i obietnice, a to tylko słowa.
Czy znasz program partii Wolność? Tam nie ma ABSOLUTNIE żadnych szczegółów w zakresie budżetu !

Za to są kwiatki tego typu :
"8.3.5. Uchylimy w całości ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Polska
wypowie tzw. „Konwencję antyprzemocową”." lub coś co mi się spodobało :
" 11.4.4. Egzamin na prawo jazdy powinien być możliwy bez konieczności zdawania kursu.
W miejsce obecnych obowiązkowych kursów teoretycznych na prawo jazdy należałoby
wprowadzić jeden fakultatywny kurs internetowy."

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mosteque » wtorek, 15 maja 2018, 09:09

@LeoPoland, nie, nie mówię o Korwinie, bo on jako chyba jedyny od zawsze mówi to samo.

Wyciągaj dalej kwiatki, zamiast skupić się na tym, co napisałem o partii Wolność powyżej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: awos » wtorek, 15 maja 2018, 09:17

Kiedys bedac w Polsce mialem nawet okazje byc na spotkaniu z Korwienm i on ma zelazna logike dopoki nei zacznie gadac o Hitlerze (aczkolwiek nawet wtedy ma racje ) tylko,on juz troche wiekowy jest ale macie racje, ci co wczesniej tylko gadali na pewno nie beda moim wyborem.
Jak na razie Wolnosc wyglada ok i chyba jako jedyni cos probuja robic w obronie crypto a byl taki gosciu kiedys raper czy cos, czytalem jakis wywiad z nim we wprost bodajze i byl naprawde super na temat mowil - w jakiej on parti jest ?

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: LeoPoland » wtorek, 15 maja 2018, 09:39

Mosteque pisze: Partia Wolność. Innej opcji nie ma. Nawet jeśli nie po drodze nam z jakimiś postulatami, nawet jeśli uważamy, że Korwin często pieprzy od rzeczy... to bardzo potrzebujemy w sejmie ludzi, którzy stawią czynny opór tym chorym socjalistom.
A jaki stawił opór w parlamencie europejskim, gdzie dominują chorzy socjaliści? W czasie słynnego wystąpienia 15.11.2017 udało mu się jedynie obrazić większość deputowanych, a efekty ???
Za cały okres jego "pracy" w Brukseli, można zapamiętać jedynie dwa wydarzenia z jego udziałem: dotrzymał słowa i spoliczkował Michała Boniego oraz jasno wyraził się o kobietach, twierdząc, że są mało inteligentne i powinny zarabiać mniej od mężczyzn.

Tylko nie myśl, że kogoś reprezentuję i jestem przeciwko Korwinowi. Jako zatwardziały liberał, nawet na niego głosowałem w 90-tych latach. Mnie również podobały się tezy programu, że nie należy ludzi zmuszać do zapinania pasów w aucie lub zakładania kasku przez motocyklistę. Jeżeli nie zagraża się innym osobom to "róbta co chceta" jak mawiał inny klasyk.
Niestety Korwin zaczął ewoluować w stronę narodowców , a następnie kleru (głosował np. za zakazem aborcji). Później ciągłe rozłamy partyjne i się pogubił. Z pewnością na niego nie postawię grosza. Tym bardziej, że cały program partii Wolność, to właśnie puste hasła, a niektóre nawet niebezpieczne dla społeczeństwa. Dla mnie podstawą jest ekonomia, a jeśli nie ma żadnych wyliczeń wpływów podatkowych i wydatków państwa, to jest to polityczne "bicie piany".

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dexahs » wtorek, 15 maja 2018, 09:46

Trzeba pamiętać, że politycy to nic więcej jak urzędnicy. I przy obecnym układzie każdy wybór to tylko tzw. "mniejsze zło"

Dopóki nie zmusimy urzędników do:
- odpowiedzialności za swoje czyny i słowa,
- odpowiedzialności za rozwiązywanie naszych problemów,
- posiadania kompetencji do pełnionych funkcji,
- służenia obywatelom i skutecznej pomocy w ich przedsięwzięciach,
- upraszczania i minimalizowania procedur do niezbędnego minimum,

dopóty Ci wszyscy mierni urzędnicy będą celować w takich wyborców, którymi da się łatwo manipulować,
i nie chodzi tylko o aktualną władzę, tylko o każdą dotychczasową przez ostatnie 29 lat,
obecnie nawet najlepszy program utonie w urzędniczym mule najeżonym betonowymi klocami.

Początkujący
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
1

Postautor: Sokon » wtorek, 15 maja 2018, 09:55

Osobiście sądzę, że "Wolność" miałaby dużo większe poparcie gdyby nie Korwin. Inteligentny gość, ale niestety swoimi do bólu bezpośrednimi wypowiedziami odstrasza większość ludzi którzy byliby skłonni głosować na "Wolność"...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0

Postautor: adam1226 » wtorek, 15 maja 2018, 10:01

Powiem tak.
Znowy pewnie zostane za te slowa zjechany, ale muszę:
Zaglosuje na "Wolnosc" ale pod 2 warunkami:
- zagwarantują, że nie wejda w koalicje z Pisem
- zbuduja takie poparcie, ze nie bedzie ryzyka, iż nie wejda do Parlamentu.
Choc jest tez nie tak totalnie wykluczone, ze partia pro-krypto moze sie okazac nie-taką-mrzonką.
"We can change" (?)

W innym wypadku trzeba będzie glosowac, na cokolwiek byleby uniemożliwic PiS samodzielne rzady, nawet na PO, która jest niewiele lepsza, a szczegolnie pod Schetyna kompletnie mi sie nie podoba.
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 946
Reputacja postu: 
5

Postautor: wrip » wtorek, 15 maja 2018, 10:26

adam1226 pisze: W innym wypadku trzeba będzie glosowac, na cokolwiek byleby uniemożliwic PiS samodzielne rzady, nawet na PO, która jest niewiele lepsza, a szczegolnie pod Schetyna kompletnie mi sie nie podoba.
To jest najgłupsze co można zrobić.
Wg tej reguły zawsze będziesz głosować naprzemiennie: to na PO, to na PiS.

A Korwin dla mnie już nie istnieje, on się wypalił już dawno temu, on sam nie jest w stanie ciągnąć partii, a zaplecze to jakie on ma? To najbardziej wodzowska z partii jaka istnieje.
adam1226 pisze: zagwarantują, że nie wejda w koalicje z Pisem
Korwin przecież non stop gadał, że on wejdzie w koalicję z każdym byleby tylko realizował ich program.

I jeszcze głosowanie tylko na podstawie jednego postulatu prokrypto? No weźcie... Jak SLD albo PSL naobiecuje to też zagłosujecie?
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 maja 2018, 10:29 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0

Postautor: Sokon » wtorek, 15 maja 2018, 10:27

adam1226 pisze: W innym wypadku trzeba będzie glosowac, na cokolwiek byleby uniemożliwic PiS samodzielne rzady, nawet na PO, która jest niewiele lepsza,
Chyba żartujesz?? Owszem PiS "dał ciała" w paru kwestiach ale PO kradło i kłamało na potęgę i waliło nas w tyłek aż do dziś boli i długo jeszcze będzie bolało....

Wróć do „Hyde-Park”