Weekendowe "odloty"

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9962
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » sobota, 27 lipca 2019, 01:03

@hassejo Mogę polecić to o czym już tu pisałem, to naprawdę mnie urzekło! czyli: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html Tanio, bo to wersja dla marketów. Jakaś odmiana podstawowej White, nie wiem czy wiele się różnią: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html Można też spróbować wersję Yellow. White tą tańszą mam jeszcze końcówkę i tak jak pisałem, bardzo delikatny i szlachetny smak, nie jest ani słodki ani zadżumiony, ani nie czuć alkoholu. Mogę w 100% polecić. A jak nie lubisz, czy nie chcesz delikatnego czegoś (ale zaręczam, że to bardzo szlachetny smak, bardzo fajny) a lubisz klimaty dym-torf itp., to kup sobie Lagavulina jak nie znasz, klasyka: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html

Ja wolę ostatnio te delikatne smaki więc bardziej polecam tego Japończyka. :)

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
hassejo pisze: sobota, 27 lipca 2019, 00:51i najtaniej znalazłem za ~680-700 zł.
A to ciekawe, dość duża różnica ceny... Może warto zamawiać whiskacze z zagranicy? Niestety dla gojów-Polaczków wiele rzeczy drożej niż za granicą. :|
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 01:06

@Wymazywanie o Suntory słyszałem już od paru osób, jednak nigdy nie miałem okazji spróbować. to wleci na pierwsze zamówienie ze sklepu online, dam znać jak wchodzi i jakie wrażenia.
dzięki :mrgreen: :geek:
na szczęście to forum ma inne działy niż tylko krypto :twisted: :twisted:

edit 1 ; no @Wymazywanie różnica ceny spora. dlatego tym bardziej się poirytowałem że wypiłem perełkę sam w nieco ponad godzinę.. :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » sobota, 27 lipca 2019, 01:09

Ps. Kiedyś to też piłem, tu w linku jest przecenione. Smak ostrzejszy i czuć alkohol wyraźnie. Ale naprawdę dobre: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html

Dokładnie nut smakowych nie potrafię opisać, to nie będę tworzył poezji hehe.

Ogladałeś film Między słowami?
Tam Bill Murray gra aktora, który gra w reklamie Suntory w Japonii właśnie. :) Film godny polecenia na marginesie, taki dość mądry.

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 01:13

Wymazywanie pisze: sobota, 27 lipca 2019, 01:09. Smak ostrzejszy i czuć alkohol wyraźnie. Ale naprawdę dobre: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Osobiście jestem ogromnym fanem nut owocowych słodkich i kwaśnych. Dlatego też single maltów nigdy nie mieszam. Co do reszty, nie mam zasad i reguł. Mogę pić jakkolwiek.

Jedyny warunek dla mnie osobiście, to że żaden single malt (mowa tylko o whisky) nie może mieć dominującego smaku i zapachu alkoholu (a niektóre wręcz bimbru).
Jeśli chcę pić rakiję, pije rakiję. Jeśli chcę pić bimber, piję bimber. Jeśli rakovicę, to rakovicę. Jeśli wódkę, to wódkę. A jak whisky.. to whisky.

Amatorzy i koneserzy pewnie zauważą różnicę pomiędzy "jeśli -> to" a pomiędzy" jak -> to".

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Wymazywanie pisze: sobota, 27 lipca 2019, 01:11Ogladałeś film Między słowami?
Tam Bill Murray gra aktora, który gra w reklamie Suntory w Japonii właśnie. Film godny polecenia na marginesie, taki dość mądry.
Oglądałem. Dość poważny (w teorii) choć na moje poczucie humoru.. więcej się uśmiechałem :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » sobota, 27 lipca 2019, 01:20

@hassejo No to Suntory Kakubin White będzie ok, tak jak opisują ma takie kwiatowe nuty, ale w takiej ilości wszystko nieprzesadnej, że jest szlachetnie. Ja np. nie lubię jak jest dużo smaków i staje się to mdłe.

Sprawdziłem teraz jeszcze dla pewności czy nie pisze głupot. Jest delikatne, kwiatowe, lekko słodkie i alkohol jednak czuć ale stonowany i niegryzący, taki bardzo ułożony. Dokładnie nut smakowych nie potrafię opisać więc nie będę wydziwiał. Z Japończyków coś od Nikka też wypadałoby kupić: https://sklep-domwhisky.pl/search.php?text=nikka Piłem coś kiedyś ale w barze to nie pamiętam nazwy, ale wiem, że wszystko co japońskie wtedy piłem było dobre. Zamówiliśmy kiedyś z kolegą z 10 różnych pod rząd szklaneczek to ciężko spamiętać nazwy bez zapisywania hehe.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
2

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » sobota, 27 lipca 2019, 09:29

hassejo pisze: sobota, 27 lipca 2019, 01:18 i zapachu alkoholu (a niektóre wręcz bimbru).
Bo to jest poważny błąd, który ludziska popełniają...
Mnie odrzuca jak czuję "bimber" - chemik ze mnie żaden, ale te związki siarki są "brzydkie" tak w smaku, jak i dla zdrowia.
Jak się przyłożysz do bimberku - począwszy od zacieru, poprzez drożdże, destylację, filtrowanie, leżakowanie, to z ręką na sercu moje kilkuletnie nalewki mogą startować z niektórymi maltami :mrgreen: alkoholu nie czuć, jest subtelny finisz, a ja nie lubię słodkich trunków, oraz wartość procentowa musi być odpowiednia - myślę, że waha się od 50-70%
Niestety mam ich mało i tylko od wielkiej okazji, bo rzadko robię...
Zaznaczam, że jeszcze nie piłem lepszej okowity od mojej własnej 8-)
Jak czujesz smród bimbra to zdecydowanie odmawiaj! Potem ludzie narzekają, że głowa boli...

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 11:10

@KryptoBanita sam jesteś żulisko :mrgreen:
rzuć pierwszy kamieniem, kto tak w życiu chociaż raz nie zrobił :lol: :lol:
KryptoBanita pisze: sobota, 27 lipca 2019, 09:29Mnie odrzuca jak czuję "bimber" - chemik ze mnie żaden, ale te związki siarki są "brzydkie" tak w smaku, jak i dla zdrowia.
Jak się przyłożysz do bimberku - począwszy od zacieru, poprzez drożdże, destylację, filtrowanie, leżakowanie, to z ręką na sercu moje kilkuletnie nalewki mogą startować z niektórymi maltami alkoholu nie czuć, jest subtelny finisz, a ja nie lubię słodkich trunków, oraz wartość procentowa musi być odpowiednia - myślę, że waha się od 50-70%
kiedyś spróbujesz sobie mojej pigwówki, to wtedy będziesz musiał długo szukać o ile znajdziesz lepszą.. :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » sobota, 27 lipca 2019, 11:54

hassejo pisze: sobota, 27 lipca 2019, 11:10kiedyś spróbujesz sobie mojej pigwówki
Też jesteś Cudotwórca Regionalny? Czy tylko zalewasz... Pigwę spirytem? :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 12:53

KryptoBanita pisze: sobota, 27 lipca 2019, 11:54Czy tylko zalewasz... Pigwę spirytem?
Szkoda by mi było ten cudowny owoc niszczyć spirytem.
Jam jest cudotwórca co od zera wszystko robi. Włącznie z ręcznym krojeniem pigwy kiedyś (teraz używam elektrycznego noża żeby na plasterki ciąć) :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1186
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: maxi82 » sobota, 27 lipca 2019, 13:01

Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: iwory » niedziela, 28 lipca 2019, 00:56

Wymazywanie pisze: sobota, 27 lipca 2019, 01:20 @hassejo No to Suntory Kakubin White będzie ok, tak jak opisują ma takie kwiatowe nuty, ale w takiej ilości wszystko nieprzesadnej, że jest szlachetnie. Ja np. nie lubię jak jest dużo smaków i staje się to mdłe.

Sprawdziłem teraz jeszcze dla pewności czy nie pisze głupot. Jest delikatne, kwiatowe, lekko słodkie i alkohol jednak czuć ale stonowany i niegryzący, taki bardzo ułożony. Dokładnie nut smakowych nie potrafię opisać więc nie będę wydziwiał. Z Japończyków coś od Nikka też wypadałoby kupić: https://sklep-domwhisky.pl/search.php?text=nikka Piłem coś kiedyś ale w barze to nie pamiętam nazwy, ale wiem, że wszystko co japońskie wtedy piłem było dobre. Zamówiliśmy kiedyś z kolegą z 10 różnych pod rząd szklaneczek to ciężko spamiętać nazwy bez zapisywania hehe.
w tym samym momencie umarło 40 dzieci w Afryce,20 w Syrii,31 w Yemenie,12 w Japonii , 3 w Islandii..,że nie wspomnę o 24 dzieciakach w USA!!
a wy sobie tak chlejecie gorzałę :shock:
grzeszycie chłopcy.. :evil:

moja fundacja ,,To the Moon,, pomoc Dzieciom w Kosmosie -przyjmuje wpłaty tylko w BTC (adopcja!!!-- żadnych altcoinów nie przyjmujemy ! )
jesteśmy transparentni i mamy siedzibę w centrum Londynu oraz filię otwieramy na Manhattanie teraz..
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 lipca 2019, 01:14 przez iwory, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1186
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: maxi82 » niedziela, 28 lipca 2019, 01:10

@iwory już Ci uzasadnienie jednodniowego bana pisałem... a tu patrze "odloty" :mrgreen:

Nooo to na dobranoc

Udanego weekendu wszystkim życzę.
Pozdro :D
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
2

Weekendowe "odloty"

Postautor: iwory » niedziela, 28 lipca 2019, 01:35

naprawdę mnie kolego Moderatorze wzruszyłeś.. :shock:

tutaj kolego mam konto jakieś 8 lat i mnie tam nigdy nie zbanowano nawet na 1 minutkę.. :mrgreen:
to qurwa jest USA ,tam jakaś poprawka do konstytucji gwarantuje mi wolność słowa .. :shock:
nie wiem ,czy wiesz o co mi i im chodzi.. :oops:
https://expressobeans.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 28 lipca 2019, 09:15

maxi82 pisze: niedziela, 28 lipca 2019, 01:10@iwory już Ci uzasadnienie jednodniowego bana pisałem... a tu patrze "odloty"
bana na bani napisał, a po przebudzeniu patrzy odloty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Maxi, a tak szczerze... Czasem przed banem powinieneś wychylić kielonka na rozluźnienie :lol:

Dodano po 5 godzinach 38 minutach 14 sekundach:
Oki... Ale dzisiaj wieje hehehe
Skoro już mnie zawiało... Ma ktoś z Was niepełnosprawnego psa?
Potrzebuję wózek dla średniego psa - oddam nowy wózek dla psa dużego.
Kurcze pieczone wszędzie z tego zadupia daleko...

PS
Wiem, że są "grupy wpsarcia"... Jak ja się lubię udzielać cholera... :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1547
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 29 lipca 2019, 12:16

Weteran
Reputacja: 2513
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: Harmony » wtorek, 30 lipca 2019, 15:58

The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: vjankuv » wtorek, 30 lipca 2019, 16:12

@Harmony
Możesz nie upolityczniać wątku o alkoholu?
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4716
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: ergorg » wtorek, 30 lipca 2019, 16:16

vjankuv pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 16:12Możesz nie upolityczniać wątku o alkoholu?

To nie jest wątek o alkoholu, tylko po alkoholu. Widocznie @Harmony zaczął dziś wcześniej. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 30 lipca 2019, 16:31

vjankuv pisze: wtorek, 30 lipca 2019, 16:12 @Harmony
Możesz nie upolityczniać wątku o alkoholu?
Dobra dobra. Przyznaj, że nienawidzisz @Harmony bo Lisk wydał SDK, na które czekał cały świat aż od 2014.
Ethereum obecnie jest zagrożone. DANGER ZONE :!: :shock: Miałem tego nie pisać, ale w chuj zagrożone. :roll:
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: vjankuv » wtorek, 30 lipca 2019, 16:38

@Wymazywanie
Ty nie Liskuj w tym wątku :D

Harmony lubię, bo dyskutuje jak człowiek. Czasem mu się tylko uleje, ale w moim kierunku mimo, że czasem jechaliśmy po bandzie, zawsze trzymał kulturę wypowiedzi :)

@ergorg
Ja Po alkoholu wchodzę na wątek o BSV :)
Ja tutaj z reguły "o", a nie "po" :D
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Wróć do „Hyde-Park”