Weekendowe "odloty"

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9962
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » środa, 26 czerwca 2019, 16:54

@amneziahaze Nie linkuj tego podstarzałego alkoholika-żula. Taka patologia powinna być usuwana z youtube. To nie jest żaden komentarz odnośnie normalnej rozmowy o whisky czy piwie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1547
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: amneziahaze » piątek, 28 czerwca 2019, 22:59

@Wymazywanie

Początkujący
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: iwory » piątek, 28 czerwca 2019, 23:02

Fresco -semi dry -cena 9,90 w moim sklepie.. (zawiera siarczyny) bardzo dobre na upały, tylko dla koneserów.. 8-)
moja żona się zakochała w tym .. :mrgreen:
wykłady historyczno-socjologiczne przesuwam na za tydzień ,bo zarobiony jestem..
ale wstępnie zapowiadam jako zajawkę :

i proszę zwrócić na skok z pianina Africa Simona !
,,To jest mały skok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”- tak było .. :shock: :!:
Największe sukcesy odnosił w latach 1975 - 1980 po obu stronach żelaznej kurtyny. Występował w ZSRR i w kilku innych krajach bloku wschodniego.
A że słuchacz nie rozumie tekstu? Ramaya podobała się mimo tego, że nikt nawet nie przeczuwał, co znaczy.
:mrgreen:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Afric_Simone

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 166
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: hanti » niedziela, 7 lipca 2019, 23:00

Na fajną rzecz natrafiłem, że niby crypto nie jest popularne? :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 239
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » niedziela, 7 lipca 2019, 23:10

miejsce odstrasza.
jeszcze ta literówka na bannerze.. :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 892
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 9 lipca 2019, 20:47

iwory pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 23:01KryptoBanita
proszę zmień avatara ,już 3 razy piwo mi się wylało .. i kto mi pokryje moje straty?
rozwala mnie to psychicznie ,zrób sobie może takie coś : czarny kwadrat za czarnym tle.. to uspokaja..
i pozdrowienia dla małżonki ..

I o to mi chodziło!
Teraz powinienem wkleić scenę z Iniamamocni jak ten łebek na trójkołówce to mówi :mrgreen:
Żonka pozdrawia, też lubi artystów... tfu... Twórców Regionalnych 8-)

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: iwory » środa, 10 lipca 2019, 22:27

KryptoBanita
nie oglądałem Iniamamocni... :oops:
ale w 1975 oglądałem serial ,, Bonanza,, :mrgreen:
zdaje się ,że Zusu zapłaciłem od 1992 roku jakieś 1 mln pln( za siebie ,za żonę ,za teścia i teściową i za pracowników..)
- a tak w przeliczeniu na BTC powinienem mieć jakieś 50 k Btc minimum na dzisiaj .. :roll:
JAN NIEZBENDNY feat. CHWYTAK - Wyjebane mam na ZUS [OFFICIAL VIDEO]

Panie z okienka wąsa ma
Nic dzisiaj nie załatwisz bo ciote ma
Rozeszła się po udach jej choroba
Pęto podwawelskiej dzisiaj gówno ci da
Już mnie tu nakręca złodziejska rura
A ja nie dam na MARMURY, NIE MA CHUja
Dzielę się z biednymi, nie ze złodziejami
Ucieknę do Australii, ucieknę z cyganami

Wyjebane mam na ZUS
--- czysta poezja .. 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: Czeslaw » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:27

Wymazywanie pisze: środa, 26 czerwca 2019, 16:54 @amneziahaze Nie linkuj tego podstarzałego alkoholika-żula. Taka patologia powinna być usuwana z youtube. To nie jest żaden komentarz odnośnie normalnej rozmowy o whisky czy piwie.
Przeciez to projekt jak kruszwil, czy baska. I nic nie powinno byc usuwane, kto chce ogladac gowno niech sobie oglada.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: vjankuv » czwartek, 25 lipca 2019, 15:12

Wymazywanie pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 14:56Talisker 10-letni,

Kupiłem i mi nie wchodzi. Zbyt mało smako, zbyt dużo spirytusu.

Też zakupiłem ostatnio https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Jak czytam opis aromatu, smaku i finiszu, to u mnie dominuje coś innego czego nazwać nie potrafię. Taka nieprzyjemna goryczka głęboko w gardle, jakbym pogryzł łodygę mlecza, jeśli ktoś miał kiedyś okazję spróbować :D

Także dwa ostatnio zakupy, nie w mój gust.

Najprzyjemniej ze wszystkich dotychczasowych whiskey whodzi mi https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Może przez to, że piłem go lata temu i wspaniale kojarzy mi się z miejscem oraz czasem.
Co kojarzycie z tego smaku i aromatu?
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » piątek, 26 lipca 2019, 00:38

vjankuv pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 15:12Najprzyjemniej ze wszystkich dotychczasowych whiskey whodzi mi https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Może przez to, że piłem go lata temu i wspaniale kojarzy mi się z miejscem oraz czasem.
Co kojarzycie z tego smaku i aromatu?
aż po Twoim poście zamówiłem, dam znać jak dojdzie. może będzie poniedziałek/wtorek do odbioru w lokalnym :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » piątek, 26 lipca 2019, 00:51

@vjankuv Kiedyś piłem jakiś Chivas 18 ale w barze więc mniej znam smak. Dobre było ale bez WOW.

Tego Glenfiddicha 12y miałem i byle co, przeciętne dla mnie bardzo.

Ostatnio ciekawy wynalazek dostałem.

Fireball Red Hot. 33% Liqueur Blended with Cinnamon & Whisky

Raczej jako ciekawostka. Lekko słodki likier, taki że można normalnie pić. Smak jaki się rzuca to najpierw ostre jakby chilli a potem ten cynamon. Samo pite nawet ok, ale wiadomo, że tylko w małej ilości, chyba że ktoś ma smaka na likiery. Z czymś można by to połączyć, może jakiś tonic czy sprite. Dość tanie: https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html

Ja ostatnio mało piję whisky a częściej belgijskie piwa, które uwielbiam (duble, triple, trapistów).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: iwory » piątek, 26 lipca 2019, 01:20

(..)Kiedyś piłem jakiś Chivas 18 ale w barze więc mniej znam smak. Dobre było ale bez WOW. (..)
-a wiecie chłopcy ,ze Kazik o Was śpiewał kiedyś piosenki ? :lol:
tak było ..

Li Peng nakazał rozjechać czołgami
Tysiąc młodych ludzi, co na placu koczowali
Otoczono ich żołdactwem, polityczną policją
Otworzono ogień ostrą amunicją
Widziałeś to w swym domu, pijąc Chevas Regal
Jak ginie tysiąc istnień młodych, tam u pałacu bram
Świat milczy, bo nie ma przejmować się czym
To są tylko wewnętrzne sprawy Chin
W Teheranie na placu zatłuczono kamieniami
Ośmiu młodych ludzi, co muzyki słuchali
Muzyki z Ameryki i alkohol też pili
Niewiele, ale trzeci raz ich służby pochwyciły
A kto trzeci raz pije, na śmierć zasługuje
Od kamieni - nie za dużych, nie za małych, odpowiednich
Świat milczy - nie ma co się przejmować ich ranami
Przed śmiercią, to wewnętrzne są sprawy Iranu, bum-bum
Borys Jelcyn rozjechał parlament czołgami
Świat się cieszył, że się znalazł obrońca demokracji
Potem z kolesiami w generalskich mundurach
Rozjechać chciał Czeczenię leżącą w górach
Do boju posłano w waciakach dzieci
Płaczą z tej strony i bomba, bomba leci
Świat milczy - nie będzie retorsji
To przecież są tylko wewnętrzne sprawy Rosji
Saddam Husajn truje Kurdów w ich wioskach gazami
Cywile, nie cywile - oni winni sobie sami
Że słuchali George Bush, powstanie zaczęli
W języku polityki było, tego nie wiedzieli
Turcy nic nie mówią, sami Kurdów mordują
Poznać po sobie nie dają, ale też to czują
Świat milczy - patrzy aby ten lub ów nie dał znaku
To przecież są wewnętrzne sprawy Turcji i Iraku, he-he

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » piątek, 26 lipca 2019, 13:09

Ja tam lubię tego zielonego Grantsa - gładko wchodzi, nieprzekombinowany.
Dosyć podobny jest miły-Bush, który jest teraz na promocji w rydlu (winnica Lidla) po 95zł
Najbardziej lubię w tej cenie takiego połamańca językowego 12 yo w Al-Capone po 99zł - akentoszan to się mówi? Może dlatego, że uwielbiam migdały, a on mi tak ładnie zalatuje :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » piątek, 26 lipca 2019, 13:12

@KryptoBanita Ja Grantsa nie trawię, to trochę byle co. W tych cenach wolę 100 razy bardziej np. Balantise (delikatny jest) lub Jacka Danielsa (ostrzejszy). J. Walkera czerwonego nie lubię, ale ten trochę droższy, czarny już jest sporo lepszy od czerwonego. Lubisz Balantise?
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » piątek, 26 lipca 2019, 13:17

Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 00:51Ja ostatnio mało piję whisky a częściej belgijskie piwa, które uwielbiam (duble, triple, trapistów).

Popróbuj KOMES - raz, że butelki są zwrotne :idea:, dwa - piwo nie ubite, ciągle pracujące w butelce :!:
Moja ulubiona wersja https://ocen-piwo.pl/komes-barley-wine-s1-n8366
Obecnie trudno dostać, bo robią to tylko sezonowo. Mam ostatnią butelkę...
Z belgijskimi, to kojarzy mi się Komes zielony - też rzadko gdzieś jest...
Na obecne upały to tylko Komes biały 8-)

Dodano po 6 minutach :
Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 13:12Lubisz Balantise?
Lubię 8-) Nawet tego podstawowego jestem w stanie wypić na bidę, ale w rydlu po 89zł jest 12yo
Nawet raz próbowałem 21yo - był w oszołomie po 240 zł... Nie mam wysublimowanego podniebienia i w związku cenowym wolę 12yo... Na pewno 21 jest delikatniejszy i bardziej skórzany...
Korci mnie spróbować Jacka - pojedyncza beczka, tylko przegapiłem wyprzedaż w Bidronce - stał po 125zł, ale jak się dowiedziałem i pojechałem, to ktoś już kupił...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » piątek, 26 lipca 2019, 13:52

@KryptoBanita Znam dobrze portera Komes. Barley wine ich nie i nawet nie wiem, że zrobili. BW piłem może ze 3 razy ten gatunek. Kiedyś sporo siedziałem w porterach, stoutach i RISach. Nawet leżakowałem portery i RIS. Mam do tej pory trochę butelek, które leżakuję już nawet 4-5 lat. Komes porter się doskonale nadaje do leżakowania. Mam też rarytas w mojej kolekcji w postaci Alaskan Smoked Porter, butelkowany w 2008 roku. Czyli 11 lat leżakowany. To piwo robione raz na rok w browarze na Alasce, bardzo cenione. Kiedyś już raz je piłem, ale 5-letni. Było ok, ale byłem już po dwóch czy trzech piwach i wtedy gorzej niuanse smakowe się czuje.

Trzymam go na jakąś specjalną okazję. https://www.ratebeer.com/beer/alaskan-smoked-porter/16/
https://alaskanbeer.com/our-beers/smoked-porter/
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: KryptoBanita » piątek, 26 lipca 2019, 16:33

Ostatnio mocno rozczarowała mnie Port Charlotte SM...
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html
Były po 229zł
Finisz dłuuugi, torfowy, ale.... Tak mi jakoś pojechało zepsutą deską :shock: jakąś chemią... Dość, że stoi prawie cała flacha już drugi miesiąc, a ja tak obczajkę nowego smaku to w dwa dni robię 8-)
Jeszcze po tym "kielonku" przez wiele godzin mi się tym dziwnym chemicznym torfem odbijało... Może na jakąś serię feralną trafiłem?

Dodano po 7 minutach 15 sekundach:
Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 13:52Mam też rarytas w mojej kolekcji w postaci
Ja też mam kolekcję - pustych butelek hehehe
Zbieram, bo lubię te zamknięcią korkowe i potem nalewki trzymam :mrgreen:

AAAaa... Najładniejsze zamknięcie ma CARDHU :idea:
https://winnicalidla.pl/cardhu-12-yo.html
Cały korek, bez łączenia z plastikiem. Trunek też bardzo smaczny - delikatny, owocowy.

Dodano po 31 minutach 48 sekundach:
Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 13:52Mam też rarytas w mojej kolekcji w postaci Alaskan Smoked Porter
Najlepszy sklep z piwem jaki spotkałem to Elysium w Szczecinie :!:
Się przeszkolę u chłopaków to Cię jeszcze zagnę na porterach - nie będziesz mi to z hamerykańcami wyjeżdżał :lol: ;)

@jacekW_BB masz tam rzut beretem - leć i zreferuj co z porterów polecają :idea:
Kup krzynkę - zrobimy jakąś bibę, a przy okazji tasak zakopię :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » piątek, 26 lipca 2019, 21:51

Słuchajcie, dziś z godzinkę temu otworzyłem sobie długo odwlekany w czasie prezent.
A dokładniej Kininvie 23yo - powiem Wam tak, próbowałem w życiu wiele single maltów ale ten.. to bardzo ciekawy twór.
Jest dość słodka (co lubię) wyczuwalne mocne nuty wanilii i kwaskowości limonki.

Po godzinnym zrobieniu buteleczki 0,35L jak sprawdziłem ceny na internecie, to aż mnie za gardło ścisnęło.
I bynajmniej nie z powodu 42.6% zawartości alkoholu :cry:

Szczerze polecam, chociaż trochę kosa dla portfela jakbym miał sobie sam kupić.
Wychodzi wtedy ten dusigrosz, co najgorszego niby nie kupi łudząc się że czarny JW to coś lepszego aniżeli Passport :mrgreen: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: Wymazywanie » piątek, 26 lipca 2019, 23:15

hassejo pisze: piątek, 26 lipca 2019, 21:51Po godzinnym zrobieniu buteleczki 0,35L
Samemu? Oj to łeb będzie bolał. Whisky łatwo sobie zrobić kuku. Dużo lepiej wódkę jak więcej się pije, nie sądzisz? :mrgreen: Kiedyś po czymś między 0.5 a 0.7l whisky sam w nocy (inni byli mądrzy i pili piwo), jak "wstałem" rano nie dałem rady ustać na nogach, helikopter i obrazy z oczu trochę się nie zgrywały. Był to pierwszy i jedyny raz w życiu, że wysyłałem domowników do apteki po jakieś leki na zatrucie alkoholem. :|

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -375l.html
Faktycznie troszkę kosztuje. :) Ładnie się prezentuje.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
hassejo pisze: piątek, 26 lipca 2019, 21:51Szczerze polecam, chociaż trochę kosa dla portfela jakbym miał sobie sam kupić.
Wychodzi wtedy ten dusigrosz, co najgorszego niby nie kupi łudząc się że czarny JW to coś lepszego aniżeli Passport
Czemu, to normalne. Też bym tego nie kupił, bo wolałbym za to np. 3-5 naprawdę dobrych butelek. A że nie jestem wielkim koneserem, różnica dla mojego smaku między butelka za 300zł a 1500zł, nie przekłada się raczej na różnicę w cenie. Najdroższe co piłem to chyba Starka 38 albo 40 letnia, koło 1200zł chyba kosztuje. Nie kupiłbym jej choć dobra, bardziej mi smakowało wiele rzeczy z przedziału 200-300.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
KryptoBanita pisze: piątek, 26 lipca 2019, 17:13Finisz dłuuugi, torfowy, ale....
Finisz to jak się pije, czy jak się potem zwraca :?: :mrgreen:

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
@KryptoBanita Wrzuć sobie kiedyś kilka porterów polskich dobrych (komesa polecam, ciechana jeśli robią dalej) do piwnicy na 2-4 lata. Otwieraj jednego Komesa co roku i pij. Do tego kupuj 1 świeżego ze sklepu i porównaj sobie smak. Jest naprawdę spora różnica. Zresztą sam Komes czy tam żywiec na porterze dodają taką oś czasu i sugerują że leżakowanie pow. okresu ważności daje bardziej "złożony i wyrafinowany smak" jeśli dobrze pamiętam etykietę.

Ale leżakować tylko ciemne piwa i to nawet nie stouty ale portery i risy. Jasne piwo leżakowane szybko się smakowo psuje i robi się kwaśne i dziwne.
Satoshi Nakamoto

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Weekendowe "odloty"

Postautor: hassejo » sobota, 27 lipca 2019, 00:51

Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 23:24Samemu? Oj to łeb będzie bolał. Whisky łatwo sobie zrobić kuku. Dużo lepiej wódkę jak więcej się pije, nie sądzisz? Kiedyś po czymś między 0.5 a 0.7l whisky sam w nocy (inni byli mądrzy i pili piwo), jak "wstałem" rano nie dałem rady ustać na nogach, helikopter i obrazy z oczu trochę się nie zgrywały. Był to pierwszy i jedyny raz w życiu, że wysyłałem domowników do apteki po jakieś leki na zatrucie alkoholem.
Samemu, lubię takie ilości do 0.3-0.4L zrobić w spokojnym klimacie i otoczeniu.
Czasami chwila wytchnienia jest potrzebna w samotności, jak ktoś nie próbował - to szczerze polecam. W szczególności tym uzależnionym od kresek (nie białych, tych na LCD/LED screen) :D
Wódki nie lubię, pije jak "muszę" (czyt. jeśli faktycznie żaden z otoczenia nie pije niczego innego, wtedy też złapię za kieliszek)
Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 23:24https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -375l.html
Faktycznie troszkę kosztuje. Ładnie się prezentuje.
Nie kop leżącego.. ja szukałem na zagranicznych stronach (bo to akurat prezent od osoby z poza kraju) i najtaniej znalazłem za ~680-700 zł.

Wymazywanie pisze: piątek, 26 lipca 2019, 23:24Czemu, to normalne. Też bym tego nie kupił, bo wolałbym za to np. 3-5 naprawdę dobrych butelek. A że nie jestem wielkim koneserem, różnica dla mojego smaku między butelka za 300zł a 1500zł, nie przekłada się raczej na różnicę w cenie. Najdroższe co piłem to chyba Starka 38 albo 40 letnia, koło 1200zł chyba kosztuje. Nie kupiłbym jej choć dobra, bardziej mi smakowało wiele rzeczy z przedziału 200-300.
Poleć coś rozsądnego proszę (szczególnie single malt) do 300 PLN.
Lubię zaskakiwać znajomych takimi perełkami, a również lubię jak ktoś mnie zaskakuje.
Zaskocz mnie proszę, najlepiej podlinkuj do zamówienia online, bo nie mam ochoty uderzać na większe metropolia tesco/lidla oraz innych zagranicznych tworów w poszukiwaniu czegoś na pare dobrych wieczorów :geek:

Wróć do „Hyde-Park”